Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

andreasek82
4. lis 2008

vov, ja jsem zvykla na slipku normalka, nosim ji kazdy den a gyndarka mi rekla, ze ted tam dole pry bude porad mokro.. 😀 takze je to uplne normalni, asi to tak proste ma byt.. 🙂 takze v poho jo? ja jdu na pristi prohlidku 18.11.. snad bude vse v poradku.. 😲

vov
4. lis 2008

Andreasku, díky moc!!!! 😀 Ať Ti dny do další prohlídky spokojeně utíkají!!

andreasek82
5. lis 2008

holky, holky, kdepak jste?? 😨

jenniffer
5. lis 2008

Vov: Jak píše Andrea, výtok, pokud není krvavý, je normální. 😉 Ty čárky na testu moc nezkoumej. Nemusí to vůbec nic znamenat. Když já si dělala první test, čárky byly obě stejně silné. Asi za tři dny jsem dělala další a druhá čárka byla slabší. Hned jsem začala "vyšilovat", že je něco špatně. Byla jsem u dr. a všechno bylo naprosto O.K. 🙂

Holky, koukám, že se dočkám první. Já jdu na kontrolu už 10.11. Doufám, že bude všechno jak má. Tajně doufám, že bych třeba mohla dostat i těhu průkajdu. 🙂 Pozorujete už nějaký změny na bříšku? Já ho mám takový jakoby nafouklý.

makoush
autor
5. lis 2008

ahojda, zdravim z vydruduskeho kapitalismu, 8euro za hodinu netu je docela palka..takze v rychlosti se tu otacim...

von..vytok je normalni, pokud je takovy belavy - neco jako srazenej vajecnej bilek..podle me nejdulezitejsi je, pokud to neni krev nebo neco hnedyho.

jen..a co? jak se citis? je to lepsi? S tim brichem, ani mi nemluv. Dnes jsem si rikala, ze ze me zacina byt pekna koule, skoro nedopnu slusny kalhoty. Jinach taky mam bricho nafoukle jak balonek plus mi prijde, je se zacinam jeste vic zaoblovat na zenskych partiich..

u me to jde, nevolnosti se temer plne presunuly na vecer a noc, takze pres den docela funguju. Rano je zaludek na vode, ale uz se to da rozchodit. Takze verim, ze to pomalu zacalo odeznivat...uf

andreasek82
6. lis 2008

ahojky holky!
jenn 10.11. budu drzet palecky, at je vse tak jak ma! 🙂 snad uz je ti lepe..
makoushi, teeda takhle si na nas vzpomenout z dalky.. 🙂 to je mileee.. 🙂
mne prijde, za mam na brise takovy trosicku jakoby hrbolek, ale asi je to jen spicek 😀
asi je na to jeste brzy 🙂
holky tak hezky den!

jenniffer
7. lis 2008

Makoush: tak noční nevolnosti neznám, ale přes den to stojí za to. 😀

Holky, já jsem asi vážně divná. 😀 Když mám nevolnosti, tak si stěžuju, jak je to hrozný, a když je nemám, tak se zase plaším, jestli je všechno O.K. Třeba jako dneska. Poslední týden jsem hned z postele mazala na diskuzi se záchodovou mísou a dneska nic. Jsem zvědavá, co bude zítra. 😀

wsmoulinkaa
7. lis 2008

ahoj holky...lituju ty které mají nevolnosti. Zaplat pánbůh že to na mě ještě nepřišlo, abych to nezakřikla, akorát mám tu kovovou chut v puse a občas žaludek na vodě, ale do keramiki nelítám.

vov
7. lis 2008

Ahojky, Makoush, to je fajn, že nevolnosti ustupují, ale vi noci se potřebuješ vyspat, ne? Tak to v práci moc nepřeháněj 😉
Jenn, myslím, že to bude v poho, třeba jen mimi dostalo rozum 😵
Andreasku, já se sice ve vývoji plodu vůbec nevyznám, zrovna dnes jsem si řekla, že si musím pořídit nějakou publikaci, ale na hrbolek bude asi ještě brzy..
Holky, u nás trpí nevolnostmi manžílek a ne já 😀 na dnešek mu bylo zle celý večer.. Jinak já jen občas k večeru cítím žaludek na vodě, ale jinak v poho. Prsa mám také citlivější večer. Dnes ráno mi teplota vyšplhala z 37,2 na 37,4, tak jsem si uděla test, jako co že to je za změnu a // už byly téměř stejně silné 😵 Dnes ráno jsem šla také po týdnu do fitka, ale neběhala jsem, dala jsem si jen rychlejší chůzi se zátěží... A teď je mi skvěle!!!!
Musím nastudovat a zeptat se doktora, co a jak v těhotenství. Jenže teď zrovna studuji na seminárky do školy, takže moc času navíc nezbývá...

Kočky, mějte se bájo a opatrujte se!!!!

jenniffer
7. lis 2008

Vov: mrkla jsem ti do albíčka a čárky jsou ukázkové. 😉 Jsi borka, závidím, že máš tolik elánu. Já byla v posledních dnech jen na chvilku v lese na procházce a docela mi to stačilo. 😅
Nějakou knížku si chci taky brzo koupit. Snad to nebudou vyhozené peníze, zatím jsem všechno vypátrala tady na koníkovi nebo jinde na netu. 😀 Uvažovala jsem i o objednání nějakého maminkovského časopisu, ale pořád se bojím, abych to nějak nezakřikla. 🙂

andreasek82
9. lis 2008

ahoj holky, chci se vas na neco zeptat, mam docela strach..
asi tak treti den me po cely den boli bricho jako pred ms, ale pomerne slabe a take jsem si vcera jen tak na zkousku udelala tehu testik a carka byla slabsi nez nektere drivejsi.. muze to neco negativniho znamenat? jako ze uz se treba mimisek nevyviji? mam strach..

vov
9. lis 2008

Ahoj Andreasku, jestli se necítíš dobře, zajdi si zítra k dotorovi, určitě Ti vše vysvětlí a bude to v pořádku!! Neboj, slabší se Ti čárka jen mohla zdát, to nic neznamená. Ale neboj se doktora vyhledat, máš na to právo!
Mně bylo včera večer divně, žaludek na vodě, potřebovala jsem číst filosofii na seminárku, ale fakt to nešlo.A dnes jsem celé dopoledne uklízela, až mi z toho bolí pravý vaječník 😒 Takže teď relaxuji u PC..
Jen, procházky v lese jsou to nejlepší!! A Ty jsi trpěla takovými nevolnostmi, že jakákoli jiná aktivita by byla nerozumná.. Jsi těhu o měsíc déle než já, takže bych se určitě nebála časák o těhu objednat, i když se přiznám, že já žádný takový neznám.. Knížka by mohla být fajn, tak si dáme vědět, až narazíme na nějaké recenze, ju?
Holky, komu jste o těhu řekly? Já zatím jen manžílkovi, bojím se to zakřiknout a znám pár lidí z mého okolí (např. tchýně), že kdyby se něco stalo, měli by řeči tipu: "To má z toho, že nejí maso"... Ach jo 😠

makoush
autor
9. lis 2008

ahojda...

andrej - neboj, pokud je to jen slabší bolest a pokud nekrvácíš, může to být tím, jak se ti roztahuje děloha. Me na to to dr. při první návštěvě upozornil, že prý je to normální (píchání, pobolívání) ale jakmile bys začala krvácet či špinit tak rychle do nemocnice!

makoush
autor
9. lis 2008

jinak koukněte sem: http://www.babyonline.cz/vyvoj-miminka.html tady je pěkně popsáno, co se ve který týden děje 🙂

andreasek82
9. lis 2008

ahoj holky! 🙂
vov.. no uvidim, ted uz jsem zase nejaka klidnejsi, tak nevim.. bud zavolam k dr. anebo proste pockam do toho 18.. snad bude vse v poradku.. ale ta carka je proste trosku slabsi nez treba pred tydnem, tak me to trochu vydesilo.. diky za uklidneni 🙂
makoushi, jj je to takove pichani a pobolivani, ale prijde mi ze nejak vic posledni tri dny, ale tak snad je to normalka, nespinim ani nekrvacim, to bych hned zhavila drat a letela k dr.. 🙂
a diky za odkaz, je fajn! 😉
jenn, take bych si chtela casem zacit kupovat nejaky ten casak pro nastavajici maminky nebo uz maminky, ale jeste je aspon u me cas..
🙂

makoush
autor
10. lis 2008

andrej: no, ja bych rekla, ze to je normalni. me tedy taky na zacatku docela pichalo a bolela me vic leva strana..ted me spis obcas boli cely podbrisek a je to takova pichava bolest...

jinak jsem vybrakovala v knihovne regal a pujcila si tyto dve knizky: Macků: Průvodce těhotenstvím a porodem (Grada/Avicenum) a Murkoffová: Co čekat v radostném očekávání (Slovart) Ta prvni bych rekla je neco jako ucebnice pro sestry, zadny city, stroze suše fakta..to čtu jako připravu na setkani s našim zdr.systemem a ta druha je moc hezky rozepsana mesic po mesici.

andreasek82
10. lis 2008

makoushi, take jsem premyslela, ze zajdu pro nejakou moudrou knihu do knihovny.. ale chtela bych si koupit tehotensky denicek, byli jsme v sobotu v globusu a meli moc hezke vsechny knizky o tehu a materstvi.. a taky denicek miminka, tam treba byla i kapsicka na praminek vlasku a tak.. no proste super.. 🙂 ale radeji jeste nechci nic nakupovat, abych neco nezakrikla..

makoush
autor
10. lis 2008

andrej, no ja taky radsi jeste nic neshanim..preci jenom do prvnich testu je asi lepsi pockat...i kdyz me uz moje mati poslala balicek s prvnim obleckem (ruzova cepicka, boticky a bodycko)..jestli bude moruse kluk tak takhle z nej vyroste gay 😉

andreasek82
10. lis 2008

😀 a co ti vychazi podle te tabulky?

makoush
autor
10. lis 2008

andrej: podle jaké tabulky?

andreasek82
10. lis 2008

podle toho cinskeho vedce? 🙂

makoush
autor
10. lis 2008

no, to to jsem nekoukala..kde to najdu?

andreasek82
10. lis 2008

akorat ji pro tebe hledam a nejak nemuzu najit, vydrz chvilku ju 🙂

andreasek82
10. lis 2008

tak se jukni ke mne do albicka..
tabulka s hlavickou ze by holcicka? 🙂

makoush
autor
10. lis 2008

andrej...hahaha tak me vychazi kluk 😀 no, to bude ale krasavec v ruzovem kompletku

andreasek82
10. lis 2008

😀 😀 😀 radsi rekni mamce, at nakupuje v neutralni barve! 😀

makoush
autor
10. lis 2008

nebo bysme tady pak mohly udelat burzu nevhodnych barev a povymenovat si to 😉 no nic, musim se vypnout, za chvili frcim smer sever

andreasek82
10. lis 2008

ty zas frcis nekam na sluzebku, vid? 🙂 tak se opatruj, papa 🙂

vov
11. lis 2008

Ahojky,
Andreasku, jak je? Už to píchání povolilo?
Makoush, díky za odkaz na knížky a hlavně na web stránky!! Jsou přesně to, co jsem hledala 🙂 Mamča už kupuje výbavičku? Hodně se těší, viď?
Jen, jak je? Nevolnosti už ustaly?
Holky, mě bylo zle včera večer, když jsem si lehla do postele, měla jsem pocit, že poběžím zvracet, ale naštěstí to zmizelo. Dnes jsem byla na první prohlídce u Dr. Říkal, že mimi je 4t+6, ale jeví se mu menší. Aby ne, když podle mých výpočtů došlo k oplodnění 13.10. 😉 Klidně prý mohu dál běhat i plavat!! Ale sama sobě jsem si slíbila, že to nebudu přehánět. Teď je pro mě nejdůležitější "něco" jiného 😵 Na další prohlídku jdu 25.11.
Teď o tom ještě nikomu říkat nebudu, raději počkám...
Jo a doporučil mi vitamíny Femibion. Zatím beru BabyPlan, tak porovnám složení a uvidíme..
Holky, a jak u vás? Jak se všechny cítíte?

jenniffer
11. lis 2008

Holky, tak nevolnosti neustávají, je to fakt hrůza, nepomáhá vůbec nic. Doufám, že to brzo ustane, jinak budu komplet dehydrovaná. 😠 Místo tablet Duphaston mi napsal dr. čípky Utrogestan (2-0-2). Snad mi po nich nebude ještě víc zle. 😒 Dnes jsem byla na kontrolním uzv. Všechno je O.K. 😵 Další kontrolu mám 20.11., to už jdu oficiálně poprvé do poradny. Mám donést moč a očkovací průkaz. No nevím, jestli ho někde vůbec najdu. Už jsem ho asi 20 let nepotřebovala. 😀
Podle té čínské tabulky mi vychází holčička, tak jsem zvědavá. 😀 Upřímně moc tomu nevěřím. Dokonce tuším, že jsem tu kdysi pročítala diskuzi, jak to komu podle tý tabulky vyšlo - a 99% úspěšnosti teda nebylo. 😀 S manželem jsme se shodli, že si pohlaví necháme říct. Už se moc těším, že to budeme vědět. 🙂

Andrea: pobolívání a píchání v podbřišku je normální, jak už psaly holky. Roztahuje se děloha, jestli nešpiníš ani nekrvácíš, tak se není čeho bát. 😉

Vov: taky zatím beru BabyPlan, až porovnáš složení s Femibionem, tak mi písni, v čem se to liší. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru