Stal se zázrak. Jsem těhotná

kacenka.p
4. bře 2007

Moc vsechny zdravim. Chtela jsem se se vsemi podelit o muj pribeh. Jiz jsem pred casem zalozila tema "umele oplodneni", kde popisuji cely muj pribeh do detailu. Ted jen shrnu fakta. Od ledna 2004 se snazime s manzelem o miminko. Bohuzel neuspesne. V cervnu 2004, jsem prodelala mimodelozni tehotenstvi - nasledovali dve operace. O rok pozdeji - kveten 2005 dalsi neuspesne tehotenstvi - potrat (embryo nebylo ve vacku). Srpen 2005 opet mimodelozni tehotenstvi - operace - odstraneni praveho vejcovodu, levy uzavreny, nepruchozi, zdeformovany- nefunkcni. Konecny verdikt od lekaru - prirozene tehotenstvi - extremne vyloucene - nemozne. No a pak uz prislo zari 2006 a me umele oplodneni. Cely prubeh si muzete precist - v pripade zajmu. Neuspesne!!! A tak musim smutne rict, ze jsem se s manzelem shodli na tom, ze pro miminko jsme udelali jiz naprosto vse a uz nemame silu pokracovat dal. Proste budeme statny par i bez deti. A to jsme a byli bychom i dal. Jen kdyby nam ve ctvrtek nevericny lekar nesdelil fakt, ze jsem tehotna - cca 6tt. Opravdu jsem meli vsichni sok - ja, manzel, lekar a cela jeho praxe, rodina, pratele, kompletne vsichni. Doktor rika, ze dle nej jde o naprosto normalni 6tt tehotenstvi, ale kvuli me minulosti je velmi opatrny a bude nas velmi dukladne sledovat. Zitra jdu na dalsi ultrazvuk.
Holky proc to cele pisu. Chci vam vsem dodat nadeji, ubezpecit o tom, ze zazraky se deji, dodat vam silu a odvahu. To co se nam stalo je opravdu 8 div sveta a ted neberu v uvahu to, zda vse dopadne uzasne a za 9 mesicu budeme mit v naruci miminko, a nebo bude neco spatne. Je to nadeje pro tento okamzik, ale i pro priste. Proste opet jsem se utvrdila v tom, ze nic neni nemozne. Preji vam vsem strasne moc stesti. Prejte ho i vy me. Drzim nam vsem pesticky.

mimusiacik
21. črc 2008

🙂 Vrucna vdaka za pozdrav blanuleplus,
hlavne nech sluzi zdravicko a nech pribuda vesele foto v albumiku 😉
Si dokazom toho,ze cez vsetky jobovky a mozne diagnozy Dr. - odvaznym a vytrvalym stastie praje!

petul.a
24. črc 2008

Lu777, to je nádherný příběh 😵 Tak ať ti Matyášek dělá jen radost 🙂

teddy
25. črc 2008

Zdravím všechny snažilky i maminky.

Po dlouhé době jsem se tu přihlásila a Mimusiacik mě vyzývá k příspěvku 🙂 Tak tady je...

Bohužel se nedostanu k tomu, abych si přečetla všechny příspěvky, ale přečetla jsem si poslední od Petuly a lu777 a najednou jsem si uvědomila, že ten můj příběh za štěstím je takový obyčejný... Ale díky za to.

Snažili jsme se o miminko skoro 3roky (dnes mi to už tak nepřipadá, když se koukám na naši spící princeznu) a nakonec jsme také skončili v IVF centru s diagnozou špatného spermiogramu. Pochybnosti o tom, zda je i se mnou všechno v pořádku mě ale neopustili, protože mě žádné vyšetření nedělali a rovnou přisoudili náš neúspěch otěhotnět manželovi. Bylo nám řečeno, že zkusíme inseminaci. Při druhém pokusu už nám Dr. nedoporučila to zkoušet dále a pokud by se to nepovedlo, šli bychom na IVF. Ale ono se to podařilo 🙂 A hned napodruhé. Nemohla jsem tomu uvěřit. Byla jsem už ze všeho zoufalá, protože manžel na IVF jít nechtěl, aspoň teda zatím ne, pořád doufal, že se to podaří samo. Ale nemusím tady asi nikomu vysvětlovat, jaké jsou pocity, když už člověk nechce čekat ani den. Natož několik měsíců... Na první inseminaci jsem se hodně upnula a když přišla MS, tak jsem to obrečela, pochopitelně. Na druhou inseminaci už jsem rezignovala a nevěřila jsem tomu. Pomalu jsem se smiřovala s tím, že budu působit na manžela, abychom podstoupili IVF. A když se pak objevili //, mysela jsem, že mám vidiny. Potvrzením krevních testů jsem tomu opravdu začala věřit... Ale pak nastal další čas strachů, abych nepotratila a pak aby byla malá zdravá. Těhotenství bylo moc krásné a bezproblémové až na pár výjimek, ale strach má člověk opravdu po celou dobu. Pak nás vystrašili na genetice zvýšeným rizikem roštěpů, UTZ byl sice v pořádku, ale krevní testy říkaly pořád něco jiného. Takže zase pochybnosti. Ale dobře to dopadlo 🙂 Malá je zdravá.

Před porodem další strachy... 14dní před termínem jsem se taky dozvěděla, že je malá koncem pánevním a že to není důvod k císaři... Měla jsem velký strach z normálního porodu, četla jsem tu diskuse maminek, které porod KP už měli za sebou a i jsem se částečně uklidnila a nakonec mi v den termínu dali na vybranou... Já se rozhodla to zkusit normálně, ale malá se jen tak nedala a 4hodinová snaha o vyvolání porodu byla neúspěšná. Po první hodině už jsem začala mít hrozný strach a doufala jsem, že už porod nepřijde a budu muset na sál. Možná jsem si to vymodlila a na císařský řez jsem šla. Nic příjemnýho to taky nebylo, bylo mi dost zle, ale dneska už na to vzpomínám taky v dobrém. Netrvalo to tak dlouho jako normální porod a ta bolest ve srovnání byla asi taky zanedbatelná 😅 Malá se narodila zdravá, jen měla taky žloutenku, ze které se dostávala skoro 2 měsíce, ale pustili nás domů normálně. Žádné problémy s nožičkama ani jiné nemá, kyčle má taky v pořádku, takže to dopadlo opravdu moc dobře. A v 5-měsících stále plně kojíme. Jen mě samotnou po porodu překvapilo, jak psala Lu777, že jsem si dcerku zamilovávala postupně. Taky jsem si myslela, že to přijde hned, jak ji uvidím, ale nebylo to tak. Ty první pocity, kdy mi ji přinesly byly hrozně zmatené a nemohla jsem uvěřit, že je to děťátko vůbec moje. Před chvílí bylo ještě uvnitř bříška a najednou je u mě. Možná to bylo tím, že jsem si neprožila klasický porod, nevím. Každopádně je to náš poklad a za nic na světě bych ji nedala.

Tak to byl můj obyčejný příběh. Dneska mi to už připadá jako sen. Když se snažilky dočkáte děťátka, pak na všechno, co tomu předcházelo zapomenete bez ohledu na to, jak dlouho to trvalo a kolik úsilí to stálo. Tak to aspoň cítím já. Já měla to štěstí, že jsem byla obdarována zdravou holčičkou a dneska mi to dlouhé čekání na ní připadá jako bezvýznamný okamžik, i když to byly dlouhé dny, týdny, měsíce a nakonec i roky.

Všem snažilkám držím palečky, aby se to nekonečné čekání změnilo v okamžik a držely jste v náručí své zázraky. A maminkám, co už své zázraky v náručí drží, aby byly zdravé, protože to je opravdu to nejdůležitější. To ostatní už záleží jen na nás.

Hodně štěstí... 🙂

dicinka1
25. črc 2008

teddy..je to krasne co si tu napisala.....zenie ma to do predu..caka nas 2 ivfko...dufam,ze posledne a uspesne...

petreva
26. črc 2008

Moc vás všechny zdravím.... 😵
Zázraky se opravdu dějí...nikdy bych nevěřila, že potká i nás...náš společný život je krásný, ale bohužel od začátku propletený mnoha starostmy a zdravotními problémy....
V červnu roku 06 jsem vysadila HA. Oba jsme si moc přáli miminko, dát mu lásku, teplo domova a postupně posilovat jeho hodnotu jako výjimečného človíčka...Bohužel se nehlásilo, proto jsem o rok a půl později požádala svého gynekologa, zda bychom nešli mrňouskovi naproti. Souhlasil a začali jsme s vyšetřeními...Zanedlouho se přišlo na to, že je velmi špatné spermio. Pak nám také zkomplikoval život zlatý stafylokok, kterého jsme ale pokořili 🙂
Řada lidí nás zrazovala od mého těhotenství s ohledem na mé zdraví, ale gynekolog ani později v CARu nic nenamítali, tak jsme si stáli za svým rozhodnutí, přestože nás to zejména od rodiny poměrně dost bolelo 😢
18. 6. proběhla naše první návštěva v CARu. Došlo na další vyšetření spermia a jeho výsledek nás dost ochromil, protože nám rovnu doporučili IVF+ICSI, to jsme nečekali. Ale bez rozmyslu,jsme souhlasili a šli dál po cestičce za miminkem. Papírování, pojišťovna, injekce...čekání na MS a druhý den začít píchat...už jsem se smířila i s tím, že si injekce budu aplikovat sama...v pondělí měla přijít menstruace,ale nikde nic 😨 Říkala jsem si, že se mi to stalo už tolikrát, že se zpozdila...zavolala jsem do CARu, myslela jsem, že "vyfasuju" injekci Agolutinu na vyvolání MS. Místo toho mi pro jistotu vzali krev a udělali UTZ.
😵 😵 😵 V krvi se objevilo 2 150 jednotek Hcg 😵 😵 😵 ani jse nedýchala...jak je to možné...já jsem těhotná??? Doktorka mi s úsměvem odpověděla JSTE TĚHOTNÁ, I ZÁZRAKY SE DĚJÍ
Mám strach se radovat, mám strach si to připustit...zároveň jsem neskutečně šťastná, užívám si, že mě bolí prsa a mám zácpu 🙂 . Pořád nevím, nevím...asi to tak bude 😵
Je to všechno hodně čerstvé a takové na začátku, může se stát cokoli. Přesto moje nejnejnejvětší přání je, aby se nás teď štěstíčko drželo alespoň devět měsíců, když si nás už konečně našlo.

Všem snažilkám přeju, aby to jakoukoli cestou došlo k takovému nádhernému pocitu, když objevíte na testíku // Držím nám všem palce!!

cikyta
26. črc 2008

petreva.Mali ste zlú morfologiu spermií?.................Inak gratulujem velmi!

petreva
26. črc 2008

Cikyta, děkuju!!! Druhé vyšetření spermia dopadlo asi takto: 5mil/1ml 95% patologie a pohyblivost si bohužel nepamatuju, jen to, že Dr. říkal, že je taky trochu podprůměrná 😅
Nevím, jakou máte diagnozu vy, ale přeze všechno držím moc moc všechny palce.

cikyta
26. črc 2008

My máme všetky spermie deformované-takže 0 bodov.A je ich aj menej. ☹ No a ja s mojou endometriozou mám šancu 20%Tak ma to zaujímalo trošku.(Lebo my ideme na 2 IVF-ICSI,ale čo ked niekedy budeme môcť prirodzene?Aj ked zatial skoro 6 rokov nič- 😢 )

petreva
26. črc 2008

Cikyt, kdy jdete na OPU a pak na ET, abych na vás myslela...mě třeba Dr. říkal, že druhý pokus IVF je často úspěšnější než první 😉 . Někdy se prostě na přírodu spoléhat nemůžeme, tak je dobře, že ji pomáháte!Šest let je skutečně dlouhá doba, je potřeba hodně psych. síly, viď. Moc bych všem snažilkám přála, aby se zadařilo. Myslím, že všechny co jsou třeba tady na koníkovi, by si to zasloužily jako jedny z mála...tihle totiž po miminku opravdu touží...Drž se 😉

cikyta
26. črc 2008

petreva.....ešte to nieje presné,ale podla krvy+sona by mal byť OPU zhruba 4.8.alebo až 6.8. no a ET 5-6 dní po tom. 😀 Dúfam,že máš pravdu.Je to teraz iné.Také kludné,žiadny strach ani stres z ničoho.Tak dúfam... 😀

dicinka1
26. črc 2008

petreva..tak to je supe...aj toto sa moze stat...manzel ma 18 mil,spermii a 50 percent pohyblivych...a stale nic,,nie som tehulka...a pritom ovulky mam...stastie si ta proste naslo....

mimusiacik
26. črc 2008

🙂 teddy - svojimi pismenkami si nas velmi potesila,zelame vela radosti z dietatka a zdravia!Velmi na mna zaposobil tvoj nazor na vnimanie casu a obeti po dosiahnuti uspechu...vrucna vdaka za vsetko!

petreva - tfuj,tfuj,tfuj - pre stastie!,vdaka za ochotu,
nech nas potesis coskoro i Vasim stastnym pribehom!

dicinka1 - myslim na Vas! 😉

dicinka1
26. črc 2008

mimusiacik...dakujeme.... 😀 😉

petul.a
30. črc 2008

Petreva, Teddy, rozbrečely jste mě 😵

Petreva, přeju, at se vás štěstíčko drrrrržííí, a nejen těch 9 měsíců 😉 Ať e jtěhulkovství bezproblémové a mimi zdravé!!!

Teddy, tvůj příběh se mi vůbec nezdá obyčejný 😉 A s tím postupným zamilováváním se do miminka - asi to bude tím císařem, já to cítila taky tak. Asi jak mimčo neprochází různými těmi cestami, tak se hned nespustí hormony nebo co. Já se do Barči totálně zamilovala, když mi ji prvně položili na prsa 😵

petreva
30. črc 2008

Holky děkuju 😵 😵
A všem snažilkám ještě jednou hodně moc psych. sil a ještě víc štěstí, aby jste co nejdříve objevili dvě krásné //
A všem šťastným maminkám hodně zdraví jim i miminkům. Z vlastní zkušenosti vím, že když je zdraví, vše okolo se dá zvládnout. Někdy je to horší někdy lehčí, ale když není zdraví, je všechno mnohem mnohem těžší... ☹

gabika24
30. črc 2008

babulky, čítam vás, no nejako nestíham prispieť.
tak len v skratke - po 2. neúspešnom ivf, keď neostalo ani nič na zamrazenie, sme absolvovali 3. ivf a čakáme dvojičky...a veeeeľmi sa z toho vytešujeme. už krásne kopkajú.
babule, nikdy sa nevzdávajte, pretože každá bolesť, každá slzička za to stojí... a zázraky sa určite dejú - nás stretli niekoľkokrát. posielam vám toľko pozitívne energie, koľko sa len dá... veľmi držím palce všetkým snažilkám 😵 a prajem samé pozitívne správičky 😵 😵 😵

lu777
15. srp 2008

nakukuju a moc moc gratuluju Petreve!!! taky jsem tomu tehdy nemohla verit.. a dodnes tomu nekdy neverim 😅

jen podotykam pro snazilky: nam nedoporucili ani operaci, ze to nema smysl a ze to bude velice bolestive pro meho muze a ze i kdyby to nahodou vyslo, tak otehotnet bude trvat i dva roky... operace dopadla na vybornou, bolestiva nebyla.. a dalsi mesic jsem hned byla tehotna.. uz jsem to vedela, kdyz muz sel do CARu na konzultaci a spermiogram, ale nic jim nerekl... mel tak asi 5 mil spermii a pres 95 procent spatna morfologie, pomale a jeste k tomu nejaka blokada imunologicka.. zaver: IVF a ICSI... no nic nerekl, sel domu a jen jsme se modlili, aby mimi u nas zustalo... bral cinskou medicinu a velke davky vitaminu a mineralu a L karnitinu atd. na podporu spermii i kdyz uz jsem byla tehotna, ono se to totiz po te jeho operaci ma delat prvnich nekolik mesicu, aby se to rozbehlo ta tvorba.. za mesic sel zas na spermio, vsechny parametry se zlepsily, ale porad bylo doporuceni IVF a ICSI...

proc to pisu: je z toho videt, ze medicina dokaze leccos, ale evidentne plno veci neumi merit... spermio bylo porad mizerne, ale ja byla na prvni pokus tehu... cinska doktorka se tomu smala, ze ani CAR nevi napr.o esenci ledvin, ze ktere pochazi reprodukcni sila..

takze nic nevzdavejte, hledejte info a kdyz doktor rekne ze neco nejde, tak to jeste neznamena, ze to je pravda... nekdy se vyplati byt tvrdohlavy 😉

jinak s tim zamilovavanim do miminka: mne se moc libil Matysek hned od zacatku a mela jsem radost, zadny zmatek jsem necitila a vsichni rikali, ze jsem se o nej starala, jako kdyby to bylo uz druhe dite, ze jsme byli sehrani a tak.. ale po nekolika mesicich je to prece jen jine, clovek zazije i krusne chvilky a breci spolu s miminkem, kdyz je mu spatne.. pozna jakou ma miminko povahu a kdyz si zacne rikat napr. o hru ruznymi zpusoby nebo natahne ruce, aby ho clovek pochoval, tak si ho clovek zamiluje vic a vic...asi jako kdyz clovek s nekym chodi a pak s nim i par let zije, je jine..... ale to pouto, to jsem citila hned od zacatku.. kdyz byl v porodnici pod svetlem kvuli te zloutence, tak jsem se budila s tim, ze vim, ze ho v noci drzim a jaktoze ze teda neni u me v posteli.. takhle nekolikrat za noc... a kdyz lezel vedle me v postylce, tak jsem mela intenzivni pocit, ze od meho srdce k jeho vede cervena nit...

jeste preju Gabice krasne tehulkovani,moc gratuluju k dvojcatkum !!! a at hezky pockaji na termin.. to budete mit dvojitou radost 😵

dicinka1
16. srp 2008

lu...na aku operaciu bol tvoj manzel?

mimusiacik
27. zář 2008

Dievcence - wauuuuu 😀 😅 😵 🙂 😉

uzasneeee...bravoooo...tolko krasnych tt pri menach...blahozelam,hned mam krajsi den!

Nech su vsetky,jkt.po tom tuzia takto obdarene,co najskor!

kacenkap....paraaaadaaaa!!!

..."veru,ked sa mech so zemiackami roztrhne,len jeden zemiacik nevypadne...pravdu mala stara mamka..." 😉

Drzte sa!!! 😉

kacenka.p
autor
27. zář 2008

Ahojky ve spolek.
Jen jsem chtela upozornit na aktuality v nasem zivote - zalozila jsem na ni nove tema - ZAZRAKY SE DEJI II.
Mejte se krasne a mrknete do tematu! 😎
Vese Kacenka

petrzalkaa
27. zář 2008

Je to skutočne úžasné, že zázraky sa dejú !!! 🙂
Srdečne gratulujem všetkým tehulkám a mamičkám, ktoré toto šťastie postretlo!!! 🙂

lu777, na teba mam jednu otázku, môžeš prosím napísať, čo teda odporúča tá čínska doktorka na podporu otehotnenia? spominala si nejaké esencie ladvín??? pre mužov?pre ženy? čo to vlastne znamená?

Dakujem a želám všetko len to najlepšie, nech sa vám darí!!! 🙂 🙂 🙂

katuska23
27. zář 2008

Kačenko psala jsem ti IP,nemůžu to druhé téma najít ☹

riska
27. zář 2008

ani ja tú tému neviem nájsť ☹ , vie niekto, kde je?

kacenka.p
autor
27. zář 2008

Hi,
tady je link - snad uz se tam dostanete.
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Hezky den vsem!

mimusiacik
27. zář 2008

Pribeh kacenkyP a jej ZAZRAKOV! 😀 😉
4.marec 2007
Moc vsechny zdravim. Chtela jsem se se vsemi podelit o muj pribeh. Jiz jsem pred casem zalozila tema "umele oplodneni", kde popisuji cely muj pribeh do detailu. Ted jen shrnu fakta. Od ledna 2004 se snazime s manzelem o miminko. Bohuzel neuspesne. V cervnu 2004, jsem prodelala mimodelozni tehotenstvi - nasledovali dve operace. O rok pozdeji - kveten 2005 dalsi neuspesne tehotenstvi - potrat (embryo nebylo ve vacku). Srpen 2005 opet mimodelozni tehotenstvi - operace - odstraneni praveho vejcovodu, levy uzavreny, nepruchozi, zdeformovany- nefunkcni. Konecny verdikt od lekaru - prirozene tehotenstvi - extremne vyloucene - nemozne. No a pak uz prislo zari 2006 a me umele oplodneni. Cely prubeh si muzete precist - v pripade zajmu. Neuspesne!!! A tak musim smutne rict, ze jsem se s manzelem shodli na tom, ze pro miminko jsme udelali jiz naprosto vse a uz nemame silu pokracovat dal. Proste budeme statny par i bez deti. A to jsme a byli bychom i dal. Jen kdyby nam ve ctvrtek nevericny lekar nesdelil fakt, ze jsem tehotna - cca 6tt. Opravdu jsem meli vsichni sok - ja, manzel, lekar a cela jeho praxe, rodina, pratele, kompletne vsichni. Doktor rika, ze dle nej jde o naprosto normalni 6tt tehotenstvi, ale kvuli me minulosti je velmi opatrny a bude nas velmi dukladne sledovat. Zitra jdu na dalsi ultrazvuk.
Holky proc to cele pisu. Chci vam vsem dodat nadeji, ubezpecit o tom, ze zazraky se deji, dodat vam silu a odvahu. To co se nam stalo je opravdu 8 div sveta a ted neberu v uvahu to, zda vse dopadne uzasne a za 9 mesicu budeme mit v naruci miminko, a nebo bude neco spatne. Je to nadeje pro tento okamzik, ale i pro priste. Proste opet jsem se utvrdila v tom, ze nic neni nemozne. Preji vam vsem strasne moc stesti. Prejte ho i vy me. Drzim nam vsem pesticky.

20.august 2008

Zdravim vas po dlouhe dobe a ne jen tak s prispevkem o tom, jak se nam dari, ale rovnou zakladam druhy dil naseho pribehu o Zazracich.
Nas zazrak Leontynka bude mit za dva dny deset mesicu. Je neuveritelne sikovna. Zacina chodit - v nedeli udelala sve prvni dva tri samostatne krucky, povidame - mama, tata, nenene..., mame osm zubu a temer porad se smejeme.
No a az bude Leontynce 1,5roku, dostane setricku nebo bratricka.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
Ano, je to k neuvereni, ze se neco takoveho muze opakovat a zrovna u nas, sokujeme s tim kazdeho, ale je to tak - JSME OPET TEHOTNI!
Je to jako dvakrat za sebou vyhrat sportku nebo lepe receno jeste vic neuveritelny....
Mame strasnou radost ale take nas ceka turbulentni obdobi. Musime se prestehovat, neb nemame vytah a treti patro s dvema detma a double kocarkem ci s brichem a Leontynkou neni zrovna optimalni.... ale to jsou vlastne spis radosti nez starosti.....
Holky, neco na tom je co nam lekari tvrdi o tom, ze mame treba zhorsenou moznost otehotnet ( v nasem pripade bylo prirozene tehotenstvi EXTREMNE VYLOUCENE....), ale............ALE, porad je nadeje a Zazraky se opravdu deji!!!!
Vsem krasny den a drzte nam pesticky.

😅 😵 🙂 😀 😅 😵 🙂 😉 Gratulujemeeeee velmi prevelmiii 😀 😅 😵 🙂 😉
Vela stastia vo vsetkom!

petrzalkaa
27. zář 2008

úúúúúúžasnéééé 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
kacenka Srdečne gratulujem!!!!!!!!!!!!!!!
a držím vám moc moc palčeky, nech sa vám darí čo najlepšie, zaslúžite si to!!!!!!!!
😉 😉 😉 😉

anikoad
27. zář 2008

Z úprimného srdca gratulujem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja už 16 rokov čakám na takýto zázrak, hoci u mna je podla lekárov zasa všetko OK. Velmi sa teším, že sa deju zázraky, dáva to silu aj nám , snažilkám. VELA, VELA ZDRAVIA 🙂 🙂 🙂

krista
27. zář 2008

Ahojky holky, koukám že jste si založili dvojku, takže tohle téma zamknu a to druhé viz odkaz výše asi nemůžou holky slovenky najít protože není i slovenské, takže ho předělám aby se zobrazovalo i na SK stránkách 😉

krista
30. zář 2008

Takže po vzájemné dohodě znovu odemykám tohle téma a zamykám téma Zázraky se dějí II. 😉

mimusiacik
3. říj 2008

Dakujem za odomknutie tejto temy...
Venovala som jej vela volneho casu,tak by mi bolo nesmierne luto,ak by sa k nej uz nedalo vratit,vzhliadnut svietiace tt vo vizitke na zac.temy spociatku smutnych snaziliek cakateliek,neskor tehuliek a i maminiek a zacitat sa do pribehov so stastnym a zazracnym koncom...
Dakujem

Okopirovala som gratulacie zo Zazrakov - 2.diel...bolo by skodou o ne prist...lebo takych uzasnych momentov sa nestava vela krat v zivote 😉

Ahojte!
Uspesny den vsetkym

petronelie • 22tt • 20. aug 2008 o 11:00
Kačenko,moc gratuluji a držím palce, ať těhotenství probíhá jak má!

wrtulka • snž • 20. aug 2008 o 11:12
Kačenko! Taky moc moc moc gratuluju..!!!!
Sledovala jsem tvůj příběh.. vlastně až od té doby kdy se obrátil k dobrému a čekala jsi Leontýnku!
Ale moc jsem ti držela palečky aby tvoje první těhu dopadlo dobře a ty jsi měla krásný zdravý miminko! A druhej zázrak! Kačenko moc ti přeju aby druhý těhu probíhalo úplně stejně jako to první a na jeho konci bylo kráásný zdravý miminko!! Moc si to zasloužíte!!! Hodně štěstíčka!

zmuzle • 10tt • 20. aug 2008 o 11:40
Kacenko, taky jsem zrovna celkem nedavno bez dechu cetla tvuj pribeh i pribeh ostatnich.
Byla jsem moc dojata a tvoje zprava o dalsim tehotenstvi to jen umocnuje. Takze to je opravdu
skvele, ze Zazraky se deji a dokonce i znovu

bielanevesta • 1d, snž • 21. aug 2008 o 18:37
Kači srdečne gratulujem, o takýchto zázrakoch čítam veĺmi rada Držím pestičky aby všetko šlo hladko a Leontýnka mala v breznu bračeka alebo sestričku

barag • 19tt • 1. sep 2008 o 13:02
Kačenko to je krása, když sem objevila koníka, ten tvůj příběh byl mezi prvními, co jsem si tu přečetla a sledovala. Byla to pro mě inspirace, zvlášť po druhém nevydařeném těhotenství, že zázraky se opravdu dějí, ten náš bude mít zítra přesně 12 tt
držím ti palce, aby se ti při druhém těhotenství vyhnuli ty stresy, které si měla při prvním a vše tentokrát probíhalo úplně krásně v poklidu a všichni jste si to mohli užívat
ooo moje hormony poblázněný...už tady brečím

mar26 • snž • 1. sep 2008 o 13:30
Kačenko,tak to je úžasné a naprosto neuvěřitelné a opravdu zázrak. Moc moc štěstíčka a opravdu je to krásně povzbuzující pro ostatní, že i na nás to štěstíčko určitě jednou čeká...až přijde ta správná chvíle a mimísek bude chtít k nám.

katuska23 • snž • 27. sep 2008 o 11:54
Kačenko moc gratuluju myslím že nejen pro mě jste obrovská naděj, zázraky se opravdu dějí,a i když mně už dochází síly,tohle mi jí vždycky dodá a jsem alespoň o kousek silnější.
Ať je vše v pořádku a jsi už jen šťastná

lu777 • 1d • 28. sep 2008 o 11:21
tak si tu bulim do klavesnice... teda Kacenko!!!!! to je uzasny, Zazraky se deji opakovane
doufam, ze u nas se pristi rok taky zadari 🙂 tatinek zacal prohlasovat, ze druhe mimi nechce, ale vypada to, ze jsme ho spojenymi silami s Matyskem ukecali a pristi rok se zas budeme snazit (asi zase zacnu cvicit Mojzisovu metodu a brat bylinky)...
ovsem asi to bude dost akcni, protoze momentalne to vypada, ze jak to ctu, tak nas Matysek bude asi taky chodit tou dobou jako vase Leontynka... pred dvema tydny zacal lezt, minuly tyden se postavil s oporou, vcera se drzel jednou rukou a snazil se krokovat.. nevim kam pospicha

Kacenko, preju moc zdravicka a klidu a uzivej si briska, ja na to vzpominam, nekdy koukam na prcka a rikam si, ze neni moznej, ze mel nekdy treba centimetr

ja mam takovou radost !!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru