Těhotenství ve druhém měsíci po kyretáži. Co bude dál?

maly_strom
2. únor 2007

Holky co si o tom myslíte? Je možné otěhotnět po 1.MS po kyretáži a následně nepotratit, ale donosit zdravé dítě?
Většina lékařů doporučuje čekat minimálně 3 měsíce, maximálně 6 měsíců.
Je tu některá maminka, které se stalo něco podobného?
Děkuji za jakýkoliv názor.

bobina27
2. únor 2007

ahoj Evi, me primo muj gynekolog rikal, ze mu loni otehotnela zenska 3 tydny po kyretazi, a mela naprosto bezproblemove tehu, takze vsechno je mozne, 🙂 . doktor rikal, ze pokud neni nejaka geneticka vada, tak neni duvod se obava, ze se to bude opakovat 🙂 , akorat je potreba vzdy davat na sebe pozor, aby to nezhatila zase nejaka viroza 😒

Uz premyslis, ze bys do toho sla?? 🙂

mikulka
2. únor 2007

Já si myslím, že je lepší počkat, až se sliznice dělohy zcela zacelí a zotaví. Raději bych čekala...

maly_strom
autor
2. únor 2007

Ahoj Hani, tak trochu sonduji 🙂 Docela bych po 2. MS do toho šla. Na druhou stranu jedeme v březnu do Francie lyžovat, tak nevím 😀 .
Ale ... mám obavy, jestli se nezadařilo už teď, však víš, přerušovaní není 100% a jisté náznaky tu jsou 😝.
Na netu jsem našla informaci, že v některých zemích žádné čekání nedoporučují.
Tak sonduji, jak jsou na tom ostatní holky - maminky, jestli s tím mají zkušenost 🙂

certica
2. únor 2007

ahojte baby, ja som len pocula, ze po kyrete je vyssia sanca otehotniet ako za normalnych okolnosti (teda v tych prvych mesiacoch) - zas otazka, ci je telo uplne pripravene, kazda ma iny organizmus...

marcelana
2. únor 2007

Ahojte holky...
já jsem také 2 MS po kyretáži a snažíme se...no uvidíme..snad se povede.... 🙂

bobina27
2. únor 2007

no holky, tak vidite, treba se to hned zadari, ja si myslim, ze telo je daleko driv v poho nez psychika, a vy ji ted pomuzet k rychlejsi regeneraci novym mimcem 😉, to by bylo super Evi, kdyby to vyslo, tak dej vedet, jak se to vyvyji 🙂

cucuska
2. únor 2007

maly_strom. Ja som ostala tehu po 2 mesiacoch po kyrete a stalo sa to znovu. To zas nechcem povedať, %ze to sa musí každej. Príćinu nezistili. Teraz som čakala 6 mesicov a už 4. mesiac snežilkujeme .
Inak poznam baby, kt. ostali hneď a sú v pohode 😉

evelyin
2. únor 2007

Ja mám 3 mesiace po kyrete, 3 mrchy prebehly, na druhý týždeň má doraziť švtrá a nechránime sa od tej poslednej takže uvidíme.
Ja by som do toho asi hneď po kyretáži nešla, po missed abort tak 3 mesiace minimum prestávka v snažilkovaní. Akurát mi dnes doktor hovoril že z potratov patrí M.A. medzi tie závažnejšie ktoré môžu mať komplikácie po zákroku.
Radšej chvíľu vydržať a počkať než potom opäť plakať.
Viem si predstaviť že uvažuješ týmto smerom, tiež ešte keď som bola v nemocnici som si hovorila že chcem byť hneď tehotná, ten pocit že už v brušku žiadne bábenko nemám ma deprimoval ale potom som začala rozmýšľať triezvejšie.
/teda až doteraz/ 😉

divabara
2. únor 2007

Ahoj holky,ja myslim,ze zalezi hlavne na tom,jak se citite!POkud ma clovek v tomto ohledu velke pochybnosti,tak radeji pockat.Mne po kyretazi rekl doktor na UZV,ze se muzem zacit snazit hned jak se zpravidelni MS.Takze to bylo v podstate hned.My ale cekali na doporuceni me lekarky 8 mesicu a nevyslo to.Ma svagrovka otehotnela po missed abort za dva mesice od kyretaze a ma zdravou, ted uz 10ti letou dceru.A to dela do zdravotnictvi 🙂
Myslim taky,ze zalezi na tom,jak probiha cele to nechtene "sestinedeli".
Tak hodne stesti!

luckka
2. únor 2007

ahojte,
mne doktor povedal, ze ak chceme, tak sa mozme hned snazit, ze nemusime cakat. Tak sme si ani nedavali pozor. Vcera mi prisla aj tak prva mrcha, takze pokracujeme dalej v snazeni. Dufam, ze tento mesiac nam to uz vyjde. A to, ze sa moze zasa nieco stat, no ono sa to moze aj po 3,6 mesiacoch alebo roku. Zaruku neda nikto. A este mi doktor povedal, ze maternica sa rychlo z toho spamata, cakat radia len kvoli psychike zeny 😉 Drzim vam vsetkym palce 😵 😵 😵

bobina27
5. únor 2007

ahoj luckka, muzu se zeptat v kolikatem tydnu jsi byla na kyretaži???

andreafa
5. únor 2007

ahojte,
ja som po kyretazi ostala tehotna hned po prvej MS. ostala som na rizikovom, brala som hormony na udrzanie do 14tt, krvacala som, bola som v nemocnici a momentalne som uz trochu otvorena, ale to urcite nesuvisi s tym, ze som tak skoro ostala tehotna. malickej sa dari, dokonca je s vyvojom popredu... tak Vam zelam vela stastia!! mne lekar radil pockat aspon 3 MS, ale nam sa zadarilo hned..

bobina27
5. únor 2007

tak to gratuluju andrea a i pro nas je to povzbuzujici zprava 🙂

maly_strom
autor
5. únor 2007

Andrea gratuluji. Povzbudivá zpráva.
Každá jsme jiná a každá to cítíme jinak. Ale osobně si myslím, že pokud by nebylo vše v pořádku - zdravotně, tak by se ani nepodařilo otěhotnět.
Taky asi hodně záleží na psychice.
Pokud dorazí 2. MS, tak pak už tomu asi necháme volný průběh a uvidí se. Navíc pokud bude MS stejná jako obvykle, tak nevidím důvod se nezačít snažit. Pokud je totiž problém někde jinde, tak potratím třeba i po 6 měsících čekání.

andreafa
5. únor 2007

babulky, drzim vam vsetkym palce!! maly strom je pravda, ze pokial telo nie je pripravene, tak sa mozete snazit kolko chcete a bohuzial sa nedari. verim vsak, ze aj vy budte o chvilku stastnymi maminkami so zdravymi babatkami! ja som strasne chcela hned otehotniet, ale neverila som, ze by sa to podarilo a ked to vyslo, tak som bola v soku a ani som sa nevedela tesit, lebo som sa bala, ze to dopadne tak ako predtym! preto myslite pozitivne a uvidite, ze to vyjde! pekny dnik!!

marcelana
5. únor 2007

Ahojte holky...
Blahopřeji Andrejko...!!!
Já mám 2MS po kyretáži a začali jsem se snažit...Moc tomu nevěřím,ale dáváme si záležet..
Budu čekat,že se na nás taky štěstí usměje...a vám všem přeji to samé....

luckka
5. únor 2007

bobina27 bola som uz v 11tt od pslednej mrchy, ale mavam dlhe cykly, tak to mohol byt taky 8tt... Dufam, ze tento mesiac sa nam to podari, predtym som otehotnela hned na prvy krat, tak dufam, ze teraz s tym nebude tiez ziadny problem 😵
Andrejka, pridavam sa ku gratulacii .... nech vam vsetko dobre dopadne, strasne drzim palceky 😵 😵

andreafa
5. únor 2007

Babulky, dakujem vam vsetkym, ste zlate 😵 moc vam vsetkym zelam, aby ste uz coskoro mali // na testiku a zdrave fazulky v brusku!! Mna cistili v 8tt, ale embrijko bolo len na urovni 4tt.. Drzim vam palceky 🙂

hubina
5. únor 2007

Ahoj všichni-jsem 14 dní po kyretáži.Taky mi bylo řečeno,že můžeme tak za 2 měsíce začít zkoušet...Nechce se nám ale tak dlouho čekat...je to stále ještě čerství,tak uvidím,až se z toho trochu dostanu.

janickabez
5. únor 2007

ahojky tak mě právě probíhá 2.mrcha po kyretáži... od po 1. ms jsme si už pozor nedávali, hlodal mě červíček ve svědomí, protože mi dr. řekla že máme 3 měsíce počkat.... teď tomu taky necháme už volný průběh a buď se zadaří nebo ne....dr. mě ani nepozvala na kontrolu, ani nic, takže si myslím že se těmi 3. měsíci jen sychrovala, je to asi takový standart...
Teď bych chtěla změnit lékaře a po jeho prohlídce hups na to 😀

divabara
5. únor 2007

Ahoj holky!Tak mne se prave dnes taky dostavila druha Ms, i kdyz se zpozdenim,tak 5 dni.Mela jsem docela nervy,mozna to vse udelala i psychika,ale tehu test byl velmi,ale opravdu velmi slabounce pozitivni,viditelny pouze v urcitem uhlu,ale ne do tech trech minut, jak tam psali,ale asi tak po 15ti minutach.Vubec nevim,co si o tom mam myslet.Mozna to vse zpusobila psychika.Ale co kdyz jsem zase byla v tom? 😒 My se chceme s manzelem zacit snazit ted v unoru,tak uvidime.Jinak ja zmenila taky lekare 🙂
Holky,hodne stesti ve snazilkovani,at jsou tam pro nas nachystana ta spravna vajicka a ty spravne spermijky!

Hubina:Naprosto chapu...mne se ty dva mesice taky zdali jako strasne dlouhe...Hlavne hlavu vzhurua hodne stesti!

janickabez
5. únor 2007

baruš, já jsem to měla teď taky, druhou slaboulinkou čárku po limitu, taky před 2 ms po zákroku, co jsi měla za test???
Já takový ten dvojitý v modrofialové krabičce... myslím že se jmenuje best a jsou tam 2 ružovobílé testíky... neměla jsi ten stejný???

marcelana
5. únor 2007

Ahojte holky...
tak to vám moc přeji aby se to vyplnilo...ale po 15 minutách to už nemá cenu se na to koukat...
Taky se snažíme....a snažíme...

janickabez
5. únor 2007

nene, už nikdy nebudu zkoumat testíky po limitu a pod lampičkou... po 5 minutách pujdou na spod koše 😝 😉

marcelana
5. únor 2007

víš jak to je...nikdy neříkej nikdy...
já když uviděla dvě čárky,tak jsem si dělala testy stále dokola a chodila se na ně dívat....bohužel to nevyšlo... ☹

divabara
6. únor 2007

Ahoj holky!Diky moc,strasne moc se mi ulevilo,ze se to nekdy stava...Radeji asi o tom nepremyslet,ze?Priste ten test taky vyhodim.
Jinak janickobez, ja mela ten stejny-Best,modrofialovy.tak to je tedy opravdu zvlastni.Menim ted doktroku a ta nova mi rikala,ze prave se nemame spolehat na ty testy,ale spis az na krev,pokud to z tech testu neni evidentni 🙂 Povidala cosi o alfe a bete a ze zalezi,jak je ten test udelany.Nejak tomu nerozumim,takze snad po teto MS prijde konecne normalni snazilkovani!

janula.k
7. únor 2007

Ahojte dievcata, 23.11.06 som mala missed abort v 15tt, dvojicky. Teraz mi konci druhy menzes. Ja sa chcem iba opytat, ci nemate ziadne komplikacie, pretoze my sme s manzelom po kyretazi nemali sex asi 4 tyzdne, brala som atb. lebo ma to tam pobolievalo a mala som stale vytoky. Teraz som zas bola preliecena na zapal mocoveho mechura. Lekar mi po kyrete povedal, ze mam cakat 6 mesiacov, kedze som potretila vo vyssom stadiu a este aj dvojicky. Takze si myslim, ze otazka, kedy znovu otehotniet je velmi individualna. Ja nemam zatial pocit, ze by som bola na to pripravena, kedze mam zdravotne problemy a brala som atb. Ako ste na tom vy? Je tu aj taka, co potretila vo vyssom stadiu, mam na mysli ten 3.mesiac tehotenstva. Mate aj vy zdravotne problemy alebo sa citite uplne v pohode?

bobina27
7. únor 2007

ahoj janula, to je mi lito co se ti stalo ☹ a ty problemy ti asi moc chuti do snazeni nedodavaji, mas prvdu, ze zacatek snazeni je individualni, ale pravda je, ze skoro nam vsem doktori v nemocnici rekli, ze mame cekat 6 mesicu.

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

zkus si procist tuto diskuzi, ze zacatku tam psaly holky, ktere potratili v pozdejsim stadiu, tak jako ty.

nick
7. únor 2007

po potrate by sa malo počkať aspon toľko , koľko trvalo tehotenstvo, takže ak si potratila v 15 týždni, mala by byť taká aj prestávka, ale všeobecne platí, ked sa spravidelnia mens. cykly a žena je v pohode. Psychicky aj fyzicky.

emily85
7. únor 2007

ahojte, ja som mala v 12tt. UPT zo zdravotnych dovodov, hned po 1.m som ostala tehotna znova, cele tehotenstvo bolo bez problemov, az na opuchy, keďže som bola tehotna cez leto a v 32 tt. zapal močovych ciest. Do 12tt. som brala tabletky na udržanie. V 38 tt. sa nam narodil zdravy synček, takže podla mojích skúseností to je v pohode.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru