Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

nikieda
28. lis 2008

Ahojky, jsem cvok, ještě jsem měřila BT, skončila jsem 22.11... Vstávání mi nevadilo 😉
Holky, včera jsme byli ve studentské hospůdce (když už jsem po 8 letech znova student 😀 ) a dala jsem si výtečnou pizzu s tuňákem.Mňam!! Holky, vy nějak dodržujete ta omezení ohledně hermelínu, nivy, jídla z plechovek, atd. ?

vov
28. lis 2008

Ahoj holky, jak je? Já jsem šťastná, že je víkend!!! Dnes si mě pozvala generální ředitelka a nabídla mi jednu nic moc práci a nebo půlroční odstupné, že se mám přes víkend rozhodnout. Tak jsem jí řekla, že jsem těhotná... První člověk (po manžílkovi), kterému jsem to řekla. Ale už jsem nemohla čekat...V pondělí asi zajdu na gyn, jestli mi dají nějaké potvrzení či co, abych to měla do práce písemně. Teda stojí mě to nervů ☹ Vím, co je v zákoníku, ale ta atmosféra je prostě šílená.
Víkend strávím ve škole, tak se těším na změnu prostředí....

jenniffer
29. lis 2008

Vov: zrovna teď, kdy se vám zadařilo mimi, tak se objevily problémy v práci. To je fakt na h... 😠 Dej pak vědět, jak ses rozhodla. Snaž se tím moc netrápit, mimi potřebuje klid. 🙂 A ještě něco: Jestli je ta tvoje ředitelka ukecaná, tak o těhu řekni i doma, aby se to rodiče nedozvěděli odjinud. 😉 Přeju hezký "školní" víkend.

Nikieda: pizzu bych si dala taky. Mňam. Hermelín ani nivu jsem moc nejedla ani před těhu, tak je nejím ani teď. Snažím se spíš jen omezit sladkosti, nejím polévky a "čínské" těstoviny "z pytlíku", majonézový salaty apod. Hlídám si, abych jedla víc zeleniny a ovoce a víc vyváženou stravu. Ale není to nic striktního. Nivu př. dávám do smetanové omáčky a sem tam si ji klidně dám stejně jako to všechno další, co by se moc nemělo. Myslím, že zahřešit si jednout za čas, nemůže mimi ublížit. 😉 Jediné co dodržuji naprosto důsledně a vždy je žádný alkohol a cigarety. (Nekouřila jsem tedy ani před těhu, takže to mi problém nedělá.) 🙂
Asi měsíc jsem měla šílený nevolnosti a hodně jsem zvracela, takže jsem žila v podstatě jen na kuřecím nebo hovězím vývaru a bram. kaši. Nic jiného jsem do sebe nedostala. 😝 😀

makoush
autor
1. pro 2008

zdravím při pondělku!!

vov..tak jak jsi se rozmyslela? Hele, podle me je hloupost z te prace ted odchazet, i kdyz by ti dali odstupny. Vyhodit te nemuzou takze proc prijit o moznost mit se kam vratit..

jinak vam reknu,ze zacinam pekne kynout. V pátek jsem musela koupit nové podprdy a už mám o císlo větší !!! uf, mužský si děla legraci, že mam prsa jako matka pluku. 😉

terinkaa
1. pro 2008

Ahoj holky, vy jste uz hezky zkusene tehotne🙂 Myslite ze musi mit kazda tehulka priznaky? Ja nemam jediny a i testy jsou negativni-naposled min.utery. Jenze uz mam 56DC a jeste jsem to nedostala.Ale uz asi nejmin mesic mam pocit ze to dostanu ale nic se nedeje - to usuzuji z obcasneho tlaku v podbrisku, jinak ani tak zadne priznaky nemivam.K doktorce jsem objednana na leden na rocni prohlidku,ale bojim se abych neco nezanedbala.

jenniffer
1. pro 2008

Terinkaa: příznaky nemusíš mít vůbec žádný. 😉 Po kolika dnech míváš normálně MS?

Makoush: já kynu taky, ale bohužel ne na prsou. To bych brala. Normálně mám velikost A, od začátku těhu se těším, až se doškrábu alespoň na B. 😀 Mně se začíná spíš klubat bříško. Některé svoje kalhoty už neobleču. Mám jedny těhotenské, ale do těch mi zase ještě dost chybí. Jsem zvědavá, co budu nosit. Musím vyrazit na nákupy. 😉

Vov: jak ses rozhodla?

vov
1. pro 2008

Ahojky holky,

Terinkaa, zajdi si k MUDr.Je to nejjistější. A neboj se toho, oni jsou tu přece od toho, aby nám pomáhali, ne? 😉
Holky, děkuji za podporu!! rozhodla jsem se, že zůstanu a nic nepodepíši 😀 Ne, odstupné nepřichází v úvahu, na MD bych si pak sama musela platit pojištění, atd. Musím zůstat zaměstnaná, jinak je to hodně nerozumné... Spíše uvažuji o tom, že když mě to bude takhle stresovat, zůstanu doma. Protože to fakt nejde. Nechci vypadat jako nemakačenko, nepamatuji si, že bych kdy byla nemocná a zůstala doma, vždycky pro mě byla práce priorita č. 1, dloho jsem i byla rozhodnutá, že po roce MD, nastoupím do práce. Ale to jsem netušila, jaké změny se odehrají a jak se mě to bude dotýkat... ☹
Makoush, Tobě rostou prsa? Ani nevíš, jak Ti závidím 🙂 Já mám 1 a to si musím kupovat push up i plavky 😉
Jinak nevím, jestli to je zvětšováním se dělohy nebo mojí žravostí, ale pásek zapínám o jednu dírku dál...
Holky, včera po 7 ráno jsem našim napsala sms, taťkovi "Ahoj dědo....", mamce "Ahoj babi..." a bráškovi "Ahoj strejdo..." Byli nadšení!!! Naštěstí jsem byla ve škole, takže se to obešlo bez slzavých telefonátů, ale mamča mi napsala, že bulí jako želva a taťka ji hladí jako malý kluk 😵 Večer mi volali a zákazali chodit za dědou na onkologii, ale to jsem protestovala. Děda je tady v Praze a přeci ho nemohu nechat samotného, musí to být hrozné! Takže za ním chodím na návštěvy.. Co si o tom myslíte vy?
A jak jste strávily víkend?
Jenn, co nevolnosti? Už odezněly?

vov
1. pro 2008

Zapomněla jsem dopsat, že jsem zvažovala návrat do práce po 1 roce mateřské...

jenniffer
1. pro 2008

Vov: jé, tak už jsi to řekla rodině. 😵 Užívej si tu radost okolí, když je to v práci na h... , tak alespoň doma musíš být v klídku a šťastná. 🙂
Zvracení je pryč. Nevolnost pořád trvá, ale už se dá přitom vcelku normálně fungovat. 😉
Je mi líto, že se děda léčí na onkologiii ☹ . Nemocniční prostředí a tohle oddělení zvlášť je hodně depresivní. Myslím ale, že pokud tě to nějak významně psychicky netýrá, tak není důvod proč na návštěvy přestat chodit. Bohužel i takovéhle věci k životu patří.
Ale abych to na závěr trošku odlehčila: S těmi velikostmi jsem na tom stějně. Bez pushupky nevytáhnu paty z domu. 😀

Jdu se chystat do práce. Hezký den holky. 🙂

terinkaa
1. pro 2008

Od vysazeni antikoncepce v cervenci cekam na 3.MS 1.byla 32dc a 2. 30dc.Tak jsem myslela ze to bude v phode.Nez jsem ji brala tak jsem delsi cykly mela a dost nepravidelny,ale uz je to dyl tak si to moc nepamatuju,ale takhle dlouhy myslim teda nebyli.Dr. tenkrat rekla ze je to normalni a ze antikoncepce mi to upravy.Hm.
Dneska jsem tam volala jestli muzu prijit,ale sestra rikala ze pry nema volny termin tak az v tom lednu.
Pry tehotna nejste (min.tyden jsem ji rikala po tel. ze jsem si test delala a je negativni) a MS se jeste treba dostavi.
Dobry co...takovej pristup.

makoush
autor
1. pro 2008

terin...no, na druhou stranu jediny, co s tebou dr. asi udela je to, ze ti bud a) pichne vyvolavačku b)vezme krev na hcg c) udela utz Ale každopádně chápu, že to musí byt docela o nervy..ono možná nebylo by lepší si tam k tomu dr. jíž prostě sednout a čekat dokud te nevezmou?

jen+vov..je tak to ja bych 1cky docela brala. Košíčky mám pořád stejný jen obvod se zvětšil o číslo, ale i tak pred tím jsem měla takovou normální velikost, ale ted si pripadam skoro jak věstonická venuše. Kalhoty do pasu už nosit nemůžu, taky me tlačej, tak nosím nižší rifle, ale pravě dneska me tlačej při sezení i tyhle gate. Tehu kalhoty jeste nemam, chci vydrzet do ledna až budou v CA povanoční slevy 😉

vov..heled, ono to za to nestoji, stresovat se z prace. Zamestnavatel nikdy nebude dostatečně spokojenej at udelas co udelas. Každopádne si řikej, že to uz máš "za pár" Mimochodem, co deláš? Jestli je to nejaka fyzicky naročná práce tak by se na to v takových podmínkach asi tak vykašlala a šla na nemocenskou...ale i kdyz s penezma to pak je horší...

markettt
1. pro 2008

Ahojte holky, jdu vas jen pozdravit, mam radost, ze se miminkum i maminkam dari. Obcas jsem mrkla na to tema snazilky pul roku a vice. No, jeste v cervnu bych do nej taky patrila. Snazili jsme se 10 mesicu. Sice kazdy rika, ze to neni nijak dlouho, ale ty stresy a pak to zklamani kazdy mesic mi teda 10x stacilo. Tak mam radost, ze se dari i dalsim🙂 Jinak s tema syrama a podobnyma vecma zbytecne neriskujte. Kvuli listerioze. Normalne to clovek vyleci antibiotikama, ale v tehotenstvi to muze miminku hodne ublizit. Ale tim vas nechci strasit, uzivejte si tehotenstvi, ja si ho taky moc uzivam🙂

jenniffer
2. pro 2008

Terinkaa: být tebou bych nečekala a šla k dr. hned, nahlásila, že mám akutní problém, který do ledna nepočká a hotovo. U nás v nemocnici se taky objednává i měsíc dopředu, ale když je něco akutního tak tě samozřejmě vezmou hned. 😉

Markett: gratuluji k těhotenství. 🙂 Závidím, že už víte, že čekáte holčičku. Já už se nemůžu dočkat, až to budeme vědět. 😵

vov
3. pro 2008

Ahojky, našla jsem zajímavý odkaz 🙂 http://www.emimino.cz/pages/story/5349
Jenn, vy si chcete nechat říci pohlaví? To je fajn, že zvracení ustalo!! Můžeš si konečně dopřát něco k jídlu?
Makoush, a co zkusit místo těhu kalhot jen kalhoty o nějaké číslo větší? Já zdědila kdysi po silnější kamaráce kalhoty, které ona nezapla, takže mám rezervu do dalších měsíců 🙂
Když jsem si spočítala, kolik bych dostala na nemocenské, hrůza!!!! Musím zůstat v práci, chceme si brát na začáku příštího roku hypo, tak ať ještě něco ušetříme.
Market, koukám, že Tobě se porod už nezadržitelně blíží 😵 Jak se cítíš?
Holky, užíváte si těhu nebo s tím zatím trochu válčíte?!

jenniffer
4. pro 2008

Vov: dík za super odkaz. Zrovna se mi to hodilo. Mám už jen asi poslední 3 tabletky Calibra BabyPlan a chystám se do lékarny pro nějaký nový vitamínky. Chtěla jsem přejít na Calibrum Mami, ale podle té tabulky to vypadá, že hodnoty vitamínů tam jsou dost nízké. 😅 Na druhou stranu se ale snažím jíst vitamíny i v "normální" stravě, takže je asi dobře, že těch "umělých" nejsou tak vysoké dávky. Ještě uvidím, co nakonec koupím. 🙂
Nemocenská vážně není nic moc, zvlášť pokud máš vyšší příjem. Jestli je ta práce pro tebe přijatelná, tak je dobře, že zůstáváš. V nejhorším na neschopenku se dá jít kdykoli. 🙂

Už jsem tu dlouho neviděla Andreu. Doufám, že je u ní všechno O.K. 🙂

andreasek82
4. pro 2008

jenn huz jsem tu!! 🙂 🙂
mam toho ted nejak dost..
dnes jsem byla v gennetu v praze na krvi a pristi patek jdu na screening.. tak jsem napjata.. a zitra na kontrolu ke svemu gynekologovi, mela bych dostat uz prukajdu, snad vse bude v poradku.. 🙂
doufam holky, ze je u vas vse v poradku a mimisci a vase briska pekne rostou.. 😉 ja toho ted moc nesnim, mam nejak porad zaludek na vode, snad to uz brzy bude lepsi.. krasny vecer!

markettt
4. pro 2008

Ahojte holky, no vidim, ze vas stale trapi nevolnosti. No, me trapily az do 21tt, sice uz jsem byla hotova, na druhou stranu, clovek to mimco tak chce a pak je stastnej, ze o nem vi aspon touhle formou (i kdyz pohyby jsou lepsi).

jenniffer
5. pro 2008

andrea: jak proběhla kontrola? Máš průkajdu? 😵

Markett: nestraš, moje nevolnosti pomalounku ustupují, dávám jim ještě max. týden a pak už o nich nechci nikdy slyšet. 😠 😀 Na pohyby se hrozně těším. Ale to si ještě chvíli počkám, že? 😉

Holky, letos se na pečení vánočního cukroví vykašlu a úklid taky nehrotím. Budu ráda, že nakoupím dárky. 😅 Jsem pořád dost unavená, tak budu odpočívat. Cukroví napeče mamka (max. jí trochu pomůžu). Jak jste na tom vy? 🙂

andreasek82
6. pro 2008

jenn jj mam prukajdu 🙂
mimisek ma 4, 7 cm, kdyz tak jukni ke mne do albicka 🙂
pekne sebou mrskal, tak bylo tezke ho vyfotit 😀
na pristi kontrolu jdu 5. ledna, budou mi delat triple test..
ja jdu s tomem upect linecke a mozna jeste upeceme pernicky a to bude vse, stejne cukrovi dostaneme ze vsech stran.. s darkama na tom take nejsem nejlepe, ale zadny stres, nejvetsi darecky mame v briskach 😀
hezky vecer holky.. 😉

jenniffer
7. pro 2008

Já jdu na utz teď ve středu. Jsem z toho trošku nervózní, aby bylo všechno v pohodě. No snad bude. 🙂 Dělali ti teď naposledy utz vnitřní nebo už přes bříško?
Musím si taky říct o fotku. Minule byl manžel zklamaný, že jsem žádnou nedonesla. Ten utz proběhl tak rychle a já byla celá pryč z našeho mimi, že jsem si o ni zapomněla říct. 😅
Včera mi bylo docela fajn, tak jsem vyrazila k našim a s mamkou jsme upekly linecké. Dnes odpoledne asi vyrazím na nákupy dárků. Už je nejvyšší čas. 😀

markettt
8. pro 2008

Tak my jsme byli na UTZ dneska, mala tam krasne spinkala, srdicko tlouklo a konecne jsem videla i vsechny prstiky na ruce, ma je takovy dlouhy a hubeny🙂 Me pohyby zacaly na konci 18 tt, ale je to ruzny, kazdej to ma jinak. Kazdopadne je to strasne krasny pocit, kdyz to svoje detatko fakt citite. Ted uz to jsou nekdy pekny pecky, hlavne pri jizde salinou, ale je to super🙂 A o fotky si rikejte co to jde, protoze pak mimi naroste a uz se na fotku nevejde🙂

makoush
autor
9. pro 2008

zdravím...zítra máme v práci nobl vanocni večeri a já zjistila, že do žádných slušných kalhot se už nevejdu 😔 hrůza děs, uplně me to skříslo. Naštěstí kolegyne mi jedny kalhoty půjčí takže aspon tak. Koukala jsem na těhotenské, v CA mají i neriflové, vypadají docela slušně. Jenže ta cena je hrozna ☹ Hahaha dneska mam skolení Time Managementu, šef usoudil, že ted se mi to bude hodit 😀 Ve čt jdu na trippla, uf uf snad bude ok..

vov
10. pro 2008

Ahojky, jak to jde?
Makoush, co kalhoty? Sedly Ti ty od kolegyně? hodně štěstí zítra na tripplu!!!
holky řeknu vám, že se mi vůbec nelíbí lacláče, podle mě se maminka může líbit i s bříškem 😉
Markét, to je pěkně, že jste malou viděli!!! 😵
Andreasku, gratuluji k průkazce! Co Tvůj žaludek na vodě? Je to lepší?
Jenn, jak je? Nevolnosti nadobro odešly? Jak jsi dopadla u Dr?

My jsme se rozhodli, že si fotku ani video nenecháme dělat.. 1 fotka stojí 100Kč. A pohlaví si také říci nenecháme, než za to platit 600Kč, to raději koupíme něco užitečného do výbavičky 😉
Ale nevím, třeba to rozhodnutí ještě změníme..

Manžílek se ptal, zda se mnou může na UTZ, tak se na to musím doktora zeptat, na UTZ jsem objednaná 30.12., ale zítra jdu k sestřičkám, že mi veznou krev. Jsem zvědavá, jestli tam dojdu, když nesmím předtím jíst 😅 V práci po už potřebují doklad, že jsem vážně těhu. Tak snad tam mimísek ještě je a roste. To je stejně zvláštní, jak se pozná, že embryjko žije? Když ho vlastně vůbec necítím?!

vov
10. pro 2008

Holky, jak zvládáte přípravy na Vánoce? Jste šikulky, že i pečete!! Já pečení nestíhám... Ale mamča slíbila, že mi něco pošle 😵 U nás je to tak, že já nakupuji dárky celé rodině, něco za taťku, něco za mamku, něco za brášku a pak samo i za sebe pro mé blízké, takže mi čas zabere přemýšlení nad tím, co koupit a pak to shánění 🙂
Teď se spíše potřebuji učit, v neděli jdu na zkoušku, ale místo toho řešíme poslední dny do půlnoci bydlení, neboť máme dead line podepsání sml. do konce roku. Tak se těším, až budu mít po zkouškovém, podepsanou sml. na bydlení a budu konečně moci dát průchod těhu únavě 😉
A jak vám je? Co nového? Zatím pa

jenniffer
10. pro 2008

Dneska jsem byla na utz. Nejdřív ho dělal přes bříško a pak vnitřně. Jsme 13+1tt, brouček má 7 cm a všechno je O.K. Mimísek se v bříšku krásně mrskal 😵 , dr. ho musel chvilku "honit" než se mu nastavil tak, aby ho mohl vyšetřit. 😀 Byla to nádhera. Konečně jsem zase klidná. 🙂 Asi mi dělal i šíjové projasnění a do papírů napsal toto: NT 1mm, NB+, BPD 25mm, FL12mm. Nevíte některá, co ty zkratky znamenají?
Fotečka mě stála 100Kč, sice mě to přijde jako vydřidušství, ale manžel chtěl toho našeho prcka vidět, tak nezbylo než zaplatit. Příště už půjde na utz se mnou. 😉 Pohlaví si necháme říct určitě. Jsme oba strašně zvědaví. 😀
Jinak zvracení je zcela pryč. Huráá. Jen mě občas bolí žaludek a musím pořád něco pojídat, aby mi nebylo špatně z hladu. Mám už občas taky slušný těhu chutě, tak uvidíme, jak rychle půjde váha nahoru. 😅
Co se týče těhu oblečení, nakoupila jsem si džíny a pak černý společenský kalhoty v CA. Ta částka, kterou jsem nechala na pokladně stála za to. Bylo to kolem 2 tis 😅 .
18.12. jdu do poradny a pak 30.12. na odběr na alfa? To je tripple test nebo něco jiného?

Vov: jak daleko to máš na ty odběry? Já naštěstí jezdím autem, trvá to 5 minut a hned jak mi vezmou krev, tak se budu muset najíst, jinak bych asi nevydržela. 😅

jenniffer
10. pro 2008

Vov: máš můj obdiv, já si učení na zkoušky užila dost na VŠ. Teď už bych to vážně nechtěla a hlavně nezvládala. Hodně štěstí při zkoušce. Bydlení? Podepisujete smlouvu na nové nebo jen prodlužujete původní?

vov
10. pro 2008

Jenn, gratuluji k mrštnému mimču!!! Je fajn vědět, že je vše v pořádku, viď? Dobře, že máš po nevolnostech!! Takže nastal čas, si těhu užívat 😉
Bohužel se v těch zkratkách pd MUDr. vůbec nevyznám ☹
A kolik u vás chtějí za určení pohlaví?
Vidíš, takže Ty máš koupi kalhot za sebou, to je fajn!
Jinak na krev to mám asi 5min pěšky, takže paráda, ale já jsem po ránu zvyklá jít z ložnice rovnou do lednice a pak do chlebníku, atd 😅 Už mám připravenou remosku, že si udělám s sebou i teplý čaj, namažu housku a vezmu i nějakou súšu 😀
Jinak smlouvu řešíme na stavbu, proto je s tím tolik práce. Chceme baráček, takže kreslíme projekt, neustále googluji něco o dřevostavbách. Vlastně se stav. firmami komunikuji hlavně já, manžel řeší věci (které já jen vyzjistím), více do hloubky a má zmáklou tech.stránku. Právě firma, která se nám líbí, nabízí při podpisu smlouvy letos např. trojskla a širší (lepší) stěnu. Po novém roce to bude již zpoplatněné....
A škola? Bc. jsem doděla před 8 lety, takže jsem si užila trochu studentského života na kolejích😀 Ale v této práci (jsem tu rok a půl) jsem zkoušela několikrát změnu pozice, jenže marně, tak jsem si řekla, že si zkusím dodělat Mgr. a dělat práci, která mě bude bavit a využiji tam svoje schopnosti. Takže teď to mám vše najednou 🙂 Je mi jasné, že po mateřské budu možná po škole, ale bez praxe, takže to bude další běh, ale snad to nějak půjde..

makoush
autor
11. pro 2008

Zdravím..tak mám za sebou dnešní tripple, vysledky budou příští čtvrtek. Screening ze 13 tydne pry je OK, tak douufam,ze i dnesni test bude dobry. Uf.

Koukam,ze resite krev..no, podle me se klidne muzes pred tim najist, pokud jdes na geneticky screening. Zkoumaji tam hladinu hormonu a to s jidlem nema nic spolecneho. Neco jineho je, jestli jdes na klasicky krevni obraz (cholesterol, železo a tak)

jenniffer
11. pro 2008

Vov: zatím jsem se nikde nedočetla, že by u nás v nemocnici za určení pohlaví chtěli peníze, takže doufám, že je to zdarma. 🙂 Na nástěnce mají vyvěšený jen tarif za fotku - 100Kč a video z utz - 200Kč. Ale i kdyby za sdělení pohlaví nějaký penízky chtěli, tak je dáme. Jsme fakt s manželem strašně zvědaví. Už teď se nemůžu dočkat, až to budeme vědět. 😀
O práci se stavbou domečku mi ani nemluv. 😅 Byla to krásná práce, moc mě to všechno kolem projektu, stavby a zařizování bavilo, ale časově to bylo velmi náročné. Kolaudace proběhla loni na podzim. Příští jaro nás čeká zahrada. Nejdřív jsme vybírali z typových projektů, ale nakonec jsme nakreslili domeček podle svého. Stavba byla fakt náročná, i když 90% prací dělala firma. Jako těhule si to vůbec neumím představit. 😅 Několikrát denně jsme byli na stavbě, a když byla hotová hrubá stavba, tak jsme jezdili od jednoho obchodu k druhému a vybírali obklady, vany, kuchyň, nábytek atd. Původně jsme uvažovali o koupi bytu, ale teď jsem moc ráda, že jsme se rozhodli stavět, neměnila bych. 🙂 Domeček stojí horu peněz, pokud můžete při podpisu smlouvy výrazněji ušetřit, jděte do toho. 😉
Co odběr krve? Určitě jsi to zmákla. 😉

Makoush: mě čekají tripply 30.12., screening dopadl dobře, tak snad bude v pohodě i toto. Víš, kolik měřilo tvoje mimčo v tom 13 tt? Mě dneska přišel mail z rodiny a tam psali, že mimi ve 13tt měří 9 cm. To naše má "jen" 7 cm. 😅 Dr. tvrdil, že je to naprosto v normě. Tak nevím, kde je pravda. 😅

vov
11. pro 2008

Ahojky 🙂
Makoush, já nevím, ale řekli mi nejíst, tak jsem nejedla 😉 když jsem chodila na gastro, tak mě strašně seřvali, že jsem měla přijít na lačno a pila jsem čaj!! Takže teď jsem si dala ráno jen vodu a silou vůle to zvládla 😀 Ale ptala jsem se a čaj si příště dát můžu, takhle byla krev moc pomalá a trvalo, než do těch 3 ampulek natekla 😅 Ale pak jsem za odměnu snědla 2 balení sušenek 😀
A dostala jsem těhu průkajdu 😵 Když prý potřebuji doklad do práce, mám jim zamávat před nosem průkazkou.
Jinak jsem se svěřila s výtokem, takže mě poslali k MUDr. a mám kvasinky, takže budu brát čípky, ale prý je to běžné..
Holky, už jsem přibrala 1,5kg a to jsem teprve v 10tt, musím si stanovit nějaký režim, takhle to nejde... Sestřička byla trochu vylekaná, že jsem vegetarián,ale já v tom takový problém nevidím. Opravdu dbám na to, abych bílkoviny tělu dodala a občas mám pocit, že musím mít více vitamínů (kromě železa tedy), než-li kamarádi masožravci...
Jenn, vy máte stavbu za sebou? A s kým jste stavěli? To je super, že máš ty zkušenosti!!! No, tak já chodím do práce, do školy, studuji vše o dřevostavbách a o těhu, abych něco nepropásla 😉 Takže jediné co šidím, je spánek.. Předchvílí si šel manžel odpočinout a to spí více než já 😠 to není fér... Teda, úděl žen je hrozně nedoceněný!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru