Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

makoush
autor
18. pro 2008

Ahodja..

vov..no, doktor chce mit jistotu a taky se tim muze sichrovat, ze nezanedbal peci, kdybys ho pak nahodou trebas zalovala..tak se mu nediv. Na druhou stranu je fakt, ze bys ale mela mit ted klid a zbytecne se nenamahat.

Jinak děvčata, tripple test dopadl ok, na plodovku nemusim. uf uf uf, jsem taaak rada. Jedine, co z toho vyslo spatne, je hodnota pro placentu, ta je pry na hranici. Budu muset byt vice sledovana a placenta vice pri utz. kontrolovana, ale to co plave vevnitr je OK. 🙂 S placentou mela problem uz i moje mamka, pry byla cela jizvata, takze ji museli tenkrat posilat do prahy na bio vysetreni...tak se ji budu muset pozeptat a popr. to dr. nahlasit. No, takze dneska doma bouchame flasku svycarskyho vina s rytirem 🙂 🙂 🙂

jenniffer
18. pro 2008

Makoush: super zpráva. 🙂 Vůbec jsem netušila, že se při tom kontroluje i hodnota pro placentu. Nemáte někdo tucha, co se všechno při těch testech kontroluje? Kdyžtak písnětě shrnutí. Budu ráda. Já jdu na tripply 30.12., tak ať vím, na co se připravit. 😅

Vov: je dobře, že jsi zašla k dr. Alespoň jsi klidnější, když je mimi O.K. 😉 Špatný pocit z toho, že jsi doma neměj. Jsi těhule, musíš se šetřit. Měla jsem taky špatný pocit z toho, že jsem doma. V tomhle mě krásně podpořil manžel. Řekl, že teď je můj nejdůležitější úkol o sebe pečovat, aby se nám narodilo zdravé miminko. Prostě mám dělat všechno tak, abych si jednou nemusela třeba vyčítat, že jsem tenkrát měla zůstat doma apod. Navíc jsme na mimčo strašně dlouho čekali a nikdy bych si neodpustila, kdybysme o něj přišli jen kvůli tomu, že jsem se moc namáhala. 😉
Pokud budeš na neschopence, tak penízky vážně nejsou nic moc a je mi jasné, že je budete potřebovat, když chcete stavět. Ale kdo říká, že budeš na neschopence až do mateřské? To řešení s dovčou se mi zdá ideální. Po novém roce sama uvidíš, jak se budeš cítit. 😉 🙂

Dneska jsem byla v poradně. Bylo tam strašně mamin, byla jsem objednaná na 9h a na řadu jsem se dostala až v 11.30h, hrůza. 😠 Doufám, že to takhle nebude pokaždé. 😠 Pak jsem byla vyřízená asi za 5 minut. Dr. jen prošahala dělohu, řekla, že velikost odpovídá a šla jsem. 😅

jenniffer
18. pro 2008

Mak, to víno bych bouchla, ale asi ho vypije manžel sám, co? 😀 Ty si můžeš dát tak maximálně dětský šampíčko. 😀 😀 😀

makoush
autor
18. pro 2008

jen..no, to vis, ze jooo, ze ho vypije sam. To jsem mu pred rokem privezla k narozeninam a uz rok nam doma lezi a ceka na tu spravnou prilezitost. A dneska je 🙂 já si maximalne cucnu, jestli je dobry.

jenniffer
18. pro 2008

Mak, jasně, dobré výsledky se musí oslavit. Klidně ochutnej. 🙂 Troška vína jednou za čas mimi rozhodně neublíží. 😉 Já jsem nikdy moc alkohol nepila, takže teď tu nutnou těhu abstinenci zvládám bez problémů.

andreasek82
18. pro 2008

dobry vecer holky, vov, tak snad je vse v poradku a ty se ted opravdu setri..
holky, ja si dnes udelala budapestskou pomazanku, jeee ta byla tak mnam, ze jsem snedla snad tri ctvrte krajene veky a ted dve kiwi.. 😀 cely den mi bylo ale spis tak jakoby zase na vode, tak jsem se najedla az ted..
jinak jsem dnes volala na gyndu na vysledky z moci a mam ji v poradku.. jim ted dost ovoce a cukrovi a nekdy buchtu, tak jsem si rikala, abych treba nemela zvyseny cukr, ale je to ok.. tak jsem rada..
makoushi gratuluji k negativnimu triple testu!! take bych nechtela na plodovku!!

vov
18. pro 2008

Makoush, gratuluji!!!! Je super, že jste oba v pořádku 😵 Chtěla jsem se zeptat, zda máš nějaké dobré nealko vínko, ale vidím, že se jedná opět o originál s alkoholem 😉 Myslím, že cucnutí nevadí.
Holky, máte pravdu, že teď nejde jen o nás dva (mě a manžílka), ale měla bych se starat spíše o to vyvíjející se třetí.. Naši jsou rádi, že jsem doma, mamka se mi svěřila, že občas když mi volala, tak jsem byla strašně unavená a bez zájmu, až o mě měla strach. Jen chtějí, abych si do neschopenky zadala 2. adresu, abychom mohli o svátky přijet k nim 😀 Je pravda, že je mi u nich v baráčku moc fajn, mám tam svou lásku německého bláznivého ovčáka, ale uvidíme, co bude.
Jenn, já o testech moc nevím, musíme tahat rozumy s Makoush, když už to má úspěšně za sebou 😉
Fronty v čekárnách jsou otravné, příště si vem s sebou raději knížku, aby Ti čas lépe utekl...
Andreasku, žaludek na vodě Tě trápí pořád? To je pěkná otrava, viď? Ale snad se to brzy zlepší. Je fajn, že nemáš zvýšenou hladinu cukru, přes Vánoce by to bylo kruté 😉
Holky, já jsem udělala zásadní rozhodnutí, začnu počítat s tím, že mimčo prostě bude. A klidně a bez studu začnu koukat na miminkovské věci 😵 Už mě nebaví být opatrná a strachovat se, že to zakřiknu.. Prostě jsem si dnes uvědomila, že si musím těhu užívat a klidně se tím chlubit. Zbytek nechám osudu, ale chci aby embryjko vědělo, že s ním počítám 🙂

makoush
autor
19. pro 2008

Ahodja..noo, nebojte, ja nikdy moc nepila (většina vín mi přijde kysela a jediny co piju je Montbazillac, ktery se ale musi dovezt ze zahr.) ale stejne si nekdy jen tak ochutnam co ma muzskej, abych se zase ujistila, ze je to ble 😀 Nicmene, podle meho muze toxikologa, jedna jednotka alkoholu denne pry nevadi...

Jinak nejaky rady ohledne tripple..noo, ja toho moc nevim. Jen asi kdybyste to chteli studovat, tak trebas tady to je rozepsano: http://ukb.lf1.cuni.cz/ppt/vvv_scr.pdf a nebo proste kdyz vygooglite tento rezetec "triple test" site:cuni.cz tak to vyplivne clanky a materialy na webu Karlovky. To si rikam, ze na rozdil od toho balastu je celkem verohodny...

makoush
autor
19. pro 2008

jinak dotaz z trochu jineho ranku...už jste začaly přemyšlet nad kočárkem? 😉 Ja si rikam,ze kdyz budu mit letnaka, takze by mohla stacit takova ta vkladaci taska na mimi, ktera se z toho vynda a dite se v ni muze prenaset i spici napr. k doktoru, do schodu domu apod... Ale o znacce kocarku fakt nevim..libil se mi Quinny free style ale pry je uzky a taska se tam blbe vleze..

vov
19. pro 2008

Ahojky, to já si vínko před těhu dala ráda, bílé a suché 😉 Ale teď jsem ještě chuť neměla. I když tchánovci mají vřelý vztah k alkoholu, takže když u nich byl manžel naposledy na návštěvě, dostal od nich 2l červeného a 2l bílého v PET lahvích 😖 Raději nechutnám, jaké kvality..Takže to "moje" bílé buť udám nebo vyleji 😅
Makoush, nad kočárkem jsem nepřemýšlela, to je na mě moc brzy 🙂 Ale kamarádka v Německu měla ten "košík" Maxi cosi. Vím, že tam je ta značka dost rozšířená.. Zkus se podívat na www stránky. Ale co existuje na trhu ještě, to netuším... Holky, stejně mám pocit, že je to v Česku předražené. V Německu se dá nakoupit určitě levněji a to nemluvím o cenách v Next tady a v Anglii.. Takže to vidím tak, že si uděláme dovču do Německa a spojíme jí s nákupy 😉
Holky, co vlastně mimčo potřebuje? Postýlku, přebalovák, kočárek, oblečení, pleny, děts.kosmetiku,... a co dál?!

andreasek82
19. pro 2008

holky ja mam zatim pro mimiska jen tri dudliky, albicko od narozeni, troje ponozticky c & a a bodycko c & a 🙂
a vlastne dve bodycka jeste po mne nebo mem brachovi 🙂

makoush
autor
19. pro 2008

noo, ja teda nemam nic. Jen přislíbenou kolíbku. Budu to shánět až někdy na jaře, do té doby bych si chtela jen ujasnit ten kočár. Je fakt, že kočáry jsou v nemecku o dost levnějsi, nasla jsem např. Janné Slalom Pro kombinaci, co v CZ stojí 18900 ne nemeckým webu a obchodu za 13700. Je šileny, jak to tady mame drahy.. 🙄

andreasek82
19. pro 2008

ja jeste s kocarkem vubec nevim..
meli jsme dostat od firmy, kde tom pracoval, jenze jde od ledna jinam, ale zase za vic penez, takze na tom biti nebudeme, no ale asi bych chtela se ctyrma koleckama a nejaky pekne barevny, to je zatim moje predstava, vubec jeste nevim a neresim ruzne dalsi veci co se kocarku tyce, musim se do toho ponorit a vybrat..

jenniffer
19. pro 2008

Ahojky, za chvíli vyrážím na firemní vánoční večírek, tak jsem tu jen rychle na skok. 😉
Co se týče kočárků chci počkat, až se firmy vytasí s kolekcemi 2009, pak začnu studovat. Jinak výbavičku nemáme zatím žádnou. Nedávno jsem si stáhla od pár holčin seznamy, co kupovaly na mimčo, tak se o Vánocích na to vrhnu a vypracuji nějaký vlastní. Pořádné nákupy výbavy plánuji až budeme vědět pohlaví, co té doby budu asi jen zjišťovat, co a jak od zkušených mamin. 🙂 Musím letět. Mějte se fajn. 🙂

vov
19. pro 2008

Ahojky, s kočárem vím jen barvu - oranžovou 😉 Udělám tím určitě radost manžílkovi, neboť oranžová je jeho oblíbená KTM motorka 😀 Ale jinak budu tahat rozumy ze zkušenějších, přesně jak píše Jenn..
Oblečeníčko ještě vůbec neřeším, to se dá nakoupit za pár dní - tedy myslím..
vlastně, byla jsem "za mlada" jako aupair v Německu a dostala jsem nějaké hadříky pro děti mé kamarádky. Mamča ty lepší kousky vybrala a někam uklidila, že se jednou budou hodit mně, tak se musím zeptat, kde jsou ukryté 😀
Jo, a naši mají na půdě ještě postýlku po nás, takže k nim budu moci jezdit na návštěvu osobákem a ne si půjčovat tranzita na přepravu kočárku, postýlky, plen, atd...

Makoush, to je pěkné, že máš slíbenou kolíbku!! Mně se to na děti moc líbí, ale je pravda, že kupovat vlastní se moc nevyplatí, neboť dítko se do ní vejde tak do 4 měsíců, viď?

vov
19. pro 2008

Jenn, užij si večírek!!!!! 😵

sop
19. pro 2008

Ahojky těhule 🙂
tak já hlásím, že výsledky z amniocentézy máme dobré, tak nám spadl šutrák ze srde.
A čekáme holčičku 🙂
Tak jsem dneska koupila první věc pro naši princeznu a to ponožečky 😀
Jinač nákupy jsem nechávala až po výsledcích a začnem teda nějak v lednu.....to je ještě čas

andreasek82
20. pro 2008

sop tak to je super novina, ze vyzledky z amnia jsou v poradku.. 🙂
ja bych se na ni bala jit, ale zase je to jistota vid.. a hlavne uz vite, ze to bude holcicka 🙂
ja mam u sebe take spis pocit, ze to bude holcicka 🙂
hezkou sobotu tehulky! 🙂

vov
20. pro 2008

Sop, gratuluji k dobrým výsledkům!!! 😵 Teď to máte ulehčené s výběrem jmen 😉 Máte nějaká jména v užším výběru?
Andreasku, podle čeho máš pocit, že to bude holčička?
Také si to u nás totiž myslím, ale nemám to ničím podložené 😀 Jen jsme měli styk před ovu (četla jsem, že většinou si "počkají" holčičí spermie), ale v jídle to spíš vypadá na kluka - jsem ujetá na sýry a chutná mi vše slané a ostřejší jídla, ale ty jsem měla ráda vždycky. No a chutí na bílkoviny se prý projevují kluci 😅 Ale holčičku bych brala i kvůli jménu, holčičí u nás není problém, ale shodnout se na klukovi bude horší 😉
Holky, už vám rostou bříška? V jakém týdnu by mělo být bříško znatelné?
Jenn, jaký byl večírek?
Makoush, našla jsi nějaké cvičení nebo knížku?
manžílek odjel na rodinnou oslavu, takže jsem dnes myla okna a uklízela. No, jsem po tom více stahaná, než po fitku, takže teď si dávám relax

andreasek82
20. pro 2008

vov no ja nevim podle ceho mam ten pocit, ale asi diky tomu, ze mam dlouho ten zaludek na vode a pry kdyz je spatne, byva holka a pak taky mam chute na sladke veci.. a jeste take podle te cinske tabulky by to mela byt holcicka, ale buh vi, to jsou jen takove spekulace.. 🙂
ja jsem zhubla, mam 64 kg, ale brisko jakoby uz se mozna pomaloucku polehoucku zacina rysovat a taky mam vetsi brzy, takze jsem spokojena.. 🙂

jenniffer
20. pro 2008

Sop: bezva, že jsou výsledky v pořádku. Hezky si užij nákupy. 😉 🙂

Andrea: kolik jsi zhubla? Ten žaludek na vodě musí už brzo přestat, pak už budou jen chutě a kila půjdou nahoru ani nebudeš vědět jak. 😉

Večírek byl fajn. Vydržela jsem do 10h, pak jsem odpadla. 😀 Máme v práci jednu těhulku, co čeká mimi začátkem března, tak jsem z ní vytáhla spoustu informací, kde se dá u nás dobře nakoupit na dětičky. 🙂
Bříško už se mi. Kolegové v práci říkají, že už to začíná být vidět. Zvlášť když si vezmu něco těsnějšího na sebe. Tedy není to ještě pravé těhu bříško. Kdo by nevěděl, že jsem těhotná, tak by to nepoznal. Je to spíš jen takový špíček dole na bříšku. Jestli budu mít o Vánocích náladu, tak ho vyfotím a dám do alba, abych měla nějakou památku. Foťte taky, ať můžeme porovnávat. 🙂 Prsa mi teda zatím bohužel moc nenarostly, a to jsem se na to tak těšila. 😀

andreasek82
20. pro 2008

jenn zhubla jsem tak 3 - 4 kila..
a neboj, prsa budou, nekde se to mlicko tvorit musi, ne? 🙂

milin
21. pro 2008

Ahoj holky, nu uz jste na nas snazilky asi zapomely co? 😀
Je tam ted bez Vas nejak smutno tak na nas prijdte aspon naplivat nejaky ty tehu bacilky 😀

Doufam, ze se Vam vsem dari a ze jste zdrave. 🙂

Preji hezke a pohodove Vanoce 🙂

andreasek82
21. pro 2008

ahojky milin!
ne ne nezapomneli, ale je toho vseho ted nejak hodne, vis..
take ti preji krasne vanoce a ver, ze v novem roce se i ty budes radovat ze //.. 🙂
mej se hezky.. papa..

milin
21. pro 2008

Andreasku vis v CAR me tlaci do IVF, ale s toho mam strach.V lednu mame jit do CAR a uz si rict jestli to chceme nebo ne.Ja nevim co delat je to tezke rozhodnuti.Prala bych si aby to ted o Vanocich klaplo, ale nevim nevim. 🙂

andreasek82
21. pro 2008

milin, tak jeste to ted o vanocich klapnout muze a kdyz ne, tak proste potom udelej to, co citis ju.. 🙂
ale pokud se na ivf necitis, tak ono zrovna se to muze opravdu povest treba v tom lednu.. no jeste si to promyslete.. 😉 treba uz budete pristi vanoce prozivat ve trech 🙂

sop
21. pro 2008

No jména nemáme zatím vybrané, je to u nás boj 😀
Bříško mi začalo růst asi až kolem 18-19 týden....
Tak Vám přeji krásné Vánoce a štastný nový rok 🙂

vov
21. pro 2008

Ahojky,
Jenn, fajn, že si máš o těhu s kým pokecat, to je příjemné!!! Dobrý nápad, už bychom si měly fotit pupky, ať máme památku. Jen je u mě velký rozdíl jestli ráno nebo večer, večer vypadám jak ve 3.měsíci, neboť se opravdu důsledně stravuji 😅
Dnes jsem byla nakrklá, neboť manžílek přijel z jejich rodinné oslavy a samozřejmě byl naočkován, že se špatně stravuji. Prostě kdo nejí maso je vyvrhel 😠
A prsa? Ty mi také nerostou 😠 Těším se, až budu nosit trička s výstřihem a zatím mám smolíka.. Ale mám pocit, že i ty mé sotva 1 jsou plnější 😉
Andreasku, zhubla jsi 3-4 kg? To u mě nehrozí. Ale je fakt, že u mě by to nebylo pěkné, mám 55kg a je mi jasné, že špíček na břiše by zůstal a ztratila bych vše, co mám na hrudníku.
Sop, píšete si jména na papír a pak proškrtáváte? 😉
Milin, IVF bych se nebála, vždyť tolika párům pomohla... Ale pilně snažilkujte a držím palce, aby byly v červenci // 😵

jenniffer
21. pro 2008

Andrea: já zhubla 4 kg, ale teď už to jde kvapem nahoru. 🙂 Myslím, že na příští kontrole 15.1. budu na původní váze.

Milin: si piš, že jsme na vás nezapomněly, zrovna nedávno jsem k vám snažilkám zavítala. 😉 IVF je velký zásah do těla, všechny ty hormony, odběry vajíček aj., ale zaplaťpánbůh za něj, někdy je to jediná šance, jak mít vlastního potomka. Dobře to rozvažte a dej vědět, jak jste se rozhodli. Hezké vánoční svátky. 🙂

Sop: pěkná bříškatá fotečka. 🙂 Přes Vánoce se musím taky vyfotit. Obávám se, že takový bříško jako máš ty ve 21 tt, já budu mít tak v 16tt. 😀

Dnes jsme ustrojili s manželem stromeček. 😵 Obvykle to děláme až 23.12., ale letos budu mít službu v práci, tak bychom to nestihli. Teď jdu mrknout na net na nějaké recepty na rybí polévku. Vždycky jsme dělali hrachovou, ale letos bych chtěla zkusit něco nového. Holky, budete těm vašim miminkům dávát něco pod stromeček? Já bych měla hroznou chuť na poslední chvíli ještě něco koupit, ale mám strach, abych to nějak nezakřikla.

jenniffer
21. pro 2008

Vov: přesně tak, ráno není skoro nic vidět a večer je to slušný bříšeno. 😀 Vyfotím se odpoledne, ať je to tak půl na půl. 😀 Chápu, že tě řeči ohledně nejedení masa asi dost štvou. Musíš to prostě nějak překousnout. Jednou ses rozhodla, že maso jíst nebudeš, tak ať se s tím okolí kouká smířit. Zkus jim kdyžtak vysvětlit, jak to maso ve stravě nahrazuješ. 😉 Mimochodem taky by mě to zajímalo. Já jsem typický masožravec, takže jsem se o tyhle věci nikdy nezajímala.
Já vzala do ruky kalendář a taky začala škrtat jména. Mám připsaných i pár jmen, která tam nejsou. Bude to ještě dlouhá cesta, než vybereme to jedno jediné holčičí a klučičí. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru