Těhotenství ve druhém měsíci po kyretáži. Co bude dál?

maly_strom
2. únor 2007

Holky co si o tom myslíte? Je možné otěhotnět po 1.MS po kyretáži a následně nepotratit, ale donosit zdravé dítě?
Většina lékařů doporučuje čekat minimálně 3 měsíce, maximálně 6 měsíců.
Je tu některá maminka, které se stalo něco podobného?
Děkuji za jakýkoliv názor.

anakonyes
13. kvě 2007

Ahojda,přidám se 😉 na Snažilkách Léto-Podzim jsem si připadala trochu nepatřičně. Já jsem přišla o mimčo před měsícem,v 9-11týdnu.Péči mé tehdejší doktorky i nezájem personálu nemocnice už jsem rozebírala jinde. Teď mám už jinou doktorku a dobrala jsem druhý antibiotika... 😖 Asi se jim ani ta kyretáž moc nepovedla. Měla jsem úplně stejný pocity jako Natalli na předchozí stránce.
Mám pořád trochu výčitky svědomí, že jsem se nechala tenkrát příšerně vynervovat
kvůli práci a rodičům přítele, kteří nás začli nutit do svatby...To už nikdo nezjistí.
Chtěla bych se zeptat, pokud se tu někdo staví, po jaký době jste dostaly první MS? Já už bych chtěla normálně žít a fungovat, kvůli těm zánětům jsem si radši nechala napsat hormonálku. Původně jsem čekat nechtěla 🙂 a myslím, že kdyby nepřišly ty další komplikace, tak bych nečekala 😉 slyšela jsem, že tělo zůstane tak jako připravený a nastavený na další těhu...
Hodně odvahy a štěstí A.

chiswick
13. kvě 2007

ahoj,
me bylo receno tady (Londyn), ze se muzu snazit ihned, ale ze je lepsi pockat na prvni MS (kvuli srovnani cyklu). Prvni MS uz probehla (snazili jsme se i pred ni) a tento mesic uz se normalne snazime.
Prvni MS jsem mela po 5 tydnech od operace ( v nemocnici mi rekli 4 az 6 tydnu). Ja jsem ale potom nemela zadne komplikace - az na to, ze ted mam ovulacni spineni, ktere jsem nikdy nemela.
S tim stresem a vycitkami ti rozumim - ja jsem pred tim, co se to stalo resila dedictvi po tatovi a neuveritelny napor v praci. Ted si rikam 'hlavne se nestresujuj!' 😉

mandragora
13. kvě 2007

Anakonyes mně první MS přišla hned po čtyřech týdnech,ale ta druhá mně nějak mešká,no uvidíme.S tím dalším snažením si taky myslím,že je to o psychice.
je to jak šestinedělí.taky některé maminy přijdou do jiného stavu hned po tom porodu a je to v pohodě.Nebo je to o štěstí. 😒

anakonyes
13. kvě 2007

chiswick: 😉 přesně...
mandragora,znám spoustu maminek co zvládly do roka dvě děti. U mě je spíš věc v tom, že už je mi dobře a mám roupy a jsem lajdák na používání gumiček. Jenže taky uvažuju, že bych si udělala od září rekvalifikační kurz, takže bych čtvrt roku brala hormonálku a pak už bych to zas nechala na přírodě, náhodě a těch dalších 😀

mandragora
13. kvě 2007

anokonyes tak to udělej.Přijdeš na jiné myšlenky,budeš se zabívat něčím jiným a třeba půjde všechno líp.Já to mám s těma gumičkama uplně stejně a pak to takhle dopadá. 😀

anakonyes
13. kvě 2007

mandragora, gumičky jsem kupovala naposled před ??? já už nevim ani kdy 😀 😀 😵 pozítří se vracím do práce, oni mě ty roupy přejdou jak budu utahaná 😉

mandragora
13. kvě 2007

😀 to jo,budeš makat a spát jak zabytá

bybi
13. kvě 2007

Kocky, ja som otehotnela 2 tyzdne po cisteni a mala je v poriadku. Zatial mam absolutne bezproblemove tehu (klop, klop, klop) a tesim sa z tehotenstva. Ja si myslim, ze telo vie najlepsie, kedy je pripravene. 😉

anakonyes
13. kvě 2007

Bybi: a měla jsi vůbec teda Ms? nebo ne? Jinak s tebou souhlasím, když je tělo připravené, tak se to povede 😀
Včera jsem četla, že povolili znovu otěhotnět té gorilí samici Kambě, budu jí držet všechni pěsti, protože o to mládě přišla ten samý den co mě zjistili zamklé těhu. Tak to beru jako dobrý znamení, že se rozhodli jí dát ještě šanci.
Vypadala úplně stejně zdrceně jako já. 😉

bybi
13. kvě 2007

anakonyes, nie nemala som ms. Mne potom dali termin porodu podla ultrazvuku. Zatial som mala 3 a terminy mi vychadzaju rovnako v rozmedzi 3 dni.

mandragora
14. kvě 2007

bybi,to je teda nářez,co ti na to říkal doktor?Já jsem byla dneska na krvince a jsem těhu,doktor ze mně trošku nechápal,ale já taky ne,jsem z toho furt v šoku.jsem po jedné ms od kyretáži a takovou tam asi ještě neměl.
Bybi držím pěstičky,at je vše v pořádku.

anakonyes
14. kvě 2007

Bybi jsi borec 😀 teda borka 😀 😀 Já to včera nevydržela a nedodržela 😉 a dneska jsem mazala do drogerky a přišlo mi to po těch letech co jsem gumičky nekupovala nějaký drahý 😀
Mandragora, no super, držím všechny palčáky 😀
Zítra jdu po dvou měsících zpátky do práce, kde jsem pracovala jen 14dní...mám trochu nahnáno, co na to kolegyně... 😕 ale vedení mě vzalo, tak mi můžou raz dva tři 😉

mandragora
14. kvě 2007

anokonyes děkuju,máš recht at ti ženské raz dva tři.mysli hlavně sama na sebe a drbny nech žít 😀

bybi
14. kvě 2007

doktor mi nehovoril na to nic. Ja som v UK a tu kazu cakat do prvej ms. Ale hned aj povedia, ze ak sa podari skor, nic sa nedeje. A tak som prisla, povedala mu, ze som tehu. Poslal ma na ultrazvuk a vsetko je zatial v poriadku. Malinka rastie ako ma 🙂

bybi
14. kvě 2007

mandagora a gratulujem k tehu 😵 Neboj sa nic, vsetko bude ok. Ja som hned od zaciatku nejako citila, ze je vsetko dobre.

anakonyes
16. kvě 2007

Ahojda, v práci naprosto v pohodě. Zatím všichni ohleduplní a citlivý. Jsem utahaná jak pes,alespoň přešel problém s usínáním 🙂 . Fyzicky dobrý, teda hned jsem to dneska dostala 🙂 tak doufám,že je to očekávaná první MS. Psychicky jsem trochu rozhozená,, včera jsem nesla důchod pánovi bez nohou, který zůstal sám ve velkým starým bytě a chlubil se mi kytkama. Málem mi vyhrkly slzy. Ještě úplně při síle nejsem.
Vzala jsem si hned první piluli jinak bych těch čtvrt roku nedodržela. A já to potřebuju, už kvůli práci a po tom zánětu. Taky si chci od září udělat rekvalifikaci,tak abych to případně stihla 🙂 Takže za tři cykly zase začneme 😀

mandragora
18. kvě 2007

ahoj holky.byla jsem ted pár dní mimo,tak teprv píšu.
bybi děkuju za přání.já začínám mít záchvaty nakupování výbavičky.dneska jsem vlezla do skříně,kde mám věci,co jsem si nakoupila před třema měsíci a uplně jsem se rozplívala.už se těším,až vletím do nějakého obchodu a něco si zase koupím.
anakonyes,já se dostala do pohody po tom posledním potratu až dva měsíce po.také jsem si chtěla jít pro prášky,ale nějak jsem to nestihla 😀

anakonyes
21. kvě 2007

Já to beru, abych se dostala přes zkušební dobu a kvůli tomu, že si chci udělat tu rekvalifikaci. Nebýt toho, tak určitě neberu a nepoužívám nic. 😎
Hodně jsem se rozmýšlela, ale když už to takhle dopadlo, tak to alespoň k něčemu
bude 😒

fone
23. kvě 2007

NAzdarek holciny, procitam stranecky a docela ziram...Jsem prave necele 3 tydny po revizi kvuli MA 10 tt.Jsem z toho porad jeste uplne hotova a pripada mi, ze porad jen rvu a rvu a rvu...Ja tak moc zavidim tem, ktere hned v zapeti otehotnely!!!!!Prave premyslim, jak to vyresime my...Deti prirozenou cestou mit nemuzem,ale premyslim, ze bych nenasadila prasky a riskla to.Clovek nikdy nema rikat nikdy...Ale mam sileny strach, ze kdyby to naaaaahodou vyslo, mohlo by to byt moc brzo a skoncit zase stejnym fiaskem.....

vedvies
23. kvě 2007

fone je mi to luto 😔 my sme pred rokom boli na kyretazi a druhe mimi sme si urobili po 3 mesiacoch-myslim ze ked je zena psychicky pripravena, moze aj hned po prvej mrche otehotniet ... ja by som to ale neriskovala, lebo vystielka maternice potrebuje trochu casu - aspon tu prvu mrchu.
Musis vediet najlepsie sama ako sa citis, je to tazke rozhodovanie ze?

mandragora
23. kvě 2007

fone,je mně to líto,tohle jsem si prožila již třikrát,dvakrát ted zasebou a jednou před osmi lety.ted naposledy jsem se z toho dostávala,nelžu dva měsíce a když už jsem se ze vším smířila,a začala si jinak organizovat život,byla jsem po jedné mrše od revize,tak jsem zjistila,že jsem těhotná a začíná to nanovo,ten strach.zítra jdu poprvé na utz,tak uvidím co mně řekne.já bych být tebou nenasazovala prášky a zloušela furt.ono se říká,že se na to nemá moc myslet a je to fakt.udělej si hezké léto a mysli fakt na něco jiného.zrovna dneska jsem někde slyšela,že u spusty žen je to psychický blok,že nemůžou mít děti.

airamh
24. kvě 2007

ahojte, tiez sa idem pridat. ja som bola na zakroku v 12 tt.nevedeli mi povedat preco sa to vsetko tak nestastne skoncilo. teraz sa uz opat snazime ale podla mna to uz aj dost dlho trva. mala som uz 3 MS a uz som z toho "chora". stale sa pozorujem a uz rozmylsam ci to bude ok. ako ste na tom vy?

fone
24. kvě 2007

Holky, diky moc za vase slova...Cloveku se alespon trochu ulevi..Ja porad vaham, asi nejspis nesdim prasky jen na jednu periodu (kvuli tomu, abych si mohla "naplanovat" bezproblemovou dovcu), pak ji ale asi hned vysadim..Jak jsem psala, prirozene to nejde, takze nas asi ceka od zari dalsi kolo v CARU...
MAndragoro, chapu te...Moc na tebe budu myslet, aby vse dopadlo dobre, jo?Drz se!!!!!
Ja bych rekla, ze nemam psychicky blok.Byla jsem smirena, ze sance na IVF je 50 na 50.. mam ale silenou hruzu, ze by se to vsechno mohlo zase opakovat...To uz bych asi vazne nezvladla-nejen psychicky, ale i fyzicky...Byl to sileny napor-stimulace, pak tehotenstvi, ted sestinedeli..zestarla jsem snad o 100 let, zatim nemam vubec silu zacit normalne fungovat..

luciakubista
25. čer 2007

ahojte,
pridavam svoj pribeh z minuleho tyzdna.
V nedelu na obed som utekala na pohotovost,pretoze som mala krvavy vytok.Hned ma hospitalizovali s diagnozou hroziaci potrat.V pondelok poobede som sla na sono a tam mi doktorka povedala,ze je vsetko v poriadku,ze nevidi ziadne znamky hroziaceho potratu,tak som si pokojne odcupkala na postel,ale o siedmej som zacala mat obrovske bolesti a hodne som krvacala.Povedala som to sestricke a ona na mna pozerala akokeby som si to vymyslala.Povedala mi,ze zavola doktorku.Dve hodiny som sa zvijala v krcoch na posteli a ked preisla pani doktorka,tak na mna ledva pozrela a kazala sestricke,aby mi pichla nejake injekcie.
V stredu rano sa ma na vizite opytali ci chcem ist domov,ja som povedala,ze ano a tak ma bez akehokolvek vysetrenia pustili domov s tym,ze som stale tehotna.V piatok som sla na kontrolu k svojej doktorke a ta mi povedala,ze som potratila.Ked som jej hovorila o tych krcoch a krvacani,tak mi povedala,ze to muselo byt uz ten pondelok a krutila hlavou nad tym jak ma mohli pustit z nemocnice bez kontrolneho sona.Kedze tam ostali este nejake zbytky musela som ist na revizi,nastatsie mi doktorka vybavila nejake sukromne centrum (to bol piatok!!!) a tam ma vzali.Cely zakrok bol na pockanie,sice sme sa nacakali v cakarni,ale sluzby a prostredie okolo bolo velmi prijemne.Po zakroku som si polezala este pol hodky a prijemne sfetovanu si ma potom odniesom manzel domov.S tym zakrokom odisli aj krce v podbrusku,takze mimo tej rany na dusi mi je celkom dobre.Narkozu som zniesla bez zvracania,coho som sa bala najviac.Teraz uz len cakam na vysledky z histologie,kde zistim preco sa plod prestal vyvijat.

elenita
25. čer 2007

luciakubista, to mi je velmi luto ☹
Ja by som tu nemocnicu aj doktorku asi zazalovala!! 😠 😠 Ved Ta mozno pripravili o dietatko!!!

pavlina05
1. črc 2007

luciakubista to je strašné!!!! Mohlo tvoje mimuško žít!!!!
Ale na druhé straně, příroda ví co dělá. I u mě to věděla, přesně před týdnem 25.6.07 ☹ ☹
Holky, tak jsem dnes natrefila na tuhle diskuzi, pročítám ji od samého začátku a nevěřím svým očím!!!! 😀
To je skvělé, skoro u každé z Vás je už vysoké číslo TT !!!!to je super!!!! Všem gratuluji!!!!
Takže holky, my ostatní ☹ se máme na co těšit!!!!Svítí nám na lepší zítřky!!!!!! 😀

luciakubista
21. črc 2007

pavlinka,ja si ta pametam z unoriek.Dlho sme sa netesili,ale nevadi,ja uz som psychicky v pohode.Akurat som sa trosku vykaslala na sestinedeli.V momente jak som vysla po tej kyretazi mi bolo zrazu dobre,jeden tyzden nejaky vytok,ziadne bolesti a chut na milovanie vzrastla ostosest.Teraz som 4 tyzdne od revize,z histologie mi nezistili nic,nakolko vsetko som z tela uz vylucila a doktor mi povedal,ze mam na to rychlo zabudnut.Tak som zabudla a uz nic neplanujem,neviem kedy budem menstruovat a neviem kedy budem mat plodne dni 😀 uz to neriesim a zijem naplno zo vsim vsudy 😀

miluskaa
16. únor 2008

Ahoj holky,
31.12.2007 mi robili kyretaz, pretoze nebilo vytuzenemu babatku srdiecko. Bolo to v 9tt. Predtym, ako som otehotnela, mi chodil ms presne, a teraz mi prislo slabsie krvacanie presne po 6 tyzdni. Tak uz bol aj styk a teraz mam akoby krvavy alebo hnedkasty vytok. K lekarovi sa chystam buduci tyzden, ale uz teraz ma dost trapi co sa deje. Neviete mi prosim pomoct o co ide? Citala som si diskusiu, ale ak som prehliada nieco podobne ako mam ja dopredu sa ospravedlnujem. Moc sa bojim aby som nieco nezanedbala. Dakujem

popynka
16. kvě 2010

Ahoj všem,mam dotaz,jsem sedmý týden po kyretáži,jěště jsem nemenstruovala a mam dvě čárky na testu,ta druhá je slábá,ale je!Tak a teď babo raď může být vše v pořádku?Vypadá to,že oslava konce šestinedělí se nám trochu vymkla z ruky,cítim se naprosto v pořádku,ale mam trochu obavy že jsme nepočkaly na proběhnutí první menstruace!Nemáte někdo prosím zkušenosti?

janula.k
16. kvě 2010

ahoj popynka, ja som tiez otehotnela hned po kyrete. Nestihla prist ani prva mrcha. Ale ja som uz vedela, kde je moj problem, preto to dalsie tehu uz dopadlo dobre. Zelam ti rovnaky zaver! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru