Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

andreasek82
28. bře 2009

kallimer ja budu rodit na bulovce.. mame to fakt kousicek.. uz jsem zaregistrovana od 12tt..

kallimer
31. bře 2009

Ahoj holky,

tak sem dneska byla na kontrole a srdíčko prckovi tluče a mám 27mm 🙂. Tak sem strašně ráda, snad to půjde takhle dál. Za tři tejdny nás čeká kombinovaný skrening - tak doufám, že bude všechno ok.

andreasku: já taky uvažuju o bulovce 🙂 mají tam prej novou dětskou jipku a porodnice prej neni špatná 🙂. Jinak registrujou až od 12 týdne nebo i dřív ? Já aby měli ještě volno 😀 .

Mějte se krásně a bříškům zdar 😎

jenniffer
31. bře 2009

Kal, dobrá zpráva... 😵 😵 Screeningu se neboj, určitě bude všechno ok. 😉

Dneska mi napsali v mailu z rodina.cz, že v sedmém měsíci se může přibrat 1-2 kg. Tak to mě tedy fakt nehrozí, v mém případě tam zapomněli dodat 1-2 kg TÝDNĚ. 😀 😀 Holt bude po porodu co hubnout. 😅
Holky jak budete vybírat kojící podprsenku, tedy jakou velikost? O číslo větší? Začínám pomalu chystat věci do porodnice. Poohlížím se po tom, co vlastně s sebou. Přeci jen zítra začnu 30 tt, tak kdyby něco, aby manžel nemusel nakupovat př. vložky apod. 😅 To by mi asi dal. 😀
Dneska mi taky došel objednaný kojící polštář a hrazdička pro mimi. Hned jsme ji s manželem složili a teď si hrajeme - hračky, co jsou na ní zavěšený krásně rachtají. 😀 Taky jsem zaplatila zálohu na kočárek a postýlku. Už se nemůžem dočkat až to budeme mít doma. 😵

vov
1. dub 2009

Kall, super, že kontrola dopadla dobře, screening bude také v poho, držíme palce!!!!
Jenn, jsi strašně dopředu, o podprdě jsem ani neuvažovala 😉 Ale teď jsem našla, že se má kupovat o 1-2čísla větší, jen nevím, jestli i větší obvod zad nebo jen košíčků?!
Naštěstí dělá mamča v lékárně, takže jí pak poprosím o nějaké ošklivé nesexy kalhotky, vložky a další věci, o kterých ještě nemám přehled 😉
Kojící polštář mi půjčila kamarádka!!! Hurá!! I vaničku a prý až jejich Matěj povyroste, tak mi půjčí i hrazdičku, jsem hrozně ráda, že takové věci nemusím shánět. Jsem hodně skeptická, myslím, že se na dětech teď neskutečně vydělává a pocit, že to musíme mít, je jen reklamní tlak. Vždyť my jsme také jako děti neměli hrací deku, hrazdičku, lehátko, atd.. A jsme opožděné nebo jinak zaostalé? Zatím to nepociťuji 😀
Asi nebudeme kupovat ani monitor dechu, kamarádka před 6ti týdny porodila, monitor nemají a Oliver spí i v jiném pokoji než oni, protože se jim postýlka do ložnice nevejde.. Je to zdravotní sestřička, takže si myslím, že ví, co dělá. Ptali jsem se i jiných lidí a v našem okolí kromě švagrové, která si asi 5x volala záchranku, že začal monitor pískat a přitom malé nic nebylo, nikdo nemá. Tak když nám ho půjči, použijeme ho, ale jinak jeho nákup odkládám na neurčito😉
Ale co si chci koupit, je šátek, aby byl Skřítek se mnou a já měla obě ruce volné 🙂
O víkendu jsme dělali párty, která se protáhla až do 3:15ráno, ale ani jsem se necítila unavená, kamarádky si chtěly sáhnout na hýbající se bříško a Skřítek si asi lebedil, že je alespoň chvíli centrem pozornosti 😉
Holky, jak jste si užily včerejší jarní den?

makoush
autor
1. dub 2009

Zdravím..
Včera jsem byla na výletě v Praze za kamarádkou. Bylo to fajn, prošly jsme z Hlaváku na nábřeží, na Kampu, Petřín, na Hrad..a řeknu vám, že tlačit kočár do toho kopce na Petříně je docela makačka..
Dokonce jsme dostali tu hrazdičku se zavěšenýma blbůstkama na pozorování a několikatery šaty. Sice je ta hrazdicka takovy plastový výlisek, ale jeden z těch lepších-značkových a protoze kamarádka je matka alternativní a plast naprosto odmítá..já ho přijmu na milost a jen tam na to zavěsím nejaký jiný věci na koukání..

jen..o tašce do porodnice jsme se včera bavili s muzským. Byl s kolegou, zkušeným otcem na pivu, a přišel zase se spoustou inforamcí 😉 Kolega ho celkem vydesil, ze pry nas laksni pristup na zarizovani můze zkončit tím, že ja muzu slehnout dřív nebo jít na riziko a pak zbytek věcí bude muset oblítat muz.. Tak jsem hned dostala nakázáno si sbalit aspon tu tašku 😀

andreasek82
1. dub 2009

kallimer, tak to je fajn, ze take uvazujes o bulovce.. no mela bys urcite jit k registraci hned az dostanes prukajdu, vetsinou ji davaji ve 12. tydnu, ja tam byla asi tak hned treti den potom, co jsem ji dostala.. mozna ze uz ji mas, tak bych sla co nejdrive..
jenn 1-2 kg tydne? to mas fuk, urcite jsi ale zacinala s nejakymi padesati kily ne?
ja pred tehu vazila nejakych 68 a ted mam 71, takze jen tri kila, coz je malo, ale zase jsem v zacatku nebyla hubenour.. s tou podprdou jeste nevim.. ale brzy uz to zacnu take vice resit..
vov s tim reklamnim trikem na tom neco bude, ono nakupovat "vocaď pocaď" 😀
ja bych nechtela asi satek, ale to nositko.. jeste se rozhodnu, ja toho jeste moc nemam, cekala jsem porad na to, az budem mit vymalovano, nove skrine atd. a ted uz to je, tak to vypukne 🙂
makoushi takhle te desit 🙂
je fakt, ze clovek s tim nepocita, ale stat se muze cokoliv a my muzem rodit co nevidet..
holky hezky den, slunicko jeste nevykouklo, zlobidlo jedno 😀

jenniffer
1. dub 2009

Vov, jé ty se máš, že mamča dělá v lékárně. 😉 Jsi u zdroje a určo dostaneš i na všechno lepší cenu...nepokrytě závidím. 😵

Mak: já mám hrazdičku i kolotoč nad postýlku s plastovými hračkami. Vím, že většina mamin volí spíš plyšové, ale ty já jsem zavrhla. Je velká pravděpodobnost, že naše mimi bude alergik, tak mi ten plast přišel vhodnější. Prach, co se tam chytí se snadno omyje, nedrží se tam roztoči a když ty hračky sundám, mimi je může s klidem okusovat - teda snad ty námi zvolené plasty nejsou plné ftalátů. 😅

Andreo: jen tři kila? Ty se ale máš....🙂 Jak to děláš, jíš vůbec? 😀 Já jsem +10kg. 😒

S tím reklamním tlakem máte pravdu. Všude je pro mimi k dostání spousta věciček, člověk má pocit, že musí mít všechno jinak nějak ochudí sebe nebo dítko. Chce to holt uvažovat rozumně a snažit se nepodlehnout. 🙂
Holky a co odsávačka a sterilizátor? Budete kupovat? Odsávačku manuální nebo elektrickou? Sterilizátor elektrický nebo do mikrovlnky nebo stačí prostě vyvářet v hrnci s vodou?

vov
2. dub 2009

Dobré ránko 🙂
Makoush, takže taška do porodnice sbalena? 😉 Je fakt, že někdy se ti naši chlapi dozví v hospodě tooolik věcí...
Andreasku, Ty jsi přibrala jen 3kg? Tak to závidím, mé dělo si dělá zásoby a začala jsem opět přibírat, mám nahoře 6,5kg.
Kupovali jste i nějakou skříň pro mimčo? My totiž nenakupujeme, neboť nemáme ty věcičky ani kam dát. Kamarádka nám půjčila vaničku, tak je v ložnici za dveřmi, musíme někde udělat místo, ale opravdu netuším kde, v celém bytě máme jen 2skříně. Holky, kdybyste věděly, kde se dají sehnat šikovné skříňky do dětského pokoje, dejte vědět, ju?
Jenn, je pravda, že jsem za mamči pracovní místo ráda 😀 Dám jí seznam a poprosím, ať vybere kvalitu dle sebe 😉 Hlavně mi může udělat mastičky a pak i lanolín na vlňáčky. Myslím, že i ona je ráda, když jí zapojím, neboť ty starosti, které teď máme s babi a dědou jsou hodně smutné..
Sterilizátor mi prý půjčí kamarádka, je do mikrovlnky. Odsávačka bude potřeba, ale značku ještě netuším, prý je dobrý vysavač..

andreasek82
2. dub 2009

holky jj 3 - 4 kg, jenze jak jsem psala, vy jste treba byly hodne hubene, takze vam to logicky musi vic naskakovat, aby mel mimisek z ceho cerpat, ale ja mela vychozi vahu 68, takze mam ted necelych 72.. 😅
jinak vov s tou skrini, ja mam dve komodky z ikey pro mimiska zatim..
jinak ja se sterilizatorem a odsavackou jeste nevim.. porad nejak veci okukuju, ale nic nekupuju..
dnes je tu nadherne, ale jsem bohuzel v praci a v sobotu mam skolu, ale budu tam jen do pul druhe, ani o chlup dele.. muj posledni pracovni den bude 21. 4. 😉 😀

makoush
autor
2. dub 2009

ahojda..

vov..hahaha je to legrace s tema nasima chlapama. Dneska dokonce ten muj prinesl tasku mimi-veci od své kolegyne. Jen jsou to veci po nas (takovy ty zavazovaci bavlneny kosilky, dupacky bez patentků mezi nozkama apod. uplne me to preneslo do detstvi..) ale berem to, preci jenom darovanym vecem na modu nekoukam 😉 jako domáci oblečky se to bude hodit...

vy budete porizovat sterilizator a odsavacku pred narozenim? Nad tim jsem vůbec neuvazovala..rada bych kojila a pokud to nepůjde, tak tyhle veci jdou preci dokoupit operativne podle potreby...

jenniffer
2. dub 2009

Dobrý večer holky, dneska jen stručný dotázek, mám tam horu žehlení, tak jdu na ni. Potřebuju poradit ohledně holení na intimních místech. Co používáte na zklidnění kůže, já ji mám poslední dobou strašně podrážděnou a ty červený pupínky mě fakt nebaví. 😠

Andrea: už 21.4.? To uteče jako voda... 🙂

makoush
autor
3. dub 2009

jen...zatím si užívej, ze si tam jeste vidis 😀 já jsem už ve fázi, ze přes břicho nevidím ani tuk, takže to delam tak od oka poslepu a musim prosit muzskyho aby aspon kouknul,jestli to nevypada blbe.. 😝 Ale jinak na zklidneni kuze pouzivam uz leta tzv. Jarishův roztok. Dělají ho v lékárně a litr stoji cca 50-80korun.

vov
3. dub 2009

Dobré ránko,

Makoush, to je fajn, že máte nějaké oblečky!!! A co si budeme povídat, když to mimčo několikrát denně převlékáš, je úplně jedno jestli má značkové oblečení, nebo košilku po nás..
Díky návštěvám hospod mé drahé polovičky máme půjčenou vaničku a kojící polštář 😉 I když jednou přišel s tím, ať mi rozmluví látkovky, že si neumí vůbec představit, jak budu pod náporem té práce zničená.. 😅
Ale já se na látkovky těším, spíše bych se stresovala nákupy po obchodech, které opravdu nemám ráda 😖
Kojit chci také, ale jelikož jsem měla zánět mléčných žláz, tak nevím.. Každopádně kamarádka sterilizátor má a když bude potřeba, tak mi ho půjčí 😉 Jinak odsávačku jsem myslela na nudle, až bude mít Skřítek rýmu 😀

Andreasku, končíš už 21.4.? Tak to je fajn!!!A školu jen do 14h, tak to Ti závidím, já ji měla posledně v sobotu i neděli od 8h do 19h a byla jsem totálně KO. Ale je fakt, že si toho pěkného počasí musíme užít 😵

Jenn, a nepomohl by obyčejný dětský pudr? Zkus se zeptat v lékárně 😉

Holky, včera jsem šla z práce v 16h, zašla do školy na konzultačky a jelikož jsem byla brzy doma (kolem 18h), tak jsem stihla umýt všechna okna a uklidit prádlo, které se sušilo z předchozího dne. Mám z toho takovou radost 😀 Jen mi nešly sundat naše okrasné závěsy, nedokázala jsem stát na špičkách, ruce nahoře a poslepu točit lankem, neboť bylo hodně utažené, tak snad to dnes ráno manžílek zvládl a po práci budu moci zapnout pračku, umýt kuchyňskou linku a dveře v bytě a pak se budu moci těšit z voňavého bytečku 😉

andreasek82
3. dub 2009

jenn ja na zklidneni nepouzivam nic, pupinky se mi moc nedelaji, ja uz spis zacinam mit problem jako makoush, uz si tam pomalu nevidim 😀 jinak ekzem na rukou se mi zase zhorsil po umyti oken v gumovych rukavicich 😢
ja si vyberam tu dovcu, tak proto koncim uz 21. 4. 🙂
jinak vov, ja jdu sice do skoly jen asi do pul druhe, ale ofiko ji mam do sedmi, ale nevydrzela bych tam sedet a ma byt krasne, tak se na to vyprdnu, zapisky z prednasek si pak sezenu 😅 ja mam uz taky za sebou jarni uklid, clovek ma z toho super pocit 🙂
tak holky, krasny den.. papaa..

kallimer
3. dub 2009

Ahoj holky,

to je fajn, že už zařizujete a kupujete věcičky a potřeby. už se na to taky moc těšim, ale ještě moc brzo a mám dost času 😉.

andreasek: tak to já asi pošupajdim se zaregistrovat - průkajdu mám od první návštěvy 😉.

Jinak já asi jarní úklid vynechám a udělám si letní úklid - neni mi moc dobře a sem pořád unavená, tak holt okna umeju třeba až v květnu 😉.

mějte se krásně

jenniffer
5. dub 2009

Ahoj holky, včera bylo u nás nádherně, tak jsme začali trošku kulturnit zahradu. Naše okna by taky potřebovala umýt, ale spíš to letos nechám manželovi. 😉
Dneska jsme sestavili postýlku a léhátko, až bude chvilka doplním albíčko.

Andreo, super šatky. 😵 Musím se poohlédnout taky po nějakých nebo alespoň po nějaké těhu sukni. Mám jen těhu kalhoty a v těch bude asi za chvíli teplo. 😅 Sice se mi nechce už nic kupovat, je to přeci jen už na krátkou dobu, tak zkusím sehnat něco, co by eventuelně šlo nosit i po porodu. Zatím se mějte a opatrujte bříška.

andreasek82
6. dub 2009

ahoj tehulky 🙂
jenn diky za pochvalu satu 🙂
a co se tyce zahrady, potrebujeme objednat velky kontejner na odvoz kramu, ktere nam ted lezi na zahrade, taky uz se tesim, az tam bude prijemne posezeni a ne jedno velke skladiste 😀
kallimer jj radeji bez, cim drive, tim lepe.. v praze je opravdu docela tlacenice..
zitra jdu na kontrolu, ale mam takovy nemily pocit, ze na me jdou kvasinky.. 😒 tri roky jsem je nemela a vcera vecer a dnes rano mam takove divne svedeni.. ach jo.. ☹
tak hezky slunickovy den 😉

vov
6. dub 2009

Ahojky, tak hlásím, že testy na těhu cukrovku jsem přežila 🙂 Ani jsem si nedala citron do čaje, dalo se to vydržet, jen jsem pak seděla na chodbě v průvanu, abych to rozdýchala 😉 Holky, braly vám krev ze žíly nebo z prstu? Já čekala odběr z prstu a vzali mi ji 2x ze žíly..
Kall, dělej jen to, na co se cítíš!! Úklid neuteše, bohužel 😉
Jenn, to je fajn, že jste se pustili do zahrádky, to je takové příjemné zvelebování.
Andreasku, co škola? Dalo se to zvládnout? Snad to svědění přejde!!!!
My jsme byli v sobotu na dlouhé prochajdě s kamarády a jejich prcky, bylo to super!! Prodají nám autosedačku, prý i lehátko, možná kočár, který je super, ale ještě neví, zda se ho chtějí vzdát 😉 a přebalovák 🙂 Skvělé!!! Jednou si půjčíme stěhovák, zajedeme k nim a nemusíme běhat po obchodech 😵 Jen tedy tu skříňku nebo komodu na dětské věci...

andreasek82
6. dub 2009

vov tak to jste meli fajn sobotu a vecicky se jiste hodi.. 🙂
ze skoly jsem utekla v pul druhe, pak jsem byla v palladiu nakupovat a pak jsme travili zbytek dne na zahrade, proste pohodicka 🙂
svedeni doufam prejde, zatim to moc lepsi neni 😒
ale zitra jdu na kontrolu, tak se uvidi.. hlavne chci vedet vahu mimiska! 🙂

makoush
autor
6. dub 2009

ahooj,po vikendu...

my si ho moc uzili. Muzskej byl na otvirani reky Doubravy, tak poprve po zime provetral nasi lod..ja jim sla naproti pesky podel brehu a uzivala si jara..no, moc pekny. Jsem byla tentokrat takovy rudy brichouš než vodak..

jinak jsem si tedy zacala sepisovat seznam veci do tasky do porodnice..je toho docela dost,až me to prekvapilo..ted uz to jen nashromazdit na hromadu,uf

Holky, budete si pripravovat porodni plan? My chceme do dvou porodnic ject na vylet, tak si rikam,ze mit ho s sebou na konzultaci asi neni spatny. Clovek aspon vi, o cem se tam s nima bavit...

vov..cukrovkovy testy jsou zahada. Kazdy pracoviste je dela jinak. Me brali krev z prstu 3x. Tobe 2x ze zily, no, to vypada na ten test podle WHO. Coz je fajn, protoze oni maji vyssi toleranční mez.. 😉

andreasek82
6. dub 2009

makoushi, tak jste si vikend take uzili.. 🙂
my jedem na tu sumavu ten pristi, jsem zvedava, jak nam vyjde pocasi..
jinak porodni plan si pripravim, je lepsi neco v ruce mit si myslim nez nemit..
jinak mne taky brali krev z prstu a trikrat a trikrat jsem odevzdala moc..
holt vsude je tomu jinak..
taky uz zacnu premyslet o vecech do porodnice, ale chystat jeste ne, prece jen je u me jeste brzy.. 😉

jenniffer
6. dub 2009

Mak: honem sem ten seznam do porodky šupni. 😉 Porodní plán chystat nebudu, u nás v porodce myslím ani nejsou zvyklí s ním pracovat. 😅 Navíc já vlastně ani nevím, co bych do něj psala. (Hodně se bojím nástřihu, tak bych tam snad jen uvedla, že chci stříhat až při naprosté nutnosti.) Budu asi pěkně vyplašená prvorodička a ráda se nechám vést zkušenou PA a dr.

Vov: vidíš, že se to dá přežít. 😀 Mě brali krev 3x z prstu, moč jsem nedávala vůbec. Určitě dej vědět, až budeš mít výsledky. 😉 Máš super kamarády, osvědčené věcičky jsou nejlepší. Já nejsem zrovna nakupovací vášnivec, takže takové usnadnění nákupů bych jen vítala. 🙂

andreasek82
7. dub 2009

makoushi take prosim o seznamek! 😵
jj jenn, taky budu vyplasena, jak se znam, ale tak ten plan si vezmu s sebou, neco tam napisu a pak se uvidi, stejne
pak dam na doktory, co ja jako laik a prvorodicka si tam budu diktovat, ze? 😀
ja dnes dostala par vecicek od kamaradky a jeste jich pro me pomerne dost ma, tak jsem moc rada 🙂
byl jsem dnes na kontrole, tak mame podruhe potvrzenou holcicku, je pry i spravne natocena, vse v poradku, srdicko a tak.. akorat ja mam nejaky palivy vytok, tak mam predepsane cipky macmiror complex 500 na nocni zavadeni, je jich tam 8..
venku je nadherne, jeste dve hodinky a jde se domuuu.. 😵

jenniffer
7. dub 2009

Andreo, tak to je bezva, že je všechno s mimi O.K. 😵 Ten výtok je naprd, já měla mykózu hned na začátku, tak doufám, že mám už vybráno. Než jsem byla těhu, tak jsem tohle měla asi 2x a vždycky v létě, tak snad letos bude klid. 🙂
Zítra mě čeká utz, doufám, že se konečně dozvíme pohlaví. 😵 Dneska asi ani neusnu, jak budu natěšená na zítřek. 😀 Jestli ale dr. zase řekne, že si není jistý, a tak pohlaví raději říkat nebude, tak budu asi hodně zklamaná. ☹ Manžel říká, že už bych mohla být zvyklá od minula.... 😀 😀
Nakoukla jsem do jiných témat, kde jsou holky zhruba se stejném týdnu jako já a dost se vyděsila. 😅 Tam už mají vše nakoupeno, perou oblečky a povlečení....a já teprve začínám pořádně shánět. 😅

andreasek82
8. dub 2009

jenn, zadny stres, na nakupy je opravdu dost casu, vezmi si, ze i kdyz by bylo nejhur, tak by drahe polovicky proste musely zvladnout nakoupit behem naseho pobytu v porodnici.. 😀 ja toho taky jeste moc nemam..
a moc ti preju, aby vam doktor rekl pohlavi, po vcerejsku jsem si zas o neco jistejsi, ze budem mit sabinku 😵
tak mimiskovi domluv, at se hezky natoci prdelkou a bude to 🙂
hezky den 😉

makoush
autor
8. dub 2009

zdravím v půli týdne!

včera jsem vám byla na prednášce dr. Koukolíka o vztahu rodič-dítě a o ranném vývoji dětského mozku a bylo to moc fajn a utvrdil me v nekterych mých názorech, takže aspon se mám před všemi "zkušenými experty na výchovu" o co opírat. Dokonce jsem si pak od něj půjčila i Vzpouru deprivantů 😉

s tím mým seznamem, no..nevim, jestli vam k necemu bude, jsou to proste veci, které bych si s sebou ráda vzala, i kdyz někomu muzou prijít zbytečné... tak tedy...

0. papíry: teh.průkazka, průkazka pojištovny, občanky, oddací list-kopie, rodné listy-kopie, kontakt na pediatra, rodinná anamnéza, prohlášení o narození dítěte

1. část tašky: bačkory, teplé ponožky, župan, sponka do vlasů, čelenka do vlasů, termofor, hroznovy cukr, čokoláda, nbíječka, kapesníky, toaleták, termoska s maliníkem, olej na masáž hráze, jelení lůj, glukometr, voda

2. část tašky pro 6-nedělí: 4x noční košile, legíny, sukně, tričko, papírové utěrky, kojící podprdy (2-3Ks), sítované spodky (8Ks), porodní vložky (3balíky), vložky do podbrdy (2balíky), traumel mast, arnika kuličky, bepanthen, ručníky, kojící čaj, bederní pás nebo šál, nůžky na nehty, gel dubové kury, desinfekce ve spreji, tantum rosa

3. část tašky pro dítě: plenky, vlnčené ubrousky

4. doma na hromadě věci na cestu domů

Koukám, že to vypadá skoro jako pojízdná lékárna, ale já se znám..stačí, abych neměla jelení lůj a už jsem nesvá.. 😉 a lepší mít toho víc nez aby neco chybelo a ja to musela popisovat chlapovi..

andreasek82
8. dub 2009

makoush moc diky za vlozeni seznamku 😉

vov
9. dub 2009

Dobré ránko 🙂
Makoush, to je super, že už manžel vytáhl loď 😵 Je fakt, že když jsem kreslila podsklepení, manžílek mě pochválil, že je to dobře, neboť jak jsem to nakreslila, vytočíme se v garáži s lodí 😀
To sis půjčila dobrý titul 😀 Manžel má 3 díly Prevíta a musím říct, že je to také poučné 😉 Děti jsou náročná stvoření, myslím, že je hodně podceňujeme, ale oni nás mají zmáklé. Jinak k pedagogické četbě o dítkách se chystám až budeme mít postavený baráček. Holky, já už jsem z toho našeho projektanta byla tak vyšťavená, že nebýt kvality stavby a našeho suprového obchoďáka, normálně bych s nimi odstoupila od smlouvy.. Po nocích řešit barák, myslet na to, jak je dědovi, vědět, že bych měla už zajít do knihovny kvůli škole,.. Tak nevím, jestli jsem si toho nenabrala až moc 😅 Ale zítra mám den dovči a jedeme na prodloužený víkend ke kamarádce do Německa, strašně se těším na změnu vzduchu!!!
Díky za seznámek do porodky, každá máme něco, bez čeho se neobejdeme 😉
Porodní plán si jistě napíši, příjde mi to důležité. Jen si musím ještě vyzjistit, co vlastně chci, vím, že nechci aby do mě cpali chemii, nástřih pokud možno také nechci, dítko chci na mě hned po porodu položit a pak teprve vážit, chtěla jsem i nechat dotepat pupeční šňůru, ale to prý nejde, pokud chci pupečníkovou krev darovat, atd..
Já normálně nejsem plašan, ale kdo ví, jak se budu chovat 😅
Andreasku, to je super, že máš opět potvrzenou holčičku, myslím, že Tě překvapení u porodu s chlapečkem nečeká, když už Ti Sabinku vícekrát potvrdili 😵
Jenn, a co Ty? Jak u vás dopadlo určení pohlaví? A co jinak u doktora? Je vše v pořádku?
Holky, mějte se báječně a užívejte sluníčka

andreasek82
9. dub 2009

vov my take jedeme na prodlouzeny vikend, ale az v sobotu a v pondeli se vracime.. jedem na tu sumavu..
no ja doufam, ze to bude holcicka, jelikoz uz mam dost ruzovych vecicek, ale samozrejme by mi chlapecek nevadil, jen bych na nej nemela tolik obleceni no.. 🙂
a jo jenn, co cekate?? rekli vam to?
hezky den, holky.. 🙂

jenniffer
9. dub 2009

Ahoj holky, na utz dopadlo všechno na jedničku. Mimi se vyvíjí jak má. Už asi víme i pohlaví. Vypadá to na kluka..... 😵 😵 Jupííí. 🙂 Manžel je blahem bez sebe. 😀 Neodolala jsem a už jsem koupila první modrou věc - deku a polštářek do kočárku od Emitexu. 😉

Vov: tak co vyrovnáme poměr holčičky x kluci? 😀 Necháte si říct pohlaví, nebo vytrváte a bude překvápko?

Mak: díky za seznam. Přiznám se, že vůbec nevím, co je traumel mast? Ten bederní pás máš na stahování dělohy?

Jsem dneska nějaká unavená, jdu do spršky a pak rovnou do pelechu. Mějte se. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru