Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

andreasek82
9. čer 2009

dobre ranko 🙂
jenn, kdy odjizdis do porodky? uz dnes? napis jeste ju.. budeme moc drzet palecky! 😉
jinak my vahu zatim nemame a ani nijak neplanujeme porizovat, to kdyz tak az po porodu bychom se rozhodli..
boli me v podbrisku tak lehce, jak kdybych mela par dni pred ms..
nase bellinka dnes zacala harat, lezi ani neduta.. 🙂
je hezky, mozna pojedu za kolegama do prace na obed anebo zvitezi lenost a ja zustanu doma 😀
mak, co barborka a kojeni? je to lepsi?
kallimer, co podbrisek?
milin, ty hezky odpocivej, ty zacatky jsou hodne dulezite, jde o vse, setri se 😉
tak hezky den vsem 😉

makoush
autor
9. čer 2009

Jenn..držím palce, at to dobře dopadne. Pak dej vědět 😉

Tak andrej, ted je řada na tobe 🙂 jak se cítíš?

milin..ty mas ted to naše rození z první ruky, vid? však neboj, ono to taky prijde. Kdy vlastne bys orientačně mela mít termín? Někdy v prosinci? Jé, to budeš mít malýho Ježíška..

Jinak u nás malé zlepšení, už jsme se dostali na tolerovanou hranici procůraných plínek..uf.. Jen včera u dr. to bylo zase psycho. Sestra v pátek nezapsala váhu, na kterou jsme spadli a pak tam nejakou cucala prstu. A to me vytocilo. Protoze si presne pamatuju, ze v patek jsme meli o 11deka mín - takze podle vcerejsiho vazeni jsme meli uz trochu vic ale ona vyrukovala uplne s jinym cislem, takze mame podle nich o dalsich 20gramů méne.. uz nam dokonce chteli vypsat zadanku do mistniho spitalu, ale to jsme odmitli a vecer jeli do Brodu. Tam pani dr. koukla, malou zvazila, nakojili jsme - opravila nam techniku a ukazala jak prikrmovat cevkou u prsu.. Takze snad to ted bude lepsi. S tou polohou porad zapasim, ale nic nez zvitezit nam nezbyva...pres poledne jsem ji nechala cucat hodinu a půl. Ono by se to nemelo, ale ted potrebujeme aby zacala nabirat, tak na těch 15-30 minut co prirucky doporucujou kaslu... Ted mam miminko na vylete na balkone 😉 a chrniiiii - jupiiiiii snad ji to chvili vydrzi..- jen zacina bourka, ach jo..

vov..uz se tesim az taky slehnes (samozrejme v terminu) a zacnes latkovat 🙂 mam ted tolik poznatků - jako jakmile nandas fesackou kalhotkovou plinu, tak do dvou minut je pros..ana..

milin
9. čer 2009

Ahoj holky
tak jen nakukuji.Někdo se ptal zda chodím do práce.Tak nechodím jsem na neschopence.Nedovedu si to představit být tam teď a tahat třeba pytel brambor,basy s pivama nebo balíky pat lahví.Chudák mimi ještě bych o něj mohla přijít.

Mak termín mám v únoru asi tak 11-13.Barborka je super 🙂

Jinak je mi stále dobře.Nezvracím,už ani nespím a cítím se fajn.Jen mě bolí ty prsa a občas mě bolí spodek.Jinak se to dá.Dneska mi můj koupí vitamínky a budu se cpát zas něčím navíc.Snad to dítě pak nebude moc velký.

nikieda
10. čer 2009

Makoush, nestačím se divit, jaké máte stresy s doktory, copak nikdo neumí dělat svoji práci pečlivě?! To je k zlosti! Ale je fajn, že jste jeli jinam a tam Ti poradili s kojením, jak píšeš, jiná varianta než vítězství není 😉
Dnes u mě byla známá a říkala, že chtěla také látkovat, ale zůstala u hnusek..
Já doufám, že látkovat budu!!!! Když už jsem to všude rozhlásila, tak přeci nebudu za tlučhubu 😀
Včera tu byla mamča a u našich u máme pokojíček i s postýlkou nachystaný, taťka prý přemýšlí, kam dají houpačku 😵 Jejich starosti bych chtěla mít 😀
Jinak já řeším náš RD, je to síla, sháním jinou firmu a máme kontakt na právníka. Ale štve mě ta záloha, kterou z nich už nejspíše nedostaneme 😠
A v sobotu jsem se rozhodla, že pojedu do školy, poslední termín zkoušky, prostě to musím risknout. Takže si jdu číst, ať ty mozkové buňky úplně nezakrní a k večeru příjde tchýně. mimochodem jsem to s ni zvládla diplomaticky, ona volala jen mému manžílkovi, že u nás bude týden bydlet, načež on jí řekl, ať se domluví se mnou, zda o to vůbec stojím. Mně se ale neozvala, tak jsem jí v pondělí ráno napsala sms, že v pondělí i v úterý tu budu mít návětěvu, tak jestli chce přijít ve středu nebo ve čtvrtek 😉
Milín, tak jestli jsi měla fyzicky náročné zaměstnání, tak jen dobře, že jsi doma!!!! Užívej si to 😵
Andreasku, jak se cítíš? Něco nového po Tvých úklidových manévrech? 😉
Jenn, a co Ty?!? Kdy bude Daniel na světě? Držím palce!!!!!!!

andreasek82
10. čer 2009

mak no citim se dobre, nekdy me sice boli zada, ale jinak v poho 🙂
uvidis, ze barborka za chvilku bude pribirat jako nic.. vsechny co jsme tady budem mit asi ze zacatku co delat 🙂
ale casem se to vse vyladi, my maminky se s mimcama sehrajem a bude to 🙂
milin, tak to je fajn, ze ses doma, fyzicka zatez by urcite vhodna nebyla.. ja taky nezvracela, ale nic mi nechutnalo a unavena jsem byla dost, ale to ted na konci jsem uz zase taky..
nik.. noveho nic, jen nam tu dnes delali balkonove dvere a montovali sitku do oken, takze jsem zase uklizela 😀 ale ono me to fakt docela bavi.. ted jak nemam tu skolu, tak je docela casek.. sice si chodim lehnout, ale to tak na hodinku - dve, pak zase vyletim a uz neco delam.. predstava, ze bych mela za deset dni porodit (muj prvni termin) me docela desi.. jako uz se moc tesim, ale na druhou stranu ta predstava porodu a tak vubec je dost zvlastni.. no nic, ono to proste prijde a nic s tim nenadelam, hlavne at jsme v poradku a je to 🙂
dnes je docela hic.. ani se mi nikam nechce, byly jsme jen s bellcou na zahradce, to staci 🙂
jinak nik bud opatrna, az pojedes do skoly, vyjed driv, at mas na vse cas a nemusis nikde spechat, ale myslim si, ze i kdyz bys ted porodila, vse uz by bylo v poradku, vzdyt jsi v 37. tydnu! 😉
papa holky, tesim se, az zase pisnete.. 🙂

milin
10. čer 2009

Ahojky holky
chtěla jsem se jen zeptat jestli máte někdo kontakt na JENN zítra by měla mít toho císaře tak že by bylo fajn jí poslat sms. 😉

andreasek82
10. čer 2009

ja ne ☹

milin
10. čer 2009

Já jsem si ho též nebrala myslela jsem si že jste spolu nějak víc v kontaktu 😉

nikieda
11. čer 2009

Ahojky, tak dnes by měla Jenn po 9ti měsících vidět Daniela 😵
Telefon také nemám 😢 Ale Jenn říkala, že bude na netu, tak snad nám dá hromadně vědět a nebude nás příliš dlouho napínat.

Holky, já se jednou udrbu, moje nespavost a drbání se, je už opravdu extrém. Ani nepotřebuji chodit na WC, ale v noci je to jediná možnost, jak se protáhnout 😉 Dnes jsem měla ve 4:30 takový hlad, že už jsem snědla 5 tvarohových knedlíků s jahůdkami 😵 Mňam, takže teď sedím na netu.

Andreasku, do školy si MHD netroufnu, z jízdy busem "harmonikou" po kostkách jsem vyklepaná i normálně, takže nebudu riskovat porod v MHD 😅 Odveze mě tam manžílek, přeci se nebudu stresovat, že tam nenajdu parkovací místo a nakonec mi policajti ještě odtáhnou auto, ne?! 😀
Ale včera jsem koukala na ty otázky a je toho nějak moc ☹ No, snad alespoň něco stihnu, nejde mi o to, mít za 1, tentokrát je hlavní se zúčastnit 😉

Porod si raději nepředstavuj, stejně to podle mě bude trochu jinak. I když Ty máš výhodu, že jsi chodila na ty kurzy a víš, co čeho jdeš. Budeš chtít Epidural?

milin
11. čer 2009

Dobrý ranko těhulinky a maminko či už maminky (Jenn) 😉
Jenn myslím na tebe už od včerejška tak doufám že to dneska zvládnete na jedničku a vše bude ok 😉

Nik tak já se dnes zbudila v noci hlady,ale radši jsem šla na záchod a rychle zaspat.Nedovedu si představit že bych se nacpala knedlíkama 😉

Holky měli jste některá problém s pletí?Mě se na tváři udělali tacoví hrozní boláci,ale ne uhříci,ale takový svědivý potvory.Neměly jste některá podobný problém? 🙂

jenniffer
11. čer 2009

Dnes v 8:28 se nám narodil Danýsek. Je velký 51cm a váží 3,68kg.

nikieda
11. čer 2009

Jenn, obrovská gratulace!!!!!!!!!! 😵 😀 😵 Teda, Daniel je kus chlapa 😉
Jak se cítíš?

nikieda
11. čer 2009

Milin, já měla takové boláky na zádech, občas jsem je namazala tee tree oilem a časem zmizely 😉
No jo, já měla tak velký hlad, že se zaspat nedal 😀

andreasek82
11. čer 2009

jeee jenn!! 🙂 😵
no to je parada! to je skvely, moc moc moc gratuluji!!! 😵
je to kus chlapaka tedy 😉

andreasek82
11. čer 2009

nik ty vlastne jezdis taky na zizkov 133 vid 😀 to je dobra cesta, to mas pravdu 😀 kde vlastne v praze bydlis?
ja se ted cpu mandlovnikem s kafickem.. k obedu jsem mela drstkovku a lososa s dusenou zeleninou mnam 😝
jinak co se tyce epiduralu, to zatim nevim, uvidim podle situace.. pokud by to tak nejak slo, tak asi ne.. ale treba si to pak bez nej proste ani nedokazu predstavit.. uvidim..
teda ty knedliky rano v pul ctvrte, ty ses expert 😉 😀 ale proc ne, hlavne ze ti chutna 🙂
milin ted tea tree je fakt dobry, ja si ho davam do koupele, ale tak na oblicej si ho muzes zkusit dat take naredeny vodou.. za zkousku nic nedas.. 🙂

milin
11. čer 2009

Jenn moc moc gratuluji 🙂 Hlavně ať jste zdraví a vše je ok 😉

Nik no uvidíme třeba to zmizne samo 😉

andreasek82
11. čer 2009

milin, vim, ze je jeste brzy, ale vis co se rika.. kdyz ma maminka v tehu problemy s pleti, bude to holcicka 😉 😀

milin
11. čer 2009

hm a já bych si tak přála chlapečka 😀

andreasek82
11. čer 2009

jee milin, tak to jo.. to jsem te nechtela samozrejme nijak mast.. 🙂
my zrejme cekame holcicku a ja teda nemam ani pupinek, takze ver tomu.. 😀
to je jen takove to jedna baba povidala 😉

jenniffer
11. čer 2009

Ve 8:28 se nám narodil Danýsek. Má 51cm, 3,68kg. 🙂

milin
11. čer 2009

Andreasku jj uvidíme co budu čekat já 🙂

já na přísloví moc nejsem nikdy jsem se tím neřídila,ale kdo ví 😀

A jak se cítíš ty,ty už to máš taky coby dub 😉 asi se už těšíš viď 🙂

andreasek82
11. čer 2009

no radsi ani nemluv.. jak se to blizi, tak mam cim dal tim vetsi strach ze vseho 😅
z porodu a vubec, snad bude vsechno v poradku.. moc se tesim, ale bojim bojim zaroven 😀

milin
11. čer 2009

jj to věřím že máš strach,ale ty vše zvládneš 😉 jen neboj.Musíš to brát jak to je 😉 a vše bude ok.

Ještě si užívej bříška a pěkně se sním mazli.Až bude dítko větší tak ti bude chvilkama chybět 😉

andreasek82
11. čer 2009

no ja si myslim, ze ze zacatku hned mi to bude pripadat divne, ze uz brisko nemam..
ale zase si zvyknu a budu mit vedle sebe uzlicek ubrecenej 😀
presne tak, brat to tak jak to je, zadny zbytecny obavy, je to prirozene, vsichni jsme se museli narodit 😉
ja si jdu na chvilku dachnout 😀

jenniffer
11. čer 2009

Dnes v 8:28 se nám narodil Danýsek, měří 51cm, váží 3,68kg.

andreasek82
11. čer 2009

jenn, my chceme fotecku! 😉 😀

milin
12. čer 2009

Brý ranko
přeji Vám krásný den maminky a těhulinky 🙂
Já jsem po ránu pěkně zmokla,ale nštěstí jsem se schovala pod velký keř kde tolik nepršelo.A teď tu krásně svítí sluníčko.Tak snad to už vydrží 😉

andreasek82
12. čer 2009

milin ja byla rano v poradne, lilo jak z konve, nastesti jsem mela destnik..
ale cestou zpet z poradny kolem me projel teda radnej blbec a celou me ohodil, kdyby neujel, tak bych mu pekne od plic neco rekla! 😠 😀
ted uz jsem doma a taky tu sviti sluno.. 🙂
ale to zas bude na chvilku a pak zase slejvak.. jako v dubnu..
v poradne stejny nalez.. hlavicka pevne naleha na dno, prostupnost na spicku prstu, hrdlo 1, 5 cm..

kallimer
12. čer 2009

Ahoj holky,

jenn: velikánská gratulace !!!!!!!!!!!!! Přeju tobě a Danečkovi hodně zdravíčka a ať je všechno ok 😉 .

Nik, Andreasku: tak teď je řada na Vás - držim palce 😉

Mak: Co vy? Jak zvládáte příkrmy ? Doufám, že se máte s malou dobře 🙂.

Milin: tak co těhulko? To je dobře, že si zůstala doma - tahat těžký věci v těhu fakt nedělej. Já chodim pořád do práce, ale já sedim celej den v kanclu, tak to je něco jinýho, ikdyž malý už se taky přestává líbit.

Já začínám pomalu nakupovat, ale "rozšoupnu se" až příští tejden, v úterý jdeme na velkej screening, tak snad bude všechno ok, potvrdí se holčička a huráááááááá do krámu 🙂.

Mějte se krásně těhulky a maminky a hezký víkend 😎

milin
12. čer 2009

Andreasku u nás je počasí jako apríl.To je děs.Teď to zase vypadá že bude pršet.Ještě že jsem doma a nemusím být už venku.

Kall ahojky.Jsem ráda že tě tu vidím.To víš kdybych pracovala v kanclu jako ty taky bych chodila do práce,ale tahat se s těžkýma přepravkama, myslím že toho mám za sebou už hodně a mám nárok být doma a užívat si těhulinkování. 🙂
Já jsem si akorát udělala radost a koupila si 2 malinké oblečky takový chlupatky na 0-3 měsíce.Je to krásně roztomiloučký.Ale jinak zatím nic. 🙂
Tak ať ti v úterý dopadne dobře UTZ a bude to holčička dle vašeho přání 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru