Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

makoush
autor
5. čer 2010

však sabinka je ráček, to jsou takový klidňoučky děti😉 to se to pak študuje 😉

jen...
- dávat polštářek se nechystám, přeci jen, ještě nemají dokončený vývoj zakřivení páteře a asi ho dám, až když o něj vyloženě projeví zájem
- činnosti - tak mi v úž plaveme, což je fakt super a doporučuju, pak chodíme 2xdenně ven, na hřiště, na pískoviště mezi ostatní děti, kde se B. už i sama pohybuje (leze), boří bábovku a bábovku sama zvedne, pak se s ní houpu na houpačkách, točím na kolotoči a kloužu jí na skluzavce a doma: čteme, stavíme věž z těch skládacích kelímků, občas zastrčí i nějaký ten tvar do té hračky na tvary, provléká myšku dírkou (taková hračka jakoby ementál a myška na provázku), pak ráda vyndavá prádlo z koše, práská bubliny z bublifuku, pak jí nechávám krámovat (v šuplíku, ve skříňce, v kredenci)..uf, vic me nenapadá..
- golfáč - máme půjčenej nějaký noname, takže neporadím. Navíc my ho zatím nevyužíváme, máme sporták gesslein plus manducu a tak to nějak střídáme. Jinak kamaradka ma golfky od pegperego a moc si je chvali.
- spaní - b. ted ma tak pofiderně jeden az dva denní spánky - záleží, bud spí v kuse 2h a nebo má dvě hodinová spaní..zřejmě si pomalu mění režim k jednomu spánku..a v noci, to se ani neptej...to moc nejde, se budí, řve, kojí se..u tak půlku noci spí s námi. Chystáme se jí konečně udělat z postýlky "balkon" - odmontovat tu dlouhou postranici, abych ji nemusela vyndavat a aby se mohla pritulit kdykoliv..
- normalni jidlo - asi jeste dlouho ne, koreni a soleni si nemyslim,ze ted potrebuje. Navíc surový mlíko a celý vejce ji chci dát až tak za rok..

uf, jsem se ale rozepsala...

jenniffer
6. čer 2010

Mak, díky za vyčerpávající odpověď. 😉 🙂 Já ty golfky chci koupit hlavně kvůli letní dovolené a výletům. Jinak jezdíme ve sporťáku PegPérego a s ním jsem naprosto spokojená. Uvažovala jsem o nákupu golfek stejné značky, ale vychází na dost peněz a my je budeme pravděpodobně používat jen občas (teda alespoň předpokládám 😀 ) a pak by se drahé golfky moc nevyplatily. Mám pár typů: Chicco Multiway, Jane Energy, Inglesina Trip nebo možná nějaké úplně jiné. 😀 Oběhnu pár obchodů a uvidíme, které se mi zalíbí až je uvidím naživo.
S tím spaním to máme podobně. Většinou spí 2x denně po půl hoďce až hoďce. 😉 Chodí spát kolem 19h, budí se jednou za noc na mlíčko a pak spí ca. do 7h do rána. Od nočního probuzení spí většinou s námi v posteli, ne snad, že by v postýlce neusnul, ale chceme ho mít u sebe. 😵
"Surový" mlíko jsem taky nedávala, jen v jogurtu. Vejce už ochutnal, koření dávám domácí zamraženou čerstvou petrželku a sem tam třeba i majoránku aj. Pár věcí už jí i s námi solených. Protože máme hrozného jedlíka a cokoli, co před ním jíme chce ochutnat, tak mu dáme. 😒 Moc nesolíme, tak snad mu to neublíží.

jenniffer
10. čer 2010

Holky, jak řešíte koupání? Dáváte nějaké speciální plíny nebo jen plavečky? Vůbec s tím nemám zkušenost, poraďte. Na zahradě u bazénku nechám malého běhat jen tak s holým zadečkem, ale to asi u moře nepůjde. Jak to nejlépe vyřešit?

makoush
autor
12. čer 2010

jen...no, kdyz pouzijes pliny, tak ty se po namočení nacucnou a jsou vpodstate jen na to jedno zaplavani si. Na plavčo mám pro barouše normoš plavky od popolini..kuk: http://www.branakdetem.cz/plavky-popolini.htm a jsou ok, už je používáme tak 4,5mesice a porad je zapínám na tu menší velikost.

jenniffer
13. čer 2010

Mak, díky, jsi zlatíčko. 😵 Už jsem na ně na netu koukala, určitě koupíme. 😉 🙂

andreasek82
18. čer 2010

jenn, my co jsme byli na plavani, tak jsme meli normalne ty plinky do vody obrazkove..
holky, uz vam danecek a barunka chodi? sabca kolem gauce, ale je dost na spickach, mame backurky, treba ji to donuti na cela chodidylka, no uvidime.. uz vyleze na gauc, no je to sidlo 😀
hezky vikend, my budem na kolinsku u sestrenky, jeji vojtisek ma 2. narozeniny, tak se tesim 😵
dobrou 😉
holky a vlastne obema detem uz byl rocek co, tak vse nej!!! my az 1/7 🙂

jenniffer
19. čer 2010

Andreo, když ho držím za ručičku (lépe řečeno, když se Daník drží mého prstu), tak běhá jako ďábel. Zcela sám ujde jen pár krůčků a pak ztratí rovnováhu a žuchne na zem. Dříve padal dost chaoticky a kdybych ho nejistila, tak by si pořádně natloukl, ale pak se naučil při pádu dávat ručičky před sebe a většinou se mu podaří se jimi podepřít, takže nespadne hlavičkou na zem. 😉 Když si to tak vybavuju, tak sem tam taky chodíval na špičkách, ale pak se to nějak samo srovnalo. 🙂
Jak pokračují přípravy svatby? Co šatky, už jsou hotové? Pošli fotku.

makoush
autor
20. čer 2010

Tak B. nechodí, resp. ťape podél nábytku, pískoviště a táák ale za ručičku ji nevodíme a ani vodit nehodláme - no, jsem asi prdlouš, ale držím se tý zásady, že by se jim nemělo pomáhat a aby si sami prošli všechny vývojové vzorce. Takže čekám a čekám, až k tomu sama dozraje. Sice to je občas náročný psychicky se vyrovnávat s poznámkama typu, že "je opožděná..že ještě nechodí..že tohle a tamto." ale věřím, že dělám správnou věc. Zatím to funguje, b. nikdy neměla žádný karambol spojený s tím, že by dělala něco, na co není ještě připravená - protože to vlastně nedělá, když jí neulehčujeme práci😉 Jinak na futon vyleze, přeleze hranu pískoviště tam i zpět (sice si při prvním pokusu odřela bradu o ten betonovej okraj), už i slejzá z postele pozadu (což fakt oceňuju) a bez držení začíná držet rovnováhu. Jinak zezačátku taky stála na špičkách, je to normální stádium a srovná se i bez bačkor😉 Jinak add bačkory, snažím se to střídat, chvilku bačkorky, chvilku kožený capáčky (kvůli vývoji nohy)...

jenn...gratulace k 1.narozeninám 😵 jak jste to oslavili?

jinak baroušovi asi rostou stoličky..auuuuuuuuu...nááhodou, jantarový korálky jste žádná nezkoušela?

jenniffer
22. čer 2010

Mak, ty myslíš, že by vodění za ručičku mohlo způsobit nějaké problémy? Honem písni jaké. I když my už to asi stejně nezměníme, Daník to vyžaduje. 😒 Jak jste Barunku načili slézat z postele? To bych taky uvítala, to naše trdlo jde do všeho po hlavě. 😀 A když ho otáčím, jakože se leze dolů po zadečku, tak hlasitě protestuje... 😅
Narozky jsme oslavili na dvarkát, jednou s námi a podruhé s rodiči. Taková klasika, dort a dárky. Pískoviště mělo obrovský úspěch, vydrží si tam hrát hrozně dlouho a já jen v sedě dozoruji. 😉 První den písek ochutnával, pak pochopil, že k jídlu asi nebude a už ho do pusy nestrká. 🙂
Korálky jsem nezkoušela, stoličky mu zatím nelezou. 🙂

makoush
autor
22. čer 2010

jenn..no,vpodstate jde o to, ze nez zvladnou chuzi,mely by zvladnout sami bez drzení stát a vyvážit to, aby nespadly - vpodstate to je balnační cvičení pro podvěsek mozkový. Jinak to je podle me obdobný jako u posazování, prostě není třeba to urychlovat, ony si na to přijdou sami😉 (doufam), nekde psali ze to vodeni neni dobry na klenbu a na pateř (skoliozy a taak) - ale asi je to na kazdym, k cemu se prikloni. A je fakt,ze jakmile si na to zvyknou, ze je nekdo jisti a drzi, tak uz nechtej jinak - vsak taky proc by se namahaly a lezly nebo se pokousely samotne, kdyz maji svého "otroka" 😉

add slejzání - proste porad a dokolečka jsme ji při slejzání otáčeli a říkali "pozadu" Trvalo to docela dlouho a občas když je rozjetá, tak na ní musím houknout..ale přineslo to ovoce, zvladá to a sleze jak ma. Coz jsem rada, protoze mame docela vysokou postel.

super, že daník písek nejí..b. zřejmě ještě své kolečko písku nespořádala.. 😖

btw. holky, nezamkneme to tady?

jenniffer
25. čer 2010

Mak, klidně to zamkni. Alespoň sem budu moct přidávat i fotky, kde jsem já nebo manžel. 😉 Navíc by to možná byla šance, jak obnovit přátelství s vov/nikiedou.

makoush
autor
25. čer 2010

ok..neprisla jsem na to, jak zamknout aktualni tema..☹ tak jsem udelala tema nove..ale jestli nejaka vite, jak tohle zamknout, tak to klido udelejte za mě 😉 Jo a ta nová se jmenuje: "po půl roce a více" - žádná poetika, jen mi bylo blbý tam dávat to těhu, když už dávno nejsme....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru