Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

vov
3. bře 2009

Dobré ránko 🙂 Tak u nás jsem to já, kdo tahá ráno manžílka z postele, takže pokud nechci riskovat, že do práce nepůjdeme ani jeden, tak každý den ráno vstávám (ale je fakt, že mám budíka někdy na 5:45 jindy na 6:00 a vůbec mi to nevadí, i když spát chodím nejdříve po 23h), udělám snídani, občas i sváču a mažu do práce 🙂 Ale dovču si chci vzít v pátek na tu výstavu For Kids. Nechce se mi prodírat davem k večeru nebo v sobotu...
Včera se mého bříška trochu zděsil i manžílek, divil se, jak vyrosto a říkal jestli už jsem v 6měsíci nebo jak to je 😅 Ale já beru těhu jako normál věc, moc se o tom nebavím. Včera jsem byla s kámoškou, kt. má roční hočičku a ona pořád povídala o těhu a dítěti a já se ji snažila usměrnit na jiné téma 😀 Uvědomila jsem si, že hrozně nerada jsem středem pozornosti, nerada mluvím jen o sobě a o tom, jak mi je, takže když mohu, mluvím o něčem jiném..
Ale je fakt, že bychom možná mohli začít řešit jména 😉

makoush
autor
3. bře 2009

ahodja devčata, tak mam špatnou zprávu. Včera jsem volala na vysledky ty cukrovky a v laboratoři mi rekli, že je to složitý a že bych to nepochopila a ze mam jit ke svému dr. Tam jsem pak taky volala a dozvedela se, ze vyslekdy se posilaji normalni postou a ze jim jeste nedorazili. Proste blbakov, do telefonu to nereknou ale klidne takovyhle osobni udaje poslou v normalnim dopise. Tak jsem se nedala a vymamila z nich aspon neco. A ony, ze blby, ze cukr byl i v moči a ze mam rychle k dr. Takze jsem pred chvili volala ke svymu dr. a tam mi to potvrdili. Zitra ráno si mam prijit pro zadanku do dietologicky poradny..ach jo...až se mi z toho chce bulit. Vcera jsem si doma zkusila udelat na dnesek jidla presne podle navodu pro tehu.cukrovku a je to sileny..mam k obedu dve hrsti fazoli s rapikatym celerem a vajickem a jim po 3hodinach. takze tak.. 😔 😔 😔

vov
3. bře 2009

Makoush, a nemohou Ti ty testy udělat znovu? Víš, jestli je dokáží "ztratit", mohli to klidně splést.. Uff, takovou dietu?! A co vlastně můžeš jíst? Ale kdybys měla cukr v moči, nemohli to zjistit i na pravidelných prohlídkách do poradny, kam nosiš moč?
Víš, teď je strašně moc změn, kterými naše těla prochází.. Já měla dnes oproti včerejšku další kilčo nahoře a na náladě to nepřidá.. Prostě naše těla ani jejich fungování není to, co bývalo 😅 Ale po porodu se to zase srovná, ne?
Držím palce!!!!!

andreasek82
3. bře 2009

makoush, to me moc mrzi.. ☹
ale snad se to bude dat vydrzet, no drzim ti moc pesti..
jsem zvedava na sebe, ja na testy teprve pujdu, tak je mozne, ze dopadnu stejne..
😨

makoush
autor
3. bře 2009

vov+adnrej..bohuzel, testy neztratili ☹ a doted se mi nikdy cukr neukazal. Koupila jsem si vcera ty curaci papirky a i na nich mam vsechno ok. Spis asi jsem nejak nezvladla zpracovat ten roztok, preci jen je to vic koncentrovany nez bezna davka stravy...no takze tak.. Na druhou stranu si rikam,ze je dobre,ze jsem tam sla a ze jsem se na to nepripravovala. Kdyz vidim ty diskuze,jak ty holky tyden pred tim nejedi sladky a jeste si tam do toho roztoku cpou citron (ten snizuje hladinu sacharidu) tak to nechapu. Tim si zbytecne ovlivni vysledek,ktery pak neni vypovidajici.. bohuzel, cerny pesek spadnul na me..tak ted se s tim musim nejak poprat. Dneska chceme sject koupit vahy, abych si to mohla vazit...nu coz no..

jenniffer
3. bře 2009

Mak, ☹ ☹ , moc mě to mrzí. Zatím jsme tu všechny hlásili fajn zprávy a teď poslední dobou pořád nějaké problémy. Nejdřív Vov s železem a teď tohle. ☹ Budeš muset hodně hlídat co jíš, ale zvládnout se to dá. 🙂 Snaž se být optimistka, vždyť je to hlavně pro mimi, aby mu bylo u tebe v bříšku dobře. 🙂 Alespoň tolik nepřibereš. Já teď mám každý měsíc o 4 kg víc. 😠 Hrůza. 😠 Vůbec tu svoji žravost nedokážu ukrotit. Holky, kolik máte nahoře vy?

jenniffer
3. bře 2009

Andrea: jukla jsem ti do albíčka. Máš překrásný zásnubní prstýnek. 😵 Jsem si uvědomila, že ten svůj jsem od svatby neměla na ruce. Nahradil ho snubní. 😉 Ale teď moc nenosím ani ten - kvůli tomu hnusnými ekzému. 😠
Doufám, že to mimčo nezdědí po mně. Mějte se hezky a opatrujte poklady v bříškách.

Jo a mimochodem, myslím, že brzo budeme mít novou členku. Kalimer ze snažilek našla //. 😵 Příští týden jde na potvrzení k dr. a pak se u nás zastaví. 🙂

vov
3. bře 2009

Ahojky,
Makoush, je fakt, že hlídání váhy by mi také prospělo, kdyžtak si dej do albíčka jídelníček, jo? 😉 A že se nějaké holky připravují a chtějí ovlivnit výsledek? To jsou podle mě hloupé, vždyť pro koho ty testy jsou....
Andreasku, prstýnek je nádherný!!! 😵 Mám opravdu hoooodně podobný 😉 Nosím ho na levé ruce pod snubákem, nechci se s ním rozloučit a ta 2kombinace prstýnků se mi líbí.
Hlásím 5kg nahoře, ale to bylo dnes ráno, zítra ráno už to může být 6kg ☹
Jenn, určitě existuje malá pravděpodobnost, že mimčo bude mít také ekzém (hodně dětí má ten novorozenecký, který zmizí), ale není to 100%!!! Takže neboj.
V každé rodině je podle mě něco, co si rodiče přejí, aby jejich dítko nezdědilo 😉

Před chvílí odešli jedni zájemci na byt, tak si jdu dát něco k jídlu.... Jo, kdybyste věděli o někom, kdo shání byt ke koupi, tak nabízím ten náš 🙂

Super zpráva, že Kalimer našla //, jen tak dál 😵

andreasek82
4. bře 2009

holky to jsem rada, ze se vam prstynek libi 🙂 bohuzel ho ted take nenosim ze stejneho duvodu jako jenn, kvuli ekzemu ☹
zitra se zvazim a dam vedet, kolik vaha ukazuje..
makoush je fakt, ze aspon tolik nepriberes.. to je urcita vyhoda..
s kalimer je to super, jen at se brzy prida.. 🙂
tak holky papaaa 🙂 a neco zase napiste.. 😉

makoush
autor
4. bře 2009

ahojda...diky za podporu..no, je to tezky. Ale nastesti mi dnes muj dr. rekl,ze kazdy testy jsou jiny. U nas jak jsem psala minuly tyden, se delaji 4 odbery plus moc, na rozdil od jinych pracovist. A pry protoze v CR jsme papezstejsi nez papez tak mam tu smůlu, ze jsem spadla za hranici tolerance. I kdyz pry podle tabulek WHO jsem OK. Coz je opravdu uklidnilo. Nicmene ale spadam do poradny a budu tam muset chodit. Pry se ale nemam nechat vystresit,ze pry dia dr. rady strasej a ze mu pak chodi ubrecene vystresene maminy. Tak jsem zvedava, jak zitra budou ke me pristupovat..no, nicmene dietu drzet musim 😖 (včera jsme s muzskym dve hodiny doma vazili a pocitali a delali krabicky s jidlem na dnesek) a reknu vam, neni to zadna hracka a docela fest mam hlad. Jinak pry ted musim chodit na utz. kazde 3tydny a bude se delat vahovy odhad miminka - dneska ho delal prvne a mala ma 1100 gramů (takovy pekny pecinek chleba) coz je v norme. Takze tak..

To je dobra zprava s kalimer, ze se ji to povedlo. Uz jsem si rikala,ze je celkem desivy, ze od ty doby co my jsme odešly ze snazilek, ze se k nam zadna nova z prvniho tematu nepripojila...

kallimer
4. bře 2009

Ahoj holky 🙂

tak koukám, že Jenn mě prozradila 😉 snad si mě ještě pamatujete ze snažilek 🙂 v úterý odpoledne jdu na potvrzení těhu k Dr. tak mi prosím držte palce, ať to vyjde a je všechno v pořádku (už jednou sem našla //, ale nevyšlo to.... tak sem teď opatrná).

V úterý Vám napíšu jak dopadla kontrola a doufám, že budu patřit k Vám 🙂 Jinak Vám všem přeji krásné těhulkování 🙂 a bříškům Zdar !! 🙂

Mějte se krásně 😎

vov
5. bře 2009

Kallimer, tentokrát to vyjde, uvidíš 😵 Držím palce!!!!
Makoush, tak jestli máte tak přísné testy, není se čemu divit. Ale je fajn, že je Barča v pořádku, resp. v normě 😉 S tím jídlem je to těžké, ale ber to z té pozitivní stránky, nebudeš mít zbytečná kila navíc 😉 Já tu teď zase sedím přejedená, ach jo, jakmile mám zásoby jídla...
Můžeš nám napsat, jaký máš jídelníček? A co vlastně můžeš nebo nesmíš?!
Včera jsme se pokusili vyfotit břuch, abychom měli památku 🙂

andreasek82
5. bře 2009

vov no jo, brisko uz se klube 😉 🙂
jj makoush, napis alespon ukazku z jidelnicku..
ja vam nevim, ale jim ted dost sladkeho, mam obavy, ze na tom budu podobne.. no vsak uvidim..
hezky den holky, ja uz tu mam za sebe zastup, tak jsme tu spolu, ale docela to leti, tak jsem rada.. 🙂
hezky a alespon trochu slunickovy den
😉

makoush
autor
5. bře 2009

Ahojda..
tak jsem dnes absolvovala dia-poradnu u nas v nemocnici a cukrovku pry bezesporu mam. Musim rict, ze me pekne vysokovali (a to jsem si rikala,ze se nenecham, ach jo), kdyby se pocital i stres, do ktereho me uvadeji...no ale to uz je ted jedno. Jsem holt ted měkon..

Takze muj jídelníček
- žádné sladké, nic v čem jsou rychlé cukry, žádné slazené věci jako jogurty, vločky - jen ty obyč.suché zalité vodou (bez mléka), žádné mléčné výrobky ráno (z mléčných výrobků kefír, tvaroh, bílý jogurt) apod.
- jíst přesně po 3 hodinách předem odměřené a odvážené porce
- v každé porci musí být potraviny co mají jak rychlé cukry tak i pomalé
- nutná druhá večeře co nejdýl večer a pokud budu mít ráno na papírku ketony, tak jíst i v noci - pokud jsou ketony, tak dítě má hlad
- každé jídlo má předepsaný počet sacharidů, které můžu sníst

Tady je příklad - na 250g sacharidů denně, ale prý to můžu mít až do 275g, kdybych při 250g hodně hladověla

6.00 - snídaně (40g sacharidů): plátek chleba, opéct v tousotovači, máslo, rajče, čaj popř. možno vajíčko, které má 0g shg. - sice jsem dřív vajíčka nejedla, ale zasytí
9.00 - svačina (20g sacharidů): 2 kreckenbrody, 1/2 jablka
12.00 - oběd (70 g sacharidů): maso bez omáček, napřírodno, 150-160g těstovin, ledový salát 55g, rajče 130g, paprika (ne červená)
15:00 - svačina (30 g sacharidů): 4 kreckenbrody, 62g sýra, 96g rajče
18:00 - večeře (60g sacharidů): Půl lahvičky malého Revitalu, 2 plátky šunky, dva plátky chleba, kousek jabka - ale tahle dávka má o něco víc než 60g Sacharidů...
21:00 - II. večeře (30g sacharidů) kousek chleba - 40g

Co se týká těch sacharidů, koliv ve kterém jídle. Tak to je různý. Bud to je 40-20-70-30-60-30 = 250 nebo 45-45-65-40-60-20 = 275 s tím, že to jde variabilně nějak posouvat, ale to uvidím s praxí, který poměr bude nejlíp vyhovovat.

Takže tak, ted strávíme cca 1,5-2 hodiny přípravou dávky na další den. Mužský počítá, já vážím a připravuju krabičky. Ono se to dá, jen ta radost a nějaký ten pocit spokojenosti zatím chybí. Prostě všechno je v hlavě. Někdy mám chvíle, kdy je to ok a někdy me to skřísne. Každopádně, pokud by to některá chtěla zkusit, tak to nedoporučuju.

Pokud jste ok, tak byste právě mohly hladovět (protože cukry dobře zpracováváte) a do dítěte pak pumpujete ketony, což není dobrý. Jinak víc info najdete třebas tady: http://www.rodina.cz/clanek4171.htm - tam je tabulka, kolik ve 100g má které jídlo sacharidů. Podle této tabulky jedu já. V poradně mi žádnou nedali, jen nějaký vzorový jídelníček.

jenniffer
5. bře 2009

Kallimer: neboj, tentokrát to všechno klapne. 😉

Vov: vy se stěhujete, že prodáváte byt? Vždyť domeček se teprve začne stavět..😅 Bříško se ti už vážně krásně zakulacuje, moc ti sluší. Já jsem kromě bříška přibrala i na zadku a stehnech, zatímco moje vysněné dvojky prsa v nedohlednu. 😀

Mak: připadá mi to jako strašná věda, nejsem si jistá, jestli bych si vůbec uměla správnou porci jídla spočítat. 😅 Navíc nesmíš tolik mých oblíbených věcí. A ta příprava jídla. Pro mě naprosto nepředstavitelné. Já prostě otevřu ledničku a vytáhnu, co tam je podle momentální chuti. Představa, že bych to musela chystat den dopředu, mě fakt děsí. ☹ Holka vydrž, už jen necelé tři měsíce a budeš se zase moci dát, na co budeš mít chuť. 😵 Známá, co měla těhu cukrovku, ještě dostala domů přístroj na analýzu krve a musela si dělat testy z krve z prstu. Ty budeš jen čůrat na papírek nebo jak se ty ketony zjišťují?

makoush
autor
5. bře 2009

jen..no, ja jsem taky cekala, ze mi dají glukometr. A nedali, jen zadanku na ty papirky. Kontrolu mam za 14 dní, takže třebas ted mám jen "zajížděcí zkušební provoz" a pak mi ho dají, až se jídelníček ustálí. Prave jak píšeš, já funguju uplne stejne. Podle momentálních chutí a stavu ledničky, s tím, že mám ráda vločkovou,pohankovou nebo rýžovou kaši (ale s mlékem, medem, oříšky nebo marmeladou apod.), salámy jsem nikdy moc nejedla a chleba k snídani už vůbec ne (to taky byl důvod, proč jsem jako dítě odmítala snídat-ble chleba s maslem nebo se salamem hned po ranu) atd. takze tohle je jaksi uplne jiny styl stravovani...no, co se da delat.

vov..pěknej pupík. Počkej, ted právě se ti začne kulit čím dál tím rychlejc😉

vov
5. bře 2009

Makoush, tak ten jídelníček je hustý!!! Já bych pohořela na tom vážení, rozumím Ti, že nad tím trávíte tolik času.. A můžeš třeba Ovesmilk? Je to bezlaktozový nápoj a tím, že si ho zalévám teplou vodou, tak zasytí. Nebo sojové mléko? Víš, že bys ty vločky zalila místo vody alespoň trochu chuceným mlékem.
Chleba máš nějaký doporučený? V klasické bílé šumavě bude asi méně cukrů nežli v těch celozrných, ne?
Jde asi hlavně o zvyk a psychiku, možná si na to po pár dnech zvykneš a nebude Tě to tak trápit?! Každopádně Ti držím palce!!!
Holky, mně už to břicho připadá obr teď, hlavně mě neskutečně bolí bedra, minulý týden když jsem se chtěla otočit v posteli, tak jsem nemohla hýbat nohama a ručkovala jsem rukama po posteli, abych co nejméně bolestivě změnila polohu.. Teď už se to maličko uklidnilo, ale zrovna včera jsme měla pocit, že budu fňukat, jak jsem byla unavaná, bolavá a hlavně místo četby na diplomku ležím v projektech 😠
Jenn, na byt se byli lidé podívat jen orientačně, narovinu jsem řekla, že minimálně do prosince tu budeme... I když se obávám, abychom tu neztrvrdli ještě rok, tím tempem, jaké máme...

andreasek82
6. bře 2009

makoush no co se da delat, neni to naveky a za zdrave mimco to urcite stoji..
u me bych to tedy asi taky videla jako problem, ale kdyz by mi to tak vyslo, tak co bych mohla delat..
ja vlastne ani nevim, kdy me ty testy na cukrovku cekaji.. 10/3 jdu na gyndu, tak uvidim..
preju pekny den a makoush ty se drz, aspon te opravdu nebudou trapit ta nadbytecna kilca.. 🙂
tak papaa..

jenniffer
6. bře 2009

Vov: záda mě taky už párkrát bolela, ale není to nijak hrozné, dá se to v pohodě zvládnout. Teda zatím. 😅 Bříško máš hezoučký, počkej ještě hoooooooodně povyroste. 😀

Mak: tak chleba po ránu by mi nevadil, ten jím běžně, ale to ostatní je fakt hrůza. 😠 Ale co naděláš, viď, prostě nezbývá než se přizpůsobit. Za pár dnů už budeš ve všem zběhlejší a chystat jídlo tak nějak automaticky. Vydrž. 🙂

Holky mějte se bezva. Jdu hledat na internetu výbavičku. Některé holčiny tady na koníkovi mají v mém tt už skoro všechno nakoupené a my máme jen pár oblečků. Tak na tom jdu zapracovat. 🙂

makoush
autor
6. bře 2009

ahojda děvčata..díky moc za podporu. Dneska už je to lepší, největší depku jsem měla včera v noci, ale už se to zlomilo. Ono je to hodně o zvyku a pak o psychice. Musím říct, že nejvíc mě vyšokovali v dia-poradně - coz je absurdní, tam by spíš měli člověka povzbudit..no, ale to bysme asi chteli moc, od našeho zdravotnictví..

Dneska jsem si udělala radost a koupila 4 plenky a jedny svrchnáčky 😉 - to bude asi zajímat Vov, koupila jsem 2 pastelky, jednu Haipu klasiku, svrchnáčky od Heipy a pak jedny od Popoliny (z meteriálu Tencel - když budes mít příležitost, koukni na něj, mě uplne uchvátil, jak je to jemnoučky a takovy "mazlivý") Mimochodem, koukalas na www.branakdetem.cz ? tam mají opravdu dobrý výběr od více značek...

jenn..klííd já taky jeste nic nemám, jen ty plenky a pár oblečků, co jsem dostala od mamky. Jenze ty oblečky jsou takovy mišmaš, že sada pro novoše se z toho poskladat neda. Oblečky budu řešit až uplne naposledy, přeci jen, kdybysme něco podědili, tak abych pak uz dokoupila jen ty nejnutnější. Co teda nemam a trochu me trapi, je postylka a prebalovak. Obojí visí na tom, že to musí mužsky jaksi "zrepasovat" a vykutit..no a jak ted do toho vazime, tak ho nechci moc popohanet. Je hodnej, snaží se..takze holt tohle musi vydržet na pozdejc

andrej...ty testy se delaji mezi 24-28. týdnem, takže asi na nejbližší kontrole zřejmě dostaneš žádanku. Doufám, že jsem te moc nevydesila..to bych opravdu nerada, abys pak z toho mela nejaky obavy...

vov
7. bře 2009

Ahojky 🙂 Hlásím, že jsme byli včera na výstavě. Popravdě, čekala jsem více, chtěla jsem si koupit kojící polštář a nějaké drobnosti, ale nakonec jsme koupili jen další plenky 😉 Makoush, koupila jsem Popoliny a i jednu Tencel, je fakt heboučká 😵 😀 Tedy on ji vybral manžílek, nechala jsem ho, ať si řekne, jaké chce, aby měl z toho přebalování radost 😉
Brána je zajímavý obchůdek, ale mně se spíše hodí www.latkovky.cz, neboť si mohu plenky vyzvednout osobně 🙂 Také jsem koukala na nosítka Beco, je moc šikovné, ale stojí přes 3.000Kč, tak nevím, nevím..
Pastelka jse prý jedna z nejprodávanějších, také ji plánuji 😉
Manžílci jsou zlatíčka, ale přesně, nesmí se na ně moc naléhat, ať je to s děláním čehokoli...
Holky, včera jsem byla v divadle na Caveman a je to úžasné!!! Doporučuji!! Určitě se to bude líbít i vašim polovičkám.
Jenn, já výbavku vůbec nemám, kromě pár plínek... Ale když objevíš nějaký šikovný e-shop, tak dej vědět, ju?
Dnes měli přijít kamarádi, kteří nám slíbili, že si od nich můžeme hodně věcí odkoupit, ale zase jim návštěva nevyšla, takže netuším, co můžeme koupit od nich a co musíme shánět..´
Andreasku, nemysli na to, že bys měla cukrovku, je zbytečné se tím teď trápit.

andreasek82
7. bře 2009

ahoj holky, tak taky hlasim, ze jsme dorazili z vystavy, take jsem cekala trochu vic.. ale tak slo to..
koupili jsme akorat fleecovou zavinovacku s krteckem v ruzove, tak doufam, ze to ta holcicka bude..
vov a makoushi, po pravde receno se te cukrovky docela bojim, ale asi na to ted fakt nema cenu myslet..
ted prijde pan na zapojeni nove pracky, tak jsem rada, to se bude prat jak po masle..
jinak s plenkama jsem rozhodnuta pro ty jednorazovky.. pry pampers nejsou zrovna nejlepsi.. dobre jsou pry huggies, fialove z tesca a pak nejaka znacka z lidlu.. ale to asi zalezi.. kazdemu mimiskovi vyhovuji jine..
tak hezky vecir 🙂

makoush
autor
8. bře 2009

andrej...fakt se toho neděs. Vezmi to tak, z nás čtyř, co sem pravidelně chodíme, tak pešek padnul na mě. Tedy, pravděpodobnost, že bys měla být další v pořadí je maličkaa. Hlavně klid, o nic nejde. Navíc, i kdyby to vyslo hůř, tak s dietou se to da překlepat...jsou přeci horší veci, ne?

vov..v tematu Naše konkrétní látková výbava jsem dala k "profesionalkam" k posouzeni svůj seznam toho co mám a toho, co plánuju. Jsem zvědavá, co mi na to reknou. Dneska jsem si ale slibila, ze uz po zadnych jinych plinach patrat nebudu. Je to mor! Navic je mi jasny, ze kdyz koupim nejaky extra super hezky plenky, tak pak se budu sprajcovat je diteti davat...resp. bych k nim pristupovala jako "k velké večerní na ples do opery". Jsem hrozna, ale nejak to mam zakodovany,ze hezky veci se musí šetřit.. Planujes ject v kalhotkovejch a nebo ve čtvercích?

vov
8. bře 2009

Ahojky, tak před chvílí odešli tchánovci.. Vlastně celý den jsme slavili manžílkovo kulatiny 😵 Bylo to super, jen teď mám břicho hrozně nafouklé, neboť jsem jedla hodně pikantních věcí. Dělala jsem salzu s avokáda, mňam, i pikantnější oběd, ale už vím, že se příště musím krotit.. No, další zkušenost 😉
Andreasku, tak ať pračka dobře funguje!!! Stejně je super, že nemusíme prát jako naše mamky 😉
Také jsem chtěla tu zavinovací deku koupit, ale manžílkovi to byl nepříjemný materiál, neboť je tam i umělotina a on takové věci nemá rád na dotyk, takže mám vizitku a příští týden snad dají do oběhu deku z více přírodního materiálu. U nás to není jednoduché 😅
Makoush, já mám zatím 2plenky AIO = hodobéžové, ale ty budou spíše někam na ukázku, nebo pro taťku na procházku. Budu dávat klasické čtvercovky i kalhotkové. Čtvercovky doma a kalhotkové na cesty - budu asi hodně na parcele.
Na Tvůj seznam se ráda podívám, já kdyžtak zítra vyfotím úlovky z výstavy 😉
Tak kočky, dobrou noc, jdu se nakrémíčkovat a do postele, i když zrovna se probral Skřítek 😵

andreasek82
10. bře 2009

ahojky holky,
tak jsem dnes byla u dr., zadny utz, jen poslechl srdicko a to je pry jak zvon a mam zadanku na cukrovku, tak uz je to tady, ja si rikala, ze by na to trebas zapomneli.. 😀
tak se musim objednat.. ja se ani tolik nebojim vysledku jako te chuti 😝
vov, tos mela urcite spoustu dobrot, salza z avokada je mnamka.. 🙂
makoush, uz sis trosku zvykla na novy jidelnicek?
tak holky papa, preji pekny den 😉

makoush
autor
10. bře 2009

zdravím..
andrej..toho se fakt neboj. Ten roztok se da vypit. Ony o tom holky na diskuzim obcas pisou uplny horory, ale zas takova tregedie to neni. I kdyz větrník by byl samozřemě lepší😉

Jinak u mě to nějak jde. Dokonce jsem zjistila, ze jim, jak nesmím sladky, tak ani tech 275g sacharidů denně nedám a jsem ráda, když vylezu na 250-tim,ze večer ke druhé večeři dam dva pomeranče. Blby je, ze rano hlad nemam - teda nemam hlad na povolene veci, a pak se to uz tahne cely den..Pristi tyden jdu na kontrolu, tak uvidim...trochu me stve, ze me tak vyprudili ale glukometr jsem nedostala, takze nevim, ktere jidlo mi vadi a ktere je ok..nu coz..

vov..ty jdes do AIO? V latkovy diskuzi se pějou uplny ody na "mešavoučky pleny" - máš je taky? Na me jsou docela drahy, navíc bych je asi zbytečně šetřila. Jaky plánujes svrchnáky? Reknu ti,ze jsem dala holkam na obou diskuzich ke shlednutí mojí vybavu a nikdo nezareagoval, tedy jen jedna a ostatní vubec nic, zadna reakce. Trochu me to zamrzelo, ze jsou začatecnice takhle ignovorany..na druhou stranu chapu,ze s podobnyma dotazama je otravuje porad nekdo...

vov
10. bře 2009

Ahojky,
Andreasku, to je super, že je vše v pořádku!! A kdy jdeš na UTZ? Cukr bude v poho, budeme Ti držet palce.
Makoush, mám stejnou zkušenost, na něco jsem se na Látkovkách zeptala a odpovědi se nedočkala ☹ Kdepak Itti Bitti mešavoučký nemám, ale na latkovky.cz mi doporučili BumGenius AIO, tak jsem 2 vzala 😉
Kalhotky mám Imse organic, na výstavě jsme koupili Popoliny (s červíkama) a včera jsem psala objednávku kamarádce do Anglie a v ní jsem poprosila o vlňáčky Disana a Tots Wrap. Takže budu mít 3x PUL kalhotky a 1x vlňáčky. Myslím, že to je až až... Jinak jestli to vyjde, tak mi kámoška přiveze i kapsovky Bamboozle a FlexiTot. Budu mít těch kapsovek celkem dost (velikost S, M a jednovelikostní).

Jsi dobrá, jak se držíš s jídlem. Prosím Tě, jak je to s pečivem a chlebem? To můžeš?
Já včera dělala zdravou sladkost - nastrouhanou mrkev s jablkem a rozinkami 😉
Jinak jsem zkusila co manžílek vydrží a k večeři jsme měli bramborovou kaši se sojovým párkem 😀 Překvapivě to bez problémů snědl..

makoush
autor
10. bře 2009

vov..prave se mi podarilo z holek na latkovy diskuzi vypacit aspon neco..clovek musi ihned zareagovat,jakmile nejaka odepise..jinak dotaz zapadne v te jejich zive diskuzi... O kolik je to v anglii levnejsi? Docela casto tam nekdo z moji firmy lita, takze bych kluky zaangazovala 😉 Dneska jsem narazila na inzerat temer novych svrchnich popolin za 270,- a dummis žabkových 260, coz je celkem dobra cena, tak jsem zvedava, jak budou vypadat naživo.. Trochu se bojim, nejaky pouzity objednavat jen tak podle obrazku. Preci jen, cizi fleky a tak se mi docela eklujou. Jinak s pečivem..no, chleba muzu a bily pecivo taky. Tam jsou pomaly cukry a ty jsou prave potreba, neuvolnujou se tak rychle jako z ovoce apod. Jen jich je tam docela dost,lip vychazeji knackenbrody, ale tech uz zacinam mit plny zuby..me ani ta dieta tak nevadi,jako to, ze od ted budu mit ve vsech papirech razitko "diabetička" a potahne se to i pri druhem mimi a i porod tim asi bude ovlivnen (vetšinou nenechaji prenaset, vyvolavaji dřív, pak dite odnaseji a testujou po 3 a 6 hodinach atd.) - coz pekne bori moje predstavy,co bych chtela a co ne... 😠

vov
10. bře 2009

Ahojky, také jsem objednala nějaké použité, jednu Haipa Daipa nechám u našich jen pro případ nouze, ty ostatní jsou celkem fajn. Jsou použité a jde to na nich vidět, už nejsou tak heboučké 😉 Ale bez fleků. Chci vyzkoušet více druhů... Ale je to riziko, beru to jako adrenalinový obchod 😀 , počítám s tím, že to mohou být vyhozené peníze, neboť hnusné flekaté plenky tedy našemu Skřítkovi nedám.
Jinak objednávku v Anglii mám za 106,95 GBP (cca 3.370Kč), vybírala jsem plenky, které jsou na trhu i v ČR a celkově mě to vychází levněji o cca 740Kč. To jde, ne? 🙂
www.twinkleontheweb.co.uk
Knackenbroty mám v práci pro případ nouze, je jich celkem dost druhů! Občas je dobré je prostřídat s Racio rýžovými chlebíčky se sojou nebo kukuřicí 😉
Třeba budeš mít další výsledky v poho a nebudou Tě strašit v dalším těhu.

kallimer
10. bře 2009

Ahoj holky,

tak sem dneska byla u Dr. a těhu mi potvrdil - máme jednu malou fazolku (5,8mm), který krásně tluče srdíčko 🙂. Akorát mi Dr. předepsal utrogestan na udržení mimča - tak snad to klapne 🙂.
Jinak mám docela nevolnosti (koupila sem si lízátka) a maskovat to v práci je fakt fuška 🙂 , ale snad to po prvním trimestru ustoupí a ikdyby ne - pro mimčo vydržim všechno, jenom ať se pěkně v bříšku zabydluje 🙂.

Mějte se krástě a těhulkování Zdar 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru