Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

milin
28. črc 2009

Ahojky holky

přeji všem maminkám krásný den.posledních pár dní se mi na net ani nechtělo a není ani co psát 🙂 Vše je stejný.Jsme zatím v pořádku a ok.

Mak jj tak to se ti nedivím že tvoji mámu u sebe nechceš.Mě by se taky nelíbilo kdyby mě někdo takhle říkal co mám a co nemám. 😉
A neboj s dudlíkem bude třeba líp 🙂

Pa holky jdu něco ukuchit 😉

andreasek82
28. črc 2009

ahoj holky 🙂
milin, to je fajn, ze jste v poradku, tak to ma byt, setri se ju 😉

mak, taky nechavame malou obcas jen tak lezet s hanbatou prdkou 😀 jinak pouzivame rybilku, ale ne po kazdem prebaleni..
to nositko bych brala taky, urcite vic nez satek, ten mi prijde pomerne slozity na vazani, kdyz jsem to videla.. ale manduca je zas dost draha, i kdyz byli tu ted tchanovci a dostali jsme dost penizku pro malou, tak mozna bude manduca a jeste nejake vecicky k tomu 🙂 jsou moc hodni, z male jsou uplne hotovi.. prvni vnouce, tak aby ne, ze? 😀

moje mamka prijede pristi tyden, jsem objednana po dvou mesicich ke kadernici, tak se tesim, mamka sabinku pohlida..

vcera jsme byli na kychlich, tak je mame v poradku, mala jim to tam pekne pocurala 😅 no stane se.. 😀

nik, my nastesti s prdikama problem moc nemame, tuk tuk.. pry na ne vic trpi chlapecci.. cerstve pecivo jim, ale vyhybam se hrasku, perlivym vodam, nejim zeli a podobne dost nadymajici potraviny.. mala spis hodne kadi nez prdi 😀

holky, date si ted pri kojeni obcas treba colu? ja hodne zridka, ale mam ted na ni nejakou vetsi chut nez obvykle.. ale bojim se, aby pak mala neprobdela noc.. ale tak dve deci snad nevadi.. misto kafe piju caro s mlikem..

zda se, ze sabca usnula, tak si jdu na chvili asi taky dachnout..

tak papa a zase pisnete 😉

jenniffer
28. črc 2009

Mak, my jsme dostali na vyzkoušení manducu přírodní a tu si nakonec asi i necháme. Nejdřív jsem sice tvrdila, že je to moc "pro špínu", ale už jsme si na tu barvu docela zvykli. Manžel podle netu původně požadoval taky hnědou. 😉
Dá se s tím refluxem něco dělat nebo to prostě v určitém věku přejde samo?

Andreo, děti asi na vyšetřeních čůrají rádi. 😀 Daník taky počůral doktorku, když mu dělali utz na kyčle. 😀 Jednu nožku má v pořádku, na druhé na mírný problém. Bylo nám doporučeno dávát na papírovku ještě jednu látkovku. Musím si někde nastudovat, jak se vůbec látkovka váže. 😅
Kávě a cole jsem odolávala až do tohoto víkendu. Měli jsme takovou menší oslavu (asi 10 lidí z příbuzenstva), přišli se podívat na malého. V sobotu jsem si dala slabé kafe s mlíkem a asi decku coly. Žádný vliv na spaní jsem u malého nepozorovala, přesto zatím tyhle nápoje nechci pít moc často, spíš jen výjimečně.

Milin, to je dobře, že je u vás všechno při starém, že jste s mimčem v pořádku. 😵 Jsi ve 12tt, takže máš to nejkritičtější období za sebou. 😵

Holky, maminky, dostali jste taky pro dětičky kapky? Já musím denně kapat malému Vigantol a týdně/měsíčně Kanavit. Prý to dostávají všechna mimča. Máte to tak i vy nebo je to jen specialita našeho doktora?

makoush
autor
28. črc 2009

Jenn.. tak vidim,ze chlapi jsou proste konzervativci😉 jeste nam manduca nedorazila,uz se na ni tesiiiim. Jinak vigantol a kanavit mame taky, neboj🙂 jen ten kanavit uz davam jen jednou mesicne, ale to ty uz taky, ne? Jinak jak ti rekli,ze mas vazat tu latkovku? Podle me budes na ni jeste potrebovat nejaky svrchni kalhotky a to se obavam,ze bude zaparovaci bomba - papirovka+latkovka+pul kalhotky..brr, vis co, zkus vazaci plenku najdu ti odkaz, jo?

Jinak holky, tak jsem vyvarila dudlik a na zkousku ji ho dala. No, a predstavte si, ze ona se na nej tak prisala, ze jsem ji ho z ty pusiny vůbec nemohla dostat. Byla z nej uplne urvana, sakra a ze pry detem trva nez si zvyknou..takze dilema pokracuje. Palec si duda uz jen na leve ruce, chjo.. Jen me prekvapilo,jak je dudlik na tom miminku tak obrovsky, ma ho skoro pres cely oblicej..fuj..ale co se da delat, asi podlehnu..

andrej..no, me ani zatim nenapadlo si kolu dat. Diky ty dia diete jsem prisla o hodne mlsnych zlozvyku😉

jenniffer
29. črc 2009

Mak, jo jo, kanavit nejdřív týdně, teď už jednou za měsíc. 😉 Právě že mi neřekli k vázání látkovky vůbec nic. 😠 Utz kyčlí se u nás dělá dvakrát do měsíce. Vždycky se tam sejde hora miminek najednou (20 jich bylo před námi a dalších nejmíň 10 ještě po nás), takže nás rychle hnali z ordinace ven. Švagrová mi radila, ať se na tu druhou plenku vykašlu, že Daník drží nožičky od sebe sám. Když ho chovám (což je skoro pořád), tak má nožky pěkně od sebe i bez plínky navíc. A nechci aby byl věčně opruzenej. ☹ Na druhou stranu ale nechci nic zanedbat. Ta vázací plenka by mě zajímala. Určitě mi sem odkaz pošli. 🙂
Daník, když pořádně dudlá, tak mu dudlík z pusinky taky nikdo nedostane. 😀 Zvyknul si na něj okamžitě. Klidně podlehni, ulehčí ti to "život". Dudlík měla většina lidí a že by bylo lidstvo nějak poznamenaný.... 😀

Jdu rychle žehlit, dokud ten náš brouček chrupe. 😉

makoush
autor
29. črc 2009

jenn..prosim te, jak moc je svetla ta prirodni manduca? prave mi napsali,ze hnedou nemaji ☹

makoush
autor
29. črc 2009

jenn..jinak vazaci plenka treba tahle by mozna byla lepsi nez to drzet umelejma svrchnima kalhotkama: http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=2&cln=6&gs... - takze bys dala papirovku, pres ni latkovou a to zavazala touhle zavazovaci. Ta zvazovaci propousti, ale kdyz mas papirovou,tak by to nemel byt problem a aspon ti to bude lip dejchat a cena je taky dobra 😉

andreasek82
29. črc 2009

jenn, taky to mame s tema kapickama/vitaminy stejne 🙂

dnes jsme byly u doktorky.. jsou nam presne 4 tydny.. vazime 3830 g.. 🙂

ptala jsem se na zelenou stolicku a pry to nevadi, ze to byva, vliv na to muze mit i spenat, co jsem snedla 🙂

jinak nase mala ze zacatku dudlik nikdy moc nechce a pak se rozduda a dobry.. 🙂 takze ja bych spis potrebovala tip jak dite na dudlik naucit, protoze kdyz neni k utiseni, je to pak jediny zpusob.. mame tri a oblibila si nejvic asi ten aventacky.. mak, klido bych ho male dala, dnes mi dr. rikala, ze nevidi nic spatneho na dudani, pry lepsi nez cucani palecku.. takze pokud ho mala chce, neni co resit 😉

hezky vecer holky a klidnou noc 🙂

nikieda
29. črc 2009

Ahoj holky, tak jsem na skok tady. Edík chová 😀 Je to fuška, malý má koliku, hodně pláče, vlastně celý den. Dnes spal jen od 14h do 15h v kočárku a to ještě lehce. Buď je přisátý u prsu a nebo ho nosím, což je jediná prevence od toho, aby neplakal a nějaký soused na nás neposlal sociálku, že tu za živa porcujeme dítě. Jo, hlas má pěkný 😀
Zítra s ním jdu na kyčle a v pondělí na neurologii, ale prospívá nám pěkně, narodil se s 3250g a v pondělí u dětské měl už 3800g 🙂
Holky, vy jste pořídily nosítka? Já jsem četla, že to není dobré na páteř dítěte, to jsou jen řeči? Já ho nosím v šátku, ale to se mu líbí jak kdy a bolí mě z toho záda, nebo ho mám jen na ruce, což je záhul..
Dudlíku také odolávám, ale dnes jsem ho vyvařila a už mu ho asi dáme.. Já padám únavou a manžílek na tom není o nic lépe. A to mě tu čeká ještě hora žehlení, používám látkovky a mám jich málo, takže každý den peru, žehlím, atd...
Jakmile bude možnost, zase se ozvu a hlavně vás chci dočíst..

makoush
autor
30. črc 2009

Ahojda..
tak jsemji ho chtela dat (dudlik),ale uz ho nechce, zrejme je na ni moc velky...nevite,da se koupit nejaky pidi dudlik? mame nuka 0-6 a je to fakt obr..

koukam,ze mate pekny cvaliky. My jdeme k dr. dneska, ale 3800 mit nebude☹ vidim to tak na 3700, no, holt mame nemrcoucha

nik..koukam,ze u vas to vypada podobne jak u nas 🙂 zkus si precist tu knizku, jak jsem v nekde v minulych prispevcich rikala, je opravdu dobra. Pro nas rodice rvoucich deti je dost uklidnujici. Kolik mas tech plinek, ze to nevydje na dva dny? ja jich mam 80 plus 6kalhotkovek a peru obden.

JInak nositka, pokud tam je ditko v "C" pozici s kolinkama vys nez zadecek jsou ok. Co jsem koukala, tak vpodstate jen manduca a beco tohle splnuji. Satek mam ale taky, jenze male se v nem nelibi. Zrejme ji to hodne tlaci na to jeji škroukavý břísko...

andreasek82
30. črc 2009

ahojky 🙂
nik, tak to mame skoro stejnou vahu 😉
ja o nositku uvazuju, ale satek nechci, prijde mi to pomerne slozite a nositka mi prijdou proste lepsi a bezpecnejsi.. ale zas jsou dost draha, pokud jsou kvalitni.. taky se mi libi manduca.. jj, materstvi je fuska, ale krasna.. 😵

mak, sabca si zda se oblibila aventacky svitici v noci 0 - 3 mesice.. neprijde mi tak veliky, ale treba budou mit specialne nejake malinkate.. jinak mne neprijde vase barunka nejaka mala, vsechno dozene, holka jedna 🙂

jdu si dat caro s mlikem a jablecnou buchtu, co jsem dnes pekla.. mnam 😝 k veceri udelam zapecene noky se smetanovou omackou a kurecim masem, uz se tesim.. 🙂

holky zatim.. papaaa..

jenniffer
30. črc 2009

Mak, barva manducy se těžko popisuje a nějak mě nenapadá k čemu ji přirovnat. 😅 Není to bílá, je to prostě přírodní tkanina, jakoby světlounce žluto-hnědá.
Dík za ten odkaz na vázací plínu, zajímavá vychytávka, viděla jsem to prvně v životě. 😵
Nik, taky jsem četla, že nosítka nejsou dobrá na páteř. Mak, díky za vysvětlení. 😉

U nás je nejoblíbenější latexový dudlík od Mam (0-6m) viz album. Máme i silikonový Nuk (má zploštělý konec), ale ten nechce. Když řve hodně, tak si dudlík taky nevezme. Musím ho nejprve ukonejšit jiným způsobem a jakmile se na vteřinku zklidní, hned nacpat dudlík do pusinky a ještě většinou u toho zamlaskat. 😀

Andreo, obdivuji, že zvládáš vařit a péct. Já poslední dobou skoro celé dny chovám, aby neplakal. Přes den se mu nechce spát v postýlce, tak musím buď nosit v náručí nebo spí u mě na břichu. Když už konečně tvrdě usne a já ho přesunu do postýlky, jsem ráda, že stihnu vyžehlit nebo vyluxovat. Na vaření fakt nikdy nedojde. 😅

Holky, taky vám mimča někdy řvou tak, že na chvíli přestanou dýchat? Malej občas spustí šíleně, celý zrudne v obličeji a chvilku nedýchá. Když to udělal prvně, tak mě to docela vyděsilo, teď už ho znám a vím, že po chvilce sám zase dýchat začne. Je to jeho projev maximálního nepohodlí a protivnosti.

Dneska jsme byli v poradně a Daník je proti vašim mimčům "mamutek". Má 4380g. Na doktora se nádherně zasmál, musel mu být hodně sympatický, protože takhle krásně se na mě doma neusmál nikdy. ☹ Byli jsme taky u očního, oční kanálky se podařilo vyléčit, takže už tam znova nemusíme. 😵

andreasek82
31. črc 2009

jenn, ten mamutek me rozesmal! 🙂 jinak sabca taky nekdy rve, ze jakoby na chvilku nedycha, ale jen na malou chvilku.. moc casto to nebyva.. ona spis tak pobrekava.. jinak ten mam latexovy dudlik bych taky mohla vyzkouset, mohl by byt lepsi nez tenhle avent, sabca ho nekdy nechce a vystrkuje jazykem..
musim to zatukat, ale sabinka je asi pomerne hodne miminko, proto stiham i varit, ale neni to denne.. 😉

mak, krasna kremrolka je barunka 😉 🙂

makoush
autor
31. črc 2009

ahojda..
tak včera u dr. jsme meli 3750, 57cm se zaverem,ze je na spodni hranici percentilu a holt je drobna a sama ruka sama noha. Jen nam kvůli tomu odlozila očkování hexavakcíny, pry ma hranici pěti kilo. Nastesti bolak po ockovani tbc male v noci pred tim prasknul, protoze jsem se uz bala, ze nam ho bude chtit propichnout..uf,nepropichla.

jenn..tak manducu nakonec bereme červenou..holt druhe mimi, kdyz to bude kluk bude nosen v cerveny, no.. Mamutek je poradnej kus chlapa🙂

Jinak jsem dneska byla v lekarne kouknout na avent dudlik 0-3, ale nevzala jsem ho. Je dost uhozeny, ze prodavaji baleni po dvou kusech za 250korun! 😠 To mi prijde docela dost, a jeste k tomu dva kusy, kdy ani nevim, jestli bysme ho nakonec vyuzili..

andreasek82
31. črc 2009

ahoj mak.. ja vim, ty aventacky dudani jsou dost drahy, koupil je tomas jeste v tehu a to rovnou dvoje.. jedny 0-3 a jedny 6 a vice, takze dal petistovku za 4 dudliky! no taky jsem mu vynadala 😀 ale je fakt, ze ten maly "chutna" asi nejvic 🙂

jinak holky poradte prosim.. muzu si na zhojeni hraze a siti a toho vseho dole po porodu delat sedave koupele s pridavkem tea tree oleje??

makoush
autor
31. črc 2009

tak jsem tento vikend slamena vdova... ☹ nejdriv jsem byla statecna, ze mi to nevdi, ale nejak takhle vecer to neni ono..zjistuju,ze mam porad blok nechat malou vecer samotnou...☹

andrej...bohuzel nemuzu poradit☹ ja byla bez strihnuti a jen se 4stehy (mam spis problem s panevnim dnem, ale na to je jedine cviceni..)...ale co vim,tak nejcastejc se delaji z dubove kury a da se koupit i masticka z dubove kury. mimochodem, kde najdu tvuj porodni popis? 😉

andreasek82
1. srp 2009

mak, tak jsem si udelala sedavou koupel s tea tree a nevim, zda to k necemu bylo..
co se ale stalo.. dnes jsem uz dostala menstruaci nejspis.. snad to neni nic jineho.. i kdyz taky nejsem ze zjisteni, ze se jedna o ms odvarena, jsem myslela, ze budu mit par mesicu klid, kdyz plne kojim 😠

jinak dubovku jsem mela, ale dost barvi, tak mam ten gelik z ni..

zatim papa a hezkou sobotu 😉

andreasek82
1. srp 2009

jo a mak, porod jsem jeste nikde nezverejnovala, nemam ho jeste sepsany a to je to dnes mesic, co jsem porodila.. jsem hrozna..

jenniffer
1. srp 2009

Andreo, s koupelemi bohužel neporadím. Holt císař má své výhody. 😉 Vím, že v porodnici holky chodily k sestrám na výplachy s Tantum Rosa, co si měly koupit v lékarně. Podrobnosti ale neznám. Dubovou kůru jsem kdysi měla ve formě gelu na hemeroidy, ale možná že to funguje i na šití.

Musím to zaťukat, ale u mě MS zatím nikde. A doufám, že se ještě alespoň čtvrt roku neobjeví. Očistky odcházely skoro celých 6 neděl, tak mi to na dlouho stačilo.

Mak, Barunka je v tom růžovém oblečku s kloboučkem fakt kouzelná. 😵 Asi si pořídíme taky holčičku. 😀 😀

Holky, avenťácký dudlíky jsou fakt drahý. Jsem ráda, že jsem v těhu jejich nákupu odolala. Ten náš dudlík stál 38 Kč. 😉

andreasek82
2. srp 2009

ahojky holky 🙂

jenn, to verim, ze cisar ma sve vyhody.. sex bude jako driv 😉 za to u nas teda nevim nevim.. 😅
jednu koupel s tea tree jsem si udelala, ale pak jsem to dostala, tak uz si koupele nedelam.. tu dubovku v gelu mam taky, obcas se maznu..
bud rada, ze ms nemas, ja si taky myslela, ze budu mit klidek pekne dlouho a ono nic.. tedy na jednu stranu doufam, ze to ta ms je a ze to neni nic vazneho jeste poporodniho..

preju hezkou nedeli.. 😉

makoush
autor
4. srp 2009

andrej..koukam,ze se s ms roztrhnul pytel😉 na me to taky prislo a to az ted dva mesice od porodu. Ale je fakt,ze to trvalo jen dva dny a bylo to zanedbatelny, spis jen v tu dobu se mala silene vztekala u prsa - asi ji mliko nechutnalo (jak jsem vycetla, je to pry normalni..) jinak ale asi se to u me nerozjela prave kvuli tomu,ze v tu dobu jsem kojila o 106, jak mala odmitala, tim vic jsem ji davala..

jenn..jo jo poridte si holcicku😉 aspon se nam rozrostou miminka v tematu.. (hihihi)

Ale jinak my fakt zacali mluvit o druhem decku..muzskej rekl, ze jestli druhy, tak rychle za sebou, ze uz je starej (bude mu 36)..takze mame uz jmeno pro druhou holcicku - zrejme to vyhraje Verunka 🙂 ale nebojte, rekla jsem, ze minimalne do prvnich narozenin barunky zadne dalsi plozeni 😝

andreasek82
4. srp 2009

ahojky mak.. teda to cucim, ze te to uz postihlo zase taky 🙂 tak jsem docela rada, ze nejsem sama 😉 😀
ale taky jsem to mela tak dva dny a dnes uz nejak skoro nic.. no tak tim lip 🙂 jj, taky jsem cetla, ze pri ms mimiskum mliko moc nejede..

ja bych chtela rozestup tak tri roky mezi detma.. ale buh vi jak to vse bude 🙂 zatim jsem zvedava na prvni sex po porodu 😅

mala nechce byt v postylce, to breci, tak sedi na me a konikujem spolu 🙂 dam si neco malo k veceri a budem koupat, pak kojo a snad usne..

hezky vecer a klidnou noc.. papaa 😉

jenniffer
4. srp 2009

Holky MS 2 dny klidně beru (jsem zvyklá na 7 dní 😠 ). Já se MS právě bojím hlavně v souvislosti s kojením. Mamka mi říkala, že když to dostala, tak byl s kojením konec. Prostě sem mlíko nechtěla a tak musela přejít na UM. Já bych ráda kojila alespoň půl roku. Jste mě povzbudily, že MS nemusí vždycky znamenat konec kojení. 🙂

U nás už taky diskuze o druhém mimču proběhla. Poprvé ještě v porodnici, kdy jsem rezolutně řekla, že už nikdy víc. 😀 Podruhé asi před 14 dny, kdy jsem pronesla, že druhé děcko klidně, když mi manžel slíbí, že to bude holčička. 😀 Já bych spíš brala děti s větším věkovým rozestupem (aby to jedno bylo už vypiplaný), alespoň 4 roky. Ale asi to případné prození budeme muset urychlit, abychom nebyli rodiči v důchodu (na konci roku mi bude 32, manžel je o rok starší). Kdoví jak to všechno jednou bude. Každopádně 2 roky po císaři by se nemělo otěhotnět, tak to začneme řešit až po tom. 😉

Manžel statečně uspává. Už je tam nějak dlouho ticho, odhaduju, že už spí nejen Daník ale i manžel. 😀 Jsem unavená, tak se k nim jdu připojit. Dobrou... 😉

makoush
autor
5. srp 2009

bre rano..🙂
popravde, ja si moc nedovedu predstavit, ze bysme meli mit jeste jednou takovy decko jako je Baruska..ale na druhou stranu kdybysme to zvladli v ramci jedne materske, tak by to bylo fajn. Ono byt doma 6let je moc dlouho, klesne odbornost, v praci se vsechno zmeni, do toho hypoteka zere penize....Moznost byt ted doma na MD, pak jit pracovat a pak znova na MD, to se mi moc nezda. To bych musela v te praci byt tak max. rok a znova jim utect na materskou - no, to by se jim asi moc nelibilo.. Ale uvidime, jeste je cas 😉 BTW. na kolik let si ted date materskou? Na 3?

jenniffer
5. srp 2009

Mak, s délkou mateřské pořád váhám, můžu vybírat ze všech variant. Ještě jsem o tom pořádně nepřemýšlela, ale 4 roky jsem zavrhla hned. U 2 let je lákavá částka, ovšem u nás fungujou školky až od 3 let (a to je člověk rád, že tam děcko umístí, protože je tu dětí nějak moc 😅 ), takže kam s Daníkem po dvou letech? Nakonec to asi dopadne na 3 roky. Když budu chtít být doma, tak budu. Když se mi bude chtít do práce, tak půjdu. Je super, že teď už si budu moci vydělat, kolik budu chtít. Dřív to bylo omezené a to bylo na houby. 😠 Každopádně se budu muset už brzo vážně zamyslet a hlavně načíst podmínky (dokdy se žádá a tak). Jestli k tomu některá objevíte nějaké shrnující info někde na netu, tak mi určitě pošlete odkaz. 🙂

andreasek82
6. srp 2009

holky, ja si davam tri roky.. 😉

kallimer
6. srp 2009

Ahoj holky,

jen nakukuju 🙂. Já uvažuju taky o 3 letech, jak píše Jenn - ve 2 letech dítě do školky nevemou a u nás nejsou jesle.
Jinak mi břicho tvrdne čim dál víc a se v noci budim bolestí - do práce stále chodim a kromě toho břicha a únavy je mi fajn. Zejtra jdu k Dr. tak sem zvědavá co mi řekne 🙂. Jinak v práci sem už zaučila kolegyni, takže si užívám poslední týdny v práci docela v klidu 🙂.

Mějte se a brzo se zase ozvu 🙂

jenniffer
6. srp 2009

Andreo, krásné nové fotečky, zvlášť ta usmívací je kouzelná. 😵 My čekali na první úsměv hodně dlouho, nejsem plačící typ, ale když se na mě Danýsek poprvé usmál, tak mi ukápla slžička. 😵
Jak se Sabince v lehátku líbí? Na Daníka to zatím moc nefunguje. Když ho tam položím, tak chvilku kouká, kde se to ocitnul a pak se většinou rozbrečí. Melodie ho zatím nezaujaly vůbec. Nejvíc zpozorní, když pustím vibrace. Zkusila jsem to asi jen 3x, nechci s ním třást, když se to podle nových výzkumů nemá. 😒

Kall, z tvrdnutím břicha ti moc neporadím. Tohle já vůbec neznám, tvrdnutí ani poslíčci se u mě nekonaly. Kdy nastupuješ na MD? Kolik už jsi přibrala?

Holky odpoledne mě přepadla pěkná depka. Mamka objednávala nějaké věci z Quelle, tak se ptala, jestli taky něco nechci. Při té příležitosti došlo na přeměřování pasu a boků a zjišťování aktuální velikosti. No zhrozila jsem se. Asi jsem už psala, že po porodu mi zůstalo 8 kg nahoře. V pase i přes boky mám o nejmíň od 10 cm víc než před tím, z velikosti 36/38 jsem se přesunula ke 40. 😠 Nevejdu se skoro do ničeho, co jsem nosila před těhu. Musím s tím okamžitě začít něco dělat. Že já se v tom těhu víc nekrotila. Všichni mě ujišťovali, že po porodu půjdou kila dolů samy, ale u mě to nějak neplatí. Jak jste na tom vy? Tuším, že dobře, chjo. ☹ Ještěže už končí léto.

andreasek82
7. srp 2009

ahojky 🙂

kall, vypada to, ze se pro ty 3 roky rozhodneme nejspis vsechny.. 🙂

jenn, diky za pochvalu 😉 taky jsem byla namekko, kdyz se sabinka poprve takhle krasne usmala.. 😵
no sabinka zatim na lehatko taky nereaguje extra pozitivne, musi do nej hlavne dorust 😀 je v nem jak bobek 😀
my vibrace jeste nepousteli, jelikoz nemame baterky 😅 tohle je to lehatko od fisher price, jak ma hodne rodin v albickach, jen je to novy design.. taky jsem cetla o tom treseni, ale myslim si, ze ty vibrace se nedaji povazovat za treseni, ne?
z tech kil nahore si nedelej tolik hlavu.. zhubnes je, uvidis.. treba to bude trvat trosku dele, ale pujde to..
ja je tedy shodila ani nevim jak.. ale urcite bych chtela vazit mene.. klido to napisu.. mam pri vysce 173 cm vahu 67 kg.. no mohlo by to byt lepsi.. ale mela jsem takhle i pred tehu.. ale jsem docela spokojena.. i kdyz 63 by se mi libilo vic.. 😉 zpevnit bricho bych hlavne potrebovala.. nastesti nemam jedinou strii, mazala jsem se poctive olivovym olejem a asi to fakt zabralo 🙂

hezky den, hlavne at neni moc vedro.. cekam na pplku, maji mi privezt odsavacku 🙂

papaa

jenniffer
7. srp 2009

Andreo, strie naštěstí nemám taky. 🙂 To by ještě tak chybělo! 😠 Kil navíc se časem zbavím, ale se striema nejde dělat nic. 😒 Kupuješ odsávačku? Jakou jsi vybrala? Já o ní hodně uvažovala ještě v těhu a nakonec jsem ji nekoupila. Udělala jsem dobře, mlíčka mám tak akorát, takže jsem dost ušetřila. 😉

Jdu se naobídkovat (teda jestli mě Daník nechá). Mějte se. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru