Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

andreasek82
24. čer 2009

ahojky milin.. 🙂
no prave ze mi je nejak az moc dobre, vubec ne porodove 😀
ja si ze zacatku take nechavala fotku z kazde prohlidky a mam je ted v albicku 🙂
je to hezka pamatka/vzpominka, az budou deti jednou velke a my budem vzpominat na to, kdyz jsme byly tehulky 🙂

andreasek82
24. čer 2009

jo a napadaji me jeste zazvorove susenky, ty by ti mohly delat dobre.. 😉 ja si je tenkrat koupila v nejakem obchode zdrave vyzivy nebo tak neco.. 🙂

milin
24. čer 2009

Andreasku děkuji.
Já jsem si koupila zázvorové lízátka.Ale ty sušenky zkusím taky 😉

Tak si zkus dát horkou koupel třeba malou přemluvíš aby vykoukla na svět 😉 A co ti řekla dr ?Kdyby pořád nic tak tě pošle na vyvolávačku?Nemám ponětí jak se tohle řeší 😉

andreasek82
24. čer 2009

milin, nechavaji prenaset do 41+3 tt, to znamena, ze pristi stredu bych nastoupila na vyvolani.. 😕

milin
24. čer 2009

joj tak doufám že do tý doby se malinká nechá přemluvit a půjde na svět sama. 😉

andreasek82
24. čer 2009

to ja taky doufam 🙂
no uvidime.. ale treba si da rict.. 😉

koukam, ze uz ses v 8. tydnu.. to teda taky pekne leti.. drzim palecky na zitra 😉
dobrou noc 🙂

milin
24. čer 2009

jj děkuji já myslím že jsem spíše 7tt pač minulý týden na UTZ jsem měla napsaný 6tt.Tak uvidíme zítra u dr co mi řekne a jak mi to přesně spočítá. 🙂

Já jdu taky si lehnout tak přeji hezkou noc 😉

nikieda
25. čer 2009

Ahojky,
Milin, hodně štěstí u doktora, ať je vše tak, ja má 😵
Andreasku, neboj, k vyvolání nedojde, Sabinka se rozhodne sama.
Holky, mně ty léky na játra vůbec nepůsobí 😢 Včera jsem si vyzvedla další recept a koupila 2. balení, ale stejně jsem se celou noc drbala, vím, že ani manžílek se kvůli tomu pořádně nevyspí ☹ Mám pocit, že je to snad i horší.. Obávám se, že do sebe cpu hnusné prášky naprosto zbytečně, ach jo.

makoush
autor
25. čer 2009

Ahojda..
tak uz jsme doma ze špitálu, uf. Byl to pěkný záhul, asi nejhorší vypětí, co jsem kdy zažila. No, ale snad dobrý. Malá nabrala 10dkg, začala i líp jíst tak snad to půjde. Nakonec jsme pořídili kojeneckou váhu a vážim si jí pred a po kojení, takže mam aspon klid a vím, kolik toho zbaští.

Jenn..dodatečně gratuluju k chlapečkovi

Vov..koukam,ze statečně mimčo držíš tam kde má být..to je super, že nakonec to takhle dobře dopadlo a nemuselas rodit předčasně

Andrej..jéé, ty už to máš opravdu za pár. Však počkej, ono to dorazí a Sabík tu bude "natotata"

Milin..nevolnosti jsou potvora, me tada na ne nic nepomohlo. Jo, jsou nejaky homeopatika, ale pozor na ne, obsahujou Atropin..kdyztak mrkni na zacatek tohohle tematu, tam jsme nevolnosti docela rešily..

jéé reknu vam, je bezva být doma..

andreasek82
25. čer 2009

nik co zkusit nasadit nejakou procistujici "dietku"?
mene sladkeho, misto kafe treba caro.. mene agresivniho ovoce.. muze to byt treba i z mleka..
ja vim, co to je, kdyz se v noci nevyspis kvuli drbani 😠 ja si toho uzila az az s tim ekzemem na rukou.. je to des 😒 uplne te chapu.. tomas mi na noc zavazoval bavlnene rukavice a ja si to drbala i pres ne, tak mi ze spani drzel ruce.. no hruza.. ted to musim zatukat.. ale je to dobre.. ale tohle ma asi nejakou jinou pricinu... tak snad jeste leky zaberou anebo si zajit pro jine..

s tou sabcou kez bys mela pravdu.. zitra ma tatka tomase (budouci tchan) narozeniny, tak by bylo hezke, kdyby to na ne vyslo, ale pochybuju.. 😅

milin, dej pak vedet, co na kontrole ju 🙂

mak ahooj 🙂
tak vy jste byly s malou celou dobu v nemocnici? ☹ to mi je lito a snad uz je to vse lepsi!
muzu se te zeptat, kdes koupila tu vahu a na kolik penez vas vysla?
tak ses rada, ze jste cela rodinka pekne doma v klidku vid.. ani se ti nedivim.. tak vam preju, at mala krasne sosa a pribira 😉 pridej nejake fotky az budes mit cas treba ju..

holky papa zatim.. jdem se smudlou bellcou ven 🙂 zacina svitit slunicko! 😵

kallimer
25. čer 2009

Ahoj holky,

zdravím po delší době. Mám trošku fofry v práci tak nestíhám chodit na net 🙂.

Milin: držím palce na kontrole a hlavně ať je ti líp - mě první tři měsíce taky nebylo taky moc dobře - trošku pomáhaly zázvorový lízátka 😉 .

Andreasku, Vov: skoro maminy - držím Vám moc palečky 🙂
Andreasku obzlášť u tebe sem zvědavá na zkušenosti s bulovkou, když sem tam taky zaregistrovaná 🙂.

Jen, Makoush: hlavně ať Vám mimísci dělaj jenom radost a hezky papkaj a spinkaj.

Jinak sem byla u svého Dr. a tlaky na konečník jsou prý normální a příští kontrolu mi budou dělat testy na těhotenskou cukrovku - tak snad to dopadne ok.

Jo holky, chtěla sem se ještě zeptat - cvičili jste v těhotenství? Já totiž vůbec necvičim - max. chodim na procházky se psem.

mějte se krásně 🙂.

krista
25. čer 2009

Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista

andreasek82
25. čer 2009

ahojky 🙂
kall.. no jezdim ted na bulovku obden na monitor, zitra mam poradnu a dnes jsem se ptala sestricky a je zrovna stopstav, pry se to meni kazdym dnem, takze si rikam, ze je hezky, ze jsem zaregistrovana, ale mozna mi to bude nanic.. 😅 no uvidime.. v posledni dobe slysim na bulovku pomerne samou chvalu, pak ti urcite poreferuju.. radeji si ale ten porod moc ruzove nemaluju.. abych pak nebyla zklamana nebo i neco horsiho..
tlaky na konecnik jsem nemela, to prijde ve velkem u porodu 😀
test na cukrovku se da zvladnout, ja se toho desila a zas tak hrozne to neni, jen je to proste dost sladidlo no..
ja vubec necvicila, obcas si hupsnu na mici 😀 a taky chodim s bellinkou ven, i kdyz ted to spis uz flakam a jsme na zahradce.. ale mame bolonskeho psika - fenecku ctyrikilovou, takze zadny dlouhy prochazky to nebyvaji, spis proste se jen tak na chvili projit a zas domu, ale lepsi neco nez nic 😉
dobrou noc.. 🙂

nikieda
26. čer 2009

Ahojky,
Makoush, super, že už jste doma!!!!! Bude vám tam určitě lépe, hlavně psychicky, viď? Až budeš mít chvíli, dej o vás vědět, jo?
Andreasku, držím palce, ať se Ti ten ekzém nevrátí!!! Přesně, mně chce Edík také zavazovat ruce, ale obávám se, že mě v drbání neodradí ani svěrací kazajka.. To už jsem si nehty ostříhala maximálně, jak to šlo..
Kall, já jsem cvičila, dokud to šlo 😉 Byla jsem zvyklá cvičit i před těhu. Já osobně cvičení miluji, je to paráda, když můžeš po práci vypnout mozek a dělat chvíli něco jen a jen pro sebe. No a když jsem jela k našim, tak jsem chodila na procházky - cca 6-8 km s mým pejskem 😅 Teď už 2.měsíc nedělám naprosto nic, ale jsem domluvená manžílkem, že to po porodu nějak zvládneme, abych si udělala i chvíli pro sebe. Uvidíme, ze začátku budu asi nevyspalá a unavená, takže mi budou stačit procházky s kočárkem 😀
Jenn, co vy? Jak válčíte?
Tak holky, jdu žehlit 😉 Včera jsme byli v Ikea, tak máme 2.komodu pro Skřítka 😉 A dnes se chystáme na výstavu stanů 😵 Normálně se začínám obávat, že budu přenášet 😀

jenniffer
26. čer 2009

Ahoj holky, tak jsem se konečně zase dostala k netu a do alba jsem dala pár Danyho foteček. 😵
Koukám, že Sabince se na svět nějak nechce a mimčo Nik si to s tím předčasným příchodem na svět taky rozmyslelo. 😉 🙂

Čekám na dětskou sestru, má přijít zkontrolovat mimčo, tak nevím, jak dlouho tu budu moci zůstat online. Ani vás zatím nestíhám dočíst. Snad se máte všechny fajn. 🙂
Já v porodnici trochu válčila s kojením, Daniel nepřibýval, jak měl, ale snad už se mi to podařilo nějak vychytat. Nejdřív jsem se totiž držela rad z příruček, že kojit tak po třech hodinách. Malému to pro začátek evidentně nestačilo, takže teď kojím klidně i po hodině, když si řekne (začne si strkat pěstičku do pusy a obličejem se šmrdolí ze strany na stranu a hledá prso). Pro jistotu jsem ale koupila kojeneckou váhu (Eta 777190000), abych věděla kolik toho malej vypije a jak přibírá. Přes den je s mimčem docela pohoda, dá se to zvládat. 😵 Zvládám to ale hlavně asi proto, že je tu celý týden se mnou manžel a půlku práce udělá on. Co budu dělat příští týden až bude chodit do práce to teda fakt nevím. 😅 V noci se malej vzbudí průměrmě 3x. Z toho 2x usne hned po kojení a 1x dostane vztekavou náladu a nemůže spát hodinu nebo dvě a pořád brečí. 😠 Vydedukovala jsem si, že tyhle brečící nálady má hlavně proto, že ho trápí prdíky. Tyhle jeho obvyklé scény totiž končí vždy v okamžiku, kdy se pokaká. 😀 Bohužel se mi zatím nepodařilo vychytat, jak mi od těch prdíků pomoci. Snažím se nejíst nic nadýmavého, zkoušela jsem mast na prdíky Pupík, masáže bříška, ale nezabírá to. ☹
Pokud by vás zajímalo, jak jsem na tom s váhou já, tak pěkně bledě. 😠 V porodnici jsem nechala ca. 10 kg, ale nějakých 6 kg mám pořád navíc. 😠 Je to na houby, protože se nemůžu vejít do žádného oblečení. 😠 Navíc kvůli císaři nesmím nějaký čas cvičit a kvůli kojení bych zase neměla moc hubnout. 😅 Doufám, že to v tom kolotoči kolem mimča půjde rychle dolů tak nějak samo. 😉

kallimer
26. čer 2009

Jenn: malej je nádhernej - ještě jednou gratuluju 🙂.

Andreasku: držim palce ať se to na Bulovce uvolní. Dobrá informace vědět, že nechávaj přenášet jenom do 41+3 tt - na bulovce totíž od cca 10. listopadu malujou, takže idkyž budu přenášet a nebudou mít stop stav, tak mě vemou.

andreasek82
26. čer 2009

ahoj holky 🙂
nik, trosku jeste na rukou ekzem mam, ale oproti tomu, co jsem mela pred temi 3 - 4 mesici je to nic..
jenn, daniel je kouzelny chlapecek 😵 diky za tip na kojeneckou vahu 😉 zatim kupovat nebudeme, ale po porodu treba taky poridime.. jinak monitor a chuvicku vyuzivate?
ses maminka sikovna, urcite si se vsim poradis.. na ty prdiky co ty kapicky sab simplex?
z tech kil navic si nic nedelej.. 6 neni moc a dolu pujdou za par tydnu, uvidis 😉
holky tak mi dnes dr. udelala hamiltonuv hmat, aby mimcu trosku pomohla.. tak mam bolesti v podbrisku a spinim, upozornila me na to.. pokud neporodim, 1/7 ve stredu jdu na prijem.. 😕 hrdlo mam sakralne 1 mekke, pro dva prsty, no pry je to na porod pripraveno, hlavicka pevne naleha na vchod, tak snad si to ta nase mala mrska rozmysli 🙂
hezke odpoledne a vecer.. 😉

makoush
autor
26. čer 2009

andrej..tak to mas opravdu uz na spadnuti. Neboj, to bude dobry, budu drzet palce i na nohach.. pijes malinikovy caj? ja ho pila kdyz zacly kontrakce snad po litrech, nevim,jestli to pomohlo,ale jako takova psychicka berlicka urcite 😉

jen..koukam,ze nejsem sama, kdo si dite prevazuje 🙂 my koupili vahu sencor a musim rict, ze je to dobra vec. Aspon vim, kolik vysosala - no, i kdyz obcas kdyz je to malo, tak ji jeste donutim neco zblajznout.. 😒 Na ty prdiky - sabovy kapicky by mohly pomoct, ale nevim, jestli se můzou davat tak certvymu mimcu..radsi se zeptej detsky. Jo, dalsi rada na prdiky je nahrata plena nebo peckovej polstarek - ale nevim, nemam to vyzkouseno. A s kilama si hlavu nelam, taky mam dole tak cca 11kg, jeste tak 8mi jich chybi do predtehotensky vahy (ale to tenkrat bylo moje asi nejhubenejsi obdobi) a kalhoty jsou katastrofa. Do ted jsem nosila ty tehotensky a az dneska se nasoukala do jednech, ktery jsem driv sundala i zapnuty..nu coz no, ono to bude trvat. Preci jen 9mesiců jsme kynuly, tak nemůzeme chtit nejaky zazraky..

vov..a co ty? jak se citis?

makoush
autor
26. čer 2009

Tak jsem vám děvčata dokončila svůj popis.. Tady máte celý sloh, ale pozor, je to ukrutně dlouhý, takže si k tomu uvařte aspoň kafčo, at neusnete...

Dnes má naše Baruška týdeniny (hahaha,ted uz ma měsíčniny, ale začala jsem to psát když jí byl týden), ale pro nás je to jakoby se za ten týden život zrychlil o 100otáček..a i tak nás stále dojímá její příchod na svět.
Díky jedné hodnotě při zátěžovém testu na cukrovku jsem spadla do kategorie lehce rizikových těhotných, což znamenalo hodinová čekání v diaporadně, pak dřívější monitoring srdečních ozvů a strašení od pánů v bílém, že přenášet mě určitě nenechají..závěr těhotenství byl tedy ve znamení dalšího čekání na chodbách vybrané porodnice, obden buzení dítěte budíkem, věčné stresy, že nakonec porod bude chemický..závěrem celého ceremoniálu bylo, když mi doktorka na kontrole v porodnici řekla, že vázání nohou v pozici luku je pro mě to nejlepší a že jinak bych je strkala do sterilní zóny pána rodícího. Na dotaz, jestli je nějaká jiná možnost, mi řekla: „víte, my tady jinak rodit neumíme“ – vždycky jsem si myslela, že rodit budu já, ale časy se asi změnily…toto a mnoho dalších kapek servírovaných v čím dál tím větších dávkách nás přivedlo k rozhodnutí: Kašleme na systém, jedeme na dovolenou a když to tam na mě přijde, pojedeme buď do Jihlavy nebo do Havlbrodu. Dovolená se vydařila, týden před narozením jsem denně dávala něco okolo 12km, užívala si klidu – a dítě se pomalu začalo ozývat..ale zůstalo pouze u ohlášek, že se něco chystá. Dovolená skončila, my jeli domu a já dostala splín, že to tam nevyšlo. Byl by klid, nemusela bych se zase nechat prudit ve „vybrané baby friendly“ nemocnici…

Pondělí, 25.5 – kontrola v nemocnici – ozvy opět špatné a že v pátek v den termínu další kontrola a domluvíme co dál…
Úterý, 26.5. – pořád nic, chodím po lese rychlou chůzí a sem tam je cítit, že se něco chystá.
Úterý, 26.5. noc – vypadá to, žeby to mohlo být tady – bohužel jdu si preventivně lehnout a všechno přechází. Je vidět, že naše dítě zvyklé pohybu vyžaduje taky pohyb
Středa, 27.5. – od rána po 50minutách pravidelné stahy, dají se vydržet a mě štve, že z toho asi zase nic nebude. Zase běhám po lese a připadám si jako blázen. 20.00 – žeby? Začíná se to zkracovat, ale ještě pořád to jde. 21 – jdu si lehnout, však ono se to zase zastaví 23.30 – muž jde spát. Vzbudil mě. Ležím a říkám si, že bych měla zítra zvýšit dávku „běhání“. 24.00 – nějak nejde pořádně zabrat, ten divnej pocit v břiše se vrací čím dál tím dřív.
Čtvrtek, 28.5. 0.00 – jdu do obýváku, vařím si čaj a začínám stopovat. Chodí to pravidelně..tak co děje se něco? Zrcadlo řekni a nebo radši mlč..vypadá to, že se něco děje. 1.00 – je to pravidelný už po 10minutách 1.30 – interval se zkracuje na 7minut ale pořád to ještě jde. Nesmím jít vzbudit muže, musím vydržet co nejdýl, aby neplašil…3.00 – už to nejde zapisovat, sakra – nezvládám v tu chvíli napsat čas a ještě počítat, jak dlouho to trvá. Co se dá dělat, jdu vzbudit muže, ať mi to stopne. Očividně jsem ho zklamala, prý „z těch tvých časů nejde udělat pořádná křivka, jednou ti to trvá 30sekund, pak 20 no a tady, tady jsi měla 50..“ Chodím po obývako-kuchyni, při kontrakci se opřu a kroutím zadkem jako harémová tanečnice. Musím pořád chodit, sednout si nejde. To dítě bude vyžadovat pohyb. 4.00 – muž usíná, čekal nějakou zábavu a nic. Posílám ho do postele s tím, že stejně v nejbližších hodinách nejedeme. 6.00 – už se mi doma nelíbí, chodím tu jak lev v kleci. 6.15 – volám do dvou nemocnic (ne do té původně vybrané) jestli mají volno a zda by bylo možné přijet. Volno mají, stop stav není. Jdu vzbudit muže, ať se pomalu chystá a jde se oholit, když má být první, koho to dítě uvidí. 7.00 – vyrážíme. Doufám, že se cestou nepotáhneme ve štrůdlu kamionů. Zázrak, silnice je téměř prázdná, jakoby ji před námi někdo zametal. 8.30 – jsme tady. Kouknu na nemocnici a rázem jsou kontrakce fuč. Sarkyš. Do šestého patra jdeme pěšky, jen ať se to hejbne, ať nevypadám jak simulant. Vítá nás milá PA se slovy..maminky co rodí vypadají ale jinak. Ach jo..a ani monitor se nehne. Naštěstí to zkoušíme i na boku a občas tam nějaký kopeček vykoukne. Dr. navrhuje, že mě ještě vyšetří a uvidíme. Hurá, prý jsem na hezkých 3-4 takže si mě tu nechají a simulant nejsem. Porodní sál vypadá jako porodní pokoj – postel, paraván, kazeták a porodní křeslo je přehozený babičkovským přehozem. Funím ale jde to. Mužský dělá čárky, abych věděla, kolik stahů mam za hodinu. Po čase nás přesunují na jiný sál – je větší, komfortnější a má i vanu. Přináší oběd a prý si můžu dát – trochu jim nevěřím, vždyť všude jinde jídlo zakazují. Prý to ale můžu zkusit, v nejhorším to vyzvracím. Polívka mi bodla a zalézám do vany. Napouštím si teplou, šikanuju muže aby mi dával do pusy tu glukozový bombony, tu homeopaticky kulicky, tu pití..pojem o čase se ztrácí. Za nějakou dobu mám jít k panu dr. na ultrazvuk. Vtipkuje, že do půl třetí to máme za sebou. No, nevím, já bych řekla až tak k večeru. Zase jsem ve vaně a scénář se opakuje. Bombony, voda, homeo a s narůstajícími kontrakcemi ještě příkazy upusť (rozuměj upusť vodu ve vaně), stříkej (pusť stříkací proud – sprcha měla dvě polohy), víc teplý a míň teplý. Pak už si jen pamatuju, jak se ze mě linou prapodivný zvuky – takový echolálie. Chvílemi si říkám, to asi nezpívám já…a pořád dokola – upusť, víc teplý, pít, bombon..Někdy mezi tím omezeným slovníkem přichází PA a že prý to už je a jestli chci zůstat ve vaně. Pokud ano, tak musí zavolat primáře, protože vanové porody chce mít pod dohledem. Cizího člověka tu nechci, tak vylézám a hledám vhodnou polohu. Porodní stolička nevyhovuje, na všechny čtyři taky ne, opřít se o muže už vůbec ne..vrtím se jako pes v pelechu. Mužský popochází po sále a tváří se zavile. Nechci ho tu. Posílám ho pryč. A zase hledám polohu a nic..nejde to. Je to čím dál víc silnější a já začínám mít strach že se po… (klystýr mi nenabídli a já se po něm nepídila. Teď si to v duchu vyčítám, že já, taková cíťa co si nedojde jinde než doma se tu teď pokadím..). Muž se vrací a pa navrhuje lehnout si na bok, že prý to funguje. A taky že jo, jednou nohou se zapírám o muže, chytám se jeho ruky a při každé kontra se k němu gymnasticky přitahuju. Doteď nechápu, kde se ve mně ten prostocvik vzal..muž pak bude mít několik týdnů pěknou zelenou modřinu na třísle a já namožený ruce a nohy.. Padlý mýtus: při porodu je nejhorší vydržet otevírací fázi a pak už jen párkrát zatlačíš a je to tady. Houbelec – tlačím a pořád nic. Bolí to jako prase a hodiny na zdi (blbý nápad lehnout si tak, abych viděla snad i vteřinovku) začínají měřit čas. V půl třetí jsme začali, jsou tři a pořád nic, půl čtvrtý – asi prasknu, podělám se a umřu. Přichází doktor, usmívá se jako sluníčko a vtipkuje: „mám tady oxitocínek, nedáte si? Mám ho jít připravit?“ Ne, to nechci, musím zabrat. Budou třičtvrtě na čtyři a pořád nic. Jak dlouho ještě vydržím ty prostocviky? Mění se směna a přichází další dr. Proč si oba stoupli pod ty hodiny, sakra? Stojí tam jak na fotbale. Ten nový se divně kouká, asi nejsem dost rychlá a dobrá. Ale ono to fakt nejde. PA každou chvíli kontroluje ozvi. Zelená kontrolka u obrázku čápa vesele zabliká. Bezva, tak aspoň že malá má se mnou trpělivost. Střih – muž křičí, tak pojď už to bude, zaber, makej, to dáš – nedám, vzdávám to a hlavička zalézá. Ručička hodin se blíží ke čtvrté, doktoři už se moc neusmívají.. Další střih – makej, zaber, to dáš uuuž – je vlasatá..zabírám, opírám se nohou o mužského, přitahuju se rukama skoro až k němu Střih – mužský volá: "je venku. Makouši, je tady." Jsou čtyři. Najednou mi ji plácnou na břicho a ten tvor se začíná ukrutnou rychlostí šplhat až k mojí hlavě. Říkám jí ahoj ahoj, ty jsi tak hezká. Jé ty máš chlupatý ramena.. Muž si ke mně lehá do postele. Tulíme se a já pořád opakuju „no ahoj, ahoj“. PA navrhuje, že malou ošetří, taťka to pohlídá a my to dokončíme. Prý by teď ten oxytocin na zavinutí byl dobrý, jestli chci. Tak jo, už je mi to jedno. Až sem jsme vydržela bez chemie a chirurgie. Mýtus o placentě je taky zbořen – není vůbec ošklivá, je to jen taková vypuštěná bublina nebo hruška. Doktor se přibližuje s velkou mega baterkou do auta, svítí do mě a ukazuje PA, kde to zašít – mám 4 stehy. Přichází muž a drží dítě. Já jdu do sprchy – sama, sama se sprchuju studenou vodou a třepu se jako ratlík.
Další mýtus o tom, že porod je hrůza zbořen. Bylo to super. Všichni byli super. Nikdo mě netlačil do urychlováků, nikdo na mě nekřičel, nikdo mi nenutil jednu zaběhlou polohu..prostě všechno bylo tak, jak jsem si ve svých bláhových snech vymyslela a z čeho jsem postupně slevovala. Mám to za sebou. Oblíkám si noční košili a jdu zpátky na sál. Muž tam sedí na posteli a drží ji, naší dcerku.

nikieda
27. čer 2009

Ahoj holky,

Jenn, Daniel je nádherný 😵 Je super, že Ti manžílek pomáhá a Ty jsi tak více v pohodě. Z kg si nic nedělej, počkej až Ti začne směna u malého na 100%, vždyť jsi jen pár dní po porodu!!!!
Andreasku, co je to hamiltonův hmat? Ještě jsem o tom neslyšela... Ale řekla bych, že u Tebe bude porod každou chvilku, jestli se tak již nestalo 😉
Makoush, pěkně napsané!!! Konečně někdo, kdo nepopisuje porod jako ten nejstrašnější horor 🙂 Je strašně fajn, že Tě v nemocnici nechali rodit podle Tvého přání a tempa!! Prosím Tě, a kdy Ti praskla plodovka?
Já se přiznám, že jsem už dost unavená a sama sobě protivná. Celou noc jsem se zase kvůli drbání nevyspala, chodím si dávat vlažnou sprchu, mažu se několikrát za noc, ale nepomáhá to ☹ Nejvíce mě štve, že do sebe cpu Essenciale na játra a je to úplně zbytečné! Nechápu, jestli to je špatná diagnoza, nebo prostě jen moje tělo na ty prášky nereaguje?!
Už bych chtěla porodit a mít klid 😀 Uklízím, chodím venku, jezdím MHD, ale Skřítek se ve mně nějak zabydlel 😉

milin
27. čer 2009

Ahojky holky

Jenn Dan je krásňoučký chlapeček 😉 A je moc super že máš první dny manžu doma,určo ti hodně pomáhá.Jé a kila neřeš vždyť jsi chvíli po porodu.Jen se neboj až bude manža v práci a ty budeš sama doma s prckem tak půjdou kila dolů sama.Za prvý jak budeš kojit tak to malý s tebe pěkně vše vysaje.A stejně teď musíš dobře jíst ať má malej hodně vitamínů a ty máš silný mlíko aby malej nekřičel hlady.Neboj po šestinedělí to bude lepší 😉

Mak tak jsem si to přečetla pěkně u snídaně.Ze začátku teda děs až mám s toho hrůzu, nesnáším bolest.Ale u konce jsem si teda pobrečela 😉 Jsi dobrá že si to takhle zvládla. 🙂

Andry u nás celý večer hřmělo tak jsem si říkala zdali náhodou si to malá nerozmyslela a není už na světě. 😉

Nik jen neboj dítko ví kdy na svět a u mámy je přeci nejlíp 😉

Kall jj kontrola dopadla dobře.Pěkně si rosteme a zakousáváme se.Příští kontrolu mám až 9.7. a to pak dostanu i průkazku.Jinak zatím nic novýho.Občas je mi špatně a hodně a občas se to dá a nejlepší jsou dny když je dobře 😀

Holky měli jste nějký vycházky nebo jste to měli neomezeně?
A byla jste některá z Vás na dovolené během těhu?

Moje dr totiž řekla že pokud si chci jet na dovolenou tak musím zrušit neschopenku a vzít si normal dovolenou.A všichni mi říkají že mám nárok na neomezené vycházky.Tak teda nevím jak to je.

makoush
autor
27. čer 2009

bré ráno..
vov..vidiš, to jsem nenapsala. Plodovka vydržela uplne az do konce a nepraskla ani po půl hodine tlaceni. Takze jsem si ji nechala upustit a dr. si s tim docela dal, pry ten vak byl nezvykle pevny.. Takze mala lezla ven spolu s vodou. Pry to je lepsi, ze to detem klouze, ale na druhou stranu se ji pekne nalokala..
Jo, a Hamiltonův hmat je, ze se prstama odloupne cip plodovych obalu. Je to takovy poštouchnutí, aby se to spustilo...

milin..no, je to asi klišé, ale na tu bolest zapomeneš - to víš, hormony,nejak priroda musi zajistit,aby se lidi mnozili 😉 Jinak s dovolenou neporadim, ja na neschopence za celou dobu nebyla. Zezačátku mi ji chtel dr. napsat kvůli nevolnostem, ale mela jsem nasmlouvany sluzebky a tak to nešlo..

andreasek82
27. čer 2009

holky tak se hlasim porad jako 2v1! 😀
ani ten hamilton ani bourka se mnou zrejme nehnou, takze streda to jisti 😅

mak, moc hezky pojaty popis porodu! 😉 🙂 jo a malinik piju o 106.. 🙂

milin, ja nebyla na neschopence, pracovala jsem az do konce, vybrala jsem si tedy dovcu, ale jinak jsem pracovala..
takze jsem tohle neresila.. zkus si to nejak vyzjistit radeji.. a gratuluji k uspesne kontrole 😉

pro nik: hamilton = úkon prováděný v konečném stádiu těhotenství pro vyvolání porodních kontrakcí, kdy lékař či porodní asistentka vsune prst do vagíny a prstem provede oddělení membrán děložního čípku je to krouživý pohym uvnitř středu čípku.. nic prijemneho, ale da se to.. hlavne dr. byla super a upozornila me, co mi jde delat a ze pak budu spinit a bude me bolet podbrisek.. ted koukam, ze mak uz to popsala, tak to mas 2x 🙂

holky hezkou sobotu.. 🙂

nikieda
28. čer 2009

Milin, tak to je super,že mimčo krásně roste, jen tak dál 😵 Na dovče jsem byla, ale nebyla jsem na nemocenské, takže klasicky jsem měla volno z práce..
Makoush, musím uznat, že jsi měla zajímavý porod!! Já netušila, že plodovka může jít až souběžně s mimčem. Takže Barunka to měla trochu jako jízdu na tobogánu 😉 A jak je vám teď? Už je vše v pořádku?
Andreasku, jsi tu ještě?!?!
Holky, děkuji moc za vysvětlení Hamiltna, asi se na to zítra v porodnici zeptám 😉
Včera jsem koupila pěkné obrázky, aby pracovna vypadala trochu jako dětský pokoj, např. Ferda Mravenec, Motýl Emanuel, Rumcajs, atd 😵
Musím vám říct, že mám ve Skřítkovi spojence 😀 Manžílek nechtěl ráno vstávat, ležel čelem ke kraji postele, tak jsem se přitulila a Skřítek ho začal kopat, jakoby ho chtěl vystrnadit z postele 😀
Mějte se i přes to ošklivé počasí krásně

andreasek82
28. čer 2009

nik jsem tuuu.. 🙂 vidim to na stredu na to vyvolani.. dnes jsem byla na monitoru, mimisek se ma pry moc dobre, nejspis to nevypada, ze by se mu chtelo jit ven jen tak 😅
prosim te, kde jsi koupila ty obrazky? ja chci takyy 🙂

nikieda
28. čer 2009

Andreasku, na druhou stranu, komu by se v tak ubrečeném počasí chtělo ven?! 😉 Obrázky jsem koupila v Obi na Roztylech, je to kousíček od metra a ještě včera jich měli dost 😉

andreasek82
28. čer 2009

nik diky moc za info 😉
zkusili jsme pred chvilkou sexik, tak jsem zvedava, jestli prostaglandiny v prirodni forme zaberou 😉 😀

makoush
autor
29. čer 2009

ahojda pri pondelku..

andrej..to jsem teda zvedava,jestli prostaglandiny zabraly 😉 je to opruz, takhle porad cekat a pozorovat se, vid? ale vsak ono to brzy zkonci

nik..ty by sis uz chtela nechat udelat hamiltona? Vzdyt mas jeste cas, ne? Navic, nemyslim,ze by si vase decko dalo nejak moc na cas, kdyz uz takovou dobu se snazi dostat ven..

milin..a kam se vlastne chystate na dovolenou?

Jinak u nas snad lepsi, vcera jsme byli s malou 2x venku zajistit ji otravu kyslikem. Docela to zabralo,protoze dala svůj mlekovy rekord a jeste ted chrni jako spalek. Tak snad to uz zacina byt dobry. Jen se v obličeji osypala potnickama a jak se vzteka, tak ma 3 velky skrabance - takze opravdu krasavice inteligentni, nu coz.

andreasek82
29. čer 2009

ahojky mak.. prostaglandiny nezabraly.. pocitam uz s tou stredou.. 😅
jinak to je super, ze mala zacala poradne papkat, vidis to, zabira vzdousek 🙂
z tech potnicek si nic nedelej, miminka mivaji casto nejake vyrazky a ekzemy..
a nehtiky strihate? to asi jo vid, ale stejne se poskrabe.. jedine ty bavlnene rukavicky, ale taky se nedaji nosit porad..
piju malinik a jdu trochu poklidit.. hezky den 🙂

jenniffer
29. čer 2009

Andreo, koukám, že pořád nic, Sabinka má holt svoji hlavu a nechce si nechat "kecat" do toho, kdy se narodí. 😀 No v nejhorším to jistí ta středa. 😉 1.7. je pěkný a hlavně bezva zapamatovatelný datum. 😉 Moc ti přeju, aby všechno proběhlo rychle a hlavně bez komplikací a už se moc těším na zprávu o dalším narozeném mimču v tématu. 😵

Mak, moc pěkně napsaný popis porodu. 🙂 Chci si pro sebe taky něco podobného sepsat, abych měla na co za 20 let vzpomínat. 😉 Mám v plánu psát i něco jako Daníkův deník - jeho pokroky a moje pocity.
Kapičky na Sab Simplex na prdíky nám doporučil i dětský doktor, můžou se ale až od tří týdnů. Mám je doma, určitě vyzkouším. Nahřejvání a masáž bříška jsem taky zkoušela - na chvíli se mu to líbílo, ale pak byl stejně znova řev. Prostě dokud se nevykajdí, nemá klid. 😀 Jak vypadají u vás noci? Daník dneska v noci vyřvával asi 2 hodiny, pak byl klídek. Přes den umí spát i 4 hodiny v kuse, většinou ho po třech hodinách budím na kojení. Kdyby to takhle bylo pořád, bylo by to fajn. 🙂 Potničky v obličeji už měl taky. Nevypadá to sice nic moc, ale za pár hodin to naštěstí mizí. 😉 Ptala jsem se dr., jestli to není nějaká předzvěst ekzému (máme ho s manželem oba, tak se jen děsíme, kdy to propukne u malého), ale prý ne, má to skoro každé mimčo. Spíš mě trápí problém s jeho očičkama. Pořád mu přetrvává problém se slznými kanálky, má očička pořád zalepený. ☹ Naštěstí ho to nijak nebolí. Pokud se to brzo nezlepší, čeká nás návštěva oční a v nejhorším případě proplach kanálků. ☹

Dneska jsem tu první den sama, malej spí. Zatím jsem plná optimismu, že to tu spolu bez táty zvládnem. Dokonce jsem se opět nahlásila v práci a pokud to půjde, tak začnu zase trošku pracovat. Zatím třeba jen půl hodinky denně, abych z toho úplně nevypadla. 😉 Nechci to s tou prací nijak přehánět, přeci jenom Danýsek bude mimi jenom hrozně krátkou dobu a nechci jednou litovat, že jsem si ho dost neužila. 😵

Kal, teď jsem si teprve všimla, že už víte, co čekáte. Takže holčička? Gratuluji. 😵 To bude mít ale Daník nevěst. 😀

Milin, s neschopenkou a vycházkami ti bohužel neporadím. Ani na dovolené jsme během těhu nebyli. První dva trimestry mi vyšly na podzim a zimu, a ve třetím trimestru se mi už s tím břichem nikam nechtělo. Po Čechách bych jela klidně, ale třeba k moři bych se bála jet.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru