Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

makoush
autor
16. zář 2009

ahojda...
tak jsme dnes absolvovaly vysetreni na neurologii..teda,byl to zazitek. Objednane jsme byly na 10.30, ale hned ve dverich me sestra zprazila,ze prece to nejde prijit na radu v dobe,kdy me objednali..takze jsme tam cekaly hodinu ja uz nervozni, protoze mala uz mela jist..nakonec jsem udelala lehkou "scenku na tema kojeni" a tim ukecala jednu pani,aby nas pustila pred sebou, jinak bysme tam cekaly jeste dyl. Nastesti vysetreni ok, male to prislo jako desna legrace a dokonce pry motoricky odpovida 3tydny napred. Ale protoze jsme v evidenci kvůli te apnoe, tak v půl roce se mame jeste prijit ukazat.

jenn..jo jo, jdou prat - prala jsem jak ty obyč z DM, tak od Nivei (ty drahy neparfemovany s bavlnou) Peru je v sitce na jemny pradlo spolecne s plinama - na 70 a vydrzi. Takhle se daji protocit tak 3x, rekla bych, proste do te doby, dokud jima neutru neco opravdu "vyzivneho" to pak letej do kose. Dokonce je i zehlim, aby byly pekne slozeny, skladuju v malem lunchboxu a pred pouzitim namocim ve vode. Takze doporucuju!!! btw. na netu tady: je navod,jak si udelat i vlhcene: http://www.mamaja.cz/clanky/vlhcene-uterky-home... ale jeste jsem to nezkousela.

makoush
autor
16. zář 2009

😀 😀 😀 můj poslední příspevek má číslo 1111 - to jsem vyhrala samy jednicky 😀 😀 😀

andreasek82
16. zář 2009

mak gratuluji 😉 😀
holky vy jste toho teda napsaly! ja vubec nejak nevim, na co reagovat drive!
my ted byly dve hodky venku, je krasne teplo 🙂
mak tak super, ze jste dopadly dobre na vysetreni 😉 hele vzdyt co bys nepoprosila nekoho jineho kvuli koju, vzdyt je to pravda, dite jist musi 🙂
kall super, ze holcicka krasne pribira 😉 uz to mate za par 😵
jenn, tak to verim, ze ses rada, ze danik ted hezky spinka 🙂 tu postylku si dam tedy vyhledat..
mak, jinak ja na prdelku pouzivam vlhceny ubrousky a to ruzne znacky, opruzeny ho nema temer vubec..
ale nerada zas pouzivam vlhceny pokazdy, nekdy jen ubrousek namoceny v ciste vode 😉
aaa.. sabulenka se vzbudila, jdu pro ni na zahradu.. zatiiim
😉

jenniffer
17. zář 2009

Ahojky, máme za sebou poradnu. Danýsek váží 5110g, takže přibral 240g za 14 dní, což doktorovi stačilo a mám prý pokračovat v plném kojení. Uvidí se co dál za 14 dní na příští kontrole. Brouček absolvoval očkování hexou. ☹ Manžel odjel na služebku, vrátí se až pátek v noci. Modlím se, aby Daník neměl nějakou bouřllivou reakci po očkování, snad to proběhne dobře. Zatím spinká v postýlce v obýváku. 😵 Chodím ho kontrolovat, jestli dýchá, snad každých 5 minut. Jsem holt ustrašená matka. 😅 Za 2 hodinky ho vykoupu a půjde spinkat do druhé "noční" postýlky do ložnice. Tam máme monitor, tak budu klidnější... 😉

Andreo, já myslela, že bydlíte v Praze v bytě a ty píšeš o zahradě? Musím říct, že bydlení v domku má velkou výhodu zahrady. Nemusím s broučkem chodit na prochajdy, ale stačí ho dát spinkat na terasu, a já si mohu mezitím alespoň doma něco udělat. 😉

Mak, to vás na té neurologii nevzali dřív?! 😠 Bývalo dobrým zvykem, že mamky s mimčama chodily všude přednostně!

Mám hrozný hlad, jdu vyloupit lednici. 😀

makoush
autor
17. zář 2009

jen..gratulujeme k uzasnemu prirůstku. Tak vidis, jak hezky pribirate 😵 😵 K te neurologii, no, nevzali. Fakt nechapu,proc si tedy hrajou na objednavani na konkretni hodinu, kdyz to je stejne naprd. Jeste, ze jsem obcas dostatecne asertivni-nasertivni 😉

holky, tak se mi udelala zatvrdlina a dokonce i ten bilej spuntik ☹ boli to jako cert, fakt se zacinam bat,aby to nebyl zanet. Chjo,tak hezky nam ted slo kojeni a ted tohle. ☹ ☹

andreasek82
17. zář 2009

jenn tak vidis, krasne pribirate 🙂 a drzim palce, at po te hexa je vse v pohode 😉
jinak bydlime v domku v praze, tomova babicka dole, my nahore vis 😉
mak, ja ti nevim, co bych ti poradila, jukni na net a podle meho by to chtelo hodne kojit a odsavat, proste to zkusit rozehnat, kdyby te to bolelo, vezmi si asi paralen.. co to nejak poradne nahrat sprchou a rozmasirovat?
jdu dodelat vecu, sabca je pod hrazdickou, ale ta zvirata ji zacinaji rozcilovat 😀
jinak o vikendu uz jdu prvne do skoly 😒

jenniffer
18. zář 2009

Mak, co ta zatvrdlina? Zkoušela jsi tvaroh? Doufám, že budeš brzo zase fit. 🙂

Andreo, jé tak to máte fajn - domeček a ještě babičku hlídačku... 😵
Uff, tedy do školy by se mi nechtělo. Jsem ráda, že zvládnu Daníka. 😉

K té hexe. Včera pohodička, Daník krásně usnul. Dneska už to bylo horší. Hodně mu oteklo očičko, kde má problémy s tím slzným kanálkem a teče mu z něj hnis. Brouček je celý den protivnej a navíc se mu rozjela vyrážka po celém bříšku. ☹ Takže v pondělí nás opět čeká obíhání doktorů. Chůdák malej. Snad není týden, kdy bysme u nějakého nebyli. Andreo, važ si toho, že Sabinka je zdravá a takovéhle problémy nemusíte řešit. 😵 To jen já a Mak máme pořád něco. ☹

andreasek82
19. zář 2009

mak, pisni, co to prso, jestli uz je to ok!
jenn, tak danik uz ma hexu za sebou.. kocicak malickej.. 🙂 at ma brzy to ocicko a ekzem v poradku! sabinku budou dobat asi 15/10, co prijedem z moravy, jedem na tyden za tomovyma rodicema a babickou, budem vyuzivat hlidani a obcas si zajdem nekam sami 🙂
jinak co se tyce sabinky, musim to zatukat, ale nic nas zatim opravdu netrapi, tak snad to tak zustane i nadale.. ceho se ale desim uz ted jsou nausnicky.. rozhodla jsem se, ze je necham nastrelit namisto propichnout, procitala jsem ruzne diskuse a velka vetsina maminek by volila prave nastreleni.. sice bude mit sabinka chvilinku ty nastrelene a za zlate, co mame koupene, se vymeni pozdeji, ale stoji to za to si myslim, nez ji trapit tim pichanim chuderku.. mak psala, ze to necha na barunce az povyroste.. to je taky volba, proc ne, ja zas chci velkou krasavici 😀
no tak holky si predstavte, ze ja uz se nevracim do pelisku, ale za chvili padim do te skoly.. 😅 tak sladke sneni, ja to dozenu vecer, i kdyz zitra jdu taky, ale mame jen do 11:15 🙂 pak asi vyrazim na nakupy do palladia trosku, vyuziju zmrazenych zasob mlicka a tomase, ze hlida.. papaaa a krasny vikend vsem 😵

makoush
autor
19. zář 2009

ahojda..
tak u me se to uz trochu zlepsilo. Uf, neni to uplne ok, porad tam ty cerveny fleky mam, ale uz aspon nemam bouli a ani tu glaktokelu(takovy bily spuntik) - tu jsem nakonec nechutne chirurgicky odstranila a mlika z toho pak teklo..no fuj. Tvarohuju a potiram to hermankem, teplotu nenam - nastesti, tak snad to uz bude lepsi. Zrejme se mi prsa nastydla - jak bylo chladno, vesela jsem venku pliny jen v tricku bez podprdy..

jenn..chudak malej. snad to brzo prejde. Je to trapeni s tema nasima mrnouskama, ale porad si rikam, ze kdyz si to vybereme na zacatku, tak trebas v puberte to bude pohodicka 😉 Nas ceka hexa ted ve ctvrtek a dost se toho bojim, co mala na to.

andrej..sabinka bude pekna princeznicka s tak krasnyma naucnickama

utikam kojit, aby mi ty moje prsiky neprasknuly. Dneska je krasne, jsme pozvani na pousteni draků, tak malou uvedeme do spolecnosti.zatim paaa

jenniffer
21. zář 2009

Mak, to je dobře, že se ti to zlepšilo. 🙂

Před chvílí jsme se vrátili od očního. Daník má opět zánět. Týden bude kapat kapky a když to nezabere, tak ho čeká průplach. Prý je to odbyté za 5 minut se vším všudy, ale hodně bolestivé. ☹ To nás ale čekají věci.
Aby těch doktorů nebylo málo, tak já jdu zítra k zubaři. Jsem zvědavá, jaké škody na zubech napáchalo těhotenství. 😀 U nás se říká, že miminko stojí maminku 1 zub, snad to nebude platit i pro mě. 😅
Venku je krásně, jdeme s Danýskem na zahradu. 🙂

andreasek82
22. zář 2009

jenn, tak at to danika prejde co nejdriv a na zadny pruplach nemusi! ☹
taky budu muset k zubakovi.. jeste nemam zadny kaz, tak jsem zvedava, jestli se to tehotenstvim a ted diky kojeni nezmenilo.. no kdyz tak se svet nezbori no 😅
mak, super, ze je to lepsi.. pises o chirurgickym zakroku, ze ty ses minula povolanim 😀 😉
skolu jsme vsichni zvladli.. mam na mysli sebe, toma a sabinku.. mala bastila z lahvicky, pokazde vypila 125ku.. pak jsem prisla, dala prso a bastila taky krasne, takze flaska zadne nasledky nezanechala.. tak jsem moc rada.. v nedeli jsem si po skole jeste sjela nakoupit neco na sebe, ale extra uspesna jsem nebyla, tak ted v nedeli po skole pojedu jeste nejspis.. jdu do sprchy, pak nakojim a pujdem na prochajdu 🙂
hezky den! 😉

makoush
autor
22. zář 2009

jenn..chudak malej. Držíme palce aby to už přešlo!!

K zubaři jdu příští čtvrtek 🙂 🙂 - koukam, postihla nas tu zubařská epidemie

jinak dneska v jednu ráno jsem si našla na zádech klíště 😠 . Mužskej mi ho při vytahovaní urval a kusadla mi tam zůstala. Po ranním kojení jsem šupajdila na chirurgickou ambulanci a nechala si to tam vyštourat, au au. Doufam,ze z toho nic nebude. Marně ted hledam, jestli borelioza jde do kojení nebo ne... 😒 (naštěstí jsem očkovaná proti encefalitide..)

andreasek82
22. zář 2009

mak, tak to je sila s tim klistakem! moc ti preju, at ses v poho a kliste te nenakazilo..
ale proti encefalitide ses ockovana, tak to je super, pristi rok se taky chcem nechat..
nasla jsem tohle:

36. Kojení při podezření na boreliózu u matky

Dotaz: Hezký den, můžete mi poradit, zda je při kojení riziko přenosu boreliózy z matky na dítě? Pokud ano, za jak dlouho po přisátí klíštěte může být MM infekční?
Děkuji za odpoveď,
Jana

Odpověď: Dobrý den, dle chytré knihy nebyl přenos mateřským mlékem prokázán - takže bych kojila. Pokud je u matky podezření na akutní fázi onemocnění, tak by měla být vyšetřena i krev dítěte, aby mohlo být i dítě zaléčeno ATB.

tak drzim palce 😉

jenniffer
22. zář 2009

Holky, jsem zpátky od zubáka. Jeden kaz tam našel, takže v mém případě pověra nelhala. Danýse hlídala mamka, byl celkem v pohodě, chvilku si hráli, pak spustil řev a nakonec se nechal uspat. 😵

Mak, teda klíšťák. 😠 Sleduj, jestli se ti neudělá červený flek okolo, to by bylo špatné znamení. Věřím, že tě klíšťák 😠 ničím nenakazil. Náš pediatr při příchodu z porodnice říkal, ať dávám na klíšťáky bacha, že už jednou tahali klíště 2m miminku. ☹

Andreo, jukla jsem ti do albíčka. Sabinka nádherně pase koníky. 😵 😵

Mimochodem, už máte vyběhaný rodičák? Já mám před sebou žádost a přemlouvám se k vyplnění, nějak se mi do toho nechce. 😒 Navíc jsem někde zaslechla, že se navrhuje nebo už schválilo nějaké snížení částek. Musím se po tom popídit, jak to vlastně je. Jestli k tomu vážně došlo a jestli se to bude vztahovat jen na nové žádosti nebo na všechny maminy? Pokud k tomu ještě nedošlo, tak abych třeba neprošvihla pozdním zažádáním nějakou tu kačku navíc. 😉 Jestli máte bližší info na určitě písněte.

andreasek82
22. zář 2009

ahojky jenn, no tak jeden kazik, to je v poho 😉
diky za pochvalu, sabinka pase rada 😀
jinak ty papiry vyplnene taky jeste nemam.. musim na to vletet co nejdriv.. mam pocit, ze asi schvali ten janotuv balicek uspor, tedy nam korunky skrouhnou.. no jo - krize.. sabca usnula, tak jdu neco udelat.. hezky vecer 😉

makoush
autor
23. zář 2009

ahojda..
tak ja už ty papíry mám podané od minulého týdne. Sociálka v HK me príjemne prekvapila, poslali mi dopis s potvrzením a s pripomínkou, do kdy mi mateřská jeste bude vyplácená a dokonce me i poprosili abych si zazadala o rodicak - hahaha tak jsem jim vyhovela. No,mam to na 3roky. Dva roky by byl masakr, tady je problem ziskat skolku a i bylo by to docela stresujici.

jinak rejpanec po klištakovi pekne boli, ale jsem rada,ze jsem na tu chiru sla. Aspon to vsechno poradne vybrali. Snad z toho nic nebude - tuk tuk tuk. To mam za to,ze jsem jela v lese s kocarem po nevyslapany ceste☹

jenniffer
23. zář 2009

Právě jsem se vrátila ze zahrady a Danýsek ještě dospává v kočárku. Dneska je venku nádherně, možná poslední krásný letošní slunečný den. 😵 Takovéhle počasí mě docela nabíjí energií a působí dobrou náladu. Seděla jsem na terase, koukala po okolí a na ten náš poklad v kočárku. Při tom jsem si uvědomila, jak jsem vlastně šťastná ženská. 🙂 Nechci to zakřiknout, ale dosud se mi povedlo všechno, co jsem si v duchu představovala a moc přála. Mám vysněný dům se zahradou, bezva manžela, synka a všichni v rodině jsou relativně zdraví. Co si můžu víc přát?! 😵 A to, že jsem často strašně unavená, že mám pocit smutku z toho, že nemůžu chodit do práce apod., jsou vážně kraviny. 😉

Jsem si tu vylila srdíčko a teď zase k pořádné práci. 😀 Už dlouho se chystáme vytvořit Danýskovi album. Fotek máme spoustu, ale jenom v PC, takže jdu udělat výběr těch nejlepších a ty necháme vytisknout. Album už mám. Koupili jsme ten typ, co se fotky lepí na prádné stránky. Nechtěla jsem takové, kam se zastrkávájí fotky do igelitových okýnek, protože mám v plánu udělat k fotkám veselé popisky a třeba sem tam nalepit i nějaký ten dětský obrázek aj. Nejsem zrovna moc kreativní, tak kdybyste měly typ na stránky, kde se dá "vyloupit" nějaká inspirace, tak dejte vědět. 😉 Brouček se právě vzbudil, začíná si broukat, takže z výběru fotek nebude zase nic. 😀 😀 To si tedy moc nepospal - pouze nějakých 20 minut. 🙂

andreasek82
24. zář 2009

jenn, to vis, ze ses stastna zenska, taky se takhle nekdy zamyslim a rikam si, ze co mi vlastne chybi.. nic.. 😉 😀
nekdy clovek resi blbosti.. hlavne pak v porovnani s tim, kdyz vidim nekdy ty silene zpravy ohledne tyrani deti apod. 😠
jinak co se tyce albumu, tak ti asi moc neporadim, ted jsou "in" ty fotoknihy a my napriklad davame fotky do knizky, co jsme koupili sabince, je to jakoby od narozeni do trech let mam pocit, je tam i kapsicka na prvni vlasky a tak, moc hezke.. jinak mame taky slozky pouze v pc a nechali jsme vytisknout v globusu tak zhruba stovku fotek a zalozili je do alba k tomovym rodicum, byl to od nas darek.. pro sebe zadne jeste nemame, ale taky bychom mohli neco zaridit.. vidis to..
vcera jsme objednali tu cestovni postylku.. nakonec tuhle.. http://www.chytramama.com/zbozi/3423/Cestovni-p...
je tu nejak zatazeno, jdu hodit sprsku a padime ven, snad nezacne prset..
mak, doufam, ze te ten rejpanec uz tolik neboli.. taky si myslim, zes udelala jo dobre, zes na tu chirurgii sla 😉
nik, co vy s filipkem? 😉 jak se mate?
a co kall a milin? ozvete se nam taky 😉 kall, ty uz to mas za par, vid 🙂
tak hezky den holky 😉

makoush
autor
24. zář 2009

ahojda..
tak jsme dnes byli u detsky a mame 5270 a 61cm,coz je za mesic prirustek 900gramů 😵 😵 takze tech 9kojení za den je uspesnych. Uf uf, za chvili budu uplne vykojena. Dneska jsme ji taky nechali pichnout hexu. Chudak, nejdriv vrestela,ale za chvili byla ok - zrejme uz je na nepohodli zvykla. Ted mi spi jak opicka na brise (takhle u me spavala jako miminecko,pak uz nechtela..), uplne ji to zmohlo brouska malyho. Tak doufam,ze to bude jen jediny priznak ockovani a ze se teplote apod. vyhneme. Snad jo. Pneumokoka jsme dneska nenechali. Uvidime, jak zvladne tuhle prvni davku a kdyz ok, tak ji ho pichneme priste a nebo az od půl roka. Protoze chci s malou chodit od ledna/unora plavat, tak je asi dobry aby ho mela naockovanej, kdyz bude v kolektivu.

add album - hahaha to je fakt sranda,jak resime stejne veci. My se rozhodli objednat album Henzo Promo 100str.(http://www.koeximpo.cz/scripts/zbozi.php?KID=33) je teda pekelne drahy, ale takovy bytelny. Maji ho kamaradi, takze je proverene😉 Původne jsem uvazovala nad nejakyma levnyma s laminatovymi deskami, ale muzskej nakonec rozhodl, ze koupime 3kusy tohohle fajnovyhov (tim usetrime na postovnym a budeme mit zasobu). Preci jen, album ma pak na cely zivot,ze? Planumeje tam jak fotky, tak i nejake psani a versovanky. Muzskej ma takove spisovaci strevo, takze uz ted mame pro Barusku spoustu "tatovych basnicek"

jenniffer
25. zář 2009

Andreo, ta postýlka vypadá moc fajn. Vzali jste tu modrou nebo jste jste koupili Sabince růžovou?

Mak, panečku Barunka příbírá nádherně. 😵 My jdeme k dr. ve středu, budu jako vždy napnutá, kolik váha ukáže. 😉 Teď už mi venku 1,5h spí. Umyla jsem mezitím pár oken a ještě mě jich mraky čeká. 😝 Je pěkně, tak jdu zase na to. Ty básničky jsou super nápad. Vlastní asi nevymyslíme 😒 , ale nějaké pěkné se určitě najdou v knížkách nebo na netu. 😵

kallimer
25. zář 2009

Ahoj holky,

tak malá má 2760g a to nám zbejvaj ještě 4 Ttejdny do konce 🙂. Tak sem zvědavá kolik bude mít porodní váhu 🙂. Na porod to vůbec nevypadá 🙂. Jinak kdy jste začali chodit do porodnice? Můj Dr. si mě chce nechat do 38tt (dělá mi monitory i test na streptokoka), ale zase na kurzech řikali, že od 36 tt bysme měli chodit do porodnice? a teď babo raď?? 🙂.
Jinak kromě toho, že do 3 do rána čumákuju a nemůžu spát a hrozně mě bolí v kříži je mi fajn 🙂. tech pár týdnů už vydržim, ale upřímně doufám, že to přijde dřív 🙂.

Pozdravujte mimísky a krásný víkend 🙂.

Kall

jenniffer
28. zář 2009

Kall, jestli dr. váhu mimča dobře odhadl (mě říkali, že může být rozdíl +- 0,5 kila 😅), budete mít přímo učebnicové mimi - něco přes tři kilečka. 😵 Jak je to se začátkem chození do porodnice nevím, já chodila celé těhu na kontroly tam, kde jsem i rodila.
Ten poslední měsíc už vážně nestojí za nic. Blbě se spí a člověk je pěkně neohrabanej díky bříšku.... ale jak píšeš, těch pár týdnů už se to vydrží. 😉 Já už se taky hrozně těšila až to budu mít za sebou a malý bude konečně venku na světě. Dneska si někdy říkám, hlavně když má protivnou brečící náladu, že bych ho do bříška vrátila. 😀 Těš se na miminko a hodně odpočívej. 🙂

jenniffer
29. zář 2009

Ahoj holky, koukám tady to nějak usnulo. Kde jste kdo? 😕
Mám zase jednu novinku. Vypadá to, že Daníkovi se začaly klubat zoubky. 😵 Už delší dobu slušně slintal, pak si začal pořád strkat prstíky a pěstičku do pusinky a teď už je jasně vidět, jak se mu dole v dásničce něco pomalu klube. 🙂 Daník je bohužel taky o dost protivnější. 😒 Jestli bude takhle "miloučký" celou dobu, co mu zoubky porostou, tak se máme s manželem na co těšit. 😀

makoush
autor
30. zář 2009

jenn...jeee tak to je super zprava. A jestli jsi ten zoubek objevila ty, tak mas od muze narok na novy saty!!! 😵 😵 to je takova povera.

vcera jsem vam byla ve meste shanet cepicku. Docela umeni nejakou sehnat. Do ted jsem male nic nekupovala, takze me dost zarazily ceny. V tescu i CA chteji za obycejnou cepicku pres dve stovky a v jednom normalnim mimi obchode dokonce 350, coz me uplne vydesilo. Takovy priserny ceny. Nakonec ve me zvitezil sporivy makoush a koupila jsem ji cepicku za 60kč u tamanů😉 stejne jak ji rychle roste hlava,bude ji mit maximalne mesic. Jsem zvedava, jak budu nakupovat dalsi oblecky, kdyz je to tak drahy. Kupuje nektera z vas oblecky na netu? vyjdou levnejc?

andreasek82
30. zář 2009

ahoj holky 🙂
my meli super prodlouzeny vikend, bylo nadherne, udelali jsme spoustu fotek, koupili jsme si novy fotak - zrcadlovku, tak se s ni ucime 🙂
dnes jsem byla na koznim s ekzemem na rukou a mam predepsany kortikoid, ale dr. me ujistovala, ze pokud se jedna jen o ruce, coz je mala plocha, kortikoidy jsou neskodne a do mlika se pry nedostane pomalu nic.. nase nadledvinky pry produkuji xkrat vice kortikoidu, takze se pry toho bat nemam.. no tak doufejme..

jinak mak, ja dostavam hodne obleceni od mamky, nakupuje v detskem bazarku, kde maji same znackove vecicky.. next, marks and spencer, disney apod.. a ja nakupuju v cherokee kdyz uz a taky jsem dostala hodne veci od sestrenky.. jinak vim, ze jsou vecicky pomerne drahe.. zkus taky nejaky bazarek 😉
jenn, gratuluji k zoubecku 🙂 jinak postylku jsme vzali v barve pistacie..

kall, preji ti, aby sis zbyvajici tydny tehu jeste uzila, mimiska uz budes drzet v naruci co nevidet 😵

holky dobrou noc, jdem bastit zapecenou cuketu 😝

kallimer
2. říj 2009

Ahoj holky,

tak sem dneska byla na kontrole - malá má 3 kila a jestli budu rodit v termínu mám si přičíst 1 - 1,5 kg - tak sem zvědává jestli porodim 4,5kilovýho cvalíka 🙂. Snad to přijde dřív a dneska malá zlobila na monitoru - křivka skákala nahoru, dolu jak blázen. Jinak sem úplně zavřená, ani sebemenší náznak, ale dle Dr. se to může za týden změnit, tak snad jo.

jenn: jůůůůů - první zoubky 🙂 co Daník - jak to zvládá? žádný teploty nebo tak?

andreasku: tak snad mastička zabere - ten ekzém je fakt na prd

mějte se krásně a já se zase ozvu 🙂 (snad ještě ve stavu 2v1 🙂).

jenniffer
3. říj 2009

Mak, ceny nových dětských věciček (nejen čepiček) jsou fakt obrovský, navíc z toho ti prcci třeba i za měsíc vyrostou. Já nakupuji věci různě, v C&A aj. a místních neznačkových obchodech. Manžel není zrovna přítelem bazarových věcí, takže rozhodl, že se Daníkovi budou kupovat věci nové. 😅 Já tvrdím, že se to nevyplatí a v bazaru bych klidně nakupovala, ale respektuji jeho názor. 😉

Andreo, jaký kortikoid ti napsala? Já mám doma Locoid, prý je taky hodně slabý. 😉

Kall, tý jo, porod už máš vážně za dvěřmi. 😵 Je mi jasné, že už se nemůžeš dočkat, až to budeš mít za sebou. Vyber si nějaký hezký datum a přesvěč miminko, aby se zrovna v ten den vyklubalo na svět. 😀 Už chystáte postýlku? Já jsem se nemohla dočkat a nejraději bych ji měla povlečenou 2 měsíce dopředu, ale nakonec ji chystal manžel až když jsem byla v porodnici. 😀 Rodila jsem císařem a strávila jsem tam celkem 11 dní, takže času na to měl dost. 😀
Každopádně, kdyby ses už do porodu neozvala (a já doufám, že se ozveš), tak ti přeju rychlý porod bez nejmenších komplikací. 😵 Je to krásný pocit držet svoje miminečko poprvé v náručí. 😵

andreasek82
4. říj 2009

dobre ranko holky 🙂
jenn, mam napsany beloderm, dvakrat jsem na noc mazla a je to lepsi 🙂
jinak my nakupujem vecicky treba v tom tescu nove, protoze je to relativne levne, ale treba next apod. nove, to by bylo penez, tak to klido z bazarku, vetsinou je to jako nove, ta mimca to vubec nevynosi..
kall, taky drzim palecky, at vse probehne bez komplikaci a at jste obe s malou v poradku!
my za chvili odjizdime na tyden do jeseniku a na moravu, mame tam od toma pribuzenstvo, tak se tesim, hlavne at je cesta v pohode, je to pet hodin 😒 budou muset byt zastavky na kojo a tak 🙂
tak hezky den a tyden, mozna ze obcas juknu a pisnu, net tam bude, ale spis budem asi po vyletech a tak..
mejte se, papa.. 😉

jenniffer
4. říj 2009

Andreo, hezky si to u příbuzných užijte. My máme část rodiny ca. 2 hodiny autem od nás a zatím jsme si teda netroufli tam vyrazit. Daník totiž poslední dobou strašně nerad jezdí v autosedačce. Je hodně pohyblivé mimčo a nesnáší, když ho sešněrujeme pásy a má omezený pohyb, takže nám většinou celou cestu pláče. 😒 Nepomáhá nic, ani oblíbené hračky. Jen párkrát se stalo, že se podařilo trefit do doby, kdy byl ospalý a usnul. 😵 Brzo nás čeká asi hodinová cesta na dětskou chirurgii do Hořic kvůli té hydrokéle. Vůbec nevím, jak to zvládneme. Byla bych nerada, kdyby celou cestu proplakal. Jsme pak s manželem nervózní a je to znát i na pozornosti v řízení. ☹ Ale u vás to bude asi jiný případ, když se statečně vydáváte na tak dalekou cestu. 😉 😵

makoush
autor
7. říj 2009

ahojda...dlouho jsem se neozvala, nejak nestiham. Sousedi nad nama rekonstruuji jadro, takze docela rachot a prach, takze ted jezdim po navstevach, abysme nemusely byt doma. Chudak mala za zvuku sbijecky opravdu neusne..doufam,ze bouraci prace budou mit do konce tydne hotovy..
Jinak jsem se pustila do hackovani cepicky..uf uf uf, nejak mi to nejde...ale snad to pokorim..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru