Stal se zázrak. Jsem těhotná

kacenka.p
4. bře 2007

Moc vsechny zdravim. Chtela jsem se se vsemi podelit o muj pribeh. Jiz jsem pred casem zalozila tema "umele oplodneni", kde popisuji cely muj pribeh do detailu. Ted jen shrnu fakta. Od ledna 2004 se snazime s manzelem o miminko. Bohuzel neuspesne. V cervnu 2004, jsem prodelala mimodelozni tehotenstvi - nasledovali dve operace. O rok pozdeji - kveten 2005 dalsi neuspesne tehotenstvi - potrat (embryo nebylo ve vacku). Srpen 2005 opet mimodelozni tehotenstvi - operace - odstraneni praveho vejcovodu, levy uzavreny, nepruchozi, zdeformovany- nefunkcni. Konecny verdikt od lekaru - prirozene tehotenstvi - extremne vyloucene - nemozne. No a pak uz prislo zari 2006 a me umele oplodneni. Cely prubeh si muzete precist - v pripade zajmu. Neuspesne!!! A tak musim smutne rict, ze jsem se s manzelem shodli na tom, ze pro miminko jsme udelali jiz naprosto vse a uz nemame silu pokracovat dal. Proste budeme statny par i bez deti. A to jsme a byli bychom i dal. Jen kdyby nam ve ctvrtek nevericny lekar nesdelil fakt, ze jsem tehotna - cca 6tt. Opravdu jsem meli vsichni sok - ja, manzel, lekar a cela jeho praxe, rodina, pratele, kompletne vsichni. Doktor rika, ze dle nej jde o naprosto normalni 6tt tehotenstvi, ale kvuli me minulosti je velmi opatrny a bude nas velmi dukladne sledovat. Zitra jdu na dalsi ultrazvuk.
Holky proc to cele pisu. Chci vam vsem dodat nadeji, ubezpecit o tom, ze zazraky se deji, dodat vam silu a odvahu. To co se nam stalo je opravdu 8 div sveta a ted neberu v uvahu to, zda vse dopadne uzasne a za 9 mesicu budeme mit v naruci miminko, a nebo bude neco spatne. Je to nadeje pro tento okamzik, ale i pro priste. Proste opet jsem se utvrdila v tom, ze nic neni nemozne. Preji vam vsem strasne moc stesti. Prejte ho i vy me. Drzim nam vsem pesticky.

blanuleplus
25. kvě 2007

mimusiacik: jsem tu a stále čekám, kdy se dočkáme zázraku i my ☹ zatím mám divné pocity na straně a začínám být připravená, že si zopakuji pobyt v nemocnici s mimoděložním těhotenstvím...
Holky, držím všem palce 😉 Občas si sem skočím přečíst něco na povzbuzení 🙂

mimusiacik
6. čer 2007

🙂 Krasny slnecny den,
trpezlive,statocne snazilky,tehulky a maminecky!
Ako sa dari mimineckam Soffik,Kacenka,Lucie?
A co vy ostatne - Blanuleplus,Altea,Strelka,mate pre nas cenne pozit.info?

Su horsie a su lepsie dni...Dnesny je pre Vas aky?

🙂 😀 😅 😵

altea
6. čer 2007

mimusiacik : mám pozitívnu informáciu- a beriem to naozaj ako zázrak,len sa to bojím zatiaľ veľmi vykrikovať,aby som to nezariekla. 😲
Kočky ja som naozaj tehotná !!! 😅 😅 😅 zajtra bude moja fazuľka oslavovať už 4 týždne v brušku 🙂 ,a aby to nebolo málo -sú tam dve fazuľky 😅 😅 -jedna menšia -to je hrášok a druhá trošku väčšia -to je fazuľka.
som nekonečne šťastná,až sa toľkého šťastia bojím.....
takže ,dúfam že tie moje drobátenká vyhrajú boj s endometriózou a že sa o 9 mesiacov stretneme... 🙂
a predsa sa zázraky dejú...

caira
7. čer 2007

kacenko jsem moc rada, ze jsi se ozvala, zacinala jsem si delat starosti, jsem moc rada, ze se vam s miminkem dari dobre a koukej zase brzo zahlasit jak to s vama vypada, moc se opatrujte, papa

luuciee83
7. čer 2007

ahojky holky!!
delší dobu jsem se tu neukázala - vše je u mě v pořádku - už je ze mě maminka!! skoro před 14-ti dny se mi narodil krásný zdravý chlapeček Matýsek 😵 je to naše sluníčko!! když budete chtít můžete se mrknout do albíčka...

jinak Kačenko, moc Ti blahopřeji k úspěšnému UTZ a taky bezproblémové krvi!! to to ale letí - už 21tt!! to je nádhera! moc Ti to z celého srdce přeju! 😉 😵

a co Ty, mimusiaciku, jakpak se daří? doufám, že je všechno v nejlepším pořádku!? 🙂

mimusiacik
9. čer 2007

🙂 Lucinka - mate s milovanym lubezneho synceka!
Bravo!!!Huraaaa!!!Jupiiii!!!
Presne take info v tejto temicke potrebujeme...

Vrucne Vam gratulujeme,zelame maminke
skore zotavenie z porodu,vela nekonecnej radosti zo zivota,
malickemu bojovnikovi pevne zdravicko,kazdodenne ludske stasticko,uzasnu,spokojnu a veselu rodinku,
tatinkovi zivitelovi rodiny - vela skvelych zaberov idylky zo santiveho detstva synceka! 🙂 😀 😅 😵

Ja uz treti tyzden zarezavam v praci po 3r.MD,tak PC skoro nevidim...
Ale myslim na Vas vsetky stale,
lebo niet silnejsich,trpezlivejsich,odvaznejsich zien ako SNAZILIEK,kt.vedia co potrebuju,co postradaju...a co s nesmiernou radostou v zavere svojho strastiplneho boja s pozitkom vychutnaju!!!
Krasny slnecny den plny pohody,usmevov a nehy! 🙂 😀 😅 😵

mimusiacik
9. čer 2007

🙂 Altea...vnutorne sa prevelmi tesiiiimeeee nad bombovou stravickou...klop,klop,klop o drevo...nevieme sa dockat uzasnych prirastkov v albunmikoch celej temicky...

Teste nas konecne pozehnane obdarene skvele a odhodlane snazilky,cakatelky,tehulky,maminecky...DOBRYCH SPRAV NIE JE NIKDY DOST!!!

Este,este,este...dalsie skvele novinky?

Vynimocny den naplneny povzbudzujucimi milymi prekvapeniami!
🙂 😀 😅 😵

altea
9. čer 2007

mimusiacik:dakujem,drž nám palčeky-18.júna ideme skontrolovať akciu srdiečka,dúfam,že bude všetko v poriadku 😅 😅 .mysli na nás.

luuciee83
10. čer 2007

Mimusiaciku, mooooc děkuji - normálně se přiznám, že jsi mě tím svým přáním dostala - brečím tu jak malá holka... 😢 😀 přeji Ti moc krásnou neděli! moc bych Ti přála, aby jsi nám mohla ohlásit, že čekáš druhého drobečka! ať už sestřičku nebo bratříčka pro Noemi 😉 😵

alteo, moc budu držet palečky, aby bylo všechno v pořádku!! určitě napiš do diskuze, jak jsi dopadla, budu na Tebe toho 18. myslet! 😉

altea
10. čer 2007

ďakujem lucka,dobre mi to padne..určite sa ozvem 🙂

mimusiacik
27. čer 2007

🙂 Krasny den silne a nezlomne dievcence!
Tak ako nam ten zivot plynie?Pokojne alebo v burkach...?
Velmi prevelmi dychtime po aktualnych inf.od Soffika,Kacenky,Altey,Blanuleplus,Petul.Y....a dalsich miluckych ludskych slniecok,z tejto temicky,kt.svoj boj nevzdavaju i napriek prekazkam...
Lucie ako sa dari malickemu?
No tak bambulky,poteste nas fotom a infom o uzasnych zazitkoch a pocitoch pohybov babeniek v brusku a pokrokoch detureniec,kt.sa tesia individ.slobode mimo maminkineho telicka...

Myslime na Vas kazdy den,najmä vecer pred usnutim a na dialku si Vas zdravime a zelame len to bozske,pokojne a stastne!

Vela pohody a lasky!
🙂 😀 😅 😵

mimusiacik
7. črc 2007

🙂 Ahojte !
Mate pre nas dobre spravy a nove foto?
Vynimocny den!
🙂 😀 😅 😵

luuciee83
8. črc 2007

ahojky holky, tak jsem tu po delší době... nějak nestíhám a když sem nakouknu, tak nejčastěji jen na albíčka a pak zase mažu... malý je celkem hodný, ale už přikrmujeme - musela bych ho mít u prsa skoro pořád ☹ vždycky půl hodiny papal (což se mi zdá dost dlouho, v porodnici nám tvrdili, že 10minut musí stačit...) a půl hodiny spal, vzbudil se a chtěl znovu, tak mi nic jiného nezbylo - fakt už se to nedalo zvládnout, i když jsem si říkala, že se budu snažit jen kojit co nejdýl, ale byla jsem naprosto hotová, nevyspalá, ... malý taky - tak jsme to museli už nějak řešit. Jinak se máme pohodově - Matýsek je naše sluníčko (přidala jsem nějaké nové fotečky do albíčka). akorát co mě štve je, že je dost navyklej s námi spinkat ve velké posteli, takže dvě noci stráví u sebe v postýlce, a pak většinou zase další dvě u nás, protože tak pláče, že ráno pak až chraptí a to je mi ho prdíka líto 😔

Mimusiaciku, dívala jsem se do Tvého albíčka a musím říct, že máš doma krásnou holčičku!! 😵 😵 je jak princeznička! 😉 budeš muset odhánět ženichy, až přijde jejich čas!!

tak co Alteo, jak to s Tebou vypadá?

mimusiacik
10. črc 2007

🙂 Ahoj Lucka a vsetky citatelky temicky!
Vrucna vdaka Lucka za info a foto,za cas a vynalozenu energiu,
Matysek je lubezne a carovne babenko,clovek by sa kochal a kochal...
Ta CB fotka pri papani je na zvacseninu do detskej izbicky...je bozska...
Nech je Vam maly zdravucky a robi Vam cely zivot nekonecnu radost!
Nech pekne priberate a prospievate...
Prve 3 mesiace na adaptaciu pre rodicov i babenko su asi najtazsie...
Ale potom to uz ide stale k lepsiemu...

Skoda,ze MK v poslednej dobe tak veeeellmiii pomaly otvara stranky...urcite to je ten dovod preco nas Kacenka,Soffik,Altea,Blanuleplus,Petul.a a ostatne netesia infom o pokrokoch v snazeni,o sebe a zdrav.stave,tehulkovani,pocitoch,pobyboch,pohlavi ich buducich babeniek...

Stale na Vas myslime a nevieme sa dockat spraviciek...

Majte sa fajn!
🙂 😀 😅 😵

mimusiacik
10. črc 2007

🙂 Blanuleplus...dobre vidim TT pri tvojom nicku???????????????????

Huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa..........jupiiiiiiiiiiiiiiiiiii.....!!!

Pis prosim,co mas noveeee?????

Hned je den krajsiii!!!

Vrucne blahozelame k NAJ zivotnemu uspechu!!!

Vela stastia!
🙂 😀 😅 😵

mimusiacik
10. črc 2007

🙂 Takze Blanuleplus - marec 2008 a mala "rybicka"?
Tvojmu albumiku a infu vo vizitke som sa neskutocne potesila,vrucna vdaka.
Uzasne!!!Tesime sa na pismenka a foto...
Spravicka No.1*!
Este,este...
Deticiek nie je nikdy dost...
🙂 😀 😅 😵

blanuleplus
10. črc 2007

Ahoj Mimusiacik, prave jsem Ti tu novinku chtěla sdělit. ještě jsem opatrná, srdíčko jdeme zkontrolovat až za týden, ale snad je vše v pořádku 😖 Užívám si těhulkování snad se všemi příznaky, co existují 😅 Máme všichni moc velkou radost. Jakpak se daří Tobě?

mimusiacik
10. črc 2007

🙂
Vrucne blahozelame!!!
Niet krajsich sprav na svete!!!

Rozumiem tvojim obavam...nase maminy sa o babenku dozvedeli az v 12tyzdni a v praci az v 6 mes...chranili sme si to uzasne tajomstvo...

O tyzden budeme pravidelne kontrolovat,ci tu nenajdeme potrebne info o Vas ,aby sme mohli byt pokojnejsi a veselsi...

Ked som si tie dlhokanske roky robievala baby testy,kt.boli negat.,manzel stale vravel,ved pockaj chvilu,neunahli sa,testujes priskoro,nech nie si zavcasu sklamana,a ja som mu nato vzdy zvykla odpovedat...sklamana mozem byt vzdy i v 38tt, ale to STASTIE ,ak tam budu uz konecne 2 palicky - preco sa obrat o tie minuty radosti,plany,predstavy???

Myslim na Vas na vsetky i na sonkaj a jej Simonka,tiez by uz mohla obnovit album...

Vynimocny den vdaka fantastickej spravicke!

Majte sa krasne vy 2v1,ci 3v1,ci solo...

P.S: Momentalne mam dovolenku,kedze prsi,Noemi si vystrihuje a lepi veldielko BUBAKA,mam viac casu na PC,sme zdravy a to je to naj...
🙂 😀 😅 😵

gabika24
15. črc 2007

Ahojte, vsetky. Som tu nova, takze ma nepoznate. chcem len povedat, to co som uz v inej teme, ze psychika je naozaj silná - viem to podla seba.
nam sa podarilo otehotniet, tiez sme sa snazili velmi dlho, ale vyslo to, mame krasnu dcerku. jednoducho som si uz nemohla pripustit inu moznost, nez ze to vyjde (na tretikrat).Teraz aspon v skratke: raz sa embryo neuchytilo, potom bolo mimomaternicove tehotenstvo (kedy som myslela, ze sa zruti cely moj svet - najskor totiz prisla dobra sprava od doktora:"pani, ste tehotna", o par dni - "mame problem, nic nevidiet", potom tri tyzdne nemocnica, pretoze hodnoty boli vysoke, len v maternici nebolo nic. Potom som zacala aj krvacat, takze si mysleli, ze som potratila, pre istotu zobrali krv a oznamili mi, ze som tehotna dalej. Kazdu jednu novu spravu som oplakala, aj slova lekara, ze by to bolo velmi silne babo /podla hodnot/, keby nebolo inde, nez ma byt. Bola som ako na hojdacke - raz hore,raz dole, bolo to najhorsie obdobie, ktore som rezivala. , pretoze zasa zistovali, preco tak velke hodnoty... nakoniec sa rozhodli operovat a vzali mi aj vajcovod). ale pustili sme sa do toho znova a o tri mesiace prisla vytuzena sprava - znova som bola tehotna, tentokrat bolo vsetko ok.
tak sa nestresujte a nestracajte vieru v to, ze sa vsetko podari. drzim palceky, aj my chceme druhe babo... Aj ked viem, ze nas caka ten isty kolotoc, nestresujem sa. Vzdy, ked sa pozriem na nase slniecko viem, ze kazda jedna slza, kazda bolest, kazda operacia stala za to, pretoze sa na nas kazdy den usmieva stastie...

scarletka
17. črc 2007

Mimusiacik nech sa paci...

Ahojte všetky snažilky. Môj nick je Scarletka a rada by som Vám niečo napísala. Taký malý osobný príbeh. Začala by som asi od toho, že mám 29 rokov a nikdy v živote som nebrala žiadnu HA. Celých 9 rokov som si myslela, že však to "nechám na osud"..kedy otehotniem, vtedy otehotniem. Či v tej chvíli bol aj dotyčný partner - "pánom božským" na celý život, to neviem a časom zisťujem aká som bola "pomýlená, naivná a nespoznaná". Ale o tom nechcem písať. Celých 5 rokov na škole som nepotrebovala ani jednu tabletku, všetko išlo po masle a vôbec mi to neprišlo divné. Prvý zlom, kedy som si začala uvedomovať, že "ako je to možné, že pri pravidelnom milkovaní som zasa neotehotnela", bolo vtedy, keď som sa vydala. Tri roky úpenlivého snaženia..a nič, vyšetrenia u lekárov mi ukazovali zdravý základ,všetko ok, partnerove vyšetrenie tiež..vôbec som netušila, čo sa deje. A myslím, že vôla mať detičky podlomila naše manželstvo, ktoré sa nakoniec aj zrútilo..bohužial mojou vinou. Boleli ma partnerove slová, že som "jalová" a hľadala som nehu v inom náručí. Možno som mala byť silnejšia ale to je už v tejto chvíli jedno. Začala som žiť s človekom - partnerom číslo 2. Nakoľko som prežila veľmi bolestivé a depresívne obdobie po rozvode, na dieťatko som akosi nepomyslela. Musela som zachrániť seba. A asi sa mi to podarilo, lebo jedného rána som sa zobudila do slnečného dňa...a premohla ma túžba mať dieťatko. A ako som si to aj predpovedala, že história sa opakuje, ani tentoraz to nešlo a nešlo a nešlo. Pravidelné milovanie sa stalo akýmsi rutinným sexom a deň, kedy sa dostavila mrcha, hm to bol zlý deň. Cítila som, že takú istú chybu nesmiem urobiť 2x za sebou. Behala som po doktoroch, hore-dolu, bylinky, šalamúni liečitelia, kyselina listová a všetky možné baby plany..nič. Posledné 2 mesiace som sa zmierila s umelým oplodnením a aj s horšou myšlienkou: si neplodná. Presne tento týždeň ako píšem tento príspevok som mala naplanovanú laparoskopiu. Presne prednedávnom som sa informovala ohľadne adopcii. Presne pred nedávnom som si nakúpila balík vložiek vo veľkoobchode...presne pred nedávnom prestala som SNÍVAŤ.
A presne pred 2 týždňami, keď moje myšlienky boli na míľu vzdialené od vidiny 2 čiarok a psychika sa pripravovala na umelé oplodnenie (až som sa na to tešila)...som zistila, že čakám pod srdcom bábätko. Malý neočakávaný uzlík šťastia.
Všetkým snažilkám..."možno práve vtedy, keď prestanete snívať a budete sa cítiť na samom dne to príde." Veľa šťastia...

mimusiacik
25. črc 2007

🙂 Opat vrucna vdaka za dalsie pozit.a optimisticke pismenka...
Ako sa Vam vsetkym dari a co mate nove?V albumikoch nic nepribudlo?
🙂 😀 😅 😵

luuciee83
25. črc 2007

mimusiaciku, ahojky!!! jsou tady ale krásné příběhy, viď? vezmi si třeba Kačenku, která tuhle diskuzi založila... když jsem si četla její příbeh, brečela jsem při něm a myslím si, že to nebylo jenom tím, že jsem v tu dobu byla těhotná... 🙂

jinak u nás je nové to, že jsme včera byli na kontrole kyčlí a zatím je vše OK, tak snad to tak zůstane i nadále... 🙂 no a přístí pondělí jdeme na dvouměsíční kontrolu - tak jsem docela zvědavá, kolik ten náš žroutík bude vážit... 😉 jinak jsem přidala nějaké nové fotečky do alba a založila i další, tak se můžeš mrknout 😉

marlenka56
25. črc 2007

Mile bambulky, sa stale cakame nanas zazrak, ale ako sa nevie dostat k nam 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢
blahozelam, vsetkym novym tehulkam, a prajem krasne a bezproblemove tehulkovanie a mamickam, krasne mamickovstvo 😉

ededik
25. črc 2007

Vďaka za krásne príbehy, ktoré sú veľmi dojímavé a zároveň nás - čakateľky nápĺňajú nádejou, že aj my raz budeme držať v náručí "nášho ja"....

petul.a
25. črc 2007

Marlenka, co to vidím za slzíky místo smajlíků 😉
Přece ty naše vypadají jinak 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

evelyin
25. črc 2007

Marlenka úplne vystihuješ moje pocity, všetkým blahoželám a teším sa ,
len mne sa nič nedarí, som už z toho zúfalá, mám pocit že sa nikdy nedočkám.. 😔

marlenka56
25. črc 2007

Petulinka slniecko, ja viem, ale niekedy su aj take 🙂 😅

lauritka
25. črc 2007

🙂 bbule nie ste v tom sami ... 🤐 myslite pozitivne. cmuuuk nevzdavat sa ! 🙂

katy2
25. črc 2007

Babenky, z celeho srdca gratulujem vsetkym, ktore skusili vo svojom zivote ten uzasny zazrak zivota. Naozaj si uvedomujem, ze to dat zivot je skutocne uzasny dar a zivot je skutocny zazrak. Aj ja sa zatial toho zazraku nemozem dockat. Ale verim, ze kazda z nas raz bude moct povedat, ze aj v nasom zivote sa udial zazrak... 😉

pahu
25. črc 2007

Gratulujem všetkým tehulkám a povzbudzujem všetky snažilky 😀 Aj ja som s Vami, takže nezúfať a snažiť sa 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru