Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

vov
4. kvě 2009

Holky, ještě jsem se chtěla zeptat, jaké jste nakonec vybraly kočárky?
Ten po známých nám asi nevyjde ☹ A já nechci trávit hodiny na netu nad výběrem, můžete mi, prosím, napsat vaše tipy? Díky 😉

jenniffer
4. kvě 2009
andreasek82
4. kvě 2009

ahoj holky, jsem doma a i tak vas nejak nestiham, vy jste se ale rozepsaly! 😉
my byli cely vikend pryc, bylo to fajn, jeden den melnik a druhy beroun u moji mamky..
vsem se nam to pekne blizi co..
vov, my budeme mit mikado boston kocik..
jenn mne se ekzem ted zlepsil, mozna je to tim obdobim v tehu, ze uz se to nejak urovnalo anebo je to opravdu tim, ze na sebe nepatlam tuny kosmetiky a mazu se prevazne tim sadlem 🙂
ani jsem vas holky uplne nedocitala, je toho dost 🙂
zitra jdu na kontrolu, tak se zeptam dr. na ruzne veci, mam to napsane, pak na pulku vzdycky zapomenu..
hezky vecer vsem..
ps pro jenn: ja mam koupene jednorazove prsni vlozky, ty praci jsem si osahala a ty papirovky se mi zdaji lepsi, mam je normalne z drogerie, myslim, ze to jsou fixies..

vov
5. kvě 2009

Dobré ránko 🙂
Jenn, díky za info o kočárku!!! Musím se na ně podívat. Musíme se hodně podřídit autíčku, mám VW Polo - dost omezený prostor 😀 Jo, jo, je to mazec s tou stavbou, ale na jednu stranu jsem fakt ráda, neboť nemám čas myslet na blbosti.. Doufám, že nebudu mít ani žádné poporodní deprese nebo zoufalé nálady, že sedím doma jen v noční košili a s mastnými vlasy, neboť prostě tomu baráčku se budu muset věnovat a chodit vyřizovat věci mezi lidi. Uvidíme 😉
Jinak já nežehlím ani normálně, manžílek je šikovný, když nemá vyžehlenou košili a chce si ji vzít, tak ví, kde je žehlička 😵 Takže pro mimčo žehlit i po rubu nebudu. Nesmíme ty prcky moc rozmazlovat, vždyť pak nebudou mít vyvinutý imunitní systém a budeme mít doma alergiky!
Vložky do podprsenky budu chtít nějaké pratelné, ale ještě nevím jaké 😅 Holky, už víte, jak je to s velikostí kojící podprsenky? O kolik větší má být než-li normální? A větší jen v košíčkách, že?
Monitor dechu nakonec nebudeme kupovat, opravdu se jedná o marketingové strašení, v době krize si každý musí nějak vydělat, ne? 😉 kdybych měla porodit dříve, nebo mimčo mělo nějaké problémy, tak monitor objedná manžílek přes net, ale jen v případě nutnosti...
Andreasku, a na co v poradně ptáš?
Krásný den 🙂

makoush
autor
5. kvě 2009

ahojda..
tak jsem vam uz byla od meho dr. odeslana na dalsi kontroly do porodnice..je to zvlastni pocit. Tak snad to bude ok.

Kočarek..no, my mame taky PegPerego, ale starsi typ - ojetinu. 4kolecka, hluboka korbicka nacvakavaci. Na podvozek jde nacvaknout i autosedacka a korba ma taky to odvetravani a polohovatelny zadicka. Ne uplne do sedu 90stupnů ale tak do lepsiho pololehu. Coz pro potencialne blinkaci mimi stači. Nejaky lepsi faro budeme kupovat az kdyz ziskame nejaky zkusenosti - co nam vyhovuje, co preferujeme a tak. Proto jsme ani nekupovali novy a x-kombinovany.

Vlozky do podprdy - do porodnice mam papirovy. Mimochodem, vedely jste, ze v DM se muzete prihlasit do mimi-klubu a tim ziskat slevovou knizku a pak dalsi vyhody? Je to docela vyhodny, takhle jsem tam prave koupila dve krabice tech podprdovlozek. Jeste mam jeden kus pratelnych (z brany😉 Bundles - chtela jsem aby mely merino vrstvu, tak jsem vzala tyhle. Jinak v latkove vybave jsem to asi pred mesicem? resila s holkama, ktery vzit a bylo mi doporuceno, vzit zatim jen jeden-dva pary a pak podle situace dokoupit. Pry jsou dobre i ty MaM.

Zehleni - ja zehlila jen proste po lici na nejvyssi stupen s naparovanim. Takze to snad staci. Navic podle me, pokud bysme chtely vyhubit vsechny bacily, tak by se to preci muselo zehlit tesne pred obliknutim, ne? A ne mesic predem a pak to nechat lezet v supleti...

andreasek82
6. kvě 2009

vov ptala jsem se na vyter na streptokoka, pak jestli muzu pouzivat vaginalni gel s tea tree na tu mykozu, na cervix score a tak vis 😉
taky premyslim o tom, zda vubec porizovat monitor dechu a chuvicku.. no jeste uvidime..
makoushi jj, ja mam tu miniknizecku z dmka.. 🙂
holky vy uz mate vyprane oblecky pro mimisky? ja jeste ne..

wsmoulinkaa
6. kvě 2009

oko vidííííí 😉

andreasek82
6. kvě 2009

smoul, ty detektive! 😀

vov
6. kvě 2009

Dobré ránko,
díky za tip o DM mimi klubu 🙂 Zrovna včera jsem tam kamarádce kupovala bio čaj pro kojící matky a malému Oliverkovi kousátko 😉
Takže vložky do podprdy mám zkusit první jednorázové? Ještě musím na Bráně objednat ty Moltex..
Jste hodné, že píšete info o kočárcích. Co jsem byla včera u kamarádky, má X-Lander a je spokojená, tak jsem hned žhavila večer net a objevila jsem sadu X Lander XA s hlubokou korbičkou, sporťák, autosedačka a doplňky jako např. pláštěnka, pumpička, atd. za 8.tis Kč.. To není špatná cena, co myslíte? Nebo mám shánět použitý kočárek za levněji? Do listopadu je kočárek v záruce..Vím, že je hloupost mít kombinaci se sporťákem, neboť po hlubokém kočárku si stejně každý koupí golfky, ale když se to takhle nabízí 😉
Andreasku, je podle doktora vše v pohodě?
A neboj, já rozhodně nemám vyžehleno, vždyť já nemám ani nakoupeno, natož vypráno 😅 A včera (vlastně dnes) přišel manžílek zase k ránu (byl celý den v práci a přes noc na instalaci), takže ani není kdy, abychom řešili jména - asi po E-mailech?! A jelikož zítra odjíždí na dovču, tak ani další 2 týdny u nás žádná změna nebude

andreasek82
6. kvě 2009

vov ale mas zase casek, ses 31 tt, to je jeste v pohode 😉
no dr. mi rekl, ze to jsou kvasinky 😠 a mam treti zavadeci cipky ☹ ale ze je to pry v tehu caste.. no ja mela tri roky klid, cele tehu klid az asi pred mesicem a neco to vypuklo a ne a ne to zmiznout..
x lander ma hodne rodicu co jsem koukala a i se mi po pravde receno libi.. hlavne ten s prednima kolama s aretaci..
no ja uz bych si mela udelat poradek v tech vecickach a zacit prat a zehlit, ale nejak se mi nechce.. taky pripravit tasku do porodnice, kdyz ja jsem nejaky lenoch co nechodim do prace 😀

makoush
autor
6. kvě 2009

brééé ráno..

x-lander - taky se mi libil, ale co mi na nem vadi je to, ze nemuzes otocit sportovni cast proti smeru jizdy a taky myslim nejde dat uplne do lehu. Korbicky jsou pry dost mrnave, takze ti z toho dite rychle vyroste.

holky, ja uz mam veci vyprany a vyzehleny, i pliny jakztakz taky - jen jeste naimpregnovat vlnacky a do toho se mi vůůbec nechce. Tasku do porodnice jsem s velkym sebezaprenim pripravila predevcirem. Mam to poskladano v bedne a na tom papir co vsechno dobalit (jako kartacek a tak, pripada mi uhozeny kupovat drogerii extra) Jediny, co nam chybi, je matrace do postylky. Uz mela davno dorazit a porad nic, chjo.. ☹ no a taky jsem si pozde vzpomnela, ze by se hodila nebesa nad postylku. Budeme mit postylku u okna a protoze non-stop vetrame, tak aby na dite netahlo.. - jenze nejak nemuzu zadny sehnat. Vsude nabizeji jen sady, samostatny jdou sehnat taky trebas na ebutiku, ale dodaci lhůta 10pracovnich dni! coz mi prijde sileny...to klidne uz muzu byt slehnuta..takze tak asi proste hodim pres sprucle deku, nebo ja nevim...

andreasek82
6. kvě 2009

makoush: ja zase nebesa zavrhla, protoze mi prijdou jako lapac prachu, ale je fakt, ze kvuli tahnuti je to fajn.. 🙂

vov
6. kvě 2009

Makoush, vždyť ty jsi šikovná, nezvládla bys ta nebesa ušít? Nebo říct nějaké švadlence v okolí? 😉
Andreasku, snad Tě ty kvasinky brzy pustí!!!Je to nepříjemné... Člověk když nechodí do práce, tak se moc k činnnosti nevyburcuje, co? 😉 Ale je to dobře, vždyť v těhu se má odpočívat a relaxovat. Mě známí straší, že budu mít hrozně aktivní dítě, neboť jsem v permanentním stresu a nemám čas na relax 😒
Je pravda, že včera mi kamarádka říkala, že Oliverkovi jsou 2 měsíce a pomalu do velikosti korbičky dorůstá..
našla jsem jen http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=22240197&tab=9 Co myslíte?!

makoush
autor
6. kvě 2009

vov..tak ja mam vpodstate ten samy kocarek jako mas ty na odkaze, jen za 3000 a modry 🙂 ale jeste jsem ho nevozila, tak nemuzu poreferovat. Ale musim rict, ze jsem prala potahy a prisel mi pekne udelanej - zadna divna drevotriska, latka jde pekne sundat, jsou tam patenty, zvedani tech zadicek je taky dobre reseny, dela se to takovou klickou zepredu korbicky a pak jeste nejakym tahlem si regulujes odvetravani... Skladani do auta taky ok (ale my mame passata kombika, tam se vejde i vana) a korba se jen nacvakava. Plus na ten podvozek by mela jit nacvatkout i autosedacka stejne znacky. Plus ma i letni verzi, tzn. potah na boudicce jde odepnout a pod tim je schovana jeste jedna tenka s vetranim. Jen se jeste zeptej, po kolika je detech. Takze ja muzu doporucit - kdyz to vezmes tak, ze půl roku v nem odjezdite, pak z nej muze byt spaci kocar na zahradu.

makoush
autor
6. kvě 2009

add nebesa.. no usit jsem si je původne chtela, ale dost me tlaci bricho jak siju, takze jsem si siti uz zakazala. A pak na nebesa je potreba docela hodne latky a je tam nejaky figl v tom uchyceni nahore.. ☹ kdybych se nebala, ze dite bude v průvanu, tak se na to vykaslu a taky je nedavam.. 😒

jenniffer
6. kvě 2009

Holky, díky za info o těch vložkách do podprdy. 😉 Kartu do DM zařizovat nebudu, nejbližší DM máme 20 km, takže tam častější nákupy nehrozí. 😒 U nás je Teta a Schlecker, vy v Praze máte v tomhle dost výhodu.
Kojící podprdu taky ještě nemám. Doporučuje se kupovat až po 36tt, obvod stejný, košíček zhruba o číslo větší. Poohlédnu se po nějakých lacinějších, kdyby náhodou po porodu neseděly nebo se třeba nerozjelo kojení, aby mi nebylo líto je vyhodit. 😅
Nebesa nad postýlku máme koupená, ale spíš jen na parádu, žádný praktický účel na nich nevidím - na tom průvanu možná něco bude, ale ten u nás nehrozí, protože postýlka bude dál od okna. 😉
S tím žehlením jste mě potěšily, o víkendu věcičky vyperu a vyžehlím jen po líci. 😉 Musím se v nich trošku "pohrabat", abych vůbec zjistila, co všechno máme a co ještě dokoupit. Už víte v čem pojedou vaše mimča z porodnice?
Mak, ty už to máš vážně za pár.....doufám, že dáš nějak vědět, až bude mimi na světě. 😉
Jinak já jsem ode dneška oficiálně na mateřské, bohužel jen na papíře. 😅 Do práce budu chodit pořád, ale už jen podle toho, jak se mi bude chtít. Chci teď spíš najet na odpočívací režim, s mimčem bude asi na dlouho po odpočívání. 😀 😀 A hlavně už potřebuju konečně doladit výbavičku!!
Vov: jaká jména by se líbila tobě (zcela nezávisle na dohodě s manželem)?
Andreo, hezké nové fotečky. 😵 😵

jenniffer
6. kvě 2009

Jo, teď mě ještě napadlo: moje dr. říkala, že si mám od 20tt masírovat bradavky jako přípravu na kojení a teď zase všude čtu, že se to nemá, prý kvůli předčasným děložním stahům. Tak se v tom vyznejte. 😒 Příští čtvrtek jdu do poradny, tak se na to znova zeptám. Dr. říkala, že mám do poradny příjít neumytá 😅 , prý budou dělat nějaký výtěr. No nevím, si budu připadat děsně divně...... 😅 Mak, taky ti nějaký výtěr dělali?

andreasek82
6. kvě 2009

jenn, masirovani bradavek nee!!
rikala nam to porodni asistentka, ze se to tak snad delalo driv, ale neni to pry potreba..
a ster ti budou delat na streptokoka..
ja mam kojici podprdu z rosmanna za 299,-, maji ruzne velikosti, 100pro bavlna, vzala jsem si 80C bez zkouseni a je mi dobre 🙂 nechci za ni davat spoustu penez..
a jenn, setri se.. jestli se ti chce pracovat tak to jo, ale s mirou ju 😉

makoush
autor
7. kvě 2009

ahojda...
jenn...no, prave, mame to uz fakt skoro za par..pomalu zacinam male domlouvat, aby radsi vylezla sama, protoze kdyz nevyleze v nasledujicich dvou tydnech, tak ji pak budou nutit chemii - kvuli te blbe cukrovce 😠 Jinak výter mi delali na streptokoka nekdy v tom 34-35tt ale o tom, ze mam prijit neumyta nepadlo ani slovo.

kojopodprdu jsem shanela a nesehnala..u nas proste jsou nejak malo vyvinuty zensky a ja si pripadam jak vestonicka venuse. Takze nakonec jsem v Tescu koupila nejaky dve v setu za silenou slevu 79,- Kč 😉 - takovy normalni bavlneny - vypadaji jako kojici ale nemaji ten sundavaci dilek. - holt nebude kojeni tak efektni. Ale uz na to kaslu, konzultovala jsem to se zkusenyma kamaradkama a nakonec mi rekly, ze ony zadny extra kojici nemely, proste jen vetsi sportovni bavlneny.. tak uvidim

vov
7. kvě 2009

Ahojky,
díky za info o kočárku 😵 Je i do terénu? Budu s ním hlavně v lese, když budu potřebovat někam MHD, tak plánuji použít šátek, ale uvidíme, jak se Skřítek bude tvářit na mé plánování 😉
Kojící podprdu mi kamarádka doporučila z Tesca, prý něco kolem 200Kč. Makoush, sportovní podprda má tu výhodu, že ji můžeš používat nejen na kojení 🙂
Makoush, nestačil by místo nebes nějaký širší mantinel? Nebo prostě hodit přes postýlku deku 😅
Barborka bude rozumná a vyleze včas, neboj!!
Holky, od kdy se chodí na ty předporodní kurzy? Měla bych se o ně už nějak zajímat?
A jména? No, mě se líbí u kluka Dennis a Alex (ani jedno neprošlo), manžel chce Edíka (to jsem zavrhla já), holčičí se mi líbí Lea, pak dlooouho nic a pak třeba Beata, Stela (ani jedno neprošlo), manžel chce Moniku (mají v práci nějakou novou slečnu s tímto jménem 😠 , ale to jsem zavrhla já, pamatuji si na sousedku Moniku a takové dítě tedy nechci) Takže nedomluveno...

andreasek82
7. kvě 2009

vov no ja zacala v 31. tydnu mam pocit.. 😉
a s jmenem uvidis, to pak pujde samo.. se jednoho dne vzbudis a reknes si napr. joo anicka, to je to prave! 😉

makoush
autor
7. kvě 2009

vov...zalezi do jakeho terenu ho chces. Ja bych rekla, ze jo - na spevneny lesni cesty ok. Neni to sportak v pravem slova smyslu - ale to asi zadny hlubokac neni, ale do lesa s tim urco budeme jezdit. Podle me cesty jako jsou na Sumave, v Orlickach nebo Jesenikach (zpevneny, misty ten divny beton, udusany kameny) by to melo zvladnout.
Alexe jsi chtela? To jako Alexandra? Toho jsme driv taky chteli - jenze asi by se z toho stal Sáša a to uz je dost určujici...takze jsme to zavrhli... Beatu jsem chlapovi taky navrhovala, ale oni na tyhle jmena chlapi asi nejsou..- konzervy jedny 😀

Dneska jsme zase byli na monitoru a musim tam i zitra 😠 se jim ta krivka moc nezdala, chjo..program na prodlouzeny vikend se tim docela naboural....snad to zitra bude ok....

jenniffer
7. kvě 2009

Vov: vybrat to pravé jméno dá fušku - teda nám s manželem rozhodně dalo. 😀 S holčičkou nebyl problém (Linda), ale pro kluka to byl trošku boj. Já od začátku říkala bříšku Tobiášek, ale všichni kolem na nás tlačili, že tak hrozný jméno přeci nemůžeme děcku dát, nejdřív jsme odolávali, ale nakonec ustoupili. Bude to asi Daniel, ale pořád s tím nějsem 100% srovnaná, tak se uvidí, co nakonec napíšeme do rodného listu.

Mak: máš poslíky? Já čekám, že se každou chvíli dostaví a zatím nic. Ne že by mi to nějak chybělo, ale spíš nevím, jaké to bude, jak moc to bude bolet, jak moc budu z první takové bolesti vyděšená - jestli už jako nerodíme a tak. 😅 Jsem holt vyplašená prvorodička. 😀

Holky, díky za typy na koj. podprdy. 😉 Má to jen jeden drobný zádrhel. U nás není ani Rosmann (fakt asi děsný město, co s týče drogerií). Tesco tu máme, ale jen malé a prodávají tam pouze potraviny!. 😠 Já se picnu, takže v sobotu frčím do Liberce na nákupy.
Poslední dva dny mi není moc dobře. Začíná mě pobolívat žaludek, když se dlouho nenajím nebo když se najím moc najednou. Taky se mi občas jakoby zamotá hlava. 😠 S prací to nepřeháním. Doma bych se asi celý den nudila, tak dokud to jde pomůžu kolegům v práci. Už se těším až tohle těhu bude za mnou. 😀
Holky, co strie? Já čekala, že s mou problematickou kůží se jistě objeví a zatím nic. Jupííííí. 😵 Za to mám pár nových křečáků na nohách. 😠

jenniffer
7. kvě 2009

Jé, zdárec Mak. 🙂 Jak to na monitoru probíhá?

vov
7. kvě 2009

Ahojky,
Jenn, tak to raději odpočívej a pravidelně jez, já mám v kabelce vždy musli tyčinku, pro případ náhlé nevolnosti 😀 Nevolnostmi sice netrpím, ale hladem pořád 😉
Snad tu podprdu v Liberci seženeš!! Neboj, kdyžtak to zkusíš přes net..
Strie naštěstí také žádné nemám, ale moje mamka mě uklidnila, že vznikají až po porodu, když se břicho "smrskne". Takže musíme mazat a mazat, raději preventivně a pořád😉
Makoush, co se jim na monitoru nelíbilo?!
S tím kočárem je to boj, a to jsem nechtěla ztrácet výběrem čas 😅 Určitě chci jezdit v lese, ale hold nebudu brát trasy na horské kolo 😉
Dnes jsem manžílkovi napsala E-mail, že až se vrátí z dovči, je možné, že ho tu bude čekat Lea nebo Alex. Chudák, vyplašeně odepsal: "Saša, Saša jede... Hlavně ne Alex" Jenže já nechtěla Alexandra (proč se mu vlastně říká Sašo?), ale jen krátce Alex. Dlouho se mi líbi Erik, ale to nejde k našemu příjmení. Také jsem uvažovala nad jménem Dan, Vilém, Felix,.. Někde mám seznam 🙂
Jenn, Tobiáš je pěkné jméno, nenechte se odradit příbuzenstvem!!! Já jsem jen zkusila omezit výběr na jednoduchá jména bez háčků..Jinak můj bráška už pár let plánuje Samuela 😵
V Německu jsem měla 3 kluky - Jan (náš Honza je divný, ale jen Jan se mi zdá fajn), Tom, Kim. Kamarádi mají kluky Noel Lewin a Mika Louise, jiní mají kluky Remi a David a nejnovější mimčo od jiných známých je kluk Oliver. Pak známe Vojtíška, Matěje, Jeníka (Jan), atd... Když já mám ráda jednoduchost, chtěla bych mimču říkat tak, jak to napíšeme do rodného listu a ne to jméno komolit, ale asi jsem moc náročná 😅 Jinak Dennis mi neprošel, neboť manžel říkal, že se mu budou děti smát Dennis = penis. Nenašla jsem protiargument...

vov
7. kvě 2009

Holky, tak co tak koukám po netu, líbí se mi: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=22299035
Co na něj říkáte? Makoush, dle Tvé rady jsem se ptala na velikost korbičky a prý je do 6ti měsíců mimča. Jak dlouho může být mimčo v Mikádu a PegPeregu? Máte to zjištěné?
Andreasku, díky za info o předporodních kurzech!! V pondělí jdu do poradny, tak alespoň vím, o co se zajímat..

andreasek82
7. kvě 2009

vov no ja bych byla rada, kdyby tam mimisek vydrzel od cervna zhruba do toho brezna 2010, aby byl proste pres zimu v hluboke korbicce, ale to proste zavisi na mirach miminka no.. do sportaku bych chtela mimco dat az na jare, jenze realita muze byt pak uplne jina..
dnes jsme si prochazeli porodnici a sestinedeli, tak holky, uz vim, do ceho jdu! 😀
jenn strie mam zatim jen na prsou, neco z puberty a neco z rannych tehu mesicu, kdyz jsem se jeste nemazala.. 😒 na brise zatim nic.. tuk tuk tuk 😉
dobrou noc 😉

makoush
autor
8. kvě 2009

Bré ráno...

no, s tim monitorem..pry tam je vyssi ta krivka. Docela me to znejistelo, ja vim, ze kdyby to byl problem, tak me ani domu neposlou ale i tak... jsem z toho dneska moc nespala, jak jsem nervozni jak to dneska dopadne.. 😒

jinak posliky mam - teda aspon si to myslim. U me se to da prirovnat pocitum nekdy tesne pred MS plus nekdy takovy pichani na stidkou kost. Ale da se to. Jsem docela rada, ze je mam, aspon me to zoceli 😉

strie..taky mam nejaky od puberty, nove zatim nepozoruju. Jediny co se mi udelalo jsou takovy hnusny suchy fleky - ty jsem driv mivala, ale ted jich mam fakt dost a vetsi plochu. No a pak se mi docela hodne udelaly pihy - ne ty slunecni ale takove ty znaminkove.. takze asi tak..

vov...me rikala kamaradka, ze to pegPerego by melo vydrzet tak vic nez tech půl roku - ja pocitam tak do listopadu, v zime, kdy potrebujes fusak a deku - pochybuju, ze se tam jeste vleze.. 😒 A Saša je prave ruská domaci varianta na Alexandra. To jmeno je dobry, je universalni - vhodne na vychod i na zapad, jen opravdu hodne lidi - a tomu se clovek v ceskem dnu pytle neubrani - prave to osloveni Sasa pouzivaji... Z toho tvého seznamu bych teda ja hlasovala pro Dana. 😉

jenniffer
8. kvě 2009

Vov: S hlubokou korbičkou mám obdobný plán jako Andrea - přes zimu ještě vydržet a na jaro přejít na sporťák. Jenže tuším, že na sporťák budeme muset přejít už dřív. Hluboké korbičky mají tak kolem 75 cm na délku, když k mimču připočteš ještě fusak, tak se prý většinou po 6m už do korbičky nevejde. 😒 Ten X-Lander vypadá dobře. Univerzální barvička pro holku i kluka. Oranžové kočárky jsou teď populární. 😉 Jen nedokážu posoudit cenu, už jsem se o to dlouho nezajímala.

K těm jménům: Já osobně bych Alexandra nezvolila, nějak nemám tyhle "ruský" jména ráda. Ale zkrácená forma -Alex se mi líbí. S tím Denisem - penisem mě to napadlo taky. Zajímavě to vypadá napsané s dvěma NN, líbí se mi to víc než s jedním N. 😉 Máte ještě ca. 2 měsíce na rozhodování, jsem zvědavá, co nakonec vyberete. Jen tak mimochodem, co jméno pro holčičku?

Mak, jak to dopadlo na monitoru? Doufám, že je všechno v pořádku. 🙂

Před chvíli jsem pustila první pračku s věcmi na mimi. Před tím jsem snad hodinu odstříhávala cedulky z oblečků. Já mám hodně citlivou kůži a ty cedulky (s velikostí apod.) nesnesu ani na svém oblečení, tak jsem to ustříhla i na tom pro mimi. 😉 Už dlouho jsem si ty věcičky neprohlížela, úplně mě to dostalo, už se fakt na toho našeho broučka těším. 😵

Zatím se mějte, jdu kuchtit něco k obídku. 🙂

vov
11. kvě 2009

Ahoj holky,

tak jsem byla dnes u doktora a trochu mě rozhodil.. Mám prý otočený čípek, jsem hodně otevřená a musím zůstat v klidu doma, jinak hrozí předčasný porod ☹
Jenže kolegyně si vzala celý tento týden opět dovču, takže jsem dnes v práci, abych alespoň něco vyřídila, ale od zítřka si musím vzít dovolenou, vůbec nevím, jak se to v práci udělá ☹ Ale já nechci rodit tak brzy..
Škoda, že je manžílek fuč, alespoň bych se teď mohla nechat opečovávat...
Takže jsem zůstala sama v práci, i doma, potřebuji dodělat školu a tento týden dořešit všechna povolení ke stavbě na úřadech!!!! Jak mám mít klid to fakt netuším 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru