Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

jenniffer
10. bře 2009

Kallimer, jupíííííí. Gratuluji. 😵 😵 Ten utrogestan se předepisuje běžně na udržení těhu, taky jsem ho chvíli měla. O nevolnostech mi ani nevyprávěj, já nebyla do 12tt schopná ničeho kromě ležení v posteli. 😉 Do práce jsem nechodila vůbec. Dneska už na to vzpomínám jen vesele, ale tenkrát mi moc do smíchu nebylo. 😒 Lízátka byla fajn na spravení chuti, ale jinak mě moc nezabírala. Nezabíralo vlastně vůbec nic. 😠 Musela jsem prostě vydržet a doufat, že to jednou přejde. A fakt přešlo! 🙂
Už jste to řekli rodičům?

kallimer
10. bře 2009

jenn: moc děkuju 🙂 je super, že mi vy "zkušený" budete radit co a jak 🙂 zatim nezvracim, tak snad to bude ok 🙂. zatim sme to nikomu neřekli (kromě koníka🙂). já se bojim - chtěla bych počkat do 12. týdne, ale nevim jestli to vydržim to nikomu neříct 🙂 mám chuť to vykřičet do světa 🙂 a vidět tlukoucí srdíčko - no bomba 🙂 sem strašně šťastná a pořád se teď culim 😀

jenniffer
10. bře 2009

Holky, vy se ale vyznáte v těch látkovkách. 😵 Já půjdu na 99% do papírovek, takže cokoliv okolo látkovek vypouštím. U mě teď vede shánění postýlky. Je jich na trhu dost, člověk neví, kterou vybrat. Hlavně jak poznat, že je zdravotně nezávadná? Vím, že nechci "barevnou" postýlku př. modrou nebo bílou, věřím spíš přírodním barvám. Ale i na přírodních postýlkách je lak. Nemáte typ, jak poznat, že dítě si při ohryzávání postýlky (což prý rádi dělají) taky nezanese tělíčko nějakým sajrajtem? Na některých postranicích nabízejí takové plastové krytky, ale nejsou v nich ftaláty? Ach jo, existuje na to třeba nějaký certifikát kvality nebo tak něco?

jenniffer
10. bře 2009

Kal, užívej si to. Taky jsem se furt culila, jak blázen. 😵 Já nejdřív nezvracela, ale pak se to rozjelo fest. 😠 Takže moje původní představa, že budeme těhu tajit, nějak nevyšla. 😀 Ale neboj, většina holek si projde jen tím žaludkem na vodě a nezvrací vůbec. 😉
Jdu do sprchy, hezký večer. 🙂

vov
10. bře 2009

Kall, gratuluji k fazolce!!! 😵 Určitě bude vše v poho, držím palce!!!
Já nevolnostmi netrpěla, tak bohužel nevím, jak na ně, ale určitě Ti poradí sestřečky, zkus si zavolat k doktorovi.

Jenn, o postýlkách nic nevím. Budeme mít ještě po mně - u našich a druhou od kamarádky, takže je neřeším, koupíme pouze nové matrace. Určitě jsou tady diskuze o postýlkách, zkus se na ně podívat. Holky, už máte zjištěné, jaký materiál na matraci je ten nej?

Dnes jsem mluvila se švagrovou, zda by mi náhodou nepůjčila monitor.. A ona že neví, že ho pořád používá a až budeme mít mimčo, tak ho asi ještě používat bude, podotýkám, že neteřince jsou teď 2roky!!!

Ale kamarádka nám nabídla autosedačku Bebe confort creatis fix a přebalovák z Ikea, ještě nevím za kolik, ale určitě to od ní koupíme, odpadne nám tím starost se sháněním a čas hledáním, co je vše na trhu 😉

makoush
autor
10. bře 2009

kalimer..moc moc gratuluju. To je výborná zpráva. At se vám daří. S nevolnostmi jsem taky pěkně zápasila a nebyly jen ranní, ale i v noci mi bylo blbe. No a zvracela jsem a nebo mela takovy davicí zachvaty. Ale neboj, říká se, že když nevolnosti značí, že všechno jde jak ma 😉 Zkoušela jsem na to homeopatika, ale to jsme pak zavrhly. Pozor na ně, oni potvory do toho cpou i strichnin.. Lizatka mi taky moc nezabirala, jen na chvilku..nejvic asi cerstvý vzduch, lezení na boku a hodně podložená hlava... Však ty to zvládneš, budu držet palce, aby te to moc neskolilo..

jen..postylku taky neresime. Mame u tchyne na půde dve kolibky a jednu normalni postylku. Jen je bude muset muzsky oskrabat a popr. znovu nalakovat. Lak jsme taky rešili, ale tim, ze to budeme natírat sami, tak si lip ohlidame, co na to..no a mozna to nechame jen oškrabany a zašmirglovany a bude..to nevim, tuhle technickou čast bude rešit muzskej. Na me bude matrace a ty cerepetičky okolo.

von..ten odkaz je vybornej. Koukam, ze ceny opravdu priznive. Jen mi doslo, ze vlastne to nemam kam poslat, jedine na pobocku naši firmy a to by asi anglani nerozdejchali..takze asi spis pockam, az zas na latkove diskuzi bude nejaka hromadna objednavka a pridam se. Nemáš náhodou Bum Hugger kalhotkový nebo Tots original na sucháč? A jeste, koukalas na prebalovaci podlozku od popolin? Ta me zaujala, jaka je meka a takova prijemna, jen ti nevim, jestli je to fakt nezbytna nutnost a nebo uz jen takovy nadstandart. Dneska jsem to spocitala, a plenky me vyjdou cca na 5tis. - coz jeste stale jde, ale jak je to takova jednorazova castka, dost to cloveka zdesi, i kdyz za 4mesice pouzivani je to jako za papirovky a pak uz vydelavame😉

vov
11. bře 2009

Dobré ránko 🙂
Přebalovací podložku od Popolini jsme koupili na výstavě, no neber to s 10% slevou 😉 Koupila jsem tam i pytlík na plínky, až budu s mimi na cestách, ale to byl úlet, možná by stačila i igelitka 😅
Tots originál nemám, ale jsou pěkné!! Uvažovala jsem o nich, ale nakonec objednala Tots Bamboozle (prý jsou hodně savé).
Vůbec se nezdráhej poslat balík k vám na pobočku, vždyť to bude zabalené, ne? Nikdo nemusí tušit, co v balíčku je a když na to příjdou, tak ať. Žiješ moderně ekologicky, za to se není třeba stydět!!
Nás vyjdou plenky na 8tis, za 5tis mám teď, viz. album. Ale už tam jsou i jednovelikostní a myslím, že kompletní sada vel S a M, separačky, atd., takže to určitě na nějakou dobu vydrží.
Ještě se mi líbí Popoliny vak na dítko 😉

Jinak manžílek bude na víkend pracovně pryč, tak si asi udělám výlet do Ikea, mají tam přebalovací podložku (obávám se, že jen jedna nestačí), nějaké ručníčky, mantinel do postýlky, atd. Povlečení bych nejraději koupila látku a poprosila tchýni o ušití..
Holky, kromě toho materiálu na matraci, jaký materiál a velikost budete mít polštářek a peřinku?
Budeme mít asi více věcí 2x, jednu výbavu doma a jednu provizorní u našich, ať k nim nemusím jezdit jako stěhovák 😀
Holky, už jste některá v Ikea pro mimčo nakupovala?

Jenn, objevila jsi nějaké dobré web stránky na dětské věci? 😉

Kall, pokud bys měla v práci hodně trpět, raději to zabal a jdi si lehnout domů. Stejně je venku takové spavé počasí...

andreasek82
11. bře 2009

ahoj holky, ted uff.. vy jste toho ale napsaly! 🙂
kallimer moc ti gratuluji, to je skvele, ja kdyz byla na potvrzeni tehu, tak srdicko jeste nebylo, az pak na druhe kontrole.. a nevolno mi bylo dost prvni tri mesice, nezvracela jsem sice ani jednou, ale zaludek na vode jsem mela permanentne, nemohla jsem ani videt maso.. 😒
jenn ja take jdu do jednorazek, takze mi ty "starosti" s latkovymi odpadaji, ale je fakt, ze se latkove zdaji ted drahe, ale ony mnohem draz potom ve finale vyjdou ty papirovky.. no co.. ja si rikam, abych to takhle zvladla.. 😅
my mame postylku take po mne a tom s ni take bude muset neco udelat, oskrabat asi ne, spis rovnou natrit, no nevim, to take nechavam na nem.. ale urcite si dame zalezet s vyberem barvy a plastove krytky na 100pro koupime, myslim, ze je maji v ikea.. ale co obsahuji, to netusim.. snad by mely byt nezavadne.. no doufejme, dneska clovek nema s nicim pomalu jistotu.. jinak co se tyce matraci vov, moc jsem jeste info neshanela, ale pry jsou asi nejlepsi v kombinaci kokos-pohanka.. tak nevim.. perinku ani polstarek jeste nemam, chci nakoupit poradne az bude vymalovano + nove skrine.. uz se na to tak tesim! 🙂 teda ne na ten proces, ale na to potom.. 🙂 tak holky papa, krasny vecir, mne uz tu voni bramboracka s houbami, tak si jdu dat, jeste si do ni na talirek hodim syr, to ja tuze rada! 😀

jenniffer
11. bře 2009

Vov: monitor dechu pro dvouleté dítě je asi vážně už zbytečný, ale když to maminu uklidní, tak proč ne. 😅 Tuhle záležitost jsem hodila na krk manželovi, ať se o to postará společně s chůvičkama. Je to technická věc, on se v elektronice vyžívá, tak mu to přenechám. Posledně hlásil, že koupíme monitor Nanny, jen musí vymyslet, co pod něj dát do postýlky. Musí prý ležet na rovné podložce ne na roštu. Taky pak bude nutné koupit tenčí matraci, aby dobře snímal. Pokud ho budete některá chtít koupit někde bazarový, tak pozor na to, jak s ním majitel zacházel. Od známého bych ho brala klidně, ale od cizích ne. Jestli o něj bylo neopatrně pečováno, může nesprávně fungovat. Manžel prohlásil, že jestli bude mimi v novém nebo starším oblečku je celkem jedno, ale tohle může zachránit jeho život, a tak peněz nebudeme litovat a koupíme monitor nový. 🙂 Takže už chystám 2 tisíce. 😅
Andrea mě udělala slušné chutě, tak se jdu podívat, co máme ve spíži dobrého. 😉
Makoushi, promiň, ty asi dost "trpíš", když my si tu děláme chutě. ☹

makoush
autor
12. bře 2009

bré ráno.. 🙂

monitor dechu, no vidite, uplne jsem na nej zapomnela, ze jsme ho chteli taky pořizovat. Jen je pravda,to s tou matraci..no budu to muset nastudovat. My se pristi vikend jedeme podivat na kolibku po muzskym..coz se trochu bojim, pokud bude atypickych rozmeru, tak opravdu nevim, jak vyresit matraci..no, v nejhorsim dame karimatku 😀

jen..v pohode, me to vubec nevadi. Sice je fakt,ze kdyz se ted v praci neco slavilo,tak bylo takovy divny nic si nevzit, ale jinak je to ok.

vov..jak objednavas ty jety plinky? pres mimibazar? a chodis se na ne pred tim osobne kouknout a nebo to risknes postou? V jakem zatim byli stavu?

vov
12. bře 2009

Ahojky,
Jenn, díky za info, že na monitor je třeba slabší matrace!! Ještě jsme to vůbec nestudovali.. Je fakt, že tohle je chlapská záležitost. ve vysílačkách už má jasno.
Makoush, karimatka je dobrá, doporučuji samonafukovací 😀
Plenky jsem objednala přes Koníika a bylo to na blind... Mám je v albumu. Objednávala jsem jen 2x - jednou Haipa Daipa a ta mě teda hodně zklamala (ta kvalita), další byla sada různých plenek a ty jsou fajn 😉
Do tématu Látková výbava jsem vypsala, co mám. A s nákupem plenek končím!!! 😉
Andreasku, a kdy vás ta rekonstrukce bytečku čeká? My ji dělali vloni, takže teď "jen" dokoupíme nějaký nábytek pro mimčo..

andreasek82
12. bře 2009

ahojky.. s tim monitorem dechu a chuvickou to take spis vidim tak, ze to vybere tom.. precejen je na tu elektroniku talentovanejsi, jestli se to tak da rict.. 🙂
vov.. no neni to primo rekonstrukce, ale urcite zmeny probehnou, proste to chce vymalovat, zlikvidovat stare skrine, dat nove, sestavit postylku a bude.. neni toho zas tolik.. ale i tak.. 😒 no ale mam pred sebou vidinu toho hezkeho potom.. 🙂 teda mimco ma zrejme hodinu aquaerobicu 😀 se tam tak ruzne vlni.. 🙂
holky prijemny vecer, ja jsem uz z prace doma a stihla jsem vsude vytrit a komplet umyt koupelnu, tak jsem rada, ze to mam zas na chvili z krku.. k vece budou dnes jen spagety, kecup, syr.. 🙂 tak zatiim..

jenniffer
12. bře 2009

Dobrý večer holky, tak jsem dneska byla v poradně a mám z toho rozpačité pocity. Dr. mě vyšetřil a moc se mu nezdál můj čípek - CS1, zkrácený. Prý zatím dobrý, ale musí se to hlídat, takže mě objednal znovu už za 14 dní. Doufám, že se to do příště nezhorší, jinak si myslím, že by mě čekalo ležení a to bych teda fakt nechtěla. 😠 Raději trošku popoženem výbavičku, kdyby něco, tak abychom byli připravení. 😉 🙂 Manžel mimískovi domlouval přes bříško, aby tam vydržel alespoň do 38tt, tak snad poslechne. 😀

Andrea: krásná fotečka bříška. Moc ti to sluší. 😵

andreasek82
13. bře 2009

jenn diky 🙂 nejak se mi vykulilo za posledni dny.. 😅
zkus si o tom zkracenem cipku vyhledat nejake info treba na netu, ale nic to nejspis nebude.. ja bych si take prala, aby mimisek zustal do toho 38 tt, ale mohl by klido ven treba v 39 tt, hlavne neprenaset.. a manzu poslechne, uvidis 😉

vov
13. bře 2009

Ahojky,
Jenn, určitě to bude v poho a mimčo ještě 11t v bříšku vydrží! Ale je dobře, že budeš chodit na kontroly, alespoň budeš pod dohledem.
Jste si s Makoush řekly, že chcete mít mimča pod dohledem častěji, ne? 😉
Andreasku, závidím Ti, že býváš tak brzy doma a toho tolik stihneš!!! To je super.
Tak krásný víkend 😀

kallimer
13. bře 2009

Ahoj holky,

jen: držim palečky 🙂 neboj 😉 .

holky kdy jste to oznámili rodičům, že jste těhu? Mě přijde, že ještě brzo (plán byl po 12.týdnu), ale o víkendu máme rodinou oslavu, tak by byli všichni pohromadě 🙂. Pořád váhám..

Mějte se krásně 😎

jenniffer
14. bře 2009

Dobré ráno holky, nějak se mi nechtělo už spát, tak jsem zasedla k netu. 🙂
Kal, rodičům bych to řekla klidně hned - asi bych to nevydržela neříct. 😀 V práci bych ale nepospíchala, tam to stačí klidně až po tom 12tt. 😉

Dneska se jdeme podívat do Dětského ráje do Liberce, mám vyhlédnuto pár věcí v jejich internetovém obchodě, tak je jdeme omrknout naživo. 😵 Pak mám v plánu využít pozvání na oběd k mým rodičům a odpoledne doufám bude alespoň chvilku svítit sluníčko, abychom mohli vyrazit někam ven. Už se toho jara nějak nemůžu dočkat. 🙂 Hezký den. 🙂

andreasek82
14. bře 2009

ahoojky 🙂
vov no nemysli si, pokazde nejsem tak aktivni, ale pracuju do ctyr a je fakt, ze mi to tak vyhovuje.. 🙂
kallimer, ja bych to take nevydrzela - stejne tak jako jenn 🙂
teda jenn, ty sis ale dneska pekne privstala 😨
to ja vylehavala tak do deviti.. jsem hrozna.. ale zitra mam skolu uz od osmi od rana, tak to se nevyspim..
venku je nadherne, byly jsme venku s bellinkou a super! ted jedem nakoupit a najist se a pak na kukacku do kiky.. papaaa.. krasnou sobotu..

makoush
autor
16. bře 2009

zdravím při pondělním ráánu...

kalim..doma jsme to rekli nekdy po 12-13týdnu tak,že jsme rozdali obrazky s tim mimozemštanem. V práci jsem to řekla šefovi až v 16tém, v teamu az po výsledcích gen.testů a po firmě se to rozšířilo az v mém 20tém - az kdyz to bylo fakt uz videt😉

vov
16. bře 2009

Ahojky,
Kall, já to rodině řekla až po 2. měsíci, skoro ve 3. 😅 Nechtěla jsem jim dávat planou naději 😉
Ale v práci jsem to musela říct kolem 10.týdne, neboť probíhala dost silná čistka zaměstnanců...
Holky, tak na zjištění cukrovky jdu 6.4., řekli mi, že mám přijít nalačno a vzít si s sebou hořký černý čaj s citronem, aby to nebylo tak sladké,že prý mi tu směs dají do méno čaje.. No a 2,5h tam budu muset vydržet bez jídla.
Makoush, Ty jsi psala, že citron může ovlivnit správnost výsledku, že? Nechápu, proč mi to sestřičky poradily.
Andreasku, Ty pracuješ do 16h? Tak to je super!!! Já jsem tu většinou před 8h a min do 17h (před těhu ještě déle, teď jsem jaksi laxnější 😉 ), teď se to ještě dá zvládnout, ale až budu nateklá velrybka, tak nevím, nevím 😒
Holky, jak se na vás projevují hormonální změny? Já nad tím včera uvažovala a naopak jsem o dost klidnější, spokojenější, nikam se nehoním, když není utřený prach, tak kvůli tomu nešílím a neuklízím o půlnoci.. Prostě je to fajn 😀 😵

andreasek82
16. bře 2009

vov ja jdu na cukr zitra a moc se tedy netesim..
a jakym zpusobem si vezmes s sebou ten caj? jakoby do nejake velke lahve, aby se ti k tomu vesla jeste ta glukoza?
no a ted tedy nevim, jestli s citronem nebo bez.. ach jo.. :(
jj ja pracuji do 16i a staci mi to.. 🙂
pokud si opravdu budu moci vybrat tu dovcu, tak bych koncila nekdy kolem 22. dubna, coz by bylo mooc fajnove 😀
no ja jsem nekdy trosku rozladenejsi a naladovejsi, ale zas ne moc si myslim.. to musi posoudit tomas 🙂

vov
16. bře 2009

Andreasku, tak sestřičkám zavolej a raději se na ten čaj s citronem zeptej, třeba mají jiný postup, nerada bych Tě pletla.. Já si vezmu čaj do remosky, nosím si ho i do školy 😉
Teda, volno od 22.4. je žůžo.
Domluvila jsi si nějaký individuální plán zkoušek ve škole? Nebo to zvládneš ve zkouškovém? Říkám si, abych nerodila dříve a neprošvihla kvůli tomu zkoušky....

andreasek82
16. bře 2009

vov no zatim doufam, ze to zvladnu ve zkouskovem 🙂
pokud ne, tak si to asi nejak presunu na zari nebo tak neco, no co by se dalo delat, ale vcera jsem byla ve skole a uz mam temata trech praci a z psychologie mame zkousku uz v kvetnu, takze myslim, ze se to bude dat zvladnout.. vlastne uz budu doma a nebudu chodit do prace, takze na to bude jaks taks casek.. do te laboratore zavolam..

andreasek82
16. bře 2009

vov tak ted jsem volala do laboratore a nejak me pan moc nepochopil nebo nevim, o nalevani glukosy do caje moc nechtel slyset, ze se caje muzu napit pred tim, ale rozhodne to tam nenalivat, je to vsude jinak no.. a odber me ceka 2x, nekde dokonce odebiraji i 3x ☹

makoush
autor
16. bře 2009

ahodja..

vov+andrej..no, všeobecně je platný, že citron snižuje hladinu cukru v krvi. Ale ono hodne zalezi na pracovisti, ktere bude test provadet. Nekde to je o dost vic laxnejší, než u nas. Co vím, tak v praze napr. ani nemeri hodnotu hodinu po jídle. Takže asi bych si ten čaj udelala bez citronu a tu pulku si zabalila do folie s sebou a tam na miste se jich jeste jednou optala. Jinak se toho nebojte!!! černého petra tohoto testu už jsem si vytáhla ja, na vas to nepadne😉 věřte pravděpodobnosti...

jinak ja si půjčila u kamaradky glukometr a picham se ☹ no a prave tu hodinu po jidle to mam obcas horsi...takze ted uz musim jen vysledovat, po kterych jidlech se to zveda. Včera jsem v globusu koupila "zdravou vlakninu od bonavity" - neco jako cornflaky ale ma to o dost nizší gl.index a naštěstí potom mi to tak nevylítlo, tak aspon mam nahradu za ten prisernej chleba..

vov..tak jsem koupila dvoje jety plenky a dvoje svrchnaky. Jedny bummies se zabama a jedny vlneny popolinky+k tomu mi dala i sampon a lanolin. Musim rict, ze ty pliny vypadaji dobre, zadny fleky. Takze ono to asi fakt jde, neco sehnat i jety, co vypada dobre..

Kdyz se bavite o nastupu na md..tak ja končím v práci už přístí pátek 😉 a uz se nemuzu dočkat. Preci jen ty tanečky okolo jidla jsou dost naročny..

andreasek82
16. bře 2009

makoushi ja si ho s sebou vezmu no a uvidim.. 🙂
jinak u tebe je to jasne, take bych asi skoncila o neco driv, verim, ze ta priprava jidla je casove narocna..
a ses dobra, ze se dokazes pichnout.. to ja tedy u sebe nevim nevim.. 😒 jsem na tyhle veci docela cíťa.. 😒

makoush
autor
16. bře 2009

andrej...no, ja jsem taky cita a tohle beru jako takovy "trenink" 😉 a navic, technicky je to tak,ze mas takovy pero, to prilozis k prstu a zmacknes cudlicek a ten vystreli jehlicku. To mi prijde docela humanní 🙂 a kdyz vezmu,ze 14dni po pichnuti v nemocnici mam na prste jizvu a zrohovatelou kuzi,tak je to o dost lepsi varianta nez normalni bodnuti beznou injekční jehlou.. Ale neboj, ty to budes mit ok. Hlavne se nestresuj, protoze i stres prispiva ke spatnym hodnotam..

andreasek82
16. bře 2009

makoushi diky za vysvetleni a uklidneni, no zitra pisnu co a jak.. vysledky mi asi ale nereknou hned, co? 😅

vov
16. bře 2009

Ahojky,
Andreasku, zítra to zvládneš, neboj 😉
Já nevím proč, ale z cukrovky strach vůbec nemám (abych se pak nedivila 😀 ).
Jinka výsledky boudou asi do týdne, myslím...
U koho budeš dělat psychologii? Já dělala u Farkové, je to naprosto úžasná a nadprůměrně inteligentní ženská, fakt kapacita, před kterou smekám. Kdyžtak mám doma její skripta, kdybys chtěla.. 😉

Makoush, super, že Ti koupě použitých vyšla!! Já už si zakázala jakoukoli plenku kupovat 😅 Už příští pátek končíš? Jej, to tak utíká 😲 Ale je pravda, že budeš mít více času věnovat se sama sobě..
Držím palce, abys brzy vyzjistila, které potraviny Ti nesedí!!

Holky, neuvažovaly jste o baby bag Premaxx? Mně se moc líbí nosítko Beco, ale ta cena je krutá a šátkování je zase o něco složitější, tak jsem uvažovala o kompromisu a to vaku 😉

Jenn, jak jste dopadli při poohlížení se po výbavičce?
Holky, a co vše pro mimča máte nachystané?

andreasek82
16. bře 2009

vov pockej a jo vlastne, vzdyt my jsme obe na stejne skole.. brink.. 😀
ja delala zkousku u farkove loni, to byl uvod do psychologie, ale pak jsme meli na socialni psych. a ted na psych. lidske komunikace kodyma.. u nej pisu i bakalarku.. problematika domaciho nasili.. 😅
ja mela farkovou taky moc rada, jeji prednasky byly super.. zadny nudo 🙂
co se tyce vybavicky, mam to, co mame v albicku + neco malo po mne a brachovi a taky postylku po mne.. 🙂
kocarek budem objednavat ten mikado boston..
nositko bych take moc chtela.. ale je to kolem trech tisic no.. ale rikam si, ze to bude cervnatko a uplne malinke v tom nosit nebudu, pak bude zima, tak to asi taky ne, ale pristi jaro mozna.. vetsinou byvaji do 20i kil, ze?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru