Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

makoush
autor
11. kvě 2009

ahoj pri pondelku...

vov..tak to je blby...chuderko..kazdopadne opravdu je lepsi, abys byla doma v klidu a na zbytek veci se vykaslala. 32tt je opravdu moc brzo, chce to vydrzet aspon do toho 36, aby bylo dite aspon trochu hotovy. Na zbytek se vykasli, tohle je ten nejdůlezitejsi vec. Kdyby se neco stalo, zbytecne by sis to pak vycitala. A s tou praci..proc si musis vzit dovolenou? Dr. ti nenapsal neschopenku?

no, u nas stav nezmenen, monitory stale "nic moc" takze tam ted budu muset kazdy druhy den.. 😖 a k porodu to pry rozhodne nevypada..coz me trochu zamrzelo, neb bych klido uz to mela za sebou...

andreasek82
11. kvě 2009

ahoj holky! 🙂

jenn, chtela jsem se te zeptat, v cem peres pro mimiska, kdyz uz jsi zacala, ja zatim ne.. 😅 ja peru uz ted i nam v lovele + nekdy avivazi, mimiskovi bych prala v lovele bez avivaze a zvlast uplne to oblecenicko.. to machani navic zatim davat nebudu, mame novou pracku, myslim, ze macha dobre.. co myslis? a jak s zehlenim? po obou stranach?
jinak prosim te.. vzhledem k tomu, ze take trpis na ty ekzemy, co budes pouzivat za kosmetiku na mimco? ja mam zatim jen rybilku, ale jakoby sampon, olejicek apod. vubec nemam, protoze jeste nevim, co koupit.. sebamed?

vov, jak pise makoush, je to asi ted tezke, protoze je spoustu veci na zarizovani, ale opravdu je to ted to nejdulezitejsi, abys mimiska nejak donosila, aspon ten 36. tyden.. anebo proste kdyz to jinak nepujde, tak vsechno v klidku, pomalicku.. to mi povidej se skolou, mam 5 zkousek, to je bomba :-/

makoush tobe take drzim palce a jak pises, ja bych klido pido take rodila v 38. tydnu, prenaset by se mi moc nechtelo a ono to tak zrovna bude urcite.. ale zase ses ted pod kontrolou, to ja chodim na gyndu jeste ke svemu gyndari a ted jsem byla 5/5 a ted jdu 26/5, docela dlouho po sobe a uz se mi u nej nejak nelibi, urcite ho po porodu zmenim.. tady v chabrech ma byt nova doktorka, tak bych ji asi zkusila.. tam, kde rodim, budu v peci zhruba od toho 36. - 37. tydne..
tak holky drzte se, hezky zbytek dne! 🙂

vov
11. kvě 2009

Ahojky, tak jsem dorazila z práce.. Holky, díky, já vím, rozum mi říká přesně to, co píšete, být v klidu.. Fakt mě doktor vystrašil a mám nahnáno, takže budu doma odpočívat. Snažila jsem se dnes v práci předat, co se dalo.
Makoush, doktor mi navrh neschopenku, ale nechtěla jsem, nejsou za ni žádné peníze a dovču ještě mám, tak si ji prostě vyberu 😉
Minulý týden jsem měla hodně stresový, tak to bude asi tím. Teď mi brali i krev na jaterní testy, kvůli tomu mému drápání se. Napíchli mi jednu žílu a netekla z ní ani kapka, tak museli druhou ruku a z ní tedy už bylo do 3 ampulek, prostě dnes byl den..
Mamka mě i bráchu přenášela, tak jsem počítala, že to bude u mě stejné. Chtěla bych, aby Skřítek vydržel v bříšku do 38tt, abych si mezitím dodělala školu - jo, jo, plánování mi jde 😉
Andreasku, už máš nějaké termíny na zkoušky napsané?
Makoush, třeba se Barborce nechce do takového ošklivého počasí 🙂 Ale monitor obden je spíše stresující, než abys měla pocit, že jsi dobře pod kontrolou, viď? Prosím Tě, jak se projevují poslíčci?
Držím vám všem palce, ať je vše jen tak, jak má být 😵

jenniffer
11. kvě 2009

Vov: přesně jak píšou holky. Na práci se vykašli, už kdysi jsi psala, že to tam nestojí stejně za nic, tak proč se vystavovat riziku předčasného porodu. Dr. ti měla rovnou napsat neschopenku a hotovo. Mimi je vážně na prvním místě a ideálně by mělo ještě alespoň měsíc pobýt i tebe v bříšku. 😉 Chápu, že je toho na tebe teď hodně najednou, škola, úřady, manžel pryč....rady typu "snaž se být v klidu" se dobře řeknou, ale je mi jasné, že hůř provedou. 😒 Myslím si, že kdyby tvůj stav byl opravdu natolik vážný, že by vyžadoval naprostý klid na lůžku, dr. by tě nechal rovnou ležet v nemocnici (známá takhle vylehávala od sedmého měsíce), přesto bych to nepodceňovala a vážně se maximálně šetřila!!! Drž se, všechno bude zase v pohodě, čeká tě teď krásné období -v červenci z tebe bude maminka. 😵

Mak: panečku, každý druhý den.... 😠 To si té nemocnice pěkně užiješ ještě před porodem. 😒 Jestli už chceš mít porod vážně za sebou, co vyzkoušet nějaký babský recept na vyvolání, př. mytí oken, sexík aj.?

Andreo, já používám Lovelu, pro nás kvůli ekzému a pro mimi jsem prala taky v ní. Vzala jsem to na 40stupňů, bez aviváže a ještě jedno máchání navíc. Taky máme novou pračku, je tam nějaký program "alergik", tak ho používám. 😉 Četla jsem, že některé holčiny žehlí po obou stranách, ale na to se asi vykašlu. Čeká mě to za chvíli, tak uvidíme, jak se mi bude chtít. 😅 Možná, že teď napoprvé kvůli svědomí to po obou stranách vezmu. Ale pochybuju, že mi to vydrží i na příště až bude mimi na světě. Stejně to asi žádný praktický význam nemá. (Akorát to sežere víc el. proudu.) 😀 Kosmetiku pro mimi jsem nakoupila Weledu, ale prý je stejně nejlepší kůži mimča kosmetikou zatěžovat co nejméně. Uvidíme, jak to bude snášet. Stálo mě to fůru peněz, možná že byly utracené úplně zbytečně. Když bude i Weleda mimi dráždit, tak budeme zkoušet jiné značky (a možná i to tvoje osvědčené sádlo). Ten Sebamed si holky taky dost chválí, pak ještě Bübchen, rozhodně ale NE Jonson.

Mě čeká poradna teď ve čtvrtek, tak jsem zvědavá, co se dozvím ohledně polohy mimča. Vy dokážete poznat, že má mimi hlavičku dole? Jestli jo, tak podle čeho? Jo a ještě mě něco napadlo, já si vždycky myslela, že když se říká, že mimi kope, tak to třeba při tom kopnutí i trošku zabolí, ale mě to teda rozhodně nebolí. Jen vidím, jak se bříško různě vybouluje, což je mimochodem veliká zábava, jak pro mě tak pro manžela. Jak to máte vy? 😵

jenniffer
11. kvě 2009

Jé, vov, koukám, že než jsem ten svůj blábol dopsala, tak jsi tu byla 🙂 Škoda, že jsem tě nechytila, mohli jsme pokecat online. 😉

vov
12. kvě 2009

Dobré ránko 🙂
Jenn, mě tedy kopaneček někdy bolí, ale ne že bych se kroutila bolestí, spíše je to ten moment překvapení 😉 O víkendu jsem byla u našich a vždycky jsem si myslela, že to špičaté, co mi vykukuje u pupíku bude patička, ale když si sáhla i mamča, tak mi vysvětlila, že to musí být koleno nebo loket, že je to na patičku moc veliké...
Když jsem k nim přijela, měla jsem v pokojíčku krabici a v ní jednorázové prsní tamponky (ani jsem si o to neříkala, počítala jse, že je koupím v DM), kosmetiku Bubchen (olejíček a mýdlo), gázové čtverečky na čištění pupíku, vlhčené ubrousky, vatové tyčinky (když jsem se ohradila, že jsem si chtěla koupit anatomicky tvarované, tak mi mamka doporučila, že nemám tolik číst 😅 ), takže mamča se předvedla jako správně aktivní babča 😉 Ale je fakt, že má rozum, říkala jsem jí o dětský digitální teploměr, načež mi řekla, že mimču stačí i ten, který mám, prý opravdu nepotřebují nic speciálního...
Jinak kosmetika Welleda je úžasná a opravdu jsem neslyšela, že by po ní měl někdo problémy, Jenn, myslím, že jsi udělala dobře!
Také doma vyštrachala věcičky po nás 😵 Něco si ráda nechám, Skřítek to bude mít u nich na převlečení a takové zavinovačky po nás už jsou vyprané a krásně bílé, tak ty už jsem si i odvezla do Pha 😉
Krásný den 🙂

makoush
autor
12. kvě 2009

zdravím...

pěkně se nám to krátí, co? Jo, vloni touhle dobou jsme řešily ovu.testy a jine cerepetičky a ted...

Popravde, docela bych brala, aby porodní cesty už vykázaly nejaky nááznak příprav. Kvůli té cukrovce me prenaset stejne nenechaji, tak bych byla opravdu moc rada, kdyby aspon porod zacal prirozene, kdyz uz průbeh asi bude prošpikován chemií a rutinními postupy.
Jinak jsem si pri zehleni pekne oddelala nohu..jak jsem cca 3 hodiny stala a zehlila, asi jsem si namohla klenbu a od te doby skoro nechodim..nart mi otekl a blby je, ze to skoro neni cim mazat. Skoro vsechny gely se nesmi pouzivat v posledni tretine tehu. Takze pozor, abyste se taky podobne nezmrzacily...asi jak clovek pribere, tak ta zatez na nozky neni moc dobra..

probirate prasky na prani..no ja peru ve slizu a ok, navic me dost bavi ta alchymisticka priprava 😉

vov..no, poslicky mam..da se to porovnat s predMS stavem..je to hodne podobny. Monitor je pekny opruz, navic co jsem zjistila, tak se tenhle hromadny monitoring dela posledni cca ani ne dva roky. Takze podle me, cteni tech krivek je takovy vesteni z kristalove koule...

jenn..jen pockej, az bude mit ditko min mista pak ty kopance jsou docela neprijemny.. 😉 me kdyz nekdy zacne takhle stouchat v noci, je to docela dost citit...

Jinak babske recepty na vyvolani porodu...no, jeste pockam do konce tydne a pak asi zacneme 😉 i kdyz ten sileny ricinovy koktejl fakt nee.. (viz. nejaka diskuze tady se jmenem Napoj od Ingeborg XY) kdyz jsem o tom rekla chlapovi, tak sel uplne do vyvrtky..(to vite, toxikolog)

andreasek82
12. kvě 2009

ahoj holky 🙂
vov, terminy uz mam vsechny krome jednoho a mame 7 seminarek, takze mam co delat 😒
jenn diky za radu s tou kosmetikou, asi dojde na tu weledu.. bübchen sezenu kde?? s pranim jsme tedy na tom podobne, akorat ze ja nebudu davat to machani navic.. az pokud bude opravdu potreba.. rika se pak, ze ta lovela nevypere ruzne fleky, takze mozna pak nastoupi persil sensitive, ktery je pry take vhodny pro ekzematiky a alergiky..
jinak my mame hlavicku dolu, ale ja to vubec nepoznam, v jake je tam poloze.. jo a me kopance tedy docela boli.. nekdy je to fakt trochu neprijemne.. a asi jeste bude..
tak hezky den tehulky, ja jsem po obede a jdu si asi uvarit slabe mlecne kaficko a k tomu pernik s coko polevou a kokosem lord 😵 papaa

jenniffer
12. kvě 2009

Vov: holt mamka lékarnice se holt nezapře. Taková výbava se určitě bude hodit. 😉 Oranžový kočárek s kytičkama, co máš v albíčku, vypadá moc pěkně. 😉 Skoro mě mrzí, že jsem si neprosadila nějaký podobně barevný. 😅 My jsme nakonec na nátlak manžela zvolili z mého pohledu trošku smutnou šedou.

Mak: Jsi borka, já žehlit 3 hodiny v kuse, tak je se mnou ámen.. 😀 😀 Včera jsem žehlila necelou hodinu a nohy už mě bolely jako blázen, tak jsem nechala zbytek na dnešek.
Jak dlouho jsi vlastně připnutá k tomu monitoru?

Andreo, já sem tam dřív prala i v Persilu Sensitiv. O tom, že Lovela pere špatně fleky, už jsem taky někde četla, ale zatím to nijak nepozoruji. 😅 Ty mi teda děláš chutě s tím perníkem. Jdu se něčím nadlábnout. 😀

Když už jsme u toho jídla. Holky prozraďte, kolik už jste přibraly? Já teda dost (ca. 14 kg) 😠 . No aby ne, když se v jídle vůbec ale fakt vůbec neomezuji a navíc poslední dobou se láduju pořád sladkým. 😠

vov
12. kvě 2009

Makoush, co Tě napadlo žehlit tak dlouho?! Já žehlení nerada, takže to rozhodně hrotit nebudu 😀 Plánovala jsem, že koupím Jelena a budu také dělat sliz, ale nakonec jsem ustoupila pohodlí a koupila Lovelu, předtím jsme měli Persil sensitive.. Ale Jelena chci stejně koupit na ruční předpírání plenek 😉
Já mám právě problém, že jsem žádné před MS stavy neměla, prostě to přišlo, aniž bych si toho byla vědoma, takže poslíčci jsou pro mě stejně abstraktní pojem 😅
Hodně trpělivosti s monitoringem!!!
Andreasku, ještěže jsi doma a máš na školu více času, viď? Dělat ty seminárky po práci a o víkendech není nic moc... Já dnes jednu seminárku vyplodila a hned odeslala, i když netuším, zda jsem splnila požadavky, zadání pro mě bylo španělská vesnice, ale snažila jsem se 😀
Jenn, jsem ráda, že se Ti kočárek líbí 🙂 Neboj, však on mi také neprojde, i když teď bych mohla manžílkovi zahrát trochu na city, když mě tu nechal trpět samotnou, že jo? 😀 😀 Ale aby se nám nenarodil chlapeček a neměl pak z mých úletů následky 😉
Jinak dnes byl Skřitek hodně aktivní, asi to bylo i tvrdnutí břicha či co, takové ne moc příjemné stahy... Ale domluvila jsem Skřítkovi, že musí počkat, až se Edík vrátí, ať si to se mnou trochu užije 😉
Dnes jsem měla prací záchvat, takže nám dětské deky a věcičky visí, kde se dá 😅
Když jsem si chtěla lehnout, začal soused opět něco vrtat a s neodhadnutelnými pauzami vrtá doteď 😠
Jenn, přibrala jsem 9kg, ale jestliže budu ještě pár dní zavřená doma bez pořádného pohybu, mám se na co těšit..

kallimer
12. kvě 2009

Ahoj holky,

zdravím po delší době 🙂

jenn: s manžou taky uvažujeme o koupit peg perego gt3 (hlavně manža je z něj unešenej) - kupujete novej? je to sice šílená darda za trojkombinaci, ale slyšela sem na něj samou chválu, tak mi pak napiš, jak si s nim spokojená 🙂.

vov: koukej se šetřit a držim palečky ať mimísek ještě nějakou dobu v bříšku vydrží 🙂

andreasku: co kurzy na bulovce? si s nima spokojená? tfuj tfuj ať ti dobře dopadnou zkoušky 🙂

Makoush: no a ty to máš fakt za pár - tak ať je prcek rychle venku 🙂.

Já jdu příští týden na kontrolu, tak jestli se prcek nebude stydět, tak se dozvíme co čekáme 🙂. Jinak nevim jestli je možný, aby mimčo kopalo nebo tak, ale cejtim, že se dole něco děje ( anebo sou to jenom větry 😀 ). Jinak co se týče praní, tak taky plánuju prát v lovele a dětskou kosmetiku sem si řikala, že koupim jenom rybilku a slunečnicový olejíček 🙂, ale uvidíme - sem teprve v začátku, tak pořád zatím sbírám jenom informace 🙂.

Mějte se krásně a bříškům zdar 😎

vov
12. kvě 2009

Ahoj holky, jdu si přes net nabýt kredit a zkusím jít spát..
Je mi divně, mám pocit, že je Skřítek hodně dole, dávám si podvědomě ruku na podbříšek, aby nevypadl 😅 A mám pocit na zvracení. To je šílenost.
Raději jsem si sbalila tašku do nemocnice, alespoň z těch pár věcí, které doma mám, kdyby něco.
Vůbec nevím, komu volat, nebo koho se zeptat..
No, snad se z toho vyspím a ráno bude vše ok...

vov
13. kvě 2009

Ahojky, tak jsem noc přežila, i kdyži to byla síla, nevím, co v tom bříšku Skřítek vyváděl, spát se při tom nedalo. Ale od 2.h ráno byl klid 😉 Uvažovala jsem, že ráno zajdu k MUDr.,ale jak je mi teď fajn, už se mi tam ani nechce 😅 Bříško mi spadlo viditelně dolů...
Posílám odkaz na jedny zajímavé stránky, kdybyste potřebovaly ještě něco dokoupit: http://www.batolatko.cz/0,94,Tehotenska-moda.html

Kall, tak ať se mimčo na kontrole nestydí a dozvíte se pohlaví 😵

jenniffer
13. kvě 2009

Kal: k té GT3 - koupili jsme novou, nás trojkombinace přišla ca. na 19tis. Jasně, že napíšu, jak jsem spokojená, za měsíc touhle dobou už budeme možná kočárkovat. 😵 Teda doufám, že spokojená budu, když už to stálo takový strašný peníze. 😅 Já cítila kopání mimča už někdy od 17 tt, ale pořád jsem si nebyla jistá, jestli je to ono...bylo to jen takové sem tam škubnutí, za to teď jsou to pořádný vlny na bříšku...se těš, je to fakt nádhera, když víš, že tam mimi je. 😵 Určitě dej vědět, jak jsi dopadla na utz. Co bys raději - holčičku nebo kluka?

Vov: panečku, snad se tomu vašemu broučkovi nezachtělo na svět už teď? Porod prý někdy začíná divným pocitem a zvracením, ale to by se to už dávno rozjelo..Jestli ti bylo ráno dobře, tak buď v klidu. Hodně se šetři a dej zase brzo vědět, jak ti je. 😉 🙂 Hned jdu mrknout na ty webovky.

milin
14. kvě 2009

Ahoj holky 🙂
Omlouvám se že jsem včera nenapsala,ale opravdu jsem to nestihla .Začala jsem chodit do břišních tanců a včera byla pro mě první lekce.Tak Vám všem děkuji že jste na mě mysleli.Nu a teď tedy začnu je toho hodně tak ať vše stihnu napsat.Kvůli Vám jsem si ráno přivstala ,ale v pohodě.
Takže podle FN a dr. Dostála.Výsledky HP jsou v pořádku ( jen S_PRG: 26,2nmol/l , má to být kolem 30,ale prý to není tak strašný to se prý doplní Utrogestanem ),Jablu ty budeš vědět co to je já to nějak nevysvětlím jak ty.Přítel je v pořádle dle SPG.A tedy kde je ten můj problém?Zřejmě ve vejcovodech.Díky Xtým operacím moje vejcovody i dle Fertimedu jsou průchodný, tak jsou přeci jen poškozeny.A to tím ž jsem při každé operaci měla srůsty,které byli následně odstraněny.Tím vznikly jizvy.A taky má na to hodně vliv to že v těch mých vejcovodech díky tady tím operacím mi špatně funguje peristaltika svalstva.Tzn. že vajíčko se uvolní,ale nemůže cestovat vejcovody protože to svalstvo ho neposouvá do dělohy a tak nemůže dojít k oplodnění,protože to nestihne tam dojít.Ano může se stát že by se to podařilo,ale v mém případě je to malá pravděpodobnost.Takže návrh dr.Dostála i náš je IVF.Už mám doma všechny léky,jsou v ledničce.Mám nějaký Prednison,Gonal,Diphereline,Ovitrlle a to je asi všechno.Mám dlouhý protokol.Vůbec tomu nerozumím.Takže čekejte nával otázek.A ještě jedna věc.Ivf bude až někdy asi koncem července nebo v srpnu dle mého cyklu.Teď se to nestihne pač budou mít to volno.Ale nám to nevadí aspoň stačíme našetřit a pořádně se na to připravit.Takže někdy v létě začnem.Ani nevím co a jak co mě čeká,ale momentálně mě to netrápí.

Jinak v pondělí jdu na UTZ a na IUI.Tak uvidíme jestli to bude k něčemu.Ještě mi chtěl Dostál napsat Clostík,ale to jsem odmítla pač nechci zbytečně cysty.

Snad jsem na nic nezapoměla Teď už musím pádit,ale večer tu budu.Papa holky.

milin
14. kvě 2009

Holky kopírovala jsem tu tabulku.takže jsou tam věci co třeba nevíte,ale já jen aby jste věděli co mě čeká.papa

makoush
autor
14. kvě 2009

milin..ahoooj, tebe jsem dlouho nevidela.. 🙂 koukam, ze opravdu bojujes jako lvice..budu drzet palce, aby to dopadlo dobre

vov..tak co? jak je? Heled radsi se fakt setri. 32tyden je na narozeni jeste docela brzo, preci jen, kazdy den k dobru je důlezitej. Tak vydrz!!!

kallimer ... a už máte jména? 😉

andreasek82
14. kvě 2009

jenn asi jsem to zakrikla, ekzem na rukou mam pocit se mi zase zacina trosku delat 😠
vov na seminarky vic casu sice je, ale i tak je porad co zarizovat a ze by se mi nejak extra chtelo se te skole venovat.. to ne 😀 ale musim.. dnes jsem si zrovna byla pro jeden zapocet.. jinak jak jsi psala s tim zvracenim, od vcerejska mam ten pocit trochu taky, tak nevim, co se deje.. 😕
kallimer, rekla bych, ze kurziky jsou kvalitni, byt tebou, jdu do nich.. 🙂
milin drzim vam moc palecky 😉

jenniffer
14. kvě 2009

Milin: moc moc moc ti přeju, aby se vám to konečně povedlo. 😵

Vov, netrpělivě všechny čekáme až se ozveš.... 🙂

Andreo, s tím pocitem na zvracení neplaš..bude to určitě jen tím, jak mimi tlačí na žaludek. 😉

Dneska jsem byla v poradně. Mimi je stále KP, sice se ještě může otočit, ale moc šancí bych tomu nedávala. Když se neotočí, tak se za čtrnáct dní jdu domluvit na císaře. Kromě jiného mám začít brát železo. V pondělí jdu na sepsání porodopisu, mám s sebou vzít různý dokumenty (oddací list aj.), sepíšou anamnézu, aby mě tím nemuseli zatěžovat až těsně před porodem. Taky jsem dostala tabulku, kam mám zapisovat pohyby mimča. Hodinu po snídani si mám na 10 min. lehnout na levý bok a počítat, kolikrát ucítím mimi, pak to za hodinu zase zopakovat. Vůbec nevím k čemu to je. Nemáte některá tušení? Taky po vás něco takového chtějí? Nejhorší na tom je, že tyhle procedury nejdou moc dohromady s tím, že pořád chodím do práce. 😅 Holt asi už bych měla zůstat doma. 😀 Stejně už si připadám dost neohrabaná a při delším sezení u PC mě začnou bolet záda. 😠
Venku je hezky, tak se půjdu projít na zahradu. Mějte se. 🙂

kallimer
14. kvě 2009

Ahoj holky,

jenn: můžu se zeptat, kde jste kupovali gt3? já ho všude na netu včetně autosedačky viděla za 22 tis.. myslim, že T

andreasku: příští tejden jdu k Dr. tak doufám, že mi napíše potvrzení, že můžu chodit cvičit - chci chodit cvičit na bulovku a na kurzy máme zatim čas, ale asi na ně pudu - pojišťovna na ně přispívá tisícovku 🙂

milin: už tady na tebe čekáme - moc moc ti držim palečky a doufám, že už se na tebe konečně usměje štěstíčko !!!

jinak já bych asi víc chtěla holčičku a manža chlapečka, ale je nám to jedno - hlavně ať je prcek zdravej 🙂 jména zatím moc neřešíme, ale mám favority: Matěj, Jakub, David a holka Karolina, Tereza, Valerie, Eliška, Elen... ale uvidíme 🙂

Mějte se moc krásně a držte se 🙂

andreasek82
15. kvě 2009

pekny vecer tehulky 😵
jenn, asi mas pravdu, mimi bude tlacit na ten zaludek, to bude tim..
kallimer tak to je super s tim prispevkem, byla by skoda to nevyuzit! 🙂 valerie se mi moc libila, ale u toma neuspela.. a z klucicich se mi libi vsechny tri, co mas uvedene.. 🙂
holky vubec vas nechci nijak strasit, netrpite ted mykozou jako ja.. dnes jsem byla na steru na streptokoka uz na bulovce a jeste nikdy me ster tak nebolel, proste hruza, trochu mam ten hnedy vytok a vubec jsem nemohla curat, jine holky to treba ale vubec neboli, mam asi citlivejsi sliznici diky te mykoze, no des bes.. uplne mam pocit, ze zajel do ziveho.. 😢
jinak ve zprave mam: hrdlo 1,5 cm, pro spicku prstu, hlavicka naleha na vchod, tak se tam uz neco deje 🙂
tak dobrou noc a at vas nic neboli, netlaci apod.. 😉

bertica.h
15. kvě 2009

andreasek..to ti závidím že sa začína niečo diat ..
ja len čakám kým to príde.Hlavneže už teraz má malá vraj 3500g..asi sa pri porode zbláznim☹

andreasek82
15. kvě 2009

bertica neboj se, vsak ono se dit zacne.. jen dockej casu.. 🙂 ses 38. tyden, to uz nemuze dlouho trvat 😉

jenniffer
16. kvě 2009

Kall, my kupovali GT3 v kamenném obchodě v Liberci - na www.batolata.cz. Kupovali jsme tam toho víc, poslala jsem jim mailem poptávku na věci celkem asi za 30 tis. a dostali jsme z jejich ceny na netu ještě slevu. 😉

Andreo, mykóza je vážně na prd! Zvlášť, když už tě to trápí tak dlouho. 😠 Já ji měla taky za začátku těhu, ale léčba pomohla a za pár dnů byl klid. Na stěru jsem byla před pár dny a pohoda, žádná bolest, asi to u tebe bude vážně tou mykózou.

Holky, co Vov? Nemáte nějaké zprávy? Já se dneska v noci taky pěkně vyděsila. Začal mě bolet podbřišek, tak už jsem si myslela, že je to tady. Ale nakonec se z toho vyklubal jen pořádnej průjem. 😀 😀 Začínám být z porodu nezvózní, už aby to bylo za mnou. 😅 Za chvíli jedeme do města, ještě nám chybí dokoupit pár věcí, tak to chci mít pohromadě, kdyby se přeci jen něco rozjelo. Hezký víkend, budoucí maminy. 🙂

makoush
autor
19. kvě 2009

Ahojda..

koukam, ze o vov stale zadne zpravy... ☹ ☹ ☹

Jinak vcera jsem byla na monitoru a uz jsem vycerpala pocet hrazeny pojistovnou..a co myslite? Najednou jsou byl ten monitor v poradku... - opravdu me nase zdravotnictvi nekdy pekne stve 😠 Ale co, důlezity je byt v klidu, tak jsme se rozhodli, ze pojedeme na takovou predporodni dovolenou na Ceskou Kanadu. Zitra po obede vyrazime, takze se vam devcata neozvu, ale nedeste se, na porod to pry nevypada...no a kdyz prijde, tak porodim nekde pod rozkvetlou jabloni a bude 😉

zatim paaaa

andreasek82
19. kvě 2009

makoush: moc si to uzijte a s tou jabloni si to prosim te jeste rozmysli ju.. 😀 na jak dlouho jedete?
o vov nic nevime, snad je v poradku.. jen nas napina holka jedna zlobiva.. 🙂
jenn ja tu mykozu ani nevim ze mam, treba uz ne, no jsem blazen, ale podle meho mi ster na streptokoka vyjde pozitivne.. mam takovy pocit ☹ dnes jedu na kurzik a zitra taky, dnes bude s pediatrem a zitra s porodnikem, pak chci do drogerky jeste neco dokoupit.. no blizi se to, blizi..
holky, drzte se a opatrujte a zase pisnete 😉 papaaa..
hezky i kdyz zatim destivy den..

jenniffer
19. kvě 2009

Mak, hezky si to užijte a tu rozkvetlou jabloň vážně raději vynech... 😀 Mimochodem na porod je prý nejlepší hrušeň.... 😀 😀 😀

Andreo, a když vyjde ten streptokok pozitivně, tak co to vlastně znamená? Nějaká speciální léčba? Já bych měla mít výsledky stěru ve čtvrtek.

Holky, už jste volali dětskému doktorovi? Včera při sepisování porodopisu ho po mně sestra chtěla nahlásit. Mám dětského dr. sice vybraného, ale zatím jsem mu nevolala. Přišlo mi to nějaké nepatřičné, když ještě není mimi na světě. Ale asi to udělám. Alespoň se zeptám, jak to u něj vlastně chodí - kdy se má s mimčem poprvé přijít a tak. 😉 A ještě mám jeden dotázek. Posílá sociálka nějaký výměr mateřské nebo prostě jen přijdou peníze na účet?

Ve čtvrtek jdu zase do poradny. Teď už tam prý budu chodit každý týden. Teda fakt se mi nechce! Vždycky tam 1-2 hoďky čekám. 😠

vov
19. kvě 2009

Ahoj holky, tak jsem zpět.. Ležela jsem v nemocnici na kapačkách, včera mě odpojili a dnes ráno mě manžílek odvezl domů. Mám nařízený přísný klidový režim,tak ležím s notebookem v posteli.
Skřítek chtěl ven..Ve středu jsem si přeci jen zašla na gyndu, neboť jsem říkala, že nejde jen o mě, ale hlavně o mimčo!!! Můj MUDr. tam nebyl, ale doktorka, která mě vyšetřila mi nařídila okamžitý přesun do nemocnice, neboť jsem byla hodně otevřená, měla jsem tvrdé břicho a sem tam nějakou kontrakci. Takže jsem jen s kabelkou skončila v nemocnici. Naštěstí mi nějaké věci přivezla tchýně.. Být tolik dní na kapačkách byl krutý zážitek. Ale už vím, jak to v porodnici chodí 😉 A můj sen o porodu bez chemie se vytratil, dostala jsem 4injekce s kortikoidy, aby urychlili vývoj plic mimča. Teď musím hold ležet ještě dalších 14dní, takže to musím nějak pořešit ve škole s termíny zkoušek (v neděli už mi jeden propadl), nemůžeme se jet podívat nikam na kočárek ani další věci. O stagnaci se stavbou ani nemluvím, ale co půjde, vyřídím přes net.
Ale jsem poučená, fakt bych nikdy neřekla, že tělo může pod návalem povinností vypovědět poslušnost.
Měla jsem čas přemýšlet o našem Skřítkovi, což bylo moc fajn. Manžílek se také trochu vylekal, odjede si na dovču a já tohle. I když včera mi řekl, že jede v červnu na vodu, první mi to nedošlo, ale pak jsme si vyjasnili, že by měl mít jiné priority..
Makoush, užijte si krásnou dovču!!!! Monitoring jsem si vychutnávala každý den, legrace byla, jak do těch sond Skřítek kopal, nebo když ho chtěli poslechnout, tak se schovával, nikdy bych tomu nevěřila, kdybych to necítila! Budeme mít hravé mimčo 😵Ale ať ještě pár týdnů v bříšku vydrží..
Jenn, o dětské jsem uvažovala, zkusíme dětskou, kterou měl od mala již manžílek, snad dalšího člena rodiny vezme 🙂
Andreasku, ta mykoza je tedy pěkně otravná 😠 Piješ hodně kefír? Je to prý dobrá léčba "ze vnitř".

makoush
autor
19. kvě 2009

ahooooj voooooov...tak to je masakr. Chudero mala..ale dobre ze mimo vydrzelo kde ma, kazdy den k dobru mu jen prospeje. Jeste ze jsi se poslechla a k tomu dr. sla. A neboj, veci jako skola, barak, vybavicka proste pockaji a nebo to zaridi muzskej. Ty ted hlavne musis myslet jen na sebe a na dite - na nic jinyho - spokojena matka = spokojeny dite.. zbytek nejak dopadne. Budu drzet palce

jenn..k detske dr. jsem poslala email a ona mi odpovedela, ze az se dite narodi,mam zavolat. Pokud mas pochybnosti, tak si taky k tomu dr. muzes dojit pro razitko do průjakdy. Add materska - no, materskou vyplaci zamestnavatel, socialka vyplaci az rodicak. Jen musis v uctarne odevzdat nejaky papir co ti da dr. - kde je uveden nastup na MD - takhle jsem to mela ja, ale ja jsem zamestnanec - nejsi ty nahodou OSVČ?

andrej.. pokud ti najdou streptokoka, tak po prijezdu do porodnice dostanes preventivne kapacku s antibiotikama, aby se dite nenakazilo, az poleze ven

andreasek82
19. kvě 2009

pekne odpoledne vsem tehulkam!
vov! teeda.. tak tys byla v nemocnici... to sis tedy uzila vid..
hlavne ze je skritek v poradku a jeste u maminky v brisku nejakou tu chvilku zustane 🙂
uz ale i ted ve 33. tydnu by bylo mezi tema malickyma nedonoseneckama obrik, ale lepsi bude, kdyz si jeste chvilku posecka.. vim, ze je to asi cara pres rozpocet, ze nemuzes mit vse hotove, cos chtela, ale za donosene a zdrave miminko to rozhodne stoji! 😉 🙂 opatruj se a aspon si ted s nami budes moci casteji psat.. na me vlezl nejaky bacil a vcera jsem taky pouzivala notaska v posteli 🙂 dnes uz je mi trochu lip, byla jsem dnes na kurziku, ale ted uz jsem rada, ze jsem doma..
jenn kdyz mi vyjde pozitivne streptokok, mne to nedela nic, ale mohlo by mimcu, tak mi pri porodu daji antibiotika jak pise makoush, aby mimco proslo uz ozdravenym prostredim.. nekdy se ale stane, ze porod probehne tak rychle, ze se mimco narodi a antibiotika jeste neucinkuji, tak se pak nejak vic sleduje..
jinak pediatrovi uz jsem volala, budem mit zrejme pani dr. naproti ve stredisku pres silnici, rikala, ze az se mimco narodi, mame prijit, no tak s tim pocitam, radeji si ale jeste jednou pred porodem brnknu, nebo se osobne zastavim, mam to fakt naproti..
vov, kefir nepiju, ale jim denne activii, ale je pravda, ze jim i dost sladkeho, takze se to nejspis vynuluje a vysledek je takovy, jaky je.. ale ja bych to ani uz nepoznala, ze mykozu mam, nesvedi to, ani vytok neni nejaky extra silny nebo tak neco, ale proste na gynde mi vzdycky rekne, ze to je mykoza a da mi cipky, co nezabiraji, ale je fakt, ze ten ster byl pro me dost hrozny, takze tam asi opravdu neni vse ok..
holky, jeden dotazek.. chteli bychom pro nase mimco nechat uschovat pupecnikovou krev, je na tom nektera z vas podobne?
krasny zbytek dne, vsechny se opatrujte tehulky, vov, ty zvlast! 😉 papaaa

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru