Těhotenství v 18, jak byste to oznámily mámě?

barbucha19
16. črc 2017

Ahoj, potřebovala bych radu.
Je mi 18 za půl roku 19, s přítelem jsem spolu od ledna je o 8 let starši, známe se už od malička je to rodinný přítel, a zrovna před tydnem jsem přišla na to že jsem těhotná ( než mě všechny začněte soudit že jsem se měla chránit tak HA brát nemůžu ze zdravotních důvodu, a z kondomu jsem měla silné svědivostí), ale teď k věci. Žijí ještě s mámou, je velmi přísná,takže mám strach ji to říct nějak tuším, že mě donutí jít na potrat protože mi zbývá teď poslední rok na to abych odmaturovala. Já osobně na potrat jít nechci už jen z důvodu, že doktoři si nebyli jistí jestli někdy vůbec budu moct mít děti. Jak by jste to oznámili mámě, prosím nevím si rady mám z ní velký respekt. Ještě dodávám že o dítě by jsme se byli schopni postarat přítel vydělává docela dost takže zabezpečení by jsme byli hodně. Má máma mě taky měla v 19 ale u mě to nepřežije.

stanula11
16. črc 2017

Pokud oba dítě chcete a dokážete se o něj postarat, tak to máma musí prostě pochopit. Je to tvůj život a ty rozhoduješ jaký bude. Máma řídila svůj život a ty teď máš svůj. Nenech si do ničeho kecat. Mluvím z vlastních zkušeností. Je lepší stát na vlastních nohou, přeju hodně 🍀

hani007
16. črc 2017

@barbucha19 Jestli je s tim pritel v pohode a mate kde bydlet mamu bych neresila. Je to jeji boj jestli se s tim nevyrovna. Ty se hlavne nestresuj a pokud s tim bude mit hodne velky problem tak doporucuju se s ni do porodu vubec nevidat. Pak az malyho/malou uvidi treba zmeni nazor. Ted jsi prednejsi ty a maly a podle toho bych se taky ridila. Drzim palce 😉

pavlinar
16. črc 2017

Plnoletá jsi, postarat se zvládnete, dítě chcete.. tak co no.. bude to muset překousnout, a ona si časem zvykne 🙂 Jen prosím se domluv ve škole na individuální plán, a maturitu si dodělej.
A společně s přítelem řekni mámě konkrétní plán, informace, kdy se stěhuješ, jak to bude se školou, že přítel tě uživé při škole a pak samotřejmě na mateřské atd.. aby se o tebe nebála. To půjde 🙂

hnedakobylka
16. črc 2017

Teď je nejdůležitější miminko, takže za ně prosím bojuj. Nenech se od mámy do ničeho tlačit, řekni jí, že miminko chcete, dokážete se o ně i o sebe postarat a nenech se od ní prosím zviklávat. Navíc se tím zkus prosím tě netrápit, stresy by miminku mohly akorát tak ublížit. Pamatuj, že miminko je obrovský dar, važ si ho. <3

vanea
16. črc 2017

Ahoj, především - máma to jisto jistě přežije ;) a tebe do toho nikdo nutit nemůže, jsi plnoletá a je to na tobě. Nejdřív si ujasni s partnerem, jestli byste v případě, že máma nepomůže, byli schopní se o špunta postarat, jestli byste měli kam případně jít - musíš být na to nachystaná a on taky, pokud je máma až taková fúrie, jakou popisuješ...a hlavně ty si řekni v sobě, jestli do toho chceš jít a zvládneš to (lehké to nebude, ale zvládnout se to opravdu dá) až potom naposledy řeš maminku a nějaké její nevrlé nesouhlasy;) držím palce, ať se dobře rozhodneš. Osobně bych v případě, že by doktoři váhali, jestli vůbec budu mít děti, absolutně neměla co řešit a šla bych do toho i za cenu, že se se mnou ta máma nebude nějakou chvilku bavit (myslím si, že věčně jí to stejně nevydrží =) ) - Jinak oznámila bych jí to i s plánem, jak to chcete zvládnout. Tj uklidnit ji, že do toho půjdete oba spolu, že peníze budete mít a budete se o miminko moct postarat a že pokud ona vámi nebude chtít být obtěžovaná, budete mít kde bydlet. Ty budeš mladá maminka, budeš mít plno energie i na případnou školu, rychle se zotavíš a budete moct hezky žít i s drobečkem=)

barbucha19
autor
16. črc 2017

Děkuji moc za rady, máma přítele zná už od mimina kdysi ho hlídala. Má ho hodně ráda sice byl chvíli boj jak se dozvěděla že jsem spolu moc s tím nesouhlasila ale pak nakonec ustoupila. Ohledně toho že by se postaral to máma ví,už teď se hodně stará a v tomhle mi kupodivu i ona řekla ať si toho vážím, spíš ji půjde o tu školu ale tu bych stihla dochodit případně i v těhotenství a k maturitě už bych šla hned po porodu. Ale i tak mám strach jak bude na to všechno reagovat. Přítel miminko strašně chce a s jeho rodiči vycházím dobře, je tady i výhoda že se opravdu známé od malička takže já znám celou jeho rodinu a on zase tu mou.

izz76
16. črc 2017

@barbucha19 Maminka nadšená nebude,což se jí nedivím,taky bych nebyla...ale vzhledem k tomu,že jsi plnoletá,máš přítele který tě finančně zajistí,jistě máte kde bydlet,není co řešit. Oznamte to mamce společně s přítelem jako hotovou věc i s tím jak máte všechno vymyšleno, naplánováno jak co bude fungovat. Máma se s tím smíří,nakonec bude šťastná za vnouče.

annie24
16. črc 2017

Na mamku bych vůbec nekoukala..je o tvoje rozhodnutí, plnoletá si a i kdyby to mamka vzala špatně, tak až malého uvidí na 10000% změní názor. Brzo budu taky mladá maminka, přítele mám taky staršího o 8 let a i přes začáteční problémky kolem rodiny je všechno super 🙂 moc držím palce a hlavně klid 🙂

linee
16. črc 2017

Ja bych se domluvila s pritelem a mamce bych to oznamila i za jeho pritomnosti.Uz jen abys na tu jeji reakci nebyla sama.Bylo by dobre,aby ji i on rekl,ze to spolu myslite vazne, a ze se zaruci,ze skolu dodelas.Predtim si ale vse zjisti ohledne indivodualniho planu a dodelani maturity,aby mamka videla,ze sis to zjistila.S pritelem se take pobavte a vyjasnete,kde budete bydlet,jak to udelate a vse kolem,aby maminka,kdyz ji chytnou jako prvni reakce,tyto vycitky,mohla s pritelem rict.
Je dobre,ze mas oporu v priteli.Spolu to zvladnete a i kdyby byla mamka nastvana ver,ze kdyz poprve zahledne a pochova ten maly uzlicek,tak ji ta zlost prejde.
Hodne sily v prekonani prekazek a dej vedet,jak si s mamkou dopadla.

luska__
16. črc 2017

@barbucha19 maminka bude remcat chvíli , pak bude pyšná babička.
Řekni ji to s tim, ze miminko si nechat chcete.
A ze budes rada, kdyz ze podpoří , jako tvoje Mamka.. ze si uvědomuješ , ze to nebude lehké. Ale to podle me neni ani v 25.
A školu zvládneš dodělat , nez se miminko narodí , budes docházet individuálně tak, aby te k maturitě pripustili 🙂 držím palce ať to dopadne dobre!!

prostejina
16. črc 2017

Řekněte ji to společně..a třeba te prekvapi, jak bude reagovat, nestresuj se předem 😉 ted už se musíš naučit za svůj život a miminko prát, tak mas jedinečnou příležitost to vyzkoušet na mamce 🙂 držím palce :-*

voleskap
16. črc 2017

Ahoj, plnoleta jsi, to ano. Přítel se postará, to taky ano. Ale pořád jsi její dítě, které jí v osmnácti letech oznámí, že čeká miminko. Taky bych z toho nebyla na větvi 🙂 Ale pokud přijdeš s pokorou a s tím, že určitě dostuduješ a že si jsi jistá tím, že to miminko chceš a přítel taky a že budeš ráda, když Tě v tom podpoří a před maturitou pomůže třeba s hlídáním.... Tak myslím, že to pochopí a nakonec se bude ještě těšit 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru