Stal se zázrak. Jsem těhotná

kacenka.p
4. bře 2007

Moc vsechny zdravim. Chtela jsem se se vsemi podelit o muj pribeh. Jiz jsem pred casem zalozila tema "umele oplodneni", kde popisuji cely muj pribeh do detailu. Ted jen shrnu fakta. Od ledna 2004 se snazime s manzelem o miminko. Bohuzel neuspesne. V cervnu 2004, jsem prodelala mimodelozni tehotenstvi - nasledovali dve operace. O rok pozdeji - kveten 2005 dalsi neuspesne tehotenstvi - potrat (embryo nebylo ve vacku). Srpen 2005 opet mimodelozni tehotenstvi - operace - odstraneni praveho vejcovodu, levy uzavreny, nepruchozi, zdeformovany- nefunkcni. Konecny verdikt od lekaru - prirozene tehotenstvi - extremne vyloucene - nemozne. No a pak uz prislo zari 2006 a me umele oplodneni. Cely prubeh si muzete precist - v pripade zajmu. Neuspesne!!! A tak musim smutne rict, ze jsem se s manzelem shodli na tom, ze pro miminko jsme udelali jiz naprosto vse a uz nemame silu pokracovat dal. Proste budeme statny par i bez deti. A to jsme a byli bychom i dal. Jen kdyby nam ve ctvrtek nevericny lekar nesdelil fakt, ze jsem tehotna - cca 6tt. Opravdu jsem meli vsichni sok - ja, manzel, lekar a cela jeho praxe, rodina, pratele, kompletne vsichni. Doktor rika, ze dle nej jde o naprosto normalni 6tt tehotenstvi, ale kvuli me minulosti je velmi opatrny a bude nas velmi dukladne sledovat. Zitra jdu na dalsi ultrazvuk.
Holky proc to cele pisu. Chci vam vsem dodat nadeji, ubezpecit o tom, ze zazraky se deji, dodat vam silu a odvahu. To co se nam stalo je opravdu 8 div sveta a ted neberu v uvahu to, zda vse dopadne uzasne a za 9 mesicu budeme mit v naruci miminko, a nebo bude neco spatne. Je to nadeje pro tento okamzik, ale i pro priste. Proste opet jsem se utvrdila v tom, ze nic neni nemozne. Preji vam vsem strasne moc stesti. Prejte ho i vy me. Drzim nam vsem pesticky.

mimusiacik
5. bře 2007

🙂 Mnohokrat k pocatiu i dojde,no ani sama zena vlastne nezisti,ze potratila uz vo vcasnych stadiach,prve dni...kvoli nedokonalym chvostikom...Potrat...najbolestnejsi zazitok zeny!Ale i smutne a trpke upokojenie...PRIRODA SI VZALA SPAT VSETKO NEDOKONALE...!!!Hoci ja som presvedcena,ze i znevyhodnene babo da jeho milujucim rodicom moznost LUBIT,opatrovat,tesit sa a byt stastnymi!Z vlastnej skusenosti viem,ze by som asi ani nepodstupila vys.plod.vody,ak by boli AFT krvne testy na skrining vrod.vyvojovych vad zle.Ved naco?Aj tak by som na prerusenie nesla.Mala som taky zvlastny vyraz tvare a pocit v dusi pri pohlade na okruhlucke tehulky,chcela byt v ich tele,dokonca i pri pohlade na rodica s Downikom,mentolkou,ci invalid.vozikom..."ty mas ASPON KOHO LUBIT,pohladit, s laskou nakrmit,ale co ja?"...nemam nikoho...mozno pocity mnohych... ☹ 😢 😔

mimusiacik
5. bře 2007

🙂 VSETKO ZLE MA SVOJ VYZNAM!...nie iba fraza...i kazda moja negat.skusenost s Dr.ma posunula dalej,kazdy i ten najnegat.Dr.mi dal aspon jednovetovy impulz na dalsie vys. a vylucenie PRECO ZATIAL ESTE NIE 2//.Sranda = 4Dr.=4 uplne ine diagnozy,ale neva...
Bambulky SNAZILKY MAMULIENKY CAKATELKY...zhlboka sa nadychnut...vztycit pekne vysoko hlavku...chichichi...no nie az tak,aby neprsalo do nosteka...a hor sa do sveta NABIJAT SA POZIT.ENERGIOU,kumulovat jeden dobry faktor k druhemu,nech je uspech ,co najskor pekne a sladko uhniezdeny v najteplejsej a najmakksej perinke tvojho milujuceho bruska!Uspesny den! 🙂 😀 😵

petul.a
5. bře 2007

Kacenka, doslova mi "vstávaly chlupy", když jsem tvůj příběh četla. Moc moc moc držím palečky, teď už musí být vše v pohodě 😉

vero
5. bře 2007

Kacenko, měla jsem co dělat, abych se u tvého příspěvku nerozbrečela. Je to nádherný. Moc Ti gratuluju a přeju, ať všechno dopadne dobře a to dlouho očekávané miminko opravdu budeš za necelý rok držet v náručí. 😉

kacenka.p
autor
5. bře 2007

Holcicky, ani nevite, jak moc mi pomahate. Kdyby se melo krasne a zdrave tehotenstvi merit na to, jak moc citim vasi podporu, uprimne gratulace a jak moc se tesite semnou, urcite bych byla ta nejbezproblemovejsi nastavajici maminka a megapohodova rodicka.Vsem, opravdu vsecm moc dekuji. Strasne moc me to tesi, od vsech. Od holek, ktere uz znam z drivejska a i od holek, ktere muj pribeh do ted neznali a presto tak moc drzej pesticky. Pomahate mi i z jineho duvodu. Neb neziji v cechach a zde krome manzela a jeho rodicu nikoho nemam. Je to uzasne mit se s kym podelit o sve radosti, ale i starosti.
Chci jeste jednou pripomenout, ze muj pribeh je o nadeji, o necekanem zazraku, o tom, ze osud nikdy neodhadnes, nemas podcenovat, nikdy nerikat nikdy a nikdy nelitat nizko!!! Je o tom, ze i v pripade, ze muj pribeh nezkonci TED za 9 mesicu miminkem v nasi naruci, uz to, ze je nadeje, ze zazraky jsou a ze jsem mohla citit v sobe novy zivot, s cim jsem se jiz definitivne rozloucila, je proste neco neskutecneho, neco co nedokazu vysvetlit, popsat, ukazat...
Mackam vam, vlastne nam vsem vsi silou a vuli pesticky pro stesti.
Nektere z vas si jiste pamatuji vetu, kterou jsem si vypujcila od pani Ruzickove ze serialu Vlak detstvi a nedeje : - NA TRAGICKEJ ZIVOT JSEM JA PES!
Krasny den vam vsem a nejpozdeji zitra napisu, jak to dnes dopadlo u pana doktora.... 😉

mimusiacik
5. bře 2007

🙂 😀 😵Cmuk pre stastie Kacenka,DRZTE sa VY 2v1 🙂 😵 🙂 😵 🙂 😵 🙂 😵 🙂 😵 🙂 😵 🙂 😵 🙂 😵 🙂 😵

delfinko
5. bře 2007

kacenka aj ja ti drzim fest velmi prevelmi palcekyyyyyy 😵

caira
5. bře 2007

kacenko koukej na vas dva davat poradny pozor a hlavne davej prubezne vedet jak se miminko ma, mam z vas vazne moc moc moc radost, tvuj pribeh dava i ostatnim snazilkam nadeji, ze vsechno zle se jednou k lepsimu obrati, TAk hodne stesti kocko 🙂 x x x x

megie
5. bře 2007

ja som v šoku... 🤐 GRATULUJEM! 🙂 A držím palce 😉

katarinagk
5. bře 2007

kacenka.p : ani si nevies predstaviit, kolko pozitivnej energie si mi tzmto dala.........citala som cely tvoj priebeh UO a naozaj je to uplne uzasne..........gratulujem a prajem vsetko dobre........a nech to uz konecne vsetko prebieha tak, ako ma........

kattyn
5. bře 2007

kacenko, to snad není možný, já nevím co říct .. strašně moc ti gratuluji .. já sem se neudržela a brečela jak malá holka ... 🙂 takový příběh sem ještě neslyšela ... uplně mě to dojalo, strašně moc ti přeji ,vám, aby to dobře dopadlo .. a za 9 měsíců jste byli 3, šťastní ... 🙂
dala jsi mi sílu znovu bojovat , ik dyž tomu už nevěřím, ale po tvém příběhu,kdo by nevěřil ... já jedno dítě mám z bývalého manželství, pokoušíme se o miminko s přítelem.. už 3/4roku , nic .. spermiogram není moc dobrý .. ale asi budu věřit na zázraky a každý si to asi musí opravdu zasloužit ... 😉

luuciee83
5. bře 2007

ahojda Kačenko! Tvůj příběh jsem celý hltala teprve včera, ale hrozně moc Tě obdivuju za tu sílu a odhodlání!! Dokonce mi při čtení i nějaká ta slzička ukápla, vůbec si neumím představit, co všechno jsi musela prožívat... Ale teď už to bude dobré!!!!! 😉 😀 Moc Ti držíme s naším malým palečky!! Určitě bude všechno v pořádku!! Je to opravdu "malý velký" zázrak!! ale hlavně že se ty zázraky dějí!!! 😉

mimusiacik
5. bře 2007

🙂 😀 😵 Neprida k tym nasim pribehom niekto SVOJ VLASTNY 😀 😅 😵 ? 🙂 😀 😵 😅 🙂

veruse
5. bře 2007

Obrovská gratulace a držení pěstiček po celých 9 měsíců! Na to se můžeš spolehnout. Opatruj se aa podávej hlášení. Ať se tobě i slečně fazolce nebo panu fazolkovi daří a jen prospíváte!

jankar
5. bře 2007

Kačenko,z celého srdce ti gratuluju k těhu,je to fakt ZÁZRAK 😵 ty mě neznáš,ale na téma umělé oplodnění jsem nakukovala napodzim 2006,taky jsem si myslela že mě to čeká....pak jsi tam dlouho nepsala a říkala jsem si co tak asi s tebou je,teď už to vím jsi těhu 😵 😵 😵 a že se máš krásně a to mě hřeje u srdíčka,ještě jednou všechno nejlepší a hlavně zdraví pro tebe i pro miminko 😵

mimusiacik
6. bře 2007

🙂 Bambulky z ozbocian v ke vyskusali rozne postupy na vylepsenie svojho zdravia a tym i moznosti pocatia.Napr.kym som ja brala tie vitaminiky,nebola som vobec chora,ziadna nadcha,chripka,opar na puse...Muselo to mat pozit.efekt na cely organizmus nie len na hormon syst.a reprofunkciu .Sauna na prehrievanie malej panvy a detox,koenzym Q10 na podporu vitality - pri nespavosti,unave...Celkova masaz tela,cvicenia Mojzisovej,brusne tance,pilates,joga,akupunktura - kazdy si vyberie pre seba to dusi najprirodzenejsie.Niekedy liecitelia a astrologovia pomozu kvazi placebo,ulavi sa na dusi,clovek ma pocit,ze sa snazi a pracuje na sebe a zdravi,zmierni si akutny stav vyhrotenej depky,beznadeje a zufalstva.Asi vyhodou u mna bolo viacpozitfaktorovnaraz,a nie skusanie - kazdy mesiac nieco ine... 🙂 😀 😵

andyi
6. bře 2007

ahojte.Katka ja som teraz prvíkrát čítala toj príbeh, ktorý napísal sám život.Moc držím palce a prajem všetko len to naj.TEbe aj tvojmu bábetku. 🙂 😉

kacenka.p
autor
7. bře 2007

Ahoj holcicky. Tak je to boj! A musim bojovat a doufat i nadale. V pondeli dopadl ultrazvuk nadherne - najdete ho v mem albu. Fazolka vyrostla a dokonce doktor videl a potvrdil srdecni cinnost. Bohuzel, jeste nez jsme ale sli k doktorovi, zacala jsem krvacet. Slabe, ale prece. Doktor nakazal jen lezet a nohy nahoru. Tak to delam. Krvaceni je vzdy chvilkove tak jednou denne. Tez me i poboliva bricho. Holky neni to jednoduche. Psychicky nejsem na tom nejlepe. Ani vlastne nesmim sedet tady u PC. Ale citila jsem potrebu vam napsat. Drzte pesticky jeste o trochu vic a dyl. Zitra dalsi ultrazvuk. Tak dam zase vedet. 😒

alex
7. bře 2007

Kacenka.p tvoj príbeh je veľmi dojemný, držím päste, aby to všetko dobre dopadlo!!! a hlavne sa šetri. Šup do postielky a nôžky hore 😉

petul.a
7. bře 2007

Kačenko, držím pěstičky moc moc moc

luuciee83
7. bře 2007

ahoj Kačenko, moc moc Ti to přeju!! držím palečky, aby to bylo vše ok, musíš v to věřit a ono se to určitě povede!! 😉 znám holčiny, co musely celé těhu proležet, aby mimíska udržely, ale určitě to za to stojí! Jinak jedna kolegyně na začátku taky trochu krvácela (možná víc než Ty) a teď se těší na mimi. Určitě to Ty a Tvé miminko zvládnete!! 😉 Jinak to, že Tě bolí bříško - mě na začátku bolelo každý den - je to z toho, jak roste děloha, jak se mimi roztahuje - neboj, bude to dobré!! Tak hezky odpočívejte...

andyi
7. bře 2007

Kacenko ahoj.Ja som si tiež užila keď som čakala nášho Samka.Ležala som v nemocnici v 7 týždni tehotenstva.Krvácala som .Nechcelo to prestať.Ale predsa veríš lekárom.Raz bola veľká vizita a prednosta sa ma opýtal-chcete to bábo?Bola som v šoku.Prečo asi som tu?Bez zábran sa otočil na všetkých lekárov a opýtal sa PREĆO TÁTO MLADÁ ŽENA DOSTÁVA INJEKCIE NA POTRAT?Čo nato hovoríš?Dostala som 2x.Potom mi to stiahli a ,že mi dajú lieky.3dni som čakala na lieky ale nikto mi ich nedoniesol.Potom som na 4 deň zavolala mužovi a podpísala som reverz a išla domov.Všetko sa doma skončilo.Ja som sa upokojila a prestala krvácať.Samko je zdravý ,šikovný a hlavne veľmi živí od narodenia .Tak aj ty zvládneš všetky nástrahy .Prajeme ti to obaja -aj muž.

luuciee83
7. bře 2007

ahojky andyi, teda to jsi mě teďko dostala tou otázkou, co položil primář ostatním lékařům... to snad ani není možný 😠 😠 hlavně že všechno dopadlo dobře a jsi v pořádku ty i malý!!! 😉

govinda
7. bře 2007

Andyi to nemyslíš vážne? ☹ . To je fakt o nervy 😒

hanne
7. bře 2007

Kacenko, Tvuj příběh jsem si přečetla teprve dnes. Je to opravdu zázrak a tak to určitě dobře dopadne. Hlavně odpočívej a zkus myslet jen na samé krásné věci. Držím moc palečky 😵

Andyi z tvého příběhu jsem taky v šoku. Hlavně že jsi měla rozum a všechno dobře dopadlo. Rodila jsi potom ve stejné nemocnici? Já bych se asi bála....

dicinka1
7. bře 2007

to je sila....vela ludi vravi,ze je to stresom...ale to vsetko co si prekonala...obdivujem ta....a gratulujem....

evitam
7. bře 2007

Kačenka,veľa odpočinku a nôžky čo najvyššie.Nie je to ľahké ani fyzicky a hlavne psychicky.Ver tomu,že je to na dobrej ceste a kôli mimču sa oplatí podstúpiť všetko na svete... 😉

Andyi,ty si ma týmto riadne šokovala.To snáď ani nie je možné!Bože,bohvie ako by ste,nebyť toho dr.ešte dopadli.Radšej na také čosi nemyslieť... 😠

kacenka.p
autor
8. bře 2007

Ahoj holcicky. Musim napsat vic o svem stavu. Treba jste to zazily ci slysely. Treba me uklidnite. To me krvaceni je fakt divne. Dostavuje se jednou denne, v podstate ho zaznamenam vetsinou jen na zachode - na papiru. V tu chvili jde o svetlou - ci-li cerstvou krev. A pak pozdeji, treba kdyz jdu opet na WC nebo kdyz si musim zavadet utroget, vidim na ruce jiz tmavsi krev nebo jakoby takove srazeninky - neco jako tmave nitky. Ale do hodiny je vetsinou vse pryc a na zbytek dne klid. Doufam, ze nejsem moc ordinerni, kdyz to tak do detailu popisuji. Setkali jste se s tim nektere? Jinak v podstate je mi dobre. Jen rano a vecer se mi zveda zaludek a hodne se mi chce rihat. Taky mi manzel nadava, ze strasne malo jim. Ale ja nemam vubec na nic chut a ani hlad. Dnes k vecere jdu na dalsi kontrolu. Tak dam nejspis zitra vedet, co je noveho a co na to doktor.Preji vsem krasny den.

petul.a
8. bře 2007

Kačenko, já ti sice neporadím, ale chtělo se mi napsat, že ti moc držím palce. A určitě to nic nebude, neboj 😉 Uvidíš, doktor tě určitě uklidní. Jo, a přehnaně ordinerní nejsi. Na těchto stránkách se probírají běžně hodně intimní věci, tak moc intimní, že normálně o nich člověk třeba ani nemluví. Ale tady ano. I to je přece důvod, proč ty diskuse fungují 🙂 A to je strašně moc dobře. Obecně totiž člověka kolikrát trápí něco, s čím se nikomu osobně nesvěří, pak to napíše sem a ono se nakonec zjistí, že to nic není.

luuciee83
8. bře 2007

Kačenko, určitě bude dneska u dr. vše v pořádku! Budu držet palečky!! Jinak určitě je potřeba, aby jsi hodně odpočívala a radši s nožkama trochu výš... a někdy se stává, že v I.trimestru není chuť na jídlo, z toho si nic nedělej - znám holčiny, co i zhubly nějaké to kilčo - nemohly se na jídlo podívat nebo zvracely... neboj, vše bude dobré!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru