Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

andreasek82
11. dub 2009

dobre slunecni ranko holky, odjizdime za chvilku na tu sumavu, tak se loucim a v utery na videnou!
uzijte si krasny teply prodlouzeny vikend! papa 😵

vov
14. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

andreasek82
14. dub 2009

vov ahoj, taky jsme si prodlouzeny vikend moc uzili! na sumave bylo proste nadherne..
to je super, ze jste dostali takovou vybavicku, ja budu mit od kamaradky take nejake veci, tak jsem moc rada..
zitra jdu na velky ultrazvuk, tak jsem zvedava, mala me ted dost kope..
vidim, ze tu nikdo nebyl od soboty, ze vy se holky nekde slunite? 😉 😀
jinak tedy s tou dovolenou mam pocit, ze si muzes vybrat, jestli ji chces proplatit nebo si ji vybrat, ale je mozne, ze nektere firmy to asi proste urci a je to.. s tim nemam zkusenost, ja mam na vyber a vybiram si dovcu a koncim uz pristi utery! 🙂 holky krasny slunickovy den preju!

makoush
autor
14. dub 2009

ahoooj..

my byli o vikendu taky pryc, vyrazili jsme smer na zapad navstivit moji rodinu (driv nez slehnu) a pak jeste kamarady. Bylo to moc fajn a dokonce jsme si privezli peknou zasobu veci - oblecky (vpodstate kompletni sadu), vanicku, postylku..takze uz mame skoro vsechno. Tedy jen matrace a monitor nam chybi a pak veci do porodnice pro me a mimi.

vov..no, ja se citim vpohode. Musim rict, ze o dost lip,nez kdyz jsem jezdila do prace. To jsem byla desne stahana a vecer jen polehavala. Nastesti otoky me jeste nepotkaly ..tuk tuk tuk.. takze si nemuzu stezovat. Mimochodem, zacala jsem prat nasi plenkovou vybaru a je fakt zajimavy, jak ruzny znacky cc vypadaji po vyprani - nektery se jakoby zkrabatej, jiny ne..

andrej..no vidis, jak se ti to krati. To je super!! Vsak ono je to docela dobry, byt doma a moci si odpocinout kdykoliv se cloveku chce..je to takova pohoda..

jen .. gratulace ke klukovi !!! Traumel je homeo masticka na hojeni, ja ji pouzivam trebas na odreniny nebo na otoky apod.

jenniffer
14. dub 2009

Holky, jak to tak čtu, tak jste si všechny prodloužený víkend bezva užily. 😵 U nás to bylo hodně o návštěvách. Bylo krásně, tak jsme si užili i grilovačku apod. - prostě super relax víkend. 🙂 Všude nás notně hostili, takže mám zase nějaké to kilčo nahoře. 😒 Prostě nešlo odolat. 😀

Jinak u nás stále probíhá "bitva" o jméno. Nějak si pořád nemůžeme z těch chlapeckým vybrat. 😅 Ve hře je př. Tobiáš, Filip, Kryštof, Daniel, Vít, Jan aj. Ale možná, že to nakonec vyhraje úplně nějaké jiné. 😀 Vov: jaká jména máte připravená vy?
Výbavičku dolaďuji pořád. Moc modrých věcí kupovat nechci, než jsme věděli, co čekáme, začali jsme nakupovat převážně v bílé a žluté a asi v tom budeme pokračovat. 😉

Venku je krásně, jdu se ještě na chvilku projít s manželem. Mějte se. 🙂

andreasek82
19. dub 2009

huuu 😕 😨 😀

makoush
autor
20. dub 2009

andrej..no,taky koukam, jak nam to tady utichlo.... ☹

andreasek82
20. dub 2009

makoush bojim bojim.. 😅 😀
co je u vas noveho? ja dnes byla na kontrole, tak mam dalsi cipky, tentokrat fermalac vaginal, tak snad uz to bude dobre po jejich dobrani.. zitra koncim v praci, tak je to takovy zvlastni pocit..
jinak jsme pomerne dost pokrocili s vybavickou a uz mame spoustu veci koupenych, tak jsem rada, mam ted takovy lepsi pocit.. koukam, ze uz jsi v 35. tydnu.. teeda to to ale leti.. uz to mas za par.. 😉 ja se moc tesim, ale zaroven na me jdou docela obavy, co nas vsechno ceka a tak.. ale snad je to normalni 🙂
hezky vecer a dobrou noc.. 🙂

jenniffer
21. dub 2009
makoush
autor
22. dub 2009

ahojda..

noo,je to hrůza, devati mesic uz je tady..uf uf uf.. jsem z toho takova nesva. Navic porodnice, kam jsme chteli ject, ma v mem terminu 14dnů zavřeno, což me docela dostalo - asi ty hormonalni vykyvy nebo co. V poradne jsem byla v pondeli, od priste uz chodim i na monitor.. A malá má o dva tydny mensi hrudnik ale pry je to zatim jeste ok, ze to vyrovnava hlava..- zeby budouci intelektualka s velkou hlavou 😉 ? Bohuzel kvuli ty cukrovce spadam i do rizikovy poradny, takze budu pry muset chodit i tam, chjo..jedna blba hodnota z testu a jak vsechno zkomplikuje. No, a tasku taky nemam..tedy donutila jsem se nakoupit veci typu - vlozky, spodky, kosile, ale vsechno mam nahazeno jen v ty skladaci bedynce..

jen..no, s cisarem..zalezi na tom kdo ti ho dela. Znam par pripadu, kde pri cs neco prehlidli a pak s tim holky mely dost problem. Jinak co vim, tak koncem pánevním se rodit da, koukni tady do diskuzi v popisech porodu je nekoli pripadu kp. Znas knizku Zdravé tehotenství, přirozený porod? Tam je cela kapitola venavana kp.

andreasek82
22. dub 2009

pekne slunecne ranko.. 😉
makoush mysli pozitivne, to je dulezite.. zadne zbytecne stresovani ju..
taky zacinam byt mirne nesva, blizi se az moc rychle.. 😅
ja uz vecicky do porodky nakoupene +- mam, ale nemam vypranou tasku a veci na mimiska.. ale ode dneska jsem doma, tak bude casek na tyhle veci 🙂
jenn.. byt tebou bych si vse nacetla, informovala se z co nejvice zdroju.. ja ti takhle neporadim, ale jak pise makoush, zkus juknout na tu diskuzi o porodu kp.. tam si myslim muzes posbirat dost informaci anebo napis primo porodni babicce 😉 https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
hezky den holky 😵

vov
23. dub 2009
kallimer
23. dub 2009

Ahoj holky,

i já se hlásím po delší odmlce. Je krásně, takže když přijdu z práce mažu na zahradu a večer už sem unavená. Všem Vám moc držim palečky - některý to už mají fakt "za pár" tak tfuj tfuj 🙂.

Jinak já sem se byla zaregistrovat do porodnice (budu rodit na bulovce), tak mi Andreasku pak dáš info viď 🙂 a včera sme byli na screeningu a výsledek je negativní 🙂 jupí - šíjové projasnění v pořádku, tak snad bude všechno v pořádku 🙂. Máme všude pět prstů tak je to fajn a začíná mi být líp 🙂.

Mějte se krásně a bříškům Zdar 😎

andreasek82
24. dub 2009

ahooj holky! 🙂
vov a kallimer, to je dost, ze jste se taky ozvaly! 😉 🙂
vov rozlucka byla moc fajn, pokecali jsme vsichni a zasmali se, dostala jsem korunky na vybavicku pro malou, tak jsem byla rada, uz jsou utracene 😀
kallimer, gratuluji k negativnimu screeningu! 😵 nebylas na nem v gennetu?
jinak vcera jsem zacala kurz predporodni pripravy na bulovce s porodni asistentkou simankovou, bylo to moc fajn, priste s sebou berem tatinky, probirat se bude fyziologicky porod 🙂 to bude legrace..
tak pekny den tehulky, nam uz tu sviti slunicko, tak je to vsechno hned veselejsi..
musim psat seminarky, cely vikend mam skolu.. 🙄 papaaa

kallimer
24. dub 2009

ahoj holky,

andreasku: nebyla, ale do gennetu se chystám na 4D ultrazvuk 🙂 takže kurzy na bulovce se Ti líběj - já totiž o nich taky uvažuju.... kolik Vás tam chodí a kdy si se na ně objednala? 🙂

Holky byla ste některá na 4D utz nebo Vám to přijde zbytečný - já pořád váhám?

Mějte se krásně 🙂 a hezký víkend 🙂

andreasek82
24. dub 2009

kallimer, bylo nas tam zhruba 15 a objednavala jsem se predevcirem 😅
pani me jeste vzala.. plati se 1000 kc za 6 lekci.. 1 lekce = 2 hodiny.. 🙂
co se tyce 3d nebo 4d, nebyla jsem, mne osobne to zas tak super neprijde, libi se mi klasicky 2d utz..
ale to je jen muj nazor, spousta nastavajicich maminek na 3d nebo 4d chodi a jsou nadsene.. ja v tom to miminko nejak moc nevidim, ja ti nevim 😅

jenniffer
26. dub 2009

Ahoj holky, dneska je venku sice slunečno, ale příšerný vítr, takže zůstávám doma a trochu uklízím. Konečně mi snad vyjde čas na uklizení zimních bot do krabic. Zatím na to nějak fakt nebyl čas. 😅

Vov: je mi líto, že teď prožíváš smutné období. 😢 Bohužel i takové věci patří k životu. Až ti bude smutno, mysli na miminko a hned ti bude určitě líp. 🙂

Andreasku, u nás se takové kurzy nekonají. 😠 Kdyby se pořádaly, taky bych na ně zašla. Kolega byl s manželkou na předporodním kurzu v sousedním městě. Prý jim pouštěli video z porodu. Když došlo na nástřih hráze, tak se prý málem složil a jeho původní rozhodnutí, že k porodu určitě půjde se změnilo na váhání, zda tam vůbec jít. 😀 Nakonec šel, zvládnul to v pohodě, mají krásného zdravého klučíka. Dneska prohlašuje, že to byl jeden z jeho největších zážitků v životě. Určitě dej vědět, kdyby ses dozvěděla něco zajímavého a užitečného, třeba co sebou do porodky, co naopak nekupovat apod. 😉

Kall, gratuluji k výsledkům ze screeningu. 😵 Na 3D nebo 4D utz jsem nebyla. Nějak mi přišlo, že je to další utz navíc a chodí se tam spíš jen proto, aby ti potvrdili pohlaví mimča. 😉 Já jsem v začátku těhu absolvovala hodně utz, protože jsem byla v nemocnici se spiněním, tak jsem nechtěla další "zbytečný" navíc. Že je mimi v pořádku nám řekli i na 2D. 😵

Věci do porodnice pořád připravené nemám. Balení nemám ráda ani když jedeme na dovolenou, tak se mi nechce ani teď. 😅 Už se musím donutit, jinak budu vážně balit na poslední chvíli. 😀

Mak: chystáš se masírovat hráz a pít maliník?

andreasek82
28. dub 2009

ahojky 🙂
vov, uplne jsem zapomnela napsat, ze je mi moc lito to s tim tvym dedeckem.. je to zivot, bohuzel.. jak pise jenn, v nejtezsich chvilich mysli na miminko a bude veseleji 😉
jenn, kdybys chtela, muzu ti zapisky z prvni hodky predporodniho kurzu poslat mejlikem..
jinak co se tyce veci do porodky, nakoupene by plus minus byly, ale nemam je nikde jeste dane, v zadne tasce, na to musim vletet..
jinak ja budu pit malinik urcite a chci jist i lnene seminko, s masazi hraze jeste nevim, kvuli mykoze se to prilis nedoporucuje, tak se musim 5/5 zeptat na gynde..
hezky den holky! 😵

kallimer
28. dub 2009

Ahojky holky,

tak jak jste psali - tak nevím jestli na ten 3D utz pudu (asi je to zbytečný) - ještě si to nechám projít hlavou.

Jinak skoro všem se neuvěřitelně blíží termín porodu, tak doufám, že sem pak ještě napíšete jak probíhal porod a tak 🙂. Moc Vám držim pěstě - hlavně ať je to rychlý 🙂.

Já už se nemůžu dočkat další kontroly, protože jestli bude mimčo dobře natočený, tak už budeme vědět jestli je to holka nebo kluk 🙂.

Mějte se krásně a užívejte sluníčka 🙂.

jenniffer
28. dub 2009

Andreo, jééé super. V IP máš na mě mail. Budu moc ráda, když zápisky pošleš. 😵 Kde se to lněné semínko kupuje? Normoš v potravinách? Jí se to jen tak samotné nebo se to nějak upravuje? Kolik se toho má sníst? Jak to chutná? Není to s prominutím nějaký blivajz? 😀 😀 Pořád doufám, že se mimi otočí hlavičkou dolů, takže se chystám i na "normální porod". 😅 V pátek se chystám dát konečně dohromady věci do porodky, ten volný den se bude hodit. 🙂 Nevím, jestli mykóza vadí na masírování hráze, kdysi jsem tuším četla, že trénink s epi-no balónkem by se neměl, tak to asi bude podobné. 😒

Kal, já se taky strašně těšila, že budu ve 20tt vědět, co čekáme, ale dr. si nebyl jistý nebo to prostě nechtěl říct, a tak jsme se nedozvěděli nic. 😀 Museli jsme čekat až do 30tt. Přeju ti, ať se mimi dobře otočí a bude krásně vidět, co má mezi nožkama. 😀 Co bys sis přála víc - holčičku nebo kluka? Už vybíráte jména?

andreasek82
28. dub 2009

jenn mas je tam 😀
jinak co se tyce lneneho seminka, stoji par kacek, koupis ho asi ve zdrave vyzive a myslim, ze se ji lzicka denne a muze se z nej varit odvar, ale je to pry docela hnus fialovej 😀 ☹ takze ja to vidim tak, ze to budu zobat normalne a pak se to snad ma zapit vodou, aby z toho nebyla zacpa, chce to nastudovat, taky jeste poradne nevim vic.. ale asi radeji az od toho ukonceneho 34 tydne, stejne tak jako piti maliniku.. taky si musim dat ty veci do porodky uz do poradku, vyprat tasku a tak..
jj, kallimer, muze se stat, ze mimisek nebude spravne natoceny, ale prala bych ti, aby byl a vy jste vedeli, kdo se v brisku ukryva.. 😉 dobrou noc tehulky 😵

makoush
autor
29. dub 2009

zdravííííím...

lnene semeno maji i v DM a to dva druhy - jedno normalni druhe namlete. Ja mam to namlete a podle Standelmannove (Zdrave tehotenstvi, prirozeny porod) bastim jednu polevkovou lzici denne. A delam to tak,ze naberu lzici, dam na talirek a vylizu 😉 a pak hodne zapijim cajem.. V jinych zdrojich zas doporucuji to semeno povarit a udelat z toho takovy teply "splenditni oslizly" napoj..ale na to jsem moc lina.. Muzsky se mi smal, ze pry jeho babicka davala tohle semeno kozam, kdyz mely mit mlady aby se jim dobre rodily.. 😀

masaz hraze ... no, popravde holky, je to hnusny. Ja si koupila olejicek od Welledy a zkousim to ale teda fakt zadny povznasejici zazitek to neni 😖

Jo a vsechno - semeno, malinik i masaz se doporucuje tak od ukonceneho 34tt..

vov
29. dub 2009

Ahojky holky, já si přidávám lněné semínko do musli už pár let 😉 Kupuji si ho jednou za čas v Country lifu, mají tam vážené. Obvykle si koupím vážené rozinky, sezamové semínko, lněné semínko, dýňové, slunečnicové, atd.. a pak to vše nasypu do krabičky s müsli. Dříve mi to hrozně chutnalo, v těhu dávám přednost pečivu se sýrem 🙂
Dnes jsem byli na UTZ a Skřítek je v pořádku, jsem tak ráda!!! Takže manžílek nadhodil, že bychom už mohli přemýšlet nad jmény 😉 Zatím nám veškerý čas zabere papírování ke stavbě, ale snad se to nějak blíží ke konci.. A minulý týden jsem konečně dělala něco do školy, už mě to nestíhání dávalo zabrat.
Mamka přinesla z lékárny nějaký čaj pro těhotné, je tam i maliník, tak se chystám si ho podle nálady uvařit..
Masáž hráze také plánuji. Makoush, děláš ji sama, nebo Ti pomáhá manžílek? Přiznám se, že je mi trochu trapné, aby mě mučil manžílek, prý to bolí 😒
Jinak Welledu mám teď úžasný rakytníkový olejíček, kterým mažu večer tělo a pro Skřítka máme Welledu pro mimča 😵
Holky, od kdy se má chodit na předporodní kurz?
Jinak u nás v přípravě výbavičky žádný vývoj... A o věcech do porodky nemluvě ☹ Ale až budu mít dovču ke konci května, pustím se do zařizování 😉
Kall, gratuluji k dobrým výsledkům!! Snad se vám mimčo bude chtít ukázat 😉 Já osobně jsem na 3D UTZ nebyla, viděla jsem to jednou v rodině a nelíbilo se mi to, takže jsme o tom ani neuvažovali..

makoush
autor
29. dub 2009

vov..no, prave ze to delam sama. Taky mi prislo divny to po nem chtit, navic on je ted takova cita, ze by asi ani nechtel aby mi neco neudelal. A ocividne je docela rad,ze ho do toho nezatahuju. I kdyz asi je fakt, ze kdyz to dela nekdo jiny, tak to asi je vic ucinejsi-vic intenzivnejsi nez samo-masaz. No, ale co, rikam si, lepsi nez dratem do oka. Mozna ten epi-no ma tu vyhodu, ze je clovek usetrenej toho "citit prstem ty svaliky a vse okolo toho"... 😖

kal...na 3D jsem taky nebyla. U nas si z toho udelali docela bussiness, myslim,ze chteji 400Kč za fotku coz mi prijde nehorazny. Takze jsem si tenkrat rekla, ze to radsi na dite neco koupime. Navic z diagnostickeho hlediska to zas tak vyznam nema, je to vicemene takova show pro rodice.. Co mi prijde lepsi, pokud je nejaky problem s genetikou, zaplatit si podrobny geneticky utz...

vov
30. dub 2009

Makoush, jak píšeš, lepší než drátem do oka 😀
Můžu se zeptat, jak to plánuješ s plenkami v porodnici? Pojedeš hned v látce? Já se obávám, že budu muset koupit Moltex, neboť už vidím manžílka, jak nosí pokaděné plenky domů a pere 😉
Jen jsem udělala chybu a když jsem byla v Německu, tak na Moltexky zapomněla ☹

makoush
autor
30. dub 2009

vov..no, to je hloupost nechat si nosit latkovky..si myslim. Pochybuju,ze by to ti chlapi hned doma aktivne prali, spis by to cekalo na nas navrat a to budeme mit dost svych starosti.. Ja do porodnice beru prave ty moltex..chvilema jsem uvazovala nad normos pemperskama ale muzskej rozhodnul,ze at vezmu moltexky, kdyz jsou nechloreny a s nim plnidel,ze napustit to dite chemii hned po narozeni nam za to nestoji. Tak jsem objednala moltex na brane, to mega baleni, coz nevyjde zas tak silene draze..teda je to drazsi nez v DE to jo. Jinak ani neztracej cas shanenim moltex v jine kvalite, protoze velikost mini pro mimose se dela jen v te jednickove. Druha a treti kvalita se da sehnat podstatne levnejc,ale jen pro vetsi velikosti... a pry do porodnice by melo stacit mit 2baliky.

vov
1. kvě 2009

Makoush, díky za tip, na Bráně vyjdou Moltex nejlepvněji, co jsme měla možnost prohledat net 😉
My bychom měli jet dnes ráno do Ikea, konečně 😀 Manžílek pak jede na dovču a mně se nechce samotné tahat komodu, takže snad dnes..
Makoush, jak je v posledních dnech? Můžeš spát?
Já nějak trpím na svědění celého těla, mažu se pravidelně a žádnou vyrážku nemám, ale stejně bych se v noci udrbala (nezávisle na tom, jakou použíji kosmetiku).. No a spát mi moc nejde, ráno jsem zvyklá na tu 6h, no 😅
Ale jinak se cítím v poho 🙂

makoush
autor
3. kvě 2009

vov...a bude hůř 😀 Vazne, taky nemuzu spat. Jak je bricho vetsi a vetsi, tak hůr spim. Musim si malym polstarkem podkladat zebra, protoze jinak me to bricho pak "tahne" a jak dite tlaci, porad litam na zachod. Takze zadna slava. Vsichni mi rikaji,jak se ted mam, ze si můzu vyspavat ale ono to v praxi moc nejde. Btw. svedeni kůze je pry normalni. Me se teda udelala pekna dermatitida, pripadam si jak olezly exematicky kotatko. Ale docela mi pomaha Excipial U lopolotio - da se koupit v lekarne. Tak mozna by ti to pomohlo a nebo to zkus - testovaci misto - potrit zredenym octem s vodou. To je takovy babsky recept, zmeni ti to ph...ale jak rikam, radsi jen na vzorku kuze 😉 abys pak nebyla olezla.. 😀

jenniffer
3. kvě 2009

Vov: no já tě asi nepotěším. Taky jsem četla v nějakém těhu časopise, že se svědění kůže může objevit. Já si těhu paradoxně v téhle oblasti dost užívám. Jsem ekzematik a před těhu mě svědila kůže pořád. Zkrvavené prostěradlo od škrábání v noci bylo u mě běžnou praxí 😠 . Za to teď v těhu je to naprostá pohodička - sem tam někde kůže zasvědí, ale asi tak o 90% míň než dřív. 😵 Rada je snad jen jedna: mazat, mazat, mazat..... 😉 Kdyby tě to trápilo moc, tak se poraď z dr., existují i prášky na zmírnění svědění, ale to bych v těhu raději neriskovala. 😉

Vov, Mak: já poslední dobou spím docela dobře, až se divím. Svoje nespací období už mám snad za sebou. V noci budím tak jednou na WC a pak už třeba vůbec, až ráno. Poslední dobou mám víc pohybu než dřív a taky méně starostí, takže to bude hlavně asi i tím. 🙂

Včera jsme byli nakoupit nějakou kosmetiku na mimi. Holky na koníkovi hodně chválili Weledu...doufám, že se osvědčí i nám. Pro sebe jsem si koupila olej na bříško a na prsa. Olej na masáž hráze neměli a vlastně bych ho stejně zatím nekupovala. Sice už by byl na masáž pomalu čas, ale počkám do poradny 14.5. Jestli je mimi pořád zadečkem dolů, tak ani masírovat nebudu, při plánovaném CS by to nemělo ani smysl. (Moje uvažování o epi-nu tím pádem šlo taky k ledu.)

Jdu se teď ještě poohlédnout na netu po povlečení, máme zatím jen jedno. Holky budete pořizovat zavinovačku do autosedačky? Není to ne letní mimi zbytečnost?

vov
4. kvě 2009

Dobré ránko 🙂
Holky, tak už si připadám jako "prašivá", večer mě neskutečně svědily dlaně a chodidla!! No a jakmile jsem začala drbat, tak to šlo po celém těle 😠 Manžílek mě i chytil ruku a usnul, že mě držel, ale po čase jsem se mu musela vyškubnout... No, takže alespoň nějaký těhu neduh mě potkal 😀 Makoush, díky za tip, večer zkusím ocet.
Jenn, škrábala ses do krve? Uff, to muselo být nepříjemné, jestli na Tebe těhu působí takhle pozitivně, musíte mít hodně dětí 😉
Welleda je super, zatím jsem na ní neslyšela jedinou negativní kritiku.
Makoush, a můžeš si lehnout odpoledne? Já si totiž říkám, že až budu doma, tak si po obědě třeba na 30min odpočinu 😉 Spát nemohu hlavně kvůli blbým snům, zdá se mi, že vedle mě u postele stojí chlap a vytahuje pistoli, nebo jak sousedka bourá do garážových vrat a jiné scénáře 😖 Alespoň že nic o porodu 😅
Holky, manžílek jede už ve čtvrtek na 10dní s kamarády na dovču, tak mě přepadl smutek, že já musím dřepět doma a neužiji si žádné stanování a snídaně z ešusu.. Tak mám slíbeno, že až se vrátí, pojedeme na víkend pod stan do ČR!!! Pojedeme autíčkem, ne na moto, takže si budu moci sbalit polštářek pro pohodlnější spaní 😵 Doufám, že to kolem toho 34tt ještě zvládnu 🙂
Dnes mám půl dne dovči a musím vyběhávat po úřadech doklady ke stavbě... Jak já už chci mít tuhle papírovou fázi za sebou!!!
Jinak máme z Ikea komodu, na ní dáme přebalovací desku a koupili jsme i žíňky (nejspíše je budu používat do plenek 😉 ) a osušku - konečně něco 😀
Až manžílek odjede na dovču, koupím Lovelu a začnu přepírat plenky... To jsou plány 😉
Jenn, zavinovačku do autosedačku kupovat nebudu, stačí deka a pak se uvidí podle potřeby.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru