Stal se zázrak. Jsem těhotná

kacenka.p
4. bře 2007

Moc vsechny zdravim. Chtela jsem se se vsemi podelit o muj pribeh. Jiz jsem pred casem zalozila tema "umele oplodneni", kde popisuji cely muj pribeh do detailu. Ted jen shrnu fakta. Od ledna 2004 se snazime s manzelem o miminko. Bohuzel neuspesne. V cervnu 2004, jsem prodelala mimodelozni tehotenstvi - nasledovali dve operace. O rok pozdeji - kveten 2005 dalsi neuspesne tehotenstvi - potrat (embryo nebylo ve vacku). Srpen 2005 opet mimodelozni tehotenstvi - operace - odstraneni praveho vejcovodu, levy uzavreny, nepruchozi, zdeformovany- nefunkcni. Konecny verdikt od lekaru - prirozene tehotenstvi - extremne vyloucene - nemozne. No a pak uz prislo zari 2006 a me umele oplodneni. Cely prubeh si muzete precist - v pripade zajmu. Neuspesne!!! A tak musim smutne rict, ze jsem se s manzelem shodli na tom, ze pro miminko jsme udelali jiz naprosto vse a uz nemame silu pokracovat dal. Proste budeme statny par i bez deti. A to jsme a byli bychom i dal. Jen kdyby nam ve ctvrtek nevericny lekar nesdelil fakt, ze jsem tehotna - cca 6tt. Opravdu jsem meli vsichni sok - ja, manzel, lekar a cela jeho praxe, rodina, pratele, kompletne vsichni. Doktor rika, ze dle nej jde o naprosto normalni 6tt tehotenstvi, ale kvuli me minulosti je velmi opatrny a bude nas velmi dukladne sledovat. Zitra jdu na dalsi ultrazvuk.
Holky proc to cele pisu. Chci vam vsem dodat nadeji, ubezpecit o tom, ze zazraky se deji, dodat vam silu a odvahu. To co se nam stalo je opravdu 8 div sveta a ted neberu v uvahu to, zda vse dopadne uzasne a za 9 mesicu budeme mit v naruci miminko, a nebo bude neco spatne. Je to nadeje pro tento okamzik, ale i pro priste. Proste opet jsem se utvrdila v tom, ze nic neni nemozne. Preji vam vsem strasne moc stesti. Prejte ho i vy me. Drzim nam vsem pesticky.

mimusiacik
3. říj 2008

zo strany c.13 opat oprasujem zabavku sex pexeso

vyukova pomocka pre snazilky cakatelky
http://www.neiaberau.de/memory/

kacenka.p
autor
3. říj 2008

Ahoj holky.Mam nove zpravy od nas.
V pondeli
jsem byla u doktora- s mini mimousem - tak vse vypada dobre - delali mi ten prvni
trimestr velky ultrazvuk s tim merenim te vrstvicky za krkem - tak jsem mluvila zatim
jen s asistentkou, ale dle ni vypadaji vysledky vic nez dobre. No a z obrazku usuzujem,
ze si tam sedi jak Schumacher ve Formuli 1 . Lepe receno Schumachrova - ja si totiz
myslim, ze to bude holcicka....😎)) 😎)
A s Leontynkou jsem byla na rocni kontrole- tak pan doktor z ni byl per plex - rikal ze je to naprosto zdrave, zvedave, pozorne,interesovane, nebojacne, aktivni ditko a rikal, ze jestli to druhe bude taky tak,
tak ze to budu mit doooost husty. No a ja mu rekla, ze uz to mam, neb mame i pejska
- tak se rechtal jako kun! Leontynka tam po nem lezla, chtela mu davat pusy, brala
mu stetoskop a koukatko do ucha, mela z toho desnou srandu - pan doktor docela nestihal
pred ni vse schovavat ci ji to odebirat z rucicek a pusinky....😎 Pak mu tam probehla
po cely praxis, litala za sestrickama a vubec to cele schledavala strasne prima i
pres zaverecne ockovani! 😎 Jo a vazime 8800g, merime 76,5cm, kolem kebule 45cm
a to by bylo asi tak vsechno!😎)
a co vy? Jak se vam vsem dari? Napiste taky, at vim, ze zijete! 😉
Mejte se krasne a my se zase ozvem. Jezte soupnu par novych fotek do albicka.
Mejte se fanfarove!
Vase Kacenka + co.

lenkabu
3. říj 2008

kacenko:ty jsi tehule?!Gratuluju strasne moc!!! 🙂 🙂 🙂

mimusiacik
3. říj 2008

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

Nás pět malých trpaslíčků, má furt nějakou smůlu,

proč to naše štěstíčko, není vůbec vzhůru?

Štěstíčko, štěstíčko, koukej se už probudit

my chceme sněhurkami taky všechny být.

Mrcho jedna ošklivá, koukej nás opustit

a naše miminkovské štěstí k nám pustit.

Chcem se hezky kulatit, každé kilčo dobré,

nakupovat hadříky, růžové a modré.

Chystat kočárky a postýlky,

pro naše malé andílky.

Smůlo zlá, co lepíš se nám na paty,

my pošleme tě do pekla a skončí naše trampoty.

Trpaslíčků pět pak bude taky Sněhurkami,

těšit se budem s dětičkami.

martek
3. říj 2008

ja jsem jeden z tech trpaslicku 😵
a cekame na zazrak 😔

mimusiacik
3. říj 2008

😀 martek tfuj,tfuj,tfuj - pre stastie - kuk na kacenkup a jej dvojnasobny zazrak!drz sa

vdaka za krasnu modlitbicku a pomnik mrchy,nech ju berie na 9 mes das do pekla! 😢

divabara
17. říj 2008

Ahoj holky,
dovolte mi, abych se s vámi podělila o můj příběh…V lednu 2005 jsme se začali snažit o miminko, jaká byla naše radost, když jsme v únoru objevila na testu //…jenže se objevilo špinění a lítání po doktorech…HCG bylo stále nízké a hrozila mi revize…nakonec se miminko rozhodlo odejít pryč…Poté jsme opět zkusili miminko a hned se zadařilo, jenže v říjnu 2005, na screeningu vrozených vad ve 12.týdnu se panu doktorovi něco nezdálo se srdíčkem…Diagnoza se potvrdila v 16.týdnu – vývojová vada srdce neslučitelná se životem…Musela jsem miminko porodit a následně jít na revizi…Nevzdali jsem to…Začala jsem s alternativní pomocí, když moje Dr. nic nechtěla podniknout…V červenci 2006 jsme opět otěhotněla, avšak to opět skončilo samovolným potratem, naštěstí bez revize…Rozhodla jsem se jít do centra asistované reprodukce…na nic se nepřišlo, kromě špatného spermiogramu….řekli nám, že jedinou šancí je IVF + ISCI + PDG (60 000,- Kč), jenže já nebyla ztotožněná s tím, že to pomůže, když jsem vlastně těhotněla „bez problémů“…V prosinci 2006 opět samovolný potrat, bez revize…Změnila jsem svou gynekoložku…změnila jsem CAR…navštívila astroložku, která mi řekla, že to proste po 21.4.2007 už vyjde…jenže už jsem v té době byla opět těhu…tentokrát zamlklé těhu v 8.týdnu – následovala revize, a to 2x…Změnila jsme práci,a snažila se oprostit od té touhy mít miminko…V únoru 2008 jsem zjistila, že jsem těhotná, opět se objevilo špinění, do toho jsem dostala chřipku s horečkami, takže jsme měla obrovský strach o miminko…V 9.týdnu jsem začala silně krvácet, tak jsem byla v nemocnici,ale to, co mi řekla astroložka mě drželo nad vodou a já věřila…naštěstí se vše zklidnilo, miminku tlouklo srdíčko a já byla šťastná, ale i nervózní zároveň…Celé těhu jsem prožívala velmi intenzívně, s menšími či většími problémy, a nakonec se nám dne 30.9.2008, po třech hodinách od prvních kontrakcí, přirozenou cestou narodilo vytoužené miminko – Jonáš, s mírami 4,5kg a 53cm…

Hodně štěstí všem, kterým to zatím nevyšlo…naděje opravdu umírá poslední…
B.

seb
17. říj 2008

divabara: moc gratuluju k vytouženému Jonáškovi, tvůj příběh je hodně dojemný a povzbudivý 😔 😵

mimusiacik
18. říj 2008

divabara...tolko tazkych udalosti...i na 3 osoby dost a nie to na 1 krehku a neznu zenu...
dakujem Ti velmi pekne za tvoj vynimocny zivotny pribeh s najkrajsim vyvrcholenim a pokracovanim na ceste za stastim!
Pevne zdravie tebe i vsetkym! 😉

wrtulka
18. říj 2008

divabara: přečetla jsem tvůj příběh a musím říct že ti moc přeju že jste nakonec dopadli dobře! Muselo to být moc těžké ale je krásné číst že zázraky se dějí! Máš krásné miminko! Moc ti k němu gratuluju!
Chtěla jsem se zeptat náhodou si nepamatuješ v čem jste měli to špatné spermio? Jak jste byli v tom Caru?
Předem moc děkuju.. hodně štěstí 😵 😵

rosienka
18. říj 2008

krasna tema, hned ma clovek lepsiu naladu z tych dojimavych pribehov a vlieva sa nova nadej aj nam este zostavajucim snazilkam, ze snad i ked to znie neuverilelne, budeme mat za par mesiacov tiez tt-cka v profile 😵 😵 😵

My sme s manzelom tiez dost "tazke pripady" a sance nemame bohvieake po dvoch IVF+ICSI vzdy len s jedinym oplodnenych embriom. Manzelovi pre zlu kvalitu spg zostala nadej len na MESE/TESA, ktoru po zistenych informaciach a fotkach po operacii a najmä moznych rizikach pre neho kategoricky vylucil a ja ho nutit nemôzem a ani nechcem. Preto sme sa teraz rozhodli pre darcovske spermie, i ked to nebude lahke s tym cely zivot zit. Este si to az tak neuvedomujem, lebo tuzim po dietatku, ale myslim, ze ked bude tu, tak bude proste nase a kedy mu to povieme, na to mame este cas. Hlavne je, aby sa vôbec podarilo, kedze ani ja nie som celkom v poriadku, mala som pred rokom a pol zvyseny FSH az na 22 UI, ale potom mi klesol na 5 UI a tento mesiac po merani HP bol zas 8,9, co je celkom v norme. Napriek tomu to pravdepodobne spôsobilo znizenu kvalitu vajicok pri IVF s max. davkami pocas stimulacie. Teraz ideme na IUI s tymi darcovskymi spermiami, pricom mi doki navrhuje nestimulovat vôbec, nechat vsetko na moj prirodzeny cyklus ako si s tym poradi...no neviem, som trochu skepticka, ci by nebolo lepsie predsa len trochu stimulovat ako skoro vsetky na IUI, lebo sance su vtedy vyssie. On mi hovoril, ze v mojom pripade len 5-8% uspesnost, co nie je vela a zda sa mi, ze ma chce viac nahovorit znova na IVF. Ja zatial nemam chut do seba pchat tie mnozstva hormonov, tak skusim to IUI a potom sa rozhodneme ako dalej...snad nam priroda to rozhodovanie zatial zoberie 😉 🙂

caira
18. říj 2008

kacenko gratulace k dalsimu prirustku ... veeeeeliiiikaaaaa gratulace 🙂 🙂 🙂 🙂

divabara
20. říj 2008

Ahoj wrtulka...

nas spermiogram byl spatny v vsem- kriticky snizeny pocet spermii, krtiticky snizena pohyblivost (pohyb pouze na miste, snizena morfologie (12%)...mam pocit ze ta diagnoza se jmenovala oligoastenozoospermie, nejak tak...Pak manzel zacal jist dynova seminka - denne par seminek, zacal brat bylinne kapky (masculan) a tabletky prostacare od firmy himalaya, ktere se vsak uz k nam nedovazi (sehnala jsem je tehdy na Slovensku), pak chodil sportovat, coz on rad 🙂 ...Nakonec se spermiogram zlepsil - normlani pocet spermii, snizena pohyblivost, ale konecne tam byly i nektere, ktere se pohybovaly vpred, morfologie zustala stejna...

Hodne stesticka vsem...

Kcenko, taky jsem kdysi cetla tvuj pribeh a musim rici, ze i úrave tento pribeh me drzel nad vodou cele me tehu...

jolanka
21. říj 2008

Kacenko moc gratuluji i ja bych chtela

mimusiacik
29. říj 2008

Ahojte!
Kacenkap prosim ako sa Vam vodi,co mate nove?Uz o chvilu budete citit pohyby v brusku svojej milovanej 2 ratolesti...jupiiii! 😀 😉
Jolanka...mas 2 rucky plne dvojciatiek - parika a snivas o 3?Si sikulka,to nase srdiecko je tak velke a plne lasky,ze akoby nemalo konca kraja kam tu lasku s nehou dat....i futbalovu 11!Nech je veselo! 😀 😉

Hlavne nech sme vsetci zdravi!

Turne plodnosti na SK v jednotlivych mestach - zdroj novych cennych info,nebat sa dojst medzi rovnako tuziacich a odbornikov z roznych centier,priamo na mieste mozete porovnat ich reakcie na zvedave otazky a rozhodnut sa ...
http://www.bocianoviny.sk/

kacenka.p
autor
2. lis 2008

Ahojky vsichni ve spolek.
Tak mame nekolik novinek. Prvni je , ze jsme 22.10. oslavili Leontynciny PRVNI narozeniny!!! Bylo to velmi vydarene, Leontynka byla ze vsech darecku uplne hin, dortik chutnal - fotecky najdete v albicku.
Dalsi novinkou je, ze jsme ve ctvrtek byli u pana doktora. Vse naprosto v poradku, delali nam ten druhy velky ultrazvuk s merenim snad uplne vseho. No a pan doktor nam rekl, copak ze to budeme mit. Je to nas maly Babyboy!!! 😀

Moc dekujeme za vsechny gratulace a prani! Vsechny nas moc tesi i kdyz nestacim odpovidat!
Caira - je to tak. Neuveritelny,co?! Jak pak se mate? Vse v poradku u vas?!

Mejte se krasne a my se zase ozvem.

mimusiacik
3. lis 2008

kacenkap....Uzasneeee! 😉
Takze sen o stasti sa plni...chlapcek k dievcatku...paricek...bravooo!Vrucne blahozelame!!!
Opatrujte sa...lubezne foto,darceky,momentky!
Nadherna ruzova detska izbicka...papa

caira
6. lis 2008

kaci ja jsem z tebe tak nadsena..teda z tech tvych prdolku samozdrejme..ja pamatuju jak jsem tu brecela s teboou, kdyz jsi ten vas boj o mimi vzdavala porad si pamatuju jak jsi rekla, ze jestli je vam souzeno byt parem bez deti, ze i tak budete stastni, strasne jsem te tenkrat obdivovala jak jsi statecna.. 🙂 a ted mas druhy maly poklad na ceste. zazraky se vazne ale vazne deji 😵 😵 😵

U nas ok, male uz bude brzo 9 mesicu, neskutecne to leti... 🙂 leontynka je fakt krasna slecna 😵 moc se opatruj a davej vedet jak se vede, jo? xxx

mimusiacik
8. lis 2008

Ahojte,
kacenkap tesime sa na foto babyboy v albumiku! 😉

Pokojny vikend vsetkym!

jolanka
8. lis 2008

ahojte,

kacenka tak to je super, mejte se fajn. foto nadhera.

mimusiacik
8. lis 2008

Cauenko Jolanka,
mate fantasticky novy kociarik,No.1*!,eňo - ňuňo 😀 😉 ,este som taky nikde nevidela,je uzasnyyyy,
perfektny pre roztomily paricek deticiek,budte zdravi,vsetko naj...deticky Vam nadherne prospievaju,radost hladiet,drzte sa! 😉

gabika24
8. lis 2008

ahojte.
momentálne nestíham, pretože nám doma pribudli ďalšie dva zázraky - majú sa dobre a krásne buvajú v postieľke.
takže babulky, moc na vás myslím, držím palce, aby ste sa dočkali vytúženého bábätka. my sme sa tiež báli, že nebudeme mať žiadne a dnes máme doma tri zázraky... tak vydržte, veľa sily posielam aspoň takto na diaľku.
pekný víkendík 😵 a čoskoro voňavý balíček šťastia všetkým želám 😉

smejka
8. lis 2008

jej gabika blahozelam 🙂 ...posielam ti za vsetky pozdrav z veriacich snaziliek....drzte sa s babatkami i s dcerkou 😵

zuzana76
23. lis 2008

kacenka blahozelam k dalsiemu babetku a zelam vam celej rodine vela zdravia a lasky

mimusiacik
2. pro 2008

Turne plodnosti s OZ BOCIAN

http://www.bocianoviny.sk/

Vyborna sanca napisat na listok svoju otazku na diagnozy a sledovat Dr.odbornikov na plodnost ako zareaguju v roznych centrach...pritomni dr.z centier,urolog,embryolog,neonatolog... 😉

Ucast zadarmo,nemate co stratit ,len ziskat 😉

elisa7
18. pro 2008

Ahojte,
nezvyknem prispievat na fora,ani rozpravat v zdrobneninach,ale casto tu citam Vase pribehy a mozno trochu porovnavam...Ja som sa svoj ortiel dozvedela po dvoch rokoch intenzivneho snazenia(a siestich rokoch vztahu),po vsetkych vysetreniach (ja-hormonalne hladiny,HSG,LPK-vsetko OK,manzel-SPG-oligoasthenoteratozoospermia)-dieta mozeme mat jedine s pomocou ASR.A tak nasledovala ziadost o IVF-a do toho necakane // na teste-PRIRODZENE!,a po chvilkovej radosti koniec-spontánny potrat v nemocnici.A tak nasledovalo 1.IVF-neuspesne a 3mesiace po nom-znova //-natesene so utekala k Dr.(Kramare),ktory mi oznamil,ze je to asi mimomaternicove,a mam hned ist hore na gyn.odd.a cestou si spravit EKG,lebo pojdem asi hned na zakrok.S placom-ktory nepatricne okomentoval,som sa tam vybrala-spravili mi tam UZV-normalne skoreIUtehotenstvo,ale velka cysta na vajecniku,tak si ma tam nechali.Po tyzdni mi Dr.oznamil,ze je to plod bez akcie,tak som na vl.ziadost odisla domov s tym,ze o tyzden mam prist na kyret,a o tyzden(na moje narodeniny) mi ten isty Dr.oznamil,ze srdiecko bije.Tak som,aj ked osedivela(doslova) zmenila Dr. a mam tu najkrajsiu a najuzasnejsiu dceru na svete,ktora mi to dennodenne dokazuje.Tym sa nas pribeh nekonci,tuzili sme hned po druhom babetku-KETY,2.IVF-neuspesne,3.IVF-uspesne zo mna spravilo najstastnejsiu zenu,kym sa neskoncilo v 11.tyzdni missed abortion(11/2008).A tak rusim Vianoce,utapam sa v sebalutosti,ignorujem svojich najblizsich a tajne sa chvilami tesim na KET-nasu poslednu moznost.Nastastie uz mam toho najlepsieho gynekologa na svete,ktory vzdy vie co povedat...
Aj napriek vsetkemu mam oproti niektorym z Vas velku vysadu-byt matkou,preto vsetko co som napisala je v podstate ruhanie.Mozem byt stastna,ze doma uz jeden zazrak mam a prajem ho aj vsetkym Vam-lebo je to naozaj najvacsi zazrak na svete.

lucula73
19. pro 2008

Elisa - to nie je rúhanie,ja ťa plne chápem,túžba po druhom bábetku je strašne silná.Aj ja mám dcérku,o druhé sa snažíme už štyri roky,čaká nas pravdepodobne IVF a tiež som sa stretla s názorom,že načo chcem dieťa,keď už jedno mám...
Držím ti palčeky,pevné nervy a uvidíš,že dve čiarky prídu,ani nebudeš vedieť,ako...zázraky sa dejú!

mimusiacik
24. pro 2008

Letia malí anjelici z neba priamo k Vám,

s prianím šťastia, zdravia, lásky, k bielym Vianociam...

Zvončeky už zvonia a ihličie vonia,

svetlo sviečok mihotavé,

Vianoce k nám prišli pravé.

Preto sviatky krásne majte,

v pohode ich prežívajte !!!

Nech ma kazda zena tolko deti,kolko dokaze milovat a so ctou v zdravi vychovat! 😉
Vela stastia nam vsetkym snazilkam,odvaznym bojovnickam,nevzdavajucim sa cakatelkam na materstvo,
maminkam i babenkam a rodinam! 😉

kacenka.p
autor
25. únor 2009

ahoj holky, doufam, ze si me alespon trochu pamatujete. Proste nenachazim cas psat.
Chtela jsem se jen opet ozvat a napsat neco noveho - treba ze uz jdeme s babyboyem do finale, uz mame pres 2 tydny hlavicku uplne dole, ale doufam, ze jeste aspon 2 tydny vydrzime pohromade, Leontynka je jak pero z gauce, meli jsme v lednu oboustrany zanet stredniho ucha - tak to bylo fakt hnusny, konecne snad jsme se dohodli s manzelem na konecne verzi jmena pro naseho babyboye - Lucian, Leontynka uz dostala velkou postel - i s nebesy... a spinka k memu uzasu bez problemu a nevylejza a snad mame uz vse potrebne pro babyboye pripravene a ja na radu hebamme mam uz tyden zabalenou tasku do porodnice a hlavne - koupili jsme double kocarek - viz fotoalbum.mame z nej radost, je fakt sikovny a projedu dverma!!!!!
Tak ja myslim, ze se ozveme s prirustkem tak v prubehu mesice a drzte pesti at nejdriv za dva tydny! Mejte se famfarove. Papa Kacka s Leontynkou

zajacik...
25. únor 2009

Kacenka je to krasne ze uz ste tak daleko, tak to este potiahnite az do 40tt 😵 Pozdrav Leontynku aj babatko v brusku, nech ste vsetci zdravucki 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru