Těhotná po půl roce a více

makoush
23. říj 2008

Toto je druhý level diskuze "Snažilky od půl roku a více" 🙂

nikieda
15. črc 2009

Ahoj holky, tak jsme konečně doma 😵 Dnes ráno nás propustili...
Snažila jsem se vás dočíst, gratuluji k přibívajícím miminkům a rostoucím bříškům 😵 🙂

Holky, řeknu vám, byl to porod. Zkusím popsat..
Před 5h ranní mi praskla plodovka, tak jsem si dala sprchu, umyla hlavu, namazala manželovi svačinu a pak ho vzbudila, že jedeme. Bylo mi ale dost zle, pořád na zvracení. V nemocnici mi udělali UTZ a řekli, že rovnou na sál. Tam byl skvělý doktor z rizikové poradny. Monitor v sedě a s kontrakcema byl hustý!!! Byla jsem jaksi v rauši, napila jsem se vody, ale tu jsem zase vyzvracela, takže si manžílek užil. Bodla mi poloha na pravém boku, to byla paráda 🙂 Jenže pak se doktorovi přestal líbit monitor a plodovka se zbarvila do zelena, takže asi do 2 minut doktor rozhodl o akutním císaři. Semlelo se to hrozně rychle, probudila jsem se až sama na JIP. Chtěla jsem vědět pohlaví a kdy mi ho přinesou. Sestřička mi řekla, že je to kluk 😵 a prý za mnou příjde doktorka. Doktorka mi začala povídat o komplikovaném porodu a když jsem se zeptala, zda je malý v pořádku, tak odpověděla něco jako že v pořádku není. Dál jsem jí nebyla schopna vnímat. Manžílek za mnou odpoledne přišel, ale nepustili ho, jen mi od dveří zamával.. Večer jsem poprosila sestřičku, aby zavolala na dětský JIP, jak je na tom náš Filípek, tak prý stabilizovaný. Hrozně jsem ho chtěla vidět, ale musela jsem počkat do 2. dne, až mě převezli na šestinedělí, odpoledne přišel manžel, vzal mě na jezdící křeslo a jeli jsme k němu. Neviděla jsem ho 28hodin 😢 Byl v inkubátoru, ale jak mi manžílek stačil povyprávět, testy procházel v pořádku. I doktor nám řekl, že to vypadá dobře..
Jak se mi zkalila plodovka, bylo riziko, že se jí malý nadechl, po porodu nedýchal a srdeční tep byl slabý, proto ho okamžitě odvezli, dali ho na infuzi s ATB a nějakým lékem proti křečím. Naštěstí to byla prevence a po 5ti dnech se všech léků zbavil a pak už jsme mohli být spolu na pokoji 😵 Dokonce se mi povedlo se rozkojit 😵 Musel si projít různými testy, proto nás pustili až dnes.
Je chudák dost lekavý, ale dělá pokroky. Z počátku vyváděl, kdykoli jsem ho svéklala, nesnesl být nahatý, teď už se lepší. Ale neumí usnout, leká se svých pohybů. Už ho svazuji plenkou a šněruji do zavinovačky, ale to funguje také jen někdy 😉 Takže máme veselo 🙂 Už jsem objednala DVD Masáž kojenců, snad mu to pomůže. Zítra k nám příjde dětská dokotorka, tak uvidíme, co nám řekne, už se těším, až vyrazíme ven 😵
Přiznám se, že používám jednorázovky, jak nemá rád svlékání, musím být hodně rychlá. Ale určitě časem látkovky zkusím.
Mak, gratuluji k úspěchům s bezplenkovou!!! 🙂
Filípek mi tu řve v náručí, tak ho zkusím nakojit. Jo, museli jsme koupit monitor, i když jsem ho od rána nezapnula, zatím nám dítko řvel, takže dýchá. Zatím papa

makoush
autor
15. črc 2009

ahoooj niki..uz jsem si zacala delat starosti, co s vami je. Uf, tak to je dobre, ze to takhle dopadlo a maly je v poradku. Chuderko, to jsi si pekne uzila...ale ted uz to bude jen dobry, neboj. Jinak s tim Filipkovym krikem, to chapu. Kdybys chtela, tak si precti knizku: Dite pláče - co dělat? http://obchod.portal.cz/produkt/dite-place-co-d... Já si ji v pondeli půjcila v knihovne. A je moc hezka, takovy uklidneni pro nas rodice, kterym deticky takhle vyvadeji. Jinak tam pisou, ze prave miminka, ktery maji na zacatku nejaky problem, jsou prave plakavy... S tim svlekanim, neboj, to prejde..mala to taky mela, ale pomaha pustit primotop a opravdu udelat hoodne velky teplo, tak si pomalu zvykla na svlikani.. Tak se mej a drz se. Doufam,ze si najdes cas se tady obcas otocit. Mimochodem, uvazuju o zalozeni tematu: Uřvaná miminka😉

andreasek82
15. črc 2009

nik vitej zpatky! 😉
moc gratuluji k filipkovi.. chce to cas, abyste si na sebe zvykli a vse sladili a ono to vsechno pujde, uvidis 🙂
jake mel maly miry? az budes mit casek tak pridej nejake fotecky ju 😉
hezky vecer..

jenniffer
16. črc 2009

Nik, to je moc fajn, že ses konečně ozvala. 😵 Panečku, Filípek neměl zrovna nejlehčí příchod na svět. Ale snad už je to všechno v pořádku. Jak to tak čtu, tak děkuji bohu za plánovaného císaře. Jak se cítíš? Co jizva, ještě bolí? Já byla ty první dny úplně neohrabaná, břicho mě dost bolelo, tak jsem byla vděčná za každou pomoc.
Až budeš mít chvilku přidej fotečky do alba, ať se potěšíme novým mimčem v tématu. 😵 Mimochodem Daneček vzkazuje Filípkovi mnoho pozdravů a je moc rád, že tu nebude na holčiny (Sabinku a Barunku) sám. 😀

Daník první měsíc brečel u každého převlékání, přebalování i koupání. Nechci to zakřiknout, ale den ode dne je to lepší a řevu při těchto činnostech ubývá. Mám pocit, že koupání se mu začíná dokonce líbit. Musím říct, že teprve poslední dobou si začínám mateřství pořádně užívat. Už jsem se konečně naučila, jak malého šetrně chytit do náruče, jak ho šikovně a celkem rychle přebalit a převléknout, jak fungovat jen s jednou rukou, když druhou držím mimčo....aj.. První týdny jsem byla fakt poleno. 😠 Moje tělo si už začíná zvykat na pravidelné noční budíčky, všechno se nějak srovnalo a zaběhlo. 🙂 Dřív mi kamarádky-maminy říkaly, že to šestinedělí je nejhorší, pak že už je to mnohem lepší....začínám asi chápat, jak to myslely. 😀
Včera jsme si pro radost s manželem objednali nový gril. Přijít by měl zítra. Musíme vyrazit na nákupy, abychom ho mohli hned vyzkoušet. 🙂

jenniffer
16. črc 2009

Andreo, jak Belinka přijala malou? Říká se, že psi většinou na mimčo žárlí. Z albíčka to ale vypadá, že si budou časem náramě rozumět. 🙂

milin
17. črc 2009

Ahojky holky

Niki, klobouk dolů vše jste zvládli na jedničku a to je moc dobře 🙂

U mě nic nového.Včera jsem byla dát krev na genetiku.Brali mi tolik krve až jsem hleděla.Ale zvládla jsem to.Už se těším na mimíse na UTZ uvidím ho až první týden v srpnu.Ale nedá se nic dělat do tý doby musím vydržet.A doufám že bude mrňousek dobře otočený a dr třeba uvidí pohlaví.To by bylo super 🙂 Hlavně proto že tam bude i přítel 😵 Už se moc těším.

Holky tak si užívejte teploučka na víkend má pršet. 🙂

andreasek82
17. črc 2009

jenn, bellinka by malou nejradsi porad olizovala, coz my samozrejme nedovolujeme, maximalne nozicku 🙂
ale nezarli ani bych rekla, cekali jsme, co bude delat a vypada to v poho.. obcas, kdyz mala zabreci, bellca hned bezi k postylce a kontroluje, jestli je vsechno v poradku 🙂

milin, uvidis, ze to utece a bude zacatek srpna 🙂 mne cele tehu neskutecne uteklo.. sabince uz jsou 2 tydny a 2 dny, je to neuveritelny..

hezky vikend holky, i kdyz ma byt chladneji, ale uprimne receno jsem radsi, nez kdyz jsou ted tyhle paraky..

makoush
autor
17. črc 2009

ahojda..

andrej..to je hezky, jak se bella hezky o malou stara. Ony ty fenky jsou takovy vic k detem, zrejme ji bere jako štěnátko😉

millin..tak hlavne aby ti ta genetika dobre dopadla, budu drzet palce

Popravde, taky se tesim, az se trochu ochladi. Chodim ted s malou ven jen jednou denne a to hned rano,cca od 8-10 a uz k te desate je pekny parak. Dala jsem si schvalne do kocarku teplomer, protoze pod tou korbickou je jak ve stanu..namereny rekord je zatim 38stupnů. Blby je, ze mala aby dobre spala a nebudila se, potrebuje byt poradne zachumlana a cumak vrazenej nekde v rohu, takze na ni chumlam plenku a pak merino decku, kterou po usnuti opatrne odpreparovavam..takze prostredi na potnicky jako delany..

jinak mame dalsi pokrok: placa rucickou do zavesenych hracek a pretoci se na bok (tedy pouze pokud je motivace plne prso😉 )

jenniffer
17. črc 2009

Mak, teploměr v korbičce mě zaujal, určitě vyzkouším. Doufám, že to tam s teplotou nebude tak hrozný, spodní část střechy na korbičce se dá odepnout, takže to docela větrá. Ven v těhle vedrech chodíme taky většinou jen ráno a navečer. Teda přesněji řečeno, u nás znamená chodíme ven, že než usne jezdím na zahradě po trávníku a pak kočárek umístím do stínu na terasu. Větší procházky do okolí většinou probíhají s manželem o víkendu. 😉 Jinak potničky na tvářičkách má Daník taky. ☹ V noci mu zmizí, ale ráno se udělají nové. 😠
Gratuluji k pokroku. 😵 U nás plácání do hraček zatím nehrozí, ani kolotoč ho nebaví. (Kluci jsou holt lenoši. 😀 )Jen se strašně rád a se zájmem rozhlíží kolem sebe a když ho položím na břísko tak krásně zvedá hlavičku. Pořád čekám na první záměrný úsměv, prý už by se mohl brzo smát, ale zatím nic. Barunka se už usmívá?

Právě mi doprala pračka, tak mažu věšet, než se to naše štěstíčko probudí. 🙂

milin
17. črc 2009

Andreasku malá je celá ty.Tedy aspoň z mého pohledu.

Mak děkuji.Já věřím že vše dopadne dobře.Jsem v tomhle nějak optimistická.Prostě si vůbec nepřipouštím že by bylo něco špatně.I když včera jsem se trošku bála,ale dnes vůbec.Asi jsem padlá na hlavu,lae prostě si říkám že bude vše ok tak nač se stresovat dopředu 🙂

andreasek82
17. črc 2009

pekny vecer holky 🙂
tady ted sprchlo a zabourilo a vzduch je hned lepsi, tak jsem rada, meli jsme v byte neco pres 28 stupnu! 😅
ted bastime zemlovku a bramboracku, co mamka dnes navarila.. od pondelka mi to zacne naplno.. uz tu bude sama s bellcou a sabinkou.. snad to zvladnem 🙂
milin, kazdy rika neco jineho.. 😀 nekdo ze je mala cely tatka a nekdo zase, ze je hodne podobna mne.. tak ja nevim 😀
jenn, sabinka uz se smeje, ale spis tak nevedomky bych rekla, ze to jeste neni takovy ten umyslny usmev nebo ja nevim.. 🙂
ted jdem koupat, je to ale vzdycky docela takova rychlovka, mala neni ve vanicce dele nez pet minutek..
mejte se hezky, papaa 😉

makoush
autor
17. črc 2009

jen..nas pegperego taky ma odepinaci horni cast korbicky, coz taky delam, jen to ma tu nevyhodu, ze my tam mame takovou jakoby sitku a pres ni dost sviti slunicko,takze pres to stejne musim hazet plenku. Ten teplomer je dobra vec, aspon clovek vi, jestli se dite pece nebo ne..😉 Jinak mala se smeje uz tyden, dokonce se chechtala i na detskou dr. takze to je i oficialne potvrzene. Takze neboj, ono to dorazi kazdym dnem..musim rict, ze me to pekne dojalo..

jinak, v kolik hodin davate deti na noc spat? My ted zkousime, aby tak pred sedmou byla koupacka, pak ji jeste dokojim (i kdyz to je spis takovy dudani) a pak tak hodinu trva, nez je odlozitelna.. - takze mezi osmou a devatou uz je tuha. Muzskej docela brbla, jestli to neni moc brzo, takhle ji nutit nocni spani..jak to mate u vas? Ja bych rada najela na nejaky ritual, jen jeste ho nemam poradne dopilovanej...

milin
18. črc 2009

Ahojky holky

přeji hezký slunný den 🙂

V noci jsem vůbec nemohla spát.Bylo strašný horko.Tak doufám že u Vás všech noc proběhla líp než u mě 😉

andreasek82
18. črc 2009

milin, u nas lilo a bourilo, takze se vzdousek procistil.. ale dneska uz by melo byt chladneji po cele cr, tak se ti urco bude spat lepe.. 😉

nikieda
18. črc 2009

Ahoj holky, je krásné, jak vaše mimča dělají pokroky 😵
Já tu měla od včerejška mamču, manžílek musel zase na služebku a bohužel se mu to neplánovaně protáhlo, takže dnes v noci a zítra tu budu asi sama.. No, zvykám si, sotva mě přivezl z porodnice, tak ho odvolali do práce, takže vlastně s námi doma ještě ani nebyl ☹ Ale od pondělka má mít týden dovči, tak snad to vyjde...
Včera i dnes jsme byly s mamčou na chvíli s kočárkem venku, malý byl naprosto spokojený a sladce chrupkal 😵 Teď zase pofňukává, čekám, kdy přidá na hlasitosti a budu ho muset vyzvednout z postýlky, no jo, už ví, jak na mě 😉
Holky, dáváte ten dudlík? V nemocnici mu ho dávali, ale doma zatím odolávám. I když nevím, jak dlouho to vydržím 😀
Jo, jo, teplíčko v koupelně by určitě při svlékání bodlo, ale boužel v paneláku to regulovat nemohu.. Holky, koupete některá v kyblíku? Zatím jsem to 2x zkoušela, ale nevím, jak Filípka co nejpohodlněji chytit 😢 A spíte s mimčama při otevřeném okně?
Makoush, já také preferuji 19h jako koupací, kojící a pak zklidnění, i když zatím to jsou jen plány.. Dnes tak strašně řval, že jsem ho musela mít u prsa a na koupání se nedostalo, tak ho jen před dalším kojením otřu žíňkou.
Holky, mějte se krásně a klidou noc 😀

andreasek82
18. črc 2009

ahoj nik 🙂
taky jsme s mamkou kocikovaly v tydnu a male se to moc libilo, krasne spinkala.. to drncani maji mimca rady 🙂
ja bych dudlik i davala, ale sabinka ho nechce, vystrkuje ho z pusiny jazykem 😀
my koupem ve vanicce, kyblik jsme neporizovali a koupeme kazdy den, ze zacatku jsme rikali obden, ale je z toho denni ritual.. ted v tech horkach to malou aspon osvezi, nedavam do vody zadny myci pripravek, koupem jen ve vode a mazu malou slunecnicovym olejickem..
a spime pri otevrenem okne, jinak bych meli doma snad tricitku 😒
taky preji klidnou noc, hezky se vyspete 😉

makoush
autor
19. črc 2009

ahojda..
my taky koupeme ve vanicce, kdyby nam kyblik nekdo půjcil, tak koupeme v kybliku..no ale půjcili nam vanicku😉 do vody taky nedavame nic a pak malou, stejne jako andrej, pomazu slunecnicovym olejem z lekarny - plus hlavicku ji mazu excipialem, protoze se ji tam udelala ta seboroicka dermatitida (ale to vy u tak malinkych miminek jeste nemate..to prijde).

nik..my taky v panelaku nemame moznost regulovat teplo, takze jsme si půjcili a dnes taky objednali primotop. Za chvilku to koupelnu vytopi a mala je fakt spokojena - driv jsme ji koupali bez toho a silene vyvadela, takze to asi bylo tim chladem..

jinak, reknu vam, dudlik je stale moje tema..ach jo..porad je zabaleny v supliku a kazdy den na nej myslim, jestli ho dat nebo nedat. Napr. ted mala poprvne! co ji mame, sama bez uspavani (noseni,drzeni apod.) usnula v korbicce od kocarku (je fakt,ze jsem tu korbicku dala mezi balkonove dvere abych nasimulovala prochazku..hihihi) JENZE, odkryju decku a vidim, ona usnula s prstikama v puse..spi takovym lehkym spankem, obcas si poduda a zase zabere..no hrůůůůza des... Takze k dudliku se asi schyluje. Původne jsem chtela vydrzet do půl roka☹ ted budu rada,kdyz vydrzim do konce druhyho mesice (ten je pristi vikend).. chjo..

makoush
autor
19. črc 2009

jenn...koukla jsem ti ted do alba..heled,to je uzasny,jak maly krasne pase kone...ty jo.. Tys to s nim nejak trenovala? My porad nic, ona na brise silene vyvadi, maximalne hlavicku pretoci z jedne strany na druhou a kdyz ji drzim rucky, tak nachvililiku zvedne hlavu..vic nic..docela jsme z toho uz nervozni,protoze by to uz mela umet... 😒

jenniffer
19. črc 2009

Nik, jukla jsme ti do alba - Fílípek je krásnej klučík. 😵 😵 V kyblíku nekoupeme, v porodnici jsem se ho naučila koupat ve vaničce a u toho už zůstalo.
V ložnici máme pootevřené okno celou noc. Chůvička naměří obvykle teplotu kolem 20 stupňů. Kdybysme nevětrali, tak bych se pod peřinou asi upekla. 😀
Dudlík dáváme. Bez něj by to u nás nešlo. 😉

Mak, o zavedení nějakého režimu se snažím od příchodu z porodnice. Zatím se mi teda daří dodržovat jen večerní rituál: vykoupat kolem 19h, pak nakojit a přesun do postýlky. Pak následuje většinou hodinové uspávání, jen někdy usne prakticky hned. (Už při kojení máme zatažené žaluzie, aby Daník měl pocit, že už je noc a tudíž se má spát. 😀 ) Přes den se mi zatím žádný režim nepodařilo zavést. ☹
Máš můj obdiv, žes ještě nepodlehla a nedala dudlík. Když už jste to vydrželi tak dlouho, tak už to bez něj určitě vydržíte. 😉
Pasení jsme nijak netrénovali. První tři týdny neležel ani vteřinu na břiše, až tak kolem měsíce jsem ho vždycky otočila na bříško a pozorovala co udělá. Začal automaticky zvedat hlavičku, nejdřív jen na chvilku, pak mu klesla a zase znova se pokoušel ji zvednout. Pasení ho baví tak pět minut, pak už se unaví a většinou se začne vztekat. 😀 Neboj, u Barunka bude brzo pást o sto šest. 😉

Andreo, podle fotek koukám, že Sabinka ráda spí s rukama nad hlavou (pozice "vzdávám se" 😀 ), Daník spí úplně stejně. 🙂

Pěknou noc holky, už se mi zavírají oči, tak si jdu lehnout. 🙂

milin
20. črc 2009

Ahojky Holky
Zdravím po víkendu.U nás teda pršelo jen v sobotu večer a pak neděle byla relativně teplá a foukal studený větřík tak se to dalo.Jinak se neudálo nic nového.Je mi vcelku lépe.Ale nesmím to zakřiknout jinak mi bude zas blbě 😀

Přeji hezký den 😉

kallimer
20. črc 2009

Ahoj holky 🙂,

tak sem v pátek byla u Dr. a dostala sem magnesium na tvrdnutí břicha, tak snad to zabere 😉 . Dělali mi testy na cukrovku a když se neozvou do zítra, tak je to ok 🙂.

V sobotu sme byli na 3D utz a hodinu sme se snažili malou probrat, ale marně - nechtěla se prostě fotit a když sme se chtěli podívat jestli je to opravdu holka, tak dala okamžitě nožky k sobě 😀 . Jinak fotku mám v albíčku 🙂. Popravdě už se těšim až budu doma a budu si prát věcičky a tak 🙂.

Mějte se krásně 🙂

jenniffer
22. črc 2009

Ahoj holky, jdu vás jen krátce pozdravit. Dneska odpoledne jsem objednaná ke kadeřnici, už je to notně potřeba. Hlídat Danýska bude manžel. Doufám, že to brouček prospí a nebude moc vyvádět. Na jednu stranu se těším, že si na chvíli od synka odpočinu, ale na druhou stranu mám už teď špatné svědomí, že od něj odcházím. ☹ Je to ale jen ca. na 1,5 hodiny, tak snad to klučina beze mě zvládne. 😀 Třeba až se vrátím, bude mít takovou radost, že mě zase vidí, že se na mě konečně usměje. 🙂

Milin, jsi už ve 12tt a to nevolnosti ustupují. Ještě max. 2 týdny a bude ti skvěle, uvidíš. 😉

Kall, taky jsem se hrozně těšila, až bude v prádelně na šňůře viset Daníkovo oblečení. Byl to super pohled. 😵 Už máte všechno nakoupeno?

makoush
autor
23. črc 2009

ahojda..
tak jsme vam zase skoncily ve spitale. V pondeli v noci nam zacal vyzvanet monitor a ja nasla malou bez sebe. Jen tam tak lezela jako hadrova panenka, ja s ni cloumala a ona nic. Pak s ni cloumal muzskej, dokonce ji i proplesknul a ona za cca 3minuty pomalu prisla k sobe. Jen pak ale tak lezela v naruci a tak divne koukala..no,proste psycho. Tak jsme jeli do nemocnice, aby ji udelali testy. Vcera nas pustili a vysledek? Ten vypadek byl kvůli refluxu - nevyvinuta zaklopka mezi jicnem a zaludkem. Jidlo a stavy se ji vraceji a asi pri spanku ji to vylitlo a způsobila krec dychaci trubice. Ta zaklopka je zrejme i důvod toho jejiho vecnyho revu - to,jak nesnasi byt v postylce je zrejme kvůli tomu,ze ji neni dobre od zaludku... Ach jo, mame porad nec... 😢 😢 😢 popravde, mame z toho doma peknou krizi z toho totalniho vycerpani...takze tak, pokud tedy milin nebo kall uvazujete nad monitorem, tak ja ho za sebe můzu jenom doporucit.

nikieda
23. črc 2009

Makoush, to je hrůza!!!! Ježiš, je mi líto, jak Barunka musí trpět 😢 😢 Dá se s tím něco dělat u takhle malých dětí?
Po přečtění Tvého příspěvku, jsem se šla hned kouknout na toho našeho prcka, neboť mu monitor ani nezapínám, jsem zvyklá, že "žbrblá" celou noc i ze spánku.
A co ta alergie na kravské mléko? Už jsi ho nahradila?
Držím Ti palce, ať je vám brzy lépe!!!!!!!

Jenn, jak zvládl Daník Tvou nepřitomnost?
Prosím Tě, trpí na prdíky? Ten náš hrozně. Piji čaje s fenyklem, dělám mu protikolikovou masáž, mentolovou mastičkou mu mažu bříško a dávám mu na to nahřátou plenku, ale stejně to moc nepomáhá ☹
Včera vyváděl i v kočárku.
Už jsem si říkala, že mu snad dám dudlík.. Ale nakone jsem to vydržela.
Včera večer jsme měli návštěvu a při hluku rádia a hlasů konečně usnul jako úžasné a roztomilé nemluvně 😉

Andreasku, co Ty a Sabinka? Jak roste?
Kall, koukám, že už to máš také za pár, tak si ty dny ještě užívej 🙂
Milin, pořád Tě trápí nevolnosti? No, snad budeš mít brzy klid. A co vaše dovča? Pojedete někam?

kallimer
23. črc 2009

Makoush: teda ty si to opravdu "vyžíráš" - držima palečky ať je malý líp - kamarádka má mimčo a to taky mělo reflux (vim, že mimčo pořád hlídala a na to je dobrej ten monitor) budu ho mít pučenej - pro jistotu 😉 Přeju ať už nejsou žadný komplikace a vy s malou si můžete užívat mimískování 😉

Jenn: oblečení už mám celkem nakoupený (spoustu věcí sem dostala), jenom doufám, že to bude opravdu holčička, protože mám skoro všechno růžový 😉 . Doma mám už i postýlku (ta bude zatim v ložnici v patře) a proutěný košík (ten budu mít dole v obýváku). Chybí nám kočárek a asi půjdeme taky do GT3 😉

Už se moc těšim, až budu chovat mimčo v nárůčí, ale zatim se snažim si užívat těhulkování 🙂. V práci už zaučuju holčinu a vypadá šikovně, tak sem ráda 🙂

Holky co plínky? Používáte látkový nebo papírovy a jakou značku?

milin
23. črc 2009

Ahoj holky
nevolnosti pomaloučku polehoučku ustupují,ale nesmím to zakřiknout 😀 .Spíše mě stále trápí ta alergie a to neskutečné kýchání a smrkání.To mě opravdu štve.Ale zkusím vydržet do září a pak mi dr řekne více.Jinak se to všechno dá.Z horka jsem spíše unavená a moc toho všeho neudělám,ale co se dá dělat.Jinak ten monitor bych určitě chtěla i chůvičky.Máme velký barák a když dám dítě na dvůr a já budu v patře tak to bude lepší.Jinak dovolenou jsme zatím neřešily to bude určo zase překvapení od mojeho.Ale spíše zatím čekáme co nám řekne dr. říkala že pokud bude vše tak nebude problém tak můžeme.Nu uvidíme září je přeci ještě za rohem 😉
Čeká mě teď screening v 1. trimestru mám ho mít 3.8. ve 12hod ve Zlíně.Bude tam i přítel tak se strašně těším až uvidí prcka i on.A taky se těšim na to zdali nám moje dr řekne co to je.To by bylo úplně super.Ale hlavně se modlím ať je všechno v pořádku.Tak snad ano.

Mak holka moje přeji Vám ať Vám dr brzy pomůžou.Chudinka malá ani se jí nedivím že stále plakala musí jí to strašně bolet.Mak a co třeba maminka že by si vzala pár dní volno a trochu ti pomohla?Ty by sis trošku odpočinula a nabrala sílu.co ty na to?Samo nevím jak daleko tvoji rodiče bydlí,a taky jaký máš s něma vztah.Ale myslím že by to bylo lepší než padnout psych. a fyzic. vyčerpáním. 😉 Hlavně to prosím neber špatně myslela jsem to v dobrém.

Holky a Vám přeji hodná a zdravá miminka. 🙂

Kall s 3D je mi to líto holka se asi nechtěla moc ukazovat asi to bude stydlivka 😀
Je super že už máš skoro celou výbavičku.To já čekám na ten screening a pak teprv začnu.A taky spoustu věcí dostanu takže snad to nebude tak velká finanční pálka.
Holky a dle čeho jste vybíraly kočárky?

Papa a přeji hezký den 😉

andreasek82
23. črc 2009

ahoj holky.. 🙂
mak, to je mi moc lito, co se stalo.. ja bych byla asi k smrti vydesena! to je desny! jeste ze mate ten monitor! a bylo to pres den nebo v noci? my ho nakonec neporizovali.. ani chuvicku.. tak ted nevim, jestli bychom nemeli.. moc vam preju, at je brzy vse bez problemu!

jenn, ja ti nevim, jak sabca roste 😀 pristi stredu jdem k dr., tak se uvidi.. 🙂 jinak kdyz tak jukni do albicka 🙂 vcera byly male tri tydny.. hrozne to leti.. pres den uz neni tak hodna, v postylce jeci, kdyz nespi.. ted spinka v kociku na zahrade ve stinu, jsem zvedava, jak dlouho 😀 v noci ale spi porad hezky tuk tuk..

kall, ja pouzivam jednorazovky huggies tedka, ale meli jsme uz i nejaky ty bella a ted mi mamka koupila dvoje z dmka.. trosku ma opruzeny zadecek, ale nic velkeho, pouzivame rybilku a myslim, ze je dobra..

milin.. takovy dlouhy prispevek 😉 dnes je sileny vedro, uplne ze me lije.. ☹
s tou alergii porad bojujes co? ☹ ja mam sterimar do nosu.. sprej z morske vody s manganem.. docela mi zabiral.. ale musim rict, ze letos mam alergii snad nejmin co jsem kdy mela, asi to bylo tim tehu a ted materstvim.. proste hormony.. pristi rok si urcite zas uziju.. 😒

tak hezky den vam i vasim mimiskum.. a at se aspon trosku zase ochladi 😉

makoush
autor
25. črc 2009

ahojda..
milin - no, tchyne bydli 70km od nas a stara se o nemocnyho tchana a moje mamka je 250km daleko. Coz o to, ona by i prijela, jen by to bylo vetsi psycho nez ted. Ona je byvala detska sestra a od ty doby, co mame malou je to s ni k nevydrzeni. Porad mi do toho mluvi a posila chytry rady. Nedovedu si predstavit, nakvartyrovat si ji na dyl nez jeden-dva dny a snaset reci typu: dite ma mit cepicku nepretrzite, malo ji oblikas, pleny musis vyvarovat apod. proste by to bylo uz fakt na psychiatra...

kall - my mame plinky latkovy plus obcas dam papirovou (trebas kdyz prebaluju venku pod moskytierou, tak z ni sundam latkovou a dam papirovou) a nebo davam papirovou k doktoru a do autosedacky. Jinak jedeme v latce. Uvidis, jaky budes mit mimi. Napr. nase je silena citlivka a hlasi kazdy ucurnuti, takze prebalujeme opravdu hoodne casto. Balik papirovek by byl pryc natotata😉 A na prdku pouzivam kremik od welledy.

Jinak vam povim, ze je to docela zahul, uf. Ted zkousime pripravek Nutriton - dava se to miminkům s refluxem a tem co blinkaj. Je to takova vlaknina a ta se rozmicha do materskyho mlika a bud pred nebo v průbehu kojeni vpravi do ditete. Takze ted nam kojeni trva fakt uz hodinu. Jo, a vyzkouseli jsme ji dat misto do satku do Manduci a je to o hodne lepsi. Asi jak tam neni fest telo na telo, tak ji to brisko netlaci a ona tak nevyvadi. Takze asi budeme manducu kupovat..tedy bud manducu a nebo ergo..jeste nejsem rozhodnuta. Ale bylo to fajn, dokonce jsem si s malou udelala vylet ke kontejneru, povesila pliny a najedla se🙂

jenniffer
27. črc 2009

Mak, jde mu úplně mráz po zádech, když čtu, jak vám pískal monitor. Stihli jste včas bravurně zasáhnout a to je nejdůležitější. Holky těhulky, investice do něj se určitě vyplatí ! Jak se ten reflux projevuje? My máme teď manducu týden půjčenou (www.ditevbavlnce.cz). Jsme spokojení a asi do ní investujeme. Sice nevím, jak dlouho ji budeme používat. Sice píšou do 20 kg, ale já myslím, že už třeba jen 7 kg byl nesla těžko.

Nik, Daník měl první měsíc prdíky snad pořád. Brečel a přestal hned v okamžiku, kdy se pokakal. Zkoušela jsem ledaco (masírování Pupíkem, nahřívání, přitahování nožiček k bříšku, fenyklový čaj aj.) . Bohužel podle mě nic nezabíralo nebo jen chabě. Posledních 14 dní už ho to tolik netrápí. Je pohyblivější a tak si pomůže sám, jak kope nožičkama a nadzvedává prdelku. Upravila jsi jídelníček? Nemá se nadýmavá zelenina (květák, hrášek aj.), perlivé nápoje a prý i čerstvé pečivo.

Andreo, tak opruzenou prdelku máme od včerejška taky. Poraďte, jak se toho nejlépe zbavit. Zatím mažu Bepanthenem.

Milin, alergie umí pěkně potrápit. Já měla naštěstí v těhu naprostý klid. Až teď po porodu se to zase vrátilo.
😠

Daník už zase řve jako tur. Poslední dobou má dny hodně vyřvávací. 😠 Vůbec nic s ním neudělám. Naštěstí v noci spí naprosto skvěle. 😉 Mějte se, jdu ho pochovat. 🙂

makoush
autor
28. črc 2009

jenn..tak manduca je objednana🙂 trochu jsme doma meli debatu na tema jakou barvu..chtela jsem cervenou nebo olive, ale muzskymu se nelibili, pry nebude chodit s cervenou manducou na brise..no proste chlap. Takze jsem ustoupila a budeme mit hnedou.. 😒 Reflux - no,u nas se to projevuje tak,ze po nakrmeni,kdyz ji zvednu, tak zacne silene vyvadet, krakat, (nekdy zvraci) Pri pokusu odlozit ji do postylky/kocarku apod. vydrzi lezet 5minut,vzbudi se a zase place. Kdyz ji zvednu,tak zase odkrkne a sije sebou a cuca si palec a chce i znovu jist. Vycetla jsem,ze tim cucanim si takhle deticky splachuji zaludecni stavy,co jim vylitavaji do krku..Ale kazdy decko ma trochu jine projevy..nejcasteji je to ale zvraceni,krkani a jakoby paleni zahy. A zjisti se to na utz, bylo tam krasne videt,jak ji tam to mliko strika zpatky.. ☹

jinak holky, prave jsem vyvarila dudlik. Mala presla jen na palecek na leve ruce, coz se mi moc nelibi, takze dnes ke svym dvouměsíčninám dostane dudlik s krtekem,tak uvidime..

opruzeniny - no, my je moc nemame, zrejme je to tou latkou 😉 ale je fakt,ze my ji nechavame hodne bez plinky jen tak lezet a vetrat. Ale kdyz ma papirovku a je teplo (nejcasteji kdyz je v papirovce v autosedacce) tak je ma taky. Ja to mazu kremem od Welledy (prijde mi,ze hodne pomaha). Pak pry pomáhá: omývat vlažnější vodou, sušit fénem, někde písou namazat mateřským mlíkem a často přebalovat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru