Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

jenniffer
19. lis 2008

Makoush: písni mi, jak ten screening probíhal, měla bych na něj jít ve 13tt do Gennetu. Ať vím, co mě čeká.

Holky, nechci to zakřiknout ale poslední dny zvracím už jen jednou ráno a pak je celý den klid - jen běžné nevolnosti. Snad už se to nezhorší a brzo bude dobře úplně. 🙂

Vov: s magnézkem ti neporadím, já ho neberu. Myslela jsem, že ho píše dr. až těhulím na tvrdnutí bříška. 😅
S těmi cornflakes jsi mě docela udělala chutě, asi si půjdu dát. Sójové mléko jsem kdysi zkoušela, ale moc mi nešmakovalo, holt kravské je pro mě chutnější. 🙂 Poslední měsíc jsem byla ráda, že jsem do sebe dostala vůbec něco, teď co je mi líp, začnu si jídelníček zase víc hlídat (dostatek ovoce a zeleniny, ml. výrobky a tak. 😉 )

makoush
autor
19. lis 2008

ahojda..zdravim...

vov..no, magnezka je i neperliva, ale popravde ja ji taky nemohla pit, bylo mi z ni blivno. tak jsem si proste koupila jen tabletovy Mg za cca 50Kč. S tím vstřebavanim jsem to moc neresila, podle me neco aspon trochu se do tela urcite vstreba..jinak beru jen 1tbl.denne

Ted info o dnesku. Takze uz mi dali průkazku, jsem podle MS 12+5 a podle utz 13+0. Mimino spalo a melo skrceny nohy, takze ho mohl zmerit jen od hlavy po zadecek a ma 6,38cm a tuk tuk tuk odpovida tabulkam. U dr. mi nabrali prvni krev na testy (krevni obraz, rh faktor, hiv etc.) a hnali me na genetiku. Tam mi nabrali krev znova (z druhe ruky) na ten screening. Bohuzel screening se zklada z mnoha faktoru, jako je krev+utz+vek+vaha+datum ms+kdovicojeste (podeziram je jestli do toho nezapocitavaji postaveni luny v den poceti) Tyto testy se pak jeste jednou musi opakovat nekdy v 16tydnu. To znovu naberou krev a pak teprve vyhodnoti vysledky. Co mi prislo zvlastni je, jak mi zdůraznovali, ze to delam pro sve dite a v druhe vete rekli musime to stihnout do 20.tydne aby se s tim pripadne dalo neco delat (na mou otazku co delat tak mi rekli "plodova voda" a pripadne prerusit) jak jsem ted tak divne citove rozhozena, tak mi to prislo absurdni... To 10denni cekani je asi na tu prvni cast. Me dr. rikal, ze to ani nemam zjistovat, protoze to neni smerodatny a tak proc se predem zbytecne nervovat. Navic tyhle testy maji chybu druhyho radu pekne vysinutou, tzn. mnozstvi falesne pozitivnich vysledku. Takze ja proste pockam az do toho dalsiho odberu 11.12. a pak uvidim...
Takze jak vidite, neni to zas tak rychly jak by clovek cekal.

makoush
autor
19. lis 2008
vov
19. lis 2008

Ahojky, Jen, super, že je Ti lépe!!!! Snad už Ti tento stav vydrží a budeš si moci konečně pochutnat na nějaké dobrůtce 😉
Makoush, ufff, vyčerpávající info, ale díky za ně! Hlavně za ty odkazy. Jen člověk kdyby je bral až moc vážně, tak by se z toho asi zcvokl... Je toho tolik, co se může stát.
Ale proč my bychom měly být ty vyjímky?!? Budeme mít normální děti a je to, žádné ale 😉
Máš dobrou doktorku, že Ti dělají všechna vyšetření, viď? A malý je větší než by měl? Tak to je super 😵 Moc gratuluji!!!
Jinak holky, přiznám se, že nám se těhu povedlo v době, kdy prý byl příhodný čas dle luny a zároveň jsem měla ovu. Normálně na takové věci nevěřím, ale když jsem se k tomu odkazu vrátila zpětně a měla jsem příhodný čas pro otěhotnění 12.-15.10. a povedlo se nám to 13.10., tak je to dobrá náhoda, ne? 😅 Ten odkaz je: http://www.leichte.info/fuer_Frauen/kosmobiolog...
holky, klidné sny!!!
Já čekám na kolegyni, přiveze mi na hlídání jejich kocourka. Manželovi se to nezdá, prý těhotné nemají mít kočky, ale když už jsem jí to slíbila a navíc nemohu v práci přiznat, že jsem těhu... Teď je ještě brzy..

andreasek82
20. lis 2008

ahoj holky, konecne se taky hlasim.. prace a skola se mi zacina zdat jako pomerne narocna kombinace!
ja jsem byla u doktora vcera, dnes zacinam 10. tyden, mame skoro 3 cm a srdicko nam krasne bije.. je pry vse tak jak ma byt..
jinak na pristi kontrolu jdu 5. 12., to uz bych mela dostat i tehu prukajdu..
makoushi s tema testama.. mne doktor rekl, ze je bude delat az v 16tt! tak ted nevim.. jsem z toho blazen..
jinak mam cele dny zaludek na vode.. nemuzu videt maso.. nejvic mi chutna ovoce, zelenina, tvarohy a jogurty..
jsem nejaka silene unavena, pujdu si lehnout.. mejte se vsechny moc hezky a at nam mimisci rostou!!
vov.. uz je to v pohode? zadne spineni?
zkusim si take koupit magnesku, docela mi chutna a kdyz je jeste prospesna plodiku.. 🙂
tak dobrou noc! 🙂

makoush
autor
20. lis 2008

andrej..gratuluju ke 3 cm !!! 🙂 co se tyka toho screeningu, nelam si s tim hlavu, asi proste nektera pracoviste maji jine postupy

zitra to hodlam oznamit sefovi..uuuuf snad to vezme v pohode 😖

andreasek82
21. lis 2008

makoushi diky za gratulaci k tomu nasemu obrovi! 😉
ja uz to v praci oznamila a sef to vzal v pohode, tak tobe drzim palce! ale myslim, ze to vezme, vzdyt je to normalni biologicky prirozeny vyvoj 🙂

jenniffer
21. lis 2008

Včera jsem byla poprvé v poradně. Připadala jsem si tam trošku jako idiot, ostatní těhule věděly, jak to tam chodí, a já se pořád jen na něco ptala. Konečně jsem dostala těhu průkazku. Hurááá. 😵 Abych neměla problémů dost, tak mi dr. našla mykózu. 😠 Myslím, jestli to nezpůsobilo to zavádění Utrogestanu. Jinak Utrogestan mám brát ještě asi 14 dní, do 12tt. 10.12. jdu na uzv a 18.12. do poradny. Už se nemůžu dočkat až toho našeho broučka zase uvidím. 🙂
Holky, víte, že se mi začalo docela stýskat po nevolnostech. 😅 Teď co ustoupily, si říkám, jestli to není proto, že je s miminkem něco špatně. Jsem holt děsná. Pořád mám z něčeho obavy. 😅
Příští týden mám v plánu začít zase pozvolna chodit do práce. Zatím jen na pár hodin denně. Moje kolegyně se na to už vysloveně těší - budou mít zase míň práce. 😀

Makoush: ten nový tt profil vypadá bezvadně. 😉 Jak dopadlo oznamování těhu, co šéf?

Vov: o těch kočkách jsem to taky slyšela. Problém je toxoplazmosa (nevím, jak se to správně píše). Myslím, že je spousta těhulí, co má doma kočku a jsou v pohodě, tak si nedělej starosti. 😉

vov
21. lis 2008

Ahojky, Andreasku, moc gratuluji, že je u vás vše, jak má 😵 A v práci to také vzali v poho?!Andreásku, s kombinací školy a práce Tě plně chápu!!
Makoush, tak držím palce, aby šéfík nedělal scény a zbytečně Tě nestresoval.

Holky, průser, v práci v rámci snižování nákladů nebudou přijímat náhradu za mého šéfa, který se vrátil do mateřské firmy.. Teď se mnou mluvila generální ředitelka naší firmy. Prostě moje pozice nadbytečná!! Prý nemám mít strach, že ona se postará, abych zůstala v rámci firmy, ale mohu tomu věřit?!? Takže jsem teď pěkně v pr....

Ach jo, navíc je mi už pár dní blbě, jsem protivná a unavená. A to u mě není normální, fakt 😉 manžílek říká, že takhle unavená se mu líbím 😵 , moje dřívější hyperaktivita byla těžko udržitelná a teď chci trávit více času v posteli 😉
Mám strach, jestli je vše v pořádku.... Ale to je asi normální, že?
Navíc si musím neustále vymýšlet před kamarády, proč nepiji a teď musím i nějakou šikovnou výmluvu najít pro naše a tchánovce, máme zrovna období oslav. Bojím se hlásit něco do světa, když ještě nemám potvrzené srdíčko. Na prvním ultrazvuku byla fazolka menší, než by měla....

jenniffer
21. lis 2008

Vov: s tou prací je to vážně na h.... 😠 Nevím, jestli ti to pomůže, ale pokud vím, tak jako těhotnou tě propustit nemůžou. 😉 Jak je to s případným přeřazením na jinou pozici si nejsem jistá, vem k ruce zákonník práce, tam si to najdeš přesně. Hlavně se tím zkus nestresovat, hlavní je přece mimčo. 🙂
Únava je úplně normální na začátku těhu. Všechno je jak má, neboj. Rodičům bych to o mimču klidně řekla po pravdě, tedy jestliže spolu máte dobré vztahy a pokud nemáš k tajení nějaký jiný podstatný důvod.

andreasek82
21. lis 2008

vov niceho se neboj, na prvnim ultrazvuku muze byt mimisek mensi.. ja byla podle posledni ms 5+6tt, a podle ultrazvuk 5+0tt, takze se nemas ceho bat!
a presne si myslim to co jenniffer, nemuzou te v tehu propustit.. procetla bych si ten zakonik prace a bylo by..

makoush
autor
21. lis 2008

vov... s tou prací je to blbé, ale mam dobrou zpravu. Jako těhotná jsi pod ochranou našeho státu!! Hlavně nepřijímej žádnou výpověd, nesmíš to podepsat! Nemohou tě vyhodit, pouze pokud bys sla na dohodu a kdyz jim ji nepodepíšeš, tak máš nárok na A) pracovat než pujdes na MD B) musí ti místo držet po dobu tvé mateřské. Takže holka, klid a hlavne pokud by došlo na nějaký papíry, pořádně si to přečti. Věř mi, to samé se stalo mé kolegyni z minulé práce. Chtěli ji vyhodit, a ona hned vyrukovala s tehu a nepodepsala. No a ted po MD tam uz zase dochazi a praci ma.. 😉

Jinak děvčata, šéfovi jsem to neřekla. Nemá dneska čas. Měla jsem s ním review jednoho projektu a pak ho pozvala na oběd a odmítnul z časových důvodů. Takže holt se to dozví až si čas udělá 😉

vov
21. lis 2008

Ahoj holky, díky moc za podporu!!! Prostudovala jsem zákoník práce a je to tak, nemohou mě vyhodit a kdyby mi nabídli jinou pozici, musí mi nechat plat.. 😎 ufff, srdce mi klepe dnes jako o závod, ale už se mi po tom šoku trochu ulevilo.. DÍKY MOOOC!!!
Jen, jak Ti je?
S rodiči máme výborné vztahy, jen je nechci zklamat, kdyby se něco stalo, proto chci ještě zatloukat. Můj taťka se těší na vnoučátko už pár let, dokonce asi vloni koupit sklápěcí auto na písek, až bude nějaký prcek, tak aby si mohli hrát 😅
Ale je to dobré, sehnala jsem nealkoholické víno, tak nikdo nemusí poznat, že piji něco jiného 😉 A pokud jo, řeknu že je to Bio (u nás v rodině už mě znají, že občas ulítávám), takže to ochutnají, nebude jim chutnat a já budu mít klid. Teda to je můj ideální scénář 😉 Uvidíme, jaká bude realita..
Makoush, škoda, že Ti oznámení v práci nevyšlo dnes, když jsi na to byla připravena!! Ale snad bude mít šéfík brzy čas
Andreasku, takže poprvé je normál, že může být fazolka menší?
Jejda, nikdy jsem si nedokázala představit, jaký já budu jednou plašan 😀

jenniffer
21. lis 2008

Vov: nealkoholické víno? To existuje? Kde se to dá sehnat? 😅 Já znám jen nealko pivo.
Jasně, že mimi může být menší. Neboj. 😉 Kdy jdeš k dr.? Uvidíš, že bude všechno O.K. 🙂
Jen co jsem si ráno "postěžovala", že nevolnosti jsou fuč, tak se zase objevily. Ale je to snesitelný, žádný zvracení jen žaludek na vodě. 😀

Hezký víkend, holky.

vov
24. lis 2008

Ahoj holčiny, jak jste si užily víkend? Doufám, že bez nevolností a jiných komplikací!! Jen, neako víno je: http://www.nealko-vino.cz/kde-ho-sezenu/
V Tescu jsem sehnala Carl Jung a odrůdu Muller, ale tedy nic moc 😖 Ale to jsem měla tušit, akoholový Muller mi taky nechutná 😉 Zkusím sehnat Chardonay 😵
Mně bylo o víkendu fajn, takže kromě únavy si naši ničeho nevšimli...
Dnes jsem byla na prohlídce a viděla jsem na ultrazvuku srdíčko 😵 Já vám měla taaaaakovou radost!!! Má to 12mm a podle MUDr jsem 7+5, ale fazolka je asi 7+3, ale to si říkám, že když vše půjde tak, jak má, tak to doroste...
Jinak jsem včera byli u známých a kamarádka je v 7 měsíci, říkala mi, že když má těhule chuť na maso, pivo, atd., bude to nejspíše kluk, když je chuť na sladké, bude to holčička. Takže to jen pro zpestření 😉
Já nemám chuť ani na maso ani na sladké, ale užívám si teď chutě na sýry.

makoush
autor
24. lis 2008

vov...tak to gratulace 7+5 je moooc hezky. A ten rozdíl dvou dnů to neřeš, to je ok 😉

makoush
autor
25. lis 2008

ahojda, tak jsem to dneska rekla šefovi...vzal to docela v klidu a pry dokonce mi davali menši "životnost" 😕 tak jsem rada, ze uz to nemusim tajit...uf

vov
26. lis 2008

Dobré ránko 🙂
Makoush, tak to je fajn, že to šéf vzal v klidu!!!! A vlastně ještě optimisticky 😉 Hned se bude lépe pracovat, že?
Mějte se všechny bájo!!! 🙂

andreasek82
26. lis 2008

ahojik holky! 🙂
vov to gratuluji, take jsem byla moc stastna, kdyz jsem videla srdicko.. 🙂
to nealko vino bych mohla zkusit..
jinak tedy mam vetsi chut na sladke, na maso ani pomysleni, takze ze by holcicka? i podle
tabulky by mela byt.. 🙂 to jsem tedy zvedava.. .-)
makoushi, muj sefik to vzal take v poho, tak to jsem rada, take mohu jen potvrdit, ze se ted lepe pracuje,
jsem uvolnenejsi.. 🙂
holky, co me ale docela trapi.. v noci me parkrat za sebou jako bodlo, takove ostre rezani v podbrisku a ted rano take jakoby asi tak 3x - 4x za sebou.. presne dole uprostred podbrisku a castecne me bricho boli i jako pred ms, tak mam strach.. snad je vse jak ma byt.. ach jo.. ☹

jenniffer
26. lis 2008

Makoush: no vida, že to vzal fajn. To je dobře. 🙂 U mě prý taky odhadovali, že budu těhule daleko dřív. Kdyby tak tušili, jak nekonečný bylo to snažení.

Vov: hned jdu mrknout na ten odkaz. 😉 Vidět tlučící srdíčko je vážně nádherný zážitek. Tak šup šup ať už máš v profilu tt. 😵 Nemám chuť ani na maso ani na sladký, tak uvidíme, co se tam v bříšku schovává.

V práci jsem slíbila, že budu chodit zatím jen na odpoledne, tak na 4 hodiny. Takže vy pracující poctivě celý den můžete závidět. 😀

jenniffer
26. lis 2008

Andrea: neboj, občasný píchnutí je v pohodě, mimčo si dělá místečko. 😉

andreasek82
26. lis 2008

jenn snad mas pravdu 🙂

jenniffer
26. lis 2008

Andrea: no jasně, že mám pravdu. 😉 Hezký den. Jdu trochu uklidit, nějak jsem na to poslední dobou kašlala. 😅

andreasek82
26. lis 2008

jenn to ja taky, take nejak zapominam na uklid.. 😀 ale ono se to nepo.. 🙂
tak papa..

vov
26. lis 2008

Poslušně hlásím, profil změněn 😀
Andreasku, já bych také řekla, že se Ti roztahuje děloha.. Ale kdyby ta bolest byla opravdu zlá, raději zajdi k MUDr..
Jinak ohledně úklidu, já makala v pondělí, měli jsme na hlídání kocoura a páníčkové si pro něj přijeli v neděli večer, takže v pondělí jsem uklízela všechny stopy po zvířecí návštěvě. Okna dám někdy jindy 😉

Holky, měříte některá BT v těhotenství? Nevíte, zda se tím nedá sledovat, jestli je vše v poho? Ale asi ne, co?! Jen mě napadlo, že kdyby teplota klesla třeba pod 37°, mohlo by to znamenat začínající problém a neváhat s návštěvou MUDr.

andreasek82
26. lis 2008

vov zla ta bolest zase neni, spis jsem ted jukla do sveho menstruacniho kalendariku a mela bych mit dnes ovu, tak si rikam, jestli to nemuze byt jakoby k tomu, ze se to v te dobe jakoby treba vic pripomene.. no nevim.. 🙂
ja bt nemerim, ani jsem nemerila drive.. 😅

makoush
autor
26. lis 2008

ahojda, jo jo, jsem fakt ted dost vic v pohode a rada, ze uz to vedi..sice to vi jen sef, o informovani zbytku firmy jsme se dohodli ze to nechame proste vysumet, kdo bude chtit si vsimne, kdo ne tak to vedet nemusi. Coz jsem rada, protoze kdyz byla tehu jina kolegyne z jineho teamu tak ji 3x placli do office presentace a pak to rozebirali vsechny teamy na meetingu..takze jsem to sefovi zdůraznila, ze to teda bych nerada. Jinak dalsi uspech: podarilo se mi zrusit sluzebku na pristi tyden..takze tim padem je moje cestovani zkončeno..uf, jsem rada, uz se na to necitim..

andrej...to boleni je opravdu normalni, me takhle boli bricho pravidelne cca v sobotu (jak se mi lame tyden tehu) tak to taky pripisuji rozsirujicim se mistem

vov...teplotu nemerim, merila jsem driv a pak hned na zacatku, ale nechala jsem toho. Porad me to stresovalo, kdyz jsem nasla min nez den pred tim, hned jsem plasila, ze se neco spatneho deje..takze teplomer zkoncil v hluboko v supliku a je mi iip. Nez se stresovat a malovat čerty na zed...

misa.ottovka
26. lis 2008

Ahoj holky, já myslela že tohle téma už zaniklo ☹

jenniffer
27. lis 2008

Vov: BT jsem měřila hodně dlouho, nechala jsem toho asi 3 dny po prvním pozitivním testíku. Nějak se mi už nechtělo a asi by mě to nutilo nad tím zbytečně přemýšlet, kdyby teplotka třeba klesla. Jestli by pokles znamenal problém vlastně ani nevím. A i kdyby to problém znamenalo, myslím, že by se stejně projevil časem jinak (krvácení aj.). Ty pořád ještě měříš? Já měřila v 6h ráno a co jsem těhu, tak bych se už hlavně o víkendu ke vstávání takhle brzo nedonutila. 😅 Být tebou bych se na BT už vykašlala, podstatná byla přeci hlavně pro zjištění ovulace. 😉 (Kdyby tě to fakt moc trápilo, tak to zkonzultuj s Len - to je autorka stránek o BT. 😉) Ale být tebou tak to vážně pustím z hlavy. 🙂

Misa: Nezaniklo. 😀 Naopak netrpělivě čekáme na další příchozí. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru