Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

vov
11. pro 2008

Holky, ještě jedna věc, už víte, kde budete rodit? Mně sestřička doporučila, abych si někde rezervovala místo.. Volala jsem do Thomayerovi nem. (mám jí nejblíže) a na 8.7.09 měli poslední volné místo!!!
Tak pokud porodnici ještě nemáte, poptejte se na to.
Pa

makoush
autor
11. pro 2008

jen... no, ja byla naposledy u dr. v 12+5 ale podle utz to odpovidalo na 13+1 a velikost mi napsal 6,48 a říkal, ze je to normalni. Trochu me tedy dnes znejistela vase delka, celych 7 cm, ale pak jsem si uvedomila, ze moruse byla cela zkrcena a dost blbe se mu merila..ale kdyz rikal,ze je to ok, tak to asi tak je...

vov.. ja tedy nejsem z prahy a tady u nas se na registraci nehraje. Coz je taky problem, protoze kamaradka chtela do HK a nakonec kdyz tam prijeli, tak je poslali do Nachoda..byla z toho dost spatna. Takze ono si clovek muze planovat a pak stejne to je jinak.

jenniffer
12. pro 2008

Vov: gratuluji k těhu průkajdě. Teď už jsi vážně pravá těhule. 😉 😀 Kvasinkovou infekci už mám taky za sebou, dr. mi napsala čípky Globulus... (a dál je něco děsně dlouhýho, co už jsi nepamatuji a krabičku už jsem vyhodila 😅 ). Má to spousta holek a bohužel ne jen jednou během těhu. 😠 Chce to omezit sladké a nasadit jogurty. Jogurty u mě nejsou problém, ale to sladké teda jo. Od té doby, co mi není špatně, tak mám chutě jak blázen a bohužel i na sladké. Mám strašně slabou vůli, takže málokdy odolám. 😀 S přibíráním si nedělej starosti, seš těhu, tak se pořádně najez. Hubnout budeš moct až bude mimi na světě. 😉 Já jsem nejdřív 4 kg zhubla a teď už mám 2kg zase nahoře a obávám se, že do čtvrteční poradny a vážení tam bude další kilčo. 😅
Blíží se Vánoce, tak to půjde nahoru rychle. A po tý dvouměsíční "zvracecí" hladovce mi vážně hodně chutná. 😀
My máme klasický zděný domek. O dřevostavbách nemám ani páru. Manžel rozhodl, že důvěřuje jedině cihle a bylo. 😀 Stavěla nám ho místní stavební firma. Dostali jsme na ně hodně dobrých referencí a byli jsme spokojení. Žádné větší problémy nenastaly.

U nás není s porodnicí problém. Budu rodit v místní nemocnici (Turnov). Oproti Praze je tu výhoda, že se nemusím nikde dopředu registrovat.

Makoush: tak to na tý Rodině pěkně kecaj. 😀 Uklidnila jsi mě dík. Naše mimča jsou velký přesně tak, jak mají. Jinak by přeci naši doktoři netvrdili, že je to v normě. 🙂 Kolik jsi zatím přibrala ty? Už cítíš pohyby?

Poslední dobou mám taky problém se spaním. Ze začátku jsem spala jak medvěd a teď mám pár dnů zase nespací období. Večer usnu třeba až v 11h (normálně jsem spala od 9,30h) a od 4h už pořádně nespím, jen se převaluju. Asi mimčo chce, abych si zvykla, až bude po nocích brečet. 😀 Uvidíme, kdy se to zase otočí. Třeba už dnešní večer to bude jinak. 😉 🙂

makoush
autor
12. pro 2008

No, holky, ani se neptejte...kynu jako buchta, az jsem to minulou nedeli obrecela..jsem v 17tydnu a uz mam nahore 3kg a mozna dneska uz o neco vic..ach jo..zeru jako bezedna a nejde to zastavit. Zacinam hledat nejaky tehu cvico, abych se aspon trochu hejbala, protoze doma se k tomu vecer nedonutim. Prijdu z prace v sest/pul sedmy, navecerim se a pak uz nemam silu na nic, v pul devaty az devet jsem tak mrtva, ze jdu rovnou spat...

Jinak pohyby necitim..resp. nevim, jak by mely vypadat. Obcas me picha v brise, ale to pricitam spis roztahovani svalu nez prckovi. Co jsem ale vycetla je, ze u prvomatek jsou citit pozdeji, nekdy okolo dvacateho..

Jinak si predstavte, ze muj muzskej "psychicky vysumoval" darek k vanocum, co jsem mu vcera koupila. Moc ho nadchla hra od Albi Postovni kuryr..a ja ji sehnala a on dneska uhadl,ze ji dostane..ani nemusel sumovat proste to ze me dostal a ja nedokazala tak rychle zamlzit..ach jo..

vov
12. pro 2008

Ahojky, tak jsem se vrátila předčasně z posezení s kamarády, bylo tam tak zahuleno, že když jsem vypadla, měla jsem pocit, že budu zvracet, fuj, jsem nekuřák a teď mě kouř ničí 100x tolik. Udělala jsem pěknou hloupost, že jsem tam vůbec šla 😠
Jenn, Tobě se to přibírá, když jsi předtím zhubla 😉 Ta nespavost je strašná, mám teď také takové období, jsem utahaná jako kůň, ale jen se převaluji. Mám pocit, že vypadám strašně (vaky pod očima), mastí se mi vlasy, že si je musím každý den mýt, atd.. Snad se to zlepší, já se teď do postele dostávám pozdě, neboť se snažím čučet do skript, v neděli mám zk...
Makoush, chápu Tě, i já mám z toho špeku nečistý svědomí. Kdyby to bylo alespoň bříško, ale on je to vážně špek 😠 Ale neplakej kvůli tomu, musíme si stanovit cíl, že po porodu budeme běhat a budeme vypadat ještě lépe než doposud 😉
Holky, mně dnes Lásínek koupil župan 😵
Makoush, a máš pro manžílka ještě nějaké překvápko? Ale jestli si tu hru přál, bude u stromečku šťastný, i když už to ví, ale mít ji v ruce bude prostě skvělé!!
Holky, jak jste zvládly nákupy? Už máte vše? Já se strašně těším na salát a rybičku 😵
Je výhoda, že se nemusíte do porodnice hlásit, příjde mi šílené bojovat v prosinci o místo v červenci?!

vov
12. pro 2008

Ještě abych vás uklidnila, když jsem přišla předchvílí domu, dala jsem si rohlík se sýrem a k tomu kysané zelí (mám rozdělanou sklenici v lednici 😅 )a zajedla jsem to sušenými fíkami.. Ale chutnalo 😉

Jenn, psala jsi o ceně videa, u nás za něj chtějí 1.250Kč.. Takže to není, že bychom byli tak zarputilí a nechtěli mít na mimi památku, ale myslím, že investice např. do balíků plen bude rozumnější ...

Holky, kdo vymyslel, že těhu u lidí trvá 9!!! měsíců?

sop
12. pro 2008

Ahoj holky 🙂

už jsem tady u vás dlouho nebyla, ale jdu vás sem pozdravit. Já jsem zrovna na nemocenské, jsem týden po odběru plodovky, protože nám vyšly špatně tripl testy. První výsledky už máme za sebou a vyšly dobře 🙂 , tak teď čekáme další za 14dní a pak 23.12.genetický podrobný UTZ. Jsou to nervy jak prase. Z amniocentézy budem vědět 100% pohlaví, tak se nemůžem s manžou dočkat. Jen ať výjde vše v pořádku a mám prcka v květnu zdravého v náručí 😵

Jinač už asi týden cítím mimiška jak si tam plave nebo kope či co a manžu už taky kopl 😀

Tak se mějte krásně, těhulky PAPA

jenniffer
14. pro 2008

Makoush: za ty roky, co jsme s manželem, se už taky stalo, že jsme věděli dopředu, co si pod stromek dáme. Někdy jsem to "prokecla" já někdy manžel. 😅 Sice to pak pod stromkem není překvápko, ale i tak jsou Vánoce přece fajn. A ty letošní budou zvlášť - díky těm našim pokladům v bříškách. Mak, a co takhle mu koupit třeba ještě nějakou drobnost, o které nebude mít ani tušení? 😉

Vov: jsem nekuřák, cigaretový kouř mi vadil vždycky, ale teď je to extrémní. (Všechny ostatní pachy - parfémy, potraviny a čisticí prostředky, mě vadily ze začátku těhu, teď už je to lepší.) Vlastně co jsem těhu jsem v restauraci ani nebyla. Teď mě čeká pár firemních akcí, tak jsem zvědavá, jak to proběhne. K nám do kanceláře chodí denně člověk z naší přepravní služby a strašně smrdí cig. kouřem. Vždycky po něm musím vyvětrat. 😀
Ta částka za video je děsná. 😠 My na tom nejsme finančně nijak špatně, ale tohle bych asi taky nezaplatila. Za ty penízky se vážně dá koupit spousta krásných užitečnějších věciček na mimi. 🙂
Hodně štěstí u zkoušky.

Sop: to je dobře, že je mimi v pořádku. Spousta holek tady říká, že tripl testy vyjdou často falešně špatně. 😉 🙂 Na kopkání mimča se už taky moc těším.

V pátek jsem byla po dlouhé době u kadeřnice. Už to bylo řádně potřeba. 😀 Sice jsem měla trošku obavy, protože jsem tu četla diskuzi o škodlivosti barvení vlasů v těhu, (já si je o pár odstínů zesvětluji na blond), ale kadeřnice mě uklidnila, že je to zcela v pohodě. Ženské si tam barví vlasy v těhu běžně i ona sama si v těhu vlasy barvila a má zdravé děcko. Navíc v práci taky potřebuji trochu reprezentovat a přece nebudu chodit s 10 cm odrostem. 😀 Dneska vyrážíme na nákupy dárků a odpoledne mám v plánu opět asistovat mamce při pečení cukroví. Hezkou neděli.

andreasek82
14. pro 2008

ahojj holky!!
teeeda to je prispevku! ja jsem nejak zaspala! 🙂
co se tyce barveni vlasu, tak jsem take nedavno byla na blond melirku, myslim, ze je to v pohode..
jinak jsem byla v gennetu v praze na tom screeningu, tak je vse v poradku.. v pripade, ze by mi vysly v lednu triple testy pozitivne, tak jim verit nebudu a na plodovku bych nesla.. juknete do albicka, mam tam aktualni fotku mimiska.. 🙂
pujdu se divat na pojistovnu, hezky vecer, tehulky! 🙂

makoush
autor
14. pro 2008

ahodja andrej, nejak tomu nerozumim...Co presne jsi v tom genetu podstoupila? Screening z krevnich testu a nebo jeste neco? Me totiz bylo receno, ze vysledky screeningu z 12-13.tydne se scitaji s vysledky triplu, ze ten screening je prave k upresneni vysledků trippla. Tak ted jsem z toho docela zmatena. No, ja si na vysledky tripplu mam volat ve ctvrtek, tak jsem docela nervozni jak to bude...

makoush
autor
14. pro 2008

sop...sop, můzu dotaz? Ty jsi byla pouze na tripplech a nebo taky na tomto prvotirmestralnim screeningu? Rikas, ze ti tripply vysly spatne, a ten screening? Ten vysel ok? Moc ti drzim palce aby to bylo v poradku !!!!

sop
14. pro 2008

makoush: byla jsem jen na těch triplech...na tom prvním screeningu nebyla ☹

andreasek82
15. pro 2008

makoushi, ja byla v gennetu na nadstandardnim screeningu, ktery se sklada z krve a ultrazvuku, zjisti, zda je pritomna nosni kustka a tak podobne a zda jake je riziko vrozene vady vis.. je to nepovinne, ale ja si to zaplatila.. na triple jdu v 16. tydnu.. pokud by vysly pozitivni, tak udelaji integrovany test, ktery zhodnoti vysledky z obou (screening i triple) a uvidi se.. ja ale i kdy by mi vysly spatne triple, tak bych uz ani treba na plodovku nesla, protoze verim vic screeningu z gennetu nez triplum, ktere pry hodne casto vychazi falesne pozitivni.. snad je to srozumitelne.. 🙂

makoush
autor
15. pro 2008

andrej, diky za objasneni. Tak to jsem nevedela, ze existuji nejake extra placene testy... 😖 Me Dr. poslal na ten prvotrimestralni screening (krev) plus pry se to průmeruje s tripplem. Docela me zarazi, jak se ty různe postupy lisej, někoho pošlou jen na tripple nekoho ne..Asi to zalezi na doktorovi.. Uf, uz aby byl čtvrtek.. 😒

Jinak ve středu jdu k Dr. a beru s sebou muzskyho aby se taky pokochal 😀

andreasek82
15. pro 2008

makoushi.. jj ja vim, presne tak to prijde divne mne.. mne dr. o tomhle vubec nerekl, ale vypatrala jsem si to sama tady na konikovi vis.. 🙂 vis co, na jeho pracovisti to neni, tak co by doporucoval neco extra, kdyz z toho nic nema, ze? je to des.. ale kdyz jsem mu rekla, kam jdu, rekl mi, ze lepsi pracoviste nez gennet jsem si vybrat nemohla.. je to zvlastni.. 😒

jenniffer
15. pro 2008

Holky s tím screeningem je to fakt zajímavé. 😅 Já byla za utz ve 13+0 tt, někdy tomu tady holky říkají šíjové projasnění, kde právě dr. zjišťoval tu nosní kůstku aj. S odběrem krve to spojené nebylo, na ten jdu až 30.12. (trippl test). Snad to bude v pohodě a vyhneme se amniu. Přeci jen ten zákrok má malé procento rizika. Pokud by ale trippl vyšel špatně, tak na amnio určitě jdu. A mimochodem amnio má i jednu bezva výhodu. Na 100% se dozvím pohlaví mimča. 🙂

Minulý týden jsem začala zase naplno chodit do práce. Ale moc dlouho mi to nevydrželo. 😅 Kolegyně je nemocná a musí chodit do práce, tak jsem zůstala doma, abych něco nechytla. To bych fakt nerada. 😠 Nevolnosti téměř ustoupily a já nejsem zvyklá být jen tak doma. Vánoční přípravy jsou jakžtakž hotové, tak asi mrknu na pár filmečků na DVD. Mamka říká, že si to mám užít, protože s mimčem už takovou pohodičku nezažiju. 😀

vov
15. pro 2008

Ahojky, vy mě teda matete těmi testy 😅 Nějak nevím, která bije ☹ Já byla na krvi v 10+1tt a na ultrazvuk jdu 30.12. tedy v 13+0tt. Je to o čem píšete? Holky, v čem se, prosím, liší trippl test a screening? A v čem spočívají?
Holky, je některé z vás 30 nebo nad 30? Jen jestli pak nemáte jiný postup při testech?
Makoush, ty už budeš mít ultrazvuk přes bříško, viď? Manžílek chce jít se mnou 30.12., ale nevím, jak se na to bude MUDr. tvářit, protože to bude určitě ještě vaginální utz.
Jenn, na jednu stranu buď ráda, že jsi doma.
Když si vzpomenu, jak jsem si naivně plánovala, že až budu těhu, skouknu v klídku nějaká DVD.. A ono ejhle, ani na čtení Koktejlu nemám čas 😖 Jestli dokončím tenhle rok, příští rok budu s mimčem psát diplomku, dělat zkoušky a možná i státnice. Jo a možná se budeme i stěhovat 😀
Holky, myslela jsem, že trpím těhu nevolnostmi, ale o víkendu je mi fajn, takže je to stres z práce 😠 Neumím si poručit a nadnést se nad to vše... No, snad je embyjko hooodně odolné 😉

jenniffer
15. pro 2008

Vov: ten utz 30.12. vypadá na tzv. šíjové projasnění. Různým měřením se zjišťují možné vady. Já na tom byla ve 13+0tt, dělal ho nejdřív přes bříško a pak i vnitřně. Nejdřív jsem myslela, že bych vzala manžu s sebou, ale dopředu jsem nevěděla, jak mi bude utz dělat, nechtěla jsem, aby se účastnil toho, jak mi dr. strká sondu kamsi 😀 , takže manžela vezmu s sebou až příště. To už bude 100% jen přes bříško. 😉 Jestli chceš, aby u toho manžel byl, tak v tom nevidím problém. 😉 Pokud chceš mít jistotu, že manžela dr. nevyhodí, tak před tím zavolej zdrav. sestře a poraď se, jestli je obvyklé, aby se u vás účastnili i tatínci. U nás v nemocnici tam chodí běžně. 😉 Trippl test je podle mě jen test z krve, ten se dělá později, někdy v tom 16tt. Je mi 31 let a myslím, že jiný postup při testech nemám. Věk má vliv až od 35 let. To se u nás automaticky posílá na amnio. U mladších se jde na amnio jen při špatném výsledku s tripplů. 😉
To, co máš plánu s mimčem na příští rok, bych já v těhu teda asi jen tak nezvládla. 😅 Mám ráda, když se věci pěkně postupně rozloží. Nejdřív škola, pak domeček a teď mimi. 😀

makoush
autor
15. pro 2008

zdravím při večeru... ty testy jsou záhada, ale ja to chapu tak, že proste každé pracoviště má různý postup, který však vede víceméně ke stejným výsledkům. Ten prvotrimestralni screening tak ten je z krve plus utz (cca 12-13.tyden) a používá se jako zpřesnující data pro tripple (16.tyden)...takhle to aspon chapu ja. Co me docela stve je to, ze na netu nema skoro cenu to hledat, 3/4 jsou laicky dohady, pak tam je nejaka demagogie a na kloudné informace se narazí jen težko. Takže nechme to konovi a doktorům, at se s tim popasují.

Jinak ja prave kvuli navsteve muze volala sestre, jestli muze prijit a pry to neni problem. Jestli je to vnitrní nebo vnejší utz, tak to neřeším. Vzhledem k tomu, že ho chci k porodu, tak at si zvyka..tam uvidi horši veci 😉

vov..na škole jsme taky meli holčinu, co stihla dokonce dve děcka během řádného studia..takže ono to jde, jen asi to není pro každého. Ja jsem rada, že jsem si školu užila bez závazků, a že jsem si to vesele protahla do šestaku abych si taky pocestovala v rámci výměnnych pobytů a nelituji..

jenniffer
16. pro 2008

Makoush: přesně tak, nechme to na doktory. Každá gynekologie má nějaký svůj postup, jak vyšetřuje. 😅 Musíme věřit, že ti naši broučci v bříškách jsou zdraví a to je nejdůležitější. 😉 🙂

alishia
16. pro 2008

ahoj holky,

tak jak si uzivate tehotenstvi?.) Ja si ho moc teda neuzivala. Nejdriv mi bylo pul roku blbe a pak sem se skoro neunesla, boleli me zada, nohy, dostavala sem do nich krece, ze sem pak nemohla chodit a bylo to hrozne.) ja nechapu jak si nekdo muze tehu uzivat🙂

ducky
16. pro 2008

Ahoj holky,

nevím, jestli si mě pamatujete, občas jsem nakoukla k vám do snažilek. Nejdřív vám všem gratuluju k miminkům a ráda bych vám objasnila ty testy 😉
Já jsem absolvovala krevní testy + UTZ ve 12. týdnu. Tripple testy v 16 už mi dr. nedělala.
Někteří lékaři přistupují ke genetickým vyšetřením již ve zmíněném 12 týdnu, aby v případě špatného výsledku byl ještě čas na amnio a případné přerušení.
Stará metoda, kterou dělá většina lékařů je tripple test v 16 týdnu, jenže když vám to vyjde špatně a musíte na amnio, tak špatný výsledek se dozvídáte až tak ve 20 týdnu, a to je miminko už velké. Když se tedy žena rozhodne pro přerušení, musí miminko již porodit a je to mnohem větší nápor na psychiku.
Proto někteří dr. začali dělat testy dříve, ale v podstatě jde o to samé.
Doufám, že je to srozumitelný.
Pokud byste chtěly třeba ještě něco vědět, tak se klidně ptejte, ráda vám pomůžu.
Jinak přeji všem zdravá miminka 😀

andreasek82
16. pro 2008

ducky pekne vysvetleni 😉

ducky
16. pro 2008

Andreášku ráda pomůžu. My jsme to totiž s kámoškou řešily také, ona měla tripply a já ty testy ve 12 týdnu.
Tak jsme pátraly, až jsme se dopátraly.
Navíc mě moje dr. dávala podepsat informovaný souhlas, že dělá testy jinak než je standard.

vov
17. pro 2008

Ahojky,
Ducky, díky za objasnění, jak je to s těmi testy... 🙂
Holky, můžete mi poradit, zda jsou moje příznaky normální? Už minulý týden jsem měla občas křeče, že jsem nemohla pokračovat v chůzi, sestřička mi pak řekla, že je to normální. Včera jsem ty křeče měla znovu, sotva jsem se doplazila z metra domů. Bylo mi zle (křeče, slabost, zimomřivost), že jsem šla před 21h do postele, ale tam jsem měla celou noc pocit, že budu zvracet 😖 Ráno jsem měla budíka do fitka, ale nedala jsem to, bolelo mě na levé straně hned po probuzení, takže jsem znova zalehla. Když jsem jela do práce, začaly ty křeče znova.. Dnes jsem 11+0, je to normální? Jedná se jen o roztahování dělohy, či co?
Manžel mě v noci objímal, aby mě trochu zahřál, ale teplotu jsem si neměřila, tak nevím...
Nemáte s tím některá také zkušenost?

ducky
17. pro 2008

Ahoj Vov,

tak křeče jsem rozhodně neměla, ale já mám za sebou naprosto bezproblémové těhu. Nebylo mi ani špatně apod. Co se mi ale děloha teď naopak stahovala, tak to spíš bylo takové píchání a pobolívání, určitě ne křeče.
Zašla bych si radši k dr., akutní případy musí vzít i bez objednání. Čímž chci říct, že když jsi těhu a měla si takovéhle stavy a bolesti, lze to považovat za akutní případ. Mě moje dr. vzala akutně s bolestmi podbřišku, když jsme se snažili otěhotnět. Nejdřív jsem myslela, že jde o slepák a byla jsem v nemocnici, ale protože tam nález nebyl, tak mě poslali ještě na gyndu. Nakonec to byly ovu bolesti.
😉

jenniffer
17. pro 2008

Vov: mě jenom občas píchlo nebo zabolelo v podbřišku, ale křečemi bych to rozhodně nenazvala, natož, aby to bylo tak silné, že bych nemohla skoro chodit. Ta slabost, pocit na zvracení a zimomřivost je normální, to k těhu patří, ale jestli i takhle silné křeče, tak to fakt nevím. Raději zavolej k dr., tam ti poradí nejlíp. 😉 🙂 Psala jsi už ráno, změnilo se něco do večera?

makoush
autor
17. pro 2008

vov: já tedy měla a občas mívám takovou tupou píchavou bolest, která vystřeluje z jedné strany. Ptala jsem se Dr. a pozor! pokud jde ze strany, tak to je normalni ale nesmis mit bolest po celem břiše, tzn. nesmí tě to vystřeslovat od jedné strany přes podpupík až na druhou stranu. To pak je problem!!! Dnes me takhle poucoval na utz. Takze pokud mas pochybnosti, tak si k Dr. zaskoc, vzit te preci musi.

andreasek82
18. pro 2008

vov, take bych radeji zasla za doktorkou.. take me obcas jakoby pichne na strane, ale krece ne..
urcite si zajdi, budes vedet vic.. 😉 a drzim palce, at to nic neni, verim, ze nebude.. 🙂

vov
18. pro 2008

Ahoj holky, díky moc za vaše rady a zkušenosti. Včera se mi ulevilo, ale večer jsem špinila, jen jednorázově, ale přeci jsem z toho byla trochu rozhozená. Dnes ráno jsem šla k MUDr., udělal mi všechna vyšetření a embryjko je v pořádku, uffff. Bavili jsme se a ty křeče jsou na levé straně jako střeva. Říkal, že jediné, co pro mě může udělat je neschopenka, že mi žádné léky teď dávat nemůže. Pověděla jsem mu, že teď neschopenku asi nemohu, budeme si brát hypo, načež mi logicky odpověděl, ať si stanovím, co je důležitější, zda zdravé mimčo nebo hypo. No, takže jsem doma 😖 Mám z toho špatný pocit, že se nějak flákám, kdybych měla těžkou virozu nebo tak něco, ale já jsem vlastně zdravá... A navíc příjdeme o penízky z mého platu. V pondělí mám k MUDr. jít znova, tak se pak asi domluvím, že si zůstanu doma max. do 23.12. a pak si vezmu do konce roku dovču, zbývá mi ještě pár dní.. No, uvidíme. Mějte se všechny co nejlépe"!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru