Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

andreasek82
23. bře 2009

makoush a budete kupovat ten monitor i s tou podlozkou navic nebo ne?

makoush
autor
23. bře 2009

andrej...lak muzskej jeste neresil. Ale neboj, bude 😉 určite bude davat nejaky vodou reditelny, ale vic nevim. Az nejaky koupi, tak ti napisu značku a typ,ju? Monitor jen s jednou podlozkou. V nejhorsim proste tu podlozku premistim do jine postylky/kocarku apod. Je to asi o pohodli a kdyz vezmu,ze podlozka navic je cca 700-800Kč, to si radsi za to koupim neco jinyho. Rozmery postylky, pokud je po tobe, tak by mela mit nejaky unifikovany rozmer, cca 60x120 (to ma ta nase, je delana doma ale pry prave podle nejaky standard matrace) - a nastesti tyhle rozmery jsou stale k mani..

andreasek82
23. bře 2009

makoush diky za info, budu rada, kdyz sem pak pisnes znacku a typ laku.. ja bych taky asi koupila jen tu jednu podlozku.. je fakt, ze je to par set navic a kdyby byla joo potreba, tak se da urcite kdykoli samostatne dokoupit..
ty rozmery postylky musime vyzjistit, momentalne je rozlozena, takze vubec netusim..
hezke odpoledne.. jsem po obede a v praci, sotva funim 😀

vov
23. bře 2009

Ahojky, tak nám zablokovali v práci přístup na soukromé e-Maily, tak využívám toho, že na Koníka ještě můžu 😀
Holky, jaké povlečení budete kupovat? Hybler nebo jiné?

andreasek82
23. bře 2009

vov ja jakekoli ze stopro bavlny, co se mi bude libit 🙂

makoush
autor
23. bře 2009

vov..zablokovali? a to jen konkretni servery? vsak neboj, za chvili ti to uz bude jedno, az nastoupis na md..😉 do ty doby uzivej aspon konika nez ti ho taky killnou.. Posteradlo koupim napinaci v ikee. Jen nevim, jak velka ma byt perinka, i kdyz v prvnich mesicich to stejne spi v zavinovacce nebo v zavinovaci dece. Navic si stale pohravam s myslenkou spaciho pytliku...

vov
23. bře 2009

Ahojky, asi chtějí ušetřit náklady, tak zablokovali soukromé E-maily a je mi jasné, že už jsem v evidenci, neboť koukám na další nevhodné stránky 😉 Ale co, já jsem dnes tak krutě unavená, že je mi to snad i jedno 😅
Andreasku, ten Hybler je český výrobce a dělá z bavlny. Holky, zajdete do nějakého obchůdku se na to podívat, nebo objednáte přes net?
Makoush, do Ikea se chystám už dlouho, tak jestli mají prostěradlo, připisuji do svého seznámku v hlavě (prostěradlo, osušku, žínky, možná matraci?,...) Pytel Popoliny jsme málem koupili na výstavě, myslím, že je to fajn věc. Nebo zavinovačku, jen se také musím porozhlédnout po materiálech.
Líbila se mi deka jako zavinovačka i vhodná do autosedačky (měla připravené díry), ale manžílkovi nevyhovoval materiál, tak teď nevím, kde mám shánět něco jiného 😉 Jinak to bylo v obchůdku z detskedeky.cz

makoush
autor
23. bře 2009

vov..vsak uz to mas za par. Ja teda uz nejsem schopna cokoliv..takze na blacklistu jsem na 100% Koukala jsem na stranky Ikeii a maji docela dobrou cenu tech natahovacich prosteradel, takze vezmu tak tri kousky. Popovak - na ten jsem taky koukala, ale pozor, kdyz budes latkovat. Na nekterych diskuzich holky psaly, ze se jim pak plne pratahovala guma pres tu naducanou plinu. Ja bych asi sla do spaciho pytle, co ma rozepinani az dolu abych ho nemusela sundavat a nadavat po kazdym prebaleni..navic si rikame,ze kdyz s ditetem chceme podnikat vylety a tak,tak by bylo dobry aby si na spacak zvyklo co nejdriv 😉

Jinak zavinovacku do autosedacky jsem prave koupila na mmb 😉

makoush
autor
23. bře 2009

vov..promin,pisu jak cunik..chtela jsem rict "se jim pak spatně pretahovala guma pres tu naducanou plinu" 😔

andreasek82
23. bře 2009

vov asi se spis pujdu juknout do obchodu na to povleceni a koukala jsem na toho hyblera, ma pekne a cenove prijatelne.. ja na stoprobavlne trvam, to je to nej.. i pro sebe ji mam nejradeji 🙂
do ikey urco pojedem, ted v nedeli uz bychom meli mit hotovo komplet, skrine, vymalovano atd.. takze uz muzu prat vecicky a nakupovat a nakupovat 🙂

makoush
autor
23. bře 2009

jinak povlečení apod. maji trebas tady: www.ebutik.cz 😉

vov
23. bře 2009

Ahojky,
Andreasku, to je super, že budete mít vše nachystané a budete v klídku zvelebovat pokojík pro mimi 😵
Makoush, já jsem tu větu pochopila 🙂 Vždyť je výzkumy dokázáno, že našemu mozku stačí vidět první a poslední písmenko a dá si slovo dohromady 😉 Hmmm, máš pravdu, Popovak by mohl "zadrhávat" o plnou látkovku...
A jakou zavinovačku jsi na MMB koupila? Kdyžtak pošli odkaz 😉
Jinak manžílek byl v pátek v hospůdce a kamarádi se prý do něj pustili, že mě nemá asi dost rád, když mě nechá používat látkovky, prát to a ať si prý představí, že tam po po.... plenkách dám prát jeho košili 😀
Každý má hold představy jiné 😉
Holky, budete používat šátek? Já chci hned od malička, jen nemám jasno ve značce, ale líbí se mi možnost mít volné roce, mimčo u sebe a klidně s ním tak cestovat MHD..

jenniffer
23. bře 2009

Ahojky, v tom ebutiku mají vážně dobrý výbě, už jsem na jejich stránkách byla. Slyšela jsem na ně dobré reference. 🙂 Jinak materiál volím jedině 100% bavlnu, stejně jako na oblečení pro mimi. Hyblera neznám, hned jdu studovat na net. Zavinovačku do autosedačky jsem zatím neřešila. Upřímně řečeno nějak mě nenapadlo, že bych ji mohla na léto vůbec potřebovat. 😅 Holky a co peřinky do kočárku? Slyšela jsem chválu na věci od Emitexu. 😉
Vov: šátek jsem taky zvažovala. Bratranec v něm nosil synka často. Manžel je ale skeptik, takže to asi nedopadne. Tvrdí, že při mojí "šikovnosti" do něj děcko v životě "nezamotám". 😀 Jestli chceš zkušenosti s šátkem kontaktuj koníkářku Gedren. 😉

makoush
autor
24. bře 2009

bré ráno..dneska nám v pět začal "zpívat" nějaký krákavý pták pod oknem 😠

vov...šatek taky pořídím, resp. čekám, jestli se ke me nepřikulí od nějaké kamarádky. Většina z nich šátek měla. Jinak existujou půjčovny, kde si můžeš zkusit, který ti bude nejvíc vyhovovat. To samé je i pro ergo a manducu. Jen co me trochu zaráží, ze pokud budu mit dite v šátku/ergu/manduce apod. ze jeste stejne budu muset mit na zadech batoh s cerepetickama (plinky, podlozka, pripadne dalsi oblecky, piti, doklady...) tak se bojim, abych pak nevypadala jak jedna velka koule 😀
Jinak zavinovačku do sedačky beru od Emitexu (http://www.emitex.cz/zavinovacky-na-autosedacku...), fleesovou (koukam,ze pani uz nema aktivni link, neb jsme se vcera domluvily..) Přeci jen, v květnu je někdy ještě hnusne, tak abych mela nejaky teply kousek. Navíc si myslim, ze se uzije i v lete, kdybychom byly nekde venku (u ohně, na zahradě nebo rano někam jeli apod.)

jen..peřinky do kočárku..joo to taky nevím. Váhám, jestli jsou třeba, jestli nestačí jen nějaká fleesová deka nebo tak nějak - třebas, ze dite dam do zavinovací deky, nebo pouziju tu zavinovačku do autosedačky plus deku a nebo polštář...Moje mati me pry přikrývala polštářem - a to jsem letnák, ale tehdá prý bylo hodne sychravé léto..

Nevíte, jak velká by měla být peřinka do postýlky?

vov
24. bře 2009

Dobré ránko,
já si myslím, že peřinku a polštář také nebudu teď shánět.Jinak velikost peřinky asi koupím podle rozměrů povlečení, viděla jsem snad jen 2 různé rozměry.
Jo, jo, Látkovky.cz šátek půjčují, dokonce mají v dubnu otevírat Show room, tak se tam chystám 😉 Nosítko jsem zkoušela Beco a bylo to super, jen ta cena 😒
Holky, dnes ráno jsem vstala v 5:20 s ideou, že si půjdu ráno zaplavat. V klidu jsem se nasnídala a v 6h vyrazila na metro, přestup Florenc a na Můstku hláška, že trasa je uzavřena, ať jdeme na tram, tak jsem si dala další přestup na tram na Můstku, pak opět přestup na Andělu a v 7:15 jsem konečně byla na Smíchově v bazénu.. Autem mi to trvá asi 15min! Ale jinak voda super, narvala jsem se do svých plavek a jak píše Makoush, po těhu mám nárok na nové 😀 a dala jsem si osvěžující 1km. Jestli nechytnu nějakou infekci, musím chodit častěji, je to úžasný pocit 😉
Díky za tip na E-Butik!!!
Makoush, to je luxusní představa, že budeme v létě sedět venku u ohýnku 😵
Těším se na lepší počasí a výlety!!!!!!!

vov
24. bře 2009

Jenn, ještě mě napadlo, jaký šátek používá Tvůj bratranec? Mohla bys mi, prosím, napsat značku, s kterou je spokojený? Děkuji 😉

mapich
24. bře 2009

Ahoj holky, můžu se přidat? My se snažili 14 měsíců a minulý týden jsem objevila //krásný čárky, k dr. jdu až 7.4. tak jen čekám.... 😢

andreasek82
24. bře 2009

mapich, to jdes k dr. stejne jako ja, take 7/4 🙂
tak budu drzet palecky, at si tam mimisek krasne vegeti 😉

jenniffer
24. bře 2009

Mapich: gratuluji ke //. 😵 😵 Jasně přidej se k nám. Neboj, dočkáš se, 7.4. je tu za chvíli.... 😀

Mak, my budeme mít rozměr postýlky 120x60 cm. Jak píše Vov, standardně se prodávají 2 rozměry povlečení. Já budu kupovat ten menší - peřinka 120x90, polštář 60x40. Myslím, že to musí bohatě stačit. Až dítko přemístíme do větší postýlky, koupíme i větší peřinku a polštář. 😉

Vov: Jsi borka, takhle plavčit po ránu. 😵 Já si dát ráno 1km v bazénu, tak jsem celý cen neupoužitelná. (Teda teď pochybuju, že bych vůbec tolik uplavala. 😅 ) Jsem poslední dobou pořád nějaká unavená. Sport bych ale potřebovala jako sůl. Přibírám teď skoro kilo týdně. 😠

Já už chcííííí léto. Ta představa ohýnku je super. Nejraději bych to zrealizovala hned. To by ovšem u nás nesmělo sněžit! 😠

andreasek82
24. bře 2009

jenn 😀 ohynek asi jeste nehrozi pri pohledu z okna 😅
my se rozhodli, ze si jeste do porodu udelame hezky prodlouzeny vikend, tak jedem sem, jak budou velikonoce na tri dny, samozrejme i s bellinkou 🙂 http://chatakacerov.unas.cz/ uz se moc tesim..
to je porad nejaka rekonstrukce doma a prace a skola a vubec, tak si musime jeste neco uzit.. 😀
hezky vecir holky! 😵

makoush
autor
25. bře 2009

bré ráno...

mapich..gratuluju ke dvoum // 🙂 jen se přidej, bude nás víc. Neboj, však ono to uteče, právě včera jsem si říkala, jak to letí, ze před nedávnem jsem netrpělivě kontrolovala dve carky a tech uz mam hybajici se břuch..

Dneska jdu na vahovy odhad, tak jsem zvedava, o kolik nam dítko za 3 týdny nakynulo. Včera jsem se celkem lekla, protoze mi prislo, ze se malo hejbe..dokonce ani muzskej ji neslysel. No, tak jsem zacinkala na tibetskou mísu😉 a zabralo to..pěkně me za to nakopala 😀 ale uklidnilo me to a mohla jsme si jit v pohode lehnout..

andreasek82
25. bře 2009

makoush 😀
to jdes na vahovy odhad normalka ke svemu dr.?
ja bych take chtela vedet, kolik ta nase prdola vazi.. minule mi jen poslechl srdicko, tot vse 😠
ted se odbyt nenecham, 7/4 jdu ke svemu dr. do berouna a 15/4 jdu na bulovku na velky utz, tam budu take rodit, tak budu chtit vse vedet.. 🙂
hezky den 🙂

jenniffer
25. bře 2009

Andreo, ten víkend bude určitě stát za to, podle netu to tam vypadá moc pěkně. 😉

Ten váhový odhad by mě taky zajímal. Podle čeho to odhadují? Měří mimčo na utz?

Mak, úplně chápu tvoje pocity, když se mimčo málo hýbalo. Před několika týdny jsem si večer uvědomila, že jsem vlastně celý den mimi vůbec nezaznamenala. Samozřejmě, že jsem hned začala vyšilovat. Holt člověk se na netu dočte nejen to užitečné, ale taky třeba smutné příběhy. Okamžitě mě napadaly myšlenky na placentární infarkt aj., no hrůza. Přemlouvala jsem mimi, aby se pohnulo a ono zrozna jako na potvoru nic. Za další hodinu už jsem nevydržela a šla to svěřit manželovi. Vzpomněla jsem si, že mi kdysi psali z Rodina.cz v mailu, že budoucí tatínek může slyšet srdíčko mimča přes bříško. A tak manžel začal poslouchat. Nejdřív nic a pak najednou s rozzářeným obličejem vykřiknul "já ho fakt slyším". Do dneska nevím, jestli vážně slyšel srdíčko mimča nebo moje, ale ať to bylo jak bylo, efekt to mělo obrovský. Uklidnila jsem se, že je vše O.K. a taky bylo. Za chvilku mimi krásně zakopkalo. 😵 😵 Dneska bych už byla chytřejší. Buď bych způsobila nějaký hluk nebo se uvelebila do polohy, kterou mám vypozorovanou, že mimčo nemá rádo. 😅

Zítra jdu do poradny. Tak držte palce, ať je vše O.K. 🙂

jenniffer
26. bře 2009

Holky, kdepak jste? 🙂
Dnes jsem byla na kontrole u dr.. Nález na čípku se nezměnil, pořád CS1, jupíííí. 😵 Přesto jsem dostala zákaz dlouhého stání a dlouhých procházek. Mám sledovat tvrdnutí břicha, kdyby tvrdlo a měklo několikrát v krátné době za sebou, mám okamžitě přijet do nemocnice. Zatím mi bříško netvrdlo, ani vlastně nevím, jak by to mělo vypadat, kdyby tvrdlo. Má to tvrdnutí taky bolet? 😅 Mimís je prý zadečkem dolů, kdyby se do příští kontroly neotočil, tak prý dostanu návod na nějaké cviky. Jinak mě objednali na utz na 8.4., už se nemůžu dočkat. Doufám, že se konečně dozvíme, kdo se vlastně v mém bříšku skrývá. 😵 Na příští kontrolu mám dojít za 3 týdny. Mám s sebou vzít i manžela a oba půjdeme na krev. Asi to bude kvůli mému negat. Rh faktoru. 🙂 Manžel z toho měl "obrovskou radost", že bude muset zase sedět mezi ženskými v čekárně na gyndě. 😀 😀 Upřímně ani se mu nedivím. Taky bych se na jeho místě necítila úplně nejlíp. 😅

makoush
autor
27. bře 2009

Bré ráno...

tak mám dnes poslední pracovní den...je to ale pěkně zvláštní pocit...

Jinak u mého dr. všechno proběhlo ok. Dítě má 1850gramů a pěkně na nás mrkala 🙂 asi nechapala, o čem se to s dr. bavím. Jak bylo těsně po pádu vlády, tak jsme celou poradnu měli na téma dr. Rath, 30Kč poplatky, zdravotní systém v evropě 😀 😀 Jinak fakt netuším, jak dělají ty odhady. Na druhou stranu je to pouze "odhad" a odchylka měření je plus/minus 500gramů a toleranční mez plus/minus 250gr...takze více méně takové věštění z křištálové koule..

vov
27. bře 2009

Makoush, přeji pohodový poslední pracovní den!!! 😉 Netrap se dnes v práci moc dlouho. Barborka pěkně roste, to je dobře!! 😵
Jenn, super, že se čípek již nezkracuje!!! Snad bude brzy lepší počasí a budeš moc alespoň na krátkou procházku.
O tvrdnutí břicha jsem četla, ale nevím, jak se projevuje, mně je kolikrát jakoby zle od žaludku, hůře se mi dýchá a manžel když sáhl na břicho, tak říkal, že je hrozně tvrdé.. Nevím, zda je to ono? U mě jde spíše o důsledek stresu.. Jakmile na většinu podnětů zapomenu a doma se uvolním, je mi lépe.
Otočení mimča cvičením jde, ještě je čas, neboj. Na druhou stranu je fajn, co v dnešní době vše vyzjistí. Naše mamči to měly podstatně těžší.
Andreasku, krásná chatka!!! Užijte si tam báječný víkend!!!!
😵

makoush
autor
27. bře 2009

vov..diky. vsak neboj, dneska uz toho moc neudelam..musim odevzdat pocitac a ostatni veci, takze to bude jen v duchu organizacnim..

jen..bricho mi tvrdlo nekdy okolo 18-20týdnu. Popsat se to da asi jako takova křeč, jako ze najednou citis, jak se ti svaly stahnou..dr. mi na to doporučil horčík a od te doby me vysetruje i vnitrne. No, pak to po cca mesici ustalo. Kdyztak je tady na to tema, tak tam jukni

andreasek82
27. bře 2009

makoushi tak to uz je pekny macicek 🙂
vov a jenn jj, uz se tam moc tesime.. konecne trochu odpocinku 😵
nejde mi v praci pc, tak pisu od kolegyne, ach jo..
kdybych uz se sem nedostala, tak vam preji pekny vikend..

kallimer
27. bře 2009

Ahoj holky,

zdravím po delší odmlce 😉. Je mi pořád hrozně - včera to bylo snad nejhorší, ale snad je dobré znamení, že se miminku daří dobře. V úterý jdu na kontrolu a už se nemůžu dočkat - strašně se těšim, ale mám i strach, aby bylo všechno v pořádku. Jinak Dr. mi říkal, že už se mám začít dívat po porodnici...

Andreasku: ty si z Prahy viď? kde budeš rodit ty? (jestli se můžu zeptat) 😉

stejně je to divný - mimčo ani nekope, ani nemám bříško a už si mám vybírat porodnici.

mapich: moc gratuluju //

Mějte se moc krásně a bříškům Zdar 😎

jenniffer
27. bře 2009

Mak, tý jo poslední den v práci....Vůbec si ten svůj nedovedu představit. Asi zvláštní pocit, že? A mimochodem bylo nějaké rozlučkové pohoštění? 😀

Vov, to ty už se určitě nemůžeš dočkat, až půjdeš na MD, co? 😉

Kal, vydrž, přejde to, uvidíš!!! 🙂 Jestli to bude probíhat jako u mě, tak od 12tt se to začně lepšit a po 15tt už nebudeš vědět, co jsou nevolnosti. Mě bylo hrozně zle, nebyla jsem schopná skoro nic sníst, natož nějak normálně fungovat. Kolikrát jsem neměla daleko k myšlence, že za takovou hrůzu mi do děcko nestojí. 😔 Dneska už na všechno jen vzpomínám a vím, že mimi za to stojí! 😉 A říkám si, že se to vlastně dalo vydržet. 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru