Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

jenniffer
19. kvě 2009

vov: jupíííí, konečně nějaká zpráva. 😵 Tušila jsem, že když se tak dlouho neozýváš, že bude asi někde problém. ☹ Naštěstí je mimi pořád u tebe v bříšku a to je moc dobře. Opatruj se a domluv miminku, aby u tebe ještě chviličku pobylo. 😉

Mak, nejsem OSVČ, jsem vedená jako běžný zaměstnanec. Papíry od dr. ohledně MD jsem dala naší účetní a ta je poslala na sociálku. Bohužel naše účetní mi není schopná správně vypočítat výši mateřské 😠 , tak mě zajímalo, jestli přijde nějaký výměr ze sociálky?

Andreo, záležitosti ohledně odběru/dárcovství/uchování pupečníkové krve mě kdysi (ještě před těhu) zajímaly, ale všechno padlo, protože naše porodnice to nenabízí. 😠 V tom máte v Praze výhodu. 😉

makoush
autor
19. kvě 2009

pupecnikova krev - my nad tim uvazovali cca pred tydnem a jsou dve moznosti: 1. nechas ji odebrat a za poplatek cca 10 000 Kč uchovat u nejake komercni firmy 2. varianta - darujes ji do banky pupecnikove krve jako anonymni darce. Pokud bys ji darovala do banky, v porodnici tobe a diteti musi udelat krevni testy a ty testy se pak opakuji za půl roku. Pak teprve je krev zarazena mezi darcovske. - koukni sem: http://www.bpk.cz/ My to nakonec zavrhli z nekolika důvodů: 1. odber a prevoz - krev můze byt znehodnocena a je otazkou, jestli pak v pripade potreby by k necemu vůbec byla 2. komercni sliby - v tuto chvili se da pouzit na leukemii a kecy okolo kmenovych bunek je hudba budoucnosti a z naseho hlediska docela vyderacsky reklamni trik, klinicke zkousky jeste neprobehly 3. darovani - nelibi se mi ten princip, na tech strankach pisou, ze za půl roku od odberu rodinu kontaktuji obalkou s zadankou na dalsi odbery, pokud obalka neprijde, krev byla nehodnotna - to je divny, podle me by darce meli kontaktovat tak jako tak. A navic si myslim, ze darci by meli mit nekaou výhodu v případe, ze by jednou krev potrebovali...trebas prednost v poradniku nebo tak nejak - a to nemaji. Takze je to o postoji, jestli verit komercnim firmam a nebo darovat - my se nedokazali rozhodnout, tak jsme rekli, ze to resit nebudeme...

andreasek82
19. kvě 2009

makoush: info uz mame prave dost a stoji to co vim zhruba 25.000,- kc.. + rocni skladne, to vse bereme..
aaale.. jak pises.. neni to jen druh komerce? pokud dite nedej boze onemocni, budou s tim lekari umet pracovat atd.. zase si rikam, tu krev uz nebude mozne vicekrat odebrat a tim, ze je to hudba budoucnosti, tak se krev da vyuzit klidne az bude cloveku 20 - 30 let.. tak ja ti nevim.. 50:50.. takze do toho nejdete.. ja cerpala info hlavne tady: http://www.cordcenter.com/cz/
dobrou noc holky! 😵

vov
20. kvě 2009

Ahojky, díky za podporu!!!
O pupečníkové krvi jsem také přemýšlela, ale přesně jak píše Makoush, není prokázáno, že se za pár let dá použít, to jsou nyní jen pěkná slova "vizionářů".
Při porodu bych ráda nechala krev v pupečníku dotepat, čímž už není vhodná na dárcovství.. Ale uvidíme, jak to v reálu bude. Mám dojem, že ať si porodnice píše cokoli, porody jsou jako na běžícím pásu bez možnosti dodržení individuálních přání 😒
Jenn, k vaší účetní musí chodit auditor, ne? Tak ať mu zavolá a poradí se s ním, není nic jednoduššího, přeci to nebudeš řešit za ní. Nebo jestli je registrována ve svazu účetních, musí mít nějaké kontakty na šikovnější kolegyně 😉

jenniffer
21. kvě 2009

Ahoj holky, mám za sebou další poradnu. Mimi je pořád KP, takže jsem se rozloučila s představou normálního porodu a definitivně se smířila s císařem. (Teda doufám, že KP by mě normálně rodit nenechali.) Mám pořád polohovat, šance, že se mimi otočí prý pořád je. Holky jen mezi námi tady, - už na to definitivně kašlu. 😅 (Doufám, že to nečte moje dr., ta by mi dala. 😀 ) Mimi asi ví proč je pořád prdelkou dolů a tak ho nebudu "násilím" nutit, aby se otočilo. Jestli se bude chtít otočit, tak se otočí i bez cvičení. Venku začalo být pěkně, tak se jdu provětrat. Zítra mám v plánu ještě dokoupit prostěradlo do postýlky a pak už bude výbavička skoro kompletní. 😵 Dneska hlásili v počasí bouřky a to se prý hodně rodí, tak doufám, že naše mimi ještě v bříšku chvilku počká. 😉 Mimochodem Makoushi jsi první na řadě a my ostatní tě rozhodně nechceme předběhnout. 😀

kallimer
22. kvě 2009

Ahoj těhulky - možná už některé maminky 🙂

vov: držim pěstě, ať ještě chvíli mimísek u tebe v bříšku vydrží 🙂

andreasku: mám potvrzeno o Dr., že můžu chodit cvičit - tak budu chodit cvičit na bulovku, tak sem zvědavá 🙂.

jinak sem byla včera u Dr. a všechno je v pořádku a vypadá to, že čekáme holčičku 🙂. Manža byl trošku zklamanej, ale těší se 🙂. Tak přemejšlíme nad jménem 🙂. Ale třeba to bude ještě kluk - za měsíc jdu na velkej screening tak tam to snad bude stoprocentní 🙂.

Mějte se krásně a některým z Vás přeju ať máte rychlý porod a miminka se mají čile k světu 🙂.

Mějte se krásně

vov
22. kvě 2009

Jenn, tedy takhle se vykašlat na cvičení 😉 Ale hlavně že je mimčo v pořádku!!! 😵 Budete mít Daniela? To je jediné klučičí jméno, na kterém jsme se s manžílkem shodli. 😵 Ale asi necháme napsat do rodného listu jen Dan.
Výběr holčičího jména necháváme na víkend, tak pak dám vědět. Snažím se ležet, aby Skřítek vydržel v bříšku co nejdéle, ale moc to nejde, pořád je ve mně neklid, že bych měla jít něco dělat 😅 Naštěstí mám zásobu knížek a časopisů.
Kall, takže holčička? To bys měla stejné jako Makoush a Andreasek. Jedině Jenn trhá partu s klukem 😉
Je fajn, že můžeš cvičit, speciální cvičení pro těhulky je moc příjemné.
Ať Ti dopadne screening bez problémů!!!
Makoush, neodjela jsi nám už do porodnice?!

makoush
autor
24. kvě 2009

Ahodjaaa..
tak jsme se vratili z dovči...bylo to uzasny. Dokonce jsem se vydrapala na nejvyssi kopec vysociny, preckala uspesne dve bourky a usla kazdy den cca mezi 12-15 kilaky..no a porad nic. Proste dite se vrti, celou noc mi neda spat, a kdyz si zacnu rikam, ze by uz, tak to odezni a je klid. Takze to na rozeni teda nevypada..moje kamaradka, co byla tehotna uplne stejne (termin jsme mely ve stejny den) uz porodila.. 😠 ale na tu nasi pecku proste nic nepomaha..nu coz, asi se ji u me libi..

kall..gratuluju k holčince..to je super. A neboj, vsak oni jsou chlapi z tech dcerusek nakonec cely poprdeny 😉

jen..no, co vim, tak KP se da rodit normalne. Ono zalezi i na vahovem odhadu..ale pokud uz mas predepsaneho cisare, tak to asi menit nebudou..

vov..koukam, ze ti otrnulo 😉 jen hezky lez a odpocivej!!!! ted mas jedinecnou prilezitost se nechat obskakovat a byt jak princezna, pak uz budes nasledujicich par let skakat jen ty...😉 😉

jenniffer
24. kvě 2009

Vov: tak to mě těší, že se Vám líbí Daniel. 😉 Moji rodiče navrhovali, abychom taky oficiálně použili jen krátce Dan, ale nám se nějak to delší líbí víc. 😵 Jsem zvědavá, co vymyslíte pro holčičku. 🙂

Mak, tak pořád 2v1? Kdy máš oficiální termíny podle MS a utz? 31.5.? Moje spolužačka ze SŠ nedávno rodila a to 14 dní po termínu. Ráno měla přijít na vyvolávačku a mimčo se toho asi zaleknulo a rozhodlo se v noci před tím přijít na svět.

Holky, já nechci za žádnou cenu rodit KP normálně. Vím, že se to dá, ale přijde mi to hrozné riziko pro mimi. Bojím se, aby nenastaly nějaké komplikace (přidušení aj.). Navíc bych pak byla na 100% nastřižená a určitě i potrhaná, a to fakt nééééé. 😠 Uvidím, co mi řeknou ve čtvrtek v poradně, to bych měla být podle průkazky 37+1 tt a ve 38tt by prý měla proběhnout konzultace s primářem ohledně variant porodu.

andreasek82
24. kvě 2009

ahoj holky, ja mela zase skolni vikend.. no jeste dve zkousky a dve seminarky a bude semestr za mnou.. 🙂
makoush vitej zpatky 🙂 teeda tys ale byla na dovce aktivni, ale ono proc ne, kdyz to jde.. 🙂
neboj se, ono to prijde co nevidet 😉
kallimer, cviceni ozkousene nemam, jen tu predporodni pripravu, ta byla moc fajn..
jenn.. ja si take myslim, ze pokud je mimisek kp, je lepsi zvolit cisare.. neslyselas o tom, ze jsou doktori, kteri umi pohmatem miminko presunout v brisku, aby bylo hlavickou dolu?
vov ty se hodne opatruj ju 😉
dobrou noc..

vov
25. kvě 2009

Makoush, máš skvělou kondici, to je super, porod bude pro Tebe v pohodičce. Co kdybys zkusila na Barču jiný tah? Třeba celý den ležet, bude se u Tebe nudit a bude chtít ven 😉
Je fakt, že mi otrnulo, já opravdu nejsem člověk, který vydrží celé dny ležet, pro mě je to spíše trest. I když si uvědomuji, že to nedělám pro sebe, ale pro Skřítka. Manžílek polehával o víkendu se mnou, jemu se to zase zamlouvá 😀 Říkal, že to byla možná poslední neděle v našem životě, kterou jsme mohli proválet v posteli 😀 Ale s jmény je to u nás na dlouho. Napsala jsem dloooouhý seznam a pak mu je říkala.. Vypadá to tak, že holčička bude Ella nebo Ellen a klučina Dan. Ale když jsem chtěla, aby je manžel napsal do papíru z porodnice, tak nakonec řekl, že si to ještě musíme rozmyslet.... Takže ani tato varianta není finální 😅
Zato řeším jiné věci, ze školy mi vedoucí diplomky napsal, že když nepříjdu na osbní konzultaci, nepodepíše mi souhlas se zadáním diplomky. No jo, jenže cesta do školy, je pro mě teď docela riskantní ☹ Zatím nejsou vypsány pozdější termíny zkoušek, atd..
Navíc firma, se kterou jsme se chystali stavět je asi opravdu před krachem, byla v pořadu Černé ovce, takže píšeme oficiální stížnost. Bohužel odstoupit od smlouvy nás bude stát 8% ceny RD + nějaké jejich ztráty!!! Takže bez právníka to nejspíše nedáme.
No jo, pak mám být v klídku.. Ale je fakt, že neuklízím a když chodím po bytě, tak pomalu 😉
Jenn, já jsem také slyšela, že porod KP jde. Ale jestliže se na to necítíš, tak císař je jistější varianta. Zase budeš mít oproti nám výhodu, že budeš vědět, kdy to příjde 😉
Andreasku, jsi šikovná, jak Ti to jde ve škole!!!! Prosím Tě, co probíráte v té předporodní přípravě?
Krásný den 🙂

andreasek82
25. kvě 2009

ahojky vov, vim ze je to ted tezke, ale opravdu si dej zalezet na tom, aby ses moc nenamahala jak fyzicky, tak psychicky.. s tou skolou to znam, clovek tam porad lita kvuli zapisum do indexu, ruznym potvrzenim apod.. zrovna dneska odpo tam musim kvuli praxi.. ale ze by se mi chtelo.. 😒 a s tou stavbou me to mrzi, dnes je tolik hajzliku, kterym clovek muze naletet, to je fakt desny.. a pravnik taky neni zadarmo.. ☹ clovek aby si vsechno dvacetkrat proveroval..
vov a holky, pokud chcete, muzu vam poslat zapisky z kurzu mejlikem, sice je to obcas pate pres devate, ale tak proste mluvili a ja to zapisovala 🙂
tak krasny slunickovy den 😵

m.masenka
25. kvě 2009

Ahojky, jsem tady dneska poprvé a tak se snažím někam vrtnout, přišlo mi, že sem asi zapadám nejlíp...Mám 11.měs synka a momentálně jsem ve 14.tt tak bych ráda posbírala nějaké užitečné rady a taky snad pár zkušeností, protože abych se přiznala moc netuším co mě vlastně čeká...

makoush
autor
25. kvě 2009

ahojda..tak jsem jeste cela 🙂 dnes jsme byli v poradne a na monitoru..dite zase jako vzdycky spalo,takze krivka nic moc.. 😠 ale prekecala jsem je na vahovy odhad - takze mame 3200gramů, coz me potesilo - jsem se bala, aby nebyla moc vyzrana a pry jsem uplne otevrena, tak uvidime uvidime..docela bych brala, aby to dneska prislo.. Jen me prekvapila jedna vec. Ptala jsem se, jestli by nebyl problem, aby mi neprivazovali nohy (podle pa co nas provadela pry je privazuji pry aby "je mamky nepokopaly") a ja vam nevim, pro me to je docela psychicky problem, predstava, ze budu nekde v pozici "luku" a jeste s privazanejma nohama. Tak jsem to dnes rekla dr. jestli by slo je neprivazovat a ona "pokud je tam udrzite, tak ne..ale to privazani je dobry, ze nam nestrkate nohy do sterilniho stolecku,co mame pod vama" a pak jeste "vite, my tady v jiny poloze rodit neumime" - coz me prijde divny, ze oni v jiny poloze rodit neumej, kdyz mam rodit ja... tak vam ted nevim, jak to zpracovat...chjo

vov..tak to je pecka, s tim barakem..no, jeste ze jste s nima nezacali uz stavet, mit ted pul baraku hotovy a tohle se dozvedet. I kdyz i tahle situace je pitoma..uf, tak snad se z toho nejak vysekate.. A ta diplomka, a zkusila jsi rict vedoucimu, jak na tom ted jsi? to preci musi kazdy pochopit..ne? muj muzskej mel diplomantku s crownovou chorobou (onemocneni strev, dost hnusny) a vychazel ji vstrict jak mohl..

jenniffer
25. kvě 2009

Vov: tak to je vážně hrůza, člověk se těší, jak začně stavět a pak narazí na takovouhle firmu. 😠 Snad to nějak ukočírujete, aby vás to noc nestálo. Penízky budete ještě hodně potřebovat. 😉

Andreo, zápisky z kurzu mi určitě pošli. Mail na mě už máš. Předem díky. 🙂 Na fotečce v albu s kočárkem ti to moc sluší. 😵

Mak, tak ať to máš brzo za sebou.....a hlavně pak dej nějak vědět, že už je Barunka na světě. Budeme čekat na info, jak to všechno proběhlo. 😉 O přivazování noh slyším prvně, u nás to asi nedělají. Až ti je budou chtít přivázat, tak pouč muže, aby řekl sestře, ať to nedělá. Když bude rozumná, tak ti určitě vyhoví. 😉

M.masenka: Nějak nerozumím tvému příspěvku. Jaké zkušenosti chceš sbírat, vždyť už jsi mamča, tak bys mohla poučovat spíš nás. 😉 😅

makoush
autor
26. kvě 2009

bré rááno..
tak hlásím, ze stále nic 😉 i kdyz jsem si vcera fakt uz rikala, jestli uz..ale pak jsem si sla lehnout (ze se pokusim spat a nacerpat silu) a ono se mi to prodlouzilo a zaseklo pravidelnem intervalu po dvou hodinach, takze uvidime..vsazim na dnesni bourku. Mimochodem, poslete mi nektera do ip svůj telefon? poslu vam sms, at to pripadne mate z prvni ruky 😉

m.masenka..ja myslim, ze toto tema chapes tak, kdo je tehu po pul roce od prvniho ditka, vid? hahaha my jsme spis takovy opak, tady jsou tehule co jim to trvalo trochu dyl.. ale budeme radi, kdyz se pridas a poucis nas..

zatim paaa, jdu do lesa, dokud je docela snesitelny pocasi..snad se mi podari ty intervaly trochu zkratit..

vov
26. kvě 2009

Makoush, jakmile jsou pravidelné intervaly, je to dobré 😵
Nechápu, proč by Ti měli v porodnici přivazovat nohy 😠 Pošlu Ti číslo do IP.
Malá je akorát veliká!!! Jsem zvědavá, zda váhový odhad bude souhlasit, už se těším, až dáš vědět, že máte Barborku na světě 😵
Já už porod neřeším, raději tam půjdu bez iluzí, jak jsem poznala, budu stejně jen další v řadě a budu muset být rychle vyřízená, abych uvolnila lůžko...
Jinak ohledně diplomky, právě můj vedoucí mi odepsal, že je mu sice líto, v jaké jsem situaci, přeje mi brzké uzdravení, ale prý jsem měla na to odevzdání zadání dost času. To má samozřejmě pravdu, ale když studuji dálkově, tak asi pracuji a konzultačky ve středu od 10h nejsou zrovna nejlepší čas. Je fakt, že jsem doufala, až budu na MD, budu mít dost času, si vše oběhat a zařídit.....
Andreasku, budeš hodná, když mi pošleš zápisky, adresu napíši 😉
Jenn, se stavbou je to tak, že jsme dlouho firmu vybírali, nakonec jsme vybrali německou, která staví opravdu kvalitní domy. Kdo jde k šípku, je dodavatel těch domů v ČR, ukončil s tou něm. firmou spolupráci a nenamáhal se o tom nikoho informovat...
Alespoň si nemohu stěžovat na nudu 😉
Holky, a jak se cítíte? Už máte pro mimča vše připraveno?

vov
26. kvě 2009

Ahojky, tak jsem zpět od doktora. Oznámil mi, že jsem úplně otevřená, praskne mi plodovka a jedu 😕 To jsem nečekala... Jak poznám,že rodím? Manžel to má z práce hodinu domů, tak to si mám raději volat sanitku?!? Ach jo, jsem 33+6tt

makoush
autor
26. kvě 2009

ahojda...

vov..tak to me mrzi..chudacku. A jis horcik? Ten pry pomaha aby se neporodilo driv. Jinak, kdyz ti praskne voda, tak nejdůlezitejsi jsou tyto body, kdyz rychle vyrazit:

1. barva - kdyz je zelena nebo jinak hnusne zkalena
2. svetle cervena krev a pravidelne bolesti
3. silné svetle cervene krvaceni

Pokud by se neco takovyho stalo, tak bych asi zavolala muzskyho a pak podle intuice bud pockala (i kdyz pokud jede hodinu, tak do porodky se asi dostanete nejdriv za 1,5 co?) a nebo zavolala rychlou a jela. Proste ver si, vsak vycitis co je nejlepsi.

jinak bych byt tebou asi fakt zalezla do postele, nohy nahoru a snazila se byt co nejvic v klidu - zadny stresy, proste se odriznout od reality. Ukonceny 34.týden - no je to porad lepsi nez trebas nekdy okolo 24tého, ale i tak, nejlepsi pro adaptaci je pry vydrzet aspon do 36teho..
Nemas nejakou kamaradku, ktera by mohla v tomto pripade prijit k vam a byt s tebou? Pro klid duse a tak..

jenniffer
26. kvě 2009

Andreo, jsi vážně zlatíčko, mooooooooc díky za zápisky. Opět jsem se dočetla horu zajímavých informací. 😵

Mak, tak už je to vážně blízko. Přeju ti ať je to co nejvíc v pohodě a hlavně rychle za tebou. 😉

Vov: panečku, tak to vypadá, že budete s Mak rodit skoro současně. 😅 Neboj, jestli to přijde, bude to sice dřív, ale zase ne nijak dramaticky brzo. 😉 Jestli ti praskne plodovka, tak to určitě poznáš, bude to jakoby ses počůrala. 😅 Když nebude doma manžel, tak bych asi zavolala do porodnice, jestli to ještě počká než dorazí nebo jestli volat sanitu a jet hned.

Holky, všechno pro mimi ještě pohromadě nemám, např. kde se kupuje Rybilka? V lékarně nebo v drogerii? Taky pořád nevím, zda koupit předem odsávačku mat. mléka Asi ji vyberu na netu, a kdyžtak dokoupí rychle manžel. Jinak vypráno, vyžehleno už máme. 😉 Tašku do porodnice mám jakžtakž nachystanou, teda věci zatím nejsou v tašce, jen jsou připravené.
Ještě mám jeden dotázek - kdy se vlastně spustí mléko? Po porodu se dává mimi přisát asi do půl hodiny, ale má vůbec co sát nebo saje jen tak na prázdno a tím se spustí laktace? Mě se prsa doteď nezvětšila skoro vůbec, natož aby se v nich začínalo něco tvořit. 😅

jenniffer
26. kvě 2009

Jéééé, Mak, co tu doprčic ještě děláš? Koukej mazat do porodky.. 😀 😀 😀

andreasek82
26. kvě 2009

vov no teda.. tak bud opravdu v klidku, nic nedelej, jak pise mak kdyby jeste tak ty dva tydny, bylo by to super!
tak se holka drz! vsechno, co se s tebou deje, sleduj.. nam PA rikala, ze pokud prdne voda a je normalne cira, do porodky se dostavit do dvou hodinek v klidku.. ja dnes byla na gynde a na porod to pry nevypada, mam zas globule na mykozu.. nejspis se ji zbavim az po porodu, ale nebyt dr., ani bych nevedela, ze nejakou mam.. nic nesvedi, vytok bych rekla normal, jsem blazen..

jenn neni zac 😉
s tim mlikem je to myslim taky v tech vypiskach, zkus tam na to mrknout.. laktace se muze pry snad spustit i 14 dnu po porodu.. nemej strach 🙂 ja rybilku koupila v lekarne mam pocit.. odsavacku pry nekupovat predem, je to taky v poznamkach! hlavne ty levne jsou pry naprd a ty co za neco stoji jsou kolem 2 tisic a vys, ja bych pockala az po porodu, jestli vubec bude potreba..

makoush: dnes maji prijit buriny, tak aby dnes nevykoukla barborka na svet! 😉

makoush
autor
26. kvě 2009

jen..hahaha nase dite je proste buchta buchtovata..nic na ni nezabira..tak cekam, az konecne prijde ta bourka, snad to zabere 😉

andreasek82
26. kvě 2009

mak, ale koukam, ze termin mas az za pet dni.. tak treba to prijde presne v terminu 😉

makoush
autor
26. kvě 2009

jen..add rybilka - ta se kupuje v lekarne, ale ja ji trebas budu kupovat az prijdeme domu (nebo poslu muzskyho) ona ma nejakou omezenou trvanlivost, tak mi prijde zbytecny to doma v predstihu skladovat. Add mliko - po porodu, po vypuzeni placenty se ti spusti mlezivo - to neni uplne mliko. Mliko se pry spusti cca okolo druhyho/tretiho dne. add odsavacka - hodne porodnic ti tam nabidne jejich a tu si tam muzes rovnou koupit, kdyz ti bude vyhovovat

makoush
autor
26. kvě 2009

andrej..no, termin mam podle MS v patek (konik to pocita nejak jinak..) no a v patek jdu zas na monitor a nerada bych, aby diteti kvuli ty cukrovce chteli zrusit "ubytovaci kartu" a vyhanet ji preventivne nejak chemicky

andreasek82
26. kvě 2009

mak tak to jo.. ja dnes byla na monitoru prvne.. a taky na ekg.. vis co mi napsali do prukazky?
inkompletni blokada praveho ramenka tawarova, jinak normalni krivka.. 😨 ☹ ze bych tedy extra vedela, co to znamena.. nic mi nerekli, strcili mi jen do ruky prukazku a bylo, zitra jim budu volat! 😠

makoush
autor
26. kvě 2009

andrej..no, to je dobra informovanost pacienta - hned bych jim strcila pod nos prava pacienta 😉

andreasek82
26. kvě 2009

me vytocili, ja jim zitra vycinim! 😠 😀

andreasek82
28. kvě 2009

holky tak co? rodi uz tady nekdo? 😉 😀
nejake zmeny, novinky? no piste, prehanejte! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru