Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

jenniffer
3. čer 2009

Dneska jen rychle nakukuju, co je nového. U nás je tedy pěkně hnusné počasí, zima, zataženo a vítr. 😠 Před měsícem jsem si koupila novou těhu sukni v domnění, že se bude hodit - měla jsem ji na sobě asi dvakrát. Prostě dobrá investice. 😀 Zítra odpoledne jdu do poradny, jsem celá nedočkavá, co se dozvím. Předpokládám, že se vrátím s termínem na císaře. 😒
Včera jsem ještě trochu probírala výbavičku a zjistila, že by se mi asi přeci jen hodilo koupit přebalovací komodu. Původně jsme ji nechtěli kupovat, plánovala jsem přebalovat na podložce na jídelním stole, ale zůstaly nám nějaké penízky navíc, tak nakonec koupíme i tu komodu. Přebalování bude o moc pohodlnější a všechny věci pro mimi budou pěkně pohromadě. 🙂
Mám od včerejška rozuklízený byt, tak to jdu dokončit. Mějte se. 🙂

nikieda
3. čer 2009

Ahojky,
Jenn, koukám, že už to máš "za pár" 😉 Dej vědět, co Ti zítra v poradně řeknou, ju? My koupili komodu na dětské věci v Ikea a na ní dám přebalovací podložku, ale spíše budu přebalovat na posteli, kterou v pracovně máme... Holky, budete mít mimčo v ložnici? Uvažuji, žé ho necháme v postýlce v pracovně a budeme spát s otevřenými dveřmi.
Andreasku, radím Ti, nerozčiluj se, jinak mimčo bude chtít ven, ani nestihneš uklidit 😉 Vím, o čem mluvím 😀 Tom určitě spoustu věcí zvládne a nebo bude mít alespoň šanci se to naučit.
Makoush, jak jste zvládly dnešek? Jsi dobrá, že už jsi dala látkovky!!!! 😵 Musím si vyzkoušet, jak je to s balením, ještě nemám ty sklady nastudované. Počítám na začátek s Moltex..
Předchvílí odjela mamča, takže jsem dnes nemusela držet bobříka mlčení. Přivezla nám hotové jídlo, mrkvový salát s ananasem, jahůdky ze zahrádky, třešně od tety a další dobrůdky. Taky vyprala, co jí přišlo pod ruku, vysála a vytřela. Je zlatá. Ale řeknu vám, je to pěkně blbý pocit, když mamča maká a já ležím 😔
Jelikož jsem jim před 6ti lety koupila štěňátko německého ovčáka, musí jezdit domů. aby ho ráno a večer vyvenčila.
Kall, já cítila první bublinku v bříšku v 19tt, takže vydrž, bude to brzy 🙂
Milin, jak Ti je?

jenniffer
3. čer 2009

Ahoj Nik, u nás je to s mimísem trochu složitější. Musíme mít všechno dvakrát. Máme patrový domek, obývák a kuchyň je dole a ložnice nahoře. Takže máme připravené dvě postýlky a dvě přebalovací místa, abych nemusela pořád běhat do schodů.
Chápu to dobře, že spíte v ložnici a další postel (př. pro návštěvy) máte i v pracovně? Na tom spaní mimča v pracovně s otevřenými dveřmi vidím snad jen nevýhodu v tom, že budeš muset ujít delší trasu, až se mimi v noci vzbudí a nebo jestli máš v plánu v noci kojit v posteli a přitom pospávat, tak když máš postýlku hned u své postele, mimi jen přendáš a nemusíš vstávat. 😉 Nejlíp ti ale poradí Mak nebo holky, co už mají mimča. Já jsem zatím jen teoretik. 😀
Máš super mamču, když ti takhle pomůže. 😵 Chápu, že máš z toho blbý pocit, ale ber to tak, že až jednou bude třeba potřebovat ona, tak jí přece taky pomůžeš. 😉

Andreo, já na sobě poslední dobou taky pozoruji větší podrážděnost a náladovost než před tím. ☹ Jsem zvědavá, co bude po porodu. Snad se to už moc nezhorší. 😅 Sousedku postihla laktační psychóza, léčila se dlouho v nemocnici a o mimi se staral manžel a babička. Teď už je to v pořádku, ale tenkrát to byl docela masakr. Tak doufám, že tohle se mi vyhne. 🙂

milin
4. čer 2009

Ahoj holky
Kall moc děkuji za gratulaci.A já tobě gratuluji k holčičce. 😉
Dneska jsem jaksi unavená,špatně mi moc nebývá jen spíš z hladu.Ale to mi třeba ani nekručí v břiše ale já se prostě musím najíst.Jinak mám pořád hlad a to je to nejhorší co mě trápí pač nechci v těhu moc přibrat.Jinak mě včera začali bolet prsa.To jsem nečekala že to začne takhle brzy.Jinak zatím nic zvláštního.Skoro nikdo to neví a rodičům to oznámíme až někdy v 3měsíci či později.Neví člověk co se může stát a já to samo nechci přivolávat.Ale pak by s toho mohli být všichni nějak smutní a to já nechci.
Jdu si lehnout dnes jsem nějaká unavená.

makoush
autor
4. čer 2009

Ahojda..rychle probiham, dokud mala spi..bohuzel sotva jsem ji uspala, ulozila tak nam pod okny zacali sbijet sbijeckou 😠 ale zatim ji to nevadi, tak jsem zvedava, jak dlouho...

vov a jen..no, my to s postylkou mame tak, ze: v loznici na me strane mam postylku bez jedné postranice, takze to je vlastne takove prodlouzeni postele. Je to fajn, kdyz mala v noci knikne nebo tak, jen natahnu ruku a muzu ji pohladit. Druhy spaci misto mame v obyvaku, tam mame kolibku a malou do ni davam kdyz jsem v druhe casti bytu. Jinak co vrele doporucuju, je beranci kožka. Krasne udrzuje teplo a mala je v ni pekne zachumlana. Kam se hrabou klasicky perinky.
V nasem pripade, jak porad breci si moc nedovedu predstavit, ze by spala v jine mistnosti. Navic ja jsem asi paranoidni, ale porad koukam a posloucham, jestli dycha - a to mame půjceny ten monitor..takze bych se asi ani sama nevyspala a navic by mi to asi drasalo srdce (v porodnici jak furt rvala, tak zabralo ji dat na 3 hodinky k sestram a to bylo pro me desny ji tam odnest..). Ale pokud budete mit klidny mimi, co nebude tak moc taktilni, trebas to pujde, mit ho jinde...
Ono je ale asi důlezity si ujasnit, jaky pristup k diteti zvolit..trebas nam babicky a starsi generace radi - nechte ji poradne vyrvat, aby vedela, ze nema vymruzovat..coz teda fakt nepomaha a je to, podle me, jeste horsi. Navic z biologickyho hlediska to mimi je takovy maly zviratko, jeste takhle neuvazuje. Jde mu jen o zakladni funkce - jidlo, spani, kontakt, potulit, pritisknout a citit mamu...Takze jsme zvolili to, ze se s ni proste tulime a je to lepsi. Uplne v posteli s nami tedy nespi, ale po kojeni ji ted neodstavuju pryc, necham ji usnout na hrudi a pak jako svatost preposunu do postylky..a kdyz to nepomuze (vzbudi se a zase rve) tak ti v kozce nosime po byte... takze tak, ono uvidite sami, jak to vam to bude vyhovovat a jakou naturu bude mimi mit...

jenniffer
4. čer 2009

Milin, únavu na začátku těhu pociťuje většina žen, v druhém trimestru to přejde. 😉 Hezky odpočívej a užívej si štěstíčka z mimča v bříšku. 🙂

Mak: ta nová fotečka u tebe v albíčku je prostě dokonalá. Strašně vám to na ní oběma sluší. 😵

Zatím se mějte, jdu se nachystat a pomalu vyrazím k dr.

milin
4. čer 2009

Makoush sdílím stejný názor.Já budu mít taky postýlku v ložnici.Přeci jen vstávat a jít do jiný místnosti mi přijde zatím děsný.Přeci jen se tam to škvrně zbudí samo.A takhle aspoň cítí vaše teplo a lásku.A ta ovčina je výborná věc,Doporučuji.Sama ji mám na přikrytí v obýváku na gauči a je to super.Máte spolu nádhernou fotečku 😉

Jenn únava je zatím to nejhorší 🙂 uvidíme co nás ještě čeká. 😉 😉

andreasek82
4. čer 2009

ahoj holky.. vy jste toho ale napovidaly..
ja budu prebalovat asi na postylce, jeste musime poridit tu podlozku s pevnym dnem...
vyprano a vyzehleno uz mam temer vsechno..
mak: ta vase spolecna fotka je opravdu nadherna! tu si nechte zaramovat! 😉
jinak my to tu mame male, takze jedna postylka nam staci 😀
jenn: laktacni psychoza musi byt hnusna, ale nekdy se tak proste stane, myslim ale, ze nas pripad to snad nebude 😅
vov: dobre dobre, vzala jsem si tvuj prikaz k srdci a hned jsem o neco milejsi i na tomase, hned si toho vsiml 😀
milin, ty ted pekne chrupkej, ja taky byla ty prvni tri mesice unavena a ted uz jsem zase..
jsem se ted pekne nafutrovala a ceka me opet cesta do skoly, ale v sobotu snad naposledy, kdyz zvladnu zkousku.. hezke odpoledne.. 🙂

jenniffer
4. čer 2009

Jsem zpátky z konzultace s primářem. Podle utz je mimi stále KP a navíc to vypadá, že má šnůru kolem krku. Když mi to řekl, byla jsem z toho dost vyděšená. ☹ Brouček náš malinkatej moc dobře věděl, proč se nechce otočit hlavičkou dolů. ☹ Závěr je tudíž jasný - příští týden mě čeká císař. (Nastoupit mám 9. ráno a mimi se narodí pravděpodobně 11.6.). Ještě teď z toho všeho mám zvláštní pocit. Primář říkal, abych z toho hlavně nebyla moc nervózní a ještě neporodila dřív, tak se láduju čokoládou, aby se mi zlepšila nálada. 😀
Jo a ještě něco, mimi je už zcela dopečené, váhový odhad je 3,5 kila. 😵

andreasek82
4. čer 2009

jenn ty brdo! takove info! nemej strach, hlavne ze se vi, ze ma mimisek snuru kolem krku, ja ji pry mela taky.. a je zase dobre, ze vis, kdy jdes rodit konkretne.. to na me si to prijde buh vi kdy 😀
jen si dej cokoladu, ta je na nerviky nejlepsi a nestresuj se tim, jdi pod dohledem.. jinak mate tedy uz pekneho cvalika! 😉 opatruj se, bud v klidku.. uz jen pet - sedm dni a budes maminka 😵

nikieda
4. čer 2009

Jenn, rozumím, že Tě ta zpráva vyděsila!!! Hodně se šetři a raději žádný akční úklid, jo? Bude to v pohodě, uvidíš, hlavně, že o Tobě ví. Jak píše Andreasek, pozitivní je, že víš datum porodu, já už čekám 3. týden 😉
A čoko si klidně dej, buď ráda, že můžeš mlsat to, co chceš 😀 Já se musím spolehnout na to, co mi manžílek koupí.. Chtěla jsem sušené broskve, ale přišel s tím, že jsou sířené a doslaďované, takže pro mě v těhu nevhodné a mám smůlu ☹ Ještěže tu byla včera mamča a koupila nějaké dobroty 😀 Už se těším, až si půjdu sama nakoupit!!
Andreasku, nečil mě, že Tě čeká poslední zk 😀 Ba ne, dělám si srandu, držím palce, ať máš v sobotu semestr za sebou!!! Bude fajn, až Ti odpadne stresík před zk!
Makoush, díky za tip na podložku z ovečky, už jsem po ní také pokukovala..
Takže monitor je fajn? Jestli porodím dříve, budeme ho muset také koupit. S postýlkou v ložnici to vidím bledě, obávám se, že se nám sem nevejde ☹
Vlastně máme stejný problém i s kočárkem, zatím parkujeme v pracovně, ale tam musíme dát ještě jednu komodu pro Skřítka a tu postýlku. Chodbičku máme úzkou. Jediné místo je v obýváku...
Jenn, jojo, v pracovně máme postel pro návštěvy, jsme zvyklí, že u nás přespávají kamarádi.
I když teď se k nám chce nastěhovat tchýně... Manžel musí celý příští týden na služebku, tak tchýně chce u nás spát. Ale já nechci! Ona je hodná, to jo, ale nerozumí slůvku "ne" a já si neumím představit, že bude chtít jet se mnou sanitkou a být u mě. To nechci! Porod je pro mě intimní záležitost, kterou zvládnu sama nebo s manželem, ale ne s tchýní. Stejně neumí řídit, takže bych si odvoz zařizovala sama.. Snažila jsem se jí vysvětlit, že zvládnu být sama, ale ona strašně ráda pomáhá a protiargumenty prostě neslyší.

jenniffer
4. čer 2009

Holky, tak jediné, co na tom oceňuju, je vážně to, že vím, kdy to bude. 😉 Snad mimísek v bříšku do té doby vydrží. 🙂 Musí. 😀

Nik, úplně tě chápu, přestože máme s tchýní dobré vztahy, tak teda u nás doma bych jí v takové situaci taky nechtěla. Musí manžel vážně jet na tu služebku? Nešlo by, aby v práci vysvětlil, že se mu může každou chvíli narodit mimčo a že chce být u toho?

bodzlomu
4. čer 2009

ahojky babule... vsetkym coskoro maminkam zelam lahky porod a zdrave deticky 😵 🙂 😎
nam trvalo vyse 9 mesiacov, kym sa nam zadarilo a tak sa snazim, aby moje tehu prebiehalo co najlepsie pre babätko.. setrim sa a casto sa mu prihovaram 🙂

milin
5. čer 2009

Ahojky holky
Jen to je super že víš termín.Císařák nic není a myslím že je to i lepší.Sice pak máš malou jizvu,ale ta ti za to mimi stojí.Já viděla císařák na vlastní oči a bylo to super a mimi mělo taky šnůru okolo krku a malá holčička co se narodila bylá krásňoučká a zdravoučká.Prostě nic jí nebylo.Bylo to moc hezky 😉 Jen se neboj vše dopadne dobře. 😉
Ju a čokoládu si dej když ti to pomáhá 😉

kallimer
5. čer 2009

Ahoj holky,

teda makoush - tě obdivuju, že zvládáš chodit na net 😉 . Já už moc těšim až bude mimčo, ale ještě musí pěkně zůstat v bříšku 😉 .

Milin: co se týče únavy, tak sem na začátku těhu přišla z práce a spala až do rána a o víkendu klíďo 18 hodin - takovej větší spáč 😀 . Od 4. měsíce se to zlomilo a už tak unavená nejsem 😉 . Přeju Ti ať ti není moc špatně - já sem sice nezvracela, ale šoufl mi bylo mockrát.

andreasku: držim palečky na zkoušce 😉
vov: hezky odpočívej a ať mimísek ještě vydrží u tebe v bříšku.
jen: tak aspoň to máš naplánovaný - držim palečky ať jde všechno podle plánu a zkus se ozvat. Budeme určitě všechny zvědavý na další přírůstek 😉 .
bodzlomu: jé mi sme skoro stejně těhulky - jak Ti je?

Jinak holky sem trošku nervózní - poslední tři dny mě vždycky odpoledne bolí podbřišek. Obzlášť když vstávám a jdu do shodů. Na kontrolu jdu až kolem 20 - tak snad to nic není a mimčo si jenom dělá místo. když si lehnu, tak je to lepší. Asi se prckovi nelíbí, že sedim 8 hodin u PC.

Mějte se krásně a těhulkování a mimčům Zdar 😎

andreasek82
5. čer 2009

vov vidis to, ja si to ani neuvedomim a pisu tu o skole..
vsak ale ty si ji taky dodelas, jen se proste ted musis hodne setrit no.. s tou tchyni te chapu! taky mam tu svoji rada, ale proste jsou veci, u kterych byt nemusi! snad se to jeste nejak vysvetlit manzelovi a ten by mohl zapusobit na ni, nebo si proste promluv primo s ni a rekni ji, co si myslis a jaky z toho mas pocit, ze je to pro tebe intimni apod..
jinak ja porad nevim, zda kupovat ten monitor a chuvicku.. ach joo..
kallimer diky za palecky 😉
to pobolivani v podbrisku je nejspis uplne normalni, roztahuje se deloha, vezmi si, jak tam mimisek roste, tak uplne bez bolesti to snad ani byt nemuze..
jinak holky, rano jsem byla v poradne.. hlavicka pevne naleha na vchod! 😅
je fakt, ze rychle uz chodit nemuzu, mam pekny tlak na spodek.. co vy??
jdu si snist zapecene housky.. tak zatiim..

nikieda
5. čer 2009

Ahojky,
Bodzlomu, to je super zpráva! Přeji krásné těhu chvíle a ať je vše bez problémů 🙂
Kall,, tak to jsi lámala rekordy ve spaní 😀Ale udělala jsi dobře, tělo si řekne, co chce. A to pobolívání je opravdu, jak píše Andreasek, určitě to přejde. Ale pokud můžeš, tak nechoď pěšky do schodů, ať se nenamáháš.
Milin, a co Ty? Chodíš do práce nebo jsi doma?
Jenn, se služebkami to je těžší, už kvůli mně odmítl Austálii, teď dělá projekt pro Anglii, ale pojede tam někdo za něj, takže bere alespoň tuto služebku v ČR, odkud může být do 5ti h jízdy autem v Phe. Prostě další důkaz, že je super znát termín předem 😉 Manžílek stejně chodí domů kolem 22h večer, což je jakoby tu nebyl. Od včera tu nemám ani kousek sýra a lednička je nějak prázdná, tak jsem dnes měla chleba s vajíčkem a hořticí, zeleninový salát, sušenky, čoko, prostě co jsem našla😀 No, a dnes slíbil, že bude doma v 18h.. Asi začnu tlouct lžící do talíře, že mám hlad.. 😀
Andreasku, tak si zatím nějaký monitor a chůvičku vyhlídni a kup to podle potřeby po návratu z porodnice.S tchýní to musím nějak šetrně pořešit 😅
Makoush, jak jde kojení? Látkuješ už full time?

makoush
autor
6. čer 2009

ahojda holky..
tak zase jen probiham, dokud rvou chvili drzi papulu..
U nas blby - kdyz to shrnu. Ve ctvrtek vecer tak strasne vriskala, az ji z toho vyskalal nejaky exem - no psycho. Do toho jsme ji zkusili doma prevazit a zhubla o 11deka, coz nam nepridalo.Tak jsem volala nejake laktacni poradkyni a ona mi poradila: dojedte pro nutrilon,dejte ji dudlik - no..a vy neumite prikrmovat? to vam neukazali? A neco na koliku mate? Nemáte? Vy ale nejste vůbec vybavena. Takze to byla opravdu podpora.Noc jsme nejak preckali (mela jsem ji nahatou na brise pod perinou) a rano jsme jeli k dr. Tam ji prevazili pred a po kojeni (ted ja jeste neumim kojit v sebe tak jsem to zkousela nejak improvizovane vleze) - a nevytahla skoro nic. Podle dr. jestli jeste bude takhle ubirat, je to na spital. Ach jo..takze jsme vyfasovali nutrilon a ze mame krmit umele plus do toho mam zkouset kojit. - Mala chuderka nam plakala hlady..reknu vam, orvala jsem to silene - nejak jsem to nezvladla a bulela uz u te dr. - proste trapas... Kamaradka nam půjcila odsavacku a je fakt, ze vysaju hodne malo, vic mlika ve me proste neni... ☹ ☹ takze tak..ted delame prikrmy (hrozna prace), ja do toho odstrikavam,zkousim kojit..vpodstate nic jinyho nedelam. No a mala..trochu je to lepsi, jen z tech prikrmu se strasne naloka vzduchu (krmim strikackou pres malicek) a pak jen krka a krka a nemuze spat - dneska zabrala az ve čtyři ráno..ale v naruci kdyz ji pohupujeme a poskakujeme v co nejvic vzprimeny poloze...tak to jsou nase noviny... uz zase rve...tak ja padim...pa

jenniffer
6. čer 2009

Mak, panečku, už vám začínají pěkné starosti. ☹ Vůbec se ti nedivím, že jsi z toho zoufalá. ☹ Zkus třeba zavolat ještě jinou poradkyni a taky ještě počíst tady na netu. Než jsem byla těhu, tak jsem si tu pročítala příšpěvky holek, co měly taky zpočátku problém z kojením a nakonec ho zvládly. Určitě ti některá zkušená mamča tady poradí. 😉 Vydrž a neboj, určitě to všechno zvládneš. Snaž se být co nejvíc v klidu, stres taky ovlivňuje kojení. 🙂 Jakou odsávačku máš půjčenou? Elektrickou? Značka? (Nakonec jsme se rozhodla, že ji budeme kupovat až podle potřeby po porodu a každá zkušenost se hodí.)

Andreo, možná jsem to tu už psala, nakonec jsme koupili monitor a chůvičky v jednom - Angelcare AC401. Monitor se sice doporučuje hlavně nedonošeným dětičkám (což ty naše nebudou), ale pro klid duše ho máme. Chůvičky budu určitě potřebovat, protože když bude mimi v jiném patře domu nebo třeba venku na zahradě v kočárku, tak by se mohlo stát, že bych ho třeba vůbec neslyšela plakat. ☹ (Mamka teda říká, že za chůvičky jsou to vyhozené peníze, protože jestli bude mimi po mně, tak ho prý rozhodně uslyším; a nejen já ale i všichni sousedi okolo. 😀 😀 ).
Tlak na spodek necítím. (Možná to bude jinou polohou mimča.) Ale podle toho, co jsem se bavila s ostatníma těhulema před porodem minule v poradně, tak ty tlak cítí. Já jen chodím pořád na záchod. Z ničeho nic se u mě objeví pocit, že musím nutně na malou, jinak se asi počůrám.. 😀 a pak když dorazím na WC, tak skoro nic. 😀 😀 No ještěže to ve čtvrtek všechno skončí. 🙂 Ovšem když čtu příspěvky od Mak, tak to asi nebude žádná sranda, než se všechno zaběhne. ☹

Nik, ty to vážně nemáš lehké: manžel pryč a navíc prázdná lednice. Koukej ho vyslat na pořádně velký nákup. 😀 Můj manžel bývá taky hodně dlouho v práci, naštěstí je pánem svého času, takže když je potřeba, může kdykoli zůstat doma. Což zvlášť teď vážně oceňuju. 🙂 Ber tu manželovu služebku jako motivaci k tomu, aby se ten váš brouček po dobu, co bude mít tatínka pryč, na svět nevyklubal. Pořádně mu/jí do bříška domluv, že teď to opravdu nejde, aby se chtěl/a hlásit na svět. 😉 Co ta jména? Už jste nějaká definitivně vybrali?

Včera jsme nakoupili pár nových rostlinek do zahrady, tak mažu ven než začně pršet, abysme je zasadili. 😉

nikieda
6. čer 2009

Makoush, to je mi líto, že takhle trpíte, ale určitě bude lépe!!! Jestli Tě to uklidní, jak jsem byla v nemocnici, byla se mnou holčina s dvojčátky. Nechtěli sát, ale laktační sestřička to odůvodnila tím, že mají malé pusinky, takže jí ukázala, jak přikrmovat (jak píšeš nutrilon stříkačkou přes prst) a prý se to zlepši. Tím, že budeš odsávat, mlíčko se Ti začne vytvářet samo, ale chce to čas. Uvidíš, že každý den budeš odsávat více a více 😵 A Barborce kupujete Nutrilon HA? Jestli jí nechutná, zkus vyměnit značku...
Pláč není trapas!!! Jen se prý nemá plakat, jde to mimču do mlíčka a ono je pak neklidné..Ale to se lehce řekne, hormony dělají své, viď? Umíš si představit, že by těhu, porod, kojení, atd. zvládli chlapi?!? 😉
Držím palce!!!!

andreasek82
6. čer 2009

ahojky 🙂
bodzlomu.. dekujeme a moc gratuluji k otehotneni.. nam to trvalo 8 cyklu a pak se zadarilo.. takze podobne..
mak i kdyz se to lehce rika a pise, nic si z toho nedelej, ja uz ted vim, ze to po porodu urcite nebude vsechno idealni, prece jen je to novy clovicek ve vasem zivote a musite se nejak zzit.. chce to cas a hodne trpelivosti.. sice je to zrejme makacka.. ale proste preklenete tohle obdobi a bude lip.. 😉 drzim moc palecky.. pockej, az ja budu po porodu a budu si tu vylivat srdicko.. tedy jestli vubec budu unavou a vycerpanim schopna psat.. 😅
a jak pise vov.. plac neni trapas!!! 🙂
jenn.. ja mam vyhlidnuto to same.. Angelcare AC401, ale proste si rikam, jestli je to vubec potreba.. je to preci jen reklamni tah, ale zase si rikam pro klid duse.. jeste uvidime, asi dokoupime po porodu, uvidime, jestli bude mimco naprosto zdrave a v poradku, mozna to ani porizovat nebudeme.. stejne jsem na tom se sterilizatorem, odsavackou, kojicim polstarem a polohovacim lehatkem a mozna dalsimi vecmi, zatim vubec nevim, zda porizovat nebo ne.. rikam si, ze vse nemusi byt porizene hned ze zacatku..
mak, urcite napis tip te odsavacky.. vim ale, ze ty kvalitni jsou dost drahe..
ja si dnes dala horkou vanu, tak doufam, ze nepojedem do porodky.. 😀 ale byla jsem desne unavena a bolela me zada, tak jsem se nalozila a nakapal par kapek tea tree oleje.. rano jsem byla ve skole, posledni zkouska hotova, takze mam druhak za sebou.. (vov, neboj se, taky si vse dodelas co nejdrive..) no a pak jsme byli v ikee, scontu a möbelixu a mam dost.. v tv nic dnes nejde, tak asi pujdu brzy spat.. tomas jel do prace a zitra musi taky, ale muze si pry pak vybrat nahradni volno na mimiska, tak to se hodi.. jinak taky mi jezdi domu kazdy den az kolem te sedme vecer, takze pres si ho moc neuzijem..
vov a jak je ti?
hezky vecir tehulky a maminko 😉

makoush
autor
7. čer 2009

ahojda...
diky za podporu..
Odsavacku mam půjcenou a je to mechanicka ruční, značka Chicco. Ale pry je moc dobra dvoufazova od firmy Medea - to doporucovali v porodnici. No, ja asi vydrzim s tou půjcenou - ono to docela jde a ani to neboli.

Jinak, kdybyste chtely, tak kouknete sem: http://pouzar.blog.idnes.cz/c/87208/Porod-doma-... - pohled mýho muže na naše rození. No, ja to asi sepíšu až za dýl..proste neni cas - mám první půlku...

jenniffer
7. čer 2009

Mak, moc krásně napsané. 😵 😵 Na Medelu (asi myslíš elektrickou, Swing) jsem už slyšela hodně chvály. Ovšem stojí 3,5 tisíce, což mě zatím od nákupu odradilo. Kdoví, jestli budu vůbec kojit. ☹

Andreo, gratuluji k ukončení druháku. 😵 Horkou vanu bych si nejraději dala taky, ale obava (asi zcela zbytečná)z toho, že by se mi rozjel porod zvítězila a tak jsem se jen vyhřála u zapáleného krbu. 🙂 Máš pravdu v tom, že nemusí být doma všechno ještě před narozením mimča. Já jsem bohužel v mnohém podlehla reklamnímu tlaku a nakoupila i věci, které by určitě počkaly až po porodu. 😒 Některé věci třeba vůbec nebudou potřeba a to se zjistí až v praxi. Navíc určitě spoustu věcí dostanete od rodičů a kamarádů. 😉

Zítra je můj poslední den doma před nástupem do porodnice. Fakt divný pocit. 😅 Chvílema jsem z toho pořádně nervózní. Člověk přesně neví, co ho čeká...jaké to všechno bude, jak to všechno zvládne a tak. Nechci vidět tu noc z pondělka na úterý - asi se moc nevyspím. 😅

andreasek82
7. čer 2009

mak ja si poctu pozdeji, zas mam nejakou uklizeci 😀
jenn a joo.. ty vlastne pozitri nastupujes.. asi bych se osobne dost bala a mela takove smisene pocity, ale na konci tydne si z porodnice odvezes ten kouzelny uzlicek a to ti vse vynahradi.. 😉 🙂 ja se zas bojim toho, ze to prijde kazdym dnem a nebudu na to nijak pripravena, ale tak ono jak se taky pripravovat, ze? asi to bude sok, az zjistim, ze opravdu rodim a budem muset vyrazit.. ne o moc mensi pro tomase myslim.. 😀
uzij si dnesek a zitrek s manzelem jak nejvic to jde, jsou to posledni dny v zivote, kdy budete spolu takhle - jen vy dva.. a klido sem pisni, kdyz by ses citila tak nejak vselijak.. uplne te chapu..

tak hezky zbytek dne.. 🙂

nikieda
7. čer 2009

Ahojky,
Makoush, moc pěkný článek!!! To jsem ani netušila, kolik sis toho před porodem vytrpěla. Už se těším na Tvůj popis! 😵
Jenn, to jako už? Držím palce a neboj nic, bude vás o jednoho víc 😉
Andreasku, to je super, že máš semestr za sebou!!! Zase uklízíš?! 😉
Přiznám se, že já už mám zase roupy, včera jsem hodně stála a dnes také. Manžílek odjel do práce, tak jsem využila chvíle bez dozoru. I když včera jsem měla takovou kontrakci, zrovna když jsem stála v kuchyni, že jsem bolestí zaúpěla a musela si sednout. Večer mě trápili poslíčci, ale to k tomu patří. Já si vanu s olejíčkem dala předevčírem, musím se rozmazlovat, dokud mám čas 😀 Holky, máte pravdu, že je blbý pocit, nevědět kdy, ale myslím, že to bude bolet tak, že porod určitě nezaspíme 😉 Já si teď pořád říkám, že musím být oholená, upravená a mít umyté vlasy, kdyby to přišlo, ať se mě Skřítek nelekne 😀

nikieda
7. čer 2009

Ještě k výbavě, my ji máme zatím hodně praktickou, odsávačku (i na nudle) budeme řešit dle potřeby. Lehátko, hrací deku, atd. zatím nepotřebujeme a stejně tak jsme nekoupili jedinou hračku. Ale u nás je to hodně i otázka místa 😅 Nechápu, jak to dělají lidé v 1+kk!

andreasek82
7. čer 2009

vov, ty to mas jak ja, snazim se ted byt porad upravena s umytymi vlasy, abych kdyz by to prislo byla proste ready jet.. 🙂
i kdyz si myslim, ze kdyz to vypukne, bude stejne cas na nejakou tu hygienu.. kdyz praskne plodovka, do porodky se ma prijet az za dve hodky.. kdyby byly kontrakce nejdriv, tak to nevim, zalezi na tom, jak by bolely, ale stejne se doporucuje tepla sprcha, tak bych se sprchla i s vlasama se vsim vsudy 🙂
vov, my to tu mame take pidi, takze kdyz me chytne tridiva, to to vsechno pak lita! 😀 nesnasim hromady kramu a zbytecnosti, cim min veci - tim lip..
jsem se smala jako blazen, kdyz ses ptala, jestli zase uklizim.. ted jsem douklizela a jsem kaput 😀
chyta me to neskutecne.. jakoby jsem unavena, ale stejne makam, to jsem ze sebe fakt blazen 😀

jenniffer
8. čer 2009

Holky, teda jsem na tom úplně stejně. Uklízecí mánii mám už několik dní. (Nikdy není hotovo a je co uklízet. 😀 ) Pořád si myju vlasy, co kdyby.... přeci jenom to může klidně příjít neplánovaně. 😅 Holení dneska večer určitě proběhne, ale do čtvrtka je ještě hodně daleko, takže mě stejně asi čeká holení v nemocnici od sestry před zákrokem. 😒 Mám být asi oholená úplně komplet, co myslíte?

Nik, tu kontrakci i poslíčky ti tak trochu závidím. Já nezažila ani jedno a jestli všechno půjde podle plánu, tak ani nezažuju. Možná jsem divná, ale alespoň jednu/dvě pořádné kontrakce bych zažít chtěla, abych vůbec věděla, o čem "normální" porod je. 😅 I když si myslím, že ta bolest jizvy po císaři mi bude stačit. 😀
Hodně se šetři, ještě bys s mimčem v bříšku měla tak 14 vydržet. 😉

Andreo, můj manžel je už taky slušně napnutý. Pokaždé, když jdu v noci na záchod, tak se vzbudí a ptá se, jestli je všechno O.K. Uklidní se, až když řeknu, že je všechno v pohodě. 😀 Na jednu stranu je škoda, že asi nezažiju ten šok v jeho tváři, kdybych řekla, že jedeme do porodnice. 😀

Holky, ještě něco. Máte doma nějakou váhu na vážení mimča? I Mak tuším psala, že mimčo vážila, jak přibývá. Dneska jsem to probírala s mamkou a ta říkala, že když mimčo hodně pláče, je dobré váhu mít, aby se mohlo zvlážit před a po kojení a zjistit tak, kolik vlastně vypilo. 😉

Jdu se dobalit, jestli mi to vyjde, zastavím se tu ještě navečer. A pak už budu podávat jen zprávy z porodnice. 😉

nikieda
8. čer 2009

Jenn, co Ty víš, třeba Tě ty porodní příznaky také postihnou 😉 A když ne teď, tak přeci nezůstaneme u jednoho dítka, ne? 😀
Co se týče holení, já jsem komplet už asi 14dní, má to 2 výhody - můžu se holit sama a "poslepu" přes břicho a jsem "vždy připravena" na odjezd..
Váhu nemám, ale je potřeba jen když kojíš, protože to nemáš přehled, kolik mimčo vypije. Z flašky je to jasné, to nemusíš vážit. Myslím, že její nákup můžeš nechat, až kdyby nastaly komplikace.
Jenn, budeme na Tebe myslet!!!!

Andreasku, Ty máš nebezpečně moc elánu 😉 Také nesnáším skladování krámů, takže sem tam něco vyhodím, rozdám, atd 😅

Holky, já dnes dopoledne padla, manžílek snad vůbec před služebkou nespal, neboť pracoval a já vstala po 5h, udělala mu snídani, svačinu, vyžehlila mu košili (i když mi večer tvrdil, že to stihne sám 😉 ) a nějaké dětské věcičky, po jeho odjezdu jsem umyla koupelnu (večer jsem ho ještě stříhala a jaksi to nestihl po sobě v koupelně uklidit), WC, vyleštila zrcadla, umyla haldu nádobí a pak jsem měla pocit, že pojedu směr porodnice. Ale už se to uklidnilo, na 2h jsem usnula a probudila se fit a strašně hladová 😀

Ani mě nehne, abych vás předběhla 😉

jenniffer
8. čer 2009

Nik, no to doufám, že mě ani Andreu nepředběhneš. 😀 😀 Jen si hezky počkej, pěkně popořadě. 😀 I když jsem docela zvědavá, koho to vlastně nosíš v bříšku, jestli kluka nebo holku. Já zkusím tipnout - bude to holčička. 😉 Ať má ten náš Daneček hodně nevěst. 😀

Před chvííi jsem slavnostně dobalila a nějak mě to zmohlo, tak mažu rovnou do postele. Mějte se fajn, opatrujte bříška a Mak Barunku. 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru