Stal se zázrak. Jsem těhotná

kacenka.p
4. bře 2007

Moc vsechny zdravim. Chtela jsem se se vsemi podelit o muj pribeh. Jiz jsem pred casem zalozila tema "umele oplodneni", kde popisuji cely muj pribeh do detailu. Ted jen shrnu fakta. Od ledna 2004 se snazime s manzelem o miminko. Bohuzel neuspesne. V cervnu 2004, jsem prodelala mimodelozni tehotenstvi - nasledovali dve operace. O rok pozdeji - kveten 2005 dalsi neuspesne tehotenstvi - potrat (embryo nebylo ve vacku). Srpen 2005 opet mimodelozni tehotenstvi - operace - odstraneni praveho vejcovodu, levy uzavreny, nepruchozi, zdeformovany- nefunkcni. Konecny verdikt od lekaru - prirozene tehotenstvi - extremne vyloucene - nemozne. No a pak uz prislo zari 2006 a me umele oplodneni. Cely prubeh si muzete precist - v pripade zajmu. Neuspesne!!! A tak musim smutne rict, ze jsem se s manzelem shodli na tom, ze pro miminko jsme udelali jiz naprosto vse a uz nemame silu pokracovat dal. Proste budeme statny par i bez deti. A to jsme a byli bychom i dal. Jen kdyby nam ve ctvrtek nevericny lekar nesdelil fakt, ze jsem tehotna - cca 6tt. Opravdu jsem meli vsichni sok - ja, manzel, lekar a cela jeho praxe, rodina, pratele, kompletne vsichni. Doktor rika, ze dle nej jde o naprosto normalni 6tt tehotenstvi, ale kvuli me minulosti je velmi opatrny a bude nas velmi dukladne sledovat. Zitra jdu na dalsi ultrazvuk.
Holky proc to cele pisu. Chci vam vsem dodat nadeji, ubezpecit o tom, ze zazraky se deji, dodat vam silu a odvahu. To co se nam stalo je opravdu 8 div sveta a ted neberu v uvahu to, zda vse dopadne uzasne a za 9 mesicu budeme mit v naruci miminko, a nebo bude neco spatne. Je to nadeje pro tento okamzik, ale i pro priste. Proste opet jsem se utvrdila v tom, ze nic neni nemozne. Preji vam vsem strasne moc stesti. Prejte ho i vy me. Drzim nam vsem pesticky.

lorry
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petul.a
7. bře 2010

Ahojky 🙂

Kveta, no to je nádherný konec tvého, věru složitého, příběhu. Úplně mi to připadá, jako by to, že jsi nemohla otěhotnět, byla vlastně z toho důvodu, že partner nebyl ten pravý. Miminko vědělo, co dělá 😉 Přeju ti moc moc moc štěstí, ať si užiješ krásné těhu a ať ti prcek dělá jen radost 🙂 🙂 🙂

rosienka
12. bře 2010

kveta- wow, som uplne mimo a nenachadzam slov, to je tak neuveritelne a zaroven uzasne, to sa mi aj moje peripetie zdaju ako nic. Drzim palce a nech si ten byvaly teraz trieska hlavu o stenu, aky bol slaboch a zbabelec 😉

renys
5. kvě 2010

Ahojky,

chtěla bych dodat všem (zatím) smutným snažilkám velkou naději, protože já sama jsem příkladem toho, že zázraky se opravdu dějí!!

O miminko jsme se začali snažit pár měsíců před svatbou v roce 2004, vyšlo to skoro hned, bohužel to skončilo v 11. týdnu MA. Byl to šok a musim říct, že poprvé to bolelo nejvíc 😔 . Pak jsme čekali půl roku a já v roce 2005 otěhotněla, ale opět neúspěch - v 7. týdnu samovol. potrat. Pak následovaly všechna možná vyšetření na imunologii, genetice, byly mi zjištěny antifosfolipid. protilátky a leidenská mutace+mutace v genu MTHFR, genetika o.k. Takže od začátku těhu jsem musela brát Prednison a píchat Fraxiparín. Další těhu se ale nedařilo, tělíčko začalo stávkovat. Takže v létě 2007 jsme podstoupili IVF, vše šlo zdárně, čekala jsem jednovaječ. dvojčátka, bohužel až do 9. týdne - opět MA. No to už bylo opravdu utrpení a moc radosti jsem v tomhle období nezažívala..pohled na cizí kočárky byl moc bolavej ☹ . Pak následovalo 4. těhotenství - v září 2008 ale opět MA v 7. týdnu....to už by umořilo i vola, jak řekl můj kolega 😅 ...v nemocnici jsem tenkrát dostala pocit, že je něco špatně, resp. v mym těle a že se to bude asi pořád opakovat....řekla jsem si STOP!!!!!.....a zkusim zas alternativní medicínu - léta před tim jsem vyzkoušela homeopatii, čínskou medicínu, ale bez úspěchu...

Pak mi jednou řekla sestřička na gyndě o jedný paní léčitelce, která už pomohla mnoha ženám, které díky ní donosily, takže jsme se na to zodpovědně vrhli...paní do mě viděla jak do hubený kozy, a dala nám zákaz snažení, dokud se nedáme oba do kupy. To bylo v říjnu..následovaly měsíce, kdy jsme několikrát denně brali různý bylinný preparátky od fa Energy, no a první úspěchy se hned dostavily - zmizela mi mykóza a ekzem.

Pak následovala další psychická vzpruha - kámoška mi poradila bezva kartářku, která je osvědčená, no a já tenkrát od ní šla jak od nejlepšího psychiatra 🙂 - řekla mi to, po čem jsem toužila - že tam vidí příští léto, že otěhotnim, že budu mít kluka jako buka!!!!! Takže jsem se opět pozitivně naladila...řekla jsem si, i kdyby to nebyla pravda, tak lepší náladu mi to dodalo 😀 .

Pak jsem si v únoru vyběhala Františkovy lázně - a v dubnu frčela - bylo to tam naprosto úžasný, super přátelé a bylo mi krásně na těle i duchu 🙂 .

No a v červnu kontrola u léčitelky, jsem na tom prý fyz. i psychicky výborně, takže začněte do toho bušit 😀 a hned otěhotníte, uvidíte...tak jsem si myslela svý, někdy to trvalo i 2 roky.....a šup!!! v červenci jsem otěhotněla!!! 😵 Celý těhu bylo naprosto v pořádku, od 4. měsíce jsem radši byla pěkně doma v klídku, no a 12.4.2010 se vyloupnul na svět náš vymodlánek Maxíček, 3,90 kg a 51 cm.

Takže bůh ví, co zrovna mě pomohlo....asi se na tom podílelo víc faktorů. Takže držim vám všem, kteří stále čekají na ten zázrak hodně štěstíčka, ať se brzy dočkáte toho nejkrásnějšího uzlíčku a nebránila bych se, nějakým alternativám. Západní medicína je bezvadná, ale zase neřeší to, že když je v těle něco špatně a nemusí to být jen žen. orgány...tak prostě žena neotěhotní či nedonosí, i kdyby se stavěla na hlavu..protože příroda nikdy nezahubí matku, kdyby jí to mělo nějak škodit...

luga
5. kvě 2010

renys, blahozelam k synackovi, nadherne 😵
a obdivujem vasu silu .... ja by som to nezvladla 😔

renys
6. kvě 2010

Luga, děkuju, ale určitě zvládla, my ženský vydržíme fakt hodně 😉 a ten mateřskej pud je tak silnej... 🙂

imarikai
18. kvě 2010

kveta som šťastna ako tvoj pribeh dopadol želam všetko dobre

staza
20. kvě 2010

Veľmi ťažko sa mi píšu tieto riadky no žiaľ nás náhle opustila "Mimusiacik" kto ju poznal venujte jej tichu modlidbu.
Prispievala aj do tejto temy posledná rozlúčka bude 24.5.2010.

zulik
20. kvě 2010

Staza, to je veľmi smutná zpráva ☹ Mimusiacik bola velmi pozitívna, aspoň podľa príspevkov, aj keď som ju osobne nepoznala. Čo sa tak náhle stalo, ak to možeš napísať?

riska
21. kvě 2010

😔 😔 😔
preboha, čo sa stalo?
miniusiacik bola podla prispevkov úplne super, aj založila temu recept na úspešnu plodnosť alebo tak podobne sa to volalo, kde svojimi radami pomahala všetkym snažilkam.... som úplne v šoku 😢

riska
21. kvě 2010

https://www.modrykonik.sk/forum/tema/recept-na-...

tu je ta tema 😔

miniusiacik, vdaka za všetko a odpočivaj v pokoji 😔 😔 😔

violoncielka
22. kvě 2010

To je velmi smutna sprava ☹. Ach jo ten zivot je taky nevyspytatelny ☹.

Ano mimusiacik, vdaka za ten optimizmus co si nam davala a odpocivaj v pokoji. ☹

smejka
23. kvě 2010

☹ ☹
minusiacik myslime na teba v modlitbach 😔

melisska
29. kvě 2010

mimusiacik, je mi to luto, odpocivaj v pokoji ☹

andulla
13. čer 2010

to je naozaj pravda, že zázraky sa dejú 🙂

daida
17. srp 2010

ahojky holky. Zázraky se dějí: Skoro 2 roky jsme se snažili o miminko, nešlo to. Jsem po IUI, 1xIVF, 3x KET. Neúspěšně. Po vyčerpávajícím roce v CAR jsme se rozhodli léčbu přerušit. Našla jsem si fyzioterapeutku na metodu Mojžíšovou s tím, že tímto už nejde nic pokazit. Fyzioterapeutka mi však řekla, že Mojžíšovka na organické změny u ženy nepomáhá (ty mám). Nicméně jsem do toho šla, ale nečekala jsem podle toho taky žádné zázraky. S organickými změnami jsem byla smířená a že mi to tedy nepomůže taky. Po 2 měsících metody jsem konečně spontánně těhotná. Nechápala jsem. Stále jsem čekala, jestli o to příjdu, ale ono se nepotrvdilo. Po těch letech je pro mě mnohem těžší uvěřit, že budeme mít miminko než uvěřit tomu, že to prostě zase nevyšlo. Asi na tom něco bude. Je to asi něco, čemu nemůžeme rozumět, ale děje se to...Právě kačenka a její příspěvek mi loni dodal moc odvahy, díky.
staza: je mi to líto. Nedokážu si představit, co to je. Všechno se děje z nějakého důvodu. Určitě se všechno obrátí v lepší a dítě zase přijde, jen to nevzdávej, držím palce a přeju hodně sil, klobouk dolů.

daida
17. srp 2010

omlovám se, trochu jsem to popletla, nevěděla jsem, kdo je mimusiacik.

natasvachova
21. led 2013

@kacenka.p ahoj četla jsem Tvuj příběh a jsem stastna ze ti to vyšlo, ze se Vám splnil sen.Takže zázraky se dějí a tím budem věřit ze jednou se toho malého zázraků dočkám i já. Děkuji za ten krasny příběh. Hodně štěstí přeju tvoji rodině.

natasvachova
28. led 2013

@renys Moc pěkne, jsem stastna že se Vám to podařilo.

consti
30. bře 2013

@kacenka.p
@kveta Úžasná diskuze a úžasné téma!!
I když já si toho tolik jako vy neprožila a zatím se bojím cokoliv zakřiknout, tak přidám ve zkratce náš příběh. O mimčo jsme se začali snažit v říjnu 2008, po roce doktoři, vše v pořádku, snažíme se dál. Po dalším roce zjištěn myom, operace, půl roku pauza a následná kontrolní laparoskopie, jestli je vše ok...Přemýšlíme o umělém oplodnění, ale zatím pořád doufáme, že by se mohlo podařit přirozeně, když je myom pryč a všechny ostatní výsledky ok, ovulace v pořádku, spermiogram na jedničku...Rok 2012 velké bolesti a zjištěna endometrická cysta, opět laparoskopie, zjištěna ložiska endometriozy... 😔 Říjen 2012 první konzultace v CARu, následují dvě inseminace-neúspěšně, doktoři nad námi kroutí hlavou, dle primáře mám mít za dobu snažení už x dětí 😅 . Leden 2013 IVF- opět neúspěšně a navíc bylo málo vajíček, tak nebylo co na zamrazení. Vzdáváme to, nemáme síly, na léto plánujeme další IVF, ale mně se do toho nechce. Domlouváme se na tom, že to bude naše druhé a poslední IVF 😅 . Březen 2013 mi mešká menses a já si v den, kdy mám jet na konzultaci do CARu ohledně dalšího IVF pro jistotu udělám test...výsledku nevěřím...po 4, 5 letech a mnoha operacích, IUI a IVF jsem těhotná přirozeně 😵 😵 😵 😵 . Zázraky se dějí, držet nám pěsti!! 😉

consti
30. bře 2013

Ještě dodám, že za dobu snažení jsme samozřejmě zkoušeli téměř vše, Mojžíšovu metodu, léčitele, kartářku, bylinky, vše co nám doporučovali lékaři, vitamíny atd. atd. 😎

kveta
30. bře 2013

@consti Parada!!! Drzim palce a prajem zdrave babatko! 🙂

ivca2409
30. bře 2013

@consti tak to je úžasná zpráva!!! Strašně moc gratuluju - zatím jen potichounku, ať nic nezakřiknu!!! 🙂 být těhotná je fakt to nejhezčí období - teda aspoň v mém životě! 🙂

consti
30. bře 2013

@ivca2409
@kveta Děkuji moc, stále tomu nemůžu uvěřit a nemohu se dočkat prvního ultrazvuku. 😉

ivca2409
30. bře 2013

@consti těš se potichoučku, ať se miminko "nevyplaší" 🙂 🙂 kdy jdeš na utz.?

consti
30. bře 2013

@ivca2409 To víš, že potichu, ale přiznám se, že po těch letech si to chci užívat od začátku, ať už to dopadne jakkoliv 😉. Na ultrazvuk jdu ve čtvrtek a na potvrzení srdíčka pak 16.4. 😉

ivca2409
30. bře 2013

@consti no, četla jsem to -to jste si teda zkusili svoje ☹ užívej si každou vteřinu!!! já se o to taky snažím 🙂 ikdyž už bylo za těch 5měs. "pár" vteřin, kdy jsem na to "užívání si" zapomněla ☹ ale i takové věci patří k životu ☹
ve čt je 4.4.? Taky jdu k mudr. 🙂 mám poradnu 🙂 budu mít nádherný dáreček k svátku 🙂 - řeknu si o další fotečku našeho miláčka 🙂

maciatko248
30. bře 2013

Tak ja som zazila zazrak pocas mojho prveho IVF.
Svadba cervenec 2011 - o 2 mesiace som otehotnela prirodzene avsak mimodelozne odstraneny pravy vajcovod...doktory povedali ze sa mame snazit ked sa budem citit dobre..zacali sme a stale nic... v lete 2012 nasadil dr clostik a kontroloval foliky...prava strana ukazkovo fungovala a lava ze vraj ja slabo vidiet. Ako mozem otehotniet ked nemam pravi vajcovod s pravym vajickom?...v listopadu 2012 poslana na laparoskopiu vybrala som si car apolinar...potvrdeny priechodnost laveho vajcovodu, lavy vajecnik nikde...hladali ale nenasli ...rozhodnute ideme na IVF hned dalsi cyklus. Unor 19.2.2013 posledna mrcha ...a zaciname stimulovat, slabo reagujem zdvihaju mi davky a konecne zacnem reagovat...cela stimulacia trvala 18 dni... a cely cas nikto nenasiel lavy vajecnik... ked som sedela na lavicke pred UTZ pomalicky mi padali slzy...malicke foliky a len prava strana...modlila som sa prosila Boha, Anjelov, nasho maleho Anjelika ...rozhodnute 😵 OPU bude 12.3.2013 - bola som spokojna a aj upokojena posledny utz 7 folikov prava strana 😵 to mi stacilo isla som spokojna na OPU , avsak po narkoze je kazda zena zvedava ako to dopadlo..ale veta : zobrali sme vam 20 vajiciek ...ako 20? pan doktor pocas narkozy hladal lavy vajecnik a nasiel cely obsypany vajickami 😵 a mozno prave z neho dnes mam v brusku 1 miminko. Z tych 20 vajiciek mame 1 v brusku a 1 zamrazene ale ten zazrak a zazracny pocit mam stale v sebe 😵 vsetko je mozne 😵 zazraky sa deju 😵

maciatko248
30. bře 2013

@consti pozeram ze to mame skoro rovnako 🙂 ja idem v paitok na utz potvrdenia Bubu v tele a dufam ze je na spravnom mieste 🙂 drzim palecky 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru