Stal se zázrak. Jsem těhotná

kacenka.p
4. bře 2007

Moc vsechny zdravim. Chtela jsem se se vsemi podelit o muj pribeh. Jiz jsem pred casem zalozila tema "umele oplodneni", kde popisuji cely muj pribeh do detailu. Ted jen shrnu fakta. Od ledna 2004 se snazime s manzelem o miminko. Bohuzel neuspesne. V cervnu 2004, jsem prodelala mimodelozni tehotenstvi - nasledovali dve operace. O rok pozdeji - kveten 2005 dalsi neuspesne tehotenstvi - potrat (embryo nebylo ve vacku). Srpen 2005 opet mimodelozni tehotenstvi - operace - odstraneni praveho vejcovodu, levy uzavreny, nepruchozi, zdeformovany- nefunkcni. Konecny verdikt od lekaru - prirozene tehotenstvi - extremne vyloucene - nemozne. No a pak uz prislo zari 2006 a me umele oplodneni. Cely prubeh si muzete precist - v pripade zajmu. Neuspesne!!! A tak musim smutne rict, ze jsem se s manzelem shodli na tom, ze pro miminko jsme udelali jiz naprosto vse a uz nemame silu pokracovat dal. Proste budeme statny par i bez deti. A to jsme a byli bychom i dal. Jen kdyby nam ve ctvrtek nevericny lekar nesdelil fakt, ze jsem tehotna - cca 6tt. Opravdu jsem meli vsichni sok - ja, manzel, lekar a cela jeho praxe, rodina, pratele, kompletne vsichni. Doktor rika, ze dle nej jde o naprosto normalni 6tt tehotenstvi, ale kvuli me minulosti je velmi opatrny a bude nas velmi dukladne sledovat. Zitra jdu na dalsi ultrazvuk.
Holky proc to cele pisu. Chci vam vsem dodat nadeji, ubezpecit o tom, ze zazraky se deji, dodat vam silu a odvahu. To co se nam stalo je opravdu 8 div sveta a ted neberu v uvahu to, zda vse dopadne uzasne a za 9 mesicu budeme mit v naruci miminko, a nebo bude neco spatne. Je to nadeje pro tento okamzik, ale i pro priste. Proste opet jsem se utvrdila v tom, ze nic neni nemozne. Preji vam vsem strasne moc stesti. Prejte ho i vy me. Drzim nam vsem pesticky.

altea
14. zář 2007

ahoj mimusiacik,
náhodou som sem nakukla(od posledného zázračného" príspevku sem nechodím) a vidím,že sa na nás pýtaš.
Takže my končíme 20 tt,čakáme dvojičky chlapček 😅 a dievčatko 😅 ,už dva týždne hlasito bubnujeme,zatiaľ je všetko v poriadku (ťuk-ťuk),dokonca nám v centre zakázali užívanie vitamínov,pretože presahujeme veľkosť.takže zatiaľ toľko... 😲

karla6
14. zář 2007

Holky, modlím se za zázrak.

aneti78
14. zář 2007

Soffik, blahozelam este raz (pisala som ti IP), viem co to je mat vytuzene babatka, aj ked ja som na ne necakala az tak dlho. ale viem, aky je to pocit, kazdy jeden - od // az po pohlad na ne. su krasne a nech budu stale zdrave.

mimusiacik
18. zář 2007

🙂Info o SONKAJ z 5 strany tejto temy z 8.marca 2007:

Ahoj kočky - snažilky a budúce "tehulky"
všetky vás krásne pozdravujem. Kámoška mi dala kontakt na túto stránku, tak rovnako ako Kačenka, aj ja vám v stručnosti napíšem môj príbeh a dlhú cestu za bábätkom, aby ste verili, že "zázraky sa skutočne dejú". AJ ja som kedysi bola závislá na stránkach tohto typu + bábetko.sk + rodina.cz a podobne...

Všetko sa to začalo v roku 2001, keď som spontánne otehotnela, žiaľ mimomaternicové tehotenstvo a od tohto okamihu už to normálnou cestou nešlo. Po xx vyšetreniach lekári zistili, že mi nedorastá výstelka-sliznica v maternici a teda je strašne malá šanca na otehotnenie.
V roku 2002 som navštívila centrum asistovanej reproduckie. Počas tých 5 rokov mám za sebou laparoskopiu, 2x hysteroskopiu, diagnoza anovulačné cykly a slabá reakcia na hormonálne lieky.
2/03 - 1. IUI - neúspešné
3/03 - schválené IVF-ale odsunuté,lebo môj organizmus nereaguje absolútne na lieky.

5/2003 - 2.IUI - neúspešné

6/2003-3.IUI - neúspešné

10/2003 - 1.IVF - bez transferu, nízka sliznica, zamrazených 5 embryií - neúspešné

1-2/2004 - liečba /diatermia, biolampa.../

4/2004 - hysteroskopia, laparoskopia

7-8/2004 - liečba - zavedenie "dany" v rámci preliečenia sliznice

9/2004 - 2.IVF - neúspešné

10/2004 - kúpele Lúčky

2/2005 - 3.IVF - neúspešné

3-4/2005 - stimulácie na KET - neúspešné - nízke endometrium

6/2005 - 4. IVF

Toľko v krátkosti a chronologicky, čo sa so mnou dialo za posledné 3 roky, odkedy som navštívila CAR.

5. IVF - všetko pred a po ňom...

5.IVF – január 2006: Krátky protokol:

- od 2.DC stimulácia Gonalom 10 dní 300 IU denne

- 11.DC – Pregnyl, 12.DC 2x2 Duphaston + večer 2 tbl. Utrogestanu;

- 13.DC (13.1.2006) – odber vajíčok – zisk 4 oocyty, oplodnili sa 3;avšak nízka 3mm sliznica, takmer nemožné oplodnenie

- 18.DC (18.1.2006) transfer 3 embryí - zázrak, sliznica narástla na 10mm.

Keď vám lekár po takom dlhom boji v pondelok poobede oznámi, že ste tehotná, ani tomu nechcete veriť. Ked vám to však potvrdí aj obvodný gynekolog, neprestanete na to myslieť celý den,neviete sa na nič sústrediť a plačete od šťastie. To moje trvalo najprv dva dni. Silné krvácanie, hospitalizácie a následne potrat dvojičky. Ale jeden bojovník, môj malý teraz už polročný Simonko bojoval. Vydržal tie dlhé týždne hospitalizácii, vyšetrení, injekcií a všetkých možných komplikácii v tehotenstve, ktoré som si vyčerpala fakt úplne všetky... Marodka od prvého do posledného dňa. Ale kočky stálo to zato. Teraz sa na mňa usmieva 5 mesačné slniečko a ten úsmev mi vynahradí všetku tú bolesť za 5 rokov snaženia sa o bábätko.

Prajem vám všetkým veľa síl, energie a optimizmu na ceste za vytúženým bábätkom, pretože bojovať za niečo tak nádherné sa oplatí...Nevzdávajte sa po počiatočných neúspechoch, ani pri negatívnych názoroch okolia...bojujte...zo všetkých síl. Po každom neúspechu zodvihnite hlavu a vykročte ďalej, toto najviac na bolesť z každomesačnej MS zaberá...

mimusiacik
18. zář 2007

🙂 Mila SONKAJ vrucna blahozelam k 1.rociku Vasho Simonka!NEch ma pevne zdravicko,kazdodenne ludske stasticko,nekonecnu lasku milujucich rodicov,vela zabavy a santenia po cely jeho vynimocny zivot vo veselej rodine!
ZIVIOOOOOO!!! 😉 😀 🙂

mimusiacik
18. zář 2007

🙂 Altea - jupiiii - mate paricek!!!Gratulujeeeemmm...
dalsie bombove info...fiha!Planovane mena nam neprezradis?Davajte na seba pozor a na virusy,teraz ich je vsade brrrr prevela...

Blanuleplus,kacenkap...ako?

Lucinka - malicky Vam co nove dokaze,cim Vas tesi?

altea
18. zář 2007

mimusiacik-tak tie mená sú :Sofia a Samuel
Ani sa mi tomu nechce veriť,ale bubíky ma kopcovaním každý deň o svojej existencii presviedčajú 😅 😅

petul.a
19. zář 2007

Kočky, je to tady, po dvou letech jsem dnes ráno našla na testu //!!!!! Nejkrásnější dvě čárečky na světě 🙂

gimulka
19. zář 2007

Petulo gratuluju 😵 😵 😵

karamelinka
19. zář 2007

kacenka si velmi silna osobnost...drzim ti moc palce nech ti tehulkovanie prebieha bez problemov a mate krasne zdrave babatko...vela stastia a rodosti s malickou... 🙂 😉

karamelinka
19. zář 2007

petul.a vyborne...nech nas je stale viac...vela stasticka zdravicka tehulka nova... 😉

meleri
19. zář 2007

Cau holky,

četla jsem si Katčin příběh, je to fakt nádherné..taky bych si to přála, jenže hold, nějak je těžké si věřit sama sobě...taky mám sto chutí se vším praštit..ale zatím jdeme dál a zkoušíme to...
Taky Mimusiacik....takový dlouhý boj a přece to vyšlo!
Kéž nám to vyjde všem!

ededik
19. zář 2007

petul, srdečne gratulujem...a pekne sa rozrastajte !!! 😀

petul.a
19. zář 2007

Holčiny moje, díky moc moc moc 🙂

lienka79
19. zář 2007

Srdeeeeeeeeeeeeeeeecne gratuklujem, my sme si sice az tak vela, ako vy nezazili,ale tiez moj drobcek je az 3.dietatko/tehotenstvo ,takze vam prajem toooooooolko stastia, kolko ho prinasa nam nas anjelik.Materstvo a rodicovstvo je najuzasnejsia vec a svete, tak si to plne uzivajte 😀

freyadee
19. zář 2007

Aj ti srdecne gratulujem petul.a .... nech sa dari 😵 ak sa mozem opytat, co vsetko si robila pre to aby sa to stalo? musela si aj ty chodit na vselijake vysetrenia? a ak ano.... pomohli ti? alebo to nakoniec zariadila priroda sama? 🙂

mimusiacik
20. zář 2007

🙂 Petul.ka!!!...BRAVOOOO!!!!Supeeeerrrrr!!!
Tutifrutialafleeeee!!!Nadherneeee...uzasne...skveleeee!!!
Tuk-tuk-tuk-klop-klop o drevo,
ptuj,ptuj,ptuj - pre stastie!!! 😀 😉
Budeme nedackavo cakat na nove info a foto v albumiku!
DRz sa,a opatruj s nehou a laskou najvzacnejsi zivotny dar a pokladik!Praca a domacnost pocka,nic dolezitejsie teraz uz nie je...
Nech je takych vynimocnych a fantastickych sprav na kazdej strane tejto temy,
nech povzbudia stracajuce nadej...

Ededik,myslim na Vas...

Altea - vybrali ste velmi pekne mena...prosim tes nas infom a fotom i nadalej...

Freyadee - MK zdroj cennych info,pozitivnymi sa inspirovat - negativne vytesnovat a nepripustat...
tato tema dokazom,ze Zazraky sa deju i napriek relativnej strate nadeje,nezvratnym ci zle stanovenym diagnozam,lebo medzi nebom a zemou cosi zahadne je... 😉

andreao
20. zář 2007

mimusiacik, to je pekný príbeh, teda ten koniec. Obdivujem tvoj optimizmus, dodávaš nám sily, prajem veľ šťastia.

kacenka.p
autor
21. zář 2007

Ahoj holciny.
Mega velka gratulace pro Sofftika. To je krasa, vid? Pusu jako husu tem dvema bojovnicim!

Jinak nam uz se to tez krati, pred tydnem jsme vazily 2300g, vse je v poradku a snad to tak zustane az do porodu.
Dodelavame pokojicek pro tu nasi princeznu bojovnici, vychutnavame s Martinem posledni chvilky ve dvou. Nas vztah je ted tak intenzivni, strasne je z nasich obou stran citit, jak moc se milujeme, jak strasne se tesime na naasi Leontynku a ze nic na svete to nezmeni. Krasne obdobi jen pro nas dva a za chvilku nas tri. Meli bychom mit podle terminu mit halloweenatko, ale nakonec to bude tak, jak se rozhodne Leontynka. A doufam, ze to nebude louda. Zatim to vypada spis tak, ze se chce prokopat skrz me brisko ven. Proste uz od zacatku Leontynka rozhodne prasek na spani neni! 😉

Vsem novym budoucim maminkam blahopreji a znovu a znovu dekuji za slova podpory od vas vsech.
Kraasny vikend

petul.a
21. zář 2007

Mimusiacik, napravuju své opomenutí 😉

Moje cesta ale nebyla až tak složitá. Snažit o miminko jsme se začali v říjnu 2005. Asi po třičtvrtě roce jsem to prozradila dokymu, dostala jsem za úkol měřit BT a zapisovat do grafu. Taky mi udělali hormonální profil. Zjistilo se, že nemám ovulku, takže mi byl nasazen Clostilbegyt. Ten jsem brala 6 cyklů. Nezadařilo se, ale ovulka zůstala. Pak už jsem užívala střídavě jen kontryhel, ptačí jeřáb, elixír Feminan a Femigard. Ten Clostilbegyt jsem myslím brala naposledy někdy v květnu, ale už to nevím přesně. Protože se zas nedařilo, tak jsem to chtěla řešit dál. Doky mě chtěl poslat na vyšetření dělohy. Jenže já se obrátila na známou doktorku, která mi doporučila rovnou i laparoskopii vejcovodů. Když jsem u ní byla prvně, našla mi cystu na vaječníku. Navíc byla doba dovolených, takže se čekalo na další měsíc. Cysta zmizela a paní doktorka mě objednala na laparku. V pondělí 17. 9. měla dorazit mrcha, ale já už o víkendu malinko tušila, že nedorazí, protože BT neklesala. Přesto jsem si v pondělí začala oběhávat předoperační vyšetření. Jenže teplota neklesla ani v úterý ani ve středu, spíš naopak stoupla. A ve čtvrtek jsem už na EKG nešla, protože v tu středu ráno jsem objevila na testu dvě nejkrásnější čárky na světě 🙂 🙂 🙂

mimusiacik
21. zář 2007

🙂 a je to tu...zimomriavky mi behaju po celom tele...petul.ka !!!Cmuk na dialku! 😀 za paradne info,kt.by bolo hriechom nechat len pre seba...
Tesime sa na fota v albumiku...Opatrujte sa!

Kacenka ...jupiii...nove info + rozkosne santive foto s tatinkom!

Bambulky - hned mame vdaka Vam krajsi den!
Drzme sa vsetky,budme zdrave,
silne cakatelky a snazilky,stastne obdarene tehulky i vesele trpezlive maminky!

funy
22. zář 2007

petul.a,
no gratulujem, to je NADHERNA SPRAVA
🙂)

ededik
22. zář 2007

Petula, normálne som slzila...ach..fakt je pravda, že najkrajšie príbehy píše sám život... 🙂

duracelko
22. zář 2007

ahoj mohla by mi niektora z vas dodat trocha optimizmu a poradit beriem duphaston dobrala som ho minuly tyzden v sobotu a este som nedostala MS. moze byt ze som uz konecne v tom?? 😲

poleva
22. zář 2007

ahoj a čo je duphaston ? : - )

duracelko
22. zář 2007

hormonalne tabletky nieco ako antikoncepcne tabletky ale tieto nepotlacaju ovulaciu prave naopak

poleva
22. zář 2007

aha

petasllov
22. zář 2007

duracelko, je to možné. Ak ti pri užívaní Duphastonu v minulých cykloch prišla mrcha po rovnakom čase a teraz tomu tak nie je, môžeš byť tehu.

blanuleplus
26. zář 2007

Ahoj holky, ozyvam se na popud mimusiacika, protoze vubec nestiham... Musim dohnat vse, co slo kvuli mrnouskovi a strasnym nevolnostem v prvnim trimestru stranou. Uz ted vim, ze budu sprtat az do porodu 😖
Takze hlasim, ze jsme v poradku, o cely tyden vetsi a vcerejsi vysledky tripl testu jsou ok, tak snad mame to nejhorsi za nami 🙂
Vsem "zazracnym" tehulkam a maminkam preji hodne radosti se svymi pokladky...

mimusiacik
26. zář 2007

🙂 VYUKOVA POMOCKA pre vesele snazilky 😀 😀 😀
http://www.neiaberau.de/memory/ 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru