Těhotenství ve druhém měsíci po kyretáži. Co bude dál?

maly_strom
2. únor 2007

Holky co si o tom myslíte? Je možné otěhotnět po 1.MS po kyretáži a následně nepotratit, ale donosit zdravé dítě?
Většina lékařů doporučuje čekat minimálně 3 měsíce, maximálně 6 měsíců.
Je tu některá maminka, které se stalo něco podobného?
Děkuji za jakýkoliv názor.

tweety22
28. únor 2007

pre mna bol najlepsi liek na smutne srdiecko druhe tehotenstvo, sice plne strachu po prvej negativnej skusenosti ale stoji to zato... hlavne si treba davat pozor a setrit sa, ja som bola skoro cele tehu na rizikovom, ale je to samozrejme indi vindi... drzim palce vsetkym snazilkam, nech co najrychlejsie naskacu do brusiek zdravucke babatenka 🙂

tribitka78
28. únor 2007

tweety, 🙂 🙂 🙂 🙂 ďakujeme
tiež som sa rozprávala s lekárom, že druhýkrát už budem na rizikovom... istota....aj keď to nemá vyjsť, tak to nevyjde....ak to má vyjsť, tak to vyjde...

kafulienka
28. únor 2007

baby ahojte,
Ja som potratila v 7tt spontanne, bez cistenia. Cakam na prvu mrchu.
Niektora ste spominali, ze v zahranici lekari vobec neodporucaju cakat.
Ja chcem len pridat moju vlastnu skusenost (z Rakuska), napriek tomu,
ze ma nemuseli cistit, doporucili mi pockat take 2 - 3 mesiace.
Citim sa fit, davame si zatial pozor, ale ak mrcha dorazi tak,
ako ma...dalej cakat nebudeme... 😵

tribitka78
28. únor 2007

Sedia lev a býk v reštaurácii a popíjajú rum. Vtom levovi zazvoní mobil. Priloží si ho teda k uchu a vraví:
- Áno, drahá, už idem! - potom vysvetli býkovi - Už sa musím pobrať. Žena ma čaká.
- Čo to vidím? - čuduje sa býk - Ty, kráľ zvierat nevieš povedať vlastnej žene, kde je jej miesto. To tá moja smerom ku mne ani len nepípne!
- To vieš, - konštatuje lev - ja mám za ženu levicu a ty kravu...

mate
28. únor 2007

Tucniacik, tu kde zijem mam narok na vysetrenia az po tretom potrate, alebo po piatom ak medzi nimi bolo aspon jedno uspesne tehu, takze nic. Ale teraz v marci sa chystam aspon na nejake krvne vysetrenia.
Ked tak vsade citam o kyretazi, tu je to uplne inak. Ja som sa velmi bala, ze budem musiet podstupit reviziu maternice, ale nastastie nie. Lekarka mi povedala, ze ju robia len malemu percentu zien, u ktorych si to vyzaduje situacia a odporucila zacat sa snazit po prvej ms.

kafulienka
28. únor 2007

mate,
v ktorom si state? resp. krajine?
Ozaj, revizia maternice to znamena kyretaz? (cistenie)?

mate
28. únor 2007

V Spanielsku a ano revizia je inym slovom kyretaz.

bobina27
28. únor 2007

gratuluji ally.sm, jsem na tom podobne taky jsem otehotnela po prvni MS od revize 🙂 tak jako tweety. tak drzim palce at to tentokrat probehne v poradku 🙂

tusniacik: mozna zalezi na tom jestli jsi mela spontanni potrat a nebo zamlkle tehu. Pokud dojde k potratu, tak je asi na miste chvili pockat mozna kdyz se jedna o opakovany spontani potrat, tak i tech 6 mesiců. Ale pokud se jedna o zamlkle tehu, tak si myslim , ze ty 3 mesice jsou az az 🙂 . Me doktor rekl, ze v nemocnici me budou rikat at pockam 6 mesicu, ale on doporucuje 3 a kdyz se zadari driv, tak proste telo je pripraveno 🙂 . V nemocnici to rikaji vsem a je jim jedno z jakeho duvodu doslo k preruseni tehu. A co si mela ty zamlkly potrat a nebo spontani potrat???

mate
28. únor 2007

Aby som nezabudla, aj ja gratulujem tehulkam k minkam a prajem bezproblemove tehu a zdrave mimi na jeho konci 😅

andreafa
28. únor 2007

tweety, ja som ten isty pripad ako ty, ale este len ako cakatelka 🙂 gratulujem ku krasnemu chlapcekovi 😵 ja sa uz neviem dockat tej mojej vymodlenej herecky 😅

karla6
28. únor 2007

Bobino, mě řekli totéž. Taky jsem měla zamlklý potrat. V nemocnici mi řekli, že do srpna nic, ale moje gynekoložka řekla, že bysme měli zkoušet už tak duben, květen, ať se v prvním trimestru vyhnu virózám.
Na květen si s manželem plánujeme dovolenou, tak se to tam třeba podaří. Dřív mám strach do toho jít.

ally.sm
28. únor 2007

Bobino, je to po druhé MS,uvidím zítra....jdu k doktorovi.
Mate: Já měla jednou zmlké těhu v 15tt, a od kámošek jsem věděla,že vyšetření dělají až po 3 potratech.Ale mě můj doktor hned po tomto tj. v lednu poslal na genetiku - na karyotyp partnerů a trombofilní mutace.Už mám i výsledky - vše je ok, akortá z těch mutací zjistil,že hůř přijímám kyselinu listovou a mám ji brát před těhu jako prevenci.Beru ji už měsíc, tak snad bude vše v pořádku.ahojky

mate
28. únor 2007

Ally, neviem, ale mne povedali, ze kedze uz jednu gumkacku mame a otecko je ten isty je nepravdepodobne, aby tam bol geneticky problem. Ja verim, ze to bolo nieco v neporiadku s babom a nabuduce sa to uz nestane, ved jednu krasnu dceru uz mame 😅

tucniacik
1. bře 2007

bobina27, ja vlastne neviem ci je vobec rozdiel medzi spontannym potratom a zamklim, zda sa mi ze je to to iste, a rozdiel je iba v dase, spontanny potrat je ked zacne krvacat, zamlkle je ked na ulz prestalo byt srdiecko...ale - kedze na ultrazvuku sa nechodi moc casto, a zean zacne krvacat,berie to ako spontanny potrat, ale co ak uz tyzdne pred tym babo nezilo, to sa nevie, a teda to bol zamlkly potrat...niekto udrzi v sebe mrtve babo iba kratko, niekto aj niekolko tyzdnov a vobec o tom nevie...takze si myslim ze je to v podstate jedno...
ja som prvy mala bez plodu, pozitivne testy ale v maternici absolutne nic, GEU sa nepotrvdilo, a druhe bolo take cuden, v 6t+1 bola zachytena akcia srdiecka, plod mal 0,8mm + velky hematom v maternici, o tri dni uz srdce nebilo a podla dr.to ani nebol plod ale iba zltkovy vak,/najprv je zltkovy vak, z neho sa potom tvori plod/ a o dalsie tri dni to bol uz iba prazdny plodovy obal bez plodu...tak neviem co to bolo... strebalo sa to, a aj ma cistili, co si mylsim ze nebolo treba, ale den pred kyretom som dostala ms, a mala som strasne bolesti,vsetko som to odkrvala doma...

tribitka78
1. bře 2007

mate...po zákroku ti nerobili histologické vyšetrenie plodu??

karla6
1. bře 2007

Tribi, mně taky ne. Dr. mi řekla, že se to dělá až po třetím potratu a tam se doufám nedostanu.

bec
1. bře 2007

mne histologiu robili - a myslim, ze sa to robi po kazdom tehu - teda aspon tu na Slovensku

tribitka78
1. bře 2007

karla, ja som mala len prvý potrat a dúfam že aj posledný....urobili mi komplexné histologické vyšetrenie, napísali príčinu, analyzovali to na papier veľkosti A4,robili na plode genetické testy....
v ČR sa to akože nerobí???

karla6
1. bře 2007

Tribi, a ve kterém týdnu jsi potratila? Já si teď dopisuju v interní poště se dvěma holkama ze Slovenska (jedna ze Žiliny a jedna z Bratislavy) všechny tři jsme prodělaly potrat v 1.trimestru a žádné z nás toto vyšetření nedělali.

natalii
1. bře 2007

Ahoj holky!
Jsem dnes druhý den po propuštění z nemocnice po missed abortion v 9.tt. Miminko bylo strašně moc chtěné a zbožňované,ale to asi všichni naši andílci tady.Pořád se s tím nemůžu tak nějak smířit..Jen k tématu jsem chtěla napsat,že cítím,že mi v tom může pomoci jedině další těhu,nic jiného.Před zákrokem jsem byla přesvědčená,že nechci otěhotnět minimálně rok,že to nemůžu-měli jsme docela rozpačitý začátek,mimi se nám nechtělo ukázat-prožívat od začátku znovu.Po zákroku jsem si uvědomila,že i když budu mít hrozný strach,že se mi hrozně po těhu stýská a chci jít do toho znovu.Zítra jdu k dr.,zkusím se na to nenápadně optat,ale myslím,že počkám tak tu jednu ms a jdeme na snažení,víc čekat nechci,cítím se na to,že mi to může pomoci.
Jen jsem chtěla k tématu,jsem z Prahy,zákrok mi dělali v Motole a příští pátek si mám přijít pro výsledky histologie míma.. Tak nechápu,proč někde to dělají a někde ne?

tribitka78
1. bře 2007

karla6: ja som potratila v 12 tt.

karla6
1. bře 2007

Tribi, já v cca 9tt, ale přišli na to, až jsem byla v 15 tt.

tribitka78
1. bře 2007

natalii: tvoje pocity sú v poriadku, nemaj výčitky....všetky sme si tým prešli....neviem ti povedať, že to prebolí lebo sama z vlastnej skúsenosti viem, že neprebolí.... máš pravdu,najlepším liekom bude tehotenstvo...neboj, všetko bude v poriadku, mysli pozitívne.... 😉
ja som po zákroku 42 dní, chceme s drahým počkať nejaké 2 mesiace a chceme sa začať milovať bez ochrany....kedy bábo príde, necháme na osud.....
nebudeme čakať 6 mesiacov, aj keď mi tolko v nemocnici odporúčali....ale podľa mljho lekára som zdravotne v poriadku, už len čakám na mrchu a ovuláciu,....
takže nechaj voľný priebeh svojim emóciám, to je v poriadku....drž sa, buď silná.....

mate
1. bře 2007

Dobre rano, mne histologické vyšetrenie plodu nerobili, lebo nemali kedy. Vo stvrtok som mala slaboruzovy vytok, ale kedze som sa bala po predchadzajucej zlej skusenosti isla som na pohotovost a tam som videla, ze mimi nebije srdiecko ☹ , (bolo to asi 2.5 tyzdna potom, co sme boli na prve sono a babo sa krasne hybalo), kazali mi prist v pondelok, plan bol odobrat vzorku na histologiu. Nastastie som ale v noci zacala silne krvacat a v piatok poobede sme znova vyrazili na pohotovost. Tam uz mi po sone povedali, ze maternica je cista a nie je treba kyretaz. Znova som bola na kontrolne sono po 21 dnoch. A minuly rok to bolo podobne, nebolo treba zasah lekarov.

tribitka78
1. bře 2007

jááááj karla, to je smutné...tak dlho.... 😒
neboj, všetko bude nabudúce ok, určite.... 😉

karla6
1. bře 2007

Natalii, ten první den jsem myslela, že ani nechci žít, nevěřila jsem, že to dokážu unést. Na revizi jsem byla přesně na Valentýna, takže je za mnou 15 dnů a už přemýšlím spíš o budoucnosti. Je to divné, ale opravdu se to přežít dá, i když to v člověku určitým způsobem už zůstane asi napořád.

Tribi, děkuji, taky jsem byla v šoku. Ale už se spíš těším, až sem začnem dávat naše těhotenské testy se dvěma čárečkama. Na tématu "přišla jsem o miminko - i. trimestr" už tento pytel protrhla Bobina. Hned je to veselejší.

emily85
1. bře 2007

ahojte baby, vidím, že je vás vela s takýmito skúsenostami, ale nebojte sa, všetko prejde, poznám podla seba, síce nikdy nezabudneme ale bolest sa zmenší,
aj mne robili rozbor plodu hned po rvom umlčanom potrate, ale nič nezistili, mimi bolo uplne zdravé, takže neviem...
O to druhé mna pripravila doktorka a teraz máme krásneho a zdravého sya, takže hlavu hore...

tribitka78
1. bře 2007

emily...doktorka???

karla6
1. bře 2007

Emily, co ti provedla? To je hrozné.

emily85
1. bře 2007

ano, ked som prišla za nou, že som nedostala menzes, nasadila mi lieky bez toho aby ma vyšetrila, aj ked vedela že z tehotenským testom (myslím kupovaným) u mna neuspeje, pretože mi vždy vyšiel negatívne, mám málo hormonov a museli mi pichať injekcie, ale iba v 1. trimestri, potom to je O.K. Na další mesiac som zasa išla za nou, že som to nedostala, to už zostala na pochybách a urobila sono, zistila, že som v 9tt, ale tie lieky boli tetraciklínové, poslala ma na genetiku a tam mi povedali, že plod je s največšou pravdepodobnosťou poškodený a treba urobiť UPT.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru