Strach z těhotenství, strií, porodu

vendullka2017
17. zář 2017

Ahoj maminky nebo budoucí maminky ! neplánovaně jsem otěhotněla a neplánuji žádný potrat jen mám z toho veliký strach... Je mi teprve 20 let, s dětmi mám velkou zkušenost pracuji hlavně v mateřské školce jako kuchařka a jsem s nimi ve styku skoro pořád, mam děti moc ráda ale dítě jsem plánovala až tak za 5 let...Ještě jsem si za život toho moc neužila, nikdy jsem nebyla na dovolené teprve jsem začala žít, muj přítel je starší ale připravený odost více než já :D Nechci aby to vyznělo nějak namyšleně ale mohu osobě říct že mám krásné prsa.. a celkově tělo... a mám veliký strach že budu mít všude strie na prsou a na břichu... a vím že pokud mám špatnou kůži tak se mi udělají i přes každodenní mazání... mám strach uplně ze všeho i z porodu... :D stresuje mě to snad každičky den, ano je jasné že ze sveho dítětě budu šťastná a nebudu litovat ale jestli se pak budu divat na sebe do zrcadla a z mých prsou budou po kojení žádné a popraskané a tak všechno vím že muj sexualní život s partnerem už nebude ono... jak to snašíte vy? je tady nějaka maminka která měla i po kojení krásné prsa? Nebo žádné strie? Je pravda že tělo mladší generace se rychleji regeneruje a lépe to snáší? Ja mam 85B malé kulaté hezké.

odula
17. zář 2017

@vendullka2017 hele ja mam deti tri a nemam na brise strii ani jednu. Prsa malicko tedy visi,ale to by ke ctyricitce visely stejne. 😉 hele toho se fakt neboj,postava se da krasne tvarovat i po tehotenstvi a porodu a rekla bych ze cim jsi mladsi,tim spis se hodis zpet do formy. Kuze je pruznejsi,metabolismus rychlejsi, regenerace zrovna tak, a svalova hmotu se taky tvori rychleji. 🙂 a jestli se budes hybat i v tehu tak vlastne z formy treba vubec nevypadnes. Mamky co maj pevny svaly maj vetsinou i maly brisko. Hlavne klid. 😘

vendullka2017
autor
17. zář 2017

@penelope87 - tak časem by se ty strie dali vyřesit tou mikrjehlickovou radiofrekvenci, v ostrave maji hezke vysledky 🙂 ale taky draha zalezitost..

@bonavoxa - přinejhorsim bych šla na plastiku ale urcite se budu snažit prirodne cvikama

@no_title - no ja se pomažu asi radsi uplne cela kazdy den :D a kdy se mam začit mazat? už ted asi nemusim když jsem ve 3 tydnu.._?

@jbzirafa - mamka teda krom povislych prsou ale ta je po 3 dětech nema žadne strie jen maličko na prsou jelikož rikala že ji prsa narostly a vypadala jak Pamela s plastikou :D

Holky jinak moc za rady děkuji ❤

evitang
17. zář 2017

Taky nemám na břiše ani jednu strii. A nemazala jsem 😉 . Na prsou jich mám z těhotenství hodně, ale to je tim, že jsem před těhotenstvím měla mínus dvojky a v těhotenství vyrostly do jedniček.... 🙂 Ztloustla jsem až po porodu a stejně mi to za to dítě stojí. Manželovi pruhatá prsa vůbec nevadí, a kdyby ano, hledala bych spíš chybu v něm. Mně by spíš na tvém místě mrzelo, že jsem nestihla to cestování, ale na druhou stranu, dítětem život a zábava nekončí...

vendullka2017
autor
17. zář 2017

@odula No to je fakt ja jsem hubena a mala a cvičím ale taky budu chodit tehotna do prace dokud to budu moc zvladnout a dokud to bude povolene a jelikož delam v mateřské školce tak litam a litam :D nezdá se to ale 50 dětí je honička na presčas :D musím jim uvarit nektere maličke nakrmit nandat jim jidlo, uklidit po nich vsechno co nadrobi apod...

petrasipkova1
17. zář 2017

Dceru jsem měla v 28 letech, teď čekám druhé,je mi pořád zle,takže pořád žeru a váha letí nahoru,ale po poroduje to takový mazec,že všechno spadne dolů,to se nebojím, tvoje myšlenky už jsem naštěstí nemela,je to určitě spojené s věkem, postupem času se priority mění,urcite i životnímu zkusenostma. Na těle se dá pomoci plastické chirurgie všechno změnit,když tě bude něco trapit. A dovolené ? Jezdili jsme s mužem sami každý rok několikrát, letos poprvé s dvouletou dcerkou u moře a řeknu ti nebe a dudy, život s ní má úplně jinou hodnotu, dovolenou jsem si užila jako nikdy,takže se neboj, cestování s dětma je snad ještě lepší, protože jim ukazujes svět a oni hi ukazují tobě jinýma očima.

no_title
17. zář 2017

@vendullka2017 já jsem začala už v 1. trimestru, můžeš třeba obden zezačátku... Doporučila bych ten kokosový olej, mě pomohl a je levný 🙂

blackhole
17. zář 2017

Já jsem byla před otěhotněním štíhlá (178cm, 61kg), přibrala jsem 27kg, nemám ani jednu strii ani vytahanou kůži a po 10ti týdnech od porodu jsem opět o 21kg lehčí 🙂 Břicho jsem mazala kokosákem, ale spíše když jsem si vzpomněla než nějak pravidelně.

odula
17. zář 2017

@vendullka2017 o je,to se zda🙂 50 deti to uz je poradna skolka. A jeste krmit 🙂 ale z toho jak pises jde citit ze te to bavi. To je super 😘

kaja2016
18. zář 2017

@vendullka2017 No tak ja rodila v 35ti a zadne strie z tehotenstvi nemam, mazala jsem se obcas bepantenem. Jinak mam trosku strie od puberty na stehnech a ty se teda nezvetsily, asi...a to jsem pribrala v tehotenstvi z 52kg na 70...

tynka9
19. zář 2017

Mě přijde, ze řešíš hrozný hlouposti. Což o to, taky jsem měla hezkou postavu, prsa mi vyrostla hned na začátku těhotenství poměrně hodně a strie na nich mám, bříško poctivě mažu, to je zatím dobré. Prostě se mazej a stejně to víc ovlivnit nemůžeš. Pokud tě má tvůj partner opravdu rád, tak tohle opravdu řešit nebude. Můj manžel se tomu jen směje - prostě za to malé to stojí. Chápu, že může být rozdíl v tom, ze jsi otěhotněla nečekaně, my se o miminko museli delší dobu snažit. Ale věř tomu, že pokud tě má tvůj muž opravdu rád, tak jestli máš prsa stejně pevná nebo trochu povislejší, opravdu řešit nebude.
Někde jsi psala, že ho nebudeš přitahovat - opět tak povrchní vnímání. Jsem teď ve 31. tt a každou chvilku od manžela slyším, jak moc mi to sluší a jak se mu libím. A po porodu se holt postava může změnit, ale dost toho můžeš ovlivnit stravou a cvičením. A pokud je chlap alespoň trochu normální, tak chápe, ze si z porodnice nepovede modelku, kterou před 9 měsíci měl.
Četla jsem diskuzi i o tvém strachu z porodu. Chápu strach o průběh, strach z bolesti, o to aby maličké i maminka byla v pořádku. Ale mít největší strach o to, kde budu mít jakou jizvu, jak by se to dalo řešit plastikou.., to mi přijde bláznivý. Můžeš to ovlivnit cvičením s balonkem, masáží hráze, ale jak to ve finále dopadne stejne předvídat nejde. A nápad s dobrovolným císařem, to už mi přijde úplně vedle - jen si představ, co všechno musí lékař rozříznout, aby se k miminku dostali... kamarádce se do jizvy dostala infekce, rána se ji otevřela, vůbec se to nehojilo, víc než půl roku byla nepoužitelná a rodina ji musela hodně pomáhat s maličkou, celou tu dobu k ni pravidelně docházela osetrovatelka, aby ji ránu čistila a převažovala... zlatý klasický porod, pokud není vyloženě nějaké riziko...
Rada na závěr - co můžeš ovlivnit, to dělej (mazat, cvičit, udržovat se v kondici...) a co ovlivnit nemůžeš, tom se zbytečně nenervuj 😉 miminka mají ráda klid a ne vystreslé maminky... hlavně když se stresují kvůli kravinám.

6miska4
20. zář 2017

Je mi 26, velikost M-L, prsa B. Mimču je 9 týdnů. Nikdy jsem necvičila a v těhu břicho mazala hodně vyjímečně.. Strie nemám, břicho je stejné jako před otěhotněním. Každý to má prostě jinak... Kojím, takže těch prsou se po odstavení taky bojím. Můj super manžel říkal, že když budu chtít, zaplatí mi nový prsa 😀 Na porod vzpomínám jako na krásný zážitek - byla jsem na něj totiž psychicky i fyzicky připravená (Maliník, Homeopatika, Aniball). Hodně štěstí - brzy poznáš lásku svého života ❤ 🤰

kristyneckaa27
11. kvě 2022

@vendullka2017 já rodila v 18 a 19. Břicho mi popraskalo hodně u první,u druhého přibylo pár čárek. Nějak sem s tím počítala,mamka taky hodně popraskala.. nic s tím neuděláš pokud máš k tomu sklony. A co se týče partnera.. pokud není debil budeš ho vzrušovat i po těhotenství..a třeba ještě víc. My teď po druhém porodu máme úplně boží sex..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru