Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

makoush
autor
5. led 2009

zdarvím..

jen..no, ja hybani citím tak od soboty od večera. To jsem prohlasila jako oficialni stouchanec. Pred tim jsem taky mela pocit,ze by to mohlo byt ono, ale asi to trebas byla jen melouci se streva 😉 ja to moc popsat neumim, je to takovy pichnuti nebo tupy pichani a kdyz tam dam ruku, tak citim,ze se tam neco mele. Jenze muzskej nic neciti, i kdyz vcera jsem ho donutila dat ucho na bricho a pry slysel neco jako tukani...

vov
5. led 2009

Ahojky, to je super, že cítíte mimčo 😵 Když jsem se ptala doktora, řekl mi, že tak za 2 měsíce..

Jenn, to nachlazení je kruté, zkoušela jsi inhalovat? Je to tedy docela týrání, ale pomáhá. Musíš si dát do kastrolu vodu a nechat vařit, pak se nad to naklonit a přikrýt si hlavu ručníkem a snažit se dýchat. Možná budeš mít pocit, že se udusíš, že to nezvládneš, ale pokud chvíli vydržíš, dutiny se Ti opravdu uvolní. Mamka mě tím týrala jako malou, pořád jsem se jí od té páry snažila utéct, ale ono to vážně pomohlo 😉
Nevím, jak je to s olejíčky, ale pokud jako těhu můžeš, kápni si do té vody kapku mátového olejíčku, bude to mít správné grády 😉
Mírnější varianta, kterou mám také vyzkoušenou, je kápnout si mátový olejíček do aromalampy a mít to v pokoji, ve kterém jsi (nejlépe si zavřít dveře, aby Ti mátový vzduch neutíkal). Časem Ti to dutiny protáhne.
A třetí věc, to je zase recept od taťky, vzít si klasický látkový kapesník a na něj si kápnout francovku (jestli se ještě vyrábí). Párkrát si to přiložit k nosu, sice to pálí, zvlášť, když máš odřený nos, ale rýma se tím vyléčí.
Na odřený nos je pak dobrá mast Mundisal (nebo jak se to píše, ale nevím, zda je vhodná pro těhu).
Asi to zní drasticky, ale lepší, než se strachovat o mimi kvůli používání kapek....
Brzké uzdravení!!!!!!

makoush
autor
6. led 2009

jenn...a co kapky jménem Pinosol? Jsou na bylinné bázi, ty by v tehu mohly být ok. Zkus se na ne zeptat v lékárně. Ten pinosol se dá taky inhalovat, jak psala vov.

sop
6. led 2009

Ahojky těhulky

tak ten těhu čaj piju od Teekanne a musím říct, e mi nedělá problémy.....nějak mi nevadí bylinky.

No a co se týče pohybů, tak jsem začala cítit asi tak koncem20.týdne 🙂 a spíš než kopance to jsou takové jako by bubliny zevnitř....ale teď už to je i takové celkové hýbání a napínání břuška...no sranda-beruška sebou mele třeba i večer a já chci spát, tak ji domlouvám, že mamča jde hajat a ona by měla taky 😀
Manža taky nic moc necítil, když dal ruku na břušo, ale jak se mi udělala boule (asi tam dala nožku), tak to viděl a smál se 😀 😀

jenniffer
7. led 2009

Ahoj holky, díky za všechny typy. Je to od vás moc milé. 😵 😵 Inhalaci podle Vov znám, zkoušela jsem, bohužel to zabralo jen na chviličku. Ten olejíček do aromalampy určitě vyzkouším, ta mátová nebo mentolová vůně fakt bývá protahovací. 😉 Včerejší noc a dnešní den jsem zatím zvládla bez kapek. Za pár dnů bude určitě všechno úplně v pohodě. 😉 🙂

Mak: nechodí se někdy kolem tvého současného tt (ca. 20 tt) na utz? Tam by mohlo být už asi vidět i pohlaví. 😉 Já se už nemůžu dočkat až to budeme vědět.

Vov: co těhu cvíčo? Bylas?

Sop: v profilu máš, že jméno pro mimčo bude tajemství. Fakt nebo jen ještě nemáte vybráno?

Holky a co budoucí tatínci? Jak snášejí vaše těhulkování? Pečují o vás? Já si připadám někdy až otravná. Skoro každá naše konverzace s manželem začíná nebo končí u mimča. Teda mluvím o něm hlavně já. 😀 Manžel se snaží "snést mi modré z nebe". Obdivuji, jak teď snáší moje občasné náladičky. Dřív by některé moje poznámky vedly k hádce, teď se nehádáme vůbec. Manžel je teď taky nějak ochotnější, mnohem víc mi pomáhá s domácími pracemi. Prostě je z něj teď super manžel. 😵 Takhle se ke mně nechoval snad ani když jsme spolu začali chodit. (Uff, je to už pěkně dávno, bylo to v roce 1995.) Jsem zvědavá, jak dlouho mu to vydrží. 😀 😀

Ještě k těm pohybům. Já si začínám být čímdál víc jistá, že to, co cítím, je mimi. 😵 Nikdy před tím jsem takové pocity neměla, tak snad to nejsou střeva. Ale pořád se mi to zdá na pohyby brzo. 😅 I teď když píšu, tak něco cítím dole v podbřišku. Včera mi manžel dal ruku na bříško a cítil to taky. Hrozně jsme se u toho nasmáli. Doufám, že je to fakt mimčo. Možná že jsme se jen dobře bavily nad mými vnitřnostmi. 😀 😀

vov
8. led 2009

Jenn, myslím, že to pohyby mimča klidně mohou být 😵 Pouze potvrzuješ pravidlo, že ne všechny jedeme podle tabulek 😉 Musí to být hrozně fajn pocit, vlastně máš jistotu, že mimčo v Tobě je.
Super, že je Ti lépe a nachlazení ustupuje!!!!!

Cvičení bylo skvělé!!! Dala nám pěkně do těla na zadek a ruce, potřebovala jsem to jako sůl. Až jsem se včera divila, že nejsem namožená.. Škoda, že je to jen 1xtýdně.

Holky, asi jsem hloupá, ale já neskutečně řeším, jak tloustnu ☹ Váha se mi zvyšuje závratným tempem, až mám z toho strach. Už nejím sladkosti, nejím maso, je fakt, že jím hodně pečiva a sýra, ale po dvou dnech vážení mám opět 0.5kg nahoře 😠 To přeci není normální!!!! Místo sladkostí jím sušené ovoce, ale toho také nesním moc, jím spíše normální ovoce. Co s tím mám dělat? Moje mamka přibrala v těhu 26kg, to nechci!!!!! Moje váha bývala k 55kg (asi 7let jsem měla váhu + - stejnou), teď mám 58kg. Ale ty 3kg jsou za poslední měsíc. To je krutý extrém, že?

Jinak manžílek je super, naučil se připravovat ryby, abych je více jedla 😉 Doma toho sice teď moc neudělá, ale to je tím, že jak jsem doma, je vše hotovo, ještě než příjde z práce... Je fakt pozorný a nastudoval si info o těhu na Babyonline, aniž bych se mu o tom serveru zmiňovala 😉
Jenn, vy jste spolu 14let? Už od střední? My něco přes 6 a to jsme si myslela, že je to hodně! 😅

vov
8. led 2009

Jo, jinak já o těhu moc nemluvím, vlastně ani ta jména neřešíme. Teď je u nás hlavní téma Dakar 😉 Manžílek spíš ví, jak to na mě působí (zimomřívost, kg navíc), ale co bude za pár měsíců ještě neřešíme. To spíše naši kamarádi, už nám nabídli kočárek i košík na kolečkách pro mimi. A jiní zase postýlku, nějaké oblečení,... To jsem ráda, zdá se mi zbytečné kupovat nové věci. Jen všichni z nich mají kluky, tak jestli budeme mít holčičku, budeme muset trochu uzpůsobit barvy (i když růžovou fakt nemám ráda, raději červenou, oranžovou, atd..). Holky, podle čeho se má vybírat kočárek? Co by měl vše mít?

andreasek82
8. led 2009

ahoj holky, hlasim se po delsi odmlce, mam toho ted nejak dost..
jenn, chtela jsem se te zeptat, mam pocit, zes taky trpela ekzemem, mne se ted pekne vyrojil bohuzel na rukou, koupila jsem si konopny krem od cutis help, co pouzivas ty?
jinak jsem byla na kontrole a vse je v poradku, nechci to zakriknout.. 🙂
na utz ve dvacatem tydnu chci vzit i toma, tak jsem zvedava, jak bude reagovat..
vidim, ze se mate vsechny pekne, ja mam necelych 65 kilo, nijak zatim nepribiram.. tak zatim a hezky den.. 😵

makoush
autor
8. led 2009

zdravím..zrovna dneska jsem upadla do deprese o tom, jak pribiram..ach jo, je to sileny. Vov, bohuzel pokud tovje mamka priprala tolik tak to je pry dedicny.. ☹ ale pry clovek hodne necha v porodnici a taky vykoji, takze snad to bud ok. Ja teda pribiram silene, podle tehu prukazky jsem v tom grafu v te horni teckovane care..takze podle toho me ceka 20kg... ☹ ☹ jsem z toho dost smutna..uz mam 8kg nahore ach jooo, a tim,ze jsem v pulce tak me ceka nejmin jednou tolilk. A to jim stejne jako pred, stejne snidane, stejne obedy..jen teda vic bananů a ovoce a kynu jako buchta. Jinak jsem nasla toto:

Tělesná hmotnost před graviditou - Těhotenský přírůstek v kg

Nízká (BMI pod 19,8) - 12,5-18,0
Průměrná (BMI 19,9-25,0) - 11,5-16,0
Vysoká (BMI 25,1-29,0) 7,0-11,5
Obezita (BMI nad 29,0) 6,0-7,0
Dospívající 12,0-16,0
Dvojčata 16,0-20,5

Je fakt,ze jsem pred tim byla na 20,1 ale i tak... 😒

vov
8. led 2009

Andreasku, určitě ať s tebou Tom na UTZ jde, bude nadšený, Edík byl se mnou ve 12+6 a byl mimo, jak se mimčo hýbe, jak už je veliké, atd 😵 Hned se ptal doktora, zda může jít i příště..

Makoush, neee, já nechci přibrat jako moje mamka!! 😢 A vidíš ta kila na sobě? Nemůžeme jenom zadržovat více vody či tak něco? Přeci není normální, abys přibírala, když jíš stejně... Raději se na to zeptej doktora.
Já jedla přes svátky více, než je zdrávo, i teď jím více sýrů (dříve jsem jedla hlavně tofu), ale chci tělu dodat ty živočišný bílkoviny 😉 Zrovna si dělám zapečenou zeleninu se sýrem. Rozhodla jsem se, že si budu zapisovat, co jím, abych měla přehled, kde ulítávám. V životě jsem dietu držet nemusela a teď tohle ☹
Ale nechci, aby tím trpělo mimčo, asi se s tím váhovým přírůstkem budu muset smířit. Začnu se více hýbat a jíst to, co je tělu k užitku. Dobré předsevzetí 😉

vov
8. led 2009

Makoush, prosím Tě, kde jsi našla info o tom, kolik se má zhruba přibírat?
Říkám si, že bychom měly být šťasné, že jsme těhu a mimi se vyvíjí tak, jak má. Ale my ženské jsme věčně nespokojený tvor 😉

makoush
autor
8. led 2009

vov: trebas tady.. www.med.muni.cz/dokumenty/rtf/teh_koj.rtf Na druhou stranu si rikam,ze pokud jsme meli BMI na ty dolni hranici, tak je to asi logicky. Holt budeme muset v lete zacit razatne se hybat,abysme to schodily.. Spis jsem si rikala,ze velky prirůstky muzou způsobit teh.cukrovku nebo pak obrika pres 4kg.. 😒

jenniffer
8. led 2009

Holky, koukám, že řešíte kila a přibírání. Jsem na tom úplně stejně. Pokaždé, když vlezu na váhu, je tam víc. A ne zrovna o málo. 😠 Je pravda, že jím asi o něco víc než před těhu. Holt chutě jsou chutě. 😀 Teď jsem sice teprve na své původní váze, ale oproti nejnižští v těhu je to už +3-4 kg. Mamka mě uklidňuje, že po porodu všechno v pohodě schodím. Mimčo si bude vyžadovat neustálou pozornost, budu nevyspalá a na jídlo nebude čas. 😉
Mak: podle tvé tabulky bych měla nabrat max. 16 kg. BMI mám na té dolní hranici, takže to snad bude méně.

Andrea: já mám ekzém od malička. Teď už naštěstí jen na rukou. Konopnou mastičku, o které píšeš, taky občas používám. Bohužel u mě spíš jen promastí, ale nezahojí. ☹ Nejdůležitější je si ruce často mazat - v podstatě je jedno čím - já používám třeba i obyč. modrou indulonu. Když je nejhůř (tak jednou za 14 dní) máznu se i kortikoidama (Locoid). Bez nich bych ekzém nezvládla. ☹ Jen se modlím, aby to po mně nezdědilo i mimi.

Vov: jo, jo, jsme spolu už od střední. Ale ze začátku jsme se moc neviděli. Manžel bydlel 100 km ode mě a tak dojízděl jen na víkendy. Asi proto jsme to spolu tak dlouho vydrželi. 😀 Bydlíme spolu teprve 7 let. 😉
Podle čeho by se měl vybírat kočárek? To zajímá i mě. Vím jen to, že na barvu budu koukat až na konec a taky, že chceme koupit kočárek nový. Tím ostatním už si tak jistá nejsem. 😀 Nejvíc mě bude asi zajímat velikost hluboké korbičky (kvůli fusaku v zimě), hmotnost kočárku (co nejnižší), nafukovací kolečka (máme tu hrbolatý terén), materiál (údržba), rozměr ve složeném stavu. Někdo řeší polohovatelnost zad, přehazovatelnou rukojeť, troj/čtyřkolku aj. Ale v tom se ještě nevyznám. Musím teprve něco načíst, abych byla obraze. 😉

sop
8. led 2009

Ahojky těhulky 🙂

jenniffer tak jméno už možná máme vybrané...ikdyž to nějak furt měníme, ale je to opravdu tajemství-takže nikde to neříkáme ani nepíšu...kdyby si to tu nějaký fanda přečetl 😉 Takže uvidíte až v květnu 🙂

Holky, moc tu váhu neřešme.....však jsme těhule a přeci nebudeme držet diety 😅 ....já jsem názoru, že ideální je jíst tak jak jsme jedly před těhu + o něco víc, když máme chuť. Ale ne, že budu ládovat do sebe něco furt celý den-páté přes deváté a říkat si že jím za dva a tak neva. Tak to teda ne a prý se to nemá-není to zdravé ani pro maminu natož pro mimčo. A pak opravdu za ty kila co přibere ta mamina si může sama a bude hubnout blběji. Ale je pravda, že některá mamina přibere hodně ikdyž jí skoro jen "vzduch"....to už je asi genetika ☹
No já zatím přibrala necelé 3kg a jím normálně.....snídaně, ovoce, oběd, ovoce a večeři....a 2x za těhu jsem se vzbudila ve 4ráno a šla na piškotky 😀

Těhu cukrovka mě taky čeká, včera jsem dostala žádanku, tak se musím objednat a v pondělí jdeme s manžou na 4D UTZ, tak se těšíme.
A jsem názoru, když manžel může, tak ať jde na UTZ s maminkou....minimálně aspoň jednou za těhu 😵

jenniffer
8. led 2009

Sop: tak alespoň naznač. Je české nebo cizí? 😀 😀

Holky, já myslela, že se těhu cukrovka týká spíš holčin, co mají plnější postavu. A to podle fotek a popisu tady nemáme žádná. 😉 Dá se tomu nějak předcházet? Spíš asi moc ne, co?

makoush
autor
8. led 2009

ahojda..tak se mi smazal tak dlouhy prispevek..sakrys ... 😠 ...tak snad priste

jen..no, moje kamaradka je jak lunt a v tehu byla taky pekny vychrtlo a cukrovku mela. rikala,ze ani nema rada sladke, ale stejne to na ni padlo..takze ono to je asi metabolicky problem,nez problem postavy..

vov
9. led 2009

Ahojky,
Makoush, díky za odkaz, je to zajímavé čtení, jen dlouhé, takže odkládám na sobotu, neboť včera jsem ležela v Občanském zákoníku a dnes mám v plánu Andragogiku, ať do té soboty ještě něco do hlavy dostanu.
Překvapuje mě, že těhu cukrovku mají i štíhlé holky, které nerady sladké... To jsem netušila.
Sop, držíš si pěknou váhu. Nevíš, jak na tom byla Tvoje mamka? Sonduji, jak moc mě ta genetika postihne ☹
Jenn, nový kočárek chcete z jakého důvodu? Má to vliv na kvalitu nebo bezpečnost?

andreasek82
9. led 2009

vov a holky, tak jsem se objednala do gennetu na utz ve 20. tydnu, jdu 5. unora i s tomikem, tak se mooc tesim, az mimiska take prvne (kdyz nepocitam tedy fotky) uvidi.. jakpak se asi bude tvarit?
jenn diky za info s mastickami, zda se, ze mi ta konopna pomaha, tak uvidim dal.. jinak zaludek na vode uz je pase, ale extra chute zatim jeste nemam, 65 kg.. pribirani se zatim nekona, ale ono to prijde.. 🙂

jenniffer
9. led 2009

Vov: myslím, že starší kočárek neztratí nic na kvalitě nebo bezpečnosti. Je to jen otázka ceny a u mě i osobních pocitů. 😉 My bychom rádi nakoupili pro mimi věci nové. Důvod proč chceme nové a ne starší? Já nějak nemám ráda představu, že přede mnou už kočárek nebo obleček používal někdo cizí. Jiná záležitost jsou věci od známých, to mi problém nečiní. Bohužel v mém nejbližším okolí mají už děti většinou dost odrostlé nebo je ještě nemají. 😅 Navíc mám to štěstí, že si můžeme nákup nových věcí dovolit, což je super. 🙂

Mak: to nebyl zrovna povzbudivý příklad... 😒 Holt nám všem nezbývá než doufat, že nám se cukrovka v těhu vyhne.

Andrea: ty se máš, že nepřibíráš. Závidím. 🙂 Jdeš do gennetu na klasický utz nebo 4D?

vov
9. led 2009

Ahojky,
Jenn, díky za vysvětlení. My bychom měli věci pro mimi od známých, jedni mají 2letého a 4měsíčního skřítka, takže od nich... Navíc nakupovali hodně věcí ve Francii a na kvalitu a bezpečnost hodně dají. Moje svědkyně zase žije v Německu, takže když nám nabídli postýlku, kyblík na koupání a nějaké oblečky, vím, že neschovává špatné a poničené věci. Jen si pro to musíme na jaře zajet.. Mám sice švagrovou (neteř bude mít 2roky), ale ta se ani nezmínila, že by nám mohli něco půjčit, tak se nevtírám 😉 Alespoň nebudeme mít stejné fotky 😀
Jej, o penězích se raději nezmiňuji, baráček byl od malička můj sen (vyrůstala jsem v něm), takže se hold musím uskromnit. Ale procestovali jsme toho dost, žila jsem nějakou dobu v zahraničí, máme spoustu zážitků a fotek, tak snad nastal čas se usadit.. Kdybychom zůstali v paneláku, mohli bychom si také více "vyrazit z kopýtka", ale já bych chtěla dát dětem prostor, takže teď musí mít prostě použité 😉
Andreasku, Ty chodíš ke svému doktorovi a i do Gennetu? Chodíš tedy na více UTZ?

makoush
autor
9. led 2009

ahojda devcata...

Popravde, ja neresim, jestli veci budou nové nebo po někom..proste pokud se mi budou zdát ok tak to pro me není problém. Ono stejne 3/4 jsou šité v číně, takže si člověk nevybere. Tedy oblečky nejake koupim nové (pro parádu) a část bud od známych (jeste neprisla zadna nabidka ale ono snad neco prileti) a nebo neco koupim z druhé ruky. Ty horsi kousky bych chtela mit na doma. Hračky zatim vůbec neresim. Spis budu preferovat hracky se zarukou,ne nejake blbosti s pochybnym původem odnekud z trznice... No, prave nejak uvazu nad kocarkem. Kamaradka co ma uz 3 mi tvrdi,ze vlozena taska je pro letnaka neprakticka, ze se v tom bude parit..tak nevim.. 😒

Jinak ve st jdu na velky utz. Doufam,ze ta placenta (vysla nam hranicni z krev.testů) bude ok. Chtela jsem vzit s sebou muzskyho, ale nechce se mu. Byl minule a pry v ty cekarne to bylo priserny, ze si prisel jak vetrelec a jeste sledovat ty reklamy pro zeny (dr. ma v cekarne plazmu)..tak uvidim,jestli ho nakonec ukecam..

sop
9. led 2009

jenniffer bude to jméno, které je v kalendáři 😀

vov nějak si tu váhu nehlídám...to ono samo, a mamča už bohužel nežije, tak nevím jak na tom byla v těhu s váhou, ale údajně přibrala až jak čekala mně, u ségry moc asi nee. A moje segra přibrala v těhu tuším 14kg a pak to nešlo po porodu ani nijak vidět. Tak uvidíme kolik budu mít teda ve finále.
Mě to je celkem jedno...prostě když přiberu hoodně,tak pak budu muset o to víc makat na shození......akorát to bude na mě směšné, protože jsem docela malá a tak bych byla malá kulička 😀

V práci jsem měla kolegyni, která přibrala prý 30kg a dnes váží 30kg i spostelí 😉

vov
9. led 2009

Holky, tak jsem zvědavá, jak to s tou naší váhou půjde dále 😉 Ale diety držet neeee!!!
Makoush, hračky pro dítě? Tomu stačí vařečka, poklice, noviny,... Fakt, pořád se vymýšlí něco úžasného ve stylu růžový slon a fialová kráva, ale to jsou kraviny. Hračky kupovat nemíním, většinou jich dítě dostane od známých až až...
Ať si manžel vezme do čekárny noviny a připravuje svou trpělivost na porod 😉 Držím palce, ať je placenta v pořádku!!!
Sop, promiň, že jsem se tak hloupě zeptala ☹ Je fajn, že můžeš tahat info ze ségry.
Tak já jdu pokračovat v učení.....

sop
9. led 2009

vov nic se neděje....
a s těma hračkama máš pravdu...vařečka, kastrůlek a poklice a je o zábavu postaráno 😉

makoush
autor
10. led 2009

von, sop ... noo ja prave tim chtela rict,ze kdyz hracky tak proverene. Proto asi cast darovanych hracek rovnou poleti i s vysackou made in china 😉

Mimochodem, zkuste tenhle test: http://spunt.centrum.cz/tehotenstvi-a-porod/pra... - Jmenuje se Zblázníte se z mateřske? 😉 😉 😉

jenniffer
10. led 2009

Mak: tak jsem se testla a vyšlo toto: "Vaše celkové skóre je 16 bodů.Stejného výsledku dosáhlo 38 % uživatelů.Jste strašlivá realistka. Buď už máte mateřskou za sebou, nebo máte alespoň nějaké životní zkušenosti od kamarádek. Jste připravená na nejhorší, takže pro vás bude mateřská milé překvapení." 😀 Tak na to milé překvapení se fakt těším. 😀 Já si spíš myslím, že o mateřské mám pěkně naivní představy. 😀 😀
Můj manžel by strašně chtěl jít se mnou na utz, ale přesně jak píšeš, tuší, že se bude cítit pěkně nesvůj v čekárně plné ženských. Myslím ale, že touha vidět mimi zvítězí a na utz se mnou půjde. 🙂

Holky, tak na ty hračky "z Číny" si dám taky pozor. Každou chvíli je o nich něco v TV. Nerada bych aby náš brouček př. od malička ožužlával hračky plné ftalátů aj. 😠 Jen nevím, jak takovou hračku poznat. 😅 Ne všechno z Číny je špatné, vždyť dneska se v Číně šije i značkové oblečení.

vov
10. led 2009

Holky, tak hlásím 15bodů. Nedělám si iluze, to se raději nechám příjemně překvapit 😉
Jenn, u nás v čekárně nikdo jiný kromě nás na UTZ nebyl!! Jeden pár odešel a my vešli, takže toho byl napoprvé manžílek ušetřen.. Holky, a co ty zvuky v porodnici? Teda jestli to tak ještě funguje, ale rozhodně manžel neujde tomu, aby viděl strhané a spocené těhule těsně před porodem...
Holky, hraček z Číny se nevyvarujeme. V USA mají vše made in China, jiný výrobce tam prostě neexisuje! Spíše se obávám polských tržnic 😠 a jiných "levných" hraček i z tržnic u nás. Snad budou mít lidé rozum a budou kupovat miminku alespoň ověřenou značku, jinak hračku zabavuji 😉
Byla jsem jako au-pair 3 prcků a vím, kolik hraček potřebovali oni, vlastně o ně nestáli, raději jsme si četli, skládali komín z kostek, atd... Fakt se mi nelíbí ty svítivá zvířátka, která absolutně neodpovídají realitě. To pak není divu, že děti čučí na Teletabies (nebo jak se to píše) a nemůžeš je od TV odtrhnout 😠
Normálně už uvažuji, zda budeme mít holku nebo kluka 😀 Mám pocit, že holčičku, ale co jím, odpovídá na kluka. Dříve jsem měla ráda musli a teď ho žaludek moc nemiluje, spíše pečivo se sýrem 😉 Ale musím vydržet, ještě 26tt..

laura19
10. led 2009

Zdravím všechny těhu! Je mi 38 let a taky jsem se už bála, že se mi otěhotnět nepodaří. Máme doma už dva puberťáky - 14 a 16 let a už se moc těšíme. Jsem v 9. tt, stihla jem už i dovolenou na lyžích. Je mi úplně super, žádné nevolnosti, ani žádné jiné nepříjemné příznaky. Koncem měsíce jdu vzhledem k věku na genetické testy OSCAR. prosím, máte s tím zkušenosti? Ať vím, co mě čeká... trochu se bojím!

sop
11. led 2009

ahojík laura,
tak já byla na genetickém UTZ a na amniocentéze...sice né kvuli věku, ale kvůli krevním tripple testům......ale OSCAR slyším poprvé 😨 ...nevím a ptala ses svého doktora?

andreasek82
12. led 2009

ahojik holcinky 😵
jak se vsechny mate? my asi budeme nakupovat prevazne veci nove, ale pokud bych napriklad vedela, od koho veci jsou, tak bych se pouzitym asi nebranila, zatim ani nevim.. 🙂
jinak vcera me jakoby pichalo na vajecnicich a zaroven bolelo bricho jakoby pred ms, chvili jsem si nebyla jista, jestli nahodou necitim pohyby, ale to asi zatim ne, tak nevim.. brisko roste, vyfotim a pridam 🙂
jinak holky, chtela jsem se vas zeptat, mate take strach z te chripkove epidemie, co by mela prijit co nevidet? delate neco preventivne? zatim se mejte pekne vsechny a preji pekny den.. 🙂
vov, ja mam take pocit, ze to u nas bude holcicka 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru