Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

jenniffer
21. srp 2009

Mak, taky mě napadlo, jestli to není alergie. Prý není, to by mu očička spíš natekla a zčervenala, ale Daníkovi z nich teče hnis. ☹ Dostali jsme další antibiotika Tobrex La na 5 dní. Když to nezabere čeká ho průplach. V příbalovém letáku jsem si přečetla, že ho smí používat děti až od 1 roku, tak nevím nevím. Snad dr. ví, co dělá. ☹

Andreo, od pediatra jsme dostali Excipial U Lipolio. Obsahuje to v podstatě jen močovinu, není to kortikoid. Zkusím se s ním máznout taky, třeba to zabere i na můj ekzém. Bohužel už teď je mi jasné, že Danýska ekzém nemine. Holt ho zdělil po nás. ☹ Ale snažím se utěšovat tím, že některé jiné děti mají mnohem závažnější nemoci a doufám, že my si tu smůlu vybereme "jen" tím ekzémem. Piješ mléko? Mě alergoložka říkala raději vynechat, no občas ale neodolám a dá si ho.

Kall, vybraná Cortina v albíčku se mi moc líbí, má neokoukanou moc pěknou barvu. 😉 U nás Cortina neprošla kvůli kolečkům. Do našeho terénu totiž potřebujeme nafukovací a ta bohužel Cortina nedělala. 😠 Tý jo, tak ty už taky nastupuješ na MD, to to ale letí. 😵

makoush
autor
24. srp 2009

Ahojda..
tak uz jsme zpatky z dovoleny☹ bylo to tak fajn, ze bych si to jeste klidne prodlouzila..

Excipial U Lipolotio pouzivam a je to na seboreu na hlavicce uplne uzasny. Diky tomu se ji zbavila snad do tydne a ani jsem to nevycesavala, proste cast stroupků sama vypadala a cast proste zmizela. Ja se excipialem mazu uz leta a je na kůzi opravdu super.

Nik..tada, to koukam,jakyho mate peknyho cvalika. Jinak ublinkava a nebo "blije obloukem"? Protoze pokud hodne blinka a vresti po kojeni a porad chce cucat - i castejc nez za 1,5hodiny, tak to můze byt reflux - ale nachci te strasit..

jen..aha, tak snad to bude dobry. Jak vypada ten průplach? to poradne prokapou nejakyma kapkama?

jenniffer
24. srp 2009

Holky, tak jsme byli zase u doktora. Vyrážka se Daníkovi strašně zhoršila a ložiska se pořád zvětšovala. Excipial zabral perfektně na stroupky na hlavičce, ale na tělo mu nezabírá. Bouček náš malinkatej má vyrážku po celých rukou a nohou. 😢 Je mi hrozně, když se na něj podívám. Dostali jsme první kortikoidní mastičku a olej do koupele. Je mi z toho hodně smutno, kdyby to šlo, okamžitě si tu jeho vyrážku vezmu na sebe. Bohužel to nejde. Odpoledne jsem byla na návštěvě u mamky, snažila se mě utěšit. Já i manžel jsme ekzematici, takže jsem předpokládala, že to i naše dítě zdědí. Jen jsem netušila, že mě to tolik zasáhne. ☹ Rodičovství holt s člověkem pořádně zamává.

Mak, přesně nevím, jak se průplach dělá a raději se po tom asi ani pídit nebudu. Jen tuším, že se nějakým způsobem musí prorazit a rozšířit ten ucpaný kanálek (ten vede někudy od oka nosem dolů). Kolegův syn na tom byl. Kolegu ale do ordinace nepustili. Jen prý přes dveře slyšel, jak jejich synek hrozně řve. Prý ho takhle strašně řvát ještě neslyšel. ☹ No čekají nás pěkný věci. 😠 Tohle bude doufám jen jednorázová záležitost a očička se tím Daníkovi zahojí. 😵 Horší je ten ekzém, ten už bude mít na celý život. 😠

Spí vám děti v kočárku, když jedete? Danýsek vydrží tak půl hoďky a pak brečí a už není k utišení, takže delší výlety nepadají v úvahu. 😠

Klidnou noc, běžím koupat a uspávat. 🙂

makoush
autor
25. srp 2009

jen..tak to me mrzi. Chudak malej. Heled, a co zkusit Jarisův roztok? Je to takova voda, stoji cca 50kč v lékárne a nasi male to tenkrat pomohlo na tu vyrazku na obliceji. Preci jen, hned do nej rvat kortikojdy..to mi prijde brzo. A jeste moznost vynechat BKM (bilkovinu kravskyho mleka)? Mliko je hodne alergeni a dost mimin ma pak z toho exemy - zkus si to nastudovat, jestli priznaky na vas sednou. Ach jo, s detma jsou starosti o kterych clovek pred tim, nez je ma, ani netusi.. Snad aspon ty kanalky budou ok..půjdes s nim do ordinace a nebo ho tam posles samotnyho? Preci jako mamka mas narok tam s nim byt, aby v tom nebyl sam, ne?

Spani v kocarku je u nas dost různy. Driv vyzadovala jen jezdit a drncat pres koreny, ted zase na spani chce jen klidnou asfaltku, pri drncani se vzbudi a nemůze zabrat..

andreasek82
25. srp 2009

ahoj..
jenn.. s danikem mate ted nejake horsi obdobi, ale zas bude dobre, moc vam drzim palecky, aby se vse vylecilo co nejdrive! co se tyce kocarku, sabinka je v nem moc rada a dnes v nem spala tri hodky.. my s tomem jeli na mensi vylet a tchanovci hlidali.. celou dobu jim spinkala 😅 v noci spi porad taky krasne, ale musim to zatukat, aby ji to vydrzelo.. spis se ji nelibi moc v postylce pres den.. sice toho dost naspi, ale kdyz nespi, tak poknourava..
k doktorce jdeme 8/9, tak jsem zvedava, kolik budem vazit a merit a 14/9 na kycle, tak doufam, ze vse bude v poradku.. to raminko se male krasne zahojilo po tom mackani, tak jsem rada..
mak ma pravdu s tim roztokem, spouste lidem pomohl, tak ho zkuste, jestli jste jeste nezkouseli..
ja sabince na ty supinky ve vlaskach zatim nic neporizovala, myju ji je vodou nekdy s repikem a pak trosku promaznu slunecnicovym olejickem.. ty supinky jdou docela pekne dolu, ale stejne asi radeji koupim ten excipial..
to je dusno, od ctvrtka se ma ale ochladit, jsem docela rada.. to pojedu na zapis do skoly.. mela bych zacit psat bakalarku, a sakra.. myslenky na to tedy moc nemam 😅
nik, filipek uz je pekny kus chlapa 😉
vsem dobrou noc 😵

kallimer
27. srp 2009

ahoj holky,

tak hlasim, že už sem doma - mám ještě nějakou dovču tak na mateřskou jdu až v půlce záři 🙂. Je to fajn - hezky si vegetim a chystám věcičky. Ještě nemám nic vypráno. Budu prát asi v lovele a dám tam trošku dětský aviváže (idkyž by se neměla dávat).

andreasku: koukám, že malá je opravdu hodnoučká 🙂 jen tak dál 🙂 jinak jsem byli s manžou na předporodním kurzu a p. Šimánková je moc sympatická 🙂 akorát mě překvapilo, že nedělaj preventivní nástřihy hráze..

jenn: co daník - je ta vyrážka lepší? chjo .-( tak ať to brzo zmizí a maštička zabere 🙂.

v pondělí jdu na kontrolu k Dr. tak jsem zvědavá jak je malá velká a jestli je otočená hlavou dolou 🙂 dám pak info 🙂

Mějte se všechny krásně a ať jsou mimísci hodný 🙂

jenniffer
27. srp 2009

Mak, ten Jarisův roztok je dobrý nápad. 😉 Stroupky na hlavičce už mám pod kontrolou. Jsou fuč. 🙂 Horší je to s tou vyrážkou na tělíčku, ta trvá a jak je teď vedro, tak se nechce moc hojit. Pocení tomu holt neprospívá. Ode dneška vynechávám ve stravě veškeré sladkosti, uvidíme, jestli to trošku pomůže. Na to mléko se taky mrknu. Já mám alergii snad na všechno ale mléko mi nikdy nevadilo, tak doufám, že nebude ani Danýskovi.

Andreo, jsi dobrá, že k mimču zvládáš ještě školu. Jaké máš téma bakalářky? Já diplomku psala pěkně dlouho a byla jsem ráda, že to mám z krku. Jsem si naivně myslela, jak se na MD bude učit anglicky a zatím to teda fakt nepadá do úvahy.

Kall, taky peru v lovele. Je hodně šetrná, ale blbě nevypere fleky. Aviváž nedávám vůbec, hlavně proto, že máme ty problémy s kůží. Kdyby nebyly, tak bych klidně trochu nějaké "sensitiv" aviváže do pravní přidala. 😉 Přeju, ať vám ta kontrola v pondělí dobře dopadne. 😵

Holky, necháte svoje mimča očkovat? Mě čímdál víc lidí přesvědčuje o tom, že je to zbytečná zátěž a že to nemám dělat. Zvlášť když Daník bojuje s imunitou (alergie a ekzém jsou taky důsledky špatné imunity).

makoush
autor
28. srp 2009

Kall...tak te vitam mezi nami zenami na MD🙂 uzivej si to, a naspi se do zasoby 😀

Jenn..to mliko je totiz pekna potvora, hodne detem to vadi a muze to byt prave spoustec dalsich alergii. Koukni sem: http://www.potravinova-alergie.info/clanek/aler... Cetla jsem dost pribehu o tom, jak deti meli exem a po vysazeni bkm se to upravilo. Preci jen, je to porad lepsi nez ho chudaka patlat kortikoidy. Jen pokud to budes chtit zkusit, pocitej, ze to tak cca 5týdnů trva, nez je videt zlepseni - teda u nas to tak bylo a od ty doby uz nema zeleny hnusny hlen. Ale jakmile jsem zkusila br.kasi s mlikem,tak do 20hodin to mela zas...

add Očkování..taky jsme to dost resili. Ja udelala chybu, ze jsem to nemela nastudovany pred narozenim. To bych ji tbc 4.den pichnout nedala. Ted, jak je mala hubenour, jsme ockovani odlozili o mesic. Takze hexavakcinu by mela dostat az na konci 4.mesice..plus jeste k tomu ji koupime ockovani proti pneumokokovi. Hexavakcinu ji pichnout nechame, ale pak ockovani nestovice-zardenky-etc. to ne, to ji nedam. Radsi budu, kdyz ty nemoci chytne jako dite a vytvori si dozivotni protilatky, nez kdyz ji naockuju a po 20.letech to vyprsi.. BTW. hexavakcina jde rozlozit, tzn. ze nechate napichat jen jednu-dve nemoci a pak postupne doockovavate..ale to my asi podstupovat nebudem..

Vcera jsme byli u detsky. Mala je stale na 3.percentilu a lehce nam bylo naznaceno, ze ji mame prikrmovat a na reflux ji dat par lzicek ryze pred kazdym kojenim. Coz se mi tedy moc nelibi. Jak ji vazim, tak vim,ze vypije presne tolik,kolik by mela (150ml na kilo, plusminus 20procent). Trochu me mrzi,ze dr. nebere v uvahu ten nas krkolomny zacatek a posuzuje ji podle standartnich tabulek pro normo-deti... ☹

andreasek82
28. srp 2009

holky, prijde mi, ze to tu nejak nefunguje! ☹
pridavala jsem pred dvema dny prispevek a neni tu! 😠
a jdu si ted cist prispevek od mak, ale vidim, ze uz jsem ho dvakrat cetla, ale tady se objevuje jako aktualni a ze je psany dnes! co s tim je?? 😠

jenniffer
28. srp 2009

Mak, díky za odkaz. Jdu na něj mrknout. 😉 Fakt máte dávat rýži před kojením? To slyším prvně a moc se mi to nezdá. No snad váš dr. ví, co dělá. 😒 Moje ségra se od malička doktorovi do tabulek nevešla. Vždycky byla strašně hubeňoučká a to jí zůstalo dodnes. Když byla větší, dr. mámě v každé poradně říkal: kdybych vás neznal, tak bych si myslel, že jí doma nedáte najíst. 😒 Mamka dodnes vzpomíná, jak jako mimčo přibírala sotva 5 deka týdně místo alespoň 10. Barunka určitě všechno dožene, myslím, že je to rozhodně lepší, než kdyby byla takové to super buclaté mimi. Jednou z ní určitě bude krásná štíhlá dívenka. 😵

Andreo, mě se vložily všechny příspěvky a ostatní taky vypadají O.K.. 😅

Kall, dej na Mak. Jestli budete mít takové ubrečené dítko jako je to naše, tak se fakt do zásoby vyspi. 😀 Kdybych to v těhu věděla, tak bych spala od sedmého měsíce 24h denně. 😀 😀

andreasek82
29. srp 2009

holky tak uz vase prispevky vidim, no to jsem blazen.. fakt jsem je tu vcera nemela a i koukam, ze se tu objevilo to, co jsem vcera psala.. no nevim, mam novy pc a mela jsem problem i s jinyma vecma.. je potreba sem doinstalovat par programku a tak..
jj kall, dej pak urco vedet, jak prohlidka dopadla, jak je mala natocena 😉 preventivni nastrihy nedelaji, to je fakt.. az kdyz vidi, ze je to asi fakt potreba.. me treba nastrihli a i jsem se jeste potrhala ☹
jenn, ja porad doufam, ze sabinka alergicka po mne nebude a ze i ekzem se ji vyhne.. no doufam.. peru ji obleceni v persilu sensitive a zatim dobry tuk tuk.. lovela mi nevyhovuje, nic nevypere mi prijde.. avivaz nedavam vubec.. mam lovelackou, ale nepouzivam ji, kupoval ji tomas..
jinak tema bakalarky mam: problematika domaciho nasili 😀 😅
ja sabinku chci nechat ockovat na meningokoka a mozna pneumokoka.. no je to tezky se rozhodnout.. musim to zase zatukat, ale sabinka zatim nema zadne problemy krome tech lupinku v hlavicce a mela potnicky, ale to maji asi skoro vsechna miminka.. a jak pise mak, proti tem zardenkam atd. to taky chtit nebudu.. jinak s tou ryzi jsem to take jeste neslysela, ale tak dr. by mela vedet co rika a dela.. no nevim.. a kolik mala meri a vazi mak? my jdem 8/9, tak jsem zvedava..
mame tu na navsteve kamose toma, mala spi, tak si muzu na surfovat.. 🙂
mejte se pekne a napiste zas.. papaa a hezkou sobotu 🙂

andreasek82
29. srp 2009

tak ja tu zas ten svuj prispevek nemam, no ja se zblaznim 😠 😠 😠 mozna ze vy ho ale vidite.. ach joo.. 😒

jenniffer
29. srp 2009

Andreo, já teda tvůj příspěvek vidím. 😵 Tak domácí násilí? To není zrovna veselé téma bakalářky. Myslím ale, že na tohle téma by mě bavilo psát. Já se při diplomce šťourala v soukromí Jaroslava Haška. Nejdřív to vypadalo jako lákavé téma, ale pak mě vůbec nebavilo. 😒

Holky ještě k tomu očkování/neočkování. Dostal se mi do rukou záznam jedné přenášky (http://blip.tv/play/AYGIuHuXrSo). Trvá ca. 2 hodiny, je v ní krásně vysvětleno, jak to vlastně s očkováním je. Po jejím zhlédnutí jsem stále víc nakloněná k tomu, že Daníka očkovat hexavakcínou nenechám. (A teď mě můžete klidně ukamenovat.) Kdyby byl Danýsek naprosto zdravé miminko a neměl po nás dispozice k alergiím a ekzémům asi bych to vůbec neřešila a očkovat určitě nechala. Jediné, co asi očkovat asi nechám bude meningokok. Spalničky, příušnice a zarděnky na 100% nenechám.

makoush
autor
1. zář 2009

jenn...nenechas ho hexavakcinou očkovat vůbec a nebo si ty jednotlivy nemoci rozlozis a budes ho nechat proockovavat postupne? Preci jen, trebas proti dávivému kašli, tetanu, záškrtu je docela dobry byt proockovan. Neco jinyho je ta hepatitida B, to je podle me taky blbost, takhle brzo. Kazdopadne budu rada za tvůj nazor. Koukala jsem na to video...prijde mi to lehce tendenční, takovy druhy extrem oproti propagatorům ockovani..

Holky, jakou mate nosni odsavacku? Tu vysavacovou babyVac nebo nosátko. Malá začíná mít rymu ☹ nudle ji zatim vystourvavam prstem,ale odsavacku urcite chci, jen nevim jakou...

andreasek82
1. zář 2009

mak, prave ze nemam taky jeste zadnou... teda tu balonkovou asi za 80 kacek a ta je zrejme k nicemu..
taky to sabince nejak zacina chrcet v nosanku, tak budem co nevidet objednavat.. tak nik a jenn, dejte vedet, jakou mate ju 😉
bude zase parak, o vikendu uz snad ma zacit podzim.. mala spala opet od deseti do sesti, ale jak asi clovek nespi tak tvrde, tak bych si jeste dachla 😀
holky, uz strihate nehtiky? my jeste ne, jakoby se ji odlamuji, ale ted ma na tvaricce na skrabance, tak premyslim, ze uz bychom ostrihali.. to bude boj 😒
jenn, s tim ockovanim, nechci ti do niceho ani v nejmensim kecat, ale mak ma pravdu, ten davivy kasel, tetan a zaskrt, to je hnus a mimco by naockovane byt melo.. ja budu davat hexa + pneumokoka, uz jsem se rozhodla a poradim se s dr. o meningokokovi..
holky kraasny den.. 😵

jenniffer
1. zář 2009

Holky, k tomu očkování. Nějak mi z příspěvku minule vypadlo slovo "zatím". Očkovat určitě necháme, jen asi ne hned. 😉 To bych si nevzala na svědomí, že by Danýsek pak třeba chytil záškrt nebo černý kašel. 😉

Mak, máš pravdu. To video je ryze proti očkování. Já jsem byla velmi překvapená, když jsem ho viděla. Byla jsem přesvědčená o tom, že očkování je bezva vynález, ale z tohohle vyplývá i spousta jeho negativ. Zítra jdeme k pediatrovi, tak to s ním proberu. Očkovat necháme, jen se musím ještě rozhodnout, jestli hned teď nebo později a jestli vše najednou. Daník má teď seb. dermatitidu nebo už ekzém 😠 pořádně rozjetý všude po tělíčku. Tak bych ho nechtěla zatěžovat ještě očkováním. To necháme na dobu až se mu to alespoň trochu zlepší.
Odsávačku zatím nemáme žádnou. Zaplaťbůh jsme zatím zcela bez rýmy.(Je to až s podivem, protože já mám rýmu celoročně 😠) Holky si hodně chválí odsavačky na vysavač. Ta u nás nepadá v úvahu, protože máme centrální vysavač. Tak jsem uvažovala, že jednou zakoupím nějakou na baterky (třeba tuhle www.spuntik.cz/cleanoz-nosni-odsavacka/). Je to ale docela dost peněz. Až nějakou vybereš, tak určitě napiš zkušenosti.

Andreo, teda Sabinka spí bezvadně. Závidím. 😵 U nás je teď nespací období, budí se co 2 hoďky. 😒
Já nehtíky stříhám ca. jednou týdně na rukou, na nožičkách to ještě nebylo potřeba. Jestli se hodně cuká, tak je nejlepší počkat, až bude spát. 😉 Prvně jsem se toho taky bála, ale teď už je ze mě "stříhací profík". Hodně jsem ocenila speciální nůžtičky pro děti. Nemají špičku a když sebou Daník škubne, tak nehrozí, že bych ho píchla. 😉

kallimer
2. zář 2009

Ahoj holky,

tak hlásim, že mimčo má 1850g a snad čekáme holčičku. Dr. nám to nepotvrdil, protože má pupeční šnůru mezi nohama (no přinejhoršim to bude kluk v růžovym 😀 ). Jinak za 14 dnů další kontrola a to mi budou už natáčet monitor 🙂. Břicho mi tvrdne úplně příšerně a ještě do bolí, ale dle Dr. to na předčasný porod nevypadá (uf - aspoň, že tak).

Jo holky - čim mažete mimča? já uvažuju o obyčejnym slunečnicovym nebo olivovym oleji z lékarny, ale prej dělá fleky na oblečení.

andreasek82
3. zář 2009

ahojky kall 🙂
urcite to bude ta holcicka 😉 a kdyz by nahodou chlapecek, tak dokoupis par modrych vecicek a bude 😀
jinak ja mazu akorat po koupani (koupeme denne v ciste vode, nekdy pridam odvar z repiku nebo kapku sebamedu) slunecnicovm olejem a to ne pokazde.. fleky na obleceni to zadne nedela, aspon jsem si nevsimla, asi zalezi, jak moc mimco namazes.. pokud se leskne jak vdolek, tak by se mozna flicky udelaly 😀 ja mazu decentne a to ne pokazde..

jinak jenn, rozhodla jsem se, ze v lekarne koupim nosni odsavacku NOSATKO na vysavac..
jo jinak holky, nasla jsem bezva e-shop, z ktereho budu sabince na svatbu objednavat satecky.. no reknete, nejsou kouzelne? 😵 http://www.mimidekor.cz/katalog.php?kategorie=2...
s tim ockovanim jenn je to takhle dobre si myslim, trosku to posunout 😉
a s tim ekzemem.. ja moc dobre vim co to je mit ekzem a to ho mam jen na rukou a i tak je to otrava.. snad se to danikovi zlepsi.. zkouselas konopnou kosmetiku?

holky hezky i kdyz destivy (aspon tady v praze) den! 😉

makoush
autor
3. zář 2009

ahoooj..
Kall..to je super zprava, holcicek neni nikdy dost🙂 Ja mazu slunecnicovym olejem a ted vic excipilem. Po vykoupani,kdyz je mokra tak ji namazu olejikem a je fakt, ze na bile osusce mam pekne zlute fleky - ale ono se to asi v nejakych super-zravych prascich vypere. Ja peru v mydlovem slizu, ten nema belidla a opticke zjasnovace,takze proto tam asi zůstavaji. Ale na obleckach - pyzamkach, fleky nemam zadne, jen na te osusce..

Andrej..nosatko? Ja nokonec koupila BabyVac. Mame totiz miele vysavac co je 1800W a na to Nosatko nestaci. Ty saticky jsou sladoucky, to bude kremrolka jedna basen 🙂

Jenn..nekde jsem vydela vyhlasku,ze vsechny 3preockovani musi byt do 18mesice veku ditete, jinak uredni siml zakroci. To si kdyztak nastuduj,abyste pak nemeli nejaky problemy. My mame ockovani odlozeny o mesic, dokud nedosahne 5kilo.

Holky,co byste udelaly v me situaci? Vcera jsem sla k bankomatu a koukam, vylezla tisicovka a nikde nikdo..kdyby to bylo v bance tak ji jdu vratit, ale ten bankomat je v takove "divne" casti nasi ctvrti - sama posedavajici mladez apod... fakt jsem mela dilema..no, nakonec jsem si ji nechala, ono vyvesit tam cedulku typu "kdo tu nechal tisicovku at vola cislo xy" by bylo asi uhozeny..

Jinak asi mame moučnivku 😠 Mala se ted u kojeni silene mlela,pricucavala a odtahovala,ze jsem myslela,ze ma bojkot kojeni. No a asi ne, v pusince ma takovy bily dva pupinky a ty ji asi dost bolej, porad tam strka prstiky a pri kojeni ji to asi drazdi..no a mozna to bude ta moucnivka.. Namazala jsem ji gencianou (ve spanku) a ted jsme obe fialovy jako indiani.. 😒

andreasek82
3. zář 2009

mak, fakt mas z olejicku fleky jo? ja si niceho nevsimla.. ale je fakt, ze to bude asi tim jak pises.. peru v persilu sensitive a ten to nejspis vyzere 😀 😝
no a s tim nosatkem vidis to.. tak mozna taky nebude stacit na ten nas vysavac.. diky za info, musim si to na netu jeste vyhledat.. baby vac asi bude drazsi ale co..
a s tou tisicovkou.. presne tak, kdyby to bylo v bance, vratila bych ji.. ovsem ve ctvrti, kde se potuluji divne existence bych ji strcila do penezenky a basta 😀
moucnivku mela sestrenka s malym vojtiskem, taky to mazali tou "fialovou vodou", myslim, ze to za par dnu zmizelo.. zatim tedy ale indianum zdar! 😀 😉

jenniffer
3. zář 2009

Mak, jasně, že si tu tisícovku nech. 😉 Kde ten bankomat byl? Došla bych si taky pro jednu. 😀 😀 Já nachazím maximálně drobné, jen jednou jsem našla na zemi na parkovišti papírovou padesátku a když jsem ji sebrala, tak jsem se rozhlédla kolem, jestli tam není skrytá kamera a když jsem žádnou neobjevila, tak jsi si penízky nechala. Nosila jsem ji pak dlouho v peněžence jako talisman. 😉

Moučnivka je snad jediný kojenecký problém, který nás zatím nepostihnul. 😉 Včera jsem byla v poradně, Daníkovi brali krev. Chudák to probrečel. 😢 Dneska jsem si volala na výsledky a má špatné jaterní testy. Příčin je mnoho, tak je budeme postupně vylučovat. My se prostě z těch trablí nevyhrabeme. 😒

makoush
autor
4. zář 2009

jenn...chudacek malej, to je mi lito. Ale snad brzo zjistej, co mu je. Ty odbery krve u deti jsou dost psycho, fuj. Maly brali 2x z hlavy, 1x z ruky a 2x z prstu a kdyz si vzpomenu, jak vyvadela, je mi z toho uzko. ☹ docela by me zajimalo, proc můze mit kojeny mimco takovyhle vysledky..

jinak u nas se k tomu problemu (moucnivka ci afty) pridala teplota 😠 Ma zakaleny kukadla a ocividne ji je blbe. Volala jsem k dr. a potvrdila mi,ze nic jinyho nez gencianu ji stejne dat nemůzu plus se mam nadopovat B-komplexem a vytirat ji pusinku hermankem. V pripade teploty vyssi nez 38 tak dat cipek...chjo chjo..to nam koukam ten podzim zacina..

andrej..babyVac u nas v lekarne stoji 320 a nosátko 255 - takze rozdil 70kč mi neprisel tak zasadni, abych musela volit kompromis a pak resit, ze nas vysavac moc sosa😉

andreasek82
4. zář 2009

jenn, to je mi lito s temi testy ☹ snad to bude brzy lepsi..
mak a barunce at ta teplota taky brzy klesne.. muzu se zeptat, co mas za cipky koupene?
holky a mate pro mimca nejakou desinfekci? mala se nekdy prave skrabne na tvaricce od nehtiku a rada bych ji to necim vydesinfikovala.. takhle to resim hermankem nebo repikem..
jenn, ty kulate nuzky na nehtiky mame, ale proste jsem k tomu strihani jeste nejak nenasla odvahu, ale budu muset, nebo to necham na tomovi..
mak a diky za info, myslela jsem ze ten baby vac bude treba jednou tolik drazsi.. jestli je to takhle, tak to je v poho a taky ho vezmu 😉
tak at je vasim mimiskum brzy lepe!
ja zas ted resim, zda kupovat sterilizator kvuli odsavacce..
hezky den.. papaa

jenniffer
4. zář 2009

Mak, chudák Barunka. ☹ Jak jsi jí měřila teplotu? V zadečku?

Andreo, my máme sterilizátor do mikrovlnky od Aventu. Teď ho používáme na dudlíky, později na lahvičky. 😉 Desinfekci nepoužívám žádnou. Když se semtam škrábne, tak to necháváme jen tak. Většinou je to totiž jen v noci, takže ráno najdu už zaschlý stroupek.

jenniffer
5. zář 2009

Dobré ráno holky, dneska se tu hrozně ochladilo. Danýsek spinká venku v kočárku zabalený do deky. 😵 Zjistila jsem, že nemáme žádné zimní oblečení, tak odpoledne asi vyrazíme na nákupy. Brouček už vyrostl z vel. 56, teď nosí 62 a některé oblečky už jsou mu i v této velikosti malé, tak asi přejdeme na 68. Musím se poohlédnout po zavinovačce do autosedačky a fusaku do kočárku. To zase bude úbytek v rodinném rozpočtu. 😀

makoush
autor
5. zář 2009

ahojda..

jenn..jo jo, v zadecku a docela to slo. Uz je chudak zvykla ze spitalu, tak se ani necuka. Nase max. teplota byla vcera 37,7 - od 38 ji mame dat cipek, tak se snad se tam nevysplhame. Nece se mi ji dopovat nejakymi leky.. Dneska rano uz mela jen 37, ale porad je uknourana a ocka kalny, takze pocitam,ze jeste vikend bude krusnej. Nejak uz zacinam byt rezistentni.. Oblečky 56 uz nam taky nejsou ono s latkovkou ji uz neni ani 62. S papirovkou oblikne jeste i nektere 56, ale protoze ma papirovou jen k doktorovi, uz jsem spoustu oblecku uklidila do krabice..

andrej..cipky mame paralenovy,mame dat tak půl az 3/4. V podstate jsou dva druhy cipků, jedny s paracetamolem (paralenovy) a druhy s ibalginem (nurofen). Podle me, je ted jedno,ktery ji dat. To asi az casem clovek vypozoruje,ktery zabiraji lip.

Sterilizator nemame, ja to zalevam vrouci vodou a jednou za cas to prevarim. A dezinfekci jsem na malou taky jeste nepatlala. Kdyz se skrabne, tak to neresim. Pokud je to osklivy, tak to zamaznu svym mlikem a krasne se to zahoji 😉 takze moje dezinfekce je vlastne MM.

jenniffer
5. zář 2009

Mak, doufám, že Barunka bude brzo zase zdravá jako rybička. 🙂 Doma máme taky zakoupené dětské paralenové čípky. Snad je nebudeme ještě dlouho potřebovat. Při měření teploty v zadečku se odečítá stupeň nebo jak to vlastně je správně?

Holky, nákupy zimní výbavy pro Danýska dopadly katastrofálně. Fusak ani zavinku do sedačky jsme nesehnali, tak máme jen novou zimní čepičku. 😅 Zkusím ještě jeden obchod přímo u nás ve městě, ale moc šancí tomu nedávám. 😒 Asi budu muset objednat na internetu. Máte už nakoupeno na zimu? Kdyžtak poraďte jaký fusak (značku) budete kupovat. Budete kupovat nějakou speciální kosmetiku na zimu? Existuje třeba nějaký speciální dětský krém (co nejšetrnější) na obličej do chladnějšího počasí?

andreasek82
5. zář 2009

ahojky.. sabinka spinka, ja dokoukala film, napisu prispevek a jdu taky do hajan 🙂
jenn, co tenhle? http://www.mujmultimarket.cz/produkt/detsky-och... ja bych ho mozna koupila.. sabinka ale zatim (tuk tuk) nema s kuzickou problemy, tak bych mozna klido koupila i treba normalne niveu na oblicejik.. http://www.lekarna-doma.cz/uklidnujici-a-protiz... taky jsem se bala, aby nemela ekzem.. tomas je sice uplne bez problemu, zadna alergie, ekzem nic.. ale ja jsem mirne alergicka na prach a pyl a mam ten ekzem na rukou.. sabinka tedy nastesti nic, tak snad to tak zustane.. sebamed by taky mohl neco vyrabet..
jinak jsem nakonec koupila panadol baby sirup, kdyby nahodou prisla nejaka teplotka, ale snad ho nebudem dlouho potrebovat a mam koupenou tu odsavacku baby vac 🙂
byli jsme dnes na velkym nakupu, koupila jsem si i veci na sebe, dziny, tricko a vestu, tak jsem rada.. dost se ochladilo, mame chladneji i doma, abychom snad brzy uz zase zacali topit..
jdu si lehnout, dobrou noc.. 😉

jenniffer
6. zář 2009

Andreo, díky za odkazy. 😉 Příští sobotu nás čeká vítání občánků, takže musím taky vyrazit na nákupy. Potřebuji hlavně kalhoty - bohužel žádné z doby před těhu neobleču, 😠
Koukám, žes příspěvek psala v 22.51h. V tu dobu já už jsem dávno v posteli. Jít spát takhle pozdě, tak jsem ráno úplně K.O. 😀 V kolik vstáváte? Já chodím spát max. v půl desáté, ráno vstáváme kolem šesté. (V noci jsou poslední dobou tak 2 budíčky, což pro mě znamená ca. 2 hoďky bez spánku.)

andreasek82
6. zář 2009

jenn, my mame vitani obcanku 22/10 na sabcin svatek 🙂
tak si s danikem vyrazte nekam na nakupy a udelej si radost nejakyma hadrikama 😉
ja chodim spat tak v tech 23 h - 23:30 h.. mala usina tak v tech pul desate a spi vetsinou do tech peti.. nekdy ale i do sesti, ale nekdy se vzbudi na kojo i behem noci treba kolem treti, ale spis spi v kuse.. no a kdyz je to kojo kolem te pate - seste, tak pak zase usne a spime treba do osmi, pul devate.. a kdyz kojim behem noci, nakojim, odbrknem a kdyz neslysim, ze poslala do plinky naklad, pokladam do postylky a rovnou usina 🙂 musim to zatukat, ale spinka nam opravdu krasne, i behem dne stale dost pospava.. tuk tuk..
ted je v lehatku, jdu zkontrolovat plinku a sup do postylky 🙂
jinak dnes jsme prvne zkouseli sexik po porodu (tzn. 2 mesice a 5 dni - poraneni jsem mela velke) a musim rict, ze dobry 🙂 ale pro sichr jsme pouzili lubrikacni gelik 😀
holky dobrou noc, jdu juknout na strepiny..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru