Těhotenský test cca do 5 dnů od početí.

mysulka
29. srp 2007

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, zda nemáte zkušenost s těmito "rychlotesty" mám totiž 3 termíny porodu, je v nich rozdíl měsíc a podle těchto testů jsem otěhotněla až tak o měsíc dýl, než je 1. termín stanovený lékařem. A protože jsem pošuk a na mímo jsem se moc těšila, tak jsem si je právě dělala skoro každý týden, já vím, pošuk, a před svatbou jsem to vzdala, tak bych musela otěhotnět až tak maximálně týden před naší svatbou. Jsem zvědavá divizna a modlím se, abych nerodila na štědrý den, což mi právě vychází do těch testů, kdy jsem těhotná být neměla, teoreticky.
A protože mám tak nějak na výběr z termínů, tak se snažím laickou cestou si to nějak vyřešit, tak nemáte s tím některá zkušenosti? Značku ani název už nevím, ale byl tak do těch pár dnů od početí a vyzkoušela jsem jich tak 5, tak že by selhali všechny najednou?
Děkuju moc za vaše názory

krista
29. srp 2007

Mysulka vůbec netuším jak to chodí s těmi testy, ale myslím si, že na TP se nedá spolehnout, to je spousta vlivů, nejenom to kdy jsi otěhotněla, můžeš rodit předčasně nebo přenášet, to se fakt asi nedá odhadnout 😅

flow111
29. srp 2007

mysulka nic v zlom ale ziaden test nieje taky citlivy aby tehotenstvo ukazal hned po piatich dnoch... treba na to priblizne 10 dni aby sa ti hladina HCG natolko zdvihla aby to test zachytil 😉

mysulka
autor
29. srp 2007

ale to by mi z těma mýma záchvatama sledovanosti musel ukázat taky, protože jsem je dělala ještě měsíc po termínu, který mám od lékaře. a to by už měl zareagovat i ten nejtupější test, snad....
S tím, že mrňousovi nevysvětlím, kdy má podle tabulek rodit jsem smířená, my opravdu nejme ukázkový učebnicový těhu,jen si chci vyloučit toho 24. 12., ten se nám fakt nepáčí 🙄 Bude to chudinka a ošizená. Brácha byl 24. 12 a je to v čudu, protože když se celosvětově slaví Vánoce, tak si na nar. nikdo nevzpomene, krom rodičů 😠

karla6
29. srp 2007

Mysulko, oplodněné vajíčko se v děloze usazuje až tak 5 - 12 dnů od početí. A až se usadí v děloze, pak teprve se začne spojovat s krevním oběhem matky a až pak začne produkovat do těla hcg-hormon. Takže sebecitlivější test ti to tak brzy nezjistí, a to dokonce ani krevní test, který je v tomto jediný spolehlivý. V moči někdy nejde poznat hcg ještě ani v den, kdy měla začít MS, někdy ještě ani další týden. A jsou ženy, kterým se hcg vylučuje do moči tak málo, že to nezjistí vůbec.
Být tebou, tak bych se spolehla na stáří mimíska podle určení z UTZ.

krista
29. srp 2007

Mysulka ale to jste si měli bohužel rozmyslet před tím než jste se začali o miminko snažit ☹

mysulka
autor
29. srp 2007

Já nechci aby došlo k omylu, já i manžel mimčo chceme 🙂 Ale s tím, že manžel byl na kurzu půl roku a styk byl jen v pátek nebo v sobotu, někdy v neděli a gynekolog nám říkal, že doba čekání na miminko je v dnešní době asi tak 2 roky a my jsme to zvládli po měsíci, nemluvě o tom, že internistka i on mě varovali před mou nadváhou, že to tak jednoduché nebude, tak nás to příjemně překvapilo a fakt nás nenapadlo spolu spinkat tak, aby jsme se vyvarovali štědrému dni, to asi ani nejde ne, kolipak maminám se povedl dodržet termín porodu?!

Karla6: děkuju moc za vysvětlení, ale stejně jsem z toho blázen, jak tedy můžu mít dvě stáří podle ultrazvuku?

benabianca
29. srp 2007

ja by som verila viac lekarovi a ultrazvuku ako testom.Mne ukazal test v 5.tyzdni,ze nie som a pritom som uz bola v tom.A tiez je mala pradvepodobnost,ze sa trafite presne do 24.12. 😉

emmaelzer
29. srp 2007

mysulka, to, ako dlho trva kym otehotnes je tak jedinecne, ze sa neda zovseobecnovat...poznam take pary, co mali jediny nechraneny styk a babo bolo na ceste.
okrem ineho, je mozne, ze ti budu davat ine terminy porodu, pretoze Ultrazvuk meria babo a podla jeho velkosti sa pocita termin, a kedze mas viacero ult. v inych stadiach teho, mozu vyjst par dnove odchylky.
a v podstate mozes ratat 2 tyzdne pred terminou alebo po termine, ze male moze prist hocekdy v tom rozpati

mobina
29. srp 2007

Mysulko myslím, že propočty oplodnění ti stejně nepomůžou. Ani podle poslední MS nelze přesně spočítat TP. Věřila bych utz. To je asi nejspolehlivější. Miminko si stejně vybere samo, kdy přijde na svět 😉

mysulka
autor
29. srp 2007

😀 Taky už to vzdávám

krista
30. srp 2007

Toho 24.12. je opravdu malá pravděpodobnost že budeš zrovna rodit, ale když si to nebudeš hodně přát, tak zákon schválnosti zafunguje 😀 😅

poletucha
30. srp 2007

mysulko mě stejně nepřijde to narození na Vánoce tak strašný. Můj manžel je 25.12. a vzpomene si na něj každej, komu na něm záleží. A o dárky ho rozhodně neošizujem. Sice je to třeba finančně náročnější takhle najednou...ale stojí to za to. Hlavně vždycky škemrá, že chce všechny dárky hned u stromečku ale nechávám ho vydusit až do rána 😀

krista
30. srp 2007

Poletucha teda ty jsi ošklivá na něj 😀
MM teda neni na vánoce ale taky škemrá vždycky pár dní dopředu 😀

mysulka
autor
30. srp 2007

No uvidíme, jak to nakonec dopadne 🙄 Já škemrám o dárky, hned jak se manžel prokecne, že je má koupený, a to jsem v srpnu 😠 To budem chudácí, jestli to bude po mně 😀

vivian
30. srp 2007

emmaelzer: Termín porodu podle ultrazvuku se určuje tuším někdy kolem 20. týdne, ne při každém ultrazvuku, protože to by opravdu nemělo smysl. Potom už jsou ty odlišnosti ve vývoji plodů velké a případné určování termínu by bylo nepřesné...

karla6
30. srp 2007

Mysulko, dívala jsem se na tvoje fotky a jsme vizuelně stejný typ (na moji fotku v nastavení nedej, ta skutečnosti neodpovídá). Mám podobné vlasy jako ty, podobnou postavu (170 cm, 85 kg) podobné rysy v obličeji. Akorát já jsem starší (36 let). Kdyby jsme si šly sednout někam na kafe, tak by si lidi myslely, že jsme sestry. 🙂
A navíc, ty jsi narozená v srpnu? No, já taky. Můžu se zeptat kolikátého? Já 17.8. - jestli ty taky, tak to už by byla pecka. 😀
Osobně si myslím, že otěhotnění záleží na hodně faktorech a ty rozhodně nevypadáš na nějakou nadváhu, která by tomu bránila. Doktoři mají tendenci pořád strašit. 😝
Opatruj se, děvčico a všechno bude v pořádku a mimčo se ti narodí v ten správný čas, který si samo určí. 😉

mysulka
autor
31. srp 2007

Karli, jsem 4., tak o fousek, ale neva 😀 Hm, to jo straší pořád, už si myslím, že pokud máš problém a nejsi obézní, tak neznaj diagnozu, tedy občas, nechci všem křivdit, určitě se najde i jiná 😅

Toho 24. 12. nám vypočetli ve 22 týdnu, tedy pokud je přesný, ten 5. 1. byl podle 1. ultrazvuku, který mi dělali.

A teď porodní bádo raď 😠

A odkuď jsi Karli?

angua27
31. srp 2007

mysulka s tými termínmi pôrodu je to niekedy naozaj na porazenie. ja mám pôvodný termín 6.10., od 21 tt my do doktori podľa uzv už 2x prehadzovali, najprv na 28.9. a druhýkrát na 22.9. a to kvôli tomu, že malý je bacuľko. a to ja presne viem dátum počatia. ten však nikoho nezaujíma, čo je vcelku vtipné. aj tak si myslím, že bábätka prídu na svet, kedy si zmyslia oni. pekné tehuľkovanie. 😉

karla6
31. srp 2007

Mysulko, z Uherského Hradiště. Jo, a jestli ti vypočítali termín na 24.12., tak je opravdu mizivá pravděpodobnost, že se mimčo ten den narodí. 😀 Osobně neznám nikoho, komu by se mrně narodilo ve vypočítaný den porodu. 😉

mysulka
autor
31. srp 2007

Děkuju, tobě taky, už se ti to blíží, co.
To já tedy vůbec nevím, tak mi tedy řekněte, podle čeho se to určuje, podle vývoje? Já myslela, že jde o to, jak dlouho v bříšku mimísek je a ne jak je "obdařený", to jsem fakt už zblblá pěkně. A podle styku bys tedy rodila asi tak kdy? Jestli se tedy smím zeptat, už to řešit nebudu, ale tohle mě zajímá, jak moc se to liší s ultrazv.

kacka.va
31. srp 2007

jéé, tak to já znám 3 maminy, které porodily přesně v termínu, asi se to okolo mě nějak koncetruje 🙂

kacka.va
31. srp 2007

koncentruje

karla6
31. srp 2007

Mysulko, zkus si na stránkách http://www.merenibt.xf.cz/ vyhledat rubriku "výpočty", pak klikneš na "těhotenství", zadáš tam své údaje a všechno ti to vypočítá. Ale je to jen klasické počítání podle tabulek a statistiky.
Kdyby sis měřila bazální teplotu, věděla bys datum ovulace přesně a bylo by to jasné. Takto to jde jen odhadovat, protože ovulaci má každá žena během cyklu jinak.
Podle toho UTZ v prvním trimestru je to fakt nejpřesnější.

mysulka
autor
1. zář 2007

hm, tak jsme v lednu 😖 To možná budeme 1. mimi v roce 2008 😀 Ten nám dělal asi tak v 11 týdnu. A já myslela že oslavu nového roku stihnu 🙄 Ne, dělám si srandu, to jsem na Honzíka fakt zvědavá, kdy se nám vylíhne 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru