Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

makoush
autor
4. črc 2009

ahodja..

milin: šátek jsme dneska zkusili - aspon jsem sundala pradlo 🙂 jenze - jak je takovy vedro, tak z toho byla za 10minut cela sparena - a to jsem ji tam mela jen v plince a kosilce. Takze to je reseni, ale az nebudou takovy tepla. BMK = bezplenkova komunikacni metoda (vypozorujes, kdy dite nejcastejc potrebuje a pak ho vezmes a soupnes pod nej nocnicek - napr. činak = cinsky nocnik - takovy maly jako kvetinac se sirokym okrajem) A protoze ta nase vzteklina hlasi uz predem, ze bude kadit/curat, tak kdyz to clovek stihne...i kdyz ja ji na nej davam jen po kojeni, to vim, ze urcite neco prijde a uspesnost je tak 80% že prijde. Zelena sotolice není hladova stolice, to je jen takova lidova povidacka. Vzhledem k tomu,ze to videlo snad x doktorů ve spitale, tak opravdu to z hladu nebude. Ja ji k tomu pred i po kojeni vazim,takze mam prehled, kolik toho zbasti a pak podle poctu pocurani taky je jasny, ze najedena je. No, navic ani pry neni zas takovy problem barva (zabarveni muze byt tim,ze pije hodne predniho mlika) ale ten hlen a ty krvavy nitky.

milin
4. črc 2009

Ahojky holky

Mak děkuji za objasnění.A k čemu je to dobrý u tak malýho dítěte?Že si dřív zvykne bez plínak?
A jinak používáš bavlněný nebo papírovky?Promiň ale já to zapoměla.Ale myslím že bavlněný.
Dneska byla u mě kamarádka a říkala že ty bavlněný jsou teď nějaký jiný než ty co bývaly dřív.Vůbec nevím co má na mysli 🙂 . A ty používáš nějakou tu novou formu nebo tu klasiku.A můžeš to vůbec používat v porodnici?

Promiň že mám na tebe tolik otázek,ale jen chci vědět nějaký fakta a jaksi když se můžu zeptat tak co 😉

Papa holky přeji hezký víkend 😉

makoush
autor
5. črc 2009

milin..no, jedeme v klasickych ceskych ctvercich 70x70 - nejvic ve značce Kikko eko lux (jsou tlustci nez normalni co koupis v krame) ty normalni jsou takovy průhledny hadriky, takze je pouzivam jenom jako vycpavadlo do novoskladu. No a pak mam cca 5-6kusu kalhotkovych plenek, ale ty davam jen kdyz se mala moc skuba a nespolupracuje. A papirovky davam jen ven, ale to spis z lenosti nez z nutnosti - chodime s ni do lesa a tam kvuli komarum je pod moskytierou takze vymena je trochu vic narocnejsi... BMK - pro me je to dobry ze: 1. usetrim 2plenky🙂, 2. dítě mín rve (ona totiz rve pred i po takze tim eliminuju aspon nejaky to rvani) 3. myslim,ze pak az bude sedet,ze nocnik nebude problem, kdyz bude zvykla, ze se to dela i jinak nez jen pod sebe.. Hahaha i kdyz dneska teda uspechy nemame - chytla jsem jen jedno curani a to do prebalovaku. Jo, kazdy den neni posviceni. Ale neboj, ja to zas tak nehrotim. Proste jen, kdyz se zadari do nocnicku, je to super, kdyz ne, tak ne, zadny problem. Pokud te to zajima, tak mrkni do diskuze Látkové pleny tam jsou pliny a i bmk probirany horem dolem. Navic, kdyz tu diskuzi ted zacnes cist, mas velkou sanci ji docist jeste pred porodem🙂

andreasek82
5. črc 2009

ahoj holky, tak uz jsme zpet z porodnice.. 🙂
jsem stastna, ze uz jsme doma 😵
pridam co nejdriv nejake fotecky 😉

milin
6. črc 2009

Ahojky holky
přeji hezký svátek i když my co už jsme doma delší dobu tak nám to tak ani nepřijde co? 😀

Mak děkuji za vysvětlenou.Myslím že bude super zajít do obchodu a tam si ty plíny prohlídnout 😉 A třeba najdu kamarádku co mi to pak ukáže live 😉

Andreasku jsem ráda že už jste doma 😉 MOC GRATULUJI 😉 Malinká je nádherná, super fotečky.Přeji mnoho zdravíčka a málo ukřičených nocí 🙂

kallimer
6. črc 2009

Ahoj holky,

vov, andreasku: moc moc Vám oboum gratuluju !!!!!! a už se těšim na fotečky a až budete mít chviličku, tak písněte co porod a tak 🙂 tak ať Vás mimísci vůbec nezloběj 🙂

makoush: koukám, že to opravdu nemáš jednoduchý - hlavně aby ta "bezmléčná" dieta zabrala - držim palce 🙂

milin: máš pravdu - tak jediný těhulky už sme tady mi dvě 😉

jinak mi u mě nic moc nového, až na to, že je svátek a já sem v práci ☹ . Ale už jenom dva měsíce a budu doma a upřímně se na to těšim - potřebuju si odpočinout. Jinak mi tvrdne břicho a ty tlaky na konečník - piju magnesii a uvidíme co na to řekne Dr. při další kontrole. Asi je to z toho jak celej den sedim nebo nevim..
malá krásně kope tak si to opravdu užívám (zatím to totiž nejsou žádný šílený žďouhance 🙂.

Mějte se krásně 🙂

jenniffer
6. črc 2009

Mak, to bezplenkování zní slibně. Jsem zvědavá, jak budete pokračovat. U nás je to obráceně, nejdřív se přebaluje a pak kojí. Vůbec nevím, jak bych předem vychytala, kdy bude čůrat nebo kajdit. Teda kajdění se občas poznat dá, začně se kroutit a brečí kvůli prdíkům.
S tím mlíkem je to hrozná smůla. Bála jsem se, aby nás to taky nepotkalo. Mám totiž kromě ekzému i alergie snad úplně na všechno (pyly, prach, různé ovoce aj....) 😠 Zatím to musím zaklepat, ale nic se neprojevuje. Krizové to prý bude někdy kolem tří měsíců, kdy se většinou poprvé ekzém objeví. Kéž by se nám to vyhnulo. 🙂

Andreo, posílám velikou gratulaci k Sabince. 🙂 Je to krásná holčička. 😵 😵 Až budeš mít chvilku napiš alespoň stručně, jaký byl porod. Jak to zvládáš? Co kojení? Co noci, nechá vás vyspat?

Kall, kopanečky si užívej, je to moc fajn, cítit, že tam mimi je. 🙂 Už máte vybrané jméno?

Milin, svátky od té doby, co jsem doma, vůbec neřeším, sem tam nestíhám ani sledovat, jaký je vlastně den. Dnešní svátek je fajn hlavně proto, že je doma i manžel a pomůže mi s Danýskem, což vážně oceňuju. 😵

Holky, těhulky, užívejte si, dokud máte mimča v bříškách. Až budou na světě, tak se vám život otočí o 180stupňů. Teda alespoň u mě to tak je. 😉

makoush
autor
6. črc 2009

ahoooooj Andreeej..posilam srdečné gratulace!! Malá je taaak hezka a ty tam vypadas tak stastne, az me to dojalo - fnuk 🙂

jenn..prave ze ja jsem taky alergik - jeden cas jsem mela i na chleba, ale pak to nejak odeznelo. Takze se dost bojim, aby to nezdedila. Takze uvidime, snad se ta obava s mlikem nepotvrdi..

Kall - uz jen 2mesice do prace? tak to abys pomalu zacala strihat metr 🙂 to utece ani nebudes vedet jak

Milin - problem u latkovek je ten, ze je malo obchodů, kde se daji videt zive. Zkus kouknout na www.branakdetem.cz tam mas x-různych druhů apod.

Jinak dneska jsme byli na prvnim vicehodinovem vylete v lese. 2x jsem kojila v aute - hahaha mala ma nejradsi kojeni vleze, takze nas passat kombi je na to opravdu jak delanej

andreasek82
8. črc 2009

holky diky moc vsem 🙂
nejak nestiham psat a odpovidat.. no jo no.. je to zaprah.. ale krasnej 😵
sabinka je celkem hodny ditko, vcera spinkala od jedenacti do 6 do rana a dnes od pulnoci do peti, tak hlavne aby se to cim dal tim vic nezkracovalo 😀
moc moc gratuluji nik k filipkovi 😵 uz se tesim na fotecky 😉

makoush
autor
8. črc 2009

Andrej..to je dobre, ze se uz zabydlujete doma a ze je mala tak hodna, snad ji to vydrzi😉 Heled, ty ji v noci nebudis na kojeni? Nase tamagoci je taky schopne spat v kuse skoro celou noc, ale pak je rano priserne zrava. Takze ji tak nekdy v půlce noci - cca mezi jednou-druhou-treti budim na bastu. Jinak bysme ani nedaly tech 7kojo davek... - Ale neber pls tu moji otazku jako pruzeni, jen me zajima jak to delas..

jenniffer
8. črc 2009

Andreo, Mak, tak to vám holky závidím, že vám ty vaše princezny tak krásně spí. Já bych v noci nebudila, pokud by neměl problémy s přibíráním a celou noc spal. (Já jsem docela spavej tvor a tak se těším až se zase celou noc vyspím. 😀 I maminy si přece musejí odpočinout. 😉 ) V porodnici říkali: přes den budit max. po 3-4 hodinách, v noci nechat klidně spát. Někde jsem četla, že se po 6 hodinách snižuje produkce mléka, tak se prý budit má. A pak se v tom vyznej. 😅

andreasek82
8. črc 2009

mak a jenn, ja pres den kojim po 2 - 3 hodinach (nekdy taky dele, kdyz spinka a je mi lito ji budit) a v noci necham spat a hned po probuzeni basti 🙂

makoush
autor
8. črc 2009

jen+andrej: no, jsou různy nazory, co jsem cetla. Jeden je, ze novorozenec a kojenci do cca 3.mesice by meli mit jedno nocni kojeni, tzn. jednou v noci by bastit meli. U novosku, pokud maji zloutenku, tak by pit i v noci meli - bilirubin se totiz odbourava prave curanim/stolici, takze cim vice tekutin dostanou,tim lip s tou zloutenkou bojujou. A druhy nazor je nechat je spat dokud se nevzbudi sami - pokud pred tim dostatecne jedli.
Co jsem se bavila s dr. ve spitale, tak pry 7kojení denně (dobře přisatých a poradne vypito) stačí. Ohledne te produkce mlika, tak je fakt,ze po 6hodinach se utlumuje. Ja za sebe musim rict, ze kdyz nebasti delsi dobu, tak me ty prsa docela doost bolej (ale to je nasledek myho odstrikavani,ze ted mam nadprodukci) takze jsem v noci rada,ze neco odsaje. Mam narizenyho budika na nejpozdější hodinu a kdyz se do ty doby sama nevzbudi,tak ji prso nabidku sama. Ale my jsme trochu jiny pripad, porad je to vychrtlo (startovali jsme na 2700gramech) - pribira, ale je stale pozadu v tabulkach...v podstate ani ted nema Sabinčinu váhu 😉

A v jake poloze kojite?

andreasek82
9. črc 2009

mak, taky jsem slysela nazoru spoustu..
sabca ale zhubla a taky jeste ted nejsme zpet na te porodni vaze..
dnes spinkala od dvanacti do ctvrt na pet a pak se nabastila a spala do ctvrt na devet 🙂 uprimne jsem taky radsi, kdyz se v noci aspon jednou vzbudi, nakrmim ji a jdu s dobrym pocitem spat 🙂

jenniffer
9. črc 2009

Ahoj holky, dneska jsem úplně "hotová". Máme za sebou zatím nejhorší noc, jsem totálně nevyspalá.😠 Danýsek se rozhodl, že v noci nebude spát nebo lépe řečeno, že 2 hodiny spánku stačí. 😠 Nic nezabíralo, vždycky když jsem ho dala do postýlky, začal po chvilce řvát. Byl to ale vyloženě brekot z protivnosti, když ho bolí bříško, tak brečí jinak. To už poznám. 😅 Nad ránem nevydržel manžel, vstal, začal malého chovat a do čtvrt hodiny byl klid. Fakt nevím, jak to udělal. Někde jsem si kdysi načetla, že děti poznají, když je mamka nervózní a jsou pak protivné. Asi to ten náš brouček na mě poznal, protože už jsem byla fakt dost naštvaná a k ránu zoufalá, že nebylo daleko k slzám. ☹ Každopádně doufám, že se takováhle noc dlouho nebude opakovat. 🙂

Mak, já kojím v polosedě. Nejvíc se to asi blíží tomuhle: http://www.kojeni.net/polosede.php. V porodnici jsem začínala v leže na boku, ale pak jsem přešla do polosedu. V leže jsem v noci usínala a bála se, že mimčo zalehnu.

Andreo, já myslím, že Danýs porodní váhu docílil až někdy kolem třetího týdne. Teď má +- 4 kg. 😉

jenniffer
9. črc 2009

Ještě mě napadl jeden dotaz. Zobete nějaký doplňkový vitamíny pro kojící?

andreasek82
9. črc 2009

jenn diky za uklidneni 🙂
i kdyz vim, ze miminka po porodu vzdycky uberou, tak si rikam, aby to nebylo tim, ze mam treba nejak malo mlicka..
ale snad ne a verim tomu, ze to sabca brzy dohoni.. 🙂
hlavne at vam danik v noci hezky spinka.. on byl nedavno uplnek, tak to taky muze hrat svou roli..
jinak ja mam porad jeste centrum materna, co jsem bastila v tehu a je to i pro kojici maminky.. ale zatim jsem si po porodu jeste nezobla.. mam caj pro kojici, ale nechutna mi.. je v nem kmin a prijde mi to na chut divny.. to ten pro tehulky byl lepcejsi 🙂

milin
9. črc 2009

Ahoj holky
tak jsem doma po kontrole. Jsem byla dnes zaskočena už mi dělali UTZ přes bříško a já byla nachystaná vyslečená tak pro příště už tedy vím .Odpovídáme 9+1tt a máme 24mm takže takový malý člověk.Už jsem ho krásně viděla pěkně si tam lebedil a mával pacičkama Jsem se tam smála a dr. mi říkala že je to sranda a já že jo.Přišlo mi to strašně nádherný a zároveň srandovní.Nikdy nic jsem takovýho neviděla ani nezažila.Už se těším na ten 12tt to bude ještě větší a uvidí ho taky přítel a na to se taky moc těším.
Jinak jsem souhlasila s tou genetikou a půjdu do toho Predika.Je to přeci moje dr a tak bude jiné.
Dostala jsem průkazku a nějaký letáky tak to budu muset všechno prostudovat.A taky mám konečně vycházky celý den což od 8-20hod.Tak aspoň něco.To je lepší než kopanec do zadku

No jdu něco pracovat a to opět žehlit,ale co se dá dělat.

makoush
autor
10. črc 2009

andrej..prosim te, hlavne neres jestli mas malo mlika, to je cesta do pekel. Pokud ti mala pomalicku pribiva, tak mliko mas. A jestli mas preci jen nejaky pochybnosti, tak si zacni odstrikavat - tim prsa nastimulujes k vetsi mlekotvorbe. Jinak porodni vahu maji deti dohnat nejdyl do cca 3 týdnů, ale kdyz je to trochu dyl, tak se z toho nestrili.

jenn..co kriklounek? je to lepsi? Doufam,ze to byl jen prechodny stav. S tim, ze deti vyciti nejistotu/nervozitu/nepohodu to fakt funguje. Ja se ted ucim "byt v dusevnim klidu" kdyz malou v noci uspavam a ona jeci a jeci. A musim rict, ze to opravdu zabira..proste jen sedim, v duchu si reknu "ja vim,ze te to trapi, bricho jedno zlobivy..vydrz.." proste takovou uklidnujici mantru sama pro sebe, abych se nejak hodila do klidu a vydrzela to. Docela to zabira, ona se pak za chvili (hahaha cca za 30-45minut) sklidni.

milin..gratulace k prukazce ted uz jsi oficialne uznana tehule 🙂

jinak u nas stav vicemene stejny. Dite v noci spi jako spalek (krome povinne kojici prestavky), ale pres den oka nezamhouri - tedy zamhouri kdyz s ni pobiham po lese, tak vydrzi 45minut ale beda abych se zastavila a nahodou si chtela posedet. Je to trochu na hlavu, diky tomu doma vůbec nic nezvladam - vzdycky jsem si rikala,jak to bude pohoda, dite bude spat a ja si udelam svoje veci..no a houbelec..je to u nas jako po vybuchu a nebyt muzskyho tak fakt nevim..

jenniffer
10. črc 2009

Milin, ten pocit štěstí po utz fakt stojí za to. Je to nádhera vidět mimi a mít potvrzeno, že je všechno jak má. 😵 Přítele vem určitě příště sebou, ať se taky mrkne. 🙂 Máš už nutkání něco na mimi nakupovat? Já ho teda měla po každém utz. (Asi jakože musím mimčo odměnit, že se tak hezky ukázalo a že je zdravé. 😀 )

Mak, klídek... 😀 u nás doma to vypadá taky jako po boji. Jsem ráda, že mezi péči o našeho drobečka stihnu poklidit, vyluxovat a vytřít podlahy. Naštěstí nemusím vařit, vůbec totiž nevím, jak bych to zvládala. Naštěstí manžel taky vydatně pomáhá. Lituju maminy, kde mužskej doma nic nepomůže. 😠 A už vůbec si nedovedu představit, jak bych to dělala, kdybych měla dvojčata. 😅

Andreo, čaj pro kojící piju taky. Není nic moc, ale člověk si zvykne na všechno. 😀

Holky, dnešní noc byla žůžoooo... asi odměna za tu minulou prořvanou. Spal 6 hodin v kuse. Prostě zázrak. 😵 Konečně jsem se pořádně vyspala. Hned mám dneska lepší náladu. 🙂
Už pár dnů se chystám dát inzeráty na mimibazar, abych se zbavila těhu oblečení. Sice nepředpokládám, že bych na tom zbohatla, ale v mém okolí se nikdo na mimčo nechystá a válet těhu věci složený ve skříni se mi nechce. Musím nejdřív zjistit, jak to tam funguje, ještě jsem přes ně nic nekupovala ani neprodávala. Jdu to vyzkoumat, mějte se. 🙂

andreasek82
14. črc 2009

ahoj holky 🙂
milin, gratuluji k uspesne kontrole 🙂
mak, dnes jdem k pediatricce, tak jsem zvedava, kolik mala vazi.. ale pochybuju, ze uz budem mit porodni vahu..
jenn, co danikovo spinkani?
tomas uz chodi do prace a jezdi za nami kazdy den moje mamka, tak mam pomocnici, jsem rada 🙂
co jinak noveho? 😉

jenniffer
14. črc 2009

Andreo, koukám, že máme na dnešek stejný program - taky jsme na odpoledne objednaní k dětskému dr. 😉 Daníkovi pořád hnisají slzný kanálky, tak nás asi pošle na oční. ☹

Nik, kdy se mezi námi objevíš? Těším se na první zážitky s mimčem a fotečky. 😵

Holky, budete brát při kojení antikoncenpci? Brzo mě čeká návštěva gyndaře po šestinedělí, tak se s ním poradím, co a jak. Otěhotnět teď vážně nemám v úmyslu 😀 (navíc po císaři by se ani 2 roky nemělo). Ale moc se mi do braní hormonů nechce, přeci jenom se to asi promítá do mlíka. 😒

andreasek82
14. črc 2009

jenn, my jdem na pul druhou a je tu mamka, tak jdem i s ni 🙂
jsem dost zvedava na tu vahu..
jinak s tou antikoncepci to mam jako ty.. take nechci hormony.. vidim to tak, ze si asi budem davat pozor.. si rikam, snazili jsme se o malou 8 mesicu a 7x nic, tak snad kdyz si budem davat pozor, mohlo by to byt ok.. no nevim jeste 😀 take ted tedy nemam v planu otehotnet, sabca nam zatim staci 🙂

makoush
autor
14. črc 2009

ahojda mamky..

my byli u dr. v pátek a už máme 3345 a 55cm - andrej,trebas vazite ted stejne jako my 😉 Takze od propusteni ze spitalu jsme doma nabrali půl kila - uf to jsem rada. Jen kdyz ji chuderku porovnam se stejne staryma miminkama (znam dve, jedno o tyden starsi a druhe o dva dny starsi) tak je porad hubenour - ti ostatni maji uz o kilo vic..nu coz..

jinak ja antikoncepci nechtela. Dr. mi ji ted nabizel ale me to prijde zbytecny - presne jak pise andrej,kdyz jsme se tak dlouho snazili, tak asi tezko otehotnim (pokud se budeme chranit jinak).

A jeste, kdyz jsme nakousli takovehle tema🙂 cvicite nejak na panevni dno? To ty jen asi nemusis, co? Ja jen,ze jsem se silene zhrozila,kdyz jsem se tam dolu koukla zrcatkem.. ☹ ☹ podle meho dr. to je dan za tlaceni a pry mam cvicit..chjo..

jenniffer
14. črc 2009

Jsme zpátky z poradny, Daník má 4100 g a 54 cm. Za čtrnáct dní jdeme na další kontrolní vážení. Dostali jsme žádanku na utz kyčlí a varlátek (chudák má hydrokýlu ☹ ), doporučení na oční. Zítra jdeme na vyšetření katarakty. Mám pocit, že co se narodil, jsme u doktorů nějak moc často. 😀 😠

Mak, váhu vůbec neřeš. Není podstatné kolik Barunka váží, ale kolik přibrala. 😉 A přibírá krásně. 😵 Za jak dlouho jste to půlkilo nabrali? Daník nabral ca. 400 g za tři týdny, což prý není moc, ale zas ne tak málo, aby to bylo na dokrm.

Já necvičím vůbec. Břišní svaly nesmím, pánevní dno bych procvičovat měla. Už v porodnici nám ukázali jakousi sestavu cviků...Ještě v porodnici a pak doma asi týden jsem cvičila poctivě, teď už necvičím. Nemám žádné problémy (jako inkontinence nebo pocit povoleného dna). Nějak už na to cvičení není síla, jsem prostě pořád unavená a hlavně hrozně líná. 😠 Výhoda císaře je, že člověk dole vypadá pořád stejně. 😵 (Za to to příšerný břicho, co mi zůstalo. 😠 ) Když už jsme u toho, jsem zvědavá, jak proběhne první sex po porodu. Zatím držíme šestinedělí a pak se uvidí. Chuť by byla, jen nevím, jestli bude taky dost síly. 😀 Daník nás docela zaměstnává a jsme oba pořád dost vyčerpaní. 😀 😀

Naše princátko si vychrupuje v kočárku, tak využiju volné chvilky a jdu se vrhnout na zahradu na okopávání záhonků. 🙂

andreasek82
14. črc 2009

ahoj holky..
tak vazime 3430 g a merime 53 cm, tak jsem rada, jeste 40 g a mame porodni vahu 🙂 na kontrolu zas za 14 dni..
byla se mnou dnes mamka u dr. a ta se ptala, jestli nekdo v rodine mel neco s kyclema a ja suverenne ze ne a mamka jj, ja a syn 😀 tak dr. koukala trochu zmatene.. tak nas poslala na ortopedii na vysetreni, ale sabca se zatim zda v pohode..
mak, nic si z te vahy nedelej, barborka to brzicko urcite dozene 😉 a kojis tedy plne bez prikrmu?
jinak na panevni dno zatim necvicim a to bych mela.. ja mela hodinove siti, ruptura tretiho stupne ☹ taky jsem se odvazila a predevcirem se dolu jukla.. no hezke siticko.. 😅 docela me to tam ted nejak kouse a stipe a sezeni jeste porad neni ono 😒 no taky jsem zvedava na ten prvni sex 😅
jenn, to danik nahodou hezky pribira 😉
nedelej si nic z te hydrokyly, mozna se to samo vstreba.. a mas pravdu s temi doktory, clovek ted u nich bude asi o dost casteji nez driv.. i kdyz ono v tehu toho bylo taky dost 😀
mala ted spinka a tomas uz je doma, mam tu i mamku, tak si dame (no spis daji) vinko, ja si tak maximalne cucnu.. a to bych si tak dala.. ale jsem plne kojici mamina si muzu nechat zajit chut, mozna tak sklenicku.. hezky vecir holky a spokojenou noc pro vas i ty nase mimisky 😉

milin
14. črc 2009

Ahojky holky
u nás je vše ok.Venku je konečně horko a tak se dá chodit po lehku 😀 Nu moc na net teď nechodím venku je hezky tak trávím spíše venku 😉

Maminky tak ať máte hodná a zdravá miminka 😉

jenniffer
15. črc 2009

Andreo, máš pravdu, v těhu těch návštěv doktorů bylo fakt dost. 😀 Už bych mohla být zvyklá. 😀 😀

Milin, čerstvý vzduch je pro mimi nejlepší, hezky si to těhulkování užívej. 😵 Jen bych dávala bacha na opalování, to se v těhu moc nedoporučuje. 😉

Daník se právě luxusně pokadil a brečí, tak mažu přebalovat. Pěkný den. 😉

kallimer
15. črc 2009

Ahoj holky,

u mě taky všechno ok 🙂. Včera dorazila postýlka a proutěný košík co sem objednala a vypadá to fakt hezky 🙂. V pátek jdu na test na cukrovku a v sobotu nás čeká 3D utz (sme zvědavý, tak sme se rozhodli, že na něj pudeme - ikdyž je to spíš jenom show pro rodiče).

Jinak Jenn: jak se ti jezdí s GT3? já pořád váhám - někdo chválí, někdo ne... tak nevim. Viděla sem korbičku na živo, tak doufám, že tam malá prečká zimu, když se narodí na konci řijna. nesmí bejt moc velkej cvalík 🙂. Jinak o jménu pořád diskutujeme, ale jediný na čem se shodnem je Tereza 🙂 (sice je to každá druhá, ale důležitý je, že se nám to líbí) 🙂.

Andreasku: co sem vyčetla tak porod na bulovce byl v rámci možností celkem v pohodě? Co PA? Já se bojim, aby neměli stop stav - posílaj prej do brandejsa a tam se mi rodit nechce... no uvidíme 🙂.

Milin: to je dobře, že je všechno ok 🙂 teď už jenom ať se mimčo krásně zabydluje a přibírá 🙂.

A co vov? Máte nějaké zprávy?

Mějte se krásně 😎

jenniffer
15. črc 2009

Kall, já jsem zatím (kočárkujeme necelý měsíc) s GT3 spokojená, neobjevila jsem žádnou zradu. 😉 A doufám, že ani neobjevím, když už nás to stálo takový peníze. Snad jen jedna věc napadá. Když dám našeho 4kilového broučka do autosedačky, tak se nedá nijak daleko nosit, je to totiž pořádná váha. Nevím, kolik váží ostatní autosedačky (Perego má ca. 5 kg)...manžel říká, že je ta váha sedačky naopak výhoda. Prý je pak bytelnější a tím pádem i bezpečnější. Takže já když někam jedu s mimčem, buď si vezmu k sedačce i podvozek nebo počítám s tím, že s celou sedačkou se nedá nikam daleko chodit. (Ale k tomu asi není ani určená. 😀 )
Tezeza je moc pěkné jméno 😉, proto se taky líbí tolika lidem 😀 . Známí obešli četnost jména tím, že ho malinko upravili a místo Tereza dali dcerce jméno Terezie. 🙂
Ať se vám mimčo na 3D hezky ukáže, užijte si to. 😵
Vov (nová přezdívka Nikieda) se zatím neozvala. Snad je všechno o.k. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru