Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

makoush
autor
7. zář 2009

bre rano..
k tomu spani/nespani, tak koukam,ze u nas to je temer vojensky trening na nalety 😉 chodim spat ve 22, v 0.30-prvni kojeni + cca 40minut odkrkavani a hlidani, pak ve 2.30-druhy kojení + zase odkrkavani a pochodovani, pak v 5.30 - vymesovaci echolalie (a to doslova,proste se vzbudi a chce kadit a curat a vyvadi dokud se tak nestane) takze to trva tak do 6ti a zase kojime..atd. atd. Nejdelsi spaci usek je tak od 20-24, pak uz zase po dvou hodinach...uf. Tim padem je nase dite totalne antikoncepcni - jsme oba tak utahany,ze zadne sexutouhy ani nahodou ☹

Mimochodem, secetla jsem si, kolik toho minuly mesic vypila a holky je to 17litrů!!!! Takove male telicko a takova spotreba 😀

makoush
autor
7. zář 2009

jeste dotaz na vas ... budete v zime mit deti v kombinezce a nebo v bundicce a kalhotkach? Nejak to resim, byla jsem se narychlovku otocit v tescu a maji tam hezky holicici bundicky, ale rikam si, jestli neni lepsi kombinezka...

kallimer
7. zář 2009

Ahoj holky,

jenn: já budu v zimě mimčo mazat Infadolanem (nebo tak nějak se to jmenuje). Doporučovala nám ho PA na kurzu, neni moc drahej, akorát nevim jestli se hodí pro Daníka 🙂.

Jinak já budu na zimu asi kupovat kombinézu - na fusak se zatim vyprdnu (uvidíme jaká bude zima). Přinejhorším mám doma po mě skovanejch starejch fusak (sice vypadá hrozně, ale to neva). Snad nebude taková zima - sem si řikala, že když malou navlíknu a pak dám do kombinézy a zabalim do deky, tak to musí stačit nebo myslíte, že je to málo?

Mějte se krásně a ať mimísci krásně rostou 🙂

andreasek82
7. zář 2009

ahojky 🙂
mak, podle meho nazoru je lepsi asi kombinezka, protoze nikam nefouka 🙂
ale jeste uvidim, treba koupime oboji a budem to stridat 🙂
jinak vcera jsme prvne vyzkouseli baby vac a je dobra, dnes uz jsem "luxovala" nosanek taky.. 🙂
jinak kall, ja ti nevim, ale fusak bych asi radeji pouzivala, vezmi si, ze ty ses v pohybu s kocikem, ale to mimco tam lezi, ja tedy pouzivat budu kombinezku a fusak urcite 🙂 a jukni ke mne do albicka, taky budu mit starsi fusak, ale libi se mi 🙂 a diky za ten tip na infadolan.. taky uz jsem o tom slysela nekde..
tak zatim, preji pekne pondeli 😉

makoush
autor
7. zář 2009

Kall..taky bych byla pro fusak. Maly mimi nema zadny podkozni tuk (tedy pokud nebudes mit Mischellina) a rychle prochladne. Nase zmrzlina i v tech vederch mela studeny nozky. Koukala jsi na nejakou merino deku? Je dobra, ja mam půjcenou Popolini a je moc fajn, je to prirodni a hezky hreje. Pouzivame ji jak do kocarku tak i na noc.

andrej..uz jsi luxovala? ty jo..ja se k tomu porad odhodlavam. V navodu pisou,ze ma byt mimi v polosede nebo v naruci..jak to delas? dneska bych to ale uz mela zkusit, sopliky ji koukaji jako z holubniku 😉

add bundicka/kombinezka - tak jsem vykramovala půjceny veci a jednu kombinezku mame půjcenou😉 ale do ni stejne radsi budu davat nejaky teplejsi kabatek nebo mikcu. A do fusaku ji v tom asi taky soupnu. Jen fakt nevim,jak se to dela,kdyz se nekam jede autem. Preci ji v ty kombineze nedam do autesedacky,ne? to se zapari..no,budu to proste muset nejak vykoumat...

kallimer
7. zář 2009

Holky jak Vás tak "poslouchám" tak ten fusak pro mimi ještě zvážim 🙂 asi bude fakt potřeba (no snad vystačime s tim mym starym beranem) nemáme teď moc na utracení, tak snad to pude a nebo by ho malá mohla dostat od babiček k vánocům (sou různě variabilní a určitě ho budu muset koupit příští rok do sporťáku) 🙂

andreasek82
7. zář 2009

mak 😀 jsem se musela smat jak blazen, ze male koukaji sopliky jak z holubniku 😀
niceho se neboj, poloz malou do lehatka a normalne se k ni nenapadne pribliz a saj 😀 ne fakt, ja myslela, ze bude brecet jak silena a dobry, ani nekvikla.. 😅 a jde to krasne.. 😉
kall, tak ten starej fusak pekne vyper a klido ho pouzivej, vzdyt nejde o krasu, ale o teploucko 😉 anebo ty babicky.. vanoce jsou za dverma.. ted nad tim tak premyslim.. to je desny co? zase vanoce 😀 ale tesim se na ne s malou letos mooc 😵 pujdem asi ven, je krasne.. tak zatiim..

makoush
autor
7. zář 2009

kall..podle me, fusak se vzdycky hodi. A jestli navic mas berankovy, tak neni co resit, ne?

andrej..tak jsme luxovali 😲 a bylo to sileny!!! Ječela jako tur, mužskej ji musel držet, ale stejne se sílene cukala. Takze jsme vysali jen jednu dirku.. ☹ ☹ ☹ asi budeme mit usopleny mimi..

jenniffer
8. zář 2009

Kall, díky za typ na krém. Kupuje se to v lékarně nebo v drogerce?

Holky, nechci to zakřiknout, ale Daník zatím vůbec neví, co je rýma. 😵 Jsem zvědavá až jednou dojde na vysávání, jak se na to bude tvářit. Jinak se sexem u nás taky pusto prázdno. 😀 S manželem jsme oba jaksi vyčerpaní péčí o toho našeho broučka. 😉
Před chvílí jsem si na netu v bazaru objednala knížku o znakování s dětmi. Už se těším až dorazí a začnem trénovat v praxi. Danýsek už zase pláče, tak se mu jdu věnovat. Mějte se. 🙂

andreasek82
8. zář 2009

ahojky 🙂
mak, fakt to u vas s tim luxovanim bylo takovy? ☹ sabinka se tedy taky trosku cuka, ale nebreci a da se to v poho.. tak ne kazdemu to musi byt prijemny, to je jasny.. treba to napodruhe bude uz lepsi.. 😉
jenn, to bud rada, ze rymu nemate.. my ale asi taky nakonec ne, spis jen obcas tak chrochta, ze ji tam proste nejakej ten soplik prekazi, ale ze bychom museli odsavat nekolikrat denne, to ne.. myslela jsem si, ze ryma z toho bude, ale tuk tuk, asi je to v poho.. 🙂
s tim sexem.. no my zatim jednou, takze taky nic extra 😀
ta knizka o znakovani muze byt fajn, vidis, to by me ani nenapadlo 🙂
jinak byly jsme u dr. a mame olejicek na tu kuzicku pod vlaskama.. mame i recept na vakcinu na pneumokoka.. 4 davky, z toho jedna je za 1700,- jeste si to nechame projit hlavou, ale asi ockovat nechame, no jeste uvidime..
jinak vazime 4900 g a merime 60 cm.. 🙂
hezky zbytek dne.. 🙂

makoush
autor
9. zář 2009

andrej..gratulujeme ke skoro peti kilům..my se tam snad uz taky dohrabeme 😉 Jinak luxovani byla katastrofa, uplny propadak. Dneska jsem to zkusila sama, bez muzskyho. Doslova jsem na ni klekla, drzela co se dalo a vysavala. Rvala naskutecne, brzo na nas sousedi zavolaji socialku. Ale neco jsem vyluxovala..uf. Snad se brzo nauci smrkat normalne

co dela milin? uz tu dlouho nebyla..

jenn..zacala jsem se koukat po sportacich a vy mate PegPerego GT3, vid? tento:http://www.eshopbaby.cz/katalog/gt3-sportovni-kocarek-... Mohla bys mi napsat, jak se ti s nim jezdi? Sportovni korbu jsi ale jeste nezkousela, vid? 😒 Ma pry jit az do lehu, me by zajimalo jestli to jde lehce nebo jestli se to dela utahovanim různych pasku..

jenniffer
9. zář 2009

Mak, přesně tenhle kočárek máme. Sporťák jsme ještě nezkoušeli, ale když se tak dívám na Daníka, tak ve fusaku se do hluboké korby na 100% nevejde. Sporťák skutečně jde až do lehu a polohuje se pomocí jakési páčky, ne pomocí pásků. To byla právě jedna z věcí, která mě přesvědčila, že ho koupíme. Jezdí se mi s ním dobře, kočárek se otočí prakticky na fleku. Moje máma, když s ním jede, říká, jak jsme si mohli koupit takhle "blbej" kočárek. 😀 Podotýkám, že kočárek naposledy řídila před 25 lety. 😀 Zkus se ještě zeptat na názory dalších majitelek "pegáče", já s jiným kočárkem jezdila vždycky jen chvilku, takže těžko srovnávat. 😉

Andreo, teda Sabinka krásně přibírá. 😵 Daník (a to je o měsíc starší) měl minulý týden 4870. Pije čímdál hůř. Myslím, že s kojením bude brzo konec. 😢 Poslední dobou se u toho hrozně rozcapuje a brečí, jakoby mu nechutnalo a asi mám už i mlíka málo, takže za poslední týden skoro nepřibral. ☹ Zítra asi koupíme Nutrilon a začnu přikrmovat. Jen nevím, jak na to. Holky, poraďte. Mak, vy přikrmujete nebo ne?

Milin se už vážně dlouho neozvala, doufám, že je vše O.K. To samé platí pro Nikiedu (vov).

milin
9. zář 2009

Ahojky holky

dlouho jsem tu nebyla a za to taky mám nějak důvod.Minulý týden ve čtvrtek jsem byla na pohotovosti.Vezla mě tam tchýně pač jsem bez auta a přítel je někde v práci v Šumperku.Měla jsem strašný bolesti v podbřišku až jsem skoro nemohla chodit.Tak jsem nakonec jela pač jsem se neměla jak přes den dostat k žádnýmu dr.A jaksi jezdit busem se mi fakt nechtělo.Nakonec na pohotovosti mi řek že jsem ok že tam nic nikde necítí ani nevidí a že mám jen sníženou placentu, která mi tam asi zřejmě utlačuje a to mě bolí.Léky co mám jím i magnézko.Nu a tak jsem proležela celý víkend.Jen v neděli jsem šla aspoň na zahrádku na čerstvý vzduch.A to už jsem nic necítila.Nu v pondělí dobrý.Včera jsem volala dr zda mám přijít na kontrolu že se cítím ok a že mě nic nebolí.Nu a tak řekla že nemusím,ale pokud by něco tak že mám přijít.Tak jsem si řekla ok, kdyby něco dojedu.Tak jsem včera jela s mamkou k naší babičce pač jsem tam potřebovala něco zavést.A už po cestě jsem to zase cítila.Nebylo to nic strašnýho,ale cítila jsem to.Nu a dnes v noci je to zas cítím jak to bolí.Není to žádná styrašná bolest, ale je tam.Takže jsem to zkusila dnes vyležet a zítra jedu zas k dr na kontrolu před víkendem.Je to děsný.Vůbec nevím co to je a proč.Nebo jestli je to opravdu tím že mám sníženou placentu, nevím.Taky jsem zjistila že mám bílý výtok,ale denně nosím intimku a vím že výtok je v těhu normální.Já nevím jsem z toho poněkud smutná.Jen se modlím ať mě nepošle dr do nemocnice to bych asi nepřežila.Chjo holky já Vám tak závidím že je Vám dobře a nemáte žádný problémy.

Holky omlouvám se že jsem nechodím,ale jaksi není co dodat do vinku.Dítě zatím nemám a zatím nic nekupuji.Ale nebojte až začnu tak tu budu u Vás pečená vařená 😉

Pa mějte se hezky. 🙂

jenniffer
10. zář 2009

Milin, je moc fajn, že si se ozvala. 😉 Já v těhu bolesti neměla ani mi netvrdlo břicho, tak ti moc neporadím. K dr. si zajdi, kdyžtak jen pro klid duše, určitě to bude v pořádku. 😵 Výtok je normální, měla jsem ho taky. Bez intimky jsem nevytáhla paty z domu. 😀 Po porodu se to zase vrátilo k normálu. 😉 Jsi už 19tt, to tě za chvíli čeká ultrazvuk. Necháte si říct pohlaví miminka? Co jména už vybíráte?

makoush
autor
10. zář 2009

bre rano..
tak jsme dneska sly vyprovodit tatku do prace 🙂 bylo to moc fajn..jsem z toho uplne rozneznena 😀

milin..vydrz!!! To bude dobry, uvidis. Ono, kazdej ma v tehotenstvi neco a s ditetem je to samy, porad se clovek boji a resi nejaky problemy.

Dneska jsem malou vazila a má 4860 - už jsme dohnaly Danika 😉 ..... Jenn: heled,ja neprikrmuju. Proste kojim o 106, tak osm az devet kojení denne. Ale jestli chces, tak ti můzu poradit ohledne prikmovani materskym mlikem. Podle me, je blbost, abys mu hned cpala nutrac - predevsim, pokud ma takovy problemy jako jaterni testy, exem apod. Co kdyz ma intoleranci na bkm? To by mu to nutrac jeste vic rozjel, navic jakmile mu strcis flasku, tak pso uz nebude chtit vůbec. Ohledne vztekani - tak to je v tomhle mesici normalni 🙂 Fakt!! Nase lady se taky vzteka, nekdy rve jakmile prso jen uvidi. Co zabira, je 1. hodne zacit odstrikavat, abys nastimulovala mlikotvorbu. 2. Krmit dite rozespale, nejlepe kdyz je v lehkem spanku. To pak spolupracuje jedna basen. 3. Odstikany mliko skladovat, a kdyz ten den da malo, tak mu to soupnout (bud strikackou nebo hadickou u prsu) 4. zkus si ho par dni prevazovat, uvidis, kolik da denne. Mel by dat na 1kg 150ml plusminus 20procent. - Protoze vazite skoro stene co my, tak to je takovych 700ml průmer. Mozna ti ted pripadam jako silenka z laktacni ligi 🙂 ale zkus to zvazit, jestli neni lepsi jeste nejakou dobu vydrzet kojit, nez ho cpat umelotinou. Kdybys potrebovala poradit ohledne prikrmovanim MM tak napis, poslu ti fotku jednoho udelatka, kterym prikrmuju malou ja, kdyz ma svůj "blby den" Jo a na mlikotvorbu je dobra melta a po kazdym kojeni cca 15-20 minut odstrikat.
Jsem se teda rozepsala..ale snad je to pochopitelny.
Jo, a jeste, deti od konce 3.mesice tolik nepribyvaji na vaze. Je to proste tak, růst se zpomaluje.

jenniffer
10. zář 2009

Mak, jsi zlatíčko, díky za povzbuzení a cenné rady. 😵 Fotku toho tvého udělátka určitě pošli, mail ti písnu do IP. Už jsem to pomalu vzdávala a dneska vyslala manžela do lékárny pro nutrilon. ☹ Ještě něco zkusím než ho nasadíme, moc bych chtěla kojit, co nejdéle to půjde. Příští týden ve čtvrtek jdeme do poradny, uvidíme kolik přibere od "oficiálního" posledního vážení. Doma ho převažujeme vždy před koupáním a včera jsem začala vážit před a po každém kojení. Bohužel Daník sebou hrozně mrská jen co se na váhu položí, tak se mi moc nedaří přesně zjistit, kolik vlastně vypil. Ještě jednou díky, určitě dám vědět, jak pokračujeme. 😉

makoush
autor
10. zář 2009

Jen..tak jsem ti to poslala. Snad to pomůze. Fakt si s tim nelam hlavu, dokud nehubne, tak je to dobry 😉 Pořid si "kojodenik", at vidis progres 😀 a za mesic si můzes secist kolik litru jsi do nej dostala - hahaha. Hlavu vzhůru a vykojení zdar.

andreasek82
10. zář 2009

ahojky milin, snad to u dr. dopadle dobre.. 🙂
jak pise jenn, ten vytok je bezny, ja ho mela taky..
jenn, mak ma pravdu s tim, ze po nutrilonu by se ten ekzem mohl jeste zhorsit, zkus rady mak a uvidis, ja chci take kojit co nejdele..
sabinka se probudila, tak za ni letim na zahradu a jdem bastit 😉

jenniffer
11. zář 2009

Mak, Daník dneska zatím vypil ca. 500ml. Ještě nás určitě čekají 2 kojení (po 16h, po 18h) a možná ještě jedno večer kolem 22h. 700ml asi nedá, protože přes den vypije při jednom kojení od 55-75ml. (Víc mlíka už asi ani nemám. ☹ ) V noci dal dvarkát za sebou bez přemlouvání 120ml, to jsem byla fakt šťastná. 😵

Holky, teda v těhu mě ani ve snu nenapadlo, že budu jednou mimčo takhle převažovat. Vůbec když si vzpomenu, co jsem v těhu řešila za blbosti, tak se tomu dneska jen směju. 😅 Holt až budeme mít druhé mimčo 😀, tak už budu chytřejší a zkušenější a všechno půjde jak po másle. 😉
Včera jsem si udělala radost a na netu objednala pár věciček pro toho našeho broučka: cestovní postýlku, fusak, zavinovačku do autosedačky a hračku na kočárek od Lamaze. 😵

andreasek82
11. zář 2009

jenn, jakou jsi vybrala cestovni postylku? take bych chtela nejakou asi poridit..
jinak ja vubec netusim, kolik toho mala pri kojeni vypije.. ale podle me tu stovku da.. no ja fakt nevim, nemam odhad.. 😅
jdu si dat chleba se sunkou, nejak me prepadl hlad 😀

makoush
autor
11. zář 2009

jen..klííídek. Dneska je nejaky blby den, u nas je taky krizovka. Vypada to,ze nasi mila miminka se rozhodla drzet patecni půst 😉 My dneska jedeme na 60tkach, takze ted mame za sebou 575ml - a to pozor, v 8 kojkach. Takze neves hlavu, my valcime podobne. Musime verit, ze se to zase srovna. Hlavni je fakt klidek, proste po kojeni jeste odstrikat (stridat prsa pri odstrikavani) aby se to nastimulovalo. Napr. nase mala ma proste takove faze, zrejme je to dano i tim refluxem, jeden den ji je lip jiny hůr. Coz je ale blby na mlikotvorbu. 😠 A jeste, nezapomen, ze 700 je ideal. Můze dat plus 20 nebo mínus 20 procent - a to se do toho vpohode vlezete - a kdyz ne, tak mu soupni to odstrikany mliko. Dej tomu par dni, rekla bych tyden a uvidis, budes mit vic dat a objektivne posoudis, jak to s vami vypada. Navic pak uvidis, kolik pribral na tu tydenni krmnou davku (hahaha uz jsme skoro jako zootechnici,co? 😀 )

Jinak, dneska jsme byly na kyclich a u detsky. Kycle jsou obe 1A - uf a detska koukla male do pusinky, jestli to tedy je nebo neni moucnivka a NENI - hura. Pry to vypada jako zanetek od toho, jak si porad rve ruce do pusinky..takze to mam matlat hermankem a nechat byt. Jen tim poletovanim po doktorech jsem ji pekne rozhodila rezim, takze poradne dneska nespala a asi i to jidlo tomu tak odpovida..

add cestovni postylka - tu porizovat zatim nebudeme. U naseho kocarku jde sundat korbicka, takze na dovce mala spala v ty korbicce a bylo to ok. A az bude vetsi, kdo vi, jak to bude - trebas bude spat s nami 😉

andrej..vsak nepotrebujes vedet kolik vypije, kdyz tak krasne tloustne, ne? To jenom my, matky nemrcouchů a vzteklounků to pro svůj vnitrni klid potrebujeme. Takze si to uzivej. A kdyby k vam prisla krize, budes od nas uz davno poucena a nezaskoci te to 😉

jenniffer
13. zář 2009

Andreo, po dlouhém váhání jsem objednala tuto postýlku: http://www.malvik.cz/Postylky-pokoje/cestovni-p.... Původně jsem nechtěla moc investovat. Má to být postýlka, co v ní bude Daník spinkat, když jsme u rodičů, ale nakonec jsme vybrali jednu z dražších. Chtěla jsem, aby měla závěsné patro pro malá mimča a pak se mi líbila vybavenost moskytiérou a stříškou. 😉 Jsem zvědavá, jak dlouho bude trvat než si v ní Daník zvykne spát. Dost dlouho trvalo než jsem ho naučila spát v kočárku... 😅 Teď jsme to řešili podobně jak píše Mak - máme sundávací korbičku, ale jak tak pozoruji toho našeho broučka, tak už z ní brzo vyroste. 🙂
Kolik vypije nezkoumej, podstaté je, že Sabinka krásně přibírá tzn. vypije dost. 😵 Taky bych to neřešila, kdyby mě dr. "nevyhrožoval" nutrilonem, když ho jednou za 14 dní zváží a přibere jen málo. ☹

Mak, výsledky dvoudenního pokusu 😀 jsou následující: v pátek dal 680 ml, v sobotu 660ml (vždy od půlnoci do půlnoci). To by podle tebe mělo asi stačit, ne? Proč safra ale tak málo přibírá? Asi to bude málo. ☹ Uvidíme, jestli do čtvrtka něco přibere a co tomu řekne dr. Chystám se donést mu soupis kojení, ať si počte a poradí, co dál. Doufám, že fakt trochu přibere, budu se bránit nutrilonu zuby nehty. 😀

makoush
autor
14. zář 2009

pekne posmourne rano...

jen..prosim te, a kolik malej tedy nabira, ze se to dr. nelibi? je to aspon 150gr tydne? Ohledne tech vypitych davek, tak me to prijde ok. My meli v patek 640ml, v sobotu 800, včera 700ml. Jeste jsem to prepocitala na nase aktualni vahy a pri vaze 4860 by to melo byt 729ml plus/mínus 145ml - takze se do toho hezky vlezete. Popravde, me ty detsky dr. prijdou trochu mimo - ty percentilove grafy jsou totiz delany vicemene pro UM deti, ktere pribiraji vic. Kazdopadne, nikdo te nemuze nutit cpat mu UM, kdyz nechces. Kazde dite je jine, nejde je vsechny nacpat do jedny tabulky, do jedny krivky a mit jen same normodeti a pokud pribirate, rostete, malej je spokojenej, tak proc mu neco cpat jen aby mel páán dr. vyplnenou spravnou kolonku? Nase dr. taky kazdou navstevu komentuje, jak je mala hubena (minule presne za 4tydny mela o 660gr vic) a ze je na posledni perc. krivce etc. a ze by potrebovala trochu vic postouchnout. To,ze je to dite s refluxem,kterymu je permanentne blbe od bricha a ze mela zacatek tak tezkej, vůbec nebere. Schvalne jsem se ji zeptala,jestli tedy plati (je to napsano i v ockovacim průkazu vzadu) ze na kilo vahy 150ml a ona, ze jo, ze je to ale "teoreticke mnozstvi". Kazdopadne je dobry mit prehled,kolik toho malej da, at mas v ruce nejaky fakt,ze nestrada. Je to hodne o osobnim presvedceni, proste pokud opravdu nechces prejit na UM a delas co můzes abyste nemuseli, tak ten tlak se da zvladnout. Proste abych to shrnula, v čechach musíme byt papežstejsi nez papez, doporuceni WHO jsou tu malo, tady musime plnit na 200procent...proste blbakov

andreasek82
14. zář 2009

ahojky 🙂
tak jsme dnes byly na kyclich a mame to pry super, tak uz chodit nemusime, tak jsem rada.. 🙂
pekne se ochladilo a kdyz jsme jely z bulovky, akorat prselo 😠
spaly jsme se sabinkou odpoledne dve hodinky, byla jsem nejaka unavena asi po tom rannim cestovani..
jinak s tim kojenim.. ja jsem rada, jak sabinka pribira, sice neni extra cvalik, ale staci to, asi je to akorat, tak primerene.. ale zase pokud by se neco stalo a ja nemela mliko nebo proste neco, tak bych se asi zase zuby nehty um nebranila, vzdyt co.. ja pry byla na sunaru od sesti tydnu..
jinak teda jenn, ekzem se mi na rukou zase fest rozjizdi 😠 ☹ tentokrat zespoda na rukou, takze "parada" 😠
uz zas mazu veprovym sadlem, na noc jsem koupila bavlnene rukavice a uklid s varenim omezila na minimum, tak uvidim.. kdyz kojim, tak mi na to nikdo nic neda.. no pokud by to slo do extremu, musela bych s kojenim asi bohuzel prastit.. ☹ ale snad se to tak nerozjede.. co ty a ekzem momentalne? jinak ten odkaz s postylkou mi nesel otevrit..
jdu se najist.. pekny vecer 🙂

jenniffer
14. zář 2009

Andreo, zkus místo odkazu zadat do vyhledávače "postýlka scarlett dreamy". 😉 Ekzém bohužel nic moc. 😠 Vše se vrátilo k stejnému stavu jako před těhu, naštěstí ho mám jen na rukou. Občas nevydržím a máznu kortikoidem - Locoid, prý je hodně stabý. Asi bych měla ekzém o něco lepší než před těhu, ale co máme mimčo, tak si pořád myju ruce a to jaksi ekzému vůbec neprospívá. 😒 Sice mastím o 106, ale stejně se mi pořád potvora dělá. 😠

Mak, tak 800ml fakt závidím. To se mi ještě navážit nepodařilo. My se držíme něco pod těch 700ml. Teda dneska nevím, nevím, zatím je to jen ca. 550ml. Kdybych nevážila, nechala bych Daníka už spát a byla by to hodnota konečná. Takhle bude ještě minimálně jednou probuzen. Při minulé kontrole u dr. přibíral jen 70g týdně, což je málo, měl by prý alespoň 100g. Je možné, že tak málo přibíral právě proto, že jsem ho v noci už nebudila. Teď co vážím, máme tak o dvě kojení navíc. Uvidíme, jestli to bude znát na váze. Zatím to vypadá, že bude. Jen nevím, jestli to přežiju já. 😅 Protože kojení nám přibylo i v noci, takže já jsem totálně nevyspalá a manžel se asi taky brzo odstěhuje z ložnice pryč. Holt se sexem máme definitivní konec. 😀

Jdu mrknout ještě chvilku na televizi, prý je nějaký nový seriál. Dám si nějakou dobrůtku a nejpozději v devět mažu do postele, tam nakrmím Danýska a pak usnu jak špalek. Mějte se. 🙂

kallimer
15. zář 2009

Ahoj holky,

zdravim po delší době. Včera jsem byla na prvním monitoru u svého Dr. (všechno ok, čípek nezkráce a na porod to rozhodně nevypadá). Potvrdil mi, že čekáme holčičku, váží 2,2 kg 🙂. Sebral mi magnézko na to tvrdnutí břicha kvůli porodu a předepsal železo na krvinky (vyšlo mi špatně v krvi). Jinak je všechno tak jak má - tak sem zvědavá jak to tvrdnutí přežiju bez toho magnézka - fakt mě to břicho bolí. No a trošku se mi vrátili nevolnosti, ale to už vydržim 🙂.

Milin: mě břicho tvrdlo cca od 20.týdne a je to čim dál horší a občas mě fakt hodně bolí, takže držim palce ať je ti líp 🙂 co bysme kvůli těm prckům v bříšku nevydrželi 🙂 ikdyž okolo mě sou samý těhulky co nic netrapí, tak si pak připadám divně 🙂

Jenn: držim palce ať Daník přibírá - sem zvědavá na nás 🙂

Andreasku: doufám, že malá bude hodná jako Sabinka, já sem prej byla hroznej řvoun 🙂 no uvidíme 🙂.

mějte se krásně a zase se ozvu

makoush
autor
15. zář 2009

Zdravííím..
tak jsem ted zazila krusne chvilky. Vcera v poledne nam prestal fungovat net, bali jsme se,ze nas odstrihli kvuli precerpanemu limitu prenosu dat (stahujeme ted startrek voyager o 106 😉 ), uf ale nastesti slo o poruchu v cele ulici 😀 takze hura k dalsimu internetovani

jen..no, 70gramů je opravdu malo ☹ ale verim, ze kdyz pridate jeste jedno-dve nocni kojeni,ze se to zlepsi. Kolik celkem kojeni davate? My, abych do ni dostala co nejvic, máme tak 9-10 kojek a prave diky tomu nazeneme nejake ty mililitriky 😉 a tech 800 (coz je super,ale pak ji je opravdu blbe od briska), to neni pravidelne, to tak jednou-max.2x do tydne, jinak se taky drzime okolo tech 700.

andrej...ja to nemyslela tak,ze by se clovek mel zuby nehty branit sunaru. Jde mi jen o to,ze doktori automaticky, kdyz decko hůr pribira, cpou sunar misto toho, aby prave mamce poradili figle jako alternativni prikrmy mm, nocni kojeni apod. Takze pokud matka moc chce kojit, melo by se ji pomoc nez ji strasit UM.

Btw. jeste ke kojení ... narazila jsem tady na jednu diskuzi, kde aktivistky propagují kojit rok. Ze pry se ma kojit, dokud se dite samo neodstavi. Dost tam hucely do jedne mamky, co chce v 10mesicich!! prestat. To my pripada tedy uz ulitnuty. Tak doufam,ze me ta takovou ztrestenku nemate 😉 Me jde jen o nejaky zlaty stred, proste pokud zena chce tak at koji, pokud uz nechce/nemůze, at toho necha... Popravde, my planujeme, ze po půl roce začínáme pomalu končit. Moc si slibuji od tužší, ze ji to tak nebude draždit ten reflux.

Kall..koukam,ze se ti to pekne blizi. 🙂 docela ti zavidim to mini miminko v narucich - to je ten nejkrasnejsi pocit. A rvouna se neboj. Ja pry byla silena buchta a šup, máme řvouna. 😉

jenniffer
15. zář 2009

Kall, železo jsem ke konci těhu brala taky. K tomu tvrdnutí - už to vydrž, ani se nenaděješ a bude z tebe mamina. 😵 Hodný dítko bych ti moc přála, i tak je to v šestinedělí pořádnej zápřah natož pak s ubrečeným mimčem. 😉

Mak, vypije Barunka ca. 700ml a už nic nevyblinká nebo je to jen váha toho co vypije a pak př. 20% vyblinká? Danýsek naštěstí neblinká téměr nikdy. 😉 Kdyby ho ještě tohle trápilo, tak fakt nevím. 😅
Rok jen výlučného kojení mi taky přijde dlouho. Vždycky jsem plánovala stejně jak píšeš ty, že chci kojit půl roku úplně. Kdybychom neměli v rodině ekzémy a alergie, tak bych to neřešila a přešla na UM, ale kojení je prý nejlepší prevence těhle potíží, tak chci mít čisté svědomí, že jsem udělala maximum, co pro to šlo udělat. 😉

Holky, určitě jste zaznamenaly, že jsem tu teď celkem často k dispozici. Důvod je jediný: někdo nám asi poslední týden vyměnil dítko 😀 , protože se naučilo krásně spát několikrát za den. Alespoň stihnu udělat něco v domácnosti nebo venku na zahradě. Zrovna teď už spí skoro 2 hodiny v kuse - prostě zázrak. 😵

makoush
autor
15. zář 2009

jenn..okolo tech 700-800 to je to, co do ni dostanu. To, co z ni zase vyjde opravdu nepocitam. Pokud s ni cca 30min po jidle nemanipulujeme, tak tolik neblinka. Má spíš ted problém se žaludečníma štávama a starym nakvašeným mlíkem, který se ji vrací do pusinky a to z ní pak teče víceméně do dalšího kojení, coz ji pekne stve a asi i boli. Doufam,ze prikrmy se to zlepsi. Kolegova holcicka to mela taky a zkoncila tak,ze ji to uplne sezralo jicen a ted ma trubicku..fuj..
Říkáš, ze máte nový miminko? Hahaha máte stejně jako my blížence a to jsou dvě miminka v jednom 😀 takže si užívej, než zase prijde to druhý opačný.

Co používáte na utírání prdelky? Jednorázový ubrousky? Já doted mela rozstrikaný kousky plíny, ale dře to, takze jsem zkusila ty jednorazovy ubrousky vyprat. A ono to jde! Takhle se dají několikrát protočit, coz mi fakt vyhovuje. Kdyztak to zkuste😉

jenniffer
16. zář 2009

Mak, jaké jednorázové ubrousky používáš? Fakt se dají prát? Nerozcupují se na kousky? Já už na prdelku zkoušela různé značky vlhčených ubrousků a zatím mi nejvíc vyhovovaly Huggies. 😉 U nás máme docela spotřebu, Danýsek kadí často a rád u toho zaneřádí nejen plínku, ale třeba i oblečení 😀, takže spotřebu ubrousků máme slušnou. Když je pokakanej fakt hodně, tak ho otřu namočenou jemnou žínkou. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru