Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

makoush
autor
31. říj 2008

Jen, a jak to v praci berou? dobry?

Jinak doufam, že naše řady brzy rozšíří ještě někdo další abysme se tu samotinky nebaly 😉

sop
31. říj 2008

Jé ahojky holky 🙂
tak koukám, že se ty bacily rozprskly, tak to jsem ráda.
No já jsem už v 13+4, tuto středu jsem byla na poradně, ale nedělal mi UTZ, tak jsme s mimišem na sebe nemávaly....ale doufám, že je vše ok. Už aby měl člověk ty pohyby a věděl, že s etam mrňous vrtí 😀
Jinač musím zaťukat, že nevolnosti až takové nemám....teda nemusím dřepět nad mísou, jen mi je občas divně, ale poslední týden už nic-ťuk ťuk.
Zato mě strašně bolí záda a hlavně dnesk, protože chystám plno věcí na zítřejší oslavy-slavíme narozky v rodině.
V práci jsem to řekla asi tak od toho 10.týdne.
Jinač já jsem v květnovkách, tak sem taky budu kukat, ju??
Tak pa...asi už všechny chrníte-no to jste chytré holky, jen já tu blbnu 😒

andreasek82
1. lis 2008

ahoj holky, ja mam cely den zaludek nejak na vode..
pri pomysleni na jidlo mi neni nejlip, i kdyz nakonec to snim, ale proste nemam nejak extra na nic chut, ba naopak.. akorat na co by chut byla je stavnate ovoce a zelenina.. zajimave.. 🙂
jste na tom podobne?
holky, mela jsem strach, protoze u toma v praci meli dva lide zloutenku, byl na testech a je to negativni, tak jsme si oddechli..
sop, no mas stigro, zes sem take nakoukla.. 🙂
dobrou noc vsem tehulkam! 😉

luci23
3. lis 2008

Ahoj holčiny, mám na vás dotaz. Konečně si myslím, že se nám zadařilo. Mám 6 dnů zpoždění, pozitvní těhu test, sice ještě čárka není jako kontrolní, ale je hezoučká 🙂 a teplotu jsem měla hezky 37,2.. a dnes jsem ji měla jen 36,9. Nevím, jestli je to normální, vím, že plaším, ale tak dlouho jsme se snažili a teď se děsím každé blbiny.. test byl ráno stejný. Jinak mi bolí břicho jako před ms, hlavně večer, mám zácpu, vůbec nemůžu na velkou, nebo jinak, ono by to šlo a hrozně to bolí, už nemůžu ani sedět. A taky se mi objevily modré žilky na prsou, takže si myslím, že těhu jsem, ale bojím se té teploty, co myslíte, plaším zbytečně? Děkuju moc za rady a držím pěsti!

andreahrbacova
3. lis 2008

Ahojky Luci,tak zdravím těhulku,zkus znovu ten testík,uvidíš že tam bude druhá čárečka,Tvá teplota k tomu optimálně nasvědčuje.a neboj že ti klesla.Já ji měla vždycky tak 39,9 nebo 39,8 a jsem v tom.Takže tě za chvilku budu vítat mezi nás.Té teploty se vůbec ale opravdu vůbec neboj,to ti musela klesnout mnohem míň třeba na 35stupňů

andreasek82
3. lis 2008

luciku, pokud je test pozitivni, je to jasne 😉

andreahrbacova
3. lis 2008

ježišmarja co já tam napsala za blbost myslela jsem svoji teplotu 36,9 nebo 36,8,omlouvám se 😀

andreahrbacova
3. lis 2008

mě se na testíku taky nejdříve neobjevila druhá čárečka,ale asi o tři dny tam byla,bylo to asi ještě brzo,hupni pro testík.

luci23
3. lis 2008

Holky díky moc za podporu.. docela jste mě uklidnily 🙂 Tak já testnu zítra a dám vědět 🙂

andreahrbacova
3. lis 2008

určitě,a dej vědět,ale jak říkám s tou teplotou si nedělej vůbec hlavu pokud ti razantně neklesne je to na výborné cestě

vov
3. lis 2008

Ahoj holky, nakukuji k vám 😉 Dnes jsem si dělala další test a 2. čárka trochu zesílila, ale mnohem méně, než jsem doufala 😒
Jen, teda holka, protrpěla sis své. Moc držím palce, aby Ti bylo po zbytek těhu dobře!!
Makoush, Ty takhle trpíš a cestuješ? Tedy, jestli mimčo bude po Tobě, bude úžasně silné.
Sop, jak dlouho jsi nevolnostmi trpěla?
Andreasku, tělo si řekne, na co má chuť 😉 Hlavně abys něco jedla, to je důležité.
Já cítím jen tlaky někdy na pravém, jindy na levém vaječníku a mám citlivá prsa, jinak paráda. Vlastně je mi bááááječně 😵 Jen si moc přeji, aby čárka sílila a bylo to opravdu normální zdravé těhu (ne třeba mimoděložní nebo tak něco).
Luci23, teplotka je pořád v poho, neboj a kdyžtak zkus testík, jak radí holky 😉
Andrea, jak dlouho už jsi těhu a jak to zvládáš?
Holky, mějte se bájo 🙂

andreahrbacova
3. lis 2008

no jsem v druhém měsíci,zvládám to zatím v pohodě,tíém myslím,že nezvracím a až na malé nevolnosti je mi fajn.Ale jsem dosti unavená,tak pořád spím,jsem stejně na nemocenské,tak si to můžu dovolit.Ale pořád si říkám,snad prcek dobře roste a vše bude v pohodě,srdeční ozvy jsou,to mě uklidňuje

andreasek82
3. lis 2008

vov, jsem 5+5tt podle doktorky a ultrazvuku, podle vypoctu na internetu jsem nekde i 7tt, ale doktorka vi urcite vic.. 🙂
s tim, ze telo si rekne, na co ma chut, mas asi pravdu, snazim se tim ridit.. 🙂
uz jsem malicko pohubla, ale asi jen kilicko nebo dve..
jinak mam citliva a vetsi prsa, modrou zilni kresbu, v brichu me obcas pichne a nekdy boli jako pred ms..
ale urcite nijak netrpim, spis bych rekla naopak, je mi moc fajn.. 🙂 doufam, ze take mimiskovi vevnitr.. 😉

andreahrbacova
3. lis 2008

andreasku,já to mám taky jinak,jinak to mám podle poslední menstruace a jinak podle doktorky,tak věř doktroce

makoush
autor
3. lis 2008

ahojda devčata, tak jsem se prave vratila od Dr. Chtel mi napsat neschopenku kvuli nevolnostem, ze je pry lepsi nezdo sebe neco cpat, byt v klidu, nemuset vstavat brzo a odpocinout si kdy se cloveku chce...hahaha jenze na nasledujici 2tydny uz mam pracovni plany..tak se zasmal a pry az budu chtit, tak mi ji napise.. Jinak moruše (tak mimi rikame) ma 2 ruce, 2 nohy, 1hlavu, loket, ucho a pekne se vrti..pripadam si jako kdybych prave prisla z nejakeho super filmu 😀 za 14 dni mam geneticke testy, tak snad budou ok.

vov.. no, proste mam takovou cestovaci praci, takze mi nic jineho nezbyva. Ale pocitam,ze tyto dva tydny jsou moje posledni "cestovaci" Kazodpadne decko bude pekne kvitko, vzniklo v pyrenejich ve stanu po 25km pochodu 😉 a vydrzelo i 48hodinovou cestu do cr

Jinak holky pozor!! na nevolnosti na mnoha diskuzich doporucuji Gastrocynésine, ja si to koupila, slupla 4 bobule a muzskej chemik pak studoval slozeni. A bacha, obsahuje to Strichnin a nicotin. Sice 75mg*10-8 (deset na mínus osmou) ale i tak. Doktor mi rekl, ze brat to nemam a ze radsi kdyz bude blbe, napise mi neschopnost a da torecan. Ten je pry narozdil od homeopatik schvalen a testovan..i kdyz taky neni extra košer.. Takze pokud byste si nahodou nektera chtela ulevit, tak to Gastrocynésine asi neni dobrá volba.

makoush
autor
3. lis 2008

andrej: ono na tom internetu to pocitaji od prvniho dne posledni MS, takze to klidne tech 7tydnu byt muze no a dr. to asi pocita podle velikosti, tzn. od poceti. Kdyz si to takhle spocitas, vychazi ti to?

syrael
3. lis 2008

Zdravim vsechny trpelivky!
Ja jsem taky neco jako expert na dane tema - mam za sebou 3 ZT. Nastesti uz mam doma Kubajsnika, takze ty posledni dve jsem vnimala v relativnim klidu. Clovek uz se tak nepozoruje, nedesi se kazdyho pichnuti a kdyz to prijde, tak nejak uz to tusi...Nicmene rozhodne uz mam plny kesky byt rekordmankou v podobnym odvetvi☹
Kazdopadne musim ale rict, ze otehotnet znovu prakticky nepredstavoval , alespon u me, ani jednou problem. Horsi je to s tim, jak to dopadne...Drzim palce!

syrael
3. lis 2008

Omlouvam se, pretukla jsem se v tematu - loatri do zamlklych...Omlouvam se a moc vsem gratuluju!

andreasek82
3. lis 2008

andrej budu verit doktorce 😉
makoushi, jj, tak mi to vychazi.. 🙂

andreahrbacova
3. lis 2008

no já jsme z toho jelen,teď jsme tady měla mamku,byla mi zařídit v nemocnici u kamarádky genetický skrinink,a ta kamarádka říkala,že se mám řídit podle toho kdy jsem měla poslední menstruaci,tak já už opravdu nevím,v kterém jsme,tak sjem si to tady zase změnila a ups už jsem tady ve 12tt.Já opravdu nevím,jak se řídit

vov
3. lis 2008

Makoush, tak to bude akční mimčo!! 😀 Díky za varování ohledně léků. Myslím, že dokud se na cestování cítíš, je to ok, ale až se to mimču líbit nebude, asi bych to zbytečně nepokoušela. Já jsem ráda, že "to naše" počkalo na relativní období klidu po dovolených a výletech. I když teď jsem byla o víkendu ve škole a sedět 11h nebylo nic moc..
Holky, jak to máte se sportem? Chodíte někdo běhat nebo na spinning? Mně manžílek říkal, ať s tím teď chvíli přestanu a až budeme vědět, že je opravdu "uchycené", můžu si chodit do fitka dál.. Co myslíte vy?
Holky, prosím Vás, jak se to těhu počítá? Od jakého dne? Já myslela, že je to ode dne oplodnění, tedy DPO?!
Díky a mějte se všechny bájo 🙂

andreahrbacova
3. lis 2008

vov,tak já bych to asi s fitkem nepřeháněla,spíše procházky,těhotenské cvičení,ale na žádné posilovací cviky,co s etýče i břišních svalů bych s evůbec nepouštěla,a spinning taky ne.Nesmíš se moc upotit a tak

andreasek82
3. lis 2008

andrej no tak vidis, clovek aby se v tom vyznal.. 😅
vov no to prave nevim, ale resime to tady s andrej a pry od 1. dne posledni MS.. to uz bych byla pomalu v 7tt, ale podle dr. jsem v patem.. 😕

jenniffer
3. lis 2008

Makoush: v práci teda z mý absence moc nadšený nejsou, musí totiž dělat i moji práci. 😒 Holt nic jiného jim nezbývá. Nevolnosti mám pořád a v práci by to teď fakt nešlo. ☹ Hned jak mi bude zase dobře, mám v plánu se do práce vrátit. Doufám, že nevolnosti ustoupí na konci třetího měsíce. Jinak se asi vážně zblázním. Občas, když je mi fakt zle, si v duchu povzdechnu, jestli mám tohle vůbec zapotřebí. Ale tyhle myšlenky rychle pouštím z hlavy, miminko už je v bříšku a dává o sobě vědět, přeci něco vydržím! 😀

Vov: s tím sportem bych to nepřeháněla. Přesně jak píše Andrea. 😉

andreasek82
3. lis 2008

jenn na praci ted nemysli.. soustred se sama na sebe s mimiskem, to je ted ze vseho nejdulezitejsi.. 🙂
holky stejne je to zazrak, co? 🙂

sop
3. lis 2008

Ahoj kočandy, zdravím při pondělku....
vov: mě až tak hodně nevolnosti nepostihly, ale začalo mi být divně od žaludku tak od 6-7.týdne hlavně ráno, zajídala jsem to piškotama už hned v posteli a docela v poho...nad mísu jsem neletěla. Hodně mi vadí pánský sprej, to jsme manžu posílala sprejovat se do jiné místnosti 😀 No a teď už mi týden nic nebylo.....ale neměla jsem ty "divné pocity" každéo ráno...tak jen občas.
Takže jsem strašně vděčná za to, že nedřepím na WC-z toho jsem měla šílený strach. No a ťukám aby mě to ještě nepostihlo 😅

sop
3. lis 2008

andreasek: zázrak to je, to máš pravdu. A moc krásný zázrak.....takový "vetřeleček " v břušku 🙂

andreasek82
3. lis 2008

sop 😵
dobrou noc holky a zase zitra, snad tu budete! 🙂

jenniffer
4. lis 2008

Sop: tak to patříš mezi ty šťastné těhule, co nezvrací. Upřímně závidím. 😉 Hezky si těhu užívej. 🙂

Andrea: zázrak to fakt je!! Ten nejkrásnější zázrak na světě. 😵 Myslím, že hlavně my, co jsme se snažily delší dobu, to dovedem pořádně ocenit.

Zatím se mějte a opatrujte ty svoje "vetřelečky" v bříškách. 🙂

vov
4. lis 2008

Ahojky holky, díky za názory ohledně sportu, držím se jich! 😉 Dnes ráno jsem chtěla na pilates, ale přečetla jsem si, že normální pilates není vhodné pro těhu, tak jsem zase zůstala doma.. Ale zítra jdu na fyzioterapii, tak se zeptám na cviky, která mohu dělat doma 😵
Holky, včera jsem měla děsný pocit cestou od metra, že krvácím, ale naštěstí nic.. Jen jsem z toho měla náladu pod psa ☹ Holky, máte někdo výtok? Já od té doby, kdy jsem měla pocit, že se dostaví MS, musím nosit slipovku. Je to blbá otázka, já vím, ale netuším, zda je něco špatně u mě, nebo je to "normální"? O pozitivním testu nechci nikomu říkat, proto se nemohu ptát kamarádek. Asi jsem hloupá, ale nechci křičet do světa nic, o čem si nejsem jista, čárky na testu jsou pořád slabé a to už jsem 21 DPO.
K doktorovi jdu až příští týden 11.11.

A jak jste na tom vy? Jak je při úterku? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru