Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

nikieda
29. čer 2009

Ahojky,
Makoush, tak Barunka je takový vztekloun? Třeba potřebuje jen pohyb na vzduchu, vždyť Ty jsi byla dost aktivní celé těhu 😉
Jenn, už se chceš vrátit do práce? Tak to jsi odvážná! Ale chápu, že když je to v rámci rodiny a můžeš si sama určit, kolik hodin denně tam strávíš, tak je to fajn, být v obraze.
Obávám se, že u mě nehrozí ani částečný úvazek...
Andreasku, třeba Sabinka čeká na prázdniny 😀
Dnes jsem strávila v porodnici 90min! Ještěže tam se mnou byl tentokrát manžílek a jeli jsme autem. Doktor mi řekl, že mám "dobrý nález", když jsem se zeptala, co to znamená, tak prý klidně zítra touhle dobou mohu být po porodu 😅 No nevím, to už jsem párkrát slyšela 😉 Sestřičce se nepovedlo napíchnout mi žílu na další jaterky, takže to odnesly obě ruce, pak se mi udělalo blbě, ale šli jsme s Edíkem na balkon, kde jsem si bez studu lehla na dala nohy na sedačku. Pak se té samé sestřičce nedařilo chytit srdíčko na monitor, tak se tam snad 10min nervovala, než mohla monitor spustit.
Nakonec mám přijít opět ve středu, aby ty mé krevní testy zkontroloval "přednosta stanice". Jinak na drbání mi doporučili zyrtek, což se mi nezdá, nebude utlumovat Skřítka?!

andreasek82
29. čer 2009

ahojky nik 🙂
no nejspis fakt ceka na prazdniny a hezci pocasi 🙂
s tim zyrtecem nevim.. jsou to antihistaminika, nemeli by se v tehu, ale v pribalovem letaku bude vic..
ja se priznam, ze se ted posledni dny obcas maznu hydrocortisonem na rukach, ekzem me na nejakych prstech zase zacina zlobit.. ale jsou to male plosky a myslim si, ze to nemuze mimco snad nijak ohrozit.. lepsi nez se udrbat, ze?
jenn diky.. uprimne receno jsem si spis myslela, jak nebudu rodit v 38. tydnu.. a ja budu zacinat 42.! 😀
urcite prvni den sami s danikem zvladnete, drzim palecky 🙂

milin
29. čer 2009

Ahojky holky
tak vidím že jsme se tu dneska sešli skoro všechny 🙂 To je super.
Andry nu já myslím že středa bude jasná,ale co aspoň budete mít krásný datum i když vlastně nevím jestli ihned po příjmu ti vyvolají porod?Nevím ani jak to funguje,ale ty to zvládneš a bude to 😉

Jenn tak to jsi teda odvážná pracovat i s malým Danem.Nu asi máš dobrou práci kde ti tohle dovolí.

Nu asi tu budu z Vás jediná co si doma protrpí celých 9měsíců nudy,ale co už.Když už jsem tak dlouho čekala tak to aspoň bude stát za to.Ale už se těším na plavání a jak budu chodit cvičit.Aspoň trochu budu mezi lidma 🙂

Makoush nevím kam bychom jeli na dovolenou.Ale přála bych si moře.Pomohlo by mi to při alergii a třeba v září už nejsou takový vedra a já si aspoň užiji moře podruhé v životě.Ale nevím jak vše dopadne.To se uvidí až později 😉

Niki tak se teď asi doma balíš viď?Nu já bych Vám to přála aby už jste byli maminy. 🙂

makoush
autor
29. čer 2009

Ahodja..
tak jsem byla rano provetrat krakena, a ona nejdriv rvala (vzteky, chtela ponosit a ne lezet v kocare), pak cucela, pak zase rvala (ale to byl rev curaci), takze jsem v lese pod nalety komaru menila pod moskytierou plinu..uplna operace. S tema rucickama je potiz, porad si s nima drasa oblicej, zas mame po prochazce novej skrabanec. No, oni se totiz miminkům strihat nehty nemaji, pry se maji nechat byt..to nam rikali v porodnici,ze prvnich 6tydnů nestrihat,ze jak jsou mekke,tak se olamou Dneska ma muzsky bojovy ukol sehnat ty balneny rukavicky..aspon na usinaji bych ji je davala,jinak se cela zrasuje.

Jenn..vam potnicky zmizely tak rychle? no, my je mame uz pres tyden a na cele ji z toho vznikla takova olezlina.. zatim to nicim nemazu, tedy jen svym mlikem😉 to nemuze uskodit, hahaha - zabira na ty drapance, na pupinky moc ne, ale holt lepsi nez dratem do oka

milin..a co na to rikaji v praci, ze budes celou dobu doma? ale je fakt, ze lepsi byt doma, nez riskovat

andrej..neboj,trebas dneska to vypukne, maji byt bourky...😉

nikieda
29. čer 2009

Ahojky,
Makoush, koukám, že vy to máte hodně akční, viď? Používáš látkovky, nebo se to v tom fofru ještě nedá? Já tu mám pro jistotu 2 balíky Moltex a kamarádka mi dala načaté Bella Happy pro novorozence, neboť oni už z toho vyrostli..
O tom stříhání nehtíků je to pravda, když jsem ležela v porodnici, také to tam říkali.
Já jsem byla dnes na velkém nákupu, vyprala jsem a před chviličkou jsem vynadala z trouby oříškovou bábovku, dostala jsem od kamarádky nový recept, tak snad bude k jídlu. Ještě chci vysát a umýt dveře, jak začalo svítit sluníčko, vidím, co je potřeba 😀
Milín, jo, jo, tašku už mám skoro sbalenou, mám tam zásoby sušenek i vodu 😉 Dovča u moře je fajn, já miluji kombinaci hory a moře, nějaký den vyjít na túru a pak se svlažit.. Držím palce, aby Ti to vyšlo!!!
Holky, možná je to psychika, ale myslím, že to u mě opravdu nepotrvá dlouho, už týden mi odchází hlenová zátka, ale předchvílí odešel takový kus, že je to nezaměnitelné s čímkovi jiným 😅
Andreasku, právě že se mi nezdá, abych si dala zyrtek, nejsem alergik. Spíše si koupím ten Fenistil gel a pomažu se tím😉 Myslím, že Tvá mastička už Sabince neublíží, přeci jen jsi na konci.

makoush
autor
29. čer 2009

nik..jo jo, latkujeme. Ve špitale jsem jela na papirovkach, pokadila i 15plinek denne, takze to jinak neslo. Doma je v latce, kdyz prebaluju ja. Kdyz prebaluje muzskej, tak v papirovce (nechci ho nutit aby jeste motal novosklad apod. kdyz uz toho tolik dela) a ven zatim taky davam papirovou + pres ni na kycle jeste jednu latkovou a cely to zavazu do zavazovaci disany. A na noc jak kdy, nekdy papirovku nekdy latkovku, podle toho, jak se moc vzteka a mrska a jak mi zrovna tecou/netecou nervi. Jo, akční to u nas teda je..uf..mame doma paviana.
Jinak zyrtek bych taky nejedla a ten fenistil..nevim, nevim, to je ale taky antihistaminikum a kůzi se ti to do obehu taky vstreba.. Tak hlenova zatka? skoda,ze s andrej nemate stejou porodnici, mohly jste tam byt spolu 😉

jenniffer
30. čer 2009

Nik, tak to už to je vážně na spadnutí, když ti odešla zátka. Jsem zvědavá, jestli náhodnou ještě Andreu nepředběhnete. 😀
Zyrtek nevím, ale mě dr. napsala na alergie v těhu Claritine, ten se prý může. Funguje nejen na alerg. rýmu, ale i na svědění kůže. Zyrtek je taky běžný lék na alerg. projevy, mohl by pomoct i na to svědění. Klidně bych zkusila vzít jednu tabletu a uvidíš, jestli to pomůže nebo ne. 😉 Ať už si ho vezměš nebo ne, tak těch pár hodin/dnů do porodu už to vydrž, pak budeš mít klid. 🙂

Mak, k těm nehtíkům. Daník měl dlouhé nehtíky už když se narodil. Když jsem se v porodnici ptala, zda by se neměly ostříhat, bylo mi řečeno, že to nedělají, protože se mimčům pak často dělají "záděry". Takže si je malej v porodnici postupně ulámal. Teď doma už jsem některý dlouhý nehtíky ustříhla, právě proto aby se nemohl škrábat. O šesti týdnech nestříhání mi nikdo nic neřekl. 😅 Jen mě upozornili, že rozhodně stříhat rovně, ne do obloučku.

nikieda
30. čer 2009

Ahojky, hlásím se stále celá, já nevím, co Ti doktoři vidí, když mi říkají, že už už rodím... Včera jsem se dočetla, že zátka může odejít klidně 14dní před porodem, takže to vlastně nic neznamená ☹ Manžílek mi dal Zyrtek, ale ještě ho mám na stolečku, nějak se bojím. Ach jo, vždyť do sebe cpu už to Essenciale, tak by mělo pomoci, ne?!?
Jenn, díky, ještě si vyzjistím o Claritine 😉
Volala jsem na jaterky, zase jsou špatné, zítra jdu do rizikové poradny, trochu se obávám, že mi budou chtít porod vyvolat. Co jsem četla, jsou zvýšené jaterky špatné pro matku i mimčo.
Makoush, to už hezky látkujete. Dáváš na papírovku látkovku kvůli špatným kyčlím, nebo spíše abyste se problémům s kyčlemi vyhnuli?
Zkoušela jsi malou uklidnit zvukem puštěného fénu? Vím, že to zní divně, ale prý je to zvuk, který mimčo slýchává v bříšku. Pak prý ještě pomáhá, svázat mimčo do zavinovačky, aby nemohlo kolem sebe kopat a mlátit, prý mu to navozuje pocit v bříšku, kde mělo málo místa... Ale to je jen teorie....

andreasek82
30. čer 2009

ahoj holky.. 🙂
jsem zpet z monitoru, srdicko krasne, kontrakce zadne..
nechavala jsem si zkontrolovat i vlozku, jestli tam nemam plodovku, nebyla jsem si jista a neni to..
takze nastup zitra..

s tema nehtikama.. na bulovce rikaji nestrihat deset dni.. tak nevim..

nik.. mne zatka uz nejspis skoro odesla, ted odchazi zbytek bych rekla..
podle me, pokud odejde treba v 36. tydnu, tak klido muze byt porod az za tri tydny, ale pokud odejde takhle kolem toho 40., mohlo uz by to porod naznacovat.. i kdyz podivej se na me 😀

jinak jsem si na vecir na doporuceni pa koupila vinko a skorici, udelam si svarak (vinko jen 0,25 l radeji - jeste by mi zachutnalo a meli by zitra v porodce opilou rodicku 😀) a uvarime si nejakou bastu.. mam z toho zitrku docela obavy.. kdyz uz vyvolavaji, tak bych si mooc prala, aby se to cele urychlilo a ja drzela malou co nejdriv v naruci.. ale pokud to bude na dlouho.. ach jo..

hezky den holky 🙂

milin
30. čer 2009

Ahojky holky

Andry budu na tebe zítra myslet 😉 aby jsi to měla rychle za sebou a hlavně aby bylo vše v pořádku.
Jestli chceš napiš někomu svůj kontakt ať pak víme 🙂

Mak to víš v práci nejsou moc nadšení.Ale co se dá dělat.Včera mě přemlouval šéf abych se vrátila a já na něj že pokud budu sedět jen na kase a nehnu ani brvou tak že jo.Ale vím že tam to nejde.Hold má smůlu.Nedá se nic dělat.Chodí se mu tam ptát spousta žen,ale on je vybíravý.Chce buď mladou a bezdětnou,ale to ať se nediví že pak půjde třeba na MD nebo chce už starší která má velký děti.Hold takový mladý maminy u něj bohužel nemají šanci.Je to děsný,ale co se dá dělat.

Holky já nikdy neslyšela o tom že se nemají stříhat nehtíky.Mojí kamarádce se narodilo mimčo v 8měsíci byla strašně malinká a měla strašně dlouhý nehtíky a já jí je musela ostříhat když ji kojila.Strašně se škrábala,byla jako kdyby proletěla růžema.Myslím jen že je to na každým jak uváží za vhodné. 😉

Holky pa jdu na procházku a pak budu sbírat rybíz.

andreasek82
30. čer 2009

milin diky moc.. urcite na nas mysli aspon trosku, budem to potrebovat 😉 🙂
a dej si rybizek, ten ma vitaminu! 🙂

kallimer
30. čer 2009

Andreasku: tak tfuj tfuj - držím ti zejtra moc palce 😉 . Hlavně ať jde všechno jak po másle a malá je brzo venku 😉

andreasek82
30. čer 2009

kall dekuju, snad to tak opravdu bude 😉 🙂

milin
30. čer 2009

Andry není zač hlavně ať to jde jak píše Kall 🙂

nikieda
30. čer 2009

Andreasku, svařák je dobrý nápad 😀 Budu na Tebe zítra myslet!!!
Mně manžílek zakázal zítra rodit, bude zase na služebce 400km od Prahy, takže v případě nutnosti bych to musela zvládnout bez něj.. Dnes jsem byla opět ve škole, ale úplně zbytečně, dotyčný vyučující se stejně jako minulý týden nedostavil, na E-maily nereaguje a telefon na něj nikde není 😠 Tak jsem psala vedoucí katedry, zda by mi mohla dát jeho telefon, neboť je to jediný vyučující, u kterého nemám zápočet, i když seminárku jsem mu poslala v termínu. Ještě mě v srpnu čeká jedna zk a snad je to vše.. Ale po té cestě busem jsem byla tak vyřízená (špatná silnice, dusno, mám jen teplé džíny, atd..), že jsem si skoro na hoďku schrupla 😅

makoush
autor
30. čer 2009

Andrej..držím palce, aby dneska večer se to samo spustilo 🙂 🙂 🙂

add nehtiky..muzskej vcera sehnal kojenecky rukavicky a tak ji je davame - vypada jak tygrik.
Co se tyka uklidnovacich technik, tak zavinovacka nezabira - ona se z ni uplne vyhousenkuje a jak je takova drobna, tak tu zavinku nejde uplne utahnout, to uz je tam jen ta zkrabatela latka..takze to jsem odpiskala. Trochu zabira plinka slozena do trojuhelniku a tim ji pevne utahnout (to ji delaly sestry ve spitale) a co funguje bezpecne, ale je to na bednu, je ji porad nosit v naruci a pohupovat.. Coz ted, kdyz ma necely 3kg jeste jde, ale pak? Takze to eliminujeme jak se da, i kdyz nekdy je to lepsi nez poslouchat ten silenej zajikajici rev. Zkouseli jsme i kolibat kolibku (pres varovani babicek) ale taky nic. Ted, kdyz rve vecer,tak ted jdu s ni jdu do loznice, zatahnu zaluzie a zavesy, dam ji do zavinovaci deky a tu zavazu plinkou, vezmu ji do naruci a zpivam Cerne oci - a to asi tak 30x a jakmile prestane rvat, dam ji na polstar,lehnu si k ni a pritisknu k sobe..to zatim vecer zabira..jen pak usnu taky.. Nik, ten fen zkusim, i kdyz nevim, ja ho skoro nepuzivam takze ho nema odkud znat..

makoush
autor
30. čer 2009

jeste..zatim odolavam dat dudlika.. 😒 pry kazi kojeni a to bych nerada,sotva nam to docela zacalo jit..je fakt,ze nad tim vzdycky uvazuju. Doted byl muzskej hodne proti a dneska to byl on, kdo to navrhnul..takze ted doma resime zasadni tema - dat či nedát... Jenn, videla jsem,ze danecek dudlik ma..jak se ti koji? cuca jak ma?

jenniffer
1. črc 2009

Holky, k těm uklidňujícím technikám. Zavinku používáme, ale je to spíš dobré k tomu, když už mimčo spí, aby ho nebudily pohyby nožiček. (Malej sebou ze spaní občas nevědomky škube a ten pohyb ho vzbudí.) Ten fén zní zajímavě, zkusím, ale jak znám toho našeho křiklouna, tak moc šancí tomu nedávám. 😅 U nás nejspolehlivěji zabírá taky to chození po pokoji a zpívání. (Ale kdo to má vydržet, takhle v našem případě nejméně hodinu v noci chodit. 😠 ) No a samozřejmě zabírá dudlík. Nejdřív jsem se ho snažila nepoužívat, ale pak jsem kapitulovala. 😔 Byly totiž chvíle, kdy se náš křikloun dal ukonejšit jedině u prsu. Jenže to bych ho mohla mít u prsu taky třeba pořád. (Malej začal břečet, tak jsem nakojila, u toho většinou usnul. Ale jakmile jsem ho zvedla na odříhnutí nebo přesunula do postýlky začal řev nanovo a nebyl klid dokud znovu nebyl u prsu. Už ale nepil, jen dudlal. A tak pořád dokola.) Konzultovala jsem to s dětskou sestrou už v porodnici a neviděla v používání dudlíku problém. Prý je lepší dát dudlík, než si nechat zlikvidovat bradavky. 😅 Mak, taky jsem se bála, že to nějak ovlivní kojení, ale žádný vliv naštěstí nepozoruju. 🙂

Ajajaj, náš brouček se vzbudil a ječí. Tak se jdu na něj mrknout. Zatím se mějte.

nikieda
1. črc 2009

Ahojky holky,
k tématu "dudlík" - vždy jsem byla proti, zvlášť u starších dětí je to strašné, ale! Mamka mi vysvětlovala, že dudlík na kojení nevadí, prý jen špatně zvolný může narušovat vývoj zoubků a dásní (mamča nám do výbavy koupila NUK). A pak je mnohem lepší dudlík, než aby si dítě cumlalo palec! Nedávno u nás byli známí s roční holčičkou a ta měla pořád palec v puse, myslím, že to se odnaučuje hůře než dudlík.
Můj bráška byl hodně náročné mimčo, usnul jedině, když si ho mamka položila v posteli na hruď, jinak jen řval a řval, později dokázal usnout sám, ale musel mít jeden dudlík v puse a v každé ruce další, takže min. 3 dudlíky najednou 😉 Myslím, že to na něm nezanechalo trvalé následky 😀
Zvuk fénu není o tom, že by si ho mimčo pamatovalo, ale je to tak, že v bříšku mělo hodně hlučno, pořád se tam něco mlelo a prý zvuk fénu je tomu hukotu v bříšku nejvíce podobný.. Nevím, na kolik je to pravda, ale za zkoušku to stojí, ne? 🙂
Jinak dnes jsem byla na kontrole v rizikové poradně, kvůli těm jaterkám.. Dotor mi řekl, že se nález od pondělka zlepšil, placenta je prý úplně zralá. Dnes mi doporučil sexík (tak jsem manžílkovi napsala, ať se snaží přijet ze služebky co nejdříve 😀 ) a jinak zítra nastupuji do nemocnice 😢 Prý mi bude stačit propíchnout plodovku.. Tak uvidíme. Každopádně se divil, že mě tak dlouho nechávají běhat s cystou, neboť mi může způsobit infekci rodidel.
Holky, zatím mám vše, co jsem v těhu nechtěla - píchali mi kortikoidy, cpu do sebe léky, porod bude nejspíše vyvolávaný,... Ale říkám si, že zítra už možná budeme vědět, zda máme holčičku nebo kluka 😵 Večer si dám procházku v lese a možná po vzoru Andrejky si dám trošičku červeného vína 😉

makoush
autor
1. črc 2009

nik..chudacku. To je blby, jak se to takhle zvrtlo. Neboj, ono to dopadne dobre, nakonci toho vseho budete mit miminko.. 🙂 Pichnuti ty plodovky ti dr. doporucil kvuli tem jaterkam, aby uz male bylo rychle venku a nebo proste jen tak, abys uz porodila, kdyz to vypada,ze je telo pripraveny?

add dudlikove tema..me prave pani dr. v nemocnici premlouvala, at to jeste vydrzime a nedavame ho. Tak ja vam nevim..ona ta pani doktorka je dost velka kapacita na poli kojeni a neonatologicky pece (mela i prednasku na Tydne respektu k porodu) a je fakt, ze s kojenim a tim průjmem nam hoodne pomohla... takze tak, fakt vam nevim, jestli to jeste zkusit vydrzet.. Je to docela narocny..

milin
2. črc 2009

Ahojky holky

Tak Andry má už malou princeznu určo u sebe.Tak přeji mnoho zdravíčka.

Niki a na tebe budu dnes taky myslet jen se neboj vše bude ok a pak už budeš šťastná mamina.Jsem zvědavá co nosíš pod svým srdcem 😉

k dudlíku.Nu já jsem taky ze zásady proti.Ale když už to nejde jinak a dítko stále řve tak to taky není příjemný.A hlavně pokud to dítě tedy chce tak mu to dejme.Bude spokojený a rodiče taky.Maminka se sklidní bude mít lepší mlíčko apod. věci. Holky držím Vám palečky aˇht vše dobře zvládnete.

Kall tak už jsme tu jediné těhulky my 😉 Já jsem teda poslední tak doufám že bude vše ok. 🙂

jenniffer
2. črc 2009

Milin, jasně že bude všechno O.K. 😉 Já když jsem zjistila, že jsem těhu, tak jsem myslela, že se snad června ani nedočkám. Všechno mi to přišlo strašně daleko. No a teď mám už Daníka u sebe a mám pocit, že to všechno hrozně rychle uteklo. Buď ráda, že jsi doma a pěkně si to užívej. Budeš mít alespoň spoustu času na shánění výbavičky. 😉 😵

Nik, dneska ráno jsem vyzkoušela ten fén. Potřebovala jsem si už umýt vlasy a malej začal zrovna brečet, tak jsem místo toho, abych ho pochovala, popadla fén a Daník se skutečně uklidnil. 😉 Bohužel mu to vydrželo jen na dobu fénování vlasů, hned jak jsem fén vypnula, začal řev nanovo. 😀
Ještě k tomu dudlíku. Doma máme taky dudlík od Nuku, ale mám vypozorováno, že mu tolik nechutná jako ten, co má v puse v albu (tuším výrobce Mam). 😀 Jinak jsem se nasmála u historky se třemi dudlíky. 😀 😀

Andreo a Nik, netrpělivě čekám na zprávu ohledně nových miminek. 😵 Doufám, že jste to všechno v pohodě zvládly. 😉

Nevím, jestli jsem to tu už psala, ale Daníka trápí problémy se slznými kanálky. Pořád má zalepený očička. Dostal na to nějaký kapky (Pamycon, Ophtalmoseptonex), ale nezabralo to, takže asi budeme muset vyrazit na oční. 😢

Mak, jak zabavuješ Barunku během dne? Já mám doma pár hraček tzv. od 0 měsíců, ale zatím ho žádná z nich nebaví. Jen se upřeně dívá na různý věci kolem sebe, třeba na vzor mého trička, když kojím nebo na obrázky zvířátek na mantinelu v postýlce. Jsem zvědavá, kdy ho začnou bavit i hračky.
Dáváš malou během dne na bříško? Já to včera testla teprve poprvé. (Dlouho jsme ho tak dávat nesměli kvůli dohojení pupíku.) Byla jsem hodně překvapená, jak se snaží krásně zvedat hlavičku. Je to neuvěřitelné, jak je každý den akčnější a akčnější. 😵

makoush
autor
2. črc 2009

ahojda..

jenn - nase dite je proste tulen. Takze zabavit se da jenom tulenim. To pak na me lezi, kouka, zira na tricko (btw. oni prave ted nejvic vnimaji velky barevny plochy - zkus mu trebas ukazat barevny papiry a uvidis, jak bude cucet) a kdyz ji zpivam tak vykuli oci a posloucha - no a pak bud rve a nebo nekdy i spi. V nedeli jsme nainstalovali kolotoc nad kolibku a obcas se na nej zakouka na cca tak 4minuty a vcera jsem ji zacala podezirat ze zamernyho pruzeni. Ten kolotoc ma silenou melodii, a ona u ni zacala usinat - jenze pri kazdem pokusu o vypnuti toho silenyho kramu zacala jecet jak viktorka, pri opetovnem zapnuti zase stichla - takze jsem mela 2hodinovy vyplach mozku..btw.ted ten kolotoc zase vyrvava..

Avsak mimochodem, neda mi to a musim se pochlubit - pred chvili vysala 100ml a pak se vykadila do cinaku - takze hned dva uspechy v jednom dni, to ji i to rvani odpustim😉

milin - a co ostatni holky z tematu snazilek? ty se snad brzy presunou sem, ne? Nebo to je tak zly a zadna neslavi dve carky?

nik+andrej - doufam, ze miminka polezou rychle a ze brzy date zpravu..

jajinka27
3. črc 2009

Nikieda včera porodila chlapečka Filípka, váha 3250g a 50cm 😵

jenniffer
3. črc 2009

Jajinko, děkujeme za krásnou zprávu. 🙂 Doufám, že všechno proběhlo bez komplikací... 🙂

Nik, moooooc gratuluji k Filípkovi 😵 😵 Podle míry a váhy je to naprosto učebnicový mimčo. 😉 Doufám, že najdeš brzo čas a zastavíš se tu mezi námi osobně. Moc se těším na fotečky a první zážitky s mimčem. 🙂 Jsem ráda, že se vám narodil klučina, alespoň tady Daniel nebude na ty holky sám. 😀

Holky, nemáte už nějaké zprávy o Andreaskovi?

Mak, kolotoč máme taky, ale zatím jsme nezkoušeli. Teda zkoušeli hned po návratu z porodnice, ale to mu byl ukradenej. 😀 O víkendu ho testnem znova. Teda doufám, že 2 hodiny ho to bavit nebude, protože to bych asi z tý stejný melodie zešílela. 😀
Musím říct, že když malej vypil prvních 100ml, tak jsem z toho byla taky rozradostněná. Máte vyhráno, a to je fajn. 😉 Vy praktikujete bezplenkovou metodu? Ještě než jsem byla těhu, tak jsem si tu o tom četla a docela mě to zaujalo, ale nakonec vyhrály papírovky.

Budu se loučit, malý sice sladce spinká vedle mě na terase v kočárku, ale právě se ozvalo dost hlasité prdnutí, takže je jasné, že v plínce bude slušně nadělíno. 😀

milin
3. črc 2009

Ahojky holky

Niki, tak to je nádhera že máš chlapečka 🙂 🙂 mociny gratuluji.Přeji hodně zdravíčka a aby byl klouček hodný.

Jenn o Andry nic nevím.Ale věřím že až bude doma určo podá zprávu sama 😉

Mak téma se ochudilo.Vy jste odešli a pak už přišlo jen velmi málo holek.Snad i se mnou jsme otěhotněli 3.A já zatím jako poslední.Jinak do tématu už moc holek nechodí. 🙂 Takže spíše asi tak.
Co Barunka už je to lepší?A co říkáš třeba na šátkování?Když je malá klidná u tebe tak bych to zkusila?
Nebo jste zvolily variantu dudlíku 🙂 ?

ducky
3. črc 2009

Jennifer:
1. červenec 2009 v 15:10

Holky máme Sabinku,teď mi psala Andrejka
Ahoj!Tak už jsem na světě.Jmenuji se Sabinka Gajdikova.Vážím 3470g a měřím 51cm.Tatínek byl mamince velkou oporou.Byl to boj ale obě jsme v pořádku

😉 😉

makoush
autor
3. črc 2009

jéé koukam, ze zpráva o nik tu už je... 🙂 a já vám chtela taky udelat radost..tak aspon prepisu jeji sms: Ahojky, vcera 2.7. v 7.48 se nam nardil Filip 🙂 Vázi 3250g a meri 50cm🙂

makoush
autor
3. črc 2009

milin..aha, ja myslela, ze se to tam celkem hezky rozjelo. Ale nevadi, uz jsi v druhem levelu😉 zatim dudlik stale lezi zabalenej v supliku a satek jsme dneska konzultovali s ortopedem a pry ok, kdyz to nebude non-stop.

jenn..no, proste jsem to s BMK zkusila, protoze ona je takova citlivka a pri kazdym uprdku jeci jako tur. A obcas se mi podarilo to chytit do plinky v ruce a tak jsem vcera vytahla cinak a proste to zkusila a ono to funguje. Dneska rano jsme chytili ranni kadeni i curani a ted odpoledne zas. Ona totiz jeci i pred tim, nez to udela takze kdyz clovek fakt rychle zareaguje, tak to chytne. Kazdopadne po kojeni kdyz je clovek trpelivy, tak to chytne skoro vzdycky.. Ale jsem z toho docela nadsena 🙂 a s kazdym jejim uspechem jasam jak blazen.. 😀

Jinak u nas to je trochu horsi ☹ dneska jsem v pline krome zelenyho hlenu nasla i krvavy nitky ☹ ☹ tak jsem hned volala pani primarce do brodu a vypada to, ze ma nesnasenlivost na bilkovinu kravskyho mlika. Bohuzel to nejde urcit zadnyma testama, takze mam zkusit vysadit na nejakou dobu mliko a vsechno z mlika a uvidime, jestli se to zlepsi.. chjo, ale podle priznaků popsanych na internetu (dermatitida, průjem, krvavy nitky, neklid) tomu vsechno nasvedčuje.. Takze dnes jsem mela posledni mlecnou ryzi. Je to sileny, do porodu jsem drzela dia dietu a ted zase bezmlecnou.. ☹ ale zas pokud to pomuze, tak to za to stoji...

milin
3. črc 2009

Ducky díky za zprávu o Andry pokud můžeš písni ji že jí moc zdravíme. 😉

Mak jj však je jasný že nebudeš nosit malou pořád v tom šátku. 🙂 Hlavně když to pomůže 😉
Mak asi jsem natvrdlá,ale co to děláš s malou?Vůbec nerozumím.Pochopila jsem že dáváš bavlněný plíny,ale co je BMK a jakýsi cinak tomu teda nerozumím.To je něco co se musí používat při bavlněných plínách.Já je totiz budu používat taky.Asi vypadám za blbce,ale ještě jsem nic nezkoumala co a jak 😉 .

Mak neznamená zelená stolice to že má dítě hlad?Myslím že na jiných diskuzích tomu říkaly hladová stolička.Jestli to tak není tak se omlouvám. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru