Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

sop
12. led 2009

Andreasek, ono když to píchnutí je jen občas, tak to může být spojeno s roztahováním dělohy atd...jak si tam mimišek dělá místo....ale určo kdyby to trvalo déle, tak bych šla hned k doktorovi.
A s tou chřipajznou se moc raději nezaobírám, páč preventivně stejně nic moc nemůžem....max zvýšit dávku ovoce 😅 a nikde moc netrajdat mezi lidma, ikdyž ty co ještě pracují se tomu asi moc nevyhnou.
Ono je to stejně sranda, minulý týden jsme byla na poradně a sestřička, která se o mě starala, tak byla nachcípaná jak prase. A to jsem si říkala, že zrovna tam kde chodí plno těhulí si to nějak nemůžou dovolit-ha! a můžou 😠
Jinač jsme dnes byli s manžou na tom 4D a super, doporučuji...hodila jsem i fotenku berušky do albka 😵

jenniffer
12. led 2009

Vov: proč až 26tt? Já myslela, že na další "povinný" utz se chodí ve 20 tt.? 😅 U nás je pro utz a a gyn. ambulanci stejná společná čekárna, takže chlap tam vždycky působí trošku jak vetřelec. Zvlášť když ještě spousta ženských je připravená už na vyšetření tzn. má sukni a pod ní je naostro. Pak může býtmužská přítomnost nepříjemná i pro ně. 😅 Ale můj manžel to určit překousne, pohled na mimi za to stojí. 😵
Jé, tak to máš horu zkušeností s dětičkama. Budou se ti hodit. 😉
Taky nejsem zrovna příznivec hraček typu "fialová kráva", děti to podle mě zbyteně mate. 😉

Laura19: gratuluji k těhotenství. 😵 Bohužel o těchto testech slyším poprvé. Vím jen, že u nás chodí každá žena po 35 letech věku na amniocentézu.

Andrea: Epidemie? Mám pocit, že ji mám za sebou. Už jsem nemocná byla, ještě teď nejsem úplně fit. 😠 Jedna nemoc mi stačí a nějaká další ať se kouká ode mě klidit. 😀 Teď vážně: V mém okolí je nemocný skoro každý, vážně doufám, že už jsem si to odbyla a tělo už má imunitu. V zimě jsem bývala nemocná max. jednou, tak snad to letos nebude jinak. Pokud vás to nepotkalo, tak to chce hodně vitamínů a vyhýbat se lidem, co jsou nemocní. Nic jiného se asi udělat nedá.

Sop: tak nachcípaná sestra v poradně - to by mě dostalo!! Co tam má co dělat? 😠

Holky, vy máte všechny pocit, že to bude holčička? Sop už to ví. 😵 Já nemám pocit vůbec žádný. Ale dejme tomu, že to bude kluk, abysme to tu měly trochu vyvážené. 😀 😀
Koukala, že máte v albíčka kočárek Implast Bolder. Taky se mi líbí. Nevíte o nějakém větším obchodě s kočárky? U nás v okolí je to bída. 😠

teanka
13. led 2009

Ahojky holky. jsem tady poprvé, přečetla jsem si diskuzi a je super takhle s někým pokecat a něco nového se dozvědět. já jsem ve 20tt. Chtěla jsem se Vás zeptat netrpí některá z vás depresí? já docela jo a často, možná je to tím , že už jsem druhý měsíc doma, kvůli zádům, ale je to hrůza. někdy už nevím co mám dělat. 😢 . ¨jsem otrávená a nic mě nebaví, není na tom někdo stejně jako já? jestli ne, tak je to dobře, ale jestli jo, tak písněte, protože fakt nevím čím by to mohlo být. to je asi tak největší problém co mě v těhotenství trápí.
jinak z té chřipky mám docela strach, protože jsem dost náchylná k nemocem,tak jen doufám, že se mi to letos nějakým zázrakem vyhne.
zatím se mějte fajn. Kristy

jenniffer
13. led 2009

Teanka: já jsem spíš jen víc náladová, depresí bych to určitě nenazvala. 😉 Zkus mrknout do jiného tématu, třeba tu nějaké o tomhle problému bude a pokud ne, tak založ vlastní. 😉 Určitě nejsi jediná, koho to trápí. ☹ Samozřejmě tě mezi námi na pokec vítáme kdykoli. Budeme rádi, když napíšeš o sobě něco víc. 🙂

vov
13. led 2009

Ahojky, já jsem tedy také doma, ale už se chystám do práce 😉 Ale na deprese netrpím. Myslím, že jsem od přírody optimista a navíc dálkově studuji, takže teď ve zkouškovém nuda nehrozí 😀 Pořád si něco vyvařuji, uklízím, přemýšlím o blbostech, jsem na netu,... Prostě mi příjde, že i když jsem doma, má den málo hodin!! 😅 A to vůbec nezapínám TV. Teanka, zkoušela jsi číst? Kdytak si zajdi do knihovny a sežeň si knížky o těhu, určitě Ti to studování den zaplní.. Nebo jak radí Jenn, založ si tu diskuzi a uvidíš, kolik dobrých tipů se Ti dostane. Držím palce, ať je Ti brzy lépe!!! Jinak také hodně času spolkne řazení fotek v abumech, psaní komentářů k nim, atd...
Těhu nálady se mě zatím vyhýbají, ale asi jimi trpí můj manžílek, budu s ním muset hodit řeč 😉
Jenn, je fakt, že epidemii máš už za sebou a raději žádné opáčko. Já mám husí kůži, jen si uvědomím, že příští týden mi nastanou opět jízdy metrem s přestupem na Florenci.. Ach jo, kdyby tak jezdil nějaký bus, ale to metro mi příjde čím dál tím více špinavé a plné nemocných, kteří se ani neobtěžují si dát ruku před pusu 😠 Ale jen co se oteplí, budu chodit více pěšky a přestupům v metru se tak krásně vyhnu.
No, já bych asi ráda, kdybychom měli holčičku, vyhnuli bychom se diskuzím o dědění mužského jména (ať jsou rádi, že jsme si vzali jejich příjmení, ještě by chudáku dítěti vnutili i zděděné jméno). Ale moje chutě na cokoli, k čemu si mohu dát křen (pravý domácí od babičky), sýry a hlavně hoooodně kefíru na holčičku moc nevypadají 😀 Jenn, nech toho, jsem si řekla, že to vydržím, takže si ještě 25-26 týdnů na info o pohlaví počkám 😉
Sop, pěkná fotka!!!!!
Jak se hýbají vaše mimča? Můžete ještě klidně v noci spát?
Andreasku, píchání přešlo?

vov
13. led 2009

Jinak o kočárkách ještě nic nevím...
Ale dnes jsem se zaregistrovala v Knižním klubu a objednala si Velkou knihu o Mateřství, k ní samozřejmě ještě další knížky, ale ty už netématické 😉
Já se taaak těším na léto, až se vyvalím u našich na zahradě, budu si číst, upíjet nějaký drink 😀

teanka
13. led 2009

to je dobrý nápad s tou diskuzí na téma deprese v těhotenství...myslím si že nejsem jediná. Jinak dneska už jsem cítila první pohyby mimi a je to super. To metro to je pravda, hnusný , špinavý....fuj. tramvaje o nic lepší. odkud jste holky?Vov z Prahy , odkud? písněte, já se přidám k vašemu tématu , zatím papa 🙂

vov
13. led 2009

Ahoj Teanko, určitě tu diskuzi zkus, řekla bych, že se tam dozvíš hodně názorů. I když v depresi člověk potřebuje spíše vyslechnout, než poslouchat rady...
Já bydlím na P4 - Chodov.

makoush
autor
14. led 2009

Ahojda holky!!! Tak jsem se prave vratila od Dr. z utz. Moruse ma pusinku a nos spravne polozen, tudiz rozstep patra vyloucen. Hlava je normovane velikosti, stejne tak i nozky. Srdce ma odpovidajici pocet chlopni. A uz vime, co to je 😉 Pan doktor me pekne napinal,chtel po me, abych si to sama urcila. Rikal, copak to jste nikdy nevidela chlapa z tychle pozice? A ja, noo,ale ve 3D a rikam,ze se mi to zda jako kluk a on, podivejte se poradne... Byla jsem cela zblbla, vsichni mi predpovidaji kluka, az jsem sama z toho vcera vecer byla na pochybach, jestli to opravdu tak neni. A ONO NEEEE, Moruse je TA moruše. Timto je Moruse Barbora Pyrenejka uvedena ve znamost v cele sve krase a muj muz je spravny rentgenar. (Pry vsichni spravni rentgenari maji holky) 🙂 🙂 🙂

vov
14. led 2009

Makoush, gratuluji!!!!! 😵 To je krásná úleva, že je mimi v pořádku, viď? Takže Tvoje mamča měla pravdu, když Ti koupila růžové oblečení, viď? 😉

andreasek82
14. led 2009

makoushi moc gratuluji k holcince 🙂 ja si myslim, ze u nas bude taky, ale zrovna to treba bude chlapecek 🙂 kdo vi.. 5/2 uz snad budeme moudrejsi 😉

jenniffer
14. led 2009

Mak: hurá, tak známe pohlaví našeho prvního mimča v tomhle tématu. 😵 😵 Teď už se můžeš v klídku pustit do nákupů růžových věciček. 😉 Koukám, že máte už jasno u ve jménu. U nás teda pořád jasno není a jak to tak vidím, ještě dlouho jasno nebude. 😀

Vov: metro, zvlášť některé stanice, nejsou zrovna mírně řečeno vzorem čistoty. 😠 Ale pokud ti nic jiného nezbývá, snaž se alespoň hodně nadopovat vitamínky a pokud možno na nic nesahat, abys něco nechytla. V těhu to není nic moc. Nemůžeš si vzít skoro vůbec žádné léky aj..
Přeju vám všem, aby se vám ta epidemie vyhnula obloukem.

Zítra mě čeká poradna, snad bude vše O.K. a objedná mě na utz. Taky se dozvím výsledky tripplů.

Vov: nevíš v Praze o nějakém dobrém obchodě s kočárky?

andreasek82
15. led 2009

jenn zkus tohle: http://www.detskydum.cz/ 🙂
ted jsi mi akorat pripomnela vysledky triplu, jdu si zavolat na gyndu, drz palce.. 🙂

andreasek82
15. led 2009

tak triple kompletne v poradku, krevni skupina b+ 🙂

anysek1
15. led 2009

ahojky tak nam to trvalo cca 3 roky a to jsme byli celou dobu oba ok

jenniffer
15. led 2009

Andrea: super výsledek. Můžeš být klidná. 😉 Díky za odkaz, vypadá to slibně. Byla jsi tam osobně?

Tak mám za sebou poradnu. Tripple v pořádku. Takže mám zase o starost méně. 🙂 Další kontrola bude 12.2., utz 4.2. Myslela jsem, že to bude dřív, ale co nadělám, musím být trpělivá a ještě chvíli vydržet. 😀
Dr. mi k břichu přiložila něco jako "baterku" a poslouchaly jsme srdíčko mimča. Bylo to bezva, ho takhle slyšet. 😵 Pak mi bříško změřila. Myslela jsem, že bude měřit obvod v pase, ale měřila vzdálenost zhora (pod prsy) dolů (ke klínu). Pak napsala do průkajdy SF19. Nemáte některá tušení, co to znamená? Jo a taky mě vážili a mám 2,5 kila nahoře. 😠 Pořád se něčím cpu a je to vidět. 😅 A ještě dotaz: Kdy se vlastně chodí na testy na cukrovku?

Andysek: panečku tak to je pořádně dlouho. V profilu máš snž, jak je to dlouho, cos našla //? Povedlo se přirozeně nebo jste byli na umělém oplodnění?

vov
15. led 2009

Ahoj holky, gratuluji vám všem ke krásným výsledkům od doktorů!! Já už chci také 😉 Na UTZ jdu 26.1. skoro měsíc od mého posledního....
O kočárcích jsem našla info na http://www.babyonline.cz/potreby-pro-dite/kocar...
Jenn, o prodejnách nevím, ale vygooglovala jsem: http://www.firmy.cz/obchody-a-obchudky/prodejci...
Zkus si najít, na které Praze budete na zajít se podívat do prodejny přímo tam, mně se celkem líbí http://www.aaakocarky.cz/catalog.aspx?cid=82
http://kocarky.babypark.cz/
Ale chce to zkontrolovat odkaz a najít, co Ti vyhovuje.
Jinak si myslím, že 2,5kg nahoře je v 19tt úplně super!!!!! Já se raději nevážím... Ale dnes jsem měla jednu šílenou zkoušku, takže ještě včera před půlnocí jsem měla rohlík a zapíjela ho kefírem, abych měla energii do učení 😅 Raději si ani nepamatuji, co jsem za ten den vše snědla..
Andreasku, a jakou krevní skupinu má Tom? Nám se zadařil výběr, máme s manželem oba naprosto stejnou A1Rh+ 😵
Makoush, super, že jste se shodli na jméně, trvalo vám to dlouho, nebo jste oba věděli?
Anysku, ufff, takové dlouhé čekání!!! Je krásné, že se vám zadařilo!!! 😵 Už jsi byla u doktora? Jak se cítíš?

vov
15. led 2009

Jenn, našla jsem: SF - výška fundu ( vzdálenost od horního okraje spony stydké k hornímu okraji dělohy )
na http://www.miminet.cz/clanky.php?id_rubriky=1&i...
Tak a dnes konec odkazů 😉

andreasek82
15. led 2009

vov tom ma AB+ a ja tedy B+
jinak jak dopadla zkouska? verim, ze dobre 🙂 ja mam jednu v nedeli a druhou v pondeli.. 😒 bojim bojim..
dobrou noc holky!

vov
16. led 2009

Andreasku, díky, zk ok, ale ty nervy!! Už mám před sebou jen jednu a to v únoru... Držím Ti palce, ať Tě na zk moc nestresují!!!!
Sop, Makoush, vy které víte pohlaví, víte i dobu, kdy "jste k tomu přišly"? 😉 Zajímalo by mě, jaká je pravděpodobnost, že když spermijky vydrží pár dní do ovu čekat, je to holčička. V době ovu je to kluk...
Jinak nechci vás strašit, ale raději nekupujte moc růžových věciček. Holčina z tématu od svatby včera porodila, měla to být Gábinka a vykoukl na ně Tomášek 😵 Tak to mě přesvědčilo, že nechávat si říct pohlaví, snad ani nemá cenu 😉

makoush
autor
16. led 2009

vov..noo,bohuzel nevim. Ten mesic jsme byli na dovolene a ja tem teplotu nemerila. Jen to bylo snad poprve,co jsem mela pocit,ze jsem opravdu poznala ten "plodny hlen" 😉 Co se tyka holcicky,tak tezko rict. Ja mam celou dobu pocit,ze to tak je - proste neco jako intuice. A navic, jsem jedna z mala stastnych, kdo nemusi za urceni platit, dr. to vůbec neresi a proste to rekl. Chodim k jednomu, co driv delal v nemocnici ultrazvukare (chodily k nemu rizikovky a podezrele na Downa apod.) a je jediny ve meste, kdo ma vyhlaseny utz. takze verim,ze se neseknul. Ale ono je to jedno co to ve vysledku je, hlavne aby to bylo zdrave miminko.

Jinak vcera jsem koupila svuj prvni prirustek do vybavicky 😉 30ks látkových plen. Tak jeste tak jednou tolik a aspon plenkova vybava bude v seznamu odskrtnuta..

jenniffer
17. led 2009

Vov: super odkazy. Díky. Konečně vím, co mi to vlastně měřila. 😉 🙂
Taky už jsem četla a slyšela pár případů, kdy se do pohlaví netrefili, ale na druhou stranu většinou se dr. trefí. Asi raději taky nakoupíme spíš neutrálně. U nás ale bohužel těch neutrálních oblečků není moc k sehnání. Většinou je všechno laděné do modra nebo do růžova. 😠 Je fakt, že holčička může být v modré, ale kluk v růžové by asi vydadal divně. 😅 Pro holčičku by se mi líbil červený kočárek, ale co když to bude kluk? Může kluk jezdit v červeném kočárku? No nevím. 😅
Dr., ke kterému chodím na utz, má dobrou pověst, prý se umí dobře trefit, tak uvidíme. Zkoušela jsem i pár metod spíš pro zasmání - určení pohlaví podle stáří krve, z prstýnku apod. Podle všeho mi vychází holčička. 😵 Tak jsem zvědavá, co nám sdělí na utz a co si pak odneseme z porodnice domů. 😀 😀

Ještě jsem zapomněla zmínit jednu věc z poslední poradny. Dr. říkala, že si mám začít masírovat prsa. Chystáte se nějak na kojení? Budu si muset o tom něco načíst, abych něco nezanedbala.

sop
18. led 2009

Ahoj holky,

tak já s tou holčičkou počítám fakt na 100%, protože my to máme z amniocentézy a tam se zkoumají ty chromozomy a podle toho to je na 100%. A pak jsme byli i na 4D a tam to šlo vidět jak vyšité 😀

Jinač jsme tu četla dotaz kdy se chodí na ten test glukozy-cukrovky....tak já jsem na něj byla toto úterý a vyšel dobře. A nebojte se toho......hodně holek straší, že je to hnusné a nedá se to vypít, ale bylo to v poho a nebylo mi ani špatně. Probíhalo to, že jsem už 12h před testem nesměla jíst a pít jen čistou vodu. Na test jsem šla na 7ráno. Byla mi odebrána krev z žíly a pak jsem vypila cca 2-3dc roztoku glukozy ve vodě a pak jsem musela necelé 2h a něco jen seděd v klidu a nic nejíst, nepít. Pak mi byla odebrána znova krev a mohla jsem jít domů. Test se musí opakovat pouze v tom případě, když to někdo vyzvrací nebo má průjem. Výsledky jsme měla tentýž den odpoledne.

Vov, bohužel nevím jestli jsme malou berušku počali před ovulací nebo kdy, tak neporadím.

andreasek82
19. led 2009

sop no tak to je neco pro me ty testy na cukrovku, mam pocit, ze to nezvladnu, nesnasim pit takovehle "hnusy" fuuuuj.. ☹ 😖 🤐

jenniffer
19. led 2009

Andrea: neboj zvládneš. 😉 Budeš to totiž muset zvládnout. 😀 😀 Zas takový hnus to nebude. 😉

vov
19. led 2009

Ahojky, dnes jsem byla v poradně a tak jsem se na ten "zázrak", který určí, zda máme cukrovku také ptala 😉 Ochutnávka prý proběhne kolem 20tt... Ale co, když už jsem vydržela několikrát sondu do žaludku, vydržím i tohle, ne? 😅 Mně strašně moc nechutnají šumivé vitamíny rozpouštějící se ve vodě, tak si to představuji asi podobně 😉 Spíš se obávám, jak vydržím 2h v klidu sedět a nic nejíst?!
Teda holky, nikdo nevíte, kdy jste k vašemu štěstíčku přišly? Tak se zase nic nedovím 😉
Makoush, Ty budeš používat látkové pleny? Proč takové množství?
Jenn, kočárek červený je v poho!!! Kamarádka v něm odvozila 2kluky a že ten kočár byl červený opravdu úplně celý. Také mi vadí ta jednolitost oblečků modrých nebo růžových, to je strašně nudné.
Jinak o masáži prsou jsem nic neslyšela a ani nečetla, to budu muset zadat do Googlu 😉
Trochu se obávám, zda vůbec budu moci kojit, z mých malých jedniček mi vyrostly pěkné jedničky, ale to je asi tak vše, už nerostou ☹
Jinak sestřička se divila, že mám rozdíl ve váze ráno na lačno a večer 1,5kg. Jak jste na tom vy?

makoush
autor
20. led 2009

ahojda..
tak ja jsem se na cukrovku objednala vcera a jdu 11.unora, tedy 25. tyden. Dr. mi rikal,ze se ten test dela po 24.tydnu. U nas se to delaji 4 odbery. Jeden na lacno rano par dni predem a pak jeden v den piti vody, pak se vypije voda, udela dalsi odber a pak za dve hodiny dalsi....uf uvidime, jak to zvladnu. Me nejde ani o tak o tu vodu ale o to,ze tam musim byt v pul sedmy rano a pak tak do deseti. A nejist/nepit pry maximalne malou sklenicku vody rano po probuzeni..coz je blby, protoze moje telo pravidelne v 7.30 ma hlad a kdyz nedostane, je mi pak spatne..kazdopadne si beru na ten patek radsi volno, abych se pak v praci jen nepotacela...

vov..jo jo, na budu pouzitavat latkovy. Zatim jen klasicke ctverce plus na otestovani koupim nejake troje lepsi a pak uvidim. Proc myslis,ze takove mnozstvi? Lehce nevim, o jakem mnozstvi mluvis. Kazdopadne mam nakoupeno 30 ks 70x70 a 30ks 80x80, coz je standard, kdyz nechci prat denne. Navic podle kamaradky (ma 3 deti) se mi do pracky vejde varka o 40kusech. Takze 40ks v pracce 20ks dispozici zatimco se pere a schne...

vov
20. led 2009

Ahojky, tak zdravím z práce 🙂
Makoush, tak u vás je test na cukrovku opravdu procedura!!! Já se neptala na postup u nás, ale doufám, že mě tak moc trápit nebudou.
Obdivuji Tě, že budeš prát pleny!!! Nad množstvím jsem se podivovala, neboť jsem myslela, že budeš používat jednorázovky, tak na co tolik látkových 😉 Můžu se zeptat, co Tě k tomu vede?
Já bych třeba nechtěla učit dítě na dudlík, ale nevím, jak mi to vyjde 😅
Včera manžel přivezl od kamarádů půjčený pojízdný košík na mimčo, je to roztomilé, jako kolébka, jen pojízdná 🙂 Ale o víkend se chci stavit u našich, tak to odvezu k nim, jen tak pro jistotu 😉

makoush
autor
20. led 2009

vov..no, vede me k tomu vic věcí. První je ta, že manžel je chemik a nelíbí se mu jaká chemie je v těch plenách napuštěná, takže tim nechceme zbytečně napouštět díte. (I kdyz jednorazovky budeme asi mit na vylety). Druhy duvod: financne. Kdyz rozpocitam, vychazi latkovky nejlevneji. Počáteční investice bude tak cca 3000 (tedy i se svrchnima kalhotkama a s nekolika lepsima latkovyma). A kdyz vezmu, ze jedna plenka pempers vyjde na cca 6Kč, prebalujes cca 1x za 3 hodiny, tedy dejme tomu 8x za den. To je idealni stav, ale i kdyz to zredukuju na 5x. Tak denně jich vypotřebuješ za 30-48Kč. Tedy týdně=336, měsíčně 1344. S investici 3000 mas penize za necelé 3 měsíce doma. Chapu, že se musí prát, takze 1x za 2dny naplním pračku. Kdyz použiju mydlový sliz, ve kterem uz ted peru, tak za 20-30Kč mam 10litrů slizu co vydrzi 3 mesice. Kdyz budu prat cca 3-4x tydne jednu pracku navic, tak 336Kč měsíčně neproperu. Tady http://www.e-plenky.cz/kalkulator/kalkulacka.fo... je kalkulacka a podle toho mi vychazi naklady na prani na cca 95-100Kč/měsíc, kdyz budu realisticka, tak dejme tomu na 150-180Kč. No, a dalsi hledisko je to, ze se mi nechce produkovat takovy tuny odpadu a pak to hazet do normalniho komunalu....takze tak. Mimochodem, ted v tescu maji slevu na pleny Hybler (jsou hezky zaposite) a 10Ks 80x80 za 199Kč 😉

andreasek82
21. led 2009

makoushi na jednu strane te s plenkama chapu 🙂 ale my budem asi kupovat jednorazovky, mam pocit, ze bych porad jen prala 😅
holky tady je zatazeno, vypada to, ze bude kazdou chvili snezit, ale zatim nic..
jsem v praci, je tu pomerne blazinec, zbyva mi posledni zkouska, tak uz se tesim na unor, az bude volneji a budu si uzivat rostouciho briska 🙂 vsem preji pekny den..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru