Těhotenství ve druhém měsíci po kyretáži. Co bude dál?

maly_strom
2. únor 2007

Holky co si o tom myslíte? Je možné otěhotnět po 1.MS po kyretáži a následně nepotratit, ale donosit zdravé dítě?
Většina lékařů doporučuje čekat minimálně 3 měsíce, maximálně 6 měsíců.
Je tu některá maminka, které se stalo něco podobného?
Děkuji za jakýkoliv názor.

maly_strom
autor
7. únor 2007

Ahoj Janula, je mi líto, co se Ti stalo ☹
Mně primář řekl čekat 6 měsíců, doktorka na příjmu mi řekla 3 měsíce, a můj doktor mi řekl taky 3 měsíce - ty 3 měsíce po 1.MS mi potvrdil, že je vše v pořádku.

divabara
7. únor 2007

Ahoj Jani!
je mi moc lito,co se stalo.Musi to byt pro tebe ted hodne tezke,ale bude lip,uvidis!Ja mela umele preruseni tehu v 16tt pro vyvojovou vadu srdce neslucitelnou se zivotem.Tehdy mi rikali doktori ruzne nazory na dalsi poceti.Uz po trech mesicich jsem se citila docela dobre.MS byla pravidelna,ale my cekali 8 mesicu.Sice se opet nepodarilo,ale urcite to nesouviselo s dobou cekani.JInak jeden doktor mi rikal,ze jakmile se mi zpravidelni MS a budu se citit dobre,tak neni duvod cekat.Ted uz se touto radou budu ridit.

divabara
7. únor 2007

Ahoj Emily85,taky sis prosla tezkou zivotni fazi...tva zprava je pro me hodne povzbuzujici a diky za ni.

maly_strom
autor
7. únor 2007

Emily a můžu se zeptat, ve kterým měsíci jsi otěhotněla? Hodně genetiků doporučuje jaro.

rebeka
7. únor 2007

ahoj emily: my sme presne ten pripad. OBarborku sme prisli v septembri/zari. MS som dostala si po 50 dnoch a 30.10 sme opat neplanovane stretli bociana/capa 🙂 Sice mame posunuty termin o tyzned dalej, ale inak je vsetko v poriadku. Aspon zatial.
myslim si, ze je dobre pockat aspon tu jednu MS. A potom, ak si ty v pohode, tak sa da zacat skusat. My sme si povedali, ze ak by na to nebolo pripravene telicko, tak sa nam to nepodari 😉

rebeka
7. únor 2007

*nie emily ale maly strom..
btw.. my sme chceli byt 100% do 3 mesiacov tehu, pretoze Barborka sa mala narodit v aprili/dubnu, jedna svagrova rodila pred tyzdnom a druha bude o mesiac. A mala som velky problem stretavat sa s nimi.... tak sme to skusili a odkedy sme tehu, je vsetko super.

emily85
7. únor 2007

ahoj maly strom,
nehnevaj sa, že píšu tak neskoro, ale nesiel nam internet. Prvý raz som otehotnela na začiatku januára, to bol ten umlčaný potrat, po rozbore plodu povedali, že po genetickej stránke to bolo všetko v poriadku, tak nevedia, čo sa stalo. Druhý raz na začiatku septembra a to som musela postupiť UPT, pretože plod bol poškodený (vinnou lekárky), ale to je už iný príbeh, a teraz minulý rok zasa začiatkom januára a to sa nám narodil zdravý synček, takže podla mojich skúseností je najlepší január, február. Ešte chcem povedať, že mne lekári povedali, že to nevadí, keď som otehotnela, tak skoro že keby moje telo, presnejšie maternica nebola pripravená, tak neotehotniem. Držím moc, moc palce 😉

maly_strom
autor
9. únor 2007

Dobré ránko, děkuji za povzbuzení holky. Druhá MS včera dorazila, takže jsem teď klidnější a od teď už tomu necháme volný průběh.
Rebeka Tobě přeji ať vše dobře dopadne 😉
Emily vidím, že jsi si prošla těžkou zkouškou, ale do třetice všeho dobrého 🙂
Holky ještě jednou děkuji😉

lenkanemeckova
9. únor 2007

Ahojky moc vás všechny zdravím... jsem s váma na jedné lodi... o mimi sem přišla v 9tt 😢 ... v nemocnici říkali 3 měsíce čekat, ale bez řádné prohlídky ... spíš to vyznělo jako fráze kterou říkají každému... můj gynekolog (nový gynekolog... změnila sem ho, protože přístup původního doktora k mému těhotenství byl naprosto nepochopitelný - objednal mě až na 9tt... vůbec mě neviděl... ve chvíli kdy sem k němu byla objednaná na první prohlídku už sem ležela v nemocnici... a bez mimi ☹ ) no ale k věci... ten nový gynekolog je opravdu super... vše mi vysvětlil, ukázal.. předepsal prášky na podporu těhu a vhodné vitamíny... a hlavně řekl: Děloha je nepoškozená, pokud první MS proběhne bez problémů není třeba čekat!! ... já mu věřím... a protože MS (snad i díky čajíčkům - kontryhel apod) přišla po krásných 28 dnech a byla naprosto v pohodě myslím si že je tělo v pořádku... samozřejmě že není vyloučené že se to zase zvrtne (ale to nebude vyloučené ani za tři měsíce, ani za půl roku... bohužel 😒 ...

Je to strašný co se nám všem stalo... ale já tak nějak věřím, že nás to zároveň posiluje... ať už se rozhodnete jakkoliv... přeji nám všem zdravá miminka 😀

karmoska
9. únor 2007

Ahoj! Jsem tady nová a chci se připojit se svými zkušenostmi. Před 8 dny jsem podstoupila revizi po zamlklém potratu (8. týden), ale na UZ bylo jen plodové vejce.Fyzicky se už cítím celkem fajn, psychika je trochu horší, ale mám doma šestiletou princeznu, tak se snažím na to moc nemyslet.
Včera jsem byla na KO u mé gynekoložky a ta mi po prohlídce řekla, že se můžem klidně snažit o mimi už za 14 dní.Že je to jen o psychice, tělo je prý v pohodě. Když se dnes užívají vitamíny pro těhotné, tak tělo není nijak vyčerpané. Samozřejmě to platí o prvním potratu u jinak zdravých holek.Tak uvidím!

nick
26. únor 2007

Lenka, aké prášky Ti predpísal gynekolog na podporu tehu?

tucniacik
27. únor 2007

karmoska - ak zena potrati prvy krat ako vie ze je zdrava a ze sa moze hned pokusat o dalsie? to sa nevie nikdy!!! lebo vysetrenia kde sa odhaluju prociny potratu sa robia az po dvoch a viac potratoch a na vysledky treba cakat aj niekolko mesiacov... takze veta "Samozřejmě to platí o prvním potratu u jinak zdravých holek" sa mi zda bezpredmetna...kym nepodstupis vysetrenia, nevies ci si zdrava...
ja som po prvom potrate otehotnela na treti cyklus, a zase to skoncilo zle...mam za sebou uz skoro vsetky vysetrenia a ziadne nic nepreukazalo... a mam odporucane teraz cakat az pol roka a mienim to dodrzat... zda sa mi logicke, ak telo hovori teraz nie, nebudem to silit a riskovat dalsi potrat...aj ked - ani po pol roku nemam zaruku ze to vide, ale aspom si budem ista ze sa mi maternica a sliznica maternice stihla zregenerovat...pri revizii sa predsa cela vysteka vyskrabe, nejaky cas trva kym sa obnovi, a pri reviziach casto vznikaju zapaly a ine problemy, neviem, myslim ze skusat to hned nie je rozumne...

karmoska
28. únor 2007

2tucniacik - to je mi líto co se ti stalo a samozřejmě nikde není záruka,že se ta nepříjemná událost nemůže opakovat.Můžeš čekat třeba půl roku a nemáš záruku nikdy. Má gynekol. mi vysvětlovala, že při revizi se odstraňuje jen ta část sliznice, která každý měsíc stejně odchází s menstruací a ta zase začne hned po zákroku růst znova (teda aspoň v naší nemocnici).Podle toho co jsem četla je každé těhotenství zatíženo stejným procentem potratu (20%)a tím ,že se u tebe nic neprokázalo máš velkou šanci, že to do třetice vyjde.Já to budu zkoušet po první MS a taky mám strach, ale člověk na to nesmí moc myslet, psychika taky dělá svoje.

tucniacik
28. únor 2007

ja iba dodam ze ta revizia sa robi bohuzial naslepo... preto sa aj stava, ze niekedy sa nepodari vycistit maternicu uplne/ostanu tam zvysky/, pripadne pri dvojickach jedno ostrania a druhe nie a tak isto sa stava ze ti tam nieco poskodia a uz bude potom problem...preto vlastne zeny ktore otehotneju nechcela vahaju ci ist na upt alebo niem lebo je tam vzdy riziko, ci po zakroku budu moc mat deti... revizia je sice bezny zakrok, ale nesie svoje rizika!!!
kazdy nech sa rozhodne ako chce, aj lekari maju rozne nazory, niektory tvrdia ze prestavka nie je treba, iny ze aspon par cyklov a dalsi ze az pol roka...tak si vyber...no...
asi ste tu vsetky co potratili "iba" raz, drzim place aby sa vam to uz neopakovalo..a nebojte sa, druhy krat to vo vacsine pripadov uz vide...len - neunahlujte sa, bola by skoda prist o to iba preto, ze ste boli prili hrrr... co su to dva,tri mesiace? nic...

mate
28. únor 2007

Ahojte, nasla som Vasu diskusiu vcera a rada by som sa pridala. Minuly rok v juli a teraz v januari som mala MA (7 a 12tt), kyretaz som nastastie nemusela podstupit. Lekarka mi povedala, ze mame cakat jeden cyklus a mozme sa opat zacat snazit, tak teda ideme do toho. Uz mesiac sa napchavam kyselinou listovou a vitaminmi B12 a E. Dufam, ze to konecne dobre dopadne, lebo uz by sa patrilo…

tribitka78
28. únor 2007

čaute.... mne robili zákrok 18.1.2007 na konci 12 tt....
podľa lekára máme počkať klasických 6 mesiaciv, keďže mi museli ešte vyoperovať hematóm na sliznici.....ale v pondelok som bola na kontrole, sliznica je ok....tak myslím, že nebudeme čakať pol roka...jaska, nebudeme teraz stresovať, ale ani sa nejako zvlášť nechrániť.... už sa teším na prvú menštruáciu, mám v sebe vyvolávačku tak dúfam že prebehne bez problémov a s ovuláciou....
ako tak čítam, nie som jediná, ktorá považuje pol rok za dlhú dobu.... tak ste ma potešili.... 🙂 🙂

mate
28. únor 2007

Ja si nejak neviem predstavit ani tie 3 mesiace 😅

tucniacik
28. únor 2007

mate, kedze mas zasebou dva potraty, nerobili ti ziadne vysetrenia???
tribitka, preco mas v sebe vyvolavacku? prva menzes ma nabuhnut samovolne, je to dost dolezite...

ally.sm
28. únor 2007

Ahojky,pročítám,pročítám a rozhodla jsem se,že tu taky napíšu pár řádků.Byla jsem na kyretáži po zmlklém jednovaječném dvojčetném těhotenství v 15tt (konec listopadu), a miminka byla velká asi na 10tt,ale přestala jim být srdíčka a začala se odlučovat placenta.V nemocnici i můj doktor mi říkali tři měsíce zákaz snažení.Dřív se prý říkalo půl roku,ale tři měsíce stačí,tělo je prý na to připraveno,tak nevím,co doktor to názor, ale pro mě byli tři měsíce lepší 😉 Teď v polovině února jsem měla dostat třetí menstruaci,a nic.První dvě byly ok,ta první byla přesně 28 dní po kyretáži a ta druhá asi 26dní.Protože jsem nachlazená a teď dokonce na neschop s chřipajznou,tak jsem zpoždění dávala za vinu tomu nachlazení,i když jsem si říkala, že nikdy na nachlazení moje tělo zpožděním nereagovala, ale všechno může být,že?Asi 3 dny po očekávané menses jsem si udělala test - druhý proužek byl téměř znatelný,opravdu téměř až jsem měla pocit že jsem ho očima vytáhla.... 😵 Pak jsem ještě zkoušela dva testy,bylo to stejné.Teď jsem si zkoušela další, asi 11 dní zpoždění a proužek byl už krásně vidět.Zítra jsem objednána k doktorovi, tak uvidím jak to je doopravdy.V tom prvním případě se mi ty dva proužky ukázaly hned první den zpoždění, ale asi to bylo tím, že tam byli mimi dvě a tzn.víc hormonů...Fakt nevím,ale jsem přesvědčená,že těhu se nemusí ukázat hned první den zpoždění, chce to tak týden počkat, pak je to jistější.Tak mi držte pěstičky.Nemáte někdo zkušenosti s očkováním proti chřipce v I.trimestu?Protože my musíme být povinně očkování v práci a já byla 8.února,tzn.nějak kolem dne početí (pokud jsem teda těhu),tak se docela bojím aby to nemělo nějaký dopad.Zatím ahojky ally

tucniacik
28. únor 2007

no, drzim palce aby to dobre dopadlo...tie testy, sprav si ich viac a rozne znacky... ono by ti viditelnu ciarku uz fakt malo ukazat v den vynechania, mnohym dievcatam vydu zz par dni pred vynechanim ms...jedine, ak by si mala ovulaciu neskor, tak by to bolo vpohode... mne sa prve tehotensvo stalo/plod sa ani nevytvoril/ mala som tiez stale take velice slabucke pozitivne testy,este aj 21.den po ovulacii stale vlemi slabucku druhu ciarku, teraz viem ze to bolo preto, lebo to nebolo v poriadku, v 6tt som mala hcg iba 180, co je strasne malo,jednocuho kratko po zahniedzeni sa to asi prestalo vyvijat...
tak mna teraz napadlo, ze ked mi dal doktor zakaz pol roka otehotniet, a teraz mam uz piaty cyklus, tak ze ak otehotniem skor, tak sa lahko vyhovori ze to preto,ze som nepockala pol roka...trocha alibizmus,nie? fatk tu nie je nikto komu bolo tiez odporucne cakat pol roka?

tucniacik
28. únor 2007

ally, zle som si precitala tvoj prispevok, ak uz ti teda vysla zretelna druha ciarka, tak je dobre... dufam ze som ta nevystrasila... daj vediet ako si dopadla u doktora...

andreafa
28. únor 2007

mam znamu velmi dobru gynekologicku, ktora stazovala v zahranici a tam nikomu nekazu cakat s otehotnenim po kyretazi, alebo samovolnych potratoch. vraj cim skor zena otehotnie, tam lepsie a praveze ich nabadaju, aby sa pokusali hned, lebo po urcitej dobe sa moze stat, ze zena tazsie otehotnie.... u nas sa tvrdi, ze treba cakat, len skoda, ze ti gynekologovia nemaju jednotny nazor, o vhodnej cakacej dobe. kazdy povie inak. my sme to nechali na prirodu, i napriek odporucaniam mojho vynikajuceho gynekologa. a po prvej MS od cistenia som ostala tehotna.teraz finisujem a som rada, ze sme ho vtedy "nepocuvli", lebo by sme teraz necakali nasu krasnu slecnu 😉

tribitka78
28. únor 2007

tučniačik: vyvolávačku mám preto, lebo od zákroku ubehlo 7 týždňov, stále nemám krámy, ale už týždeň ma bolí brucho ako keby mali každú chvíľu prísť.... no a chceme začať sledovať u lekára ovuláciu, tak nechcem čakať, kedy sa im uráči prísť samým... 🙂

ally.sm
28. únor 2007

HCG měří z krve?Mě krev brali až v nějakém 12tt a pak v 15tt jsem byla na té revizi,jinak mi dělali pouze ultrazvuk.Jak často vám dělali ultrazuvuk?Já během těch 15 týdnů byla aspoň 10x na utz.Ale asi to bylo i skrz to že jsem byla na rizikovým (měla jsem vysoký tlak) a čekala dvojčátka.

tribitka78
28. únor 2007

ally, mne do konca 12 tt urobili asi 10 ultrazvukov....ale veľmi krátkych, len kontrolných...

ally.sm
28. únor 2007

tribitka, já byla ráda,aspoň jsem pokaždné mimi viděla,ale každý mě strašil,že je to nebezpečné, že mají být maximálně 3 utz.Kamarádka před týdnem rodila a za celé těhu byla jen 3x na utz.Ale snad doktor ví co dělá,ne?

tribitka78
28. únor 2007

ally, pokiaľ ti lekár nerobí hodinové ultrazvuky, tak je to v poho....
teraz sú iuž uzv kvalitné, nemajú také žiarenie ako pred 15 rokmi....
neboj, lekár vie čo robí, určite by to nerobil s vedomím toho, že škodí bábatku, buď pokojná 😉
myslíM, žE hcg sa meria z krvi, ak si to nepletiem....
ja som práve po vyvolávačke, od zákroku prešlo už 41 dní a stále nič....
len dúfam, že bude všetko v poho...

tweety22
28. únor 2007

ahojte, takze ja som mala missed abortion v 9tt a po prvej mrche som ostala znovu tehotna,mam zdraveho chlapceka a tehotenstvo sice nebolo bezproblemove kvoli zapalu mocovych ciest, brala som viac druhov ATB ale teraz je vsetko v poriadku a uzivam si mamickovanie 🙂 podla mna vela zavisi aj od toho ako sa zena citi, ja som sa uz po par dnoch po zakroku citila velmi dobre, po psychickej stranke to vsak nie je ono este stale a nikdy nebude, clovek nikdy nezabudne... ☹

tucniacik
28. únor 2007

twety, gratulujem...tak to mi fakt davate chrobaka do hlavy, rozmyslam ci teda ma vyznam cakat... no vsetky ste po 1 potrate, ja po dvoch, tak neviem ci sa to neberie inak...

tribitka78
28. únor 2007

tweety, ani nevieš ako si mi pomohla, ako veľmi si ma povzbudila.....ďakujem....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru