Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

makoush
autor
6. led 2010

ahojdaa..
no, ja to fakt neresim, proste ji to trva dyl. Navic jak ma latkovou plinu, tak asi potrebuje vic posilit. Bez plenky uz startuje, s plenkou se snazi ale nejde ji to..

jinak prikrmy..ani se neptejte. Mala mela pred vanoci zase krvavy nitky v pline, takze mame nakazano jeste do konce ledna plne kojit a pak znovu zacit..nastesti se to srovnalo, protoze uz nam hrozila gastroporadna..uf..snad se tomu vyhneme uplne.

jenniffer
6. led 2010

Mak, buď ráda, že můžeš kojit a mlíčka je dost. 😵 Doufám, že v únoru už bude všechno, jak má. 🙂 Odpoledne jdeme k pediatrovi, jsem zvědavá, kolik Daník přibral a o kolik povyrostl. Navečer už začneme pomalu sklízet vánoční výzdobu, vůbec se mi do toho nechce. 😒

jenniffer
7. led 2010

Jdu jen na skok. U pediatra jsme dopadli dobře. Daník měří 69 cm a váží necelých 7,5 kg. 😵 Hydrokéla se zmenšila a je naděje, že se operaci úplně vyhneme. Kéž by to tak bylo. 🙂 V pátek nás čeká kontrola na neurologii, jdeme tam podle mého názoru zbytečně, no ale alespoň se tam snad dozvíme jen pozitivní věci.

Před pár dny jsem objednala Daníkovi jídelní židličku. Dosud jsem ho krmila v lehátku, ale už se začíná pěkně posazovat, zatím sice ještě moc nedrží roznováhu a přepadává a když se třeba nakloní za hračkou, kterou před tím odhodil někam vedle lehátka, tak mi visí na pásech, a já mám strach, že mi z lehátka vypadne. Zůstala jsem věrná značce PegPérego, četla jsem, že jejich židlička dopadla dobře v testech, tak jsme zkousli vyšší cenu a objednali: http://www.slune-cz.cz/jidelni-zidlicka-peg-per... Doufám, že nebudu zklamaná až dorazí.

andreasek82
9. led 2010

ahoj holky 🙂
snazim se ted delat do skoly, tak uz neni tolik casu na psani..
sabulce uz davam zeleninku a ovoce, na noc kasicku.. ale kojim porad dost, jsem rada.. sabince ale jen tak neco nesmakuje, papa zatim jen banan, jablicko a kasicku, to miluje, ale takovou mrkev a brambory, to ne..
zidlicku mame tuhle: http://www.detskydum.cz/detail/chicco-polly-idl... design romantic 😉
my jdem k pediatrovi 19/1, taky jsem zvedava, jak jsme pribraly..
jenn, bylo by super, kdybyste na operaci nemuseli! moc vam drzim palecky.. toho brumdu ze vcelich medvidku ma sabinka moc rada, hlavne kdyz zacne zpivat.. uz jsme sestavili ohradku, jelikoz sabinka uz se dostane vsude, kdyz chce..
mak, vzdyt to vubec nevadi, ze budes jeste jen kojit, je to nejpohodlnejsi a pro mimca to nejlepsi 🙂
holky jdem veceret, delala jsem takove pecene pikantni veprove platky, tak se tesim..
hezky vecer a dobrou noc, papa

jenniffer
10. led 2010

Andreo, jak se Sabince v ohrádce líbí? My máme malého rozmazlence. Už ví, že když ho dám do postýlky v obýváku, tak od něj následně odejdu, třeba věšet prádlo aj. a on zůstane sám a bude se muset sám zabavit, což nedělá rád. Poslední dobou jsme to dopracovali tak daleko, že jen se blížím s Daníkem v náručí k postýlce už protestuje. 😠 😀 Občas tam spustí neuvěřitelnej vyrvál a není k utišení, dokud ho nezvednu. Zkoušela jsem ho nechat vyřvat, ale dýl jak 10 minut jsem to nevydržela a pak ho stejně zvedla. Budu muset vymyslet nějaký fígl, jak na něj.
Píšeš bakalářku? Kdy budeš končit? V červnu?

makoush
autor
11. led 2010

zdravím..tady je obrovská sněhova nadílka, dokonce hlásí i místním rozhlasem, aby lidi nejezdili autem..jooo snih silnicare zase prekvapil..😉

ja jsem rada, ze kojime, to jo, jen bych uz brala aspon jednu normalni jidelni davku..prijde mi,ze by uz ji to bodlo. Dali jsme ji jako kousatko mrkev v domneni, ze to bude neskodny..hahaha, ona ji celou ohlodala tema svyma dvema zubama..

jenn..tak to mame taky takovy. My se uz dopracovali tak daleko, ze se pomalu ale jiste stehuje k nam do postele. Pres den, kdyz chci, aby aspon trochu zaspala, tak si k ni musim vlezt - a do 5minut je tuha..jinak vyrvava jako tur. Na druhou stranu uz i doma spi v satku, takze kdyz jsem lina jit si s ni lehnout (coz casto konci tak,ze taky usnu) tak si ji navazu a ona vytuhne u me.

jinak jsem se vam rozhodla, ze se prihlasim na anglictinu..uf, muzskej do me tlaci, at si rychle udelam fce ze az bude druhy dite, tak to uz nikdy neudelam...

jenniffer
11. led 2010

Ahojky Mak, vy máte doma hlodavce? My taky! 😀 😀 😀 Daník nehlodá jen mrkev, ale všechno, co mu přijde pod ruku. 😀 Občas je to veliká legrace. 😵
Co to je fce? Já už taky uvažovala, že se dám na AJ, ale musela jsem uznat, že zatím není čas. 😠 A jak tak zjišťuju i moje celkem slušná znalost NJ jde rychle do kopru, co jsem na MD. 😎 Musím s tím začít něco rychle dělat nebo až půjdu zpátky do práce, budu úplně mimo. Jo mimochodem, vy už uvažujete o druhém mimču? 😉
Jsem si na tebe vzpomněla, když na Nově dávali ve zprávách jak je zavátá silnice mezi HK a Jičínem. To asi bylo u vás podobný, co? Tady je sněhu taky dost, ale vítr tu nebyl vůbec. 🙂

Holky, já už se tak těším na jaro. 😵 Danýsek letos ze sněhu nemá vůbec nic, jen nás to obtěžuje, že nemůžeme chodit víc ven. Za to příští rok popadneme sáňky a vyrazíme řádit. 😉

makoush
autor
12. led 2010

Jenn..
no, hloda vsechno, na puzzlikach uz jsou obtisky jejich zubu a na hrani mrkev uz ji taky nedavame, uplne jsem cucela, kolik toho snedla...

FCE je frist certificate in english..x-let uz si rikam,ze nejaky by to chtelo ale zatim jsem se dokopala jen k nemeckemu Zertifikat deutsch - ten je desne lehkej, ale byla jsem bla, mela jsem si udelat rovnou mittlestufe, ted uz se do ni asi nedohrabu..

no a druhy dite je v planu. popravde, me se vam uz asi mesic pravidelne zda o miminu, o tehotenstvi a tak..asi ty kojici hormony ci co se mnou pekne cloumaji. Zatim jsme si rikali, ze dalsi tehu tak pristi zimu..ale kdo vi, clovek mini...

u nas je oekna kalamita, pred domem nam spadly 2 stromy, je zakaz chozeni do lesa a ve snehu jsou prohrabany jen uzoucky cesticky. Vcera jsem s B. nakonec jen korzovala mezi domama, nastesti je uz 100%nosenec, takze se da byt venku,kdyby byla kocarova,tak mame smůlu a nikam nemůzeme..

andreasek82
12. led 2010

ahoj holky, zitra jdu na zkousku, tak drzte palce 🙂
mak, ja fce z anglictiny mam, delala jsem si ho ve swansea ve walesu, ted uz bych to nedala..
jenn, sabince se v ohradce libi chvilku, pak na me zacne porvavat, ze uz toho jako bylo dost 😀
jdu do hajan, dobrou noc 😉

jenniffer
13. led 2010

Holky, tak nevím, co si mám myslet. Včera jsem omrkávala skleničky s příkrmy a v několika od Hippu jsem objevila sůl. Přitom jsou určené od 5.měsíce. Všude píšou, že do roka nesolit nebo je nějaká malá dávka soli povolená?

andreasek82
13. led 2010

jenn fakt jo? tak to me taky docela zarazi 😠

makoush
autor
13. led 2010

andrej..co zkouska? dobry?
jenn..ty jo, to koukam. Ale je to mozny, kdo vic, co tam cpou za hnusarny.

andreasek82
13. led 2010

mak, ted pred chvili jsem dorazila.. za jeedna 😉 😵

jenniffer
13. led 2010

Andreo, gratuluji k úspěšné zkoušce. 😵 Kolik ti jich ještě zbývá?

Holky, zítra jedeme na oční a tam se dozvíme, jestli je nutný zákrok. Uff, vůbec se mi tam nechce. Dám vědět, jak jsme dopadli.
Dneska jsem se pustila do výběru letní dovolené. Chceme někam k moři (asi Řecko), ať se nám ten ekzém pořádně vyhojí. Poslední roky jsme většinou kupovali dovču krátce před odletem, letos s Danýskem to nechci riskovat. Jsme hodně nároční a navíc hotel musí být přizpůsobem mimčům. 😉 Kdybyste měli nějaký typ, tak písněte. 🙂

andreasek82
15. led 2010

ahojky holky 🙂
jenn, zkouska uz mi nezbyva zadna, ja si je udelala v predterminu spis vis 😉
mam ale jeste nejake zapoctovky napsat no a hlavne delat na bakalarce.. 😝
jak jste dopadli u doktora s danyskem? co ocicko? napis..
jinak tip na dovcu nemam, vzdyt my bychom radi to same co vy 🙂 ale nevim nevim jeste, jestli na to more neni sabinka prece jen mala.. mozna bychom to letos nechali tady na cr a pristi rok nekam leteli.. no vsak uvidime..
tak hezky zbytek dne a vikend!

jenniffer
16. led 2010

Andreo, tak to se máš. Já byla vždycky štěstím bez sebe, když jsem měla zkoušky na sebou. 🙂
Očičko bohužel nemá v pořádku, pořád slzí a hnisá, takže ho čeká operace. ☹ 17.3. nastupujeme do nemocnice. Stručně řečeno: v narkóze mu do nosánku zavedou hadičku a tu mu tam nechají ca. 6m. Hospitalizace je prý obvykle 3 dny. Už abysme to měli za sebou. ☹ Chtěla jsem, jestli by nás nemohli objednat na dřívější termín, ale nemají volno. Navíc dopředu nejde zajednat nadstandard, prý se uvidí, až podle situace při nástupu do nemocnice. 😠

kallimer
16. led 2010

Ahoj holky,

mooooc se omlouvám, že sem teď moc nekoníkovala, ale nějak nemám čas ☹ . Terezka už se krásně směje, ale bohužel pořád hodně pláče - takže stále chovám, chovám 🙂. V postýlce nespí - spí jenom v takovym lehátku, který sem teď začala dávat do postýlky, aby si na ní zvykla a naučila se v ní spát. Přes den se jí musim plně věnovat - vlastně si ani nemůžu dojít na záchod - naštestí odpolko usne v kočárku - tak mezitim, uvařim 🙂. Ale v noci spinká krásně - celou noc 🙂. Zase se ozvu mějte se krásně 🙂

Jenn: Držim Vám palečky u operace 🙂

makoush
autor
18. led 2010

jenn..a do jake nemocnice jdete? Ja ti nevim, ale my (nemocnicni povaleci) ani v jednom spitalu nevideli na detskem odd. nadstandard a to jsme byly ve dvou krajskych spitalech. Ja bych se ale normalniho pokoje moc nebala. Vetsinou je to pro 2-3děti plus doprovod. A kdyz tam budes jen 3dny, tak to se da..

kall..ahoooj..koukam, ze uz mate 2mesice a 2tydny, to je hezky vek🙂 drzim palce, aby se to brzy srovnalo

jenniffer
18. led 2010

Mak, do liberecké. Asi tam nadstandard mají, když mi to sestra nevymlouvala. Otázka je, čemu říkají nadstandard. Ideální by bylo, kdybych byla na pokoji jen já a Daník. Někde se tuším říká nadstandard i tomu, že tam jsou na pokoji 2-3 děti s rodiči. Normálně prý rodiče spí mimo pokoj dětí. 😒 No uvidíme. Jak píšeš, 3 dny se dají přežít. 😉

Kall, jé to se máš, že Terezka spinká celou noc. 😵 Alespoň si pořádně odpočineš po náročném dni. Neboj ty dny budou čímdál lepší a pláče bude ubývat. Teda u nás to tak bylo. 🙂

makoush
autor
18. led 2010

Jenn..aha, to je zvlastni. HB i PCE umoznuji matkam kojenců byt s nimi na pokoji....ja bych asi byla dost drsna, kdyby mi to nechteli umoznit. I za cenu karimatky na zemi, preci tam takovyhleho mrnouska nenechat samotnyho.. Btw. koukam,zes pridala nove fotky..no nerikej, ze danik uz sedi... 😲

jenniffer
19. led 2010

Mak, no sedí je fakt zatím silné slovo. Sám bez opory vydrží sedět pár vteřin. Normálně ho vždycky posadím a musím ho jistit, jinak by za chvilku spadnul jak hruška ze stromu. 😀 Padá buď do strany nebo se předkloní a přesune se na bříško. Jen ve vaničce ve vodě sedí, jak dlouho chce. Asi ho nějak podpírá ta voda (ca. 5 cm) nebo jak si to vysvětlit. 😅 Navíc do sedu se sám nevyškrábe, musím ho vždycky posadit já. 😉 Barunka už sedí?
Já byla minule v šoku u pediatra, když tam v čekárně byla mamča s 5měsíčním klučinou a on už normálně sám a vzpřímeně seděl na přebalováku. Jsem nestačila valit oči. Mamina říkala, že to asi odkoukal od starší ségry. 🙂
Jukla jsem ti do alba a máš tam krásné botičky. 😵 Jestli napíšeš, žes je dělala sama, tak ti začnu nepokrytě závidět tvoji šikovnost. 😉 Určitě přidej i nějaké aktuální fotky Barunky... 🙂

andreasek82
19. led 2010

ahoj holky, tak jsme dnes byly se sabcou u dr. a mame 7250 g a 70 cm 🙂
jenn, taky si myslim, ze je nejdulezitejsi, abys v nemocnici s danyskem byla, na tom, kolik deti s maminkama tam bude, uz tolik nezalezi.. kdy nastupujete?
sabca zatim taky sedi tak, jak pises, na chvilku.. a dopredu se plazi a dozadu leze..
ted se musim smat, nasla tu na podlaze kus bellinciny granulky a prstickama do ni strka a povida na ni 😀
kall, jak pise jenn, bude to jen a jen lepsi, hlavne, ze vam spinka v noci! 😉

hezky zbytek dne, holky!

makoush
autor
20. led 2010

aha, tak to sedej jen s oporou. Ja myslela,ze uz sedi sami od sebe. No, mi B. neposazujeme ani do opory. Mam predsevzeti, ze ji nebudeme davat do pasivniho sedu, dokud se sama nebude schopna posadit. Je tedy dost tezky korigovat navstevy, ktere prvni co udelaji, ze si ji posadi do klina, ale zatim se to dari. Tchyne na nas teda kouka jak na joja, pry by uz B. mela davno takhle sedet, ale nic si z toho nedelam.

add capacky, jo, ty jsem delala sama podle nejakyho navodu z jedne diskuze a do alba jsem je dala jako chloubu😉 Jenn, neboj, fakt jsou lehky, jestli chces hodim sem link. Jinak ale aktualni fotky se mi na volny web uz moc davat nechteji. Obcas neco davam na FB, ale tam mam nastavenou securitu, coz tady nejde. Kdyztak sem můzu dat par na chvili, abyste se pokochaly😉 ale pak je zase smaznu.

Jinak jsme vcera byly na prvnim plavani. A bylo to super, jsem z toho nadsena. B. je jedina holcicka v krouzku a naramne toho uz vyuziva - jednomu chlapeckovi sebrala hracku, druhyho kousla do rucicky, tretiho rozplakala..proste 100% zenska. Byly jsme z toho plavani uplne dead, ja sla spat uz v půl devaty, jak se mi zaviraly oci. Coz me desi, protoze od pristiho utery mam po plavcu anglictinu, tak snad si brzo zvyknu, jinak tam budu jak chodici mumie...

jenniffer
21. led 2010

Mak, Barunka má naprosto kouzelný kukadla. 😵 😵
Proč nechcete Barunku posazovat? Je v tom nějaká zrada ohledně vývoje?
Danýsek taky hrozně miluje vodu. Bohužel kvůli ekzému do bazénu nemůžeme. Holt ta chlorovaná voda a delší pobyt ve vodě tomu nesvědčí. ☹

Andreo, koukala jsem, že Sabinka papká housku. Má jí jen na žužlání nebo už i kousek sbaští? Dáváš jí už i obilné kaše? Já chci začít kvůli alergiím s lepkem až po 8m. Mimochodem nevadí, že v rohlíkách a chlebu je sůl? Mám v těch příkrmech pořád nejasnosti. 😅 Navíc každý tvrdí něco jiného. Před pár lety se lepek do roka u dětí s dispozicí k alergiím nesměl a teď se najednou zase doporučuje. A to platí i o spoustě další věcí. Se v tom pak vyznej. 😠

andreasek82
21. led 2010

mak, barunka je krasna 🙂
jenn, tu housku jsem sabce dala poprve a jen si ji tak olizala, ani ne ozuzlala, takze si myslim, ze to neva.. nejaka sul v ni je, ale myslim, ze tohle mnozstvi ji neuskodi 😉 jinak do roka urcite solit nebudu..
kasicky sabinka basti od hami ryzovo - mlecnou i obilno-mlecnou, vsechny ji smakuji, s bananama, s ovocem, ted ma s malinama a fakt si pomakuje 🙂 mrkvicku s bramborama uz taky basti hezky 🙂 tak jsem rada, prijde mi, ze zacina pekne puclikovatet po tech prikrmech 🙂
nevim, jestli jsem vam to psala, ale sabinka uz ma taky zoubek a druhy se klube, ale oba jsou nahore
😀

makoush
autor
21. led 2010

jen..ohledne posazovani, koukni trebas sem: http://www.babyonline.cz/vyvoj-ditete/predcasne... Ono se to za naseho detstvi bezne delalo☹

andrej..gratulujeme k zoubkům. Teda nahore? To je docela rarita, bych rekla. To budete mit doma peknou veverku🙂)

Add lepek, pry by se mel davat prave nejdrive az po 8.mesici nebo dele. Ale zatim jsem jen prikrmovy teoretik a asi budu vychazet vicemene z teto knizky: http://knihy.abz.cz/prodej/polevky-a-kasicky-pr... - i kdyz i tady jsou obcas veci, ktery aplikovat nebudu - trebas med bych ji chtela davat az co nejdyl..

makoush
autor
21. led 2010

jeste, jenn..ohledne plavani. My chodime do slany vody, ne do chlorovany a cetla jsem, ze prave ekzematikům to pomaha. Mozna nekde u vas taky neco takovyho je, a mozna by mu to pomohlo...

jenniffer
22. led 2010

Mak, písni mi kontakt, kam to do té slané vody chodíte. U nás nevím o tom, že by tu něco takového bylo, ale ještě se popídím. 😉 To bych využila určitě.
Tu knížku Polévky a kašičky mám taky, ale je na mě v něčem až moc "bio" nebo jak to napsat. Já asi jáhly a pohanku malému dělat nebudu. Možná je to chyba.... 😅 Nějak na tenhle typ potravin nejsem zvyklá. Já jsem spíš čerpala z této: http://www.grada.cz/katalog/kniha/vyziva-kojenc....

Andreo, Danýsek taky slušně přibývá po příkrmech, ale nebyl to pro mě takový šok, protože podobně nabíral i po UM. 😀 Gratuluji k zoubečkům. 😵 Nekouše tě při kojení?

makoush
autor
22. led 2010

jenn...chodime sem: http://www.hastrmanek.unas.cz/ Koukni u vas, urcite neco takovyho taky nekde bude. Jenom pocitej s tim,ze cekacka je desne dlouha. Ja B. prihlasovala v srpnu a chodime az ted...

jenniffer
23. led 2010

Mak, díky za odkazy. 🙂 Teď jsem to posazování dočetla. Uff, teda s tím ještě chvilku počkáme. Jsem si naivně myslela, že ho tím naopak procvičujeme. 😔
Nejbližší plavání u nás je v Jablonci n.N., ale to probíhá v normálním bazénu, mě zaujala ta slaná voda. Jdu pátrat. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru