Stal se zázrak. Jsem těhotná

kacenka.p
4. bře 2007

Moc vsechny zdravim. Chtela jsem se se vsemi podelit o muj pribeh. Jiz jsem pred casem zalozila tema "umele oplodneni", kde popisuji cely muj pribeh do detailu. Ted jen shrnu fakta. Od ledna 2004 se snazime s manzelem o miminko. Bohuzel neuspesne. V cervnu 2004, jsem prodelala mimodelozni tehotenstvi - nasledovali dve operace. O rok pozdeji - kveten 2005 dalsi neuspesne tehotenstvi - potrat (embryo nebylo ve vacku). Srpen 2005 opet mimodelozni tehotenstvi - operace - odstraneni praveho vejcovodu, levy uzavreny, nepruchozi, zdeformovany- nefunkcni. Konecny verdikt od lekaru - prirozene tehotenstvi - extremne vyloucene - nemozne. No a pak uz prislo zari 2006 a me umele oplodneni. Cely prubeh si muzete precist - v pripade zajmu. Neuspesne!!! A tak musim smutne rict, ze jsem se s manzelem shodli na tom, ze pro miminko jsme udelali jiz naprosto vse a uz nemame silu pokracovat dal. Proste budeme statny par i bez deti. A to jsme a byli bychom i dal. Jen kdyby nam ve ctvrtek nevericny lekar nesdelil fakt, ze jsem tehotna - cca 6tt. Opravdu jsem meli vsichni sok - ja, manzel, lekar a cela jeho praxe, rodina, pratele, kompletne vsichni. Doktor rika, ze dle nej jde o naprosto normalni 6tt tehotenstvi, ale kvuli me minulosti je velmi opatrny a bude nas velmi dukladne sledovat. Zitra jdu na dalsi ultrazvuk.
Holky proc to cele pisu. Chci vam vsem dodat nadeji, ubezpecit o tom, ze zazraky se deji, dodat vam silu a odvahu. To co se nam stalo je opravdu 8 div sveta a ted neberu v uvahu to, zda vse dopadne uzasne a za 9 mesicu budeme mit v naruci miminko, a nebo bude neco spatne. Je to nadeje pro tento okamzik, ale i pro priste. Proste opet jsem se utvrdila v tom, ze nic neni nemozne. Preji vam vsem strasne moc stesti. Prejte ho i vy me. Drzim nam vsem pesticky.

luuciee83
7. srp 2007

Jolanko, strašně moc moc blahopřeji, tak to podle krve vypadá, že jsi nastávající maminka!! 😉 to je nádhera!! 😵

kacenka.p
autor
8. srp 2007

Ahoj holky,
Jolanko - mega velka gratulace!!!! Uzasny pocit, vid? Tak ted uzivej tehu a tes se na mimouse! A nepochybuj o tom, ze ted budes za 34 tydnu chovat sve mimco v narici! Krasa.
To same preji Eki.

Zitra jdeme opet na kontrolu po mesici. Tak jsem zase zvedava...

A verte ci neverte - uz mame na 99% jmeno - bude to Leontynka. Slava uz nebude muset byt cislo... 😀
Hezky den vsem a zase dam vedet, co bylo na kontrole.

caira
8. srp 2007

kacenko moc gratuluju k holcicce..Leontynka je kraasny jmeno. 🙂

kacenka.p
autor
9. srp 2007

Cairo, moc moc diky. Tez za hezkou IP.Urcite jsem ti jeste negratulovala k tehu!!! Takze napravuji : gratuluji z cele duse, uzivej a neboj, nejake to jmeno se najde... 😎 U nas to trvalo 7 mesicu... 😉 Kluka jsme meli hned, ale holcici jmeno jako na potvoru vubec. Nakonec si myslim, ze jsme to vyresili hezky a jsme s vysledkem spokojeni. Kdyz jsem to rekla memu braskovi,ze budeme mit Leontynku, byl uplne nadseny a bylo z nej citit, ze se mu opravdu libi.Jinak s moc lidmi to nechceme resit, uz doslo k neskutecnym konfliktum a na to nemam naladu ani nervy. Ostatne bude to nase dcera. Hlavni je, ze se libi jmeno nam a mimous si pozdeji muze nechat rikat jak chce, tech variant jmena Leontyna je az az. A myslime, ze nestastna ze jmena nebude.
Dnes odpo jdu na kontrolu tak zitra dam vedet.
Preji hezky , i kdyz tady u nas uprseny, den.

jolanka
9. srp 2007

Ahojte, dekuji za gratulace...stale se holky bojim, ze to nedopadne dobre...pristi tyden jdu na kontrolu do car, dr na gynde se divi te krvi,ze byla dost vysoka, a hlavne mi stale rika ze jeste nemam nic vyhrano, takze sila. snad to nejak ustojim, ty jeho reci.
mejte se fajn. 🙂

kacenka.p
autor
9. srp 2007

Jolanko, proboha, co to mas za vola? Je jasne, ze ti nechce treba delat zbytecne nadeje, ale timto zpusobem. Vzdy je to nejiste, zda se radne vajicko uchyti. Proto se rika, ze do 12tt mas temer pocitat se vsim. Ale kdo by se dokazal dobrovolne a sam takhle tyrat? A proc mas vysoke HCG? Kolik ti davali vajicek? Minimalne dve, ne? Takze muzes mit dvojcatka! V kolikatem tydnu jsi?
Jolanko, ja se po tom vsem bala strasne dlouho. Porad jsem neverila tomu, ze jsem tehotna, ze se nic nestane, ze o nej neprijdu, ze je vse v poradku atd. Trvalo to zhruba do 5-6mesice.Proste psycho. A ani ted nejsem jeste bez obav. To je asi normalni a kdyz ti nejaka bude tvrdit, ze je pohodarka a neboji se vubec, tak proste jen keca!!!
Uzivej si tehu a nemysli na nic negativniho. Ver svemu telu!
Mej se krasne.

jolanka
9. srp 2007

Kacenko, to vis uz se zacinam vyptavat na jineho dr., ale chce si to dat pozor, aby to nebylo stejny. Davali mi dve embryjka, takze asi proto to vysoke hcg. V kolikatem tydnu sem to nevim, ale podle toho kdy byl odber vajicek to je 11.7. a ET 16.7. tak jestli dobre pocitam 4tt, takze na uplnem zacatku.
Kacenko, dekuji za pomoc, mej se krasne.

lalupa
9. srp 2007

jejo, ja som mala rovnake datumy, ale v maji! 😀 drzim palceky 😉
moje hCG na 13.den po transfere bolo 1300

kacenka.p
autor
10. srp 2007

Tak jsem tady s novinkami ze vcerejsi kontroly. Vse naprosto ok, mimous se vyviji tak jak ma, stoji na hlave 😀 , nechce se fotit, delali nam prvni CTG - to byla sranda slyset ji - a na konec dostala skytavku a ja rikam Martinovi - hele to se posloucha jako skytavka - no a ona prisla asistentka a rika - no to je typicka skytavka. 😀 😀 😀 Jinak mi rekli, ze mam tehotenstvi jak z knizky - pry asi jako odskodneni za to vse pred tim a dalsi kontrola 13.9. Jo a uz vazime 1290g - na zacatek 29tt dost slusne. Kuk do meho alba.

Jolanko, jsem rad ze uz mas veselejsi a pozitivnejsi naladu. Kasli na vsechny "debili" (pardon) kolem a uzivej. Tydny tehotenstvu se pocitaji od prvniho dne posledni periody. Tak si myslim, ze jsi 5tt, ale jasne ze skutecne stari plodu je 3tydny. Tak se drz a ty dve embryjka jeste o to vic!!!!

jolanka
11. srp 2007

Kacenko, tak to je dobre, ze je vse v poradku. Ja bych to uz mela take radsi za sebou nebo vedet opravdu kolik jich tam je, doufam ze se to dozvim pristi tyden. Takze krasny vikend.

soffik
11. srp 2007

Ahojky babule,

pár dní śom tu nebola a vidím, že nám pribudli ďalšie zázraky a tehulky..... júúúj, ale sa pekne rozrastáme. len tak ďalej...

Jolanka gratulujem a držím Ti palčeky, nech HCG krásne rastie. Nechem nič zakríknuť, ale vyzerá to na dvojičky. Ja som mala 14 deň po ET - HCG 4260. Teším sa na infošky ako to pokračuje ďalej. Ja som teraz v 33 TT a bojim sa ešte aj teraz o drobčekov. Je to podľa mňa prirodzené. Niekto ani nevie ako prišiel k bábu, ale tu sme si každá jedna z nás prešla svojim. Sú to vymodlené detičky!!!

Pripájam sa ku kačenke: kašli na všetkých debilov, užívaj si ten nádherný pocit a celé tehulkovanie. Niektorí dr. ťa namieto toho aby ťa posmelili, doslova zdeptajú negatívnou energiou. NEDAJ SA !!!!!!

luuciee83 dvojičky sme si stále priali a sme veľmi šťastný že nám PánBoh požehnal dvoch drobcov naraz. Je to náhrada za preplakané dni, roky.... Čo sa týka mien, tak nejaké máme, ale zatiaľ neviem čo to bude a uvidíme po pôrode, ktoré sa im budú hodiť :o)))Máš pravdu už len maličký krôčik a budeme mať naše šťastíčka pri sebe. Jasné, že keď sa narodia, tak to dám vedieť.
Pozerala som fotky Matýska a je to teda riadny chlapisko. U6 sa neviem dočkať, kedy našich maličkých drobčekov budeme držať v náručí.

Eki je to supeeeeer, že to vyšlo. Na tú prstíkovú metódu som čítala samé chvály, hlavne na českých stránkach. Prajem Ti pohodové tehulkovanie.

Tak sa držte, opatrujte sa a užívajte si, či už snažilkovanie, tehulkovanie, alebo materstvo. Pááá

jolanka
11. srp 2007

ahojky soffik, dekuji za krasne slova, kez by jsme meli uz ty nejhorsi tri mesice za sebou, jak se rika. no uvidim jak se bude dr. na gynde tvarit az mu reknu ze chci aby mi napsal PN, ted mame totiz v praci dovcu. dam vedet pristi tyden co noveho.mejte se krasne.

luuciee83
11. srp 2007

krásný večer všem!
Kačenko, vidíš, už Ti také zbývá udělat poslední krok a budete mít holčičku u sebe!! 😉 mimochodem, Leontýnka je moc krásné jméno 😵 😵

Jolanko, moc držím palečky, ať je vše v pořádku! ono určitě bude a Ty se dozvíš, že budeš mít svá vymodlená dvojčátka 😉

Sofiiku, a je to ta nejkrásnější odměna, viď? teď už budete šťastní, budete mít doma své dva drobečky!! 😉 😵 a ještě to budete mít s překvapením... to je nádherný! já bych byla ráda, kdybychom také při příštím mimi nevěděli, jestli to bude chlapeček nebo holčička... Teď jsme sice věděli, že to bude kluk, ale i tak to bylo krásné 🙂 😵

mimusiacik
17. srp 2007

🙂 Pokojny vecer,den,ranko...(podla doby citania)
mile snazilky,cakatelky,maminky, i len tak anonymne citatelky tejto temicky!

Velmi sa tesim z Vasich krasnych albumikov a uzasnych pozit.spraviciek...jupiii... 🙂 😉 😵 😅

Ak bude niekomu snad smutno...tak mozno pozornost od starosti odputaju roztomile "Perly deticiek" na SK.MK vo Volnej diskusii ci "Vyroky deticiek"...na 2 ci tretej strane (zarolovat hlbsie do tem)...
...a bude po smutku...po lickach sa budu kotulat slzy od smiechu...uz davno som take nieco nezazila...vrelo odporucam...

Chichotaniu zdar!
Nazdar!!! 😀 😀 😀

peggyyy
17. srp 2007

halo je tu niekto?

danciacik
17. srp 2007

Baby všetky vás tu obdivujem a držte sa. Ste veľmi silné.

mimusiacik
27. srp 2007

🙂 Ahojte bambulky!

Tak ako sa dari mimineckam : Soffik,Kacenka,Jolanka,Lucie,
Blanuleplus,Altea,Strelka,mate pre nas cenne pozit.info?

Pribudlo nieco nove v albumikoch?

Ako pokracuje cesta za naplnenim tuzby?

Myslim na Vas,
opatrujte sa .... trpezlive megasilne bojovnicky cakatelky,tehulky,mamulky!
🙂 😀 😅 😵

jolanka
28. srp 2007

Ahojky, miminkam se dari dobre, jsou tam opravdu dve. jsem v 8tt a je to pro nas prekvapeni, ze se to konecne povedlo toto byl nas 4 pokus. V cechach jsme ho podstoupily 3 a tadz na slovensku poprve a hned to budou dve. Takze drzte se a mejte se fajn. 🙂 😵

mimusiacik
12. zář 2007

🙂 ahojte bambulky!
Ako sa mate?
Soffik 37tt s dvojickami - finale pred dverami,velmi sa neviem dockat infa a noveho fota...neukazali viac na usg - pohlavie?

Jolanka a vy 3v1 ako?

Blanuleplus,kacenka,lucie,petul.a,caira,lenkabu,peggy + vsetky odvazne kt.komplikovane nicky nevidim a neviem napisat...??? 😀 😉

praprapradavno tu nik z Vas nic nenapisal,nepotesil...

Pokojny a prijemny vecer!

lenkabu
13. zář 2007

mimusiacik: u mne všechno v pořádku, mimi asi holčička. Moc sem nepřispívám, otěhotněla jsem hned,takže do "zázraky se dějí" nepatřím. Spíš vás chodím přečíst a podpořit 😉 A caira je taky v pořádku, jsme spolu v březnu 2008.

mimusiacik
14. zář 2007

🙂
Info o SOFFIK zo 6 strany tejto temy...

Zázraky sa naozaj dejú !!!!!!!!!

Čaute bambulky.
Rada, by som sa aj ja s vami podelila o našej ceste za bábätkom. Dopredu sa ospravedlňujem za dlhý príspevok.

Mám 28 rokov a som z východného Slovenska, momentálne už 5 rok vydatá. Naša cesta za bábätkom začala 9 mesiacov po svadbe. Teda pokúšali sme sa skôr, ale nejako sme cítili, že nemá zmysel naťahovať čas a čakať na zázraky.

Najprv som chodila za mojim gynekológom, ktorý mi povedal, že máme ešte čas. Ale po vyše roku snaženia nám to naozaj nedalo a tak sme sa objednali do CAR. Najprv sme museli absolvovať vstupné vyšetrenia, kde mi zistili PCO?, manžel mal výborný SPG a potom hor sa na IUI. Absolvovali sme ju 4x – neúspešne.
Po treťom pokuse som sa rozhodovala medzi laparoskopiou a HSG. Samozrejme, že vyhral ten menej náročný zákrok. Zistili mi len pravý vajcovod priechodný, ale primár čo mi robil HSG, tak mi povedal, že sa nemusím báť, že veľa žien otehotnelo aj s jedným vajcovodom. Tak ma tak ukľudnil, že som bola najšťastnejšia žena na svete. Lenže, keď som doniesla snímky ukázať dr. do centra, tak ma schladil, že ani pravý vajcovod nie je v poriadku a že aj s maternicou niečo je..... No odišla som s plačom - bezradná, bezmocná. Jediná možnosť IVF. Samozrejme, že ako začiatočník, bez kadejakých info som verila, že to vyjde na prvý šup a že 100% budeme mať bábo.
No lenže po 1. IVF som 5 dni po ET začala špiniť a trochu krvácať –Bola som na krv a výsledok POZITÍVNY ..bola to neskutočná správa, zázrak, ale potom mi HCG kleslo a ja som bola z toho úplne hotová. Tiež mi dr. povedal, že keď som bola teraz tehu, tak mám velikánsku šancu aj pri 2.IVF. Vkladala som do toho obrovské nádeje, no lenže potom už bol test. neg. aj 2x, 3x, 4x, 5x IVF. Nikdy žiadny mrazáčikovia.
Po 3.IVF som sa rozhodla pre laparoskopiu. Zase ma začal môj dr. odhovárať, že on by to na mojom mieste nerobil, je to zbytočný zásah a aj keby mi niečo našli, tak aj tak prirodzenou cestou nikdy neotehotniem. No samozrejme, že som mu naletela a nešla som.
Pred 4.IVF sme sa s manželom dohodli, že skúsime darované vajíčka (keďže podľa dr. je tam genetický problém). Samozrejme ani to mi neodporúča, lebo som mladá a mám mladé vajíčka, bola to proste len smola (na to ja že 3x za sebou????????) a nech radšej darujem ja svoje vajíčka a ušetrím na ďalšom IVF.... No zabil ma tým!!!!!
Po neúspešnom 4.IVF sme sa rozhodli, že meníme CAR a ideme do Heliosu v Martine. Boli sme už aj objednaný, ale prišli také záveje, že vlak meškal 3 hodiny. Bola som presvedčená, že zasiahla vyššia moc a tak sme to nakoniec vzdali a na 5.IVF sme išli opäť do KE. Chyba,chyba,chyba. Zase neúspešné.

To som už vzdala na celej čiare a podstúpila laparku, kde bolo všetko OK, bez zrastov, endometriozy, žiadne PCO a obidva vajcovody priechodné. Po laparke sme šli do Prahy na imuno – mierne zvýšená BI.

Na 6.IVF sme boli odhodlaný zmeniť CAR a cestovať vyše 3 hodín do Martina. Nebolo to ľahké cestovať o štvrtej ráno vlakom, ale s Božou pomocou sme to zvládli. Mali sme 6 krásnych blastocyst ( predtým sa že vraj ani jedno embryjko nedostalo do štádia BLC), z toho mi 2 vložili a konečne prvykrát po toľkých IVF máme aj štyroch mrazáčikov…jupíííí…
NO radosť z ET netrvala dlho lebo 6 deň po ET som začala slabo krvácať, 10 deň po transfere som bola na krvi a HCG asi 460 ?… 14 deň po ET HCG 4290 jednotiek…… Dnes som 11 TT a konečne čakáme naše vytúžené dvojčatka….. Ešte nič nie je vyhraté, ale verím, že to statočne dobojujeme do víťazného konca.

ZÁZRAKY SA PREDSA LEN DEJÚ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PS:Ľutujem, že som sa nechala odradiť od niektorých vyšetrení, alebo som nebola skôr na nich, ale nemali sme nikoho kto by nám bol poradil čo ďalej, tak sme sa trápili sami, ako sme vedeli. Aj vďaka skvelej partii OZ Bocian v KE a ich cenným infoškám sme sa dopracovali až k vytúženému výsledku.

Prajem všetkým snažilkám, aby ich cesta nebola taká dlhá a tŕnistá a aby čím skôr uvideli nádherné //. 😉

mimusiacik
14. zář 2007

🙂
2 malinke uzliky sa uz tesia svetu a laske v naruci ich milujucej maminky a tatinka...

Letel Bocian z veľkej diaľky, kým nás doniesol do náručia nášho ocka a našej
mamky. Voláme sa SOFIA 47 cm 2380g a BIBIÁNA 46 cm 2400g.

Vrucne blahozelame k najkrajsiemu zivotnemu uspechu!

Foto zatial bude v mojom albume - po navrate z porodnice si ho soffik presunie k sebe...

ededik
14. zář 2007

Jeeeeee, už aby si ten zázak počkal aj na nás..... ☹

mimusiacik
14. zář 2007

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Soffik ma uz 2 princeznicky Sofinku a Bibianku!!!!!!!!!!!!!!!! 😉

ededik
14. zář 2007

Tie su nádhernéééééé......idem dumať do kúta..... ☹

mimusiacik
14. zář 2007

🙂 najprv som tu skopirovala strucne spisany pribeh SOFFIK,aby ste vedeli komu sa ten ZAZRAK konecne stal - foto jej dcereniek v mojom druhom albume...

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 :-

sisulik
14. zář 2007

jeeej babenky su naaaaaadherneeeeeeeeeeeeeee

grmitko
14. zář 2007

gratulujeme soffik, dievcatka su krasne, pozerala som foto. Hlavne nech su zdrave, a robia rodicom iba radost, podla toho, co som citala, su to naozaj dva male zazraky, ktore prisli robit radost svojim rodicom. Nadhera. Este raz gratulujeme.

margaretka11
14. zář 2007

Soffik, to je nádherná správa, gratulujem 🙂 . Mala si to aj s manželom veľmi ťažké, o to krajšie chvíle práve teraz prežívate. Želám vám hlavne veľa veľa zdravia pre nádherná dievčatká (obzrela som ich v albume 😉 ), nech vám stále robia aspoň takú veľkú radosť, akú vám urobili teraz pri svojom príchode na svet. 🙂 A tebe soffik prajem, aby si sa čo najskor dostala do formy a mohla si doma užívať krásne chvíle so svojou rodinkou 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru