Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

andreasek82
11. lis 2009

mak, teeeda, same prijemne veci zazivas s barunkou 😵
gratuluju vam k 1. zoubku 😉
sabince se v nositku taky moc libi a spinka v nem, zatim jsme byly venku 2x a pokazde i s bellinkou, nakonec mam nositko liliputi a kapsu mam deluxe http://www.visnaturae.cz/detail.php?zbozi=769344
s tema kostickama ledovatejma je to super napad 😉

makoush
autor
11. lis 2009

andrej..no,na delux jsem koukala..a jak se ti libi? jak se to vlastne instaluje na telo? a jak ji pripevnujes na nositko? myslis,ze kdybys fotila,ze bys mi cvakla par snimků instalace? pllllsssss

jenniffer
12. lis 2009

Milin, gratuluji k holčičce. 😵 Tak tu ten můj šmudla bude na ty ženské vážně asi sám... 😀 Co jméno, už vybíráte? Když mě dělali test na cukrovku, tak jsme na tom byla podobně, bylo mi taky hodně zle, musela jsem to chodil rozdýchávat ven na čerstvý vzduch. 😒 Koukám, že už máte spoustu věcí na mimi nakoupeno. Tyhle malé věcičky jsou kouzelné, pamatuji se, jak jsem se na ně zbožně dívala, když jsem je poprvé prala a věšela na šňůru. 😀

Holky, to by mě taky zajímalo, co je s vov/nik?

Mak, gratuluji k prvnímu zoubku - honem do obchodu pro nové šaty. 😀
To mražení do kostiček je dobrý nápad, ale neznehodnotí se tím příkrmy? Myslím jako vitamíny a tak.... těch tam ale stejně asi moc není, když už je to vařené... 😅
Vy už koupete ve velké vaně? 😵 Asi to taky brzo zavedeme, protože Daníkovi začíná být vanička už malá. 😉

Andreo, díky za recept.. 🙂 zajímavá technika toho mramorování. 😉

makoush
autor
12. lis 2009

milin..jinak jeste k ty cukrovce. Ja ji mela a musela jsem drzet dietu. Porad hrozili obrikem a mala mela 3kila, takze se jimi nenech zbytecne tyrat..

jen..no,podle me,kdyz je to uvareny,tak toho asi moc tam nebude. Spis u toho mrazeni bych dala pozor,aby to bylo jeste necim prikryty..takze ja to cely dam do lunchboxu a pak zabrazim.

popravde, co je vov taky nevim ☹ koukala jsem, a uz tady ani nema album..mam jeji tel.cislo, ale nevim,jestli neni blby ji napsat..porad nad tim dumam, jesti to neni nezdvorily. Asi kdyz sem uz nechodi,asi ma důvod...

andrej..jak tu kapsu nosis?ty davas malou pod bundu a pres to tu kapsu a nebo ji nosis uplne venku na bunde? Ja nad tim porad spekuluju..podarilo se mi dneska vyhrabat jednu fleesku polartekovou do ktery jde zapnout az k hlave a pak jeste jednu budnu,kterou taky docela zapnu.. tak ted fakt nevim..

andreasek82
12. lis 2009

mak, pokud mas takhle super bundu, kterou zapnes pres nositko s malou, tak je asi kapsa zbytecna..
ja mam takove mini bundy anebo bych mohla nosit tomovou, ale to bych asi vypadala jako cvok, takze zvitezila ta deluxe kapsa, nositko mam na sve zapnute bunde a na nositku s malou pripevnenou tu kapsu 🙂
snad jsem to napsala aspon trochu normalne 😅
jinak s tou vov.. zkus ji, mak, treba napsat zdvorile nejakou kratkou sms? ale zase jestli se treba neco nestalo.. ale fuj, zadne cerne myslenky.. no nevim, nechame to na tobe..
jinak jsme dnes byly u dr., tak mame 6100 g a 66 cm, mam dal plne kojit, ze mala hezky roste, dostala 2. hexa a mame napsany prevenar..
jinak s tim mrazenim jsem taky chtela napsat, ze aby na tom nebylo nic polozene, jako napr. mrazene maso apod., ale jeste necim zavrene, proste jak pise mak 🙂
holky jdu si dat neco k jidlu, od rana jsem jeste skoro nic nemela, byly jsme venku 3 hodku, bylo dnes krasne.. tak paaa 🙂

jenniffer
12. lis 2009

Mak, jestli máš na vov číslo, tak jí písni za nás za všechny, třeba jen něco jako, že ji tu postrádáme, ať se ozve co a jak. Já nejdřív myslela, že jen prostě nestíhá, pak mě napadly pohobný myšlenky jako Andreu, jestli se něco ošklivého nestalo. No snad ne, doufám, že ji prostě jen přestalo mezi nás bavit chodit.

Dneska jsem v poledne opět zkusila příkrm, tentokrát jsem bram. kaši naředila Bebou, ale výsledek opět stejný - všechno vyplival. 😠 Lžičkou vůbec nechce jíst, prostě dudlík je dudlík. Ale přece ho nebudu do 18 let krmit přes dudlík, že? 😀 Budu muset na to nějak vyzrát. Zkusím koupit nějakou nemléčnou kaši nebo zkusím jinou zeleninku. Jdu zabrousit do nějaké diskuze o příkrmech, abych věděla jak jsou na tom ostatní mamči. 😉 🙂

makoush
autor
12. lis 2009

tak jsem ji pisnula..tak uvidime..je to divny, ze se takhle vyparila..no,snad je ok...

jenn..vsak je danik jeste malinkej a asi proste neni pripravenej bastit neco jinyho nez mliko..kdyz ted preci mate bebu jako zalohu mm, tak neni potreba spechat,ne? add koupani ve velke vane, to bylo jen vyjimecne, proste pro zpestreni. Dal ji budeme koupat snadartne ve vanicce a tak jednou tydne ve vane. Me to porad prijde takovy divny, ji davat do velky vany..to bych ji musela kazdy den pred tim vydrhnout a to se mi nechce...jak to delaji ostatni mamky, fakt nevim..ale mozna to tak neresej...

andrej..nakonec do kapsy půjdeme. Muzskej by moc rad taky nosil a on malou urco nezapne, navic ja popravde v tom svem "nosicim" uboru vypadam jak hajdalak. Jeste ze chodime jenom po lese 😀 jit takhle vymodena do mesta, to bych se asi propadla..

tak zatim pa..slysim podivne cvachtani..to bude asi plina 😀

andreasek82
12. lis 2009

mak, ja uz malou myju jen ve velky vane, vanicka uz nam je mala.. vis jak to resim? pokladam ji normalka na to latkove lehatko a sprchuju ji a zacpu vanu spuntem, ze se za chvilku vana castecne napusti a mala si tam kope a voda caka a to se ji libi 🙂 ale brala bych nejakou jakoby gumovou podlozku mekkou nebo tak neco, az bude o neco vetsi a to lehatko uz ji bude male..
no tak uvidime, jestli vov odepise..
ja jsem rada, ze tu kapsu mam, mam cernou, takze to vypada tak elegantne, nelituju 🙂

jenniffer
12. lis 2009

Mak, to jsem zvědavá, jestli ti vov odpoví. 😕

Holky k tomu koupání: Já se těším až bude větší a už sedět, pak bude určitě ve velké vaně sranda. Zatím se do toho moc nehrnu, protože my navíc každou vodu na koupání převařujeme kvůli ekzému a do velké vany bych se asi upřevařovala. 😒
Kolik vám toho malé slečny naspí přes den? Daník se teď překonává a když má dobrý den, dokáže spát i 2 hodinky dopoledne (většinou tak od 9h do 11h) a pak si schrupne v kočárku při odpolední prochajdě tak na půl hoďky. 😉

makoush
autor
13. lis 2009

Jenn..koukni do IP...tak to danik peknej spac. Teda!! No, barous uz tak moc nespi. Driv mela rezim: hodina aktivita, hodina spani. Ted to je tak spis 1,5hodiny aktivita, 20minut spani..maximalne spi hodinu venku. Ale na druhou stranu chodi spat mezi sestou az půl sedmou.

andrej..koukni do IP..tak kapsu mame doma🙂 muzskej ji koupil kdyz sel domu z prace. Vypada dobre, jen to prehazovani popruhu prez zada mi dela trochu problem...no, ale asi to je o cviku..

kallimer
13. lis 2009

Ahoj holky,

tak sem chtěla dát fotky Terezky do albíčka a sou moc velký a já je neumim zmenšit (sem technický tip 😀 ), tak musíte vydržet než na to přijdu.
Jinak malá je někdy hodná a někdy ne. Ale byli sme na kontrole u Dr. a všechno je v pořádku. Jenom spodek mě pořád bolí - nejhorší je chození to vydržim tak půl hodky a pak hrůza (jestli se to do příštího tejdne nezlepší, tak zajedu do porodky, ať mě prohlídnou).
Tak aspoň Vám napíšu info o porodu:
Takže ve 2:15 mi praskla voda a v 5 sme dorazili do porodnice a v 8 byla malá na světě. Takže to byl celkem fofr, akorát ke konci měla malá potíže s dechem, takže ji nakonec museli pomoct pumpou. Bohužel mi nestihli dát epidurál, naštěstí mě nastřihli (sem zašitá všude možně) a mám modřinu přes půlku břicha (jak mi skákala asistentka na břiše). Ale rodila mě starší doktorka a fakt si nemůžu na Bulovku stěžovat. Hlavně že všechno dobře dopadlo a za ten malej uzlíček to stojí. Tak mi držte palce ať se dám brzo do kupy 🙂.

Určitě se zase ozvu a dodám fotečky.

andreasek82
13. lis 2009

dobre ranko holky,
tak mala vcera dostala 2. hexu a uz vecer mela 38,1 bez odectu a rano 38,2..
tak jsem ji 2x dala sirup panadol baby, je jahodovy a prijemne voni a asi i chutna, protoze nijak neprotestovala, snad je to jen dochvilna reakce a brzy zase bude v poradku.. ted spinka.. no k tomu spanku jinak.. taky uz toho nenaspi tolik, co driv, ale porad bych rekla, ze i pres den nekdy vydrzi spinkat i dve hodky v kuse, urcite spinka dele dopoledne, v odpolednich hodinach uz je to podobne jako pise mak.. ale miluje prochazky, takze venku dokaze spat opravdu dlouho, cerstvy vzduch je cerstvy vzduch..
kall, tak tos mela porod opravdu rychly.. 🙂
taky si na bulovku nemuzu stezovat, ale ta modrina u tebe na brise me tedy docela vydesila..
taky jsem mela spodek takovy vselijaky, ale ted uz o tom ani nevim, pri sexu to jisti lubrikacni gelik 😀
a na fotky se moc tesime, zmensuji se ruzne, zalezi, co mas za programek, mam pocit, ze tady nesmi presahnout 713 kb, zkus dat prave tlacitko mysi, upravit, obrazek se ti hodi do malovani a na horni liste das obrazek zmensit nebo tak neco, no uvidis..
tak holky paaa, k obedu si asi udelam brokolicove karbanatky 😝

jenniffer
13. lis 2009

Mak, Danýsek taky chodí spát mezi 18-19h. 😉 Blbý je jen to, že poslední dobou nechce usnout jinde než v kočárku. Musím ho začít zvykat na postýlku, jinak nevím, co budu dělat, až přejdeme na sporťák. ☹

Kall, jéé fajn, žes na nás našla chvilku času. 😵 Vydrž, holt šestinedělí je náročné a hojení po porodu chce taky čas. Mně sice nebolel spodek, ale zase jsem se pěkně dlouho nemohla pořádně narovnat a vstávání z postele bylo taky dost náročné. Ale teď už je to všechno v pohodě. 🙂 Kdyby se ti něco nezdálo, tak si na gyndu určitě dojdi, budeš klidnější. 😉 Přeju ti ať seš co nejdříve fit. 🙂 Moc se těšímě na fotky....😉

Andreo, doufám, že Sabince už je lépe. Ty teploty po očkování by měly do dvou dnů zmizet. 😉
Mimochodem jak tak koukám do alba, vy už strojíte stromeček nebo co? 😀 😀

andreasek82
15. lis 2009

ahojky 🙂
dnes jsme byli 2x v nositku venku, pokazde mala usnula, moc se ji tam libi 🙂
jenn, teplotku uz nemame, tak jsem happy 😵
tedka kocka moje spinka, pak si budem chvilku hrat a pak vykoupem..
jinak neboj, jeste nezdobime, jen jsem koupila novy kouliny na stromek vis 😉 a sabca na ne valila ta svoje kukadla, tak jsem ji je na chvilinku pujcila, ale jen pod mym dohledem, asi by z nich moc nezbylo jinak.. 😀
hezky zbytek vikendu 😉

fogs
16. lis 2009

Ahoj holky, nevim zda muj dotaz patri prave sem ale zkusim to. Kamaradka se snazi od dubna 2009 otehotnet ale zatim se nedari. Ted se vyskytlo neco co ji prekvapulo a tady v UK gynekolog . Ordinace jako takova neni. Je to 13 dni co mela menstruaci a Ted v patek zacala spinit a mela velke bolesti bricha.posledni sex byl streda nebo ctvrtek. Nemate zkusenosti co muze spineni znamenat?
Diky moc za rady

makoush
autor
17. lis 2009

fogs..no,bud to můze znamenat, ze se tam zarodek zahnizduje a nebo to druhy☹ to se takhle rict neda..nejlip by bylo nechat si udelat utz..

andrej...koukala jsem ti do albicka a mate krteckovy puzzle..taky nad nim uvazujeme. Kdes ho koupila? Ja mam favorita bud tohle a nebo puzzle maxi24..ale nevim nevim,trochu se bojime ftalatu a zmekcovadel, co do toho davaji..

jinak holky, u nas ted zuri teplota. Asi jak ji rostou ty zuby (uz leze i druhej), ci co..vcera v noci mela 38,8 a ted uz nam pomalu zas zacina hycovat.. A to jsem se tak tesila,jak si dneska vyrazime vsichni na prochajdu..

jenniffer
17. lis 2009

Fogs, bohužel osobní zkušenost nemám. Nejlepší by bylo vážně zajít k dr. 😉

Mak, chudák Barunka. ☹ No snad to jsou vážně ty zuby a ne nějaká viróza aj.
Daníkovi vylezly oba dva dolní najednou. Jsem se nejdřív ze zoubků hrozně radovala. Než mu vylezly, tak byl hodně plačtivej, ale naštěstí bez teplot. 😉 ). Teď už se ze zoubků moc neraduji, protože mě už párkrát při kojení kousnul a musím říct, že to FAKT bolí. Jestli bude takhle kousat častěji, tak asi končíme s kojením.

Andrej, to krtečkový puzzle je vážně moc pěkný. 😵 My měli v plánu koupit nějakou hrací deku např. takovouhle http://www.babywelt.cz/cs/produkt/hraci-deka-mo..., ale tohle krtečkové puzzle se mi líbí víc 🙂 (i cenou 😀 ). Co se týče těch ftalátů, tak doufám, že to mají výrobci zmáknuté a je to pro děti nezávadné. 😒 Daník teď strká do pusy naprosto všechno, a když zrovna nemá po ruce nějaký předmět, tak si strká do pusinky prstíky. 🙂

Už máte vymyšlené dárky pro mimča?

andreasek82
18. lis 2009

holky, ja ty puzzliky koupila tady: http://www.e-toys.cz/detail.php?zbozi=1281043
ale je tam osm kousku a nevim tedy kdo to vymyslel, protoze takhle je to uzke, o jeden dilek vic a bylo by to fajn, sestavila bych je po trech, ale takhle.. takze mam v planu koupit jeste jedny, ale uz nejake levnejsi, videla jsem v globusu se zviratkama myslim, maji ale vyndavaci vnitrky, snad to neva.. aby to pak sabca nespolkla..
mak, at je barunce brzy lepe a ma po teplote!
jenn, opravdu to tak boli jo pri kojeni jo? ☹

makoush
autor
18. lis 2009

andrej..no, prave proto tak vaham, jestli do krtka jit. Nastesi jsem si to nakresila, jak by to vypadalo sestaveny a jaky jsou moznosti a nic moc☹ na druhou stranu, kupovat nejaky levny bez atestu bych si fakt netroufla, ty krtkovy a pak od "maly genius" by mely byt vyrobeny v cz a mit cz atest..

jo a je fakt, ze to docela dost boli, kdyz kousne. A to ma barous jenom takovy mali pidizoubek a uz zkousi, co se s nim da delat..no a taky to trenuje na prsovi ☹ zatim to delam tak,ze kdyz to zkusi, tak zakricim au..zatim to zabira

darky pro malou na vanoce moc neresime..chci ji koupit od manymonths longies a pak jedno merino bodycko. Hracky jsem vybrala jen kostky a pak takovy ty navlikaci krouzky - to ale necham koupit prarodice. Vic ji davat nebudeme, je jeste malinka a myslim, ze ji vic bude bavit jak susti balici papir, nez to, co v nem je schovany🙂

jinak teplota je fuc, ale jeste ma dneska klidovy rezim..je venku tak krasne, ze me to trochu laka, jit s ni ven, ale mam zavazek, ze dneska ji jeste necham v klidu, abysme neco nepokazili...

jenniffer
18. lis 2009

Mak, to je dobře, že je Barunce už líp. 🙂

Andrej, no když kousne, tak to fakt bolí. Na Daníkovu obranu musím ale říct, že kouše jen když se mu něco nelíbí, třeba když je protivný navečer než jde spát. Normálně kojení nebolí vůbec, má ty zoubky schované pod jazykem, takže ani nepoznám, že je tam má. 😉

Kall, koukala jsem ti do albíčka, Terezka je hotová princeznička. 😵 😵 Mimochodem, máte stejnou přebalovací podložku jako my. 😉
Co ty tvoje bolesti, už je to lepší?

andreasek82
19. lis 2009

mak, je pravda, ze tyhle krtkove puzzliky opravdu atest maji, proto jsou asi drazsi + ten pekny motiv no..
tak s tema zubama tedy to musi byt pri koju fakticky dost bolestivy, au au.. na to se tedy netesim.. zatim porad plne kojime bez jakychkoli cajicku, kasicek apod.. moc uz se tesim na 1. zoubek, ale kdyz pisete, jaka je to bolest, klido by to jeste mohlo nejakej ten mesic pockat, chci porad jeste kojit..
jinak darky letos taky moc resit nebudeme, nakupujem prubezne veci, co mala potrebuje, ted mam objednany emitex fusak combi, nejakou asi hracku koupime, ktera ty male prdoly rozviji, jak pise mak treba kostky, navlikaci krouzky jsme dostali od fisher price od mamcine kolegyne z prace.. taky to vidim tak, ze bude spis fascinovana z toho papiru 🙂
je fajn, ze barunka uz nema teplotku 🙂
kall, ani bych se nekoukla do tveho albicka, kdyby jenn nepisla, ze uz tam jsou fotecky, mala terezka je moc hezounka 😵 jak se citis?
holky krasny den, tady je slunicko, sabca ted usina, tak pak pujdem ven, ted jdu trosku poresit skolu 😝

makoush
autor
20. lis 2009

ahodja..
tak se ji ty zuby zase vratily..vcera vecer nam prorvala tak, ze jsem s ni hodinu pochodovala po byte a zpivala Holka modrooka, v noci ji vylitla teplota na 39,2 po odectu, prestala jist a usne jen se mnou pod perinou.. Doufam,ze to jsou zubani a ne neco jinyho.. ☹ ☹ docela me stve, ze vsechno je u nas tak komplikovany..no nic, jdu se nasnidat, at to stihnu driv, nez se vzbudi a bude me hledat...

andreasek82
21. lis 2009

mak tak drzim male barunce palecky, aby se ji zoubky brzy uklidnily! musi to byt neprijemne a pro vas zase stresujici.. pockej, vsak ono to u nas taky nebude dlouho trvat.. na prvni zoubek se tesim, ale ne na to kolem..

jenniffer
23. lis 2009

Mak, jak je Barunce? Doufám, že ta teplota už přešla. 🙂

Andrej, jestli to půjde se u vás zoubky jako se vším ostatním, tak ani nebudeš vědět, že nějaké zoubky rostou. 😵

U nás momentálně nic převratně nového. Danýsek se pořád točí ze zádiček na bříško (obráceně zatím ne ☹ ), zvedá zadeček a zkouší lézt. Zatím mu to teda nejde, nepohybuje se dopředu, ale jakoby do kolečka. 😀 Nejoblíbenější zábavou je (kromě tahání mamky za vlasy) strkání všeho, co mu přijde pod ruku do pusy. S příkrmama pořád válčíme. Zatím mu nejvíc chutná rýžová kaše, brambory nechce vůbec, na mrkvičku si pomalu zvyká. Nedávno objevil, že se dá jídlo nejen polykat, ale taky prskat všude okolo 😀 , takže asi začneme jíst rovnou v koupelně. 😀 😀 Kromě pláče se naučil vyjadřovat pocity i pomocí zvuku, co zní něco jako "e". Podle toho, jak to vysloví, už dokážu poznat, co chce př. zvednout z postýlky, podat hračku.... 😵

andreasek82
23. lis 2009

mak, taky doufam, ze uz je barunce lepe.. 😉
jenn, no jsem na to zvedava.. vsak uvidime.. dnesni noc ale byla teda nic moc, nevim co to, sabca se budila co 2 - 3 hodky na kojeni.. 😕 ze by ji moje mlicko prestavalo stacit?? jeste uvidim par noci a kdyz tak brnknu doktorce ohledne prikrmu..
sabinka je taky porad ze zadicek na brisku, zpatky se taky jeste neotocila.. zadecek taky zveda a jeste jakoby neleze, ale couva 😀 no a toci se vsude dokola, ty puzzliky s krteckem moc platny nejsou, je spis kolem nich 😀
no a tahani za vlasy ma take oblibene a do pusiny strka taky vsechno, co ji podam, takze to mame nastejno 🙂
hezky zbytek dne, papaa 🙂

makoush
autor
24. lis 2009

ahojda!!!
tak u nas to byla zrejme 6.nemoc (virovy onemocneni), 3dny horecky a kolisavy teploty, pak razem sup a byla dobra a za 3hodiny se osypala. Osypani je posledni faze, to trvalo 2dny a dneska uz je bez vyrazsky. Takze zatim tuktuk dobry..

andrej..ja myslim, ze kojeni po 2-3 hodinach je ok. proste jako kazdy kojenec🙂 ale chapu, ze te to znervoznuje, kdyz jste byli zvykly na vetsi intervaly..my teda jeste ted od půlnoci taky kojime po 2-3 hodinach..

koukam,ze vsechny nase deti ted maji stejnou zabavu🙂 🙂

jenniffer
25. lis 2009

Andreo, jaká byla dnešní noc? Pořád stejný budíčky po 2-3 hodinách?

Já si nemůžu stěžovat, poslední dobou se vyspím přímo královsky. Danýsek obvykle spí v kuse ca. od 19h do 2h do rána, pak se budí většinou kolem 6h a to už vstáváme. 😉 Někdy přidá ještě budíček kolem půlnoci, to už ale poslední dobou nekojím, zjistila jsem totiž, že ani ještě nemá hlad, spíš se chce jen chvilku pomazlit, tak ho pohladím, chvilku stojím skloněná nad postýlkou, podám mu dudlíček a mrňousek za chvilku znovu usíná. 😵

Dneska odpoledne jdeme pediatrovi - po měsíci, dřív jsme chodili i každý týden. ☹ Tuším, že asi dostaneme 3. dávky hexy. Jsem taky moc zvědavá, kolik malému naváží. 😉

Ráno jsem dostala první MS po porodu. Nějak jsem si už odvykla. 😅 Co bylo super, že to proběhlo naprosto bez bolestí. 😵 Před porodem jsem byla nejmíň půldne nepoužitelná. 😒 Jsem zvědavá, za jak dlouho odjede. Tři dny by bohatě stačily. 😉

Mak, to je bezva, že už je Barunka v pořádku. 😵 😵

kallimer
26. lis 2009

Ahojky holky,

jenom nakukuju a chtěla bych Vás poprosit o radu popř. pár tipů. Terezka se mi teď budí po třech, čtyřech hoďkách na kojení. Je hodně chovací a bohužel sem si ji naučila buď, že mi usne u prsu nebo ji musim "uhopsat" na nafukovacim balonu (hopsám třeba i hodinu,dvě v kuse) a nejhorší je, že jakmile přestanu hopsat a dám ji do postýlky spí 10 min. a vzbudí se. Když ji chovám v náručí a zpívám nic nezabírá a pořád brečí (ale je to takovej ten vztekací pláč), ale jakmile začnu hopsat na balonu je klid. To sem si na sebe ušila bič co (nevim, kde sem udělala chybu, ale už se stalo). A teď mi poradtě - nechci bejt otrok dítěte - takže se snažim na balonu nehopsat a nechat ji vyplakat - ovšem to jste neviděli jakej "histerák" je schopná spustit - přestaně pomalu dejchat, třesou se jí ruce, pusa a brečí a brečí - můžu chovat, zpívat, hladit, zavinout,ukazuju jí hračky, vypravim a povidám, ale zabírá jenom balon nebo prso a ani jedna možnost se mi nelíbí - tak poradtě? Mám to vydržet a třeba až po šestinedělí nechat vybrečet, ale fakt na to nemám nervy, ale zase nemůžu celej život hopsat na balonu ne 🙂.
Jinak už se začínám hojit 🙂.
Makoush: tak ať je Barunka brzo fit 🙂
Holky co Vánoce? Já nemám ještě ani jeden dárek a nevim jestli letos budu vůbec péct 🙂.

mějte se 🙂

k.

makoush
autor
26. lis 2009

ahojda..

Kall..vis, ony proste miminka plačou..nase barouš plakala takhle 3mesice, a to jako fest, jakmile jsem ji polozila bylo to nanovo, usinala jen priplacnuta na me. Jinak takhle maly mimi nedokazou byt "záludná a vyčůrana", to jenom nase matky a jejich generace tvrdi reci o tom "vy ji nosite, to si zvykne a bude chtit nosit" a dalsi chytry rady..jenze ono z podstaty veci, miminko chce a potrebuje byt s mamou. Vem si, jak tezko se dostavala na svet a jaky to musi byt pro ni sok. No a jedina jistota jsi ty. Kdyz nechas miminko vyplakat, tak ono brzy zjisti, ze jeho prosba nebyla vyslysena a zmlkne...tzn. ztrati i tu posledni jistotu a to, ze kdyz zavola, tak mama je na blizku.

"U dítěte je fyzický kontakt s pečující osobou (matkou) velice prospěšný - dotyk stimuluje růstové hormony, zlepšuje duševní a motorický rozvoj, pomáhá regulovat teplotu miminka a jeho srdeční frekvenci...
Děti ,kterým je dopřán takový kontakt dostatečně, lépe přibývají na váze, méně pláčou, jsou klidnější a mají lepší rozvoj duševní i motorický. V kulturách, kde je častý fyzický kontakt s miminkem naprosto běžný, je méně kriminálních případů fyzického násilí dospělých" zdroj: Our Babies, ourselves

Kdyztak popremyslej, jestli nema nejaky problem - prdiky? reflux? kolika? proste neco..ona preci neplace jen tak..navic, psalas, ze sla ven pumpou, i to můze byt důvod proc tak place..proste se jeste neadaptovala na tenhle svet. Tak to prosim vydrz..zkus si nekde sehnat knizku Moje dítě pláče, co delat a nebo Koncept Kontinua a nebo . Vim, ze je to tezky, ze jsi utahana a nervy na pochodu, ale nic jinyho nez to vydrzet ti nezbyva..fakt, ver mi. O prořvanych nocích bych ti mohla vypravet, bylo to strasny a strasny a do toho 6ti nedeli a pobyt ve spitale...na druhou stranu, s odstupem casu jsem rada, ze jsme malou "podrzeli, kdyz ji nebylo dobre" a verim, ze to nasemu vztahu dite-mama-tata hodne pomohlo.. Zkoušela jsi šátek? Dá se i půjčit. Třebas by se jí v něm líbilo, jak jdes, pohupujes se, mohlo by ji to delat dobre a nemusela bys skakat na balonu.
Jukni sem: http://www.kontaktnirodicovstvi.cz/kontaktni-ro...

andreasek82
27. lis 2009

no tak kall teda myslim, ze uz nema cenu ti jakkoli dal radit, mak to vystihla vsechno naproste presne 😉
ja probreceny noci neznam, tak ani nevim, co bych ti napsala.. ale holky, nemyslete si, sabinka je sice hodna, jenze mam takovy pocit, ze druhy ditko mi to pekne osladi 😀 taky si myslim, jak pise mak, ze ten kontakt miminko - maminka je nadevse, druzi s prominutim pindaji, jak si zvykne apod., ale taky tedy rozhodne nezastavam metodu nechat dite takzvane vyrvat, pochovat ho, pohladit, proste pokonejsit beru jako samozrejme.. 🙂
drzim palecky, at se vam to s terezkou upravi a uzivas si materstvi naplno 😉
jenn, sabinka uz zase v noci spinka docela pekne, kojo po 4 hodinkach tak nejak 🙂 to jde..
pekny den, holky, pujdeme ven 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru