Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

makoush
autor
24. únor 2009

joo plenky ty kdyz te chytnou, tak te nepujstej. Jinak muzskej zjistoval, co vsechno je tech plenach napustenyho a je to docela humac, ty gely jsou plny zmekcovadel..tak hned rikal,ze neni problem,ze ctverec vyzehlit zvladne 😀

andrej..no, ja se na to ptala u dr.kdy se chodi a on, ze standartne 6tydnu pred a hned mi to vypocetl. Ono se sice pise 6-8 ale pry ty dva tydny jsou v pripade nejakych potizi.. No, ja to mam naplanovany tak, ze pujdu ofiko 6tydnu pred plus dva tydny mam naskudlenou dovolenou z lonska, takze me tech 8tydnů pred vyjde 😉 Ono by to asi i slo, se domluvit s dr. aby to napsal nadriv, ale to se mi moc nechce takhle vypruzovat, kdyz to sam nenabidnul. No, kdyz to pocitam,tak me chybi do odchodu uz jen 4tydny (bez tohohle) coz s nejakym volnem je jen 17x

vov
24. únor 2009

Ahojky,
Andreasku, já mám v plánu jít na MD 6týdnu před termínem, ale předtím se chystám vzít si dovolenou 😉 Právě kvůli zkouškám, atd... Raději se půjdu projít u nás do lesa než jezdit s břichem MHD..
Ptala jsem se na mzdovce a tím, že půjdu na MD se dovolená nekrátí!!! Takže mám letos nárok na 25dní dovči, což je super 😀 Určitě se na to u vás ve firmě zeptej.
Babi je ráda, že vás má u sebe, viď? Tak ať je brzy jako rybička!
Manžílek si žehlí sám džíny i košile, vlastně u nás žehlí spíše on 😉 , takže s žehlením plen v 6ti nedělí si také starosti nedělám, i kdybych to měla dělat sama, tak se to dá určitě zvládnout.
Makoush, jak pokračuješ v šití deky?
Jenn, a co Ty? Dlouho jsi tu nebyla, jsi v pořádku?

andreasek82
24. únor 2009

vov ted jsem volala na mzdovku a opravdu se to pry nekrati, to jsem blazen, takze mam normalne narok na vsech 20 (my mame jen 20) dni dovolene?? tyy jo.. tak to udelam jako vy.. pujdu 6 tydnu pred a vyberu si dovcu a bude 😉 🙂 to je jasnacka, ze les je lepsi nez mhd, to zarucene! 🙂 jupiii ja mam radost! to uz mockrat do prace nepujdu! 😀 😝

makoush
autor
24. únor 2009

vov+andrej..no, co vim ja tak se opravdu dovolena nekrati, muzes si ji vybrat a nebo pak nechat proplatit. Je to proto, ze na materske jsi stale zamestnanec. Jenze ted fakt nevim, napr. ja budu v praci jen leden-brezen, tedy podle odpracovanych dni mam 6,5 dne dovoleny. Ne rovnou 25, to se preci priznava na zaklade odpracovanych dni. Nevim jak to mate vy, vy jdete na md dyl takze mozna pak uz mas narok na plny pocet. To si radsi zjisti, jak to je, aby pak nebyl problem,ze si beres dovolenou, na kterou ti jeste narok nevznikl.. Doufam,ze jsem to moc nezamotala.. 😖 ale tohle me k tomu napadlo... Ja na ty dva tydny co jdu pred si budu vybirat starou dovolenou z lonska, takze to zas tak moc nemusim resit...

vov
24. únor 2009

Ahojky, já bych raději brala těch 25 dní než jen odpracovaný nárok na dovču 😀 Pozeptám se znova na to....
Holky, mohu poprosit o radu? Nenapadá vás, co mohu koupit manžílkovi k 30ti nám? Má je už 8.3...... Díky 🙂

jenniffer
24. únor 2009

Holky, vy jste toho teda dneska napsaly. Vůbe 😀 c jsem netušila, že v látkových plenkách může být takový rozdíl. 😅 O bambusovskách slyším prvně. 😅 Znamená to, že jsou z bambusu a ne z bavlny? Poraďte, které jsou nejlepší koupit (nezávisle na ceně). My půjdeme asi do papírovek, látkovky budou spíš jen na ublinkávání, pod hlavičku mimča apod.

Zajímá informace ohledně té dovolené. Musím zjistit u naší účetní, jak to vlastně je. Já půjdu na MD až nejdýl co to půjde. Což asi znamená, že pokud mi to zdrav. dovolí, tak pojedu z práce rovnou do porodnice. Zatím mám v plánu několik týdnů před porodem trochu vysadit, chodit do práce jen na půl dne a tak. Ale jak jsem psala u mě je to trošku jiná situace než u vás, pracuji v rodinné firmě. Kdybych byla "normální" zaměstnanec, tak pravděpodobně půjdu na MD, jak nejdřív to půjde.

Jinak bolesti zad (zatím jen občasné a malé) se u mě už taky objevily. Hlavně to cítím ráno po probuzení a nebo k večeru, když dlouho sedím u PC. Stačí ale změnit polohu, třeba se chvilku projít a bolesti jsou pryč.

vov: s dárkem pro manžela je těžké radit. Sama mám vždycky problém, co tomu mému vybrat. Možností je asi milion. Zkus ho naťuknout, ať ti sám řekne, co by mu udělalo radost. Působíte na mě hodně akčně, tak co třeba vybrat nějaký zážitek. Teď je to hodně v módě (víc třeba na www.darky-jsou-zazitky.cz/).:-)

vov
24. únor 2009

Ahojky Jenn 😉
Látkovky jsou úplná věda, přiznám se, že se v nich orientuji jen zlehka. Dávám přednost přírodním materiálům, tak je větší jistota, že mimčo na ně nebude mít alergii...
Zkus se mrknout třeba na: http://www.latkovky.cz/product_info.php/manufac....
Zatím se koukám po bambusu nebo biobavlně 😉 V jednorázových papírovkách je spousta chemie a dítě je v nich více v teple, což se může negativně odrazit na počet spermií u kluků a u holčiček se objevují mikozy...
Navíc nejsou tak krásné jako látkovky 😀 Např. http://www.latkovky.cz/index.php/cPath/21_31

Na tu dovču jsem se znova ptala, paní účetní mi řekla, že si mohu opravdu vybrat 25dní před odchodem na MD, ale že je výhodnější si tu dovču nechat a poté, co vyčerpám prvních 6měsíců mateřské a poběží mi klasické příspěvky, tak mi firma proplatí dovču a dostanu vlastně "peníze navíc" k dobru...
Ale kvůli škole si určitě vezmu dovču, nemíním se stresovat 😉 Mám ještě z loňska, takže celkem 32,5dne 😵

Jenn, pozor na to, že když ofiko nenastoupíš na MD min 6 týdnů před porodem, zkrátí se Ti mateřský příspěvek! Do práce můžeš chodit, pokud budeš fit, ale už ne ofiko 😉 ¨

Díky za tip na dárek!!! Nakonec mě osvítila Idea a řekla jsem, ať si vybere nemok na moto, stejně chce jet v květnu na moto na Ukrajinu, tak se mu nemok bude hodit 😉 Ten nápad se mu líbíl!!! Jen to nebude překvápko ☹ Ale ještě mu koupím PowerBall a knížku Prevítem snadno a rychle, kdysi se o ní zmiňoval, že jí chce 😉
Chtěla jsem nějaký víkendový pobyt, vloni jsme byli na prodložený víkend ve http://www.viaironia.cz/CS/index.htm, ale letos jsem nic tak pěkného nesehnala, a když, tak hrozně předražené... 😠
Ale na Tvůj odkaz ještě mrknu a popřemýšlím 😉 Díky!!!!

makoush
autor
25. únor 2009

jen..vov ma pravdu, pokud oficialne nenastoupis aspon 6tydnů pred tak se ti prispevek bude pomerne kratit. Ale je fakt,ze kdyz jsi v rodinne firme, tak klidne na černo dělat můžeš a asi to nikdo nebude řešit a pokud muzes delat jen půl dne a vpodstate si sama určovat kolik a jak, tak je to idealni. Ja mit takovou moznost, tak taky jsem v praci co nejdyl.. Jinak, pokud chces papirovky, tak bych nejaky specialni latkovky neresila. Pod hlavicku a tak ti budou stacit nejaky obyč..

jinak dnes jsem byla na prvnim odberu na ten diabetes,tak jsem zvedava. V patek jdu na celou proceduru, tak doufam,ze to bude ok. Vcera jsem ja cune snedla celou čokoladu. Pak jsem si to zas vycitala a rano se zhrozila nad vahou..no jo no, proste jsem hlupka. Na druhou stranu si rikam,ze pokud je dite ok tak nejaky kila je pitomost resit...

vov
25. únor 2009

Dobré ránko,
tak mi dnes ráno volali z gyn, že jsem chudokrevná a že si mám přijít pro recept na železo.. No, na druhou stranu si říkám, že jsem to zjištění čekala daleko dříve 😉
Co se váhy týče, už mě ani nepřekvapuje, že pokaždé, když stoupnu na váhu, je tam více 😅 Fakt jsem se celkem zklidnila a mám radost z mimča 😵 Když si občas přečtu příspěvek "Přibírání v těhotenství", tak se až hrozím, kolik holek je tam s psychickou poruchou příjmu potravy! A ještě se tím veřejně chlubí 😠 Takové holky potřebují psychologa pro sebe a ne být budoucí mamčou!
Makoush, doufám, že výsledky budou ok, držím palce!!! Z čokolády si nic nedělej, já MUSÍM mít doma hořkou, občas jsem KO a ta chuť hořké čokolády je dokonalý balzám 😵 😀
Nejhorší jsou levné čoko z Polska, ale pokud si dáš kvalitní čoko, je to jen ku prospěchu, vždyť obsahuje přirozený lecitin 🙂

andreasek82
25. únor 2009

vov, tady je neco malo o zeleze, ale to asi vis, tak jen tak pro info..
Železo a vitamin C
Železo je jednou z klíčových látek nepostradatelných během těhotenství. Způsobuje, že Vaše červené krvinku mohou na sebe vázat více kyslíku, Vaše miminko je navíc potřebuje k zdravému vývoji mozku.

Pokud ho máte nedostatek, Vaše miminko může být sice v pořádku, ale vy riskujete, že byste mohla onemocnět anémií neboli chudokrevností. Cítila byste se unavená, přešlá a celkově by Vám nebylo dobře. Váš lékař Vám může doporučit užívání doplňků s obsahem železa. Pokud tomu tak nebude, zaměřte se ve svém jídelníčku na potraviny s vysokým obsahem železa, jako např. na červené maso, ryby, vejce, sušené ovoce, celozrnné cereálie, celozrnné pečivo a zelenou listovou zeleninu. Dobrá zpráva pro Vás – tyto potraviny navíc obsahují celou řadu dalších živin.

Železo nacházející se v cereáliích a zelenině se nejlépe vstřebává, pokud spolu s ním jíte nějaké ovoce nebo zeleninu s vysokým obsahem vitamínu C. Dejte si k ranní porcí cereálií sklenici džusu, jezte jako předkrm před hlavním jídlem kousek ovoce, nebo vyzkoušejte jako přesnídávku chutný rajčatový celozrnný sendvič.

holky ja taky hresim v jidle, no a co? cokoladu miluji, tak si ji neodpiram a jak pise vov, snazim se ale jist tu kvalitnejsi..
makoush tak ty testy na cukrovku uspesne zvladni ju.. 🙂 ale pry se to da..
co se tyce tech plen, tak jich mam tak kolem triceti jeste po mne a brachovi od mamky, tak je jen vyperu a bude.. jinak budem pouzivat ty papirovky..
s tou dovolenou to u me vypada tak, ze kdybych si ji tedy mohla vybrat, tak bych byla doma od 20. dubna 🙂
hezky den tehulky.. zatiim..

makoush
autor
25. únor 2009

vov..kdy ti delali na zelezo testy? Ja jen, ze co vim u sebe, tak o zadnych testech nevim. Ale mozna me cekaji az v tom 30tem tydnu na kontrole.. Kazdopadne ja vicemene pocitam s tim,ze anemii mit budu. Byla jsem anemicka uz driv a zelezo jsem brala asi rok. Tak uvidime. I kdyz je fakt, ze ted co jsem tehu jim o hodne vic masa - na to muzskej ted obzvlast dohlizi, takze to trebas bude ok.

Holky, uz jste premyslely, kam pujdete rodit? Mate nejaky pozadavky na porodnici a nebo to nechate byt? Ja to ted pomalu zacinam resit a fakt nevim. Vov a andrej, vy jste ale z prahy, takze uz asi jste nekde registrovane? Podle ceho jste se rozhodovaly? U nas neni registrace potreba, takze muzu nad tim spekulovat az do konce..

vov
25. únor 2009

Andreasku, díky za info o železu!!! Anémii mám už pár let, překvapilo mě, že na to nepřišli na 1.krevních testech, ale asi to zastínila kyselina listová, kterou jsem v tu dobu brala.
Makoush, krev mi brali teď mezi 20-21tt, byla to jen jedna ampulka..
Porodnici jsem vybrala jen kvůli tomu, že ji mám nejblíže, ale podívat jsem se tam nebyla, nedělám si iluze... Kdybych si mohla vybrat, jela bych rodit do Vrchlabí 😅 Snaží se tam o přirozené porody. Já hlavně nechci, aby do mě cpali léky, když budu pár dní přenášet.. V některých kmenech rodí ženy v podřepu, což je logické! Zemská přitažlivost přeci funguje a my se snažíme ty naše mimča silou vypudit v nepřirozené poloze, a to v leže. Zatím si říkám, že nechci ani epidural, ale uvidím, jestli o něj nebudu škemrat 😉 Jsem registrovaná v KRČi. Spíše ještě zvážím dulu, mohla bych si ji dát jako dárek k narozeninám 😀 Chci u sebe milou pomoc a ne uspěchané sestřičky...

andreasek82
25. únor 2009

makoushi, ja se musela zaregistrovat hned ve 12. tydnu..
a budu rodit na bulovce.. mame to tak deset minut autem od baraku..
no rozhodla jsem se hlavne podle te vzdalenosti a dostupnosti..
predstava, ze me to chytne nekdy v dopravni spicce rano kolem osme nebo odpo ve ctyri, je tohle asi nejlepsi volba.. nejdriv jsem osobne chtela apolinare, ale ten je na praze 2 a pres prazske centrum nevim nevim..
na bulovce z tech znamejsich rodila lucka borhyova, ma zdraveho chlapecka, ona take v pohode, ale tak je asi blbost to posuzovat podle tohoto, ale rikam si, ze snad tam jsou odbornici a budou vedet a umet poradit..
a jinak s tim zelezem.. podle me to nejsou zadne specialni testy, podle me to zjisti normalne z krevniho testu.. ale nevim, to si spis jen myslim..

jenniffer
25. únor 2009

Teda holky, to jste mě zase zaskočily s tím krácením mateř. příspěvku. To slyším prvně. 😕 Holt budu teda v práci „na černo“. Já myslela, že stát by mohl být spíš rád, že mu pošlu pár kaček na daních. Doufám, že teda platí, že si můžu vydělat libovolnou částku? Kdysi to bylo omezené tuším tisícovkou měsíčně. Vidím, že budu muset vážně zjistit, jaké mám možnosti. Přeci jenom už se to blíží. 😉

Vov: díky za odkazy. Hned jak opustím koníka, jdu studovat. 🙂 Alergie u nás hrozí, takže možná u těch látkovek nakonec skončíme. PowerBall jsem loni koupila manželovi pod stromek. Přál si ho už několik let a já mu ho koupila až teď. Považovala jsem to trochu za drahou zbytečnost (tuším že stál kolem tisícovky), ale protože mi tenkrát došly nápady, koupila jsem ho. Jsem až překvapená, že ho manžel vážně používá.

Mak: první odběr na diabetes? To je něco jiného než klasický O-GTT – test na těhu cukrovku? Čokoládu neřeš, já ji musím mít denně alespoň kousek. Mám nejraději hořkou třeba s mandlemi nebo s pomerančem. Pravda na váze je to taky vidět. 😠 Už jsem to ale přestala řešit, po porodu mi dá mimčo zabrat určitě tak, že kila půjdou dolů ani nebudu vědět jak.

Porodnici neřeším vůbec. Bude to ta naše turnovská. Registrovat se tu nemusím. Rodilo tu spousta ženských z mého okolí a žádná si nestěžovala. Slyšela jsem zatím jen dobré reference. Znám místní prostředí i doktory, tak nevidím důvod, proč hledat jinou porodnici. (Další nejbližší je ca. 20 km po dálnici.) 🙂

makoush
autor
26. únor 2009

ahojda...

Koukněte trebas sem: http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/materska-d... nebo sem: http://aktualne.centrum.cz/finance/online-porad... Jak vidíš, sice si můžes na MD přivydělávat ale pozor: Při mateřské dovolené nesmíte mít příjem z činnosti, z které vám zároveň vznikl nárok na peněžitou pomoc v mateřství. Tzn. jak jsem zjistovala ja, můzes pracovat, ale musis mit to mit napsano na dohodu a jiny zarazeni. Napr. ja jsem swf.konzultant a abych mohla pracovat tak by se to muselo prepsat trebas na vykon administrativa..apod. Coz je trebas u me problem...

jen..no, u nas ty cukr.testy delaji tak, ze den,dva predem tam jdes jen na odber a pak teprve na ten samotny test s vodou..to vis, asi potrebujou vyzdimat pojistovnu

Docela vam zavidím, jaký máte přístup k výběru porodnice. Pro mě jsou některé věci celkem důležité (přítomnost otce po celou dobu - nee az od prichodu na sal, chemie co do me naperou, neodnaseni ditete na noc apod.) a je pro me dost tezky se postupne smirovat s tim, ze v rade nemocnic v nasem okolí o takovehle "zakladni veci" musí človek diskutovat...a stejne si to tam udelaji jak oni chtej...

vov
26. únor 2009

Dobré ránko 🙂
Makoush, ono není standartní, že otec je u porodu celou dobu? Já se ho nepustím a basta!! jak jsem psala včera, také nechci žádné léky. Proto bych i chtěla dulu, myslím, že ona přetlumočí řeč lékařů do řeči nás laiků tak, abychom tomu s manželem porozuměli. A navíc si říkám, že když budu v klidu a pohodě, nenechám se doktory zmanipulovat k rozhodnutí, které ani nechci...
Holky, už jste slyšely o porodnici ve Vrchlabí? Tam je to asi matek ráj 😵

andreasek82
26. únor 2009

vov neslysela.. povidej, prehanej! 🙂
ja bych take chtela, aby byl tom u porodu celou dobu!
cloveku nejake veci prijdou naprosto samozrejme, ale ono to tak asi uplne samozrejme ze strany porodnic neni, jak tak koukam.. 😒
odnaseni deti na noc se uz snad ani nedela, ne? nebo ja nevim.. mozna tu prvni po porodu, aby si maminka odpocinula..
a s tou chemii - take nejsem pro! ale ja osobne jsem laik a mozna jeste budu rada, kdyz odborny personal zasahne a neco mi treba pichne.. rikam si, pokud by slo do tuheho a ja treba s necim razantne nesouhlasila, tak partner je tam od toho, aby se take zastal, no uvidime.. ja na to radeji jeste moc nemyslim.. je to jeste za dlouho.. clovek si planuje veci a ono to pak prijde raz na raz a porod je tu a clovek je rad, ze je rad! 🙂
holky pekny den, tady je pocasi peknej hnus, ze to tak musim napsat, zima a prsi.. ja uz chci slunicko, takovou tu jarni vuni, zpivajici ptacky, prochazky a tak! 🙂

makoush
autor
26. únor 2009

von, andrej...no, jde o to, KDY se rozhodnou te prelozit na porodni sal, muze se trebas stat,ze reknou. No, jste malo otevrena, tak my vas prijmeme, jdete si lehnout a odpocinout. - v tu chvili ti manzela poslou domu, ze mu zavolaj,az se to rozjede. Druha varianta je ta,ze se nekde to funguje tak,ze nejdriv hekas nekde jinde, v jinem pokoji a pak teprve az u finise te prekladaj na porodni sal. Tedy kdyz to prelozim - hekas sama a manzel prijde az na ten samotny akt rozeni. No a nebo kdyz tam prijedete, tak na vstupni vysetreni (prvni hodina) taky neni ucasten, ceka venku..atd. atd. chce to proste zjistit presne postup co se za tim heslem "otec je pritomen po celou dobu pritomnosti na p.sale..". Napr. tady v Pardubicke nemocnici to "pry" je tak ( v pripade,ze je plny stav a saly jsou obsazeny. ), že hekat na jinem pokoji a manzela zavolaji az kdyz te prekladaji na sal..

vov..no Vrchlabi. Vis, ono se o tom hodne basni. Od nas to ani neni tak strasne daleko, a dalo by se tam doject. Znam nekolik lidi,kteri tam dojeli. Jen to tam moc neni uzpůsobeny na pripadny problem a vsude je daleko. Takze pokud dite potrebuje jip,tak ho vezou 70km do Hradce. Vrchlabí je jedna moje varianta, planujeme se tam ject kouknout. Ale proti hraje prave ta vzdalenost od ostatni civilizace a pak to,ze ted se tam pry dost toci personal, vecne je zavreno a stale hledaji nove zamestnance..coz ve me (a hlavne v mem pragmatickem muzi) důveru moc nebudi...

jinak u nas je taky pekne hnusne. Hoodne snezo-prší..doufam,ze nez pojedu domu, budou silnice ok..

andreasek82
26. únor 2009

makoushi s tou pritomnosti otce u porodu jsi me tedy docela vydesila..
v zadnem pripade nechci, aby ho jeste posilali domu!
tohle ted absolvoval kolega, prijeli do porodnice v benesove, poslali ho domu, ze to na porod jeste nevypada a predstav si, narodila se mu dcera a jen mu to zatelefonovali! 😠 a to tam chtel u toho vseho byt! pry to nestihli v tom fofru! to se tomovi tedy vubec nelibilo..
mimochodem.. ty pracujes jako software consultant? tom totiz taky.. 🙂

makoush
autor
26. únor 2009

andrej..no ja te nechci desit..to nee. Jen je dobry asi vedet, jaky varianty se můzou prihodit. Jo jo, pracuju ale moje firma je zamerena i na tisk, takze jsem takovy mišmaš.. 🙂

jenniffer
26. únor 2009

Pokud vím, tak u nás v porodnici máme nově zrekonstruované porodní sály. Otec může být celou dobu u tebe, na vlastní tlačení tě nikam nepřesouvají, pořád jsi v jedné místnosti. Pokud nechceš, tak můžeš mít mimi pořád u sebe. Ale ze zkušenosti kamarádek vím, že některé byly naopak velmi rády, že si první noc po porodu sestřičky mimčo odnesly, alespoň si mohly pořádně odpočinout a vyspat se – naposledy na dlouho dobu. Jak je to s podáváním léků netuším. Vím, že tu nejsou moc vstřícní k porodu do vody, ale ten já stejně nechci, takže mi to nevadí.
Moje spolužačka ze SŠ rodila před několika lety ve Vrchlabí. Těšila se, jak jí se vším vyjdou vstříc a porod bude v pohodě. Dojeli tam, ale nastaly komplikace, takže si nakonec nic z jejich nadstandardního servisu neužila.
Máte pravdu, že někde posílají tatínky domů. Ale na druhou stranu není to pro ně někdy lepší než se na vás třeba celý den dívat, jak se týráte? Asi to bude hlavně v případech, kdy se předpokládá, že se porod hodně protáhne. Bohužel to ovšem někdy nedokážou přesně odhadnout a mimčo je pěkně převeze.😅

Mrkněte na www.aperio.cz, tam se dá vyhledat konkrétní porodnice a služby, jaké poskytuje.

Když už jsme u těch porodů? Uvažujete některá o tréninku s epi-no balónkem?

vov
27. únor 2009

Dobré ránko 🙂 Konečně pátek a svítí puňťa 😵
Jenn, o treninku s epi-no balonkem jsem nikdy neslyšela, o co se jedná?

andreasek82
27. únor 2009

ja taky ne, ja taky ne! 😉 😀
jenn, povez nam o balonku 🙂
jdu se juknout na ty webovky www.aperio.cz, diky za odkazek..
hezky den holky, tady svitil, ale uz jsem jedou mraky, kruciš! 😀

makoush
autor
27. únor 2009

ahojda...tak cukr.test mam za sebou. Pripadala jsem si tam jak pokusny kralicek 🙂 ale dobry, nic mi nebylo. Ted uz jen aby vysledky byly ok..no, uvidime.

andrej...epi-no..to je takovy balonek, ktery si zavedes a nafukujes a pak se ho snazis vytlacit. Zkus se podivat na konika, je tady na to tema cela diskuze.

jen..no, ja se na ten balonek koukala a jukla i do diskuze. Fakt ti nevim jestli jsem schopna ty aplikace.. 😖 ja jsem takovej cita, pri pohledu na obrazek jak se vyplachovat roztokem TamtumRosa jsem to vzdala.. Takze fakt nevim, je pravda, ze to zrejme holkam pomaha a taky clovek tak nejak orientacne vi, jaky to je, kdyz hlavicka tlaci na hraz..

andreasek82
27. únor 2009

makoushi no ehm to tedy nevim u sebe.. 😀
tantum rosu jsem tedy parkrat pouzila, je to docela zazitek 😀
to jsou dneska veci vam povim.. 🙂

jenniffer
1. bře 2009

Holky, jak píše Mak, mrkněte tady na koníkovi do diskuze epi-no. Objevila jsem to taky až tady, žádná známá o tom neměla ani tušení natož aby to použila. Mám z toho právě taky docela smíšený pocity. 😅 Ale představa, že by porod mohl proběhnout bez nástřihu mě víc než láká. Zkusím se příležitostně zeptat v poradně, co si o tom myslí moje dr. 🙂

Tantum Rosu si podle materiálů, které mi dala k dr., mám vzít s sebou do porodnice na jizvu po nástřihu. Nikdy jsem to neupoužívala. Co je to za driják? Pálí to nebo co?

makoush
autor
2. bře 2009

ahojda po víkendu..

jen.. taky jsem se o tom dozvedela až tady 😉 na jednu stranu je to dobrý nápad jen si to "technicky" nedovedu predstavit a hlavne fakt nevim, jestli mam na tu aplikaci..nu coz, uvidim, jeste mam 9týdnů čas nad tím dumat. Jinak tamtum Rosu jsem nikdy nezkusila. Pokud ji mas na oplachy, tak asi dobry. Me ji dr. doporučil na výplachy po bazénu. No, a to prave jsem vzdala...zase ta aplikace..ach jo, jsem asi pekny srabik

vov
2. bře 2009

Dobré ránko 🙂
Teda to jsou mi novinky Epi-no a výplachy 😅 Obávám se, že na to nemám, asi dám přednost nepřipravenosti 😉 Výplachy po bazénu? Já slyšela, že do bazénu existují spešl tampony, ale ještě jsem je nehledala....
Holky, mně se přes víkend tak vyvalilo bříško, až jsem se při pohledu do zrcadla zarazila, jestli jsem to fakt já... Ale včera jsem si od našich přivezla kytaru a po více jak dvou letech zkoušla hrát, byl to balzám na duši, nechápu, jak jsem to mohla bez muziky tak dlouho vydržet 😉 Dnes mě krutě bolí polštářky na levé ruce, ale snad Skřítek mou snahu ocení 😵 Nějak mi nejde trpět samomlouvou - mluvit na něj, tak alespoň tohle..
Jinak jsem se dala do čtění příspěvků o porodech v Krči a je to zajímavé! Ale věřím, že jsem si vybrala dobře. Ještě mám čas, ale určitě si napíši porodní plán tak, aby byl "normální" a zároveň mi dával možnost volby.

andreasek82
2. bře 2009

ahojky holky 🙂
tak hlasim, ze jsem dnes nesla do prace.. proste jsem byla nejaka vyrizena a nechtelo se mi, tak jsem si vzala dovcu a hotovo.. 🙂
tak si doma uzivame s bellcou, byly jsme uz na prochazce a ted pujdu varit koprovku..
nejhorsi jsou pro me ted ta rana, jak litam na bus, pak na metro.. des bes..
tak jsem si dnes polezela a jak je mi skvele 🙂
vov.. musim se priznat, ze mi to mluveni na mimiska taky moc extra nejde.. no budu se snazit dal.. 🙂
holky, uz jsem dnes citila ve vzduchu uplne jaro, tak me to tak nakoplo, kez by uz prislo 🙂
zacinam se tesit na materskou cim dal tim vic 🙂
tak pekny den!

jenniffer
2. bře 2009

Andrea: jé volný den. 😵 Už se taky těším na jaro. U nás zatím jen trochu slezl sníh, ale sluníčko zatím nikde. ☹
Už se moc těším až bude mimčo s námi a vyrazíme s kočárkem ven do přírody. 🙂

Po přečtení vašich příspěvků jsem se zamyslela a já vlastně na mimi nemluvím skoro vůbec. Jen třeba když se tam nějak divně mrská aj. Ale za to o mimču jako takovém mluvím snad pořád. V práci teda ne, ale doma je to fakt téma rozhovoru č.1. 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru