Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

jenniffer
28. kvě 2009

Andreo, já zatím nerodím, ale jak jsou na tom Vov a Mak to je ve hvězdách. 😉 Už vííš, co je to ta imkompletní blokáda.....?
Holky, já jsem objednaná na monitor zítra dopolodne, tak jsem zvědavá, jak to proběhne. Dneska jsem byla v poradně. Dr. už mě už podruhé nevyšetřovala čípek, jen změřila břicho a zkontrolovala polohu mimča. Taky vám už nekoukají na čípek? Mimčo je pořád KP, takže za týden jdu na konzultaci rovnou k primáři. Tuším, že mi bude nabízet možnost císaře a já se tomu nebudu bránit. 😅
Uvažovala jsem, že bych přeci jen možná měla provést nějakou připravu k porodu - kdyby náhodou nakonec došlo na ten přirozený. Do epi-no balónku investovat nebudu, ale chci zkusit masáž hráze. Jen se mi nechce kupovat ten speciální olej (navíc v našem městě ho ani nikde neseženu 😠) Nemáte tušení, čím by šel nahradit? Vy co ho máte, není podobný jako ten na strie?
Včera jsme se s manželem shodli, že na jednu stranu už bychom byli hrozně rádi, kdyby bylo mimi už s námi, ale na druhou stranu je nám spolu ve dvou taky moc dobře. 🙂 Celé těhu nějak hrozně rychle uteklo a je to docela zvláštní pocit, když jsme si představili, kolik změn nás za pár dní čeká. 🙂 Všichni mě varují, ať se připravím, že šestinedělí je vážně záhul, ale když se "přežije", tak je to prý pak už jen nádhera. 😵 No uvidíme, jak rychle se nám podaří se s mimískem zžít. 🙂 Zatím se mějte, zítra se zase ozvu.

vov
28. kvě 2009

Ahojky, já jsem také celá 😀
Makoush nejspíše také, nic nepsala, zatím.
A novinky? Ležám, jím, poslouchám rádio, už mám přečtené Koktejly i Lidé a země, tak mě včera kamarádka přinesla Reflexy a tlustou knížku Třináct měsíců. Mám pocit, že zanedlouho proležím matraci.... A ještě držím Bobříka mlčení, manžílek má party z práce, takže dříve jak o půlnoci ho nečekám. Buďte rády, že jste v pořádku a můžete si poslední dny těhu užívat.
Jenn, jen si ty krásné chvíle ve 2 vychutnej 😵 Jak se říká, nic nebude jako dříve, asi to bude těžší, ale zase to bude něco nového 😉
S masáží hráze bohužel neporadím, ale zkus se zeptat u svého doktora nebo sestřičky.
Holky, já jsem teď trochu zmatená, neboť váha mi od příchodu z nemocnice ukazuje pořád méně, mám 1-1,5kg dole. Není to divné? V těhu se má tloustnout, ne? A to se fakt až násilím cpu, aby se Skřítek pěkně obalil tukem.

andreasek82
28. kvě 2009

pekny vecir 🙂
jenn.. tak ta inkompletni blokada praveho ramenka tawarova, jinak normalni krivka je prosim muj nalez, pry je to vrozene.. sice nijak vazne rikal doktor, ale je zajimave, ze doted jsem o nicem takovem nemela ani paru.. 😅 a to pokud bych si nezavolala, tak bych vlastne ani nic nevedela.. no hlavne ze to neni u mimiska.. 🙂
jenn neni neco o tom oleji na masaz hraze psano v tech poznamkach? vim, ze je olej na masaz hraze saloos, stoji neco pres stovku, koupis ho v dm nebo lekarne..
ja se moc tesim na mimiska, ale take mam zaroven trosku pocity jako ty, ze to proste bude zmena a clovek nevi presne, co od toho ocekavat.. snad ale budeme zdravi, rychle se szijem a vse pujde jak po masle.. 😀
vov jen pekne odpocivej a cti 🙂 s tou vahou si nedelej starosti, to je tim, jak jsi byla v nemocnici a proste si nebastila tak jako doma, vsak ono to zase brzy dozenes 😉 ja mam tedy v poslednich dnech apetit poradny, asi jeste par kilo priberu..
makoush ozvi se ju 🙂
jinak holky, uz mam zabalenou tasku do porodky, takze muzem vyrazit.. 😀
dobrou noc.. 😵

jenniffer
29. kvě 2009

Vov: ber to ležení z té pozitivní stránky, až bude mimi na světě, tak už toho moc nenaodpočíváš. 😉 Je mi jasné, že být pořád v posteli musí být pořádná otrava. 😠 Já takhle strávila 2 měsíce na začátku těhu, jenže to bylo zcela něco jiného, bylo mi pořád blbě a byla jsem ráda, že můžu ležet. Teď ti to ležení vážně nezávidím. Takhle na hodinku si pohovět je fajn, ale celý den? 😒Ovšem co bychom pro mimi neudělali, že? 🙂 Musí se u tebe v bříšku ještě chvilku dopékat, tak vydrž. 😉 Váhu vůbec neřeš. Jestli jíš dost, tak se zase brzo vyhoupne nahoru a ještě si budeš říkat, že už bys přibírat nemusela. 😉
Holky, já za poslední týden nabrala 2 kg a radost z toho teda fakt nemám. 😠 Takže celkový přírůstek +18 kg. Fuj! Hrůza! 😠 No ale nemám se co divit, když se pořád jen něčím láduju a hlavně mi chutná sladké. 😅 Ty poslední kila teda přičítám nahromaděné vodě, protože poslední dobou mi začaly docela otékat nohy. ☹

Andreo, jé, tak už zabaleno? 😵 Bereš s sebou i mýdlo? Jakou značku? Já mýdlo nepoužívám díky ekzému téměř vůbec (strašně vysušuje) a zatím jsem ho nebalila ani do porodky. Nedá se to něčím nahradit?

Mám za sebou monitor, vše O.K., streptokok negativní, takže dnes samé dobré zprávy. 😵

andreasek82
29. kvě 2009

ahojky tehulky 🙂
jenn, ja sprchac pouzivam taky minimalne kvuli ekzemu 😉 musim to zaklepat, ale mam ted ruce temer ciste! 😵 vyresila jsem to tak, ze jsem si do tasky zabalila sebamed myci emulze pro mimca a budu to mit asi pro sebe, mimco pak na doma a jeste si mozna zabalim tea tree oil intimni myci gel od dr. müllera.. jinak mam nakoupenou dubovou kuru a repik na obklady potom po siti hraze.. a dnes jsme v globusu koupili nafukovaci kruh 😀
no a predstavte si holky, ze mam uz 4. cipky na mykozu od sveho dr., pritom na bulovce mi rekli: streptokok negativni, plisne a kvasinky take negativni ster.. takze na co je vlastne beru?? 😅
vov jak je? dnes bylo tak osklive, ze pokud bych nemela nic na vyrizovani, taky bych byla cely den s chuti v posteli.. ale musela jsem do skoly pro zapocet a zitra mam v pul 12. zkousku, tak drz palec 🙂
dobrou noc! 🙂

nikieda
30. kvě 2009

Od Makoush: Zdravím koníkařky a hlásím, že ve čtvrtek 28.5. v 16h se nám narodila Barbora, 3002g, úplně přirozeně. Pokud nezežloutne, v po písnu. Pa Makous

andreasek82
30. kvě 2009

juuu nikiedo dekujeme moc za zpravu!!! 🙂
to je skvele! ze moc gratulujeme a tesime se na fotecky male barborky! 😉
posilame moc pozdravu! 😵

nikieda
30. kvě 2009

To je super zprávička 😵 😀 😵
Jinak Nikieda=VOV 😉 Měla jsem tenhle nick na Modré střeše, ale admin mi napsala, že mohu mít dle pravidel jen jeden, tak jsem si nechala NikiEda...
Andreasku, to je husté s těmi čípky, myslíš, že Ti je doktor cpal, aniž bys je až tak potřebovala? 😠 Bereš je ještě? Další možnost je ta, že Ti zabraly a proto máš dobré výsledky 😉
Držím Ti palce na zkoušky a nepokrytě závidím, že stihneš dodělat semestr!!! Vím, že to je opruz, jezdit v tomhle stavu do školy, ale budeš to mít za sebou 😵 Já pak budu běhat do školy s křičícím mimčem 😉
Jenn, máš pravdu, když je člověku zle, tak je vděčný, že může ležet, ale tohle je na bednu... Na jednu stranu si přeji vydržet alespoň do 36tt, ale někdy jsem ošklivá a říkám si, že bych klidně brala, aby se Skřítek narodil...
18kg je v pohodě!!!!V pondělí u mě byla kamarádka, která přibrala 17kg v těhu (porodila v 38tt) a po 3 měsících po porodu má ještě o 4kg méně, než měla před otěhotněním!
Já už mám do porodky také částečně sbaleno, vzala jsem si sprcháč Welleda, ale nevím, zda ho budu používat, aby Skřítkovi ta vůně nevadila.
Jinak manžílek mi sehnal síťované kalhotky po porodu, ale nákup kojící podprsenky po něm ani nechci, budu to muset v porodce zvládnout se sportovní. A pak uvidím, zda budu moci kojit..
Holky, od včerejška máme kočárek 😵 Přes inzerát X-Lander X3 oranžový, měla jsem domluvený ještě X-Lander XA, ale manžílek se jel včera podívat na ten X3 a hned ho koupil. Lenost, že by měl jezdit ještě jinam, zvítězila.. Ale jsem spokojená, zdá se, že to bude super kočárek do terénu. Jen se nám nevejde do kufru auta, tedy vejde, ale musí se sklopit zadní sedačka 😅 Ale já se svého Políčka vzdát nechci!
Jenn, super, že je monitor v pořádku!!
Holky, která z vás bude po Makoush další mamina? 😉 Já jsem teď 34+3, takže ještě chviličku to musím zvládnout 2v1 😉
V pondělí jedu na kontrolu do porodky, normálně se budete smát, ale my ještě nemáme ta jména!!! Manžílek si chce prosadit Edíka a Moniku a já tvrdohlavě odolávám. Na jméno Dan už kývl, tak se nedám 😀 Já mu dala tooolik variant, tak se nenechám přesvědčit jeho jen 2 jmény 😀
Normálně se na všem shodneme hned na začátku, ale jména jsou pro nás bojovka 😉

milin
30. kvě 2009

Ahoj holky
Makoush gratuluji k holčičce 🙂

jajinka27
30. kvě 2009

niki....ty jsi vov??? no to je maaaaaaaazeeeeeeec 🙂)) zrovna mi o tobě říkala Ducky že ti písala aby tě podpořila 🙂)) ty joo já jsem normálka mimo, já nevěděla že jsi těhu 😅

jenniffer
31. kvě 2009

Makoush: jupííííííí, máme první mimi v tématu....mooooooooooc gratuluji. 😵 😵 Už se těším na fotečku holčičky a na všechny zážitky z porodnice. 🙂

Andrea: s tou tvojí mykózou je to vážně záhada. 😅 Doufám, že zkouška dopadla dobře. 🙂

Nikieda: x-landry vídám na ulici hodně (taky jsme o něm chvíli uvažovali) a oranžová barvička bude fajn pro holčičku i pro kluka. (Teda tajně doufám, že se mnou vyrovnáš poměr holčiček (Mak,Andrea) a kluků na 2:2 😀 )
Se jménem nemáte "starosti" jen u vás. Zrovna v poslední poradně jsem se bavila s jednou těhulí a ta se taky nemohla dohodnout s přítelem na jménu pro holčičku. Myslím, že říkala, že by chtěla Emmu, ale přítel to nechce, tak se prostě zatím nedohodli. A to byla v 38tt. 🙂

Milin: jak pokračuje snažilkování? Moc bych ti přála, aby jste to dotáhli do vítězného konce a na testu jsi konečně našla //. 😉

nikieda
31. kvě 2009

Jenn 😀 Uvidíme, kdo se nám pod Skřítkem skrývá. My nejsme jediní, kdo nemá jméno? Včera večer manžílek vypsal několik jmen, což mě mile překvapil, takže nejčerstvější varianta je: Lada a Filip. Co myslíte? Znáte hodně Filípků?
Snad se nám zítra ozve Makoush s Barunkou 😵

nikieda
1. čer 2009

Ahoj holky, jak je při pondělku?
Jsme už komplet (vlastně rozšířená) sestava s Makoush a Barborkou?
Holky, musím se s vámi podělit o pro mě radostnou zprávičku. Dnes jsem byla na kontrole v porodnici a narazila jsem tam na skvělou paní doktorku, která mi vysvětlila, co jsem potřebovala, působila hrozně klidně a mile, no, vycházela jsem od ní s úsměvem tipu měsíček nad hnojem 😀
Řekla mi, že jsem otevřená, ale ne úplně, prý se nemám stresovat, ale dodržovat klidový režim a bude vše OK. Pak mi udělala UTZ, ptala se, jestli víme či chceme znát pohlaví, tak jsem odolala a řekla, že ne 🙂 Změřila našeho Skřítka a ujistila mě, že podle tabulek vypadají rozměry naprosto v normálu, ještě o nějaký den starší a váží asi 2500g-2600g. Další kontrola až za 14dní 😵 Holky, já jsem taaaaak šťastná!! Naposledy mi doktor řekl, že Skřítek je asi o 2týdny menší, tak jsem měla strach, že neroste, když ani nepřibývám.
Ale vše vypadá v pořádku 😵
Já se narodila mamče ve 42tt a vážila jsem 2850g, tak věřím, že když to Skřítek v bříšku ještě vydrží, dostane se na takovou váhu také a nebude muset na dopékání do inkubátoru 😉

andreasek82
1. čer 2009

ahojky 🙂
vov, tak to ti moc gratuluji! 🙂 ja vim, jak je clovek hned o stopro klidnejsi, kdyz je po prohlidce vsechno v poradku, uplne te chapu.. taky jsem pak obcas jako mesicek na hnoji 😀
ja se mamce narodila v 38. tydnu s vahou 3, 60 kg a bracha taky v 38. s vahou 3, 40 kg..
no vzhledem k tomu, ze podle CRL (utz) uz jsem v 38. tydnu.. kdo vi.. 😀
ale myslim, ze budem mit mimco mensi.. no vsak uvidime..
uz se tesim na fotecku barborky od makoushe.. 🙂
jenn, jj, zkouska dopadla dobre, uz jen jedna a dve prace musim odevzdat a bude po dalsim semestru..
s tou mykazou jsem klidnejsi, kdyz jsem videla cerne na bilem, ze ty stery jsou negativni, fakt nechapu, co ten muj gyndar lecil, je fakt, ze mohl neco videt, ale kdyz mi neodebral jedinou kultivaci?? 😅
holky opatrujte se, preji hezky den, tady ted sviti slunicko, hned je to veselejsi.. tak papaa.. 😉

jenniffer
1. čer 2009

Nik, no vidíš. 😵 😵 Třeba budeš nakonec ještě přenášet. 😀 K těm jménům - obě jsou moc pěkná. Filip se teď dává docela často, Lada je víc neobvyklá. 😉 Zkusím někde najít statistiky jmen a hodím ti sem odkaz.

Andreo, vyřiď Sabince ať nepospíchá. Teď jsem na řadě já a náš klučík. 😀 😀 Jak ti je ten poslední měsíc? Já už jsem posledních 14 dní pořádně unavená, stačí když vyjdu u nás v domečku schody do prvního patra a funím jak blázen. Holt už je to bříško pořádně těžké a docela se těším, až to bude všechno za mnou a budeme mít toho našeho broučka konečně doma. 😵 S manželem mu domlouváme, aby měl tak 3,20-3,40 kg. A hlavně né přes 4 kg. 😀

Mak, doufám, že si na nás uděláš chvilku a pošleš nám sem alespoň odkaz s fotečkou holčičky. 😵

Já jsem se dneska oficiálně rozloučila v práci. (Zatím jsem tam pořád tak na půl dne chodila.) Koupila jsem chlebíčky a zákusky a oznámila, že už na těch pár dní před porodem zůstanu doma. Mám tu ještě několik věcí, které chci stihnout před narozením mimíse. Včera se manžel pustil do mytí oken, tak chci dokončit úklid. 😉 Navíc nemám ještě moc nastudovanou péči o mimčo, tak si chci znova pročíst knížku a všechno pro mimi dochystat. Ale nejvíc ze všeho mám v plánu odpočívat! Prostě si udělat takovou dovolenou, než mě mimčo zapřáhne. 🙂

jenniffer
1. čer 2009

Nik, tady je ten slibovaný odkaz na jména: http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/nejcastejs...

milin
1. čer 2009

Ahoj holky
nevím jak to napsat tak to napíšu na plnou hubu JSEM TĚHULE. Jsem dnes byla ve FN a mám to potvrzený z krve.

A nemůžu tomu uvěřit a je mi občas hoooooodně špatně 😀 😀

jenniffer
1. čer 2009

Milin, tak to je zpráva dne!! 😵 😵 Moc ti to přeju. Hlavně ať všechno probíhá tak, jak má a v únoru si pochováš svoje miminko. 🙂 Vzpomínám si, že když jsem já našla na testu //, tak jsem se pořád usmívala jako blázen. 😀 Jak jsi to oznámila budoucímu taťuldovi?

andreasek82
1. čer 2009

mak: mate nadhernou panenku barunku!!! 🙂 😵
je kouzelna, ted jsem prave rozklikla vase album, ta spolecna fotka je uzasna! moc gratulujem! ja uz chci taky! 😀

milin: super zprava! moc blahopreju a ted se poradne opatruj, v tom prvnim trimestru jde o vse!

jenn: neboj se vlka nic, my vas se sabcou nejspis nepredbehnem, ted jste na rade vy s daneckem! 😉
no jakoby zacina mi byt tak vselijak.. unava me zacala taky docela zmahat a mam problemy se vstavanim z postele kvuli zadum, kdyz luxuju a pak se snazim narovnat, to ani nemluvim.. taky bych chtela mit mimco do tech 3,5 kg.. no vsak uvidime, jake nas ceka prekvapko..

jdu neco ukuchtit.. tak papaaa holky.. 😵

milin
1. čer 2009

Holky moc děkuji,ale mám ještě strach.Srdíčko ještě nemáme.A i tak budu stále strach.

Makoush malá je nádherná 😉

andreasek82
1. čer 2009

milin jj, je to presne jak pises.. pak uz mas strach porad, od jedne kontroly ke druhe..

makoush
autor
2. čer 2009

ahodja holky..tak jsme zpatky. Stihla jsem jen nasypat fotky do alba..vic asi v nasledujicich dnech nedam. Mala nam porad rve. Vcera pred propustenim ji pekne zmordovali (sono ledvin, utz kycli, zkouska sluchu, odber z paty, ockovani tubery - no a cela se z toho rozhodila, protoze ji porad nekdo budil a svlikal). Po ceste domu byla celkem ok, ale asi reakce na to ockovani, nebo ja nevim co..proste zacala pekne rvat a rve dokud ji neukojim.. Ja vim, nemelo by se to, ale ja nejak nevim, co jineho, kdyz nic nezabira. Takze tak..ale jinak je to nadherny pocit byt mamka, ale i dost sklicujici, kdyz ten prcik place a place, tak z toho mam chut plakat taky..ale to snad brzo prejde a nejak ustali. Takze se mejte moc fajn, ja se zase ozvu a poreferuju. Mam predsevzeti nejak sepsat to nase rozeni, tak se teste na roman.

MILIN: moooooooc gratuluju. Tak to je super!!!! Moc ti to preju.

milin
2. čer 2009

Ahoj holky
Makoush ještě jednou gratuluji.A neboj malá si zvykne za chvíli na režim a bude vše v pořádku,Podle mě ro byla reakce na očkování a jestli ten poslední den byl opravdu tak hektický jak píšeš tak se ani nedivím že bylůa nevrlá.Přeji Vám hodně zdravíčka a štěstíčka a jen to nej 😉

Andry jj máš pravdu teď už se budu bát pořád 😉

Holky v kterým týdnu jste měli nějaký příznaky?Já chodím furt čůrat,ale to jsem chodila i tak a chodím jednou v noci a to už pravidelně.A taky mě bolí celý spodek,ale to jen občas.Ale nezvracím zatím 😀 Tak snad nebudu jak moje mamka, která zvracela celých 9 měsíců.

nikieda
2. čer 2009

Milín, to je úžasné, gratuluji!!!!!!!!!!!!!! 😵 Hlavně držím palce, ať je vše v pohodě, po těch peripetiích si zasloužíš krásné těhu 😵

Makoush, máte náááááádhernou Barunku. Je takové nepomačkaná s obličejíčkem panenky. To je kruté, že vám ji v nemocnici tak rozhodili a poslali domů. ☹ Makoush, asi je to těžké, ale ty nesmíš plakat, prý to jde do mléka (to mi říkala nedávno kamarádka) a mimčo je o to více neklidné. Víš, ty první dny kašli na to, co se smí a nesmí, dělej prostě to, co malou uklidní, rozhodně jí tím nerozmazlíš, neboj. Těším se na sepsané zážitky!

Andreasku, takže se chystáš? 😉 Máš připraven nafukovací kruh na sezení po porodu?

Jenn, díky moc za odkaz, to jsme také procházeli, ale mám pocit, že ty statistiky jsou trochu zcestné.. Já osobně znám jen jednoho dospělého Filipa (pěkný kluk, hezky fotí a skvěle hraje na kytaru 😀 ) a 1spolužačka má Filípka, jinak nikoho s tím jménem neznám. Proto se raději ptám, kolik malých Filípků znáte vy, je to směrodatnější než statistiky 😉
Takže rozlučka v práci a konečně MD? Děláš dobře, musíš teď načerpat sílu na porod a šestinedělí!

jenniffer
2. čer 2009

Mak, to je bezva, žes našla chvilku se mezi námi zastavit. 🙂 Bude to chvilku trvat než se s malou sladíte, ale pak to bude už jen nádhera a spousta radosti nad každým Barunčiným pokrokem. 😵 Barunka je vážně krásné mimi. Už se těším na další fotečky. 😵

Holky, včera jsem pročetla stránky o kojení: www.kojeni.net. Je tam spousta rad a dokonce i videa. Přišlo mi to jako hrozná věda, aby člověk správně přikládal, aby nedostal zánět, aby se vůbec rozkojil.... 😅 No jsem na sebe zvědavá. 😅 Ale zvládly to jiné, tak proč né já, že? 😀

Nik, já měla spolužáka Filipa na SŠ, a dvě známé tak pojmenovaly svoje synky. V našich regionálních novinách vychází jména narozených miminek a většinou se tam tak minimálně jednou za měsíc nějaký Filípek objeví. Holt je to vážně moc pěkné jméno. 😉

Milin, já pocítila první příznaky někdy kolem 6tt, začalo mi být na zvracení a to se pak ca. v 8tt rozjelo na plno. 😠 Ohledně chození na záchod asi neproběhla žádná změna nebo to nebylo nic tak výrazného, abych si to zapamatovala. 😉

andreasek82
2. čer 2009

ahoj holky 🙂
milin, ja ze zacatku curat vubec nijak casto nechodila, to az od toho nejakeho 7. mesice tak..
a ted uz citim tedy poradny tlak na mocak..
lepsi uz to asi do konce nebude.. jinak ja za cele tehu ani jednou nezvracela, ale prvni tri mesice jsem mela nechutenstvi, ze jsem ctyri kila zhubla.. maso jsem nemohla ani citit.. a dost se mi nalila hned ze zacatku prsa a jak jsem je jeste z kraje nemazala, tak mi popraskala.. ted mi prijde, ze jsou trochu zvetsena, ale mensi, nez na zacatku tehu a uz tam proste jsou strije + i par z puberty jeste.. :-/ jinak ja testovala hned v den, kdy jsem mela ms dostat a uz tam byla slaboulinka druha, tomovi jsem to oznamila az za tri dny.. chtela jsem vydrzet do jeho narozenin, ale copak to slo?

mak barunka je opravdu princeznicka a neboj se, plakat prestane, nejak se szijete, uvidis.. 🙂 tech vysetreni v nemocnici je pro ta miminka fakt hodne, rikala nam to PA, proste se za ty tri dny musi vse vysetrit, takze je to pro tak mala telicka urcite zaprah.. s tim nic ale nenadelame.. tesim se, az napises, jak vse probihalo.. 😉
ono nas vsechny ceka asi krusne obdobi, nebudem poradne vedet co a jak, chlapi v praci, no bude to blazinec, ale zvladneme to!

vov no u nas, pokud to bude chlapecek a nevyjde to, co nam rikali doktori, ze budem mit holcicku, tak tomas chce taky strasne moc filipka 😀 tak to bychom asi meli obe 🙂 ja bych tedy preferovala simona, jenze to se tomovi nelibi, tak jsme se jeste bavili o ondrejovi nebo adamovi.. no vsak uvidime.. kdyz ja pocitam s tou holcickou.. moje mamka se zblaznila a vetsinu oblecku mame ruzovych 😀 jinak kruh mam koupeny z globusu takovy velky tak akorat a s peknymi letnimi motivy, uz je zabaleny v tasce.. 🙂

jenn ty webovky znam, zrovna vcera jsem cucela, jak spravne kojit a koupit, mam ho v oblibenych polozkach 🙂 je moc fajn.. 😉

jinak jsem holky pekne podrazdena posledni dny, vytoci me kazdy drobek na zemi nebo odhozene tomove obleceni a proste jsem podle meho dost na zabiti.. ale jde to ze me samo, to sestinedeli asi bude boj.. 😖

tak hezky den, ja pred chvilkou vyprale barevne pidivecicky a uz schnou, pak budu zehlit.. papaa.. jdu neco vymyslet k obedu 🙂

kallimer
2. čer 2009

Ahoj holky,

teda to je novinek !!!!!!!!

makoush: Barunka je opravdu nádherná !! 🙂 . Přeju Ti ať hezky pápá, spinká a skoro vůbec nebrečí 😉 .

No a Milin !!!!! Mám obrovskou radost !!! Konečně se štěstíčko usmálo i na tebe - vždy už bylo na čase 😉 . Sem moc ráda a moc moc gratuluju !!! Mě začalo bejt špatně cca od 7 týdne a břicho mě bolelo pořád a občas píchalo - teď už je to mnohem lepší.

No a ostatní těhulky tfuj tfuj - držim Vám moc palce ať miminka chtějí bezproblémů na svět a všechno je v pořádku 🙂.

Já pořád čekám, kdy začne prcek kopat, ale pořád si nejsem jistá - tak snad brzo (už se na to moc těšim).

mějte se krásně 😎

makoush
autor
2. čer 2009

ahojda devcata..tak dite nam konecne spi - dokonce se i sluni na slunicku (konecne sviti, uf) tak snad nam brzo odzloutne. Dnes u nas byla detska doktorka a poradila nekolik typů jak na to rvani apod.

vov - uz jsem zkusila 3x čč - sice to moc vzhledne nevypada, ale je to dobry. Narozdil od papirovky je videt, jestli curala nebo ne. Kdyz ma papirovku, tak ji pak oba zkoumame jak trhlousi..fakt to neni moc poznat.

andrej - mas uklizeci naladu? vadi ti neporadek..holka holka, kdyz je zena pred porodem takto neklidna, tak se dite pomalu zacina hlasit na svet, rika se tomu "chystani hnizda" 😉

milin - to je fakt moc super, ze se zadarilo. Jinak na zachod jsem taky chodila celkem casto, jen jsem do toho jeste zvracela a dost mi vadily pachy a smrady..

kalim - noo, vsak to uz za chvili zacne, kdyz jsi v 19ctem..jee to se mas. Schvalne rekni muzskymu aby si pak poslechnul bricho. Pry to je slyset

jinak kojeni..no, me to teda taky prislo a porad jako veda prijde. Nejak nam ty pozice nesly, tak ted kojime jakoby na "prasatko" - detska dr. rikala, ze to nikdy nevidela, takovouhle pozici. Planuju, ze az se trochu sladime a naucime, tak se pokusim kojit tak, aby to slo delat i na verejnosti 😉 coz nas soucasny styl fakt neumoznuje..

jenniffer
2. čer 2009

Mak: na prasátko? 😀 To by mě zajímalo, jak to v reálu vypadá. Jsem zvědavá, jak to jednou budu praktikovat já. 🙂 Uf, zase nová informace - ono na papírovce není vidět, jestli je načůráno? Já budu asi ze začátku kontrolovat plínky snad každých 15 minut, než zjistím, kdy to naše brouče vlastně čůralo. 😅 Až bude chvilka popiš nám porod, jak dlouho to trvalo, jak moc bolelo, nástřih, šití a tak. 😉

Andreo, uklízecí náladu mám taky. Jak píše Mak chystám hnízdo. 😉 Jen to nějak nejde dohromady s tou mojí věčnou únavou a neohrabaností kvůli bříšku.

Kal, kopanečky budou co nevidět. Já si nebyla dlouho jistá, jestli už je to ono nebo ne. Trvalo snad 14 dní než bylo na 100% jasné, že to "škubání" v bříšku dělá mimi. 😵

andreasek82
3. čer 2009

jenn: taky jsem se smala tomu jak mak popisovala polohu pri kojeni na prasatko 😀 😀 no kazda asi budem mit svuj styl 🙂
no ja uz taky funim, kdyz uklizim a hlavne se rozciluju kvuli kazdy blbosti..
kallimer, presne jak pise jenn, taky jsem si ze zacatku nebyla jista, jestli uz to jsou pohyby a nakonec se ukazalo, ze uz to je ono.. 😉
je tu dnes krasne, ale slunicko klame, vitr je pekne ledovy..
hezky den tehulinky a maminko! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru