Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

jenniffer
16. bře 2009

Mak, tý jo už příští pátek. Toto uteklo. 😵

Andrea: neboj, zítra to zvládneš v pohodě. 😉 Mě sestra uvařila nemocniční čaj a do něj nasypala nějaký prášek. Bylo to děsně sladké, ale vypít se to bez problémů dalo. 😉

Holky poptala jsem pár internetových obchodů. Udělala jsem si soupisku takových těch dražších věcí, co budeme kupovat a rozeslala poptávky. Bylo toho všeho všudy asi za 35 tis. Ještě nemám od všech nabídky. Někde mi nabídli 8% slevu z internetových cen (př. Batolata), někde mi slevu nedali žádnou (př. Dětský ráj). 😅 Takže teď sedím s kalkulačkou v ruce a počítám, co vyjde nejvýhodněji..zatím se mějte fajn. 🙂

vov
16. bře 2009

Jenn, 35000 za počáteční výbavu?! Co vše chcete kupovat? Není to jednoduché rozhodování, viď? Držím palce!!
Andreasku, jo, jo, jsme spolužačky 😉
Tak já jdu omrknout albíčko.

makoush
autor
17. bře 2009

bré ráno..

35tis..no,je fakt, ze kočar a autosedacka, pokud budou nové tak je tak pulka nákladů, co? Do toho postýlka, věci na přebalovaní a jsme tam. Ja se to zatím snažím stahnout na minimum. Kočárek máme jetej, autosedajdu taky, postýlku po nás, přebalovak vykutí mužskej. Zatím největší výdaj byly ty plínky 😀 No a v pátek nám kamarádka přiveze nejaký oblečky a cerepetičky. Sama ani nevím, co všechno.. Ale v současnou chvíli mam jen ten kočár a autosedačku. Zbytek musím zařídit až budu doma...

vov
17. bře 2009

Dobré ránko, no, já také utratila zatím jen za plínky 😉 Ale je to pěkná darda, co mimčo potřebuje, člověk by řekl, že mu bude stačit láska rodičů, mléko a suchá prdelka 😅
Oblečky snad také nějaké podědíme po kamarádech 😉 Akorát mají všichni kluky a já se nemohu zbavit pocitu, že u nás to bude holčička..

andreasek82
17. bře 2009

ono je fakt, ze se vsim vsudy to na ty penize, co jenn pise, nakonec vyjde..
my budem mit vetsinu veci novych, neco mi slibila kamaradka a mozna neco malo mi pujci sestrenka..
holky, tak jsem po vypiti glukozy v prvni etape, odberu z prstu a moci, no cekala jsem to horsi, ale zadna basta to tedy rozhodne nebyla.. akorat nevim, jestli jsem to trosku nepodelala, ja se pak musela napit ciste vody tak dvou deci, myslite, ze to neva? za chvilku jdu znovu a pak jeste jednou, tady odebiraji krev 3x

makoush
autor
17. bře 2009

andrej..no, nic dalsiho bys pak pit nemela, maximalne vyplachnout pusu vodou, aby ti nezůstala ta pachut... 😒 protoze jinak si to naredis a muze to zkreslit vysledek... Koukam, to mas stejny test jak ja, taky to delali 3x plus moč...

andreasek82
17. bře 2009

makoush tak ja se normalne napila, musela jsem to proste zapit.. no byla to jen cista voda, tak snad jsme to moc nenaredila 😀 ale nejedla jsem, prisaham!! 😀 😀

kallimer
17. bře 2009

Ahojky holky,

tak o víkendu řekli rodičům (zatím jenom mejm) a bylo to super - protože sme slavili (já samo ne) a manžel přelil skleničku a mamča řekla "bacha to budou křtiny" a já "no budou" - takže fakt super .

Dneska je mi zase šoufl, ale zkusim to ještě tenhle tejden v práci a když to bude k nevydržení, tak holt neschopenka, ale moc se mi nechce - uvidíme

Jinak holky braly jste nějaký vitamínky (vzhledem k tomu, že jim jenom suchary a piškoty) tak kromě listovky sem začala brát calibrum babyplan a až to doberu, tak asi mamavit .

Jinak já se taky těšim, až budu nakupovat vybavičku, ale ještě moooooc brzo 🙂.

Mějte se krásně

vov
17. bře 2009

Kall, to je super, že se vaši radují s vámi 😵 Užívej si to a snad Tě nevolnosti brzy přejdou!!
Já beru GS Mamavit a k tomu musím i železo Maltofer.
Andreasku, dalo se to vyšetření zvládnout?
A kdy Ti dají výsledky? Za týden?

Holky, já mám dnes nechutně sladký den, normálně jsem si místo oběda byla koupit zapékané müsli s jahůdkami a k tomu jsem zdlábla 125g sušeného ovoce. Horší je, že mě honí mlsná dál 😅

andreasek82
17. bře 2009

kallimer, tak to je perfektni, ze to takhle vyplynulo nenucene ze situace, urcite jsou vasi moc radi 🙂
ja jedla pred tehu a prvni trimestr jen listovku, ted mam centrum materna, ale vezmu si ho tak 2x tydne, casteji ne.. podle me to neni potreba, pokud jis od vseho neco.. 🙂
vov to vysetreni se docela dalo, proste to byla takova husta silene sladka voda no.. krev mi z prstu brali trikrat a trikrat jsem dala i tu moc, glukoza se nastesti pije jen jednou, ale tri deci.. ale zvladnes to, ja to taky zvladla..
akorat jsem se pak napila te vody a to jsem mozna nemela no, tak uvidim, co vysledky.. pry v laboratori uz by mohly byt dnes odpoledne, zda se mi to ale dost brzy, tak zkusim brnknout asi zitra..
jinak ja nemam ani tak sladky den jako vsezravy, jak jsem rano jist nemohla, tak jsem si to ted zato radne vynahradila 😀 ale na sladke jsem dost, to jo, ale uz to u sebe beru jako standard 🙂

jenniffer
17. bře 2009

Andreo, vidíš, že jsi to zmákla. 😉 Já měla výsledky už druhý den, tak si zkus zavolat, třeba už taky zítra budou. Mě teda brali jen 3x krev, moč vůbec. Holt co nemocnice to trochu jiný postup. 😅 S tou vodou nevím, v nejhorším se můžeš "pochlubit" sestře a pokud by to problém byl, tak tě asi poženou na ten test znovu. 😒

Holky, když jsem to sečetla, tak mě ta částka taky zaskočila. Jak píše Mak, víc než půlku z toho utratíme za kočárek. Holt manžel se zamiloval do Peg-Perega a nechce ustoupit ani o krok. 😀 Mak, jaký kočárek jste pořídili vy?

Kal, já to tušila, že to nevydržíš neříct. 😀 😀 Já v prvním trimestru zobala Calibrum BabyPlan. 😉 Nevolnosti jsou nepříjemný, ale můžeš se uklidňovat tím, že jednou skončí! 😉

makoush
autor
18. bře 2009

jen...my mame taky pegPerego, ale uz jetej a starší typ. Na těch prvních půl roku to podle me bude stačit a až budeme vedet, co presne od kocaru chceme a co nam vyhovuje/nevyhovuje, tak koupime novej sporták a hluboky nechame napr. jen na balkon a tak.

vov
18. bře 2009

Ahojky,
my máme slíbený kočárek Bebe Confort Urban, ale ještě jsem si ho neošahali 😉
Holky, absolvovaly jste vyšetření pupečníké průtoky? U nás za to chtějí 1.000Kč navíc a já nevím, jestli to opravdu k něčemu je.. Prý se tím zjišťuje, zda je mimčo dobře vyživováno, ale to se přeci pozná i podle velikosti a dalších parametrů, ne?
Hledala jsem k tomu info na netu, ale k ničemu rozumnému jsem se nedobrala...
Díky 🙂

andreasek82
18. bře 2009

vov tak o tom jsem vubec neslysela.. tezko rict..
my budem objednavat ten mikado boston, makoush doufam tedy, ze to, co se stalo tve kamaradce s malou v buse byla jen opravdu vyjimka..
jsem ted po obede a jsem napucnuta jak nikdy..
vysledky jeste nejsou, respektive v laboratori mi to rict nechteji a na gynde jsou dnes az ve ctyri.. 😒

makoush
autor
18. bře 2009

andrej...to je normalni,ze ti v labo nic nereknou. Me dokonce řekly: "to vam rict nemůzeme, to byste nepochopila. Je to moc slozity" Coz me vytocilo a vypacila jsem z ni aspon neco 😉 jen mam ted povest pekneho prudila... Jinak u nas vysledky z laborky posilaji normalni ceskou postou a slo to dva dny! hahaha ochrana soukromych udajů jako noha.. 😀

jenniffer
18. bře 2009

Andreo, tak jak to dopadlo? Volalas po čtvrté na gyndu?

Vov, myslím, že tohle jsem neabsolvovala a nikdo mi ho ani nenabízel. 😅 O tomhle vyšetření nic nevím, takže ti bohužel neporadím. Zkus se na to zeptat příště dr. 😉

andreasek82
19. bře 2009

ahojky holky, preji krasne zasnezene rano! 😀
ted jsem volala na gyndu, tak mam cukrovku v poradku, hodnoty namerene byly: 4,7 - 5,7 - 6,1
tak jsem moc rada 😵
ja vzdycky plasim se vsim napred a pak je to v pohode.. uff.. ale je fakt, ze jsou mnohem horsi veci, podle me kdyz se clovek nauci co a jak jist, tak se to da, makoush to urcite uz zvlada v pohode, vid? 😉
holky hlavne at je vse po porodu s nama a mimiskama v poradku!

jenniffer
19. bře 2009

Andreo, jupíííí. 😵 Dobrá zpráva vždycky potěší. 🙂

andreasek82
19. bře 2009

jenn no jen aby to nebylo tim, ze jsem se napila te vody, ale myslim ze ne, i tak mam do tech hranicnich hodnot daleko.. dobrou noc holky, ja jsem dnes nejaka vyrizena..

vov
19. bře 2009

Andreasku, tak to je dobrá zpráva 🙂 Jsem ráda za Tebe, že už se tou cukrovkou nemusíš stresovat!!!
Já teď čekám na manžílka, měl se stavit u rodičů pro tvarohový dort s jahodami, tak čekám, až příjde a hned chci ochutnat 😀
Jenn, můžeš sem dát, prosím, odkaz na net obchod, kde budeš nakupovat?
Holky, líbí se mi povlečení Feretti, tak jsem na netu hledala domovskou stránku a feretti.it mě odkázalo na nějaké Poláky či co. A to všude píší, že to má být italské povlečení, jsem si říkala, že by mi to sestřenka mohla z Itálie přivézt, ale zdá se mi to podivné. A polákům za jejich napodobeninu tedy tolik peněz nedám! 😠
Makoush, pohodový poslední den v práci!!!!!! 🙂

makoush
autor
20. bře 2009

Ahojda..
tak jsem včera byla v dia poradně..a dobrý 🙂 dokonce jsem byla jediná ze všech, kdo měl dobré hodnoty. Ostatní maminy si odnašely bud inzulin, glukometr a nebo vyšší dávky inzulínu. Tak jsem rada, ze ja nic a ze to děláme dobře...

vov..poslední den v práci mám až příští pátek😉 ale dneska mám dovolenou a byla jsem si zaplavat. Sice jsem si pripadala jak velryba, ale 18 bazénů 50m beru jako slušný výkon

andrej..no super, vidis, jsem ti rikala,ze je potreba verit v pravdepodobnost😉

vov
20. bře 2009

Ahojky,
Makoush, tak to je super, že se Ti to nezhoršuje. Už víš, jaké potraviny Ti nesedí? "Až" příští pátek? Tak to jsem trochu předběhla 😅
Před těhu jsem chodila plavat pravidelně, bylo to super, ale teď jsem se nějak neodvážila a navíc už se nevejdu do sportovních plavek.. Ty sis koupila těhu plavky? Nechce se mi jít v letní bikinách a k tomu plavecké brýle 😀

makoush
autor
20. bře 2009

vov..však ono se to už blíží, i kdyz se bojím, ze bude pristi tyden pekne naročný..než zazálohuju a odevzdám pc, pak chci udelat nejaky občerstvení pro kolegy..no, docela me ceka natresk. Heled, plavky neřeš. Já mám jednodílný sportovní (neco jako ala arena) co jsem měla před těhu. Je fakt, ze uz jsou dost steřelý, ale břicho do nich narvu. Tehu plavky určite kupovat nebudu, kvůli tem par tydnům, se to uz nevyplatí a do ty doby budu ničit ty stavající a pak, po slehnutí, aspon budu mít důvod koupit si normální novy😉

jenniffer
20. bře 2009

Vov,Mak, holky vy jste tak sportovně založené. Úplně se před vámi stydím. Já jsem schopná tak maximálně jít na procházku. 😀 Plavání je určitě bezva sport v těhu. 😉

Mak, koukám, že jsi se zase pěkně činila. Krásná práce. 😵 Takovou parádu bych si pro mimi taky přála. S mojí šikovností mi ale nezbývá než se spolehnout na věci z obchodu. ☹

Jsem dneska nějaká unavená. Asi z toho vyhlížení jara nebo co. 😀 U nás je ráno vždycky bílo a pak to celé dopoledne taje. Já už chci teploooooo.

makoush
autor
22. bře 2009

ahojda...

už řešíte ten monitor dechu? Nevite nahodou, jak vysoka ma byt pro nej matrace? 7cm? A jakou značku budete mít? Nanny od Jablotronu? Vcera jsme privezli kolíbku a muzskej oškrábal postýlku, takže bude i postýlka. Tak me ted čeká vyřešení téma "spaní".

jenniffer
22. bře 2009

Mak, ty seš ale raní ptáče... 😉 Monitor budeme kupovat ten co píšeš - Nanny od Jablotronu. Zatím jsme koupili matraci jen k rodičům, má výšku 6 cm, je to tzv. polokokos. (www.sambaby.com/82-matrace-k-postylkam/16-matra...). Prodavačka u nás v obchodě říkala, že tyhle matrace s kokosem jsou dost tvrdé a většinou pod nimi ten monitor blbě snímá, prý si máme koupit raději molitanovou. O molitanových jsem ale zase četla, že jsou pro mimi moc měkké. Tak nevím. 😅 Monitor se prý dá dát přímo pod prostěradlo, tak to asi třeba tak i uděláme. Manželovi se takhle varianta zdá i bezpečnější, prý moc nevěří, že by to mohlo pod matrací dobře snímat. Zkusím se o tom poradit s holkama v jiném tématu, jak to řeší. Kdybyste něco zjistili, tak určitě dejte vědět. 🙂

andreasek82
22. bře 2009

ahojky holky, no makoush, to ses tedy ranni ptace, to ma jenn pravdu, ten na to koukam, 6:49 h 😨 😀
jj jsem moc rada za ty vysledky, na sladkym ted totiz docela ujizdim 🙂 jinak ta tvoje druha deka je tedy take zase nadhera 😉 take budu delat pohosteni pro kolegy, ale je nas v praci par, takze toho nebude tolik potreba a bude az nejak zhruba za ty dva tydny, sice bych sla na materskou uz nejak za mesic, kdyz si vyberu dovcu pred tim, ale kvuli jedne kolegyni bych to obcerstveni udelala driv, jde totiz na operaci..
ja plavat nechodim, chodila jsem hodne, kdyz jsem delala ve walesu aupairku, ale ted bych si kolikrat zaplavcila, ale po pravde receno se mi nechce nikam do bazenu dojizdet a za druhe bych se ted bala nejake infekce.. jinak co se tyce matrace, uvazuji bud o te polokokosove jako ty jenn anebo potom jeste i s pohankou.. urcite ne jen molitan, to bych rekla, ze je moc mekke.. a monitor dechu pry snima pres vsechny, krome pruzinove.. ale ruku do ohne za to nedam.. monitor bych take chtela nanny od jablotronu.. ale nevim, jakou chuvicku.. co vy? hezky zbytek nedele holky, my malujem, no jak se rika nekdy, to je lepsi vyhoret.. 😀

vov
23. bře 2009

Dobré ránko, tak se hlásím po šíleném víkendu ve škole, v sobotu i v neděli jsem tam byla od 8h do 18:45, masakr. Včera jsme ještě večer zašli za babi, udělali večeři, řešili garáž a spát jsme šli kolem 23:30, takže dnes asi odpadnu.. A to bych měla jít cvičit, no, uvidíme. A ještě k tomu nezaprší a nezaprší 😉 Monitor jsem ještě neřešila a ani matraci, ale slyšela jsem chválu na ty kokosové. V košíku pro mimčo od známých máme molitan, ale jelikož je to max. do 4 měsíců, myslím, že to nebude problém, neboť mimčo bude lehké, takže se na molitanu nebude "propadat" a nebude tam 24h denně.
Makoush, kráááásná deka. Obdivuji Tě, že jsi tak šikovná.
Holky, já asi řešit rozlučku nebudu, nemám tady s kým ☹ Kolegyně kamarádky odešly a teď jsem tu jen s jednou starší slečnou (46let) a nějak nemáme moc společných témat.
Ale určitě udělám nějakou dámskou jízdu s kamarádkami, dokud budu moc 😀
Na Velikonoce si jedeme pro postýlku a kyblík na koupání, už se těším, že odtud na chvíli vypadnu 😉
Jinak ani nevím, co mě to napadlo, ale včera když jsme leželi, jsem se manžílka zeptala, jestli přemýšlel nad jmény, tak prý jo. Holčičku chce Hanu (ale těch je od nich z rodiny strašně moc) nebo Nellu, kluka navrhl Matěje a Filipa. Já jsem pro jednoduchá jména, tak možná Filípek a Nella? 😵 Spíše mě překvapilo, že nad tím přemýšlel a neodpověděl mi jen Eda a Edita 😉

makoush
autor
23. bře 2009

ahodja..

jen..no, ranni ptace..to je relativni. Ja musim mit v sest snidani,takze vstavam brzo i o vikendu, abych se mohla najist. Je to na hlavu, ale beru to jako trening na kojeni 😉

Jinak o vikendu jsme toho dost stihli. Tchyne mela narozeniny, tak pak muzskej oskrabal postylku (je jeste po nem..), půjčili jsme si kolibku a vcera dokutil prebalovak. Docela udernik, taky byl z toho chudak uplne grogy. Matraci do kolibky asi resit nebudu. Ma dost nestandartni rozmery, takze budu rada, kdyz na to sezenu aspon nejaky molitan plus mozna deku dospod.. Jinak vite to, ze monitor nemuze byt na rostu ale na pevne podlozce?

vov..tak vidis, oni ty chlapy delaji velky ramena, ale v kebulich jim to srotuje o 106 a jsou z toho taky pekne paf😉

andrej..taky pujdeme do nanny od jablotronu, prave googluju nejlepsi ceny😉

Jeste dotaz..budete resit neco jako zavinovacku do autosedacky?

andreasek82
23. bře 2009

makoushi ahoj..
my taky budem mit postylku pouzitou, pro zmenu zase po mne 🙂
chtela jsem se te zeptat.. cim ji budete lakovat? aby to bylo nezavadne vis..
a jo.. je fakt, ze mozna bude mit nestandardni rozmery, to me ani nenapadlo.. a sakra..
tom zase vcera cely den maloval a jeste varil svickovou, tak byl vecir taky grogy.. 🙂
jeste ze je mame, co? 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru