Stal se zázrak. Jsem těhotná

kacenka.p
4. bře 2007

Moc vsechny zdravim. Chtela jsem se se vsemi podelit o muj pribeh. Jiz jsem pred casem zalozila tema "umele oplodneni", kde popisuji cely muj pribeh do detailu. Ted jen shrnu fakta. Od ledna 2004 se snazime s manzelem o miminko. Bohuzel neuspesne. V cervnu 2004, jsem prodelala mimodelozni tehotenstvi - nasledovali dve operace. O rok pozdeji - kveten 2005 dalsi neuspesne tehotenstvi - potrat (embryo nebylo ve vacku). Srpen 2005 opet mimodelozni tehotenstvi - operace - odstraneni praveho vejcovodu, levy uzavreny, nepruchozi, zdeformovany- nefunkcni. Konecny verdikt od lekaru - prirozene tehotenstvi - extremne vyloucene - nemozne. No a pak uz prislo zari 2006 a me umele oplodneni. Cely prubeh si muzete precist - v pripade zajmu. Neuspesne!!! A tak musim smutne rict, ze jsem se s manzelem shodli na tom, ze pro miminko jsme udelali jiz naprosto vse a uz nemame silu pokracovat dal. Proste budeme statny par i bez deti. A to jsme a byli bychom i dal. Jen kdyby nam ve ctvrtek nevericny lekar nesdelil fakt, ze jsem tehotna - cca 6tt. Opravdu jsem meli vsichni sok - ja, manzel, lekar a cela jeho praxe, rodina, pratele, kompletne vsichni. Doktor rika, ze dle nej jde o naprosto normalni 6tt tehotenstvi, ale kvuli me minulosti je velmi opatrny a bude nas velmi dukladne sledovat. Zitra jdu na dalsi ultrazvuk.
Holky proc to cele pisu. Chci vam vsem dodat nadeji, ubezpecit o tom, ze zazraky se deji, dodat vam silu a odvahu. To co se nam stalo je opravdu 8 div sveta a ted neberu v uvahu to, zda vse dopadne uzasne a za 9 mesicu budeme mit v naruci miminko, a nebo bude neco spatne. Je to nadeje pro tento okamzik, ale i pro priste. Proste opet jsem se utvrdila v tom, ze nic neni nemozne. Preji vam vsem strasne moc stesti. Prejte ho i vy me. Drzim nam vsem pesticky.

libeth
25. črc 2007

Babulky, hlavicky hore, snazit sa, snazit sa a snazit sa. A verte tomu, ze ak ja otehotniem, tak vy urcite 😀 Drzim Vam silno vsetkym, palceky.

Dneska sme tu vsetky ake povzbudive! 😎 Dnes je asi den nato stvoreny, den na snazenie!

mimusiacik
25. črc 2007

🙂Ak v nasom srdiecku uhasne dolezity a nevyhnutny plamienok nadeje,nebodaj sa to niekomu cudziemu podari znovu rozblcat...?
Kym sme - VERIME!!!Len to nas zenie dalej k vytuzenemu splneniu sna o materstve...napriek vsetkym bolestiam,
neprijemnostiam,stradaniam,obetiam,zufalstvu a depresiam...
Nenechame sa odradit docasnymi neuspechmi,lebo vysledok je uuuzaaasnyyy...

Padame na dno.ale opat vstavame,odhodlanejsie,neoblomnejsie...

Tak podme spolu uz len hore!!!
🙂 😀 😅 😵

pahu
25. črc 2007

Ja už letííííím!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀
P.S. Viem že to nie je také "umelecké" ako u Mimusiacika, ale vystihuje ma to... Som stráááášne pozitívna, mohla by som aj rozdávať 😀 😀 😀

mimusiacik
25. črc 2007

🙂 Lucka vdaka za info a foto,preveeelmiii nas potesilo!
Malinky Vam krasne rastie a prospieva...sikovny milovany chlapcek!
Skoda,ze to tak neuveritelne zavratne rychlo uteka,a ten novorodenecky miminkovsky prvy mesiac netrva viac,nech si to clovek viac moze uzit...tesit sa z kazdej minutky...a vychutnavaaaatttt...
Kochajte sa,budte zdravy,prosim fotte a rozsirujte albumiky - nech je radosti viac...pre vsetkych...
Ako sa mate a co nove - blanuleplus,altea,scarletka,kacenkap,soffik a dalsie vynimocne anonymne bojovnicky?
Marlenka,hlbsie ako na dno uz klesnut nejde,
a do "pekla"(sa predpokladam nechces vsrubovat),i ked spasy s certikmi by mozno odputali od zarmutku - ale k veci...kazda z nas ma svoje dobre i horsie i najhorsie obdobie...dolezite je co z neho vyplynie...ci izolacia,nevrazivost k tehulkam,zavist,nemoznost ist na navstevu do rodiny s detmi,workoholizmus,rozvod,alkoholizmus a ine zavislosti,bojkot mediciny...

Kazdy sme iny a zataz znasame po svojom...
Aj apatia k tomu patri,len by nemala trvat pridlho...aj po operacii Ta chcu rychlo postavit na nohy,aby navrat do normalu mal menej komplikacii...cim dlhsie clovek lezi v prachu,tym viac sa "uspini"...

Tak uz vstan a pod s nami...saty hodime do pracky,dame esenc.avivaz ,nech si i dusa vdaka voni polieta a bude lepsie...

Niekomu pomoze kamoska,inemu cokoladka,kniha,film,hudba,pohyb,priroda - potrebujes zresetovat mozog a nainstalovat novy POZIT.program - potrebujes novu vlnu,kt.Ta ponesie...otvor oci,mozno prave prichadza...nechaj sa nou zviest...

🙂

mimusiacik
25. črc 2007

🙂 Evelyin mas zaujimavu myslienku vo svojej vizitke,
...pred narodenim dcerky som tie dlhe roky cakania na zazrak brala ako trest za nieco,nase prekliatie...
Aj to smutno a zlo ma obohatilo...
Za mlada,som mala svoje plany -
vsetko som mala pekne premyslene co a kedy v zivote...a baaac odrazu nic neslo tak ako som chcela...a bol to sok...pocit neslobody...
Tuzila som po synovi,kt.by sa narodil v r.2000,aby sa mu lahko vyratavali roky...
Neskor mi uz nezalezalo na pohlavi ,len aby uz nejake babo vobec
bolo,i znevyhodnene,len,aby tej velkej lasky bolo komu dat...

V praci ma kolegynka naucila,ze NETREBA PLANOVAT,lebo je to odvodene od vychodniarskeho PLANO - ZLE - CHYBNE...

Uz nestihnem surodenceka s datumom narod.2007,hoci som opat potom velmi tuzila,ale viem,ze vsetko je tak ako ma byt...ze sa to nedeje len tak...co pochopim opat az neskor...

libeth
26. črc 2007

mimusiacik - pekne si napisala, ze cim viac sa v prachu lezi, tym sa clovek viac uspini. a ze sa treba co najrychlejsie postavit na nohy, lebo potom to ide fakt z tazka. Ja viem o com hovorim, pretoze ak vam lekar da sancu, tak sa to da, ale ak vam poviedia viaceri, ze to nepojde, tak co? Padla som tak nadno, ze len vdaka manzelovi som vstala. Nemohla som sa ani pozriet na tehu zeny, na babatka, a to jedno v rodine mame, mam este stale v sebe zavist a nemozem sa na to dieta pozriet.... to mi bude este chvilu trvat kym to vstrebem..., ale vela veci sa zmenilo prave tym, ked mi moja best kamaratka zavolala, ze je tehu. Vzdy som dufala, ze nebudu mat problemy a podari sa im to. Tak sa teraz tesim s nou, iked ma to velmi boli. Tak som v stave ked pol dna verim na zazrak, a potom precitnem vdaka bolesti do reality. Ale NETREBA TO VZDAVAT! Hlavne ak tam nejake to percento na uspech je! Pretoze vzdy staci len jedno vajicko a len jedna spermia.

zulka29
26. črc 2007

Mimusiaci a ak sa smiem opýtať, ako sa ti podarilo prvé bábo? Využila si pomoc medicíny?

Libeth, ahoj, tak ako, aj dnes dúfam že pozitívne naladená? 😀

mimusiacik
26. črc 2007

🙂 Zulka,nasa cesta za babom je podrobne opisana v tejto teme asi na 2,ci 3 strane + dalsie pribehy i kociek z OZ BOCIAN...podarilo sa nam zazracne uplne prirodzene bez IVF (hoci "dg." od "kvazi"odbornikov bolo neurekom - od zleho spermiogramu - vela spermii,ale so zlym pohybom,s deform.bycikmi,s leukocytmi a infektami,cez PCO,endometriozu,zle ulozenou maternicou,vajecnikom v douglase...a pod jobovkami...az kym po 5 Dr.neprisiel ten moj NAJ.dr.,kt.vsetko vyvratil a po pol r.starostl.unho sa ten ZAZRAK stal),ale bol to posledny mesiac pred CAR...
Ked som objavila vo febr.forum MK, tak som vsetky inf. vychrlila naraz v domneni,ze snad nieco z postupov,kt.sme vyuzili my,pomozu i niekomu inemu...
Niekt.info su i v temach Literatura k N97,OZ Bocian,Ivf v Splne,manzelov spermiogram...ten prvy tyzden od 28.febr.007 som len chrlila...

Komplikacie nas sprevadzali vsetkym,pocatim,tehotenstvom,porodom,dojcenim i novorodenec.obd.,ale snad ustali...

Moznost surodenceka komplikuju moje problemy s chrbticou (podla mna sposobene neodb.aplikaciou epidural.anestezy),ale moja nadej neumiera...moja lava ruka caka na este jednu malu dlan...

Libeth...netreba verit vsetkemu,co Dr.povedia,nie vzdy su ich vyjadrenia pravdive a nemenne...ak by som ja uverila tej svojej prvej masiarke "Dr.",kt.my splechla do tvare - "Zenska vy ste neplodna!!!(len po zhliadnuti hormon.profilu z jedneho mesiaca",tak by som uz mozno bola uplne niekde inde...a bez baba...

Som si vedoma,ze su diagnozy,kt.nepustia...je IVF...i adopcia...a i bezdetne stastne pary...ja by som podstupila vsetko,ak by bola hoci len 1% nadej na ZAZRAK...velmi pekne o tom pise Hanka Konecna vo svojej knihe: Dve mala kridla.

Vela sil vsetkym!

zulka29
26. črc 2007

Mimus, prečítala som si tvoje príspevky o ceste k bábatku. Tvoja dcérka je naozaj krásna a určite stála za všetku tú námahu a stresy...a stála by aj za oveľa viac 😀 .
Sranda, že teraz je blondínka a ako bábatko mala tmavé vlásky 🙂

ďakujeme ti za povzbudivé slová a budeme veriť že aj nás stretne to šťastie...

monika3
26. črc 2007

ja sa tiez pripajajm k tomu ze zazraky sa deju, a lekari tiez nie vzdy vsetko vedia. Je to ako ty hovoris mimus ze treba verat a nikdy si nic neplanovat. Ja som to uz tiez pochopila ze planovat sa nic nema. Ked nieco ma prist tak to pride aj tak.

mimusiacik
26. črc 2007

🙂Zulka,vrucna vdaka,
hlavne nech su vsetky deti zdrave,to je to NAJ!
Meni sa nam ta nasa duracellova vrtulka zo dna na den...to asi ten harmancekovy samponik...chichichi 😀 😅 😵 🙂

Samemu sa brodi nelahkym klukatym zivotom omnoho tazsie,
vyhoda spravne pochopenej virtualnej reality tu na MK,
pomoct si navzajom na dialku,niekedy staci slovko,v hlavicke sa zrazu nieco zvrtne,a clovek vidi dalej,inak,najde dalsie mozne riesenie...

pahu,evelyin,katy2,petul.a,ededik,kata76...sme na jednej lodi...nedovolime nikomu,aby nam vzal vietor z plachiet,ani SEBE nie!Len vytrvalci dosiahnu konecne to,po com tak veeelmiii tuzia...

tehulky nase - kacenkap,soffik,scarletka,caira,altea,blanuleplus,strelko26 -
ako sa Vam vsetkym dariiii? 😨
monika3 - vsetko ma svoj cas a dovod (hoci ho najprv nepozname ),na vsetko uzasne sa oplati cakat,lebo intenzivnejsie vychutnas,precitis,uzijes...nieco medzi nebom a zemou magicke je...
Laska vsetko prekona...

kacenka.p
autor
27. črc 2007

Ahoj holky, tak vas opet po dlouhe dobe zdarvim a jsem tu s novymi info o nas. Musim zatukat, jak hororove vypadal prvni trimestr, o to lepe a pohodove vypadaji ty dalsi dva. Nemuzu si na nic moc stezovat, to co tu ctu na konikovy, co prozivaji jine tehulky, tak ja radsi ani nepipnu. Ve 25 tt nam mimous vazil 753g, meril 26cm, kope jako o zivot, temperament ma uz ted 😵 , dovoluje mi v ramci moznosti sportovat a maminka presto pekne kyne. Kolik uz mam nahore radeji nebudu psat... 😠
Jo a pri posledni kontrole pan doktor videl na 99,9% co je mimous zac... 😀 Jen nevime, jestli to mame rikat ci ne.... 😎
Ve stredu jsme dokonce objednali kocarek...Fota pripojim do albumu pozdeji.
Tak holky, drzte nam i nadale pesticky, zase se objevim s novinkami...
Stejne je to pomerne "husty" - uz jsme ve tretim trimestru... 😀
Krasny den vsem a vsem velka objeti!!!!
Vase Kacenka

silvieales
27. črc 2007

kacko, tak uz nam to prozrad 😉 My jsme baby zvedave...typuju to na klucika 🙂 Moc ti fandim, tohle bych ja asi nedokazala. Jsi statecna! Drzim pesti i nadale.

lenkabu
27. črc 2007

Ahoj kacenko...já se sem chodím už tak dlouho koukat kdy se ukážeš, že jsem měla strach co s váma je. Taky tipuju kluka 😉

ededik
27. črc 2007

Ahoj Kacenka,
chcem ti napísať, že máš krásny album..Normálne som z neho slzila...
Veľmi ti drzím palce !!! 😉
A zároveň pozdravujem všetky snž, ktoré ešte stále veria na zázraky....Príroda je mocnejšia, treba len dúfať... 🙂 🙂

kacenka.p
autor
27. črc 2007

Ahojky holky,
tak jo, uz to tedy reknu. Skoda, ze jsem si nezridila sazkovou kancelar... 😀
Trochu - lepe receno hodne - mame problem se jmenem.Holcici nemuzeme vymyslet, kluk by byl Mike. Martinovi se moc libi jmeno Stella, me Klara, Leontyna, Nicol. Krasnych jmen je spousty, jen se ne vzdy hodi k prijmeni a navic my potrebujeme internacionalne pouzitelne jmeno... No, mame jeste cas vymyslet.
Jinak samozrejme vsem mooooc dekuji za ty pesticky. Ale jeste nepoustejte. Porad je potrebujeme!!!
Krasny vikend vsem a kuk na muj profil!!

lenkabu
27. črc 2007

Profil 😀 😀 😀 Mně se líbí Leontýna nebo Nicol. My zase máme problém s klučičím jménem, snad to bude holka. 😉

soffik
29. črc 2007

Ahojte babulky. Ozývam sa po dlhšom čase a vidím tu nové a nové snažilky. Júúúj ale sa nám to pekne rozrastá. Zatiaľ neviem kto ma čo nové, ale určite si prejdem príspevky dozadu.

U nás nič nové. Začíname 31 TT a už pomaly finišujeme. Ešte aspoň taký mesiac potiahnúť a našich drobčekov budeme mať pri sebe. Myslím na vás a držím nám všetkým palce, aby nám to vyšlo tak ako si želáme - šťastne.

luuciee83
30. črc 2007

ahojky Kačenko, jsem strašně moc ráda, že už jsi takhle daleko potom všem, co sis už vytrpěla... ale tipovala bych, že už je to zapomenuto a že se strašně moc už těšíte na to malé, co nosíš v bříšku, viď? 😉 pokud můžu hlasovat pro jména, co jsi tu psala, tak se mi líbí Stella a taky Nicol, a pak z cizích se mi vždycky líbila Abigail 😉

jinak my už jsme velký chlapáci, dneska jsme s Matýskem byli na dvouměsíční prohlídce a měří neuvěřitelných 63cm a váží 6kg! 😵 prostě kluk jako buk! je to pořádnej chlap po taťkovi 😀 a všechno je zatím jak má být... a za měsíc další kontrola s tím, že dostane malý i injekci, tak jsem zvědavá, jak to zvládne... a hlavně co já maminka, abych nebrečela za něj 😅

jolanka
31. črc 2007

ahojte kacenko a soffiku, jsem velmi rada ze je vse v poradku a pekne rostete,tak se hezky drzte.

Ja sem zatim napisi to ze jsem byla na UO v car gyncare a jestli to vse pujde dobre, tak je to na nejlepsi ceste. vcera jsem byla na krvi a vysla pozitivni.pristi tyden v pondeli jdu znova na krev.
soffik hodne se drz, znam te od holek z bociana.

luuciee83
31. črc 2007

krásné ránko Soffiku!! 😉 tak jsem si ještě zpětně pročítala tohle téma od začátku celé, abych si uvědomila kolik šťastných nastávajících maminek se tu objevilo... ten Tvůj příběh mě znovu dojal k slzám 🙂 je zajímavé, jak si s námi někdy příroda zahrává... ale je krásné, že nakonec se to povedlo a už brzy budete mít svá zlatíčka u sebe!! 😉 😵 já si vždycky strašně moc přála mít dvojčátka... ale jsem samozřejmě hrozmě moc moc šťastná i za to naše jedno sluníčko, které jsem před chvilkou uhoupala v autosedačce - jinde spinkat nechtěl... jen se chci zeptat - už víte, jestli budete mít dva chlapečky nebo holčičky nebo jestli to bude páreček? 😵 a co jména už máte vybraná? teď už vám chybí udělt jen ten poslední krůček, tak držím moc moc palečky a určitě se nám musíš přijít pochlubit, až se ta Vaše zlatíčka narodí!!! 😉 přeji Ti krásný den!

eki
1. srp 2007

Ahoj snažilky,
Vyzerá to tak, že sa nám stal dlhoočakávaný zázrak a všetky modlitby boli vyslyšané. Vo štvrtok som si robila test a // a včera mi to potvrdili z krvi.
Tento cyklus som myslela, fakt že to ani nemôže vyjsť, keď mi dr. vravel, že tam mám polypy, že vajíčko sa nemá kde usadiť. Tak som viac menej bola s tým zmierená, ale snažili sme sa teda riadne (keď som včera pozerala záznamy, tak od 1-15 DC to bolo 11x. Boli sme totiž u jedného liečiteľa a ten nám kázal snažiť sa aj cez mrchu (1.deň sme sa nesnažili), vraj je vtedy telo veľmi otvorené.. a že spermije netreba šanovať, vraj sa tvoria každých 9 hodín (ja som si síce o tom všetkom myslela svoje, ale skúsili sme). Skúšali sme už všetko možné (veď čo nám zostávalo po 2,5 r. snaženia?) mesiac som pila aloe vera, užívala materskú kašičku, cvičila som 3 mesiace metódu p. Mojžišovej, pila pol roka alchemilku, samozrejme clostilbegyt (vyšlo to v nedobrovoľnej prestávke kvôli polypom po 3.dávke), Parlodel na vysoký prolaktín (9.mesiacov užívania), liečiteľ. Ozaj, a tento mesiac som skúsila aj prstíkovú metódu, - nevedela som síce čo mám spraviť, tak som tam len tak pošmátrala .A samozrejme som sa každý večer za to modlila (aj mama, sestry.. ).
Chcem týmto všetky povzbudiť, že sa určite všetky dočkáme svojho dieťatka. Niekedy to len dlho trvá. Obavy teraz nechcem mať, veď už sa chcem konečne trošku tešiť, keby sa stalo niečo zlé, trápiť sa budem potom. Ale dúfam, že to nebude..
Držím všetkým palce a posielam tehu virus (fakt som myslela, že mne sa to nikdy nestane, ale nikdy nehovor nikdy..

rajeca
1. srp 2007

gratulujem eki z celeho srdca,zasluzila si si to. 🙂 My sa snazime uz 9 mesiacov a nic,tiez sa stale modlim,aby to vyslo,ale bojim sa ze mna to stale obhchadza a niekedy tomu uz aj prestavam verit,ale ked som citala co si napisala,trocha ma to podvyhlo takze sa treba stale v kuse snazit. 😉

ljd
1. srp 2007

eki mooooc gratuluji to je nádhera 😵 😉 chytám těhu bacilky...já už chci taky ten pocit těhu..... 😢

schimi
1. srp 2007

eki, gratuluju 😀 !! To je báječná zpráva!!

luuciee83
1. srp 2007

krásné ráno!! eki, strašně moc moc Ti blahopřeji!! to je ta nejkrásnější zpráva, kterou může žena dostat, že bude maminkou, viď 😵 😵 a neboj, vše bude dobré!! chmury nech stranou - uživej si to krásné období, vždyť trvá "jen" devět měsíců... (a já už vím o čem mluvím... hrozně moc se mi po bříšku stýská, i když náš syn mi to vynahradí 100x 😵 )

rajeca, ljd - nebojte holky, určitě jednoho dne zjistíte, že si vaše miminko cestu do bříška našlo!! moc vám držím palečky, aby to bylo co nejdříve!! 😉

eki
1. srp 2007

dakujem babulky,
nebojte nič, treba len veriť, niekedy je to síce ťažké, ale nič iné nám nezostáva..
držím palce všetkým 🙂

jolanka
7. srp 2007

ahojte, tak jsem stale tehotna, uz to je 3 tydny od ET a krev je krasne vysoka.(hcg 2140), mam se dojit ukazat do car. zazrak je u me snad na svete, ted prekonat to cekani.

petul.a
7. srp 2007

Jolanka, to je super 🙂 Tak ať ti v CAR říkají jen samé krásné zprávy 😉

lenkabu
7. srp 2007

Na tuhle diskusi chodím vždycky když se bojím o miminko...načerpám u vás sílu 🙂 Skvělý, že máte tak dobrý zprávy.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru