Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

makoush
autor
22. únor 2010

jenn..neni to nemoc??? B. to dneska taky zacala delat 😀 😀 je to fáááákt příšerný zvuk..brrr, snad ji to brzy prejde. Ničení neřeš, proto asi příroda vymyslela mlíčňáky😉))

andreasek82
22. únor 2010

jj holky, nase sabca taky vrze, uz asi 14 dni, hruzaa 😀

jenniffer
23. únor 2010

Holky, tak to jsem ráda, že v tom není ten náš "zubovrzka" sám. 🙂
Jsem si před časem objednala ohrádku, tenhle týden měla dorazit a dneska mi napsali, že nejsou a neví se, kdy budou. 😠 Jsem pěkně naštvaná, už ji nutně potřebujeme. Daník sice může být v postýlce, ale tam nemá tolik prostoru, jako by měl v ohrádce. Jdu se poohlédnout do jiného eshopu. 😉

andreasek82
28. únor 2010

ahoj holky 🙂
jenn, ja si ohradku chvalim, je sikovna, na chvilku tam prcka das a muzes si v klidku dojit treba i na zachod 😀
jak ale sabca zacala stat, tak jsme na chvili ohradku vymenili za cestovni postylku, je mekci, proste kdyz padala, tak aby mela mekci dopad 🙂 uz mame ale ohradku zpatky 🙂
jdem bastit, hezkou nedeli, papa 😉

jenniffer
2. bře 2010

Ohrádku už máme, moc se osvědčila. V ohrádce je nízká matrace, takže dopad při pádu je v pohodě. 😉
Brouček se mi vzbudil, musím mazat. Mějte se.
Napiště mi, jak pečujete dětičkám o zoubky. 🙂
Mně dneska všichni místní dětští zubaři odmítli Danýska registrovat, takže musím hledat dál. 😠

makoush
autor
2. bře 2010

my ohradku nemame a zatim neni potreba, B. je buchticka, jen si lezi a cte😉, na zachod se za mnou doplazi, na balkon chodime spollu (teda ona u me na zadech)..takze vicemene zatim zvladame bez

jenn..zoubky? no, ja ji pri prvnim zubu koupila v DM MaM kartaček a ten ji davam na hrani a ona si v puse jezdi, coz beru jako cisteni. A jednou denne po koupani ji to udelam ja (kartackem bez pasty) a ona si pak zase chvili s tim kartackem hraje. Vic to zatim neresim. Jinak co zkusit maleho prihlasit k tvemu normalnimu zubakovi? Ja byla u zubni minuly tyden a sama mi nabidla,ze mam B. vzit priste s sebou...

jenniffer
4. bře 2010

Mak, já už se svého zubáka ptala a mimča bere. On je to ale od vzezření takový docela příšný pán, tak nevím, jak to bude umět z dětmi. Přeci jenom dětská zubařka už ví, jak se na takovéhle prcky musí. 😉
Taky mu dávám kartáček na hraní, ale on si do něj jen kousá. 😀 Zkouším mu zoubky čistit sama, ale to se nenechá. Asi to bude chtít trpělivost, aby si zvyknul, že mu budu v pusince jezdit kartáčkem. 🙂
Moje kamarádka má holčičku o 2 dny mladší než je Danýsek a taky zatím neleze, nesedí, nestojí. Zato už krásně brebentí mama,tata aj. To ten náš expert ani náhodou. Žvatlá často, ale jsou to víceméně jen samohlásky: ou, ééé, úúúú,ááéé.....a spousta výkřiků radosti: eche, och... Jen zřídka se mu zadaří vyloudit něco jako bú,bú,ke,ge,...😒

andreasek82
5. bře 2010

holky napodobne, sabce taky davam kartacek do rucicky a ona do nej kouse a desne se u toho sklebi, asi ji to lechta 😀 ale cisteni to teda fakt neni, obcas ji zkusim tech 6 zoubku vycistit, ale jak pise mak, moc si to libit nenecha..
zitra a pozitri do skoly a pak uz "jen"priprava na statnice 😀 😅
dobrou 🙂

jenniffer
8. bře 2010

Andreo, určitě státnice v pohodě zvládneš! 😉 🙂 Se mi to kecá, když už to mám za sebou, co? 😀 😀
Moc se mi líbí Sabinčina fotečka se skřipečkama ve vláskách. 😵 Tohle mi bude u Danýska chybět. Úplně se vidím, jak bych nechala holčičce narůst dlouhé vlásky a pak jí česala culíčky aj.. 🙂 No příště si pořídíme určitě holčičku! 😀 Holky vážně musím se přiznat, že s myšlenkou na další mimi koketuji čímdál víc. Teda zatím to rozhodně nepadá v úvahu, ale dřív jsem říkala, že druhé mimi nikdy. Hlavně pod dojmy ze zážitků permanentních nevolností, příšerností ohledně porodu, šestinedělí a celou noc řvoucího mimča. Nějak rychle jsem na to zapomněla. 😀 😀

jenniffer
8. bře 2010

Holky, ještě mě tak napadlo, jak teď venku semtam svítí dost ostré slunce....budete mimču pořizovat brejličky? Neumím si představit, že by je Daník nesundával a nechal si je na očičkách. V létě se chystáme k moři a tak budou nutností. Písněte mi zkušenosti maminek z okolí, jak na to a jaké brýle vybrat. Předem díky. 🙂

andreasek82
10. bře 2010

ahoj holky 🙂
jenn, moc dekujeme za pochvalu fotky 🙂
tak dneska jsem si nechala svazat bakuli, byla to rychlovka - za hodku a zitra odevzdavam, tak jsem rada 🙂
jnak co se tyce brejlicek, to ti moc neporadim, ale asi se musi s detma trenovat, aby si je na ocickach nechavaly a nesundavaly si je, chranit si je musi..
venku je pekna kosa, uz chci jaroo! 😵
papa, mejte se krasne 🙂

jenniffer
10. bře 2010

Andreo, gratuluji k dokončení bakalářky. Já byla děsně šťastná, že už mám diplomku dopsanou, svázanou a můžu ji pustit z hlavy. Obhajoba už je brnkačka. 😉

Holky, co nočník. Už trénujete?

makoush
autor
11. bře 2010

ahojda..
brejlicky budeme porizovat,ale videla bych to tak na leto nebo az bude vetsi teplo. Ted zatim Barouse, kdyz sviti, tak stinime..ale uvazovala jsem nad opalovacim kremem, ze by to nejaky chtelo...

andrej..to koukam,jak sabince rychle narostly vlasky..barous uz jich ma taky vic, ale takovyhle haro ani nahodou😉 doufam,ze po muzi zdedila kudrlinky, lokynkovy holcicky se mi vzdycky libili, och 😎

holky,vy obe jste atopicky, ze? Me se vam vyrojil hnusny svedivy exem (na obliceji a hlavne hoodne na krku), ze jsem to nevydrzela, zasla za kozni a pry je to pekny atopak..chjo ☹ vyfasla jsem nejaky kortak a framikoinovou masticku, protoze se mi do toho asi uz pustily nejaky kvasinky..jsem z toho docela zdrchla, vypadam jak prasivec ☹ cim se mazete? ja doted mela olezly jen jeden prst na ruce a reakce po kosmetice, ale neresila jsem to, ale ted, kdyz je to takhle rozlezly...koukala jsem do diskuze Atopicky exem - babske recepty, kdyztak kouknete, radi tam kam.zik a je to docela prinosny..teda aspon pro me..

jenniffer
12. bře 2010

Mak, já už na ekzém vyzkoušla kde co. A nakonec musím konstatovat, že jediné, co na mě spolehlivě zabírá jsou kortikoidy. ☹

andreasek82
14. bře 2010

mak, mam stejny poznatek jako jenn, toho se tezko zbavuje.. jsou obdobi, kdy je to lepsi a pak zas nastane to horsi, ja ho mam pouze na rukou, ted se zase zacina trochu zhorsovat, vim, ze to nekomu muze pripadat nechutny, ale ja ho mazu veprovym sadlem, ktere mam v pekne krabicce od kremu, takze to ani nejde poznat, ze je to sadlo 😀 normalnim kremem se namazat, to vubec.. drzim palce, at se toho zbavis co nejrychleji, nebo at se ti to podari zmirnit.. ja kdyz je nejhur, maznu se belodermem, ktery mi predepsala kozni, je informovana, ze kojim a rikala, ze v malem mnozstvi je to naprosto v poho..
jinak mak, vis ze mne se ani nezda, ze by sabinka mela nejak moc vlasku? jako urcite ji povyrostly, ale tak nejak trochu mi prijde, hlavne z tmavovlasky mame blondynku 🙂
dneska je hnusne, vcera bylo lip, byli jsme se projit i s bellinkou starou prahou, dneska jedem nakoupit a pak pujdem ven jen tady, v tomhle se mi nikam dal nechce..
jenn, nocnik jeste nemame, ale budem asi uz brzy porizovat.. peknou nedeli holky 🙂

milerrka
14. bře 2010

Andrejko,máš moc krsáné mimčo Sabinku.Pěknej den :D Adrejko :D

jenniffer
14. bře 2010

Holky, tak už jsem Daníka definitivně odstavila. Jednak mlíčka už hodně ubývalo a navíc Daník už ani o kojení nejevil nějak velký zájem. Spíš si hrál a pořád kousal, a to dost bolestivě. Vždycky jsem u kojení trnula hrůzou, kdy mě zase kousne. Z těhle důvodů jsem se pak rozhodla kojení ukončit. 😔 Trošku mě to mrzí, ale na druhou stranu si říkám, že co by jiná mamina dala za to, kdyby mohla kojit alespoň těch 9 měsíců. 😉

Milerrko, máš můj obdiv. Já jsem ráda, že zvládám toho našeho raubíře a mít k němu ještě dvojčata.... 😵

Moje mamka říká, že je Daník pořádně akční. (Pořád někam leze, chvilku neposedí na místě.) Vzpomíná na to, jak když jsem byla malá já, tak jsem si seděla v postýlce a hrála si v klidu s hračkami. 😀

makoush
autor
15. bře 2010

Jenn..však tech 9mesiců je dobré skore😉 Jinak barous je taky pekny certik - joo,to jsou ti bliženci 😀 koukni sem: http://horoskop.php5.cz/index.php?pg=34

jinak nočník máme ten malý čínský nočníček - ale diky bkm barouš každý ráno kaká a čurá do nočníku a přes den,kdyz nejsem lína tak taky..ale vetsinou jsem lina a nestihnu vcas zareagovat. Ale aspon ta ranní náloz jde kam ma, coz mi vyhovuje.

btw. jenn, kdy mate tu operaci s tim danikovym ocickem?

a co kall a milin???? Jak valcite holky???

jenniffer
16. bře 2010

Mak, máme za sebou předoperační vyšetření, zítra vezem výsledky do nemocnice a ve čtvrtek jde na operaci. ☹ Pokud to klapne, jak má, tak nás možná i v pátek pustí domů. 🙂
Jdu si pro potěšení přečíst něco o těch našich blíženečcích. Sice na to moc nevěřím, ale pár věcí, co se píše o Střelcích na mě sedí... 😉
Barunka na tom nočníčku sedí nebo ji nějak držíš? Daník kaká většinou každé ráno, takže by se to možná odchytit dalo. Jen ho asi budu muset k nočníčku přikovat, protože on vážně neposedí chvilku na místě. 😀

makoush
autor
16. bře 2010

Jen..tak at vam ta operace dobre dopadne, budu na vas myslet 😉
jinak ten nocnicek je jakoby takova vyssi miska se sirokym okrajem, je to tenhle: http://mokoshop.cz/index.php/no/cinsky-nocnicek... a kdyz si pak kliknes na hlavni stranu, tam je fotka miminka a tak nejak Baju drzim. Nesedici miminka jsou jakoby schoulena v klubicku, nozicky se jim drzi..no a protoze B. mela ten reflux a klubicko ji nedelalo dobre, tak mi jakoby lezi na stehnech..(blbe se ta poloha popisuje..hehehe) A rano se to fakt da vychytat, i kdyz B. posledni dobou kaka mezi půl treti a půl čtvrtou, coz je hrůůůza..btw. dneska mame vsechny 3kakani v nocniku 😎 takze preju hodne zdaru

andreasek82
16. bře 2010

ahoj holky 🙂
jenn, budu moc drzet palecky, at vse dopadne s ocickem daneckovi dobre a muzete jit brzy domu! 🙂
jinak co se nocniku tyce, budu na nej davat sabcu az bude sedet, coz uz zrejme dlouho trvat nebude..
milerrko dekuji moc 🙂
dnes jsme byly u dr. a mame 74 cm a 8 kilo a vcelicku prevenaru, tak snad nebude zadna reakce..
od dubna zaciname chodit na plavanicko, tomas chtel taky, takze byla podminka vikend a povedlo se, je to vzdycky v nedeli dopoledne v pze na cernem moste lavoda, moc se tesiime 🙂
hezky vecer, ja jdu varit kasicku a jdem spinkat, papaa 🙂

jenniffer
17. bře 2010

Holky, díky za podporu. 🙂 Jste bezva virtuální kamarádky. 😉

Mak, ten odkaz se mi nechce otevřít. 😠

jenniffer
23. bře 2010

Holky, koukám, že už na koníka pěkně kašlete. Škoda. 😒

andreasek82
23. bře 2010

jenn, neboj, nekasleme, ale uz je hezci pocasi, tak jsme vice venku 😉
ale stejnak sem nacihavam 🙂
co danecek a ocicko? napis? sabca se nam nejak rozkecala a zacala sama delat paci paci, tak je to s ni sranda 🙂
jdem na prochajdu i s bellcou, tak zatim 😉

makoush
autor
23. bře 2010

ja jsem sem vcera posilala prispevek a neni tady ☹ fůůůj, nemam rada novyho koně ☹ A ano, jsem hamba, ja jsem ted vic zacala chodit na slepicarnu a na konovi mam ted uz jen vas...

jinak barouš promluvila 😀 její první delší slovo je "ježiši" o víkendu tím bavila většinu kamaradů a včera to bylo její první ranní slovo, když se vzbudila 😀 Jinak jsme ok, zacaly jsme pokracovaci plavco tak do půlky cervna budeme plavat o 106.

Jenn, jak jste dopadli ve spitale?

jenniffer
25. bře 2010

Andreo, teď jsem ti jukla do alba - do fotoblogu 😀. To vážně Sabinka zvládne takhle vykusovat jablko? Nebo jsi ho nejdřív okousala ty a jí dala jen na žužlání? A na té dece na zahradě ti vydrží sedět. To Daník by tam neseděl ani náhodou. Jen bych ho posadila, tak by si to zamířil k nejbližší kytce a tu by začal škubat. 😀 Takže zatím vypuštění na zahradu nehrozí. Snad leda pod mým přísným dohledem. 😉
Jo a paci paci nám teda fakt nehrozí. Už to trénujeme pozvolna asi týden a furt nic. Stejné je to s otázkou: Jak jsi veliký?....

Mak, tý jo, ta Barunka je teda povídalka. 😵 Danýsek se zatím nezmohl ani na mama, tata aj. ☹ Povídá si pro sebe často, ale jsou to většinou jen souhláskové skupiny. Všichni už brebentí o106 a ten náš prcek pořád nic. ☹

Operace očička proběhla v pohodě. Mám horu zážitků, ale nebudu se tu rozepisovat. Bylo by to na román. 😉 😀 Ještě dokapáváme antibiotika, protože mu očičko pořád hnisalo. Teď už je to snad v pořádku. Myslím, že Daník už ani neví, že byl na nějakém zákroku. Dokonce jsme měli obrovské štěstí a zrovna před námi se uvolnil nadstandard (jednolůžák - postýlka pro dítě, pro matku, vlastní koupelna a WC), takže jsem byla po celou dobu s ním.
2 dny poté, co jsme se vrátili domů, jsme já i manžel dostali něco jako střevní chřipku (teploty, zvracení, průjem). Fakt chuťovka. 😠 Podezírám, že jsme si tuhle "krásu" přinesli z nemocnice. 😠 Nevím, jakým zázrakem, ale Danýsek nedostal nic. 😵 Naštestí to za 3 dny ustoupilo a teď už zase plně fungujeme. 🙂

makoush
autor
30. bře 2010

ahodja..
jenn to je fajn, snaad uz ted bude ocicko poslouchat a nebude zlobit..a zazitky sem klidne hod, rada si poctu😉

jinak u nas obr pokrok - behem jednoho tydne Barous zacala klecet, sedet normalne, stát a občas se ve stoje přemísti 3kroky podel nabytku..holt si to mrska vsechno nechala najednou..uz jen by mohla začít víc jíst - ale to bych asi chtela moc😉

jenniffer
30. bře 2010

Ahoj Mak, pošli ode mě Barunce velkou pochovalu. Je to holčina šikulka. 😵 😵
U nás je s jídlem opačný problém. Daník by mohl jíst pořád. Během dne se teda na jídlo sám nehlásí, ale jakmile vidí, že před ním někdo něco jí, tak to chce taky. 😀 Má pár jídel, která miluje a těch by mohl sníst hory. Někdy vůbec nevím, kam to jídlo dává, kolik toho sní. Musím ho většinou krotit. 🙂 Nejvíc miluje banány a pak rýžovo-mrkvovou kaši.
Posled 2 dny došlo k pokroku v řeči. Objevil jazyk a pořád s ním zkouší vyluzovat různé zvuky. Sice to zatím stále není ani trochu podobné mému netrpělivě očekávanému "mama", ale bezvadně umí říkat "jejej". Tak alespoň něco. 😉

andreasek82
2. dub 2010

ahoj holky, dnes odjizdime na velikonoce na moravu 🙂
jenn, s tim jablickem, to vis ze je nakousany ode me a sabce jsem ho jen dala na foceni, taky ho okusovala, ale jen jemne tema svyma sesti malyma zoubkama 😉 😀 ode me to jsou poradny hryzance 😀
jenn, kolikpak danysek vazi? je moc fajn, ze mate po operaci a ze jste byli spolu v nemocnici na nadstandardu, urcite to pro vas bylo tak aspon o neco prijemnejsi..
mak, barunka je sikulka 😉
sabca uz si taky kousek poposla a naucila se kdyz nekdo prijde zvedat rucicku, asi tim jakoby zdravi a kdyz zamlaskam, zacne mlaskat taky a je straaasne zvedava, kdyz neco jim, to hned prileze a zase zveda tu rucicku, at ji dam taky 😀
jsou to milacci co 😵
mejte se krasne, uzijte si velikonoce, my se vracime v utery, tak papa 🙂

jenniffer
8. dub 2010

Včera jsme byli u pediatra. Daník měří 73cm a váží 8.930g. 🙂
Každý den se zlepšuje ve žvatlání. Nově pořád opakuje "baba". 😀 Venku je krásně, jdeme na procházku. 🙂
Andreo, s tou ručičkou to Daník dělá taky. Já si to vysvětluju spíš tím, že chce pochovat. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru