Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

nikieda
7. srp 2009

Ahojky, mám Filípka u prsu, tak datluji levou rukou, abych vás alespoň pozdravila 🙂 Andreasku, Sabinka Ti je moc podobná 😵 Holky, máte šikovné děti!!
A postava poporodu? 😢 Zůstaly mi 4 kg, ale bohužel i všechny cm přes stehna, prdel, rozšířila jsem se přes záda a o břichu se raději nezmiňuji 😠 Do ničeho se nevejdu a to jdeme zítra na svatbu!!!Ach jo.
Jinak ve 4 týdnech jsme dali Filípkovi dudlík, on se přisál a zklidnil se.Měla jsem výčitky, že mu dáváme šidítko, ale má ho jen večer před usnutím. Jinak stále nespí, nechápu, kde bere tu energii... Spí jen přes den v kočárku nebo občas usne v šátku, ale nesmím ho položit, to pozná a začne si patřičně nahlas stěžovat. v noci spí cca 3-4h, jinak si "povídá", rozhazuje ručičkama a pofňukává, takže vyhrál a část noci spí s námi v posteli. Ale je to miláček 😵 Od včerejška ho učím pít z prsu bez kloboučku, takže každý den je nějaký pokrok 😉 Ráno jsem mu dala mlíčko, přebalila a on se pak řechtal na Edíka, no, je to spravedlivé? 😀
Minulý vík jsme byli u našich, pes z něj byl nervozní. Když plakal, tak se to Ronymu vůbec nelíbilo. Dokonce nám přinesl do obýváku (i když ví, že tam nesmí) svou pískací hračku, asi ji chtěl vyměnit za tu naší větší a funkční 😉 Jinak MD asi 3roky, než dostuduji, možná postavíme, tak ať si tu MD trochu užiji 😉

jenniffer
8. srp 2009

Nik, jsem ráda, že jsi se ozvala. o 🙂 O tom, že mimi pozná, když se položí, mi vyprávěj..... 😀 U nás je to jako přes kopírák. V náručí usne, ale jen co je přemístěn do postýlky, začne vyrvál. 😀 😀 Noci momentálně vypadají asi takhle: kolem 20h usíná. (Před tím koupání a kojení.) Pak se vzbudí kolem 1-2 hodiny a pak ráno 4-5 hod. Vždycky dostane baštu a pak v 99% případů sám rychle usne v postýlce. 😵 Znovu se budí mezi 6-7 hodinou. Pokud se chci ještě vyspat, dám si ho k sobě do postele a ještě tam tak na 2 hodinky usne. 😉 V postýlce by už nezabral. 😠 A to jsem tvrdila, že si nikdy nechci brát mimčo do postele. 😀 Užijte si svatbu a ať tam novomanželům pořádně zabrečí (nejlépe uprostřed obřadu). 😀 😀

makoush
autor
8. srp 2009

ahojdaa..
taky pisu jednou rukou, opicka je neodlozitelna. Koukam, ze se nam narodila sama rvaci opičí miminka😉 tedy az na sabinku, to je vyjimka 😝 I kdyz u nas se to uz taky trochu zlepsilo - a to bude asi tim ocucanym paleckem, nu coz. Dudlik x-krat vyplivla, tak jsme se rozhodli ji ho nenutit...sice si tim asi zadelavame na problem, ale co, nejak to uz neresim. Ocividne ji to dela dobre na reflux, jak si slinama splachuje ten rozboureny zaludek..cuca vlastne jen po jidle..

Ve ctvrtek jsem byla malou ukazat v praci. Koketa jedna! Byla uplne uzasna, na muzsky hazela oci a usmevy, culila se, vyskala..proste uplna reklama na deti. Jakmile jsme odešly a ja ji dala do auta, tak spustila vyrval..hahaha

Jo, objevila jsem tohle: http://www.szu.cz/publikace/data/program-rustov... Tam jde stahnout program, kam si zadate vahy ditete a dalsi udaje a ono to vykresli percentilovou krivku.. Bohuzel, my jsme na třetím - tedy nejnizším percentilu ☹ ☹ ☹

andreasek82
9. srp 2009

ahoj holky 🙂
nik, moc hezke fotecky filipka 😉
jenn, vybrala jsem si avent isis, ale jeste jsem ji nejak poradne nevyzkousela.. musim to napravit, je jeste v krabici.. 😅
mak, nemysli si, takovy andilek sabinka neni.. v posledni dobe se ji v postylce taky moc nelibi a jakmile ji chovam, to si spokojene vrni, ale jak pisou holky.. v okamziku, kdy ji polozim do postylky, tak spusti.. 😀 ale ne, musim rict, ze je to fakt spis hodnejsi miminko.. jak rika tomas, vsak on nam to pak bratricek poradne ukaze! 😀
jinak ten programek jsme si uz stahli, diky za odkaz 😉 a nebud smutna, baruska vse brzy dozene..
holky dobrou noc.. jeste si jdu dat nanuka a jdu do hajan 🙂

makoush
autor
10. srp 2009

ahodja..
odsavajdu mam taky avent a musim rict,ze je fakt hodne dobra. Mela jsem půjcenou i chicco a to se neda srovnavat. Jinak mam doporuceno, odstrikany mliko schovavat na "horsi casy". Pry po ockovani nebo v dobe laktacni krize jako kdyz ho najdu. Tak mame doma v mrazaku flasticky jak v mlecnym baru 😀 😀 Tak kdyby nektera nevedela co s tim odstrikanym mlikem, tak zmrazit! 24hodin vydrzi v lednici, v mrazaku 3 mesice 😉

kallimer
10. srp 2009

Ahoj holky,

tak sem byla v pátek u Dr. a vypadá to, že opravdu čekáme holčičku 🙂. Má 1 100g a je otočená hlavičkou dolu (ale to se prý ještě může změnit) Dr. mi zdvojnásobil dávky magnézka na to tvrdnutí břicha, ale jinak je všechno v pořádku. Jinak sem dneska objednala kočárek - chtěli jsem peg perego gt3, ale nemáme moc penízků, tak sme objednali Cam Cortina evolution. Tak se těšim až dorazí - dáme ho k rodičům (sme pověrčivý).

Jinak sem přibrala zatím 10 kilo, takže sem zvědavá kolik do porodu naberu - ideál by byl 15, ale uvidíme. Vůbec nevim jak moc se ke konci těhu nabírá.

Mějte se krásně

jenniffer
10. srp 2009

Mak, díky za odkaz na graf. Jako bys mi četla myšlenky. Náš pediatr mi v poradně ukazuje vždycky Daníkův graf a zrovna jsem si říkala, že až budu mít chvilku času 😀, tak se mrknu, jestli se to nedá někde stáhnout.

Kall, jakou barvičku kočárku jste vybrali? Já ke konci těhu přibírala tak půl až kilo týdně. 😠 Děsně jsem se cpala. 😅 Ale je to fakt hodně individuální, někdo ke konci nenabere skoro nic.

andreasek82
11. srp 2009

ahojky.. 🙂
mak, zatim chci odsavat jen na ulevu, ale mozna si budu mliko casem i mrazit.. mam pocit, ze snad se muze v mrazaku uchovat az sest mesicu..
kall, moc gratuluji k holcicce 🙂 tak ted zacnes poradne nakupovat v ruzovym, vid? 🙂
s tim pribiranim ke konci tehu.. to ma kazdy opravdu jinak.. ja treba pribirala podobne jak jenn.. kilco tydne.. 😕 celkove jsem pribrala devet kilo, ty mam dole, ale asi mam navic nejake ty centimetry, jelikoz mi jsou kalhoty jakesi upnute 😀 😖
holky, mejte se krasne a hezky se vyspete.. 🙂

makoush
autor
11. srp 2009

ahojda..
prave mam malou na brise, fixuju ji suplikem a cekam az zabere abych ji mohla odlozit 😉

andrej..nenene mliko v mrazaku vydrzi jen 3mesice. Mam to potvrzene ze spitalu od laktační dr. 3 mesice v mrazaku, pak rozmrazit na vzduchu nebo ve vode a uchovat v lednici max. 24hodin. Navic mliko se v průbehu růstu meni, takze je nejlepsi pouzit jakoby to "nejmladši"..

holky, mam dotaz..pozorujete na detech nejako preferenci k jedne strane? Ja se zacinam dost bat, ze my jsme ten pripad..ach jo, mame porad neco, sakra. K dr. jdeme za 14 dni a prvni tyden v zari na neurologii..docela se zacinam bat vojtovky... ☹

makoush
autor
11. srp 2009

kall...dalsi holcicka v tematu..teda to bude mit filipek s danikem vyber 😉 Pribirani moc neres..ja napr. pribrala skoro dvacku a ted mi chybi tak 4-5 dolů. Ke konci jsem uz moc nenabirala, resp. prestala jsem to resit a bylo 😉 sly tema nervama rychle dolu a mozna diky za ne, jinak bych asi padla vysilenim..ty zbyvajici tak moc neresim, pred tehu jsem byla na jedne ze svych nejnizsich vah v historii a tam se dostanu fakt jen behanim min. 15km týdne.. 😖

andreasek82
11. srp 2009

mak tak to jo s tim mlikem, diky za info 😉
jinak predilekci hlavicky mame nejspis taky.. sabca se staci napravo.. jdem v patek k dr., tak to tam reknu.. je to asi hodne caste, co jsem tak cetla.. tak uvidime..

my ted kojime, pak bude vyprdeni a uspavacka, aby do deseti byla tuha v postylce 🙂
vcera spala takhle od deseti do ctyr, tak jsem zvedava co dnes.. dobrouu 😉

nikieda
11. srp 2009

Ahojky,
Kall, gratuluji k holčičce, zase tu budete převaha 😉 😀
Andreasku, o mléku mám stejné info jako Makoush, 3měsíce v mrazáku max. Já odsávala hodně na začátku, mám malá prsa a strašně se mi nalévala. Dnes jsem odsála jen trochu pro úlevu a to jsem vylila 😅 V mrazáčku nějakou zásobu mám...
Makoush, Filípek se stáčí na pravo. Na neurologii jsem už byla a je to normální, ale máme ho cvičit na druhou, takže mu hlavičku otáčím trochu proti jeho vůli na druhou stranu a už si na to pomalu zvyká 😉 Určitě to nebude nic závažného, neboj.
Dnes tu mám mamku, hlídá 😵 Zítra mám zkoušku, tak mě přijela dnes vysvobodit od našeho Sluníčka, kterému manžel přezdívá terorista, abych se na to alespoň podívala.. Ach jo, s prckem v šestinedělí dělat zkoušku je stejně jen bláznivý pokus..
Andreasku, Sabinka vám krásně spinká!!! 😵

andreasek82
11. srp 2009

nik, taky mam mala prsa a jak se nalila, tak mi popraskala ☹
sabca se prave taky staci napravo a snazime se ji zvykat i na druhou stranu, ale moc se ji to nelibi.. uvidim, co rekne ta dr..
teda klobouk dolu.. zkouska v sestinedeli.. moc ti drzim palecky! 😉 a kdyz to nedas, tak to pujde priste no co no 🙂
ale ty ses holka sikovna 🙂
no asi jsi to zakrikla, sabca se zacina vztekat 😅 😀
tak jdem jeste kojit.. dobrou noc..

jenniffer
14. srp 2009

Nik, jak dopadla zkouška? Doufám, žes ji udělala. 😉 Teda já bych se v šestinedělí nenaučila vůbec nic. 😠

Daník taky otáčel hlavičku pořád na jednu stranu, ale poslední dobou už je pohyblivější a otáčí ji na obě. 😵

Doprčuc...už uspaný Daník se právě pokadil a brečí. 😠 Mějte se, jdu přebalit a znovu uspávat.

andreasek82
14. srp 2009

ahojky.. jj nik, ozvi se, co zkouska 😉
dnes jsme byly u dr. a mame 4200 g a 58 cm.. 🙂
jinak mame reakci po ockovani na tbc, dr. to sabince nejak vymackla.. holky.. to bylo revu.. fakt hruza.. takhle jsem sabinku jeste plakat neslysela, uplne se klepala kocicka moje.. ☹ ja se na to radeji nedivala.. jsem zvedava, jak bude reagovat na nastrelovani nausnicek, to bude asi taky neco 😒 necham ji je dat ale az po hexa vakcine nejdriv.. jinak se stacime napravo, tak pod lopatku mame davat srolovanou plinku.. uz jsme odstranili kolotoc nad postylkou, na ktery cucela a zrovna byl na spatne strane.. misto toho jsme zavesili na druhou stranu vibrujiciho barevneho hrosika, tak snad ji zaujme a bude se tocit tam, kam ma 🙂
holky dobrou noc a hezky vikend.. uz se mi zaviraji kukadla 🙂

jenniffer
15. srp 2009

Andreo, Sabinka krásně přibírá. 😵 Po očkování na tbc se mu udělal na pár dní jakoby hnisavý "uhřík",teď už tam má jen červený pupínek. Náušničky naštěstí řešit nemusíme. 😀 😀

Včera jsem Danýska poprvé přistihla, jak se v kočárku sám otočil ze zádiček na bok. Zatím se mu to dařilo jen v postýlce, kdy se ze zádiček přetáčel na bok směrem k mojí posteli. Asi aby na mě lépe viděl... 🙂
Dneska usnul nějak podezřele rychle už kolem 19h, mám tím pádem čas na to pokračovat v jeho deníčku. Už jsem na to dlouho nesáhla. Snad si to budu všechno ještě pamatovat. Klidnou noc...🙂

makoush
autor
17. srp 2009

ahojda..zdravím z naseho letního bytu🙂 hlídáme kamarádům dům na vesnici u Pribrami a je to mooc fajn. Jen mala tu zmenu prostredi moc nezvladla. Zacala zase malo jist a do krmeni ji musim dost nutit.. ☹ takze odstrikavam jak diva a vecer ji to asi soupnem.

Andrej..teda Sabca je ale jedlik..to vam docela zavidim. My se z toho nizkyho percentilu asi jen tak nevyhrabeme.. Jinak nausnice ji davat nebudem, az bude vetsi, tak at si sama rozhodne, jestli je chce nebo nechce. U me to bylo to same, nausnice mam az od treti tridy a byl to pro me zazitek: nejdriv jsme je sli vybrat do zlatnictvi, pak jsem si je temer posvatne louhovala v lihu a po propichnuti jsem si pripadala uz uplne dospela 😀 takze tohle rozhodnuti at si udela nase mala taky sama..

Jenn..no vidis, jakej to je sikulka🙂 my se tocime na bok pekne dlouho a to hlavne diky tomu,ze nejradsi pije vleze, takze mela dooost silnou motivaci se to naucit rychle 😀

btw. uz taky paseme, hura slava !!! Az me to uplne dojalo. Mela jsem uz z toho docela depku a ona jakoby to citila a ze dne na den zacala past 🙂

nu coz, jdu se slunit na verandu, kdyz uz jsme v te prirode..papapa

jenniffer
17. srp 2009

Mak, hezky si to na tom letním bytě užijte. 🙂 Pasení koníčků je bezva zábava pro mimča i pro rodiče. 😀 Daník teď nově kromě hlavičky začal zvedat i nožičky nahoru (dělá jakousi kolíbku). Je na něm vidět, že by už nejraději lezl, vždycky se hrozně snaží se někam "dopracovat", ale protože je dítko netrpělivé, tak po chvilce, kdy zjistí, že mu to ještě nejde, začne brečet. 🙂

Já měla náušničky od narození. V pubertě jsem si koupila úplně úžasné náušnice někde na trhu. 😅 Stály pár korun a já se těšila, co nich nadělám parády. Byly ale vyrobené z bůhví jakého kovu. Ušní dírky mi začaly strašně hnisat a trvalo než jsem se toho zánětu zbavila. Od té doby nesnesu v uších žádné náušnice, hned mi začnou červenat a svědit. Tak jsem to vzdala a náušnice nenosím vůbec. ☹

nikieda
17. srp 2009

Ahoj holky, i já zdravím z prázdnin 😀 Jsem od středy u našich, takže to mám jako hotel all inclusive 😵 Zkoušku mám - huráááá a jelikož jel manžel na služebku, sbalila jsem minulou středu kočár a pleny a jsem u našich. Naposledy jsem tu na týden byla před 6ti lety.. Můj taťka i skáče na míči, aby Filípka utišil 😀 Mamča je úžasná, vypere, uvaří a z Filípka je paf. jen trochu bojujeme kvůli čaji. Dávám mu feniklový na lžičku, ale naši pořád tvrdí, že mu má dát flašku - nedám! Kojím teď každé dvě hodiny, bo má asi žízeň...Ale miluje lidi, hlavně když jde z náruče do náruče.
Makoush, Barunka vše dožene, neboj, je to holka šikovná, jen se "nevytahuje" hned, nechá vás čekat, ať si toho vážíte 😉
Andreasku, co očkování? Sabinka je vzorné mimčo, doufám, že to naše druhé bude také takové 🙂
Jenn, Daník je také pěkné šídlo, viď?
Náš už se chce převalovat na bok, hrabe nožičkama a posouvá se, nemohu ho nechat bez dozoru. Večer jsem ho dala v zavinovačce doprostřed postýlky a ve 2 ráno ho našla nalepeného nakraji u špricliček!
Jinak se u nás střídá den hysterického pláče a den, kdy je zlatíčko.. Ale jsem šťastná, že ho mám, už na sobě pozoruji závislost 😀

andreasek82
17. srp 2009

ahoj holky 🙂
mak a nik, vy si tedy uzivate prazdnin 😉
sem se zene asi nejaka burina.. byly jsme na zahradce, ted je sabca v postylce a nejak se vrti a to bych chtela uvarit rizoto, tak jsem zvedava, jestli me necha 🙂
vy jste toho napsaly, ani nevim, na co reagovat driv 😀
pisete, ze uz se mimisci zacinaji vrtet a prevalovat a kdo vi co jeste, take si u sabinky zacinam vsimat pokroku.. hlavne si zacina neco pobrukovat, kdyz na ni uprene koukam a mluvim na ni.. to se pak krasne smeje a prave zacina neco malo zvatlat 😀
jenn a ty nemuzes ani zlate nausnice? ja si ted vybrala z bileho zlata k narozkam a hodinky 🙂
bylo mi 13. 27.. holky to leti..
jinak nik, taky uz jsem zavislak 😀
mak, jj mas pravdu, sabca je opravdu docela jedlik.. ale rikam si, jestli bych ji nemela v noci budit, protoze fakt spi i devet hodin.. 😅 ale ne pokazdy, to zas ne.. no tak zacala brecet, jdem na kojo kojo 😀
zatiim..

jenniffer
18. srp 2009

Andreo, fakt spí i 9 hodin? Jak to děláte? Náš rekord je tuším necelých 7h a to jen jednou. 😵
Gratuluji k narozeninám. (27 bych brala taky hned.😀 ) Bohužell mi vadí už i zlato (žluté i bílé). Nejdřív mi to vadilo, že naušnice nesnesu, ale už jsem si bez nich zvykla. 😉 A co vaše přípravy na svatbu?

Nik, tohle vykopávání ze zavinky a posuny po postýlce moc dobře známe. U Daníka to bylo úplně stejně. 😉
S tou lahví bych asi taky bojovala. Kromě lžičky se ještě doporučuje krmit stříkačkou přes prst.

Mamka mi radila, abych v těhle vedrech malému dala čajík, že musí mít žízeň. Já se tomu teda zatím bráním. Někde jsem vyčetla, že do 6m stačí jen mlíčko. Proto raději jen kojím, třeba i každou hodinu. Nik, kolik toho feniklového čaje vypije? Andreo a Mak, vy taky dáváte čajík?

makoush
autor
18. srp 2009

ahoooj...

koukam,ze s tim koulenim se po postylce nejsme sami 🙂 my kvuli tomu museli zpatky nasroubovat jednu postranici (meli jsme doted postylku bez ni a skoro pristavenou k moji strane postele s tim, ze kvuli monitoru tam byla mezirka) a ja vam takhle nasla malou v noci tak,ze byla nastorc a hlavicku v ty mezere..no vydesilo me to..brrr

čaj nedáváme. proste kdyz malá chce, tak prso dostane a je to. Jen kazdou hodinu uz nekojim, to ji pak ten reflux dela jeste vetsi brikule - jak se potka nakvaseny mliko s novym mlikem, tak ji to vyjizdi jeste vic. Takze se snazim mit odstup aspon 1,5 - ale nejlip 2-3. Prikrmovani nebo davani toho caje jde vice způsoby: strikackou pres malicek, cevkou na strikacce, cevkou u prsa - ale caj bych asi davala taky tou lzickou a nebo strikackou pres malik..

add spani v kuse - no, to jsme nezkousela, jak dlouho vydrzi. Pres den, kdyz neji vic jak 3,5hodiny, tak ji lehce vzbudim a v noci ji vicemene davam po půlnoci, pak okolo treti a pak okolo sesty - plus minus hodina. Ale my jsme jiny pripad. Hubenour s refluxem musi papkat co to jde.

andreasek82
18. srp 2009

ahoj holky 🙂
jenn, jj, dnes spala napr. od deseti do sesti, ale mam pocit, ze to takhle nebude naporad.. pockej, pak otoci a nevyspime se vubec 😀 jinak sabca je plne kojena, takze jsem jeste ani jednou nedala zadny cajik, nic.. jak pise mak, dostane prso, kdy chce.. kojim ji po dvou hodinach.. jen kdyz spinka, tak za dyl.. jinak ja v noci na kojo nebudim.. proste kdyz se vzbudi, tak dostane, ale jinak ne.. je fakt, ze mam pak prsa dost nality, ale mam kdyz tak tu aventackou odsavajdu, s kterou si muzu pomoci a jde to s ni fakt dobre a rychle 😉
jinak pripravy na svatby zadne nejsou a sice budou, ale jen male.. bude to pidi svatbicka.. rozhodli jsme se, ze nechceme hodne pribuznych a tak.. takze to vypada na nas dva, malou, bellinku, rodice toma, rodice moje, svedky (nejspis oba brachove) a fotograf.. a bude to.. saty bych chtela kratke bile.. no uvidime.. proste zadne procesi lidi.. udelame si hezky den.. obrad, prstynky a pak poradna basta s dortem atd.. ale takove to rozbijeni talire a obed s bryndakem ani moc mit nemusim, i kdyz kdo vi.. 😀 a vidime to na pristi leto.. proste po bc. statnicich.. 🙂
ted jsem vyzehlila maxi hromadu a odpo jsme si schruply vsechny tri, ted si jdu na postu vyzvednout balicek a za dve hodky je tu tomas a asi pujdem na vecerni prochajdu.. tak se mejte holky hezky a zase pisnete!

jenniffer
19. srp 2009

Andreo, taky jsem zastáncem malých svateb. 😉 Už jste přemýšleli, dde by se ten váš velký den měl odehrát?

Dneska jsme byli v poradně. Daník má opět zhnisaná očička, takže v pátek mažeme znovu na oční. 😢 Odhaduji, že zase dostaneme antibiotické kapičky. Už třetí. ☹ A aby toho trápení nebylo dost, tak se Danýskovi začíná objevovat vyrážka - suchá lehce červená místa na kolínkách a zápěstí a loupe se mu kůže na hlavičce. 😢 Klasický atop. ekzém to prý není, ten začíná obvykle na tvářičkách a až nejdřív kolem třetího měsíce. Dostali jsme Excipial na promazávání, tak se modlím, aby zabral.
Abych napsala taky něco veselejšího: Daník dneska počůral pana doktora a pak se na něj jako výraz omluvy kouzelně zasmál. 😵

andreasek82
20. srp 2009

jenn, zrejme by obrad nebyl daleko.. bud tady primo v chabrech (praha 8), nebo libensky zamecek anebo zamek ctenice.. 😉
co daneckovi davas na ty ocicka, nez ti dr. neco predepise? ja mam doma preventivne opthalmoseptonex..
tak at vas to brzy prejde! to teplo tomu moc neprida bych rekla.. jinak kuze na hlavicce se sabince taky loupe.. zatim to necham a pak bych to kdyz tak rekla dr.
sabinka mela potnicky, ale pridavam do koupele odvar z repiku, ne pokazde, ale obcas a hezky se to vstrebalo..
jinak danik je peknej filuta! 😀 sabca se prve zas pekne pocurala, kdyz jsme byly na kyclich... priste jdeme 14/9..
hezky den, zase bude parak.. ja uz nechcii! 🙂

makoush
autor
21. srp 2009

ahojda..
loupavou kůzi na hlavicce mame taky. Driv to byla klasicka seborea - takove loupajici se strupy a ted uz se loupe jen kůzicka. Excipial opravdu pomaha, kdyz mazu pravidelne,tak to nema vůbec. Kdyz zapomenu, tak se do dvou dnu zase zacne loupat...

jenn..a nemuze mit ty ocicka z alergie? nevim, jestli u tak malych mimin můze byt nejaka takhle prima alergicka reakce..ptala ses na to?

andreasek82
21. srp 2009

mak a jaky ten excipial pouzivate? je vic druhu mam pocit..

kallimer
21. srp 2009

Ahoj holky,

zdravím po delší době. Neměla sem teď moc čas chodit na net, ale na konci příštího tejdne mám dovču a pak rovnou na mateřskou - tak budu nakukovat a psát častěji 😉 . Už se moc těšim, protože sem poslední dobou docela unavená. Pořád mi tvrdne břicho - v noci se budim i bolestí a do toho mi asi začali poslíčci. V neděli mě píchalo v kříži po 2min. intervalech co 20 min. - tak sem to šla radši zaspat a druhej den ráno tlaky na konečník a od tý doby klid (kromě toho tvrdnutí a tak). Na konci srpna jdu k Dr., tak snad bude vše ok. Ale minule sem mu řikala, že mě bolí a tvrdne břicho a ujistil mě, že sem zavřená.

Jinak nakupuju výbavičku a spoustu věcí jsme dostali což je fajn. O víkendu jsme koupili kočárek a je hezky skovanej u babičky 🙂. Barva taková béžová (dám ho do albíčka).

Andreasku: příští tejden jdu na předporodní kurz na bulovku - chodil tam s tebou přítel nebo byli tam nějaký chlapi? Manža by docela šel, tak ho asi vemu sebou.

No to sem se rozepsala - mějte se krásně a opatrujte mimísky 🙂

andreasek82
21. srp 2009

kall ty jo to leti.. ty uz ses v 31. tydnu.. tak at vsechno slape tak jak ma 😉
s tou bulovkou.. tomas se mnou byl jednou, kdyz se probiral porod, to vylozene i PA simankova doporucila, jinak se mnou nechodil, byvalo to dopoledne a to je v praci.. jinak tam chlapi chodili.. nebylo jich moc, ale byli tam.. klido manzu vezmi, kdyz sam chce 🙂
tak pak pisni, jak se ti to libilo ju 🙂

nikieda
21. srp 2009

Ahojky holky, Kall, to je paráda, že budeš brzy ma MD 😵 Andreasku, svatební starosti jsou krásné, hlavně ať máte svatbu jen podle svých představ.
Holky, včera js byli na kontrole, Filip má 4.450g a 57cm 😵 Také nedělám nic jiného, než kojím 😉 Fenyklový čaj jsem dávala na lžičku, vypil tak 1 lžičku, zbytek "vycmrndal". Chtěla jsem mu dát něco jiného, než mléko, neboť hodně ublinkává a často mu to jde i nosem...
Jinak stále pláče, vodu stále nesnese, je to už náš rozmazlínek 😉
Hlavičku mu občas po koupeli mažu Welleda olejíčkem a pak vyčešu... Pa

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru