Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

makoush
autor
30. led 2010

tak si predstavte, ze nas skolila choroba..☹ B. dva dny blila jak amina, obloukem z ni vsechno slo ven. Ted uz je ok, jenze to chytnul muzskej a pro zmenu upi on..Tak cekam, kdy ten bacil skoci ke me. 😉 Tak se mejte vesele a pozor na poletujici virozky..

jenniffer
30. led 2010

Mak, chudinka malá, hlavně že už je v pořádku. 🙂 Dávalas jí nějaké léky nebo to přešlo samo?

makoush
autor
30. led 2010

nedavala jsem ji nic. Byly jsme u dr. napsala ji Hylac (ale ten se můze dat az kdyz nezvraci) a kdyz prestala zvracet tak ji presel i průjem, tak jsem nevidela důvod ji to davat. Dneska jsem ji ale soupla lactobacilka, aby nahodou to nechytla od muzskyho zpatky...

andreasek82
30. led 2010

mak, to je fajn, ze uz to mate v poradku 🙂
my jsme dnes u mamky, zitra zas jedem do prahy..
jinak ted dost delam do skoly, takze na konika nejak neni moc casu..
hezkou nedeli, holky 😉

alzbeta.hod
31. led 2010

ahojky mohu vstoupit???? Nám to trvalo rok a 5 měsíců. A nakonec je tu malá fazolka.

jenniffer
1. únor 2010

Ahoj Alzběto, vítáme tě mezi nás. 🙂 Moc gratuluji k // čárkám. 😵 😵 Přeju ti, ať těhotenství probíhá co nejvíc v pohodě a v září se vám narodí zdravé miminko. 🙂

Holky, musím se pochlubit dalším Danýskovým pokrokem. O víkendu se sám postavil v postýlce. 😵 Byla jsem z toho úplně vyjevená, dala jsem ho tam, abych si došla na WC a když jsem se vrátila, stál na nožičkách a držel se bočnice. 🙂 Od té doby se staví pořád. Dá mu to ještě moc námahy a brečí, když mu dojde síla. 😀
Už se mu podařilo si i párkrát samostatně sednout. Většinou to provede tak, že se opře ručičkama o nějaký vyšší předmět, klekne si a pak si sedá. 🙂

Zase tu hustě sněží. Je to sice veliká romantika, ale už by to stačilo. Nemůžu ven z kočárkem, cesta k nám je prohrnutá jen pro jeden pruh, okolo jsou metrové sněhové mantinely, a když bych cestou potkala auto, tak se z kočárkem ani nevyhneme. 😠 Prochajdy mi docela chybí, já už chci jaro.

Milin, ty už to máš za pár....ozvi se, jak je. 😉

alzbeta.hod
1. únor 2010

ahojky a děkuji za přivítání....
doufám že to bude vše probíhat bez komplikací jak těhu tak porod.

jenniffer
2. únor 2010

Alžběto, jéé teď jsem si všimla, že to máš ke mě ze všech holek v tématu nejblíž. 😉 Jak snášíš těhu? Co nevolnosti? Já se první 3 měsíce nehnula od záchodové mísy, byla to fakt hrůza, ale stálo to za to. 😉

alzbeta.hod
2. únor 2010

Ahojky Jen: snáším to poměrně dobře. Na wc chodím jen na malou a to často a jinak nevolnosti mi začli o víkendu ale jen motání hlavy a pocit na zvracení ale nezvracím. Stačí to i tak.....

jenniffer
3. únor 2010

Alžbět, neboj, věčně to trvat nebude, nejpozději po 14tt ti bude už úplně dobře. 😉 Koukala jsem, že jsi na neschopence, takže si můžeš doma kdykoli lehnout a odpočinout. 🙂
Co by sis přála - holičku nebo kluka?

alzbeta.hod
3. únor 2010

ahojky Jen: To víš že bych chtěla holčičku.... ale budu ráda za vše co tam bude. Jj jsem na neschopence ale na jak dlouho to nevím. Dnes jdu na 2. UZ tak jsem zvědavá a taky se trochu bojím.

andreasek82
3. únor 2010

ahoj holky, vitam te alzbet 🙂
co utz dneska?
holky, sabca se nam vcera prvne postavila v postylce 🙂 ale musim rict, ze ted, jak se zacala pritahovat o sprusle na ohradce a postylce, obcas pekne zuchne, i na hlavicku a rve jak tur, jenze to bych musela behat fakt porad za ni.. taky vam obcas sleti deti? nemyslim z vysky, to ne, ale proste jakoby ze zeme ze sedu treba..
jinak mame dva zoubky nahore jednicky a jednu jednicku dole, nekdy mi ohlodava prst a docela to boli..
ale kojeni nastesti ne, asi mame dobrou techniku, nekdy tam mam sice zoubky trochu otlacene, ale neboli to..
uz zkousime vselijake druhy zeleninky a ovoce, i hollandii uz jsem vcera dala prvne s banankem a jablickem a smakovala si, tak jsem rada.. napiste, co je noveho.. zatiiim.. 😉

makoush
autor
4. únor 2010

ahooj..
vitam te alzbet 🙂

tak u nas zadne prevratne novinky nejsou..vcera poprve jsme zacaly prikrmovat, tak doufam,ze to tentokrat dopadne dobre. Koukam, ze Barouš je pekne opozdena..nu coz 😒 asi bude motoricky nemehlo po rodicich a bude to muset vynahradit intelektem 😀 Takze abych to shrnula, tak nesedi, nestoji, neleze po kolenou. Jen se plazi, vali sudy a vypravi mama,tata,baja,abu,babu,huh,pap,uk
Jinak kojeni je ted u nas jak navsteva sadomaso salonu🙂 proste uz ji to ocividne nebavi, takze způsobne se nakoji k zahnani nejvetsiho hladu a pak zacne blbnout - pripojuje se,odpojuje,zakousne se a tahne,skrabe,stipe, drasa..do toho ja upim, stenam, krcim a ona se rehta..

btw. co milin? nemela ted nekdy uz rodit????

jenniffer
5. únor 2010

Alžbět, jak dopadl ultrazvuk? Určitě dobře, viď? 🙂 Už jste těhu oznámili rodině?

Andreo, jsme na tom úplně stejně. Daník žuchne každou chvíli. Ze sedu na zemi a občas i ze stoje v postýlce. Naštěstí tam je to do měkkého, asi ho to ani nebolí, spíš se lekne a začně hrozně brečet. Horší je to, když spadne na zemi, máme všude plovoucí podlahy a to věřím, že i bolí. ☹ Když jsem těsně u něj, tak ho většinou stihnu zachytit než dopadne, ale to jsem pořád. Holt každé dítko si musí pořádně natlouct než vyroste. 😅
Zoubky máme dva dole a teď se proklubaly další dva nahoře + dva jsou těsně pře vyklubáním.
Jogurty jsem zatím nedávala, zkusím až později. Teď chci vyzkoušet obilnou kaši s lepkem, snad to proběhne bez alergické reakce.

Mak, neboj, Barunka brzo všechno dožene. S tím seděním a stáním to u nás taky není kdovíjak slavné. Je to zatím všechno hodně nejisté. V sedu semtam ztrácí stabilitu a padá. Ve stoje se přidržuje hlavně ručičkama, nožičky ho ještě moc neunesou. 😀 Já bych místo toho pohybu brala raději ten intelekt. Danýsek jen žvatlá různé zvuky a výská, ale do tata, mama aj. to má fakt daleko. Už se nemůžu dočkat, až poprvé něco takového řekne, to se asi neudržím a i slžička ukápne. 🙂

Na celý víkend tu budeme mít manželovi příbuzné, ca. 6 lidí. Bude to náročné, ale Daník bude ve svém živlu, miluje pozornost a té se mu dostane požehnaně. 😉 Přeju pěkný víkend.

maicky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
andreasek82
10. únor 2010

ahoj holky 🙂
mak, tak to ti barunka krasne povida, to sabca takhle ne..
alzbet tak co ten utz? bude to holcicka? 😉
jenn, to jsem rada, ze ty nepada jen ta nase sabca.. i kdyz ty prvni dva dny potom, co si zacala stoupat, byly nejhorsi, dnes treba nezuchla ani jednou.. byl to nezvyk, ted uz je to nejak v poho a sabca uz taky vi, co si dovolit a jak se chytit 🙂
jinak jsme prave odhalili sesty zoubek, se nejak rozrostly 🙂 posledni noc byla super, jedno kojo ve 4, ale ty dve noci predtim tedy byly nejhorsi za celou dobu, co mame sabcu, ale pak jsme si spolu schruply pres den 🙂
ted delam pekne nezdravou vecu, smazak a peceny brambory, ale tesim se 🙂 vecer jde dr. house, tak jsem rada, ted ho chvili nedavali, bakalarku pisu, ale uz nejak nevim, co dal.. nejaka krize, snad to nejak dopisu do toho 15. ledna..
hezky vecer! 🙂

jenniffer
10. únor 2010

Andreo, do 15. ledna? Ty budeš smolit bakalářku celý rok? 😅 House taky sleduju, jen nestíhám sledovat večer, to už dávno spím, nahrávám si to a koukám na to přes den. 😉 Manžel je až do neděle na služebce, takže mám malého na starosti sama. Doufám, že nebude moc zlobit. 🙂 U nás jsou noci celkem v pohodě, většinou se vzbudí jednou a vzácně už i spí celou noc. Usíná kolem 19h a ráno po 6h vstává. 😉 Kolik toho Sabča sní najednou? U nás někdy nestačí ani celá 190g sklenička....asi máme pěknýho žrouta. 😀

andreasek82
11. únor 2010

jenn, melo tam byt 15. brezna 😀
co se basty tyce, sabca vetsinou tu celou 190ku nesni, holcicka no.. tak tu pulku az trictvrte, ale zase ji pak jeste nakojim.. ono taky zalezi, co je to za mnamku, jestli ovoce nebo zeleninka a jaky druh 😀
jdem veceret, mame dnes zelnacku jen s chlebem, rychlovka 🙂
dobrou noc!

jenniffer
12. únor 2010

Andrej, vaříš pro Sabinku nebo jen skleničkujete? Já dávám ovoce a zeleninku doma strouhanou, maso+zeleninku k obědu většinou ze skleničky. Jednak jsem líná vařit a jednak doma dělané příkrmy mu tolik nechutnají. 😅

Daník si začal stoupat všude, nejen v postýlce. Leze na všechno, co je výš - na konferenční stolek, na krb aj. Nemá ale ještě stabilitu, kdybych ho nejistila, tak by byl chudák pořád potlučený na zemi. Nově se zastaví uprostřed plazení, klekne si, napřímí se, zvedne ručičku a začne zvedat nožičku jakoby si chtěl stoupnout. Jenže nemá žádnou oporu a tak padá k zemi. Začíná být neuhlídatelný. Dřív stačilo třeba jen dozorovat, kde si na zemi leze, teď musím být pořád u něho a zachycovat ho při pádech. Asi budeme muset investovat do ohrádky. V postýlce moc být nechce, má tam málo prostoru...třeba by se mu v ohrádce líbílo víc. A nebo taky vůbec a budou to vyhozené peníze. 😒

Holky, co ta Milin? Pořád 2v1?

andreasek82
13. únor 2010

ahojky jenn 🙂
ne ne, urcite jen nesklenickujeme.. davam oboji.. musim rict, ze sklenickove mi nakupuje moje mamka, jak zeleninku, tak ovoce, nekdy taky takove ty kelimky, ne sklenicky.. ted jsem akorat psala holkam do jine diskuze, ze ze zacatku mi chtela taky zeleninku hlavne tu kupovanou, ale ted ji vic davam moji varenou, mam zasobu v mrazaku, na tom stitky s datumem a co ve sklenicce je za dobrotu 🙂 a ted uz ji smakuje i to moje, tak jsem rada 🙂 klido ji tam pridam moje mliko, proste ruzne.. mrkvicku ale davam skoro vsude, tu ma rada, je to takovy zaklad pro ni, i kdyz uz mela i treba jen kapustu, moje mliko, kureci masicko, bramburky a taky bastila.. jablicko najemno strouhan, bananek jakoby nasleham a nekdy ji do toho dam treba rozmocit sunarky susenky, to miluje, z jogurtu davame hollandii a zase pridam treba jablicko nebo bananek.. ted ji dam obcas do rucicky oloupanou syrovou mrkvicku, at si brousi zoubky 🙂
my ohradku mame jeste po tomovi, ale jak ze zacatku padala, dali jsme ji pryc a misto ni ted obcas sabca byva v cestovni postylce, ktera je o poznani mekci 😉
tak hezkou sobotu a vubec cely vikend, papa 🙂

makoush
autor
13. únor 2010

ahojda..koukam,ze uz jste zkusene prikrmovacky😉 my jedeme teprve pres tyden, a zatim dobry - tuk tuk, zadny problem. Dokonce jsem se pochlapila a udelala dyni hokkaido a to je fakt mnamka - doporucuju.

btw. milin by uz mela mit ted nekdy termin, ne?? a co kall? jak se vede?

zacina nam ta diskuze pekne upadat, a priznam se, ze ja teky uz tak moc nekonikuju, od ty doby co se presunula ap diskuze..

andreasek82
14. únor 2010

holky tak to teda ne! koukejte jako porad prispivat jo, aspon obcas! 😀
ne, je fakt, ze casu uz neni jako driv, ale sem tam si pisnout je fajnovy 🙂
dnes je tu krasne, byli jsme na obede, na prochajde, pak uklid, ted jdu delat na bakuli zas chvilku, tak papa, hezky zbytek vikendu 😉
holky, prosim o vyplneni 🙂 www.masopustova.unas.cz diiiky! 😵

kallimer
15. únor 2010

ahoj holky,

opět zdravím po delší době 🙂. Teda vy už přikrmujete - já se na to taky těšim. Jinak plně kojim a sem za to ráda - Terezka je savec. Jinak pláče u nás opravdu ubývá, ale žádná hitparáda. Máme problémy s usínám bez pláče a houpání a skákání na balonu se u nás neusne ☹ a dřív jak v 11 večer taky ne (sme s manžou oba kaput a Terka skotačí)a to koupeme v 6, ale spinká až do rána 🙂.
Jinak nás čeká prohlídka na neurologii (opravdu hysterický řevy Terezky, kdy je úplně mimo mě děsí a chci mít jistotu a vzhledem ke komplikovanýmu porodu se obvoďačka nebránila mi napsat žádanku) do toho lítáme po ORL - nevývíjí se jí chrupavka v nose, takže pořád chrčí, ale do půl roku by se to snad mělo srovnat.
Terezka je opravdu moc šikovná - hezky se přetáčí, drží hlavičku a je hrozně zvědavá a ikdyž občas fakt padám na hubu, snažim se si to užívat 🙂, když se na mě usměje, tak je to nádhera 🙂. až budu mít chvilku tak zaktualizuju albíčko 🙂.

alžbět: vítám a moc moc gratuluju 🙂

mak, andreasku: co naušničky? nastřelit nebo píchnout? poradtě?

To sem toho napsala - musim letět, malá se za chvilku vzbudí - mějte se krásně a prckům zdar 🙂.

andreasek82
15. únor 2010

kall, to jsem rada, ze place ubyva 😉 u nas ted rostou zoubky, takze place spis pribyva.. 😅
drzim palce, at je na neurologii vsechno v poradku a s chrupavkou taky, urcite bude! 😉 mas pravdu, kdyz se na tebe mimco smeje, clovek si uvedomi, co ma 🙂
jinak co se tyce nausnicek, ja jsem urcite pro nastreleni, byla to neskutecna rychlovka, dr. nastrelila svoje, vybrala jsem si par, nausnicky i s nastrelenim stalo tri stovky, sabinka zabrecela, ale brzy bylo po placi, po mesici jsem je menila za nase koupene zlate.. ja jsem taky mela dilema, ale po cteni mnoha diskuzi jsem byla pro nastreleni a myslim, ze jsem dobre udelala 😉 makoush barunce nausnicky zatim nedala myslim..
mej se moc hezky, pozdravuj terezku 🙂

jenniffer
16. únor 2010

Andreo, tak jsem ti právě vyplnila dotatník. 😉 Doufám, že mi věnuješ nejméně půlstránkové poděkování v úvodu tvé práce. 😀 😀 😀

Kall, občas padá na hubu každá mamina. Ovšem jak píšeš - pohled na úsměv těch našich prcků vyváží všechny trable a únavu. 😉 Je fajn, že můžeš plně kojit. Terezka má od tebe to nejlepší a navíc hodně ušetříš. UM pěkně leze do peněz. 😠

Holky, máme profily na facebooku? Já se přihlásila teprve nedávno a začínám objevovat možnosti... 😀

Andreo, už jsi pořídila Sabince botičky? Daník má zatím jen ty nechodící, ale rozhlížím se po "chodících", když už si stoupá. Nemáš nějaký typ, jaké koupit?

makoush
autor
17. únor 2010

Kall...drzim palce, aby vam to dobre u neurologa dopadlo.
Jenn..na FB jsem, ale aplikace nepouzivam a jakekoliv zadosti o prihlaseni do aplikaci jsem zakazala - kvůli securite, aby mi pak na profil nelezli cizi lidi

vy uz kupujete boticky? Ja tedy koukala zatim jen na kozeny capacky: www.capacky.cz ale u nas jeste dlouuuuho nebudou botky potreba.

a co ta milin?????

milin
19. únor 2010

Ahoj holky
omlouvám se že jsem nechodím,ale nějak vše nestíhám.
Narodila se nám holčička Sára 3.2.2010, míra 46cm a 3060g.Narodila se nám ve Zlíně o 14dní dříve.
Mamince den předem odtekla pl. voda a tak byla v porodnici na hlídání.Celých 24hod se nic nedělo a pak nám porod vyvolali.Porodila jsem během 8hod ale už nikdy jedině tak za 10let.Porod byl hrozný nesnáším bolest, takže fuj.Měla jsem u sebe přítele a ten mě držel trochu nad vodou.V porodnici jsme byli přesně týden.Malá měla žloutenku a já musela předposlední den na kyretáž pač jsem se špatně čistila.
Teď už jsme doma sami.Přítel je na celý týden pryč a já musím zvládat vše sama.Samo že nic nestíhám nezvládám.Jsem vcelku unavená a vyčerpaná,ale musím zatnout zuby.Nikdo tu se mnou nemůže být všichni chodí do práce a tak já válčím.Naštěstí malou plně kojím.Mlíka mám jak pro dvě.Občas mám pěknou depku a taky když malá hodně plače tak plaču s ní.Někdy je to fakt hrozný.Malá byla v porodnici hodný miminko a doma se z ní stalo hyperaktivní dítko.Až mě to děsí.NJN žloutenka pomalu ustoupila a malá je prostě akční.Bohužel mě vše dohnalo i k tomu abych dala cumel.Nikdy jsem ho nechtěla dát,ale nikdy neříkej nikdy.Malá ho ale moc nechce.Párkrát si cucne a stejně jej vyplivne pač zjistí že to není prso.A nechce mi spávat v kočárku.Jakmile jezdím spí, jakmile přestanu je vzhůru.Takže taky super.

Nu nechci si tu stěžovat.Ale vy se mějte krásně a já jdu bojovat.Musím aspoň trošku uklidit dokud spinká.
Papa holky já se zase ukážu.Mrkněte do alba mám tam fotky.

Ju a chtěla jsem se zeptat chtěla bych investovat a koupit nějaký nosítko.Máte nějaký dobrý tip?
Dík za radu.

makoush
autor
19. únor 2010

MILIN GRATULUJUUU, Sarinka je nadherna🙂))

uplne te chapu, taky jsem to tak mela, ze zacatku jsem brecela pri kazdym jejim zabreceni, depka jako prase..hrůůza. A presne jak pises, nepomahalo nic a jakmile se kocar zastavil, tak zase spustila. Mozna ti pomuze par typů, co nam obcas trochu zabiralo: pevne zavinout, houpat na mici (to ale dlouho nevydrzelo,ale Kall to funguje), placnout na holou hrud, chodit a pohoupavat, poplacavat po zadku (mela latkovku)..nejvic se mi asi fakt osvedcilo ji proste ze sebe nesundavat a v pololehu si ji nechat na hrudi lezet. Ono to obcas miminkům trva, nez si zvyknou na svet - je i teorie, ze jim pry chybi tzv. 4tý trimestr..Jinak podle Karpa (Nejstastnejsi miminko v okoli) pry funguje: zavinuti, malicek do pusy na cucani, a nejaky pravidelny zvuk (napr. fen, vysavač - rika se tomu bilý šum). Ono, proste je s 6ti nedeli a maš právo to nezvladat!! Zena v 6ti edeli by nemela delat nic jinyho nez kojit a tulit se s miminkem. Na ostatni veci kasli - tak proste nebudete mit doma naklizeno, no, ono se to nepo...😉 Jinak nositko..my mame manducu (ta ma i novorozeneckou vlozku), ale stejne bych ji na tak maliy pidi mimi nepouzivala. Nejlepsi by byl asi satek, nejlip nejaky elastic - zkus kouknout na www.nosenideti.cz Navic, je tam i diskuze, kde si mamky satky půjcuji, tak trebas najdes nekoho, kdo by ti ho na nejakou dobu půjcil, aby sis to mohla vyzkouset. Bohuzel, B. ze zacatku nesnesla ani satek ani manducu (tu tolerovala az od 3.mesice) - ale to byl trochu jiny pripad, jak mela reflux, tak ji to tlacilo na brisko. Ted je to ale 100% nosenec - nejvic v satku a super. Satek mam Didymos rubin - ale to je pevny satek, ty jsou az pro vetsi deti. Radsi bych pro zacatek zkusila ten elastik - jen nejaky levny sunt radsi ne, to by te mohlo znechutit. Jo, a satek jsem kupovala prave pres ten web po nekom, takze cena prizniva a uz byl pekne zanoseny. Takze holka, hlavu vzhůru, uz to bude jen lepsi, uvidis. Az se s malou zžijete. To nejhorsi uz mas za sebou😉

jenniffer
19. únor 2010

Milin, posílám ti velikou gratullaci.... Sárinka se vám moc povedla. Je to nádherná holčička. 😵 Máte i krásný fotky s bříškem. 😵
Šestinedělí je vážně velice náročné, jak psychicky, tak fyzicky. Jak píše Mak, to nejhorší už máš za sebou, teď se to bude každým dnem zlepšovat. 😉 Snaž se co nejvíc spát, jdi si s malou lehnout klidně i přes den. Uklízení nech stranou. Daník usínal ze začátku jedině u prsa a někdy ani to nezabralo. U nás se nejvíc osvědčilo pevně zavinout do zavinky a pak chodit po místnosti, houpat a zpívat. Někdy jsme takhle chodili třeba hodinu než usnul, spal 2 hodinky a pak znova kojení a hodinu chození. Naštěstí mi pomáhal manžel a polovinu toho "odchodil" za mě. 😉 Zkus zavést nějaký pevný režim a uspávací rituál, dá to chvíli práce, ale pak si mimčo zvykne a bude usínat bez větších problémů. 😉 Vydrž, já když mi bylo vážně hodně ouzko, byla jsem nevyspalá, totálně unavená a do toho řvoucí mimčo, tak jsem si vždycky vzpomněla na to, jak jsme si ho moc přáli, kolik času trvalo, než se mi podařilo otěhotnět a co by jiné ženy daly za to, kdyby mohly mít doma vlastní miminko. 😉
Na nošení máme manducu, ale kupovali jsme až kolem 3m. Menší dítko si tam moc neumím představit. Některé maminy chválí babyvak. My nosili nejdřív jen na rukou v zavince. 😉

jenniffer
22. únor 2010

Holky, hlásím, že Danýsek se naučil novou "příšernou" věc - vrže zubama. Doufám, že si je tím nezničí. Jsem zvědavá, kdy ho to přejde. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru